לדלג לתוכן

ויקיטקסט:דף מוגן

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
מדיניות ויקיטקסט

דף מוגן הוא דף שמפעילי מערכת בלבד יכולים לערוך. הגנה שכזו על דפים סותרת את עקרונות הויקי של ויקיטקסט ועל כן יש להשתמש בה באופן זהיר, ורק כאשר אין ברירה אחרת.

הגנה על דפים תופעל רק במקרים הבאים:

  • השחתה ברורה. במקרה שבו משחיתים הורסים דף ספיציפי לאורך תקופה מתמשכת, יש להפעיל על הדף הגנה בכדי למנוע את המשך השחתתו. לרוב, מדובר בערכים בעלי הקשר רגיש או חשוב.
  • במקרה של מלחמות עריכה, מפעילי המערכת יחליטו ביניהם האם יש צורך לנעול את הדף לפרק זמן קצוב, בכדי להרגיע את הרוחות ולנתב את הפעילות לאפיקי תרומה לויקיטקסט. מובן שאם אחד המעורבים במלחמת העריכה הוא מפעיל אין כל טעם בנעילה.
    שימו לב: אין לעשות שימוש בסמכויות מפעיל בעת עימותים עם ויקיפדים אחרים, גם אם הם טועים. במקרה של מלחמת עריכה בה אחד מן המעורבים הוא מפעיל, חל עליו איסור מוחלט להגן על הערך בעצמו. במידה והמפעיל המעורב מאמין שיש צורך להגן על הדף, עליו לבקש ממפעיל אחר שיעשה זאת עבורו.

הוראות למפעילי מערכת

[עריכה]
  • כדי להגן על הדף, לחצו על הלשונית "הגן על הדף". חובה עליכם לספק נימוק בשדה ה"סיבה:", אחרת לא תופעל הגנה. התקציר המומלץ הוא "ראו סיבות בדף השיחה", שכן יש חשיבות רבה לכך שתופיע סיבה בדפי השיחה [ראו בסעיפים הבאים].
  • במידה ולא התקיים דיון בדף השיחה, וההגנה הופעלה בעקבות סדרת השחתות בלי שויקיעורכים נוספים הספיקו להתערב, הוסיפו הערה לדף שיחה עם הסבר קצר. החשיבות לכך רבה, משום שתבנית ההגנה (שנוספת אוטומטית) מפנה את הקוראים לדף השיחה.
  • יש לעשות מאמץ להסיר את ההגנה מהר ככל האפשר.