לדלג לתוכן

ויקיטקסט:הבהרה משפטית

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
אודות ויקיטקסט

להלן מספר הבהרות שחשוב לקחת לתשומת לב בעת השימוש בוויקיטקסט (להלן, "האתר", "אתר ויקיטקסט" או "המיזם"). רשות העיון באתר מותנית בידיעתך את התנאים הללו ובהסכמתך להם.

נודה לך אם תקדיש מזמנך לשם קריאת דף זה, ואנו מקווים שתיהנה מהחוויה שמעניק לך אתר ויקיטקסט.

הבהרה כללית

אנא ודא שאתה מבין כי המידע המסופק באתר מובא בצורה חופשית ובחינם, ולא נערך כל הסכם או חוזה, לא מוצהר ולא משתמע, בינך לבין הבעלים או המשתמשים של אתר זה, בעלי השרתים בהם מאוחסן האתר, התורמים הפרטיים למיזם, כל מנהל, טכנאי או אדם אחר הקשור בכל דרך לאתר זה או לאתרים אחרים של קרן ויקימדיה. מוענק לך רישיון מוגבל להעתיק טקסטים מתוך האתר, וכן תמונות אשר צוין עליהן שהן ניתנות להפצה חופשית (בניגוד לתמונות הנמצאות באתר על פי כללי השימוש ההוגן ותמונות אחרות מוגבלות רישיון); רישיון זה לא יוצר או רומז לקיומה של כל אחריות חוזית או בתוספת לה, בשום חלק של האתר, או מצד חבריו, יזמיו או כל משתמש אחר.

אתר ויקיטקסט לא נבדק בצורה אחידה. הקוראים, שעשויים לתקן טעויות או להסיר מידע מטעה, עושים זאת ללא כל חובה משפטית לעשות כך. לכן, המידע המוצג באתר, מוגש כפי שהוא, וללא כל התחייבות להתאמה עבור כל תכלית או שימוש כלשהם.

שום נזק השלכתי לא יכול להידרש נגד אתר ויקיטקסט, שכן האתר הוא מיזם התנדבותי של פרטים, המפותח בצורה חופשית כדי ליצור מאגר פתוח ומקוון של מקורות אינפורמטיביים, תרבותיים וחינוכיים.

המידע באתר מובא לך בחינם, ואין כל הסכם או הבנה משתמעת בינך לבין אתר ויקיטקסט, בנוגע לשימוש שלך או כל שינוי שלך במידע שבאתר, מעבר לרישיון של GNU FDL ורישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם; כמו כן, אף אחד אינו אחראי לגבי כל שינוי, עריכה, הוספה או הסרה של מידע, שאתה עלול לכתוב באתר ויקיטקסט או בכל פרויקט אחר הנקשר בו.

הכותבים באתר ויקיטקסט (להלן, "ויקיעורכים") מתחייבים לפעול בהתאם לחוק ובתום לב, תוך אחריות אישית וציבורית שלא להפר את החוק ולא להשחית את התכנים המופעים באתר. אין להכניס לאתר תכנים המהווים הפרה של זכויות יוצרים, לשון הרע, הוצאת דיבה, או הפרה של כל דין אחר, לרבות גילויים של סודות מדינה, מסמכים פרטיים המוגנים על ידי חוק הגנת הפרטיות, מדגמים, פטנטים וסודות מסחריים.

השחתת ערכים בזדון היא עבירה על-פי "חוק המחשבים".

אין האתר אחראי להפרה של זכויות יוצרים, לשון הרע, הוצאת דיבה, או הפרה של כל דין אחר, לרבות גילויים של סודות מדינה, מסמכים פרטיים, מדגמים, פטנטים וסודות מסחריים, ואחריות בגין מעשים אלה מוטלת על הכותבים לבדם.

אתר ויקיטקסט נערך על ידי הציבור הרחב של משתמשי האינטרנט, ולכן תיתכנה השחתות הן של מלל והן של תמונות. אין האתר אחראי להשחתות אלה, ונעשה כל מאמץ על-מנת לתקנן.

