שיחת משתמש:Nahum

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
שיחות ישנות נמצאות כאן:
ארכיון 123456789 - 10

-- נחום - שיחה 09:23, 4 בספטמבר 2015 (IDT)


Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[עריכה]

תניא חלק ב' ג' והלאה,[עריכה]

בס"ד

שלום נחום

האם יהיה אי"ה המשך לספר תניא מנוקד?

אני אינני נקדן אולם ניקדתי על ידי תוכנה די טובה את חלק ב' האם תרצה שאשלח לך אותו? אני לא כל כך מכיר את המערכת פה להעמדה יפה כמו שאתה העמדת את חלק א'.מאיר1967 (שיחה) 06:54, 19 בינואר 2017 (IST)

שלום מאיר,
התחלתי לנקד את חלק ג, "איגרת התשובה". את חלק ב' אינני מנקד. אם ניקדת את חלק ב, אשמח אם תשלח לי אותו. כתובת הדוא"ל שלי הינה novartza בג'ימייל. בברכה, נחום - שיחה 18:43, 19 בינואר 2017 (IST)

עשרת הדיברות[עריכה]

שלום. כמי שתורם הרבה למיזם, אבקש טובה. בעשרת הדיברות יש מספר חלוקות פסוקים. בספרים רבים מציינים לחלוקה שונה מזו המופיעה בויקיטקסט (תוכל לראות למשל בתורת אמת). האם ניתן להציג בויקיטקסט הערה על חלוקה שונה זו (וגם הסברים/הבהרות). תודה. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

לדעתי מי שמתאים לערוך הסבר כזה הוא משתמש:Dovi. הידע שלו בנושא נרחב בהרבה מזה שלי. אבי, אם תוכל להתפנות לזה בעתיד הקרוב, אשמח. אם לא, אולי אנסה בעצמי לערוך את ההסבר. בברכה, נחום - שיחה 23:32, 30 במרץ 2017 (IDT)
חוזר ומתייג את משתמש:Dovi. אנא, אם תוכל למצוא לזה זמן, זה לדעתי חשוב ביותר. בברכה, נחום - שיחה 15:15, 20 באפריל 2017 (IDT)
סליחה, פספסתי את זה. קודם כל, להסבר מלא של הנושא ראו כאן. בקיצור, המספרים כאן באתר לעשרת הדברות, דהיינו 12 מספרים (פרק כ' פסוקים ב'-י"ג), הם פשוט לפי הטעם התחתון בכתבי היד. כך המספרים גם לדוגמה במכון ממרא, ובאתרים שקיבלו מהם את אותו הטקסט (נראה לי סנונית ועוד). וכך הם המספרים גם במקראות גדולות על התורה (שקיבלו ממנו את הטקסט).
אני מסכים שהיה טוב אילו היתה הערה כדי למנוע בלבול מאנשים שמחפשים פסוק מסוים. אולי בהערה יהיה קישור להסבר המלא. השאלה איך לעשות את זה. באיזה דפים תהיה הערה: בדפי הפרקים? בדפי הפסוקים (של כל הפסוקים בשמות פרק כ')? בדפים אחרים? ובאיזה סגנון ניתן להוסיף את זה כדי שלא יפריע לקורא ולא יעשה בלגן בדפים האוטומטיים?
תודה על השאלה ושבת שלום! Dovi (שיחה) 10:26, 21 באפריל 2017 (IDT)
אלמוני שלום,
העתקתי את ההסבר של אבי לכאן. ניתן להפנות לשם מכל דף פסוק בעשרת הדברות או מדפי הפרקים, לשיקולך. בברכה, נחום - שיחה 14:44, 21 באפריל 2017 (IDT)

שלום נחום[עריכה]

בספר הישר מקרא ואגדה ויקיטקסט ספר ויקרא וספר במדבר אין עליהם סימן אדום כדי שיהיה אפשר ליצור דף חדש תוכל בבקשה לתקן את זה?

