ויקיטקסט:מזנון

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
המזנון

קיצור דרך: וק:מ

המזנון של ויקיטקסט משמש לדיונים כלליים, קביעת מדיניות, קבלת החלטות כלליות ובקשות לעזרה - אך ניתן להודיע בו על כל דיון המתקיים במקום אחר.

הערות ושאלות לגבי ערכים ספציפיים יש לשאול בדף השיחה של הערך עצמו.

Crystal Clear app file-manager.png דף הדיונים הנוכחיפתיחת דיון חדש
2004 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2005 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2006 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2007 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2008 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2009 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2010 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2011 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2012 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2013 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2014 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2015 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר

המזנון במיזמים עבריים נוספים: ויקיפדיהויקימילוןויקיציטוטויקיספרויקימסע

תוכן עניינים

דרוש עזרה של בוט - ליצירת סעיפים לסימנים של שולחן ערוך[עריכה]

שלום לכם. אנחנו לאט לאט מתקדמים למצב בו יש לפחות מפרש אחד (משנה ברורה) על כל הסימנים וסעיפים של שולחן ערוך אורח חיים. מה שגוזל ממני המון זמן זה יצירת הדפים של הסעיפים של כל סימן וסימן. זה עבודה מאד פשוטה. למשל בסימן רסא סעיף ב רק צריך להכניס זה:

{{סעיף שולחן ערוך|אורח חיים|רסא|ב|הקודם=א|הבא=ג}} <sub>[[#שולחן ערוך|▲ חזור לראש]]</sub>

צריך בוט שנזין אליו כל הסימנים ומספר הסעיפים שלהם ואז יצור את כל דפי הסעיפים. (רק במקרה שכבר קיים דף הבוט צריך להימנע ולדלג). אפשר?--Roxette5 (שיחה) 15:56, 28 בנובמבר 2014 (IST)

שבוע טוב, האם אתה יכול להכין את הפורמט בקובץ txt פשוט? או אפילו בפורמט של הבוט? אם תעשה זאת אכניס זאת אוטומטית ללא בעיות (תוך שמירה על דפים קיימים)• אור שפיראשיחהתרומות • ח' בכסלו ה'תשע"ה • 07:34, 30 בנובמבר 2014 (IST)
זאת אומרת שאני צריך להכין מראש את כל הטקסט של כל דף ודף? אין דרך לתכנת את הבוט כך שיכניס את הכל בעצמו?--Roxette5 (שיחה) 15:44, 30 בנובמבר 2014 (IST)
אולי תכין לי רק רשימה של כמה סעיפים יש בכל סימן, אני מודיעה מראש, זה ייקח לי זמן • אור שפיראשיחהתרומות • י"א בכסלו ה'תשע"ה • 08:29, 3 בדצמבר 2014 (IST)
טוב. נחכה בינתיים כי אני רוצה לסיים את המשנה ברורה. תודה רבה.--Roxette5 (שיחה) 08:21, 4 בדצמבר 2014 (IST)

איך עושים שורה חדשה תוך שימוש הכלי "חיפוש/החלפה"[עריכה]

תוך עבודתי במשנה ברורה אני נדרש לבצע שורות חדשות להפריד בין כל סעיף וסעיף. הדבר יקל עלי אם אני יכול להכניס שורות חדשות דרך הכלי של "חופוש והחלפה" בסרגל כלים. הבעיה היא שאני לא רואה איך מכניסים שורה חדשה... מישהו יכול לכוון אותי?--Roxette5 (שיחה) 15:47, 30 בנובמבר 2014 (IST)

