משתמש:Roxette5

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

קוראים לי דניאל. עולה חדש אז קחו בחשבון שיש אפשרויות של שגיאות כתיב שלי בעברית.

תיבת כישורי שפה
he-3 משתמש זה מסוגל לתרום ברמה מתקדמת של עברית.
en-N This user is a native speaker of English.
קטגוריות כישורי שפה

עבודות הבאות[עריכה]

עבודות שהזזתי הצידה לבינתיים[עריכה]

 • זוהר -- חילקתי את כל החומר בדפים נפרדים של חלוקת דפוס הישן של הזוהר. התחלתי בעבודה של פיסוק ועיצוב מינימלית של הטקטס בדפים "הכוללים" (מה שמכונה בדף בספר כ"מבט רחבה יותר של ויקיטקטס") עד זוהר חלק טו. גם הכנסתי בטקסט קישורים אל הדפים הרגילים בפורמט הישן (למשל: זהר חלק ב סז ב) על ידי תבנית {{ממ זהר משולב}}.


 • תיקון ספר פרשת דרכים -- העליתי אותו על ידי העתק הדבק. קריא באופן גבולי בינתיים. דרוש עריכה גורפת.
 • ספר המכלול (רד"ק) -- נכנסתי בעבודה זאת דרך עקיפין מעבודה שלי במלבי"ם. ספר זה אמנם קטן יחסית בדפים אבל נראה לי שידרוש המון עבודת עריכה מפאת שכבות השונות של עריכה שדורש -- הקלדת מלים, ניקוד פסוקים, טעמי פסוקים, לפחות שלש סטים של הערות עורכים/מפרשים בפנים הספר (אליהו הבחור, עורך בר"ת א"א, ויצחק ריטעענברג), הוספות תבניות שונות של ציטוטים והוספות מראה מקומות של מאות פסוקים לאורך כל הספר. בעצם -- המון עבודה. כולם מוזמנים להשתתף.
הקלדה מתבסס על שני קבצי PDF. אחד מאוחר יותר וכולל הערות שלשת המבקרים שהזכרתי למעלה. גם יותר קריא ויפה לעינים. מצד שני חסר לו כמה דפים (לא יודע אם החוסר מצד עצם הספר המקורי עצמן או מצד תקלה של סריקת הספר בHEBREWBOOKS...). לכן צריכים גם כן להסתמך על דפוס זה גם כן.

עבודות שהעליתי ואשמח שמישהו יוסיף עליהם וישפר אותם[עריכה]

 • תורת העולה -- העליתי מתוך ההקלדה של מישהו אחר ברשת שקיבלתי ממנו רשות. דרוש הוספת קישורים פנימיים, קיטוע פסקאות, ואולי יתר עיצוב. גם יש מקומות שבהם המקליד הכניס במרובעים כפולים את העמוד של הוצאת הדפוס (למשל: [[עמוד תפ]] ולכן כאן בויקיטקסט הדבר מופיע כקישור שבור. צריך להסיר מקרים כאלה גם כן.
 • משך חכמה
 • כלי יקר -- יש מקום ליתר קיטוע של פסקאות, עיצוב, פיסוק, והגהה.
 • בעל הטורים על התורה -- יש צורך לעבור על השורות ולבדוק שלא שברתי שורה במקום שצריך לחבר או להיפך, חיבור שורה איפה שצריך להפריד. יש מקום ליתר עיצוב והגהה.
 • תשובות רשב"א -- העליתי על ידי העתק הדבק פשוט מאתר סאפריה. יש מקום להגהה ועיצוב וקיטוע גורפת על כל החומר.
 • אגרת רבן יוחנן בן זכאי -- ישנם שני פירושים על ספר זה שצריכים להקלידם כפירוש של הספר.
 • איל משולש -- יש צורך בהעלאת האיורים, החל ממאמר החמישי עד סוף הספר. וכן כל האיורים של הפירוש של ר' שמואל על הספר -- לא הועלו כלל. אפשר ליצור אותם מחדש או ביתר פשטות ניתן להשתמש ב"כלי חיתוך" של WINDOWS ולהעלות את האיורים שקיימים בדפוס.
 • חידושי ר' חיים על הש"ס -- איכות המרה גרועה מאד (עקב חוסר איכות בסריקה ובהדפסה עצמה). דרוש שיפור רציני.

תבניות שימושיות[עריכה]

מספר תבניות שאני משתמש בהם בעבודות שלי להקלדת ספרי קודש. אולי יהיו גם תועלתניות לאחרים כמוני:

{{דה מפרש}} - {{ררר}} - {{ססס}} - {{הפניה-גמ}} - {{הפניה-ירושלמי}} - {{גמט}} - {{מכפלת גימטריה}} - {{קו תחתי}} - {{נק}} - {{ש}} - {{ממ}} - {{ממ משנה}} - {{ממ עץ חיים}} - {{הערה}} - {{ממ רמב"ם}} - {{הפניה רמב"ם}} - {{רווח קשיח}} - {{הפניה לפסוקים}} - {{הערה בצד}} - {{גוגל תרגם}} - {{קטע עם כותרת}} - {{צ}} - {{צמ}} - {{ספר מוגן}} - {{צ זהר}}/{{צז}} - {{דה זהר}} - {{ממ זהר}} - {{ממ זהר משולב}} - {{מפרשים למסכת ברכות}} וכן לשאר המסכתות - {{סופרא}}

דפים שימושיים לעריכות טקסט גורפות[עריכה]

דפי עזר אישיים[עריכה]

דפי משנה[עריכה]