תודה רבה מראש ושבוע טוב Izzydesta (שיחה) 05:12, 23 באפריל 2017 (IDT)

https://he.wikisource.org/wiki/ספר_הישר_-_מקרא_ואגדה Izzydesta (שיחה) 05:13, 23 באפריל 2017 (IDT)

תודה רבה!! Izzydesta (שיחה) 10:12, 23 באפריל 2017 (IDT)

ראיתי שמשתמש:נדב ס טיפל בזה, ותודה לו. בברכה, נחום - שיחה 15:04, 23 באפריל 2017 (IDT)

תודה נחום. ראיתי שיש עוד עבודה לעשות עם משניות שבת מנוקדות. באיזה כלי ניקוד כדאי וטוב להשתמש?[עריכה]

ראיתי שיש עוד עבודה לעשות עם משניות שבת מנוקדות. באיזה כלי ניקוד כדאי וטוב להשתמש? Ronnyelgad (שיחה) 17:46, 2 ביוני 2017 (IDT)

אני ממליץ על "נקדנית", שזה תוסף לוורד. זה אמנם עולה כסף אבל שווה כל אגורה. ניתן להוריד ולהשתמש לניסיון למספר מוגבל של פסקאות. אני לא מכיר כלי ניקוד חינמי טוב. בברכה, נחום - שיחה 18:51, 2 ביוני 2017 (IDT)

הפנייה מתוך סוגריים מרובעות ועוד כמה שאלות[עריכה]

שלום נחום, אני לא יודע היכן הכתובת לשאלות טכניות כגון אלו וראיתי שאתה עוזר פה לאנשים אז אשמח להתייעץ. א. אני עובד כרגע על פירוש תפארת ישראל למסכת ראש השנה ואני עושה קישורים מהמקורות שם אלא שהם בתוך סוגריים מרובעות וזה משבש את הקוד מקור של ההפניה אשמח לעצה ועזרה. (סוגריים עגולים לא יתאימו כיוון שיש בטקסט הרבה סוגריים שהם בעלי אופי שונה).

אני תמיד משנה את הסוגריים לעגולות. אם יש סוגריים בתוך סוגריים אז הסוגריים החיצוניות מרובעות והפנימיות עגולות. לא איכפת לי שבמקור זה סוגריים מרובעות או שיש הרבה סוגריים בעלי אופי שונה--אני פשוט מאחד את כל סוגי הסוגריים. אני מציע לך לעשות כך גם כן. אם לא, לפחות מקורות כדאי לשים בסוגריים עגולות, והמקור עצמו בקוד הוויקי (של סוגריים מרובעות כפולות).
אם אתה מסרב לעשות כך, אולי תשתמש בסוגריים מעויינות < > או מסולסלות { }.--נחום - שיחה 02:38, 29 ביוני 2017 (IDT)

ב. בנוסף אשמח לדעת סתם כך כיצד אפשר להפנות בתוך הדף לחלקים שונים שלו (מהסרגל בראש העמוד או מסעיף קטן אחד למשנהו וכד').

לפיסקה בתוך הדף מפנים באמצעות סולמית: #הפנייה מתוך סוגריים מרובעות ועוד כמה שאלות--נחום - שיחה 02:38, 29 ביוני 2017 (IDT)

ג. אם יש לי הערות על הטקסט (לא תיקון קל של אות. למשל הפנייה לא נכונה במקור.) כיצד כדאי להוסיף אותן מבלי לשנות את הטקסט המקורי (אולי בכלל כדאי לשנות לגמרי).

הערות ניתן להוסיף עם קוד הערה‏[1]. ולהוסיף בסוף הדף קוד שיציג את ההערות כמו בסוף פיסקה זו.--נחום - שיחה 02:38, 29 ביוני 2017 (IDT)

ד. שאלה כללית בויקיטקסט- עדיף להפנות לדף שלא קיים כדי שבעתיד יהיה ביניהם קשר או שעדיף לא להפנות אם אין דף קיים.

זה מאוד תלוי בנסיבות. קשה לענות על שאלה מסוג זה בתשובה כללית.--נחום - שיחה 02:38, 29 ביוני 2017 (IDT)

תודה רבה תלמודאי (שיחה) 17:33, 28 ביוני 2017 (IDT)

הערות[עריכה]

  1. ^ ככה

תוספתא נדרים[עריכה]

שלום, נחום.

בקרוב אתחיל לכתוב את ביאור:תוספתא/נדרים. התבוננתי מעט במה שכבר יש. ראיתי שב2006-2013 התחלת בעבודה על שני הפרקים הראשונים בנדרים: הכנסת כל הלכה לדף נפרד והוספת הערות נוסח והערות פרשניות.

קודם כל, יישר כח!!

שנית, רציתי לדעת על סמך מה עשית מה שעשית, ואלו הנחות הנחת.

בברכה

Ahituvrs (שיחה) 22:23, 12 ביולי 2017 (IDT)

עבדתי אך ורק על פי דפוס ווילנא, כולל הפירושים ושינויי הנוסחאות שנדפסו בדפוס ווילנא על אתר. לא השתמשתי במקורות נוספים כלשהם. נחום - שיחה 01:04, 13 ביולי 2017 (IDT)

תודה. בינתיים החלטתי להשלים קודם בסדרי קדשים טהרות ואחר כך לחזור לנשים.

