משתמש:Nahum/ארכיון 1

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ארכיון 1234567

For English, please click here

שלום Nahum/ארכיון 1! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

  • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
  • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
  • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
  • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
  • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
  • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
  • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!) אמיתי 21:15, 7 יוני 2005 (UTC)

כותרות בטור ובשולחן ערוך[עריכה]

שלום נבו (הקיצור הזה מקובל עליך? :-)

עניתי לך בשיחה:שולחן ערוך אורח חיים לגבי כותרות בטור ובשו"ע, וכן הערה לגבי משנה. Dovi 09:12, 6 יוני 2005 (UTC)

מפעיל מערכת[עריכה]

בהתאם לבקשתך, אתה מעכשיו מפעיל מערכת. בהצלחה עם כל הפרוייקטים הנפלאים שהתחלת! Dovi 19:37, 7 יוני 2005 (UTC)

תודה. -- נבוכדנאצר 23:18, 7 יוני 2005 (UTC)

קריאת התורה[עריכה]

שבוע טוב נבוכנאצר! שתדע, אתה בעל-קורא מצויין, וחוץ מזה גם עשית הקלטה טובה מאוד (מהצד הטכני). בעבר חשבתי שיש אפשרות כזאת להקים כאן בויקיטקסט מאגר חופשי של קריאה בטעמים, אבל לא עשיתי שום דבר בעניין. אולי אתה תתחיל את המאגר הזה? אפשר כל שבוע להקליד כמה עליות מקריאת התורה, או הפטרה, או מגילת רות לשבועות...

אם אתה מתכוון לתרום הקלטות נוספות, כדאי שתשקול את האפשרות להעלות אותם דווקא ב-Wikimedia Commons. יש כמה סיבות: שם אפשר לשים קצבים הרבה יותר גדולים (הפטרה ארוכה...) ובויקימדה ממליצים לשים את הדברים שמה מסיבות טכניות אחרות גם. חוץ מזה, אם תקליט פרשה מסויימת ותשים אותה שם, תהיה אפשרות להשתמש בה באופן ישיר לא רק כאן בויקיטקסט עברית, אלא גם בכל הפרויקטים בכל השפות. ראה כאן

עניינים אחרים: ראה מה שכתבתי בויקיספר לגבי המשנה. אשמח לקבל תגובה. Dovi 19:33, 11 יוני 2005 (UTC)

אני חייב להזדרז ולחזק את דברי דובי. יש בהקלטות האלה ערך עצום עבור אנשים זרים שאינם דוברי עברית. אי לכך, ויקיקומונה זה בהחלט המקום בשבילם.

אין לי שום התנגדות. הקובץ שהעליתי מצוי בנחלת הכלל ואני נותן לכם רשות מלאה להעלות אותו גם לקומונז. -- נבוכדנאצר 21:43, 13 יוני 2005 (UTC)

שלום נבוכדנאצר. אני בעזר"ה אעשה לך בקרוב לישימוד ב"קומונז". לשם הבהרה: זה לא משנה שום דבר לגבי ויקיטקסט - יהיה כאן מאגר לקובצי אודיו ואחרים, רק שטכנית הקובץ נמצא ב"קומומס". הקישור זה עדיין בדיוק אותו דבר כמו שאתה עשית בעצמך. ההבדל היחיד: שאפשר להשתמש בו למאגר גם בויקי אנגלית, צרפיתית, וכו'. ויש גם יהודים בחו"ל שירצו מאמג כזה בשפתם... Dovi 07:45, 14 יוני 2005 (UTC)

קריאת מגילת איכה[עריכה]

יישר כוח גדול על קובץ הקריאה לפרק הראשון! אני מאוד מקווה שתמשיך להוסיף הקלטות נוספות.

בברכה, Dovi 3 יולי 2005 08:15 (UTC)

אני בספק אם אוכל. המחשב שלי מת, ולא נראה לי שיהיה באפשרותי לקנות חדש לפני תשעה באב. -- נבוכדנאצר 4 יולי 2005 22:41 (UTC)

ניקוד, טושו"ע, משנה תורה[עריכה]

שלום! לגבי תיקון באג הניקוד, התהליך זה כך: קודם כל הם מתקנים את IMPORT/EXPORT כדי לאפשר את העברת ויקיטקסט הרב-לשוני לאתרים בכל השפות. לאחר שזה יבוצע, הם יטפלו (כך אומרים...) גם בבעיות הספציפיות בויקיטקסט עברית. כדי "לזרז" את העניינים, כדאי לפנות למשתמש:Danny, בדף שלו ובאי-מייל שלו (אפשר לכתוב אליו באנגלית).

לגבי עריכת טור ושו"ע עם נושאי כליהם ומפרשיהם - נראה לי שצריך להשקיע קצת מחשבה איך עושים את זה, כדי לקבל את מירב האפשרויות להצגה. (טקסט לבד, שו"ע אורח חיים עם משנה ברורה לבד - אולי תחת הכותרת "משנה ברורה"). יש מליון אפשרויות, ואני בטוח שתעשה משהו מתקבל על הדעת. כדאי לבדוק את האפשרות להשתמש בתבניות בשביל זה, ואז לא תהיה מוגבל לפורמט אחד. בכל מקרה - לא משנה מה תחליט - אתה עושה עבודה נפלאה בתחום הזה!

  • תודה. נראה לי שהשימוש בתבניות הוא מסורבל. לעשות דף נפרד לכל סעיף-קטן במשנה ברורה נראה לי מוגזם.

גם לגבי הרמב"ם חשבתי הרבה איך להציג את זה: לפי פרק או לפי הלכות? לפי חלוקת ההלכות המקובלת, או לפי חלוקת הרמב"ם עצמו? (אני מעדיף את השני יחד עם ציון טכני לראשון.) נראה לי שגם כאן תבניות יעזרו בהצגת פרק/הלכה ובהצגתם של מפרשי הרמב"ם, אבל אין לי עדיין תמונה ברורה איך לעשות את זה.Dovi 06:45, 21 יולי 2005 (UTC)

  • נראה לי שזה תלוי אם אנחנו מעלים גם נושאי כלים או לא. ברמב"ם אין בהם כל-כך צורך, לדעתי, ולכן ניתן להעלות רק את הטקסט, דף לכל פרק. -- נבוכדנאצר 18:45, 24 יולי 2005 (UTC)