תנסה "/n", אשמח לשמוע תוצאות • אור שפיראשיחהתרומות • ט' בכסלו ה'תשע"ה • 12:05, 1 בדצמבר 2014 (IST)
לא עבד :(--Roxette5 (שיחה) 17:30, 1 בדצמבר 2014 (IST)
אפשר ליצור שורה חדשה על ידי כתיבת <br />, אבל שים לב שזה יוצר שבירת שורה ולא פסקה חדשה. בברכה, ‏Guycn2‏ · 00:58, 2 בדצמבר 2014 (IST)
לפי מה שהבנתי הוא רוצה לבצע חיפוש לשורה חדשה כחלק ממחרוזת טקסט. השורות החדשות הרגילות לא תימצאנה ע"י br.
ואגב, ליצירת שורה חדשה אפשר גם להשתמש ב{{ש}}. נחום - שיחה 01:07, 2 בדצמבר 2014 (IST)
קיבלתי תשובה אצל משתמש קיפודנחש אבל לא יודע איך ליישם את זה בפועל. w:שיחת משתמש:קיפודנחש#עזרה ביצירת שורות חדשות בכלי "חיפוש והחלפה". אני אבדוק אצל ההעדפות שלי. --Roxette5 (שיחה) 04:44, 2 בדצמבר 2014 (IST)
יש אפשרות לעשות זאת בוורד. בחיפוש -> כפתור "עוד". -> כפתור "מיוחד". "סימון פסקה". מקבלים את סימן הבקרה: ^p [כובעית p, כאשר הכובעית היא משמאל לP]. --אפי ב. (שיחה)
Guycn2 לא להשתמש בbr!, זה לא תקני! (אם כבר להשתמש ב{{ש}} כפי שנחום הציע)
אפי אני לא חושבת שהכתיב של word יעבוד כאן• אור שפיראשיחהתרומות • י"א בכסלו ה'תשע"ה • 08:28, 3 בדצמבר 2014 (IST)
יעבוד מצויין. עשיתי זאת פעמים רבות בערכים גדולים. מעתיקים את הערך לוורד, מחליפים ירידת שורה בשני ירידות שורה, וזהו. --אפי ב. (שיחה) 13:20, 3 בדצמבר 2014 (IST)
אה, חשבתי שאתה מתכוון לעשות זאת בממשק הויקי, הדרך שלך קצת עקומה, אבל אם זה מה שנוח לך בכיף. (פחות אוהבת להשתמש בword)• אור שפיראשיחהתרומות • י"ב בכסלו ה'תשע"ה • 08:02, 4 בדצמבר 2014 (IST)
תודה רבה לך אפי. במקרה הזה זה לא היה עובד כי כל הסימנים הבעייתים של המשנה ברורה כבר היו שמורים דף דף ולא היה שוה להעתיקם אבל בהחלט אשמור טריק זה לעתיד. תודה רבה!--Roxette5 (שיחה) 08:23, 4 בדצמבר 2014 (IST)

מבנה התוספתא[עריכה]

בתחלה, כשהכנתי את הפיילוט של התוספתא עשיתי דף עבור כל הלכה, אך נאמר לי שאין משמעות לחלוקה זו כי היא לא מוסכמת ולכן שיניתי לדף עבור כל פרק. עם זאת נדמה לי, בדיעבד, שאין הסכמה על עניין זה. אני מעדיפה שיהיה דיון והסכמה ואחר כך יהיה יותר ברור כיצד עובדים. מתייגת את Ahituvrs ואת נחום (אם יש מישהו נוסף שעובד על זה אשמח אם תפנו אותו לדיון הזה)• אור שפיראשיחהתרומות • י"א בכסלו ה'תשע"ה • 10:39, 3 בדצמבר 2014 (IST)

מתייג את משתמש:שילוני שעוסק בעניין. איתן96 (שיחה) י"א בכסלו ה'תשע"ה • 11:02, 3 בדצמבר 2014 (IST)
לעניות דעתי אין מקום להפריד בין הלכות שונות. המיספור של ההלכות בתוספתא משתנה בין כתבי היד, ולכן ההפניות אליה הן לפרק השלם. אכן, בכמה מקרים בודדים אפילו מספור הפרקים משתנה...
בנוסף, כך נהגנו גם במשנה: גם שם יש דף לכל פרק, והקורא יכול להתבונן בפרק השלם. אגב, גם במשנה יש הבדלים רבים במספור המשניות, והרבה פחות הבדלים במספור הפרקים.
יש לתופעות אלו גם הסברים היסטוריים: רבים מהחוקרים סבורים שהחלוקה בין המשניות וגם בין ההלכות בתוספתא היא מאוחרת יחסית, ובמשך זמן רב השתמשו בפרק השלם.

Ahituvrs (שיחה) 14:32, 3 בדצמבר 2014 (IST)