Ahituvrs (שיחה) 16:59, 18 ביולי 2017 (IDT)

מגיה[עריכה]

שלום רב נחום,
אני כותב ספר בשם: "מכל אבותי השכלתי - סיפורי האבות". יהיו לספר כ30,000 מילים. האם אתה מכיר מגיה שיכול לעזור לי לתקן את העברית?
תודה רבה ilan sendowski 01:36, 21 ביולי 2017 (IDT)

לצערי לא. בברכה, נחום - שיחה 01:37, 21 ביולי 2017 (IDT)

פורמט ויבינו במקרא[עריכה]

היי נחום, הסתכלתי עכשיו בדפים של ויבינו במקרא, ואני לא יודע אם זה רק אצלי, אבל הפורמט נראה מוזר - יש לינק "שמיעה והורדה" שמוביל לקובץ ואחריו יש [[::commons:image:Nitzavim-1_(asael).ogg|(מידע)]] (כתוב ממש כך). קודם, האם זה רק אצלי? ואם לא, האם זה בר-תיקון? --SuperJewמכל מלמדיי השכלתישירו ל-ה' כי גאה גאה • ט' באב ה'תשע"ז 23:54, 1 באוגוסט 2017 (IDT)

מתייג את Dovi, הוא האחרון שערך שם בתבנית תבנית:קובץ טעמים, משהו שם השתבש ככל הנראה. בברכה, נחום - שיחה 01:16, 2 באוגוסט 2017 (IDT)
אני בספק שזאת הייתה עריכה של דובי שם, כי הוא ערך את זה לאחרונה לפני 11 שנה ;) אבל אולי הוא באמת יידע מאיפה הבעיה. --SuperJewמכל מלמדיי השכלתישירו ל-ה' כי גאה גאה • י' באב ה'תשע"ז 02:00, 2 באוגוסט 2017 (IDT)

כמו כן, אתה יכול למחוק את שני ההפניות האלו: משתמש:SuperJew/תרגום אונקלוס, משתמש:SuperJew\תכנית ויבינו במקרא כהפניות מיותרות --SuperJewמכל מלמדיי השכלתישירו ל-ה' כי גאה גאה • י' באב ה'תשע"ז 00:12, 2 באוגוסט 2017 (IDT)

בענין המשנה המבוארת[עריכה]

ישר כח על ההודעה שכתבת לי.

ראיתי את המשנה המבוארת, ומאוד התלהבתי.

אני אברך ליטאי, ויש לי עוד כמה חברים שמאוד מתענינים בפשוטה של משנה, והיו שמחים להצטרף לכתיבה. הבעיה שהפלטפורמה נראית לא מתאימה. ראשית היא חתומה וסגורה כבר, על ידי עבודה נפלאה של אדם אחד. ולמרות שאנחנו כולנו נהנים מכיוון הפרשנות שלו, עדיין לא נראה שיש מקום להתערבות אחרי השקעה שכזו. שנית הפלטפורמה בעייתית לכתיבה ציבורית- הכתב קטן ולא בולט, ואם יהיו הערות של אחד לשני, לא יהיה ניכר.

אם יש לך הצעה או רעיון שיאפשר לנו להכנס לכתיבה, זה ממש יעזור לנו. צריך צורה שתאפשר כתיבה של קטעים חדשים, אבל אולי בכתב יותר משמעותי, או בצורה של הערות מוסתרות. מצד שני חבל לנו להתנתק מהכתיבה היפה של ד"ר רונן, והיינו שמחים שזה יהיה במקביל, והכל להרמת קרן המשנה הקדושה. די בשביל זה פתחתי פה חשבון. אשמח לעזרה. (Madirim (שיחה) 01:23, 15 בספטמבר 2017 (IDT))

ניתן לפתוח מיזם חדש במרחב הביאור, "ביאור:משנה בביאור הגולשים", בנפרד מהמיזם של ד"ר רונן, ובמסגרתו לעשות את מה שביקשת. ניתן לשלב גם את הביאור של ד"ר רונן באמצעות הכללת קטעים, ולהוסיף מתחתיו הערות שלכם. הכל כפי רצונכם. ויקיטקסט היא מערכת פתוחה וגמישה וניתן לעשות בה כמעט כל מה שרוצים (במגבלות המדיניות של הקרן ושל הקהילה כאן). בברכה, נחום - שיחה 01:34, 15 בספטמבר 2017 (IDT)

ספרי זוטא לבמדבר[עריכה]

בזמנו כתבת לי שר' ח"ש הורוביץ נפטר ב1958. זאת היתה טעות. הוא נפטר ב1923, ולכן הספרי זוטא לבמדבר כבר לא מוגן בזכויות יוצרים. הגיע בהחלט הזמן להעלות אותו לכאן.