באופן עקרוני, אתר ויקיטקסט מאפשר העלאת תמונות או תוכן, אשר אינו מפר את כלליו ואת חוקי המדינה. כך, יאפשר העלאת תוכן חופשי בעל ערך אינפורמטיבי, תרבותי או חינוכי, אשר פורסם בציבור ואשר אינו מהווה הפרה של זכויות יוצרים ומבצעים. הפרות של כלל זה הן השחתה, ועורכי האתר עושים כל מאמץ למנוע אותן. עם זאת, יש לזכור כי ויקיטקסט הוא מיזם התנדבותי, וככזה, ייתכן שיארך זמן מה בטרם תתוקן ההשחתה. אין האתר אחראי לכל נזק שייגרם בפרק זמן זה.

האתר נמצא עדיין בהתהוותו, ולכן ייתכנו בטקסטים שגיאות, חוסרים, סתירות, או אי התאמות עם הכללים לעיל. מהיותו של אתר ויקיטקסט מיזם התנדבותי, אין הוא אחראי לכל נזק שייגרם בשל הסתמכות על הטקסטים, מקוריותם או תוקפם, ובמידה ומתגלה הפרה של הכללים, יעשה כל מאמץ לתקן את ההפרה.

ויקיטקסט אינו מתחייב לתקפות

ויקיטקסט הוא מיזם בעל תוכן פתוח ומקוון; מיזם התנדבותי של קבוצות ויחידים, השוקדים לפיתוח מאגר משותף של הידע האנושי. מבנה המיזם מאפשר לכל פרט בעל גישה לאינטרנט לערוך את התוכן הנמצא בו. עם כל הרצון הטוב של הוויקיעורכים, הם עשויים לטעות. אנא קח בחשבון שהמידע המופיע כאן, לא בהכרח נכתב או נבדק על ידי מומחים בתחומם, בעלי הידע הנדרש כדי להעניק לך מידע מושלם, מדויק או אמין לגבי כל נושא אליו מתייחסים המאמרים הטקסטים באתר.

נחטא לאמת אם נאמר, שלא תוכל למצוא הרבה מידע בעל ערך ומדויק בוויקיטקסט. למרות זאת, עליך לזכור, כי מיזם ויקיטקסט, מטבעו, אינו יכול להתחייב לתקפות ונכונות המידע המובא באתר. המידע עשוי להיערך, להשתנות, ואף להינזק. אנחנו מחפשים דרכים כדי לבחור ולאשר גרסאות אמינות של טקסטים, אבל למרות זאת, הטקסטים המפורסמים באתר אינם נושאים כל אחריות.

אף אחד מהמחברים, תורמים, תומכים, מנהלים, טכנאים, או כל אדם אחר הקשור בוויקיטקסט, בכל דרך או מובן אפשרי, אינו יכול להיות אחראי לגבי הופעת כל מידע לא-אמין או מוציא דיבה, או לגבי כל שימוש במידע, המוכל בתוך או מקושר באמצעות דפים אלו.

אם אתה צריך ייעוץ מסוים (לדוגמה, רפואי, משפטי, פיננסי או ניהול סיכונים) אנא היוועץ במומחה, שהוא בעל רישיון או בעל ידע מבוסס בתחום המבוקש.

ויקיטקסט אינו מקור לייעוץ משפטי

אתר ויקיטקסט כולל טקסטים משפטיים שונים. אולם, ייתכנו אי-דיוקים וחוסרים במידע. אין להסתמך על הטקסטים ועל דברי חקיקה המופיעים באתר כאל מידע משפטי מדויק או מאומת. כמו-כן, ייתכנו שינויים בחקיקה ובפסיקה. באתר מופיעים דברי חקיקה בנוסח משולב, שאינו מתיימר בכל דרך או אופן להוות נוסח רשמי של דבר החקיקה. אין להניח כי הנוסחים המופיעים באתר הם נכונים, עדכניים או שלמים בשום דרך. פרסום נוסח רשמי ומשולב של החוק הוא באחריות הרשות המחוקקת.