במהדורות המבוססות על מהדורה מסויימת ומוסכמת, כדוגמת ש"ס וילנא, ניתן ואף רצוי לשמור על החלוקה להלכות, לדעתי. נחום - שיחה 03:35, 4 בדצמבר 2014 (IST)
אני בעד חלוקה להלכות בודדות אבל לא בדפים נפרדים. לא צריך דף שלם עבור כל הלכה והלכה. גם בהפניות של ראשונים ואחרונים לא מציינים אף פעם מספר הלכה רק מספר הפרק (אם בכלל). אולם, בתוך הדף עצמו אני לא רואה בעיה בלחלק את ההלכות על ידי כותרות של רמה (===).--Roxette5 (שיחה) 08:26, 4 בדצמבר 2014 (IST)
זה קצת בעייתי. המהדורה הנוכחית של נדרים, למשל, שמבוססת על ש"ס ווילנא, מכילה הערות שוליים נפרדות לכל הלכה. לשים את כל הפרק בדף אחד יערבב את הערות השוליים של כל ההלכות למטה בסוף הפרק. זה לא לעניין לדעתי. נחום - שיחה 09:03, 4 בדצמבר 2014 (IST)
בקיצור, ממילא אף אחד לא הולך לשנות את המצב הקיים כי זה הרבה עבודה. אז בואו נשאיר את זה ככה.
בעיקרון אני מסכים עם משתמש:Roxette5, אבל במצב הקיים זה ממש לא רלבנטי: אין טעם להתחיל לבנות דפים שממילא ישארו חלקיים לעוד הרבה מאד זמן.Ahituvrs (שיחה) 18:02, 4 בדצמבר 2014 (IST)
נחום לדעתי ניתן לשים הערות שוליים באמצע העמוד (פשוט להכניס את התבנית שאמורה להציג אותן) כלומר כה פעמים, תנסה אולי זה יפתור את הבעיה• אור שפיראשיחהתרומות • י"ט בכסלו ה'תשע"ה • 08:49, 11 בדצמבר 2014 (IST)
למיטב זכרוני ניסיתי בעבר במקום אחר ולא כ"כ עבד. אבל אולי אני טועה. אם זה יעבוד אז סבבה. נחום - שיחה 09:13, 11 בדצמבר 2014 (IST)

עזרה בקליטת מתנדבת שמעוניינת לעשות הגהות[עריכה]

שלום לכולם, אחת המשתתפות במפגש של האנטישמיות ברומניה – מאמינסקו ועד שואת יהודי רומניה אשר התקיים היום בעמותה, סיפרה שהיא פעילה בפרויקט בן יהודה ואמרה שהיא אוהבת לעשות הגהות. מיד חשבתי עליכם.
למרות שתוכנת ה- OCR בעל דיוק גבוהה, עדיין יש צורך בהגהות ויכול להיות שהיא תוכל להשתלב בפעילות הזו, כמו גם בערכים אחרים שתפנו אליה.
אין לה ניסיון קודם בעריכה בוויקיפדיה ולכן תצטרך ליווי בשלבים הראשונים. מי שרוצה לקחת על עצמו את היוזמה הברוכה הזאת מוזמן לפנו אלי ואני אקשר בניכם חיוך. נהיה בקשר! -- הודעה זו נכתבה על ידי המשתמש/ת Chenspec-WMIL (שיחה | תרומות | מונה) ששכח/ה לחתום.

שלום. אני כותב ביאורים לספר בראשית. אני אשמח מאוד אם תעשה הגהה. היא יכולה לבחור את סיפור לוט, יעקב, או יוסף. בנוסף להגהה, כנהוג בויקיטקסט, היא יכולה לשפר את הכתוב כרצונה. לדוגמא תעשי קליק על (ביאור:בראשית כז א), ואז edit, show preview, save page כשגמרת. - ilan sendowski 01:46, 7 בדצמבר 2014 (IST)
חן, אני אשמח לעזור. איתן96 (שיחה) ט"ו בכסלו ה'תשע"ה • 08:34, 7 בדצמבר 2014 (IST)
איזה יופי - אני אמסור לה. תודה! Chenspec-WMIL (שיחה) 13:52, 10 בדצמבר 2014 (IST)

אוקי, לצערי זה קצת התמסמס והיא עדיין מחכה להדרכה והסברים.... אם יש מישהו שמעוניין לקחת על עצמו את הליווי שלה בצעדים הראשונים, זה יהיה נהדר ואשמח לעזור בכל מה שצריך. יש מתנדבים? Chenspec-WMIL (שיחה) 15:21, 23 בפברואר 2015 (IST)

שינוי מועד מפגש חנוכה[עריכה]

שלום חברים, שימו לב שנציגה מטעם הספריה הלאומית השאירה הודעה בדף ויקיטקסט:מפגשים/חנוכה לגבי הצורך בשינוי תאריך המפגש. נא להצביע או לחוות את דעתכם בהתאם.--Roxette5 (שיחה) 23:31, 7 בדצמבר 2014 (IST)

התייחסות לדיון בעניין התוספתא[עריכה]

שלום
קודם כל, אני מצטער שלא עברתי עד כה על הדיון הזה, רק לאחרונה איתן הפנה אותי אליו. בנוסף, חבריי, קשה לי להקליד, ואת מעט הזמן שאני יכול להקדיש לכתיבה בוויקי, עדיף שאקדישו ליצירה ולא לדיונים. אני שמח לדבר בטלפון למי שמעוניין מפעילי-הויקי. חלקכם כבר יודעים איך להשיג אותי, ואשמח לתת את המספר שלי במייל פרטי.
על-פי מה שנכתב בדיון לעיל, אני נוכח שיש צורך במספר הערות והבהות. שימו לב: אני אמנם מביא ציטוטים מהדיון, אך אני מנסה להימנע מלומר דברים בשם אומרם; אין לי שום ביקורת על אף כותב כאן באופן אישי, ואינני רוצה שאף אחד ייפגע, או יכעס עליי על מה שכתבתי כמענה לציטוט.
1)