האם התקדם משהו עם המו"מ מול פרויקט השו"ת, שעליו דיווחה אור מזמן? אם יש סיכוי להשלמת המו"מ תוך כמה שנים, אין באמת טעם להשקיע מאמצים בהעלאת הספרי זוטא, אבל לדעתי המו"מ עלה על שרטון...

Ahituvrs (שיחה) 11:58, 17 בספטמבר 2017 (IDT)

היא כלל לא נפגשה איתם.--נחום - שיחה 15:42, 17 בספטמבר 2017 (IDT)

Renaming with strange characters[עריכה]

Hello, I did not know of the Hebrew keyboard. However, this should be a problem only for this user. I mean - this is his problem ;-) As r global renamers, we have decided to not grant requests involving emojis, as they are difficult, and even impossible, to render on special devices and this entails accessibility issues. But a regular character, even difficult to type, is correctly rendered… Litlok (שיחה) 19:54, 22 באוקטובר 2017 (IDT)

OK, I see (even if I can communicate with you, without any hebrew keyboard…). Well, I can't see any solution other than stopping now to rename hebrew usernames, but other global renamers would perform the operations anyway. I'd suggest, as such renames do not occur very often (AFAIK, this is the first time this kind of problem appears), that you (as local sysop(s)) keep an eye on the performed renaming and as soon as such a problematic renaming occur, put a message on the user talk page, and notify the global renamer who performed the operation. It is always possible to revert a renaming operation, but the user must at least be informed in order to choose a proper username. Litlok (שיחה) 01:26, 23 באוקטובר 2017 (IDT)

ה"דרוש הגיהה לסריקה"[עריכה]

אם הוספתה את זה בגלל מה שהוספתי, אני לא הכנסתי את הטקסט בסריקה. אשמח להערות ספיציפיות למה שצריך לשנות. תודה. ישראל שבט (שיחה) 18:07, 11 בינואר 2018 (IST)

הוספתי את זה בגלל הטקסט שהיה שם לפני כן. יש בטקסט שמעל למה שאתה הוספת הרבה שגיאות סריקה. צריך להגיה את זה מול טקסט מודפס תוך תשומת לב לשגיאות בין אותיות דומות, כגון: ח=ת, ב=כ, ד=ר וכו'. בברכה, נחום - שיחה 00:34, 12 בינואר 2018 (IST)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[עריכה]

WMF Surveys, 21:36, 29 במרץ 2018 (IDT)

הגהת כתיב מלא במשנה סדר נזיקין[עריכה]

לר' נחום שליט"א. ראיתי שסיימת בבא קמא, והגהתי את בבא מציעא. רק עתה שמתי לב שזה כבר היה אצלך בכוננות. מחילה. כעת כבר ראיתי שאתה מגיה בבא בתרא. לא אגע בזה כמובן.

ובכן מתייעץ אני עמך, אם מדי פעם בא לי לגוון קצת מהטור, האם אתה מעדיף שלא אגיה כלל במשנה? (אמצא לי משהו אחר). אם אתה מעוניין/מסכים שאגיה אבל באיזורים אחרים מאיזורי הציד שלך, אולי תוכל לומר לי היכן אתה ממליץ?
את"ל שאתה מסכים, אולי תואיל להבינני היש דרך לדעת מה כבר הוגה (בלי לנבור בשינויי גירסאות), או אולי כדאי ליצור ציון כזה? ושאלה אחרונה בלי נדר, האם יש דרך לפתוח לעריכה את כל הפרק ולא משנה משנה? השוחט (שיחה) 01:26, 11 באפריל 2018 (IDT)
אני מעדיף שתעזור לי במשנה, כמובן. כמה שיותר אנשים עובדים, ככה זה ייגמר יותר מהר.
אני ממליץ שתתחיל במסכת סנהדרין, או בסדר קדשים או טהרות.
אני בד"כ מסתכל על סימני הפיסוק, כמו פסיק באמצע שורה או נקודה בסוף. אם יש רווח לפניו זה סימן שלא הגהתי אותו (זה בגלל שהבוט ששילב הפניות לעיקר תוי"ט שם רווח בין סימן הפיסוק להפנייה. ההפנייה עצמה מוסתרת בדף הפרק. אני תמיד מוחק את הרווחים האלה כי זה נראה מכוער בדף הפרק).
אני תמיד עורך את דפי הפרק, ע"י לחיצה על תווית העריכה בראש הדף, ולא בפיסקת המשנה הבודדת. זה כמו עריכה של כל דף שאינו מחולק לפיסקאות.
בברכה, נחום - שיחה 01:35, 11 באפריל 2018 (IDT)
יישר כח. עברתי שוב על כל בבא מציעא כדי לתקן רווח לפני תוי"ט. מקודם לא שמתי לב לזה.
התחלתי מעט סנהדרין.
ניסיתי (כבר קודם) להיכנס לעריכה בראש הדף, אבל זה מעלה לי רק את הכותרות בלי החומר. אילו הייתי לומד זאת, זה היה מיקל משמעותית. השוחט (שיחה) 02:04, 11 באפריל 2018 (IDT)
מוזר. לא יודע מה לומר לך.--נחום - שיחה 11:30, 11 באפריל 2018 (IDT)
השוחט, אני חושב שאתה מסתכל בדפי המשנה (למשל: משנה בבא מציעא ד), והדף שאתה באמת רוצה לערוך הוא מהצורה משנה בבא מציעא ד דפוסים. נשמע נכון? נדב ס (שיחה) 14:24, 11 באפריל 2018 (IDT)
אהה, זה נשמע הגיוני. זו הסיבה שבגללה אני מקיים מעקב בדף המשתמש שלי אחר דפי הפרק ומעדכן אותו מדי פרק, כדי שאוכל להקליק על הקישור משם ולערוך את דף הדפוסים ישירות.--נחום - שיחה 14:27, 11 באפריל 2018 (IDT)
צדקתם. ניסיתי כדבריכם ועבד מצויין. מקוה שזה יזרז את הספק העבודה. כמה גדולים דברי החכם שאמר "ותשועה ברוב יועץ". השוחט (שיחה) 20:34, 11 באפריל 2018 (IDT)

לר' נחום. רק מדווח שהגהתי את ב"מ, סנהדרין, מכות, שבועות, עדיות, עבודה זרה, (אבות, ליטוש קטן אחריך), הוריות (פ"א ופ"ב ליטוש קטן לדניאל) ופ"ג.

כלומר סיימנו את כל סדר נזיקין! לתשומת לבך כשתסיים ב"ב.
האם יש איזה מקום "לחגוג" את זה?
האם זרעים מועד נשים כבר הוגהו? השוחט (שיחה)
אכן הוגהו. כשאסיים את שני הפרקים הנותרים בב"ב נוכל אכן לחגוג בעז"ה. אני מציע לחגוג בבית המקדש עם קרבן תודה עסיסי, ואם חס ושלום ביהמ"ק לא ייבנה עד אז, אפשר אולי לארגן מפגש ויקיטקסט אם יהיו עוד מעוניינים.
אתה חושב בגדול. הלוואי. אני התכוונתי האם יש איזה מין "לוח מודעות" בחלון הראווה של ויקי שמודיע כשפרוייקט חשוב מתקדם. במילים אחרות, איך משתפים את החברים בשמחה? השוחט (שיחה) ל' ניסן ע"ח.
אפשר לכתוב פיסקה במזנון, וגם להוסיף בחלון הטקסטים החדשים בעמוד הראשי.

הגהת כתיב מלא במשנה סדר קדשים[עריכה]

ראיתי שסיימת ב"ב, וממילא כל נזיקין כאמור. היות שהתחלת זבחים, אני לצידך. בינתיים סיימתי מנחות, חולין היה עשוי (קצת ליטשתי), ובכורות. ג אייר ע"ח. השוחט (שיחה)

מדווח לפעיל הראשי בס"ד שסיימתי ערכין תמורה כריתות ומעילה. ד אייר ע"ח. השוחט (שיחה)
יישר כוח!--נחום - שיחה 13:05, 19 באפריל 2018 (IDT)
סיימתי גם תמיד. נותר חצי מדות וקנים לסיום סדר קדשים. ה אייר. השוחט (שיחה)
סיימתי בס"ד מדות וקנים.
הוי אומר לכשתסיים זבחים, נשלם סדר קדשים בס"ד.
אמתין בלי נדר שתתחיל משהו בסדר טהרות, ואולי אצטרף.
דומני שתוך 10 ימים בערך עשינו את כל סדרי נזיקין וקדשים. ישתבח הבורא.
ו אייר תשע"ח השוחט (שיחה)

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia survey[עריכה]

WMF Surveys, 04:34, 13 באפריל 2018 (IDT)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[עריכה]

WMF Surveys, 03:44, 20 באפריל 2018 (IDT)