המידע המצוי בוויקיטקסט הוא מידע כללי, ואין בו כדי להחליף מידע הניתן על-ידי בעל מקצוע. על המעוניינים בייעוץ משפטי פרטני לפנות לעורך-דין העוסק בתחום, ואין האתר אחראי לכל נזק או תוצאה שתגרם בעקבות הסתמכות על המידע המופיע באתר. כל התוכן המצוי בוויקיטקסט אינו מהווה ייעוץ משפטי כהגדרתו בחוק, ואינו מתיימר להיות ייעוץ כזה.

השימוש בוויקיטקסט על אחריותך בלבד

עליך לנקוט בכל האמצעים הדרושים כדי לוודא שכל מידע, שאתה מקבל מהאתר או עושה בו כל שימוש, נכון ומאומת.

המידע עלול לכלול מידע המאפשר ביצוע פעילויות מסוכנות, בלתי-חוקיות או לא מוסריות. עליך לזכור שהכל יכולים לכתוב מידע זה באתר, ואין אפשרות לוודא כי עורכים אלו מתאימים לספק את מלוא המידע, שנודע לך לגביו כי קיים צורך באמצעי זהירות הולמים, או בצעדים שבהם אתה יכול לנקוט כדי למנוע פציעה, נזק גופני או כל נזק אחר לעצמך, או ברכוש או מוניטין.

עליך להיות מודע לכך שכל מידע שאתה עשוי למצוא בוויקיטקסט עלול להיות לא מדויק, מטעה, מסוכן או בלתי חוקי.

חובה לבדוק ולאמת כל פרט מידע הנמצא בוויקיטקסט, והאחריות בגין שימוש במידע ותוצאותיו מוטלת כולה על הקורא ועליו בלבד. לכן, האימות העצמאי שלך מומלץ ביותר. אם אתה זקוק לייעוץ ספציפי (למשל, רפואי, משפטי, ניהול סיכונים) אנא היוועץ במומחה, שהוא בעל רישיון או בעל ידע בתחום המבוקש.

ויקיטקסט עשוי להכיל תכנים שאינם חוקיים

אנא שים לב, שהמידע הנמצא כאן עשוי לעבור על חוקיה של המדינה או של תחום השיפוט שבו אתה נמצא בעודך צופה במידע זה. אתר ויקיטקסט לא מעודד עבירה על שום חוק שהוא, אבל מאחר שמידע זה מאוחסן על שרת בארצות הברית, הוא מתוחזק בהתאם להגנות המורשות כולן תחת התיקון הראשון לחוקת ארצות הברית ותחת ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם של האומות המאוחדות.

ייתכן כי המשפט במדינתך אינו מכיר בחופש הדיבור המותר לפי חוקי ארצות הברית או לפי העקרונות שבמגילת האו"ם. במצב כזה, אתר ויקיטקסט אינו יכול להיות אחראי לגבי כל עבירה פוטנציאלית על חוקים שכאלו, שאתה יכול לעבור רק בשל קישור לדומיין זה או בשל כל שימוש של המידע המובא כאן בכל דרך, אמצעי או מובן אחר.

ויקיטקסט עשוי להכיל תכנים שאינם לרוחך

מטרתה של ויקיטקסט היא לשמש אוסף של מידע מוקלד, וככזה מצויים בו מאמרים רבים הכתובים בהתנדבות על ידי כותבים רבים. חלק מהמאמרים יכולים להיחשב כפוגעניים, או בוטים על ידי חלק מהקוראים. אין אתר ויקיטקסט אחראי לכל נזק אשר יכול להיגרם עקב עיון בערכים או בתמונות המופיעים בוויקיטקסט.

הבהרה:  כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, ננקטת לעתים לשון זכר

בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלי זאת בהבנה!
מוגן חלקית דף זה מוגן ויכולים לערוך אותו רק משתמשים רשומים בעלי ותק של ארבעה ימים לפחות. לפרטים וסיבות עיינו ביומן ההגנות ובדף השיחה. אם אתם סבורים שיש לשנות את תוכן הדף, אנא ציינו זאת בדף השיחה.