Cquote2.svg התחלתי בהעלאה אוטומטית (לקחתי את הטקסט מממרא) Cquote1.svg

לפני שהתחלתי לעסוק בהעלת התוספתא, דיברתי עם ר' שלמה בן אברהם, הידוע לכולם כ"מכון ממרא". אני כבר שאלתי אותו אם אפשר להיעזר בטקסט מהאתר שלו, לפחות כבסיס. הוא במפורש אמר לי שהוא מעדיף שלא. האם מישהו כאן קיבל ממנו רשות?
2)

Cquote2.svg הבעייה היא שמבחינת העבודה שהושקעה במהדורות הקודמות, הן עדיפות בהרבה על הטקסט הגולמי שאת מעלה במקומות בהם הן קיימות... Cquote1.svg

לא בדיוק. "הטקסט הגלמי" הוא הידוע כמהדורת וילנא. דווקא ר' אבי קדיש היטה את דעתי להסכים שיש לתת מקום ראוי ל-"מהדורת וילנא", פשוט בתור שהיא המהדורה הידועה, הנפוצה. ז"א, אפשר עוד לשפר את "הטקסט הגולמי", אבל מכיוון שהיא "מהדורת וילנא"- עם כל מגרעותיו המובנות הידועות- ראוייה היא להישמר תחת כותרת זו.
3)

Cquote2.svg שנית, חבל להעלות מהדורה נוספת של התוספתא במקומות שבהם היא קיימת באתר, במיוחד במהדורות טובות יחסית כמו זו של הרב בארי.

שלישית, כאשר תועלה במהרה בימינו המהדורה של בארי למסכתות נוספות, הייתי שמח אם ההפניות יהיו זהות, וזה יעלה במקום המהדורה הזמנית שלך, שלא יהיה בה צורך עוד...

Cquote1.svg

אינני יודע מהו גירסת הרב בארי. ייתכן שמהדורתו מעולה, מסיבות שונות. אבל גירסתו היא (ע"פ דבריו שלו) ע"פ מהדורת ר"ש ליברמן. והר' ליברמן הוציא את גירסתו רק על קצת יותר מחצי ש"ס. ואת השאר משלים הר' בארי על בסיס מהדורת צוקרמנדל, עם תיקונים ע"פ ה'תוספת ראשונים' של ר' ליברמן. התוצאה הסופית אינה אלא- גירסת בארי.
ושוב, ייתכן שמהדורתו מעולה. אבל זו איננה מהדורת וילנא, שאותה העלתה אור שפירא (הודות למכון ממרא). וכדבריי לעיל, ראוי שמהדורת וילנא תעמוד בין שאר המהדורות בזכות עצמה, וע"כ המהדורה של א' שפירא איננה 'זמנית'.
4)

Cquote2.svg כאשר המהדורה העיקרית תהיה זו הטובה והשלמה ביותר (מן הסתם זו של הרב בארי), והיא צריכה לשכון בשמות-הדפים המרכזיים שאליהן מגיעות ההפניות הרגילות". Cquote1.svg

אני נגד גישת ה"מהדורה העיקרית". יש ספרים שונים וחשובים (משנה, תלמוד בבלי, ספר החינוך) בהם הקורא מגיע ל-"דף ראשי", ושם בוחר את הגירסא שהוא מעדיף (לדוג': כתיב, מנוקד, שורות, מבואר וכו'). לכך התכוונתי כשהכנתי את הדף תוספתא/תענית. שם ניצב הקורא בפני אפשרויות שונות, ובוחר את אשר נוח לו.
5) רק על עצמי קשה לי לדבר. אבל כיוון שנכתבו הדברים שאני מצטט להלן, הבנתי שדרושים הבהרות.

Cquote2.svg כאשר יעשה בארי מהדורה לדמאי נצטרך להעלות אותה במקום המהדורה שלך, כי ההיא יותר טובה, ואין טעם לשתי מהדורות במקביל (גם רוב המהדורות הכפולות שיש כבר לפסחים מיותרות).

אבל לעניות דעתי המהדורות לפסחים, שנכתבו כדוגמא לצורך התייעצות - אינן משמשות לשום מטרה, (חוץ מ"קריאה נוחה") והימצאותן באתר ליד המהדורות המשובחות יותר מבלבלת ומטעה.

Cquote1.svg

אינני יודע מצטער שחושבים שהמהדורות לפסחים נכתבו כדוגמא לצורך התייעצות, או שאינם די משובחות. אם כבר, אשמח שישמשו כדוגמא לאחרים, שיכינו תוספתא על-פי מתכונתם. אבל אדרבה- המהדורות השונות של מס' פסחים נכתבו כדי שיהיו מהדורות שונות. לכן פניתי לאראל, שאף הכין תבנית וקטגוריה עבור חיבורים שיש להם מהדורות שונות (בויקי באנגלית קיימים מאות יצירות המשתמשים בתבנית זו). הם אינם מיותרות.
בעיני, מהדורת צוקרמנדל טובה כמהדורה מדעית אחידה. זוהי המהדורה המדעית היחידה הקיימת על כל התוספתא, ונערכה, בצורה אחידה, ע"י אדם אחד.
מהדורת וילנא חשובה, כדברי הרב קדיש שהבאתי לעיל. בנוסף, יכול להיות מעניין לפתח את נושא "מקום בו חיבור נדפס" וע"כ יצרתי את קטגוריה:דפוס וילנא.
בנסף, פיתחתי את מהדורת "עברית נוחה" בצורתה הייחודית. הרביתי את השימוש במגוון סימני פיסוק (במקום רק פסיקים). בחומר שכזה, די שהניקוד יהיה חלקי- זה לא נוסח תפילה, או שירה. מאידך, ניסיתי לישתמש בסגנונות עיצוביות כדי להדגיש תכונות 'ספרותיות'- גם בחיצוניות, וגם בתוכן; זהו היבט של ספרות חז"ל שמוזנח לגמרי. די הפסקתי לעבוד על זה, כי הרגשתי שגרסת הרב בארי וצורת הצגתה, מסתירה את עבודתי ומנעה מקוראים להגיע אליה בצורה נוחה ושיוויונית.
אם עדיין יש משהו בעניין זה שאינו מובן או מוסכם, אפשר להעיר הערות ממוקדות, או לפנות אליי. שילוני (שיחה) 22:09, 8 בדצמבר 2014 (IST)

יישר כוחך, שילוני, וסליחה על אי ההבנות שלי לגבי המטרות במהדורות השונות לתוספתא פסחים.
כשביקרתי את המהדורות הקיימות התכוונתי בעיקר לבעיה של חוסר השלמות שלהן, כלומר לעובדה שהן הועלו באופן חלקי מאד מאד - לעיתים הלכה בודדת במסכת, וכדומה. העבודה שהושקעה בהן - כפי שהערתי - ראויה לשבח, אבל האויב של הטוב הוא הטוב, כלומר, הצורך להשקיע כל כך הרבה מאמץ בכתיבת כל הלכה לא איפשר להרחיב את המהדורות הללו לפרקים או מסכתות שלמות. מבחינה זאת (בלבד!) אני מעדיף מהדורה כמו של אור או של הרב בארי, שמקיפות הרבה חומר יחסית.
כפי שכתבתי במקום אחר, יש הבדלים בין מטרות הלומדים: מי שמתכוון ללמוד תוספתא כשלעצמה בוודאי יהנה מהמהדורות המושקעות, אבל כנראה יאלץ להמתין עוד כמה שנים. מי שמעוניין (כמוני) בעיון לצורך השוואה למקורות אחרים (משנה, בבלי וכו')- יעדיף מהדורה שלמה - אפילו אם אינה מושקעת.Ahituvrs (שיחה) 00:22, 10 בדצמבר 2014 (IST)
כאן זה ויקי. יש פה מקום למספר מהדורות זו לצד זו. האחת לא צריכה לבוא על חשבון השנייה. נחום - שיחה 01:25, 10 בדצמבר 2014 (IST)
במכתבי לעיל היו מספר שאלות, וטרם קיבלתי תשובות (אולי לא שאלתי בצורה מספיק ברורה). למשל: האם התקבל אישור להעתיק מ"מכון ממרא"? (אגב, האם קיים כאן באתרינו רשימה ערוכה של אתרם מהם מותר להעתיק?). לפי מה שכתבת ("חוסר השלמות"), הרי שהמהדורה השלמה היחידה היא זו של אור. ודווקא כתבתי להגנתה, שיש מקום לשפר אותה, אך בוודאי שהיא חייבת להישמר, ולא להידחות בעתיד מפני מהדורת ר' בארי או כל סיבה אחרת.
כתבתי: "די הפסקתי לעבוד על זה, כי הרגשתי שגרסת הרב בארי וצורת הצגתה וכו' ". הזכרתי את תוספתא/תענית, שהיכנתי, שמציג את המהדורות בצורה שויונית. אם אינכם אוהבים את צורתו- אפשר להציע שיפורים.
אבל בדף תוספתא/מגילה מישהו נתן ליצירתי את הכותרת "תוספתא מגילה (נוסח הדפוס)". אבל זה אינו "נוסח הדפוס" (נוסח וילנא). ה-"קריאה נוחה" שלי התבססה על מהדורת צוקרמנדל (הלכתי בעיקר ע"פ הדוגמא של הר' שטיינזלץ).
במסכת תענית במהדורת צוקרמנדל פרק ג' (של וילנא) מחולק לשניים. היכנתי-"תוספתא/מסכת תענית/פרק ג" לקריאה נוחה, על-פי מהדורת צוקרמנדל- והיא נעלמה! (נא השיבו אותו למקומו). לעומת זאת, כעת פרק ג' (בוילנא, ד' בצוקרמנדל) מופיעה פעמיים! שניהם תחת הכותרת "תוספתא לקריאה נוחה" (אני מתפלא שהמגיהים שמזדרזים להגיה את עבודתי לא עלו על זה...).
טבעו של בוט הוא שיש יותר נחישות מאשר רגישות. אני מוכן לסדר עניינים אלו ודומיהם בעצמי. אבל, אני פונה כאן לקהילתנו (הקטנה למדי)- אני אשוב לעבוד על עריכת התוספתא, וביתר זריזות, רק אם אדע שיצירותיי לא יימחקו או יירדו מטה-מטה. שילוני (שיחה) 11:18, 10 בדצמבר 2014 (IST)

מענה לשאלות:

 1. לקחתי את הטקסט ממרא כטקסט גולמי, השתדלתי למחוק סימני פיסוק. זה יפה מאוד שבעלי מכון ממרא "לא מרשים" להשתמש בטקסט, אבל הטקסט הוא לא שלהם, על פי החוק ועל פי ההלכה אין לו שום חזקה על הטקסט הזה
 2. הטקסט כאמור הוא גולמי, אין סיבה להחזיק אותו כשבמקביל יש טקסט אחר, טוב יותר. וכך היה במקרה שהיה טקסט שפשוט הכנסתי לתוך ה'מהדורה שלי' את מה שהיה לפני כן. אני מעדיפה שכך תעשו
 3. אני מבקשת לשמור על המבנה של דפי משנה (עם הסלאשים) וכן לוותר על מילים מיותרות בכותרות הדפים (מסכת, פרק וכו', מספיק לכתוב תוספתא ברכות א, התוספת של תוספתא מסכת ברכות פרק א היא מיותרת, ניתן להכין דפי הפניות מתאימים)• אור שפיראשיחהתרומות • י"ט בכסלו ה'תשע"ה • 08:44, 11 בדצמבר 2014 (IST)

מפגש חורף 2015[עריכה]

שלום לכולם, חגיגת יום הולדת 14 לוויקיפדיה תתקיים ביום שישי, 16 בינואר 2015. המפגש נמצא בשלבי גיבוש, אתם מוזמנים להיכנס לדף המפגש בוויקיפדיה ולהתעדכן Chenspec-WMIL (שיחה) 14:00, 10 בדצמבר 2014 (IST)

ברוכים הבאים למיזם מפגשי העורכים[עריכה]

שלום לכולם, אנחנו שמחים להציג לכם את מיזם מפגשי העורכים שמיועד לרכז הצעות ויוזמות בנוגע לארגון מפגשי קהילה יחד עם עמותת ויקימדיה ישראל. אתם מוזמנים לקחת חלק בארגון המפגשים ולהשתמש בפורמט לדף מפגש כדי להציע מפגשים חדשים. אני ממליצה לכם לעבור על דפי המפגשים ולראות אם יש ערכים מתאימים מוויקיטקסט שאפשר להציע לצרף לרשימה של מרתוני העריכה. נשמח לראותכם חיוך Chenspec-WMIL (שיחה) 14:07, 10 בדצמבר 2014 (IST)

התנ"ך בדפי משנה[עריכה]

כל הכבוד לאראל ודובי על העבודה על התנ"ך!

רציתי להעלות לדיון את האפשרות להעביר את התנ"ך לפורמט של דפי משנה (עם סלאשים) ובמקביל לנקוט מהלך של הרצת בוט לתיקון הקישורים שיש לפורמט הישן. לחילופין או בנוסף להפוך את הפורמט הישן להפניות לפורמט החדש (כנראה ג"כ בבוט)

מה דתכם? • אור שפיראשיחהתרומות • י"ט בכסלו ה'תשע"ה • 08:55, 11 בדצמבר 2014 (IST)

דעתי היא שזה רעיון גרוע ביותר. כל הספרות התורנית לדורותיה משתמשת בהפניות לתנ"ך בפורמט פשוט ואחיד, [[ספר פרק]] או [[ספר פרק פסוק]]. כרגע כל מה שיש לעשות זה להקיף את זה בסוגריים מרובעות והרי לך קישור ויקי. עם מה שאת מציעה נצטרך לעשות משהו הרבה יותר מסובך, משהו כמו [[ספר/פרק/פסוק|ספר פרק פסוק]] וזו סתם עבודה מיותרת. ובכלל, מה שלא שבור לא מתקנים. נחום - שיחה 09:10, 11 בדצמבר 2014 (IST)

אני זוכר שכשדיברנו על השימוש בדפי משנה, סיכמנו שזה יהיה הכיוון הכללי, אבל לא חובה. כי מצד אחד יש ספרים ותיקים באתר שקשה לשנות אותם, ומצד שני יש אפילו ספרים חדשים שהמבנה הקשוח הזה פחות מתאים לאופיים. התנ"ך לדעתי הוא מקרה מהסוג הראשון: המערכת והתבניות כל כך מורכבות וסבוכות וקשות שכדי לעשות את המעבר הזה אנחנו מסתכנים בעבודה קשה ומיותרת וגם בשיבושים עצומים באלפי דפים.

לדעתי יותר חשוב קודם כל לייבא את המהדורה החדשה אל המרחב הראשי (מה שאנחנו עובדים לקראתו כעת). לאחר מכן, אם יש מישהו שרוצה לבדוק בקפדנות את כל התבניות ואת כל הדפים המשניים שבהם "מצטטים" את הפסוקים או מראים אותם בצורה אחרת, ויוכל בזהירות רבה לשנות את פני הדברים באמצעות בוט, תבוא עליו ברכה. אבל קודם כל לגמור את המהדורה לפי הדפים הקיימים כעת. Dovi (שיחה) 09:55, 11 בדצמבר 2014 (IST)


התשתיות המערכתיות של האתר הם כל כך תלותיים על הפורמט הישן (כולל המון תבניות ניווט וקטגיוריות) שלדעתי הדבר הוא בלתי אפשרי ללא מאמץ אדיר ושימוש בבוטים מתוכחמים ומורכבים ביותר. --Roxette5 (שיחה) 10:24, 11 בדצמבר 2014 (IST)

מה לגבי בוט שייצור הפניות? • אור שפיראשיחהתרומות • כ"ג בכסלו ה'תשע"ה • 14:43, 15 בדצמבר 2014 (IST)

רק אם ייוצור את הדפי משנה להיות מופנות אל הפורמט הישן. אם תעבירי את הדפים הישנים להיות מופנות אל הפורמט של דפי משנה זה עדיין יהרוס את כל התבניות, ניווטים, וקטגוריות.--Roxette5 (שיחה) 15:29, 15 בדצמבר 2014 (IST)

ספרים מהספריה הלאומית[עריכה]

שלום לכולם. ביצעתי סריקת OCR לספרים מהספריה הלאומית והעליתי אותם לאתר, ניתן למצוא אותם ב:

פשוט ללחוץ על אחד הדפים וניתן להתחיל להקליד לפי סריקת הOCR והספר המודפס מולו. תהנו! איתן96 (שיחה) כ' בכסלו ה'תשע"ה • 18:58, 11 בדצמבר 2014 (IST)

יצרתי עמוד אחד, בספר בממלכת כוזר. הממשק ממש טוב ומעניין. לצערי ה-OCR מלא שגיאות. כמעט בכל מילה. אינני יודע מה הסיבה, אולי בגלל הכתב המנוקד, אולי צריך לשנות פרמטרים בפענוח, או סיבה אחרת. כרגע יש המון עבודה של הגהה. אם זהו המצב תמיד, לדעתי כדאי לשקול לבדוק תוצאות בתוכנות OCR אחרות. --אפי ב. (שיחה) 00:52, 14 בדצמבר 2014 (IST)
זה בפירוש בגלל הניקוד. אף תוכנת OCR שאני מכיר לא ממש מסוגלת להתמודד עם טקסט מנוקד. אם אתה רוצה לעבוד על טקסט ברמת OCR סבירה, נסה את משא בערב. נחום - שיחה 00:59, 14 בדצמבר 2014 (IST)
איזה יופי - אפשר להוסיף גם את המפתחות לקטגוריה:OCR עמותה?
נוצר קשר ראשוני עם מתנדבת חדשה שמעוניינת לעזור בהגהות, אני מקווה שזה יסתדר יפה ותתחילו לראות את הפעילות שלה בקרוב. נהיה בקשר! Chenspec-WMIL (שיחה) 10:15, 23 בדצמבר 2014 (IST)
עדיף לדעתי לשים את הקטגוריה בדפי הספר השלם לכשניצור אותם ולא בדפי המפתח. נחום - שיחה 11:23, 23 בדצמבר 2014 (IST)
מה שחשוב זה שבסופו של דבר תהיה גישה לכל הטקסטים שנסרקו מהקטגוריה, אפשר לבחור בדרך שיותר נוחה לכם Chenspec-WMIL (שיחה) 12:19, 12 בינואר 2015 (IST)

בקשת עזרה בתבנית {{שולחן ערוך}}[עריכה]

שלום לכם. התבנית הנ"ל מורכב מדי בשבילי להבין איך לערוך אותו בנושאים כדלהלן ובכן פניתי אליכם לעזרה.

 • בתבנית {{שולחן ערוך}} יש פסקה בהתחלה שכנראה בודק אם קיים על אותו סימן דף מקביל של המשנה ברורה. זה מיותר ומן הראוי להסיר את זה.
אני יכול להסיר. חשבתי שאתה צריך צאת זה לעזור לך לראות אם כבר קיים. נחום - שיחה 11:38, 12 בדצמבר 2014 (IST)
 • אני ונחום הסכמנו שאנחנו רוצים שתהיה סרגל קטן של מפרשי השולחן ערוך שיפנה אל הסימן המקביל של אותו דף שולחן ערוך המדובר. לצורך הענין, אם מסתכלים בדף שולחן ערוך אורח חיים ע אנחנו רוצים שתהיה סרגל של משנה ברורה, ט"ז, מגן אברהם -- כולם מקשרים לאותו סימן ע'. משהו בסגנון כזה:
מפרשים על שו"ע אורח חיים:   משנה ברורה | ט"ז | מגן אברהם
אולם, בשביל זה צריכים להציב 4 שורות של תנאים בתבנית כי לכל טור וטור של שולחן ערוך יש רשימת מפרשים שונה. אני לא יודע איך לכתוב תנאים בקוד. ובכן, לאורח חיים נצטרך (משנה ברורה, ט"ז, מגן אברהם), לאבן העזר (בית שמואל, באר היטב, ועוד), לחושן משפט (סמ"ע, ש"ך, ט"ז, קצות החושן...), ליורה דעה (ש"ך , ט"ז, פרי חדש...).

מישהו יכול לתקן את זה?--Roxette5 (שיחה) 11:28, 12 בדצמבר 2014 (IST)

הוספתי, אני מקווה שלא קלקלתי --אראל סגלשיחה • ל' בכסלו ה'תשע"ה 09:17, 22 בדצמבר 2014 (IST)


נראית מצוין! תודה רבה ויישר כחך!--Roxette5 (שיחה) 09:59, 22 בדצמבר 2014 (IST)

חגיגת העברית במרשתת[עריכה]

האקדמיה ללשון עברית מתכננת את יום חגיגות העברית במרשתת בכ"א טבת. אתרים יכולים ליצור עימם קשר ולקבל בתמורה רשימת מילים מותאמת לאתרם. פרטים נוספים ניתן לקרוא כאן. רוצים לנסות? איתן96 (שיחה) כ"ה בכסלו ה'תשע"ה • 17:48, 17 בדצמבר 2014 (IST)

אני בעד. אנחנו צריכים מונח עברי ל-OCR, ואולי עוד כמה מונחים שאחרים יעלו בדעתם. נחום - שיחה 19:44, 17 בדצמבר 2014 (IST)
מה לגבי מונח עברי ל: טקסט? --אראל סגלשיחה • כ"ז בכסלו ה'תשע"ה 09:03, 19 בדצמבר 2014 (IST)
טקסט זה כבר בעברית. נחום - שיחה 13:00, 19 בדצמבר 2014 (IST)
שלחתי. בנוגע לOCR - נדמה לי שהרשמי הוא "זיהוי תווים אופטי", אבל זה קצת ארוך. איתן96 (שיחה) ו' בטבת ה'תשע"ה • 09:47, 28 בדצמבר 2014 (IST)

מרחב ויקיפדיה?[עריכה]

מה זה ויקיפדיה:שינוי_שם_משתמש??• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ו בכסלו ה'תשע"ה • 15:55, 18 בדצמבר 2014 (IST)

מישהו כנראה ייבא את זה מוויקיפדיה. מחקתי. נחום - שיחה 20:45, 18 בדצמבר 2014 (IST)
כאשר מייבאים הדף שומר על שמו המקורי ואחר כך צריך להעביר אותו תוך כדי מחיקה. ט.ל.ח. מעניין שהדף הזה נמחק פעמיים ויובא פעמיים. איתן96 (שיחה) כ"ז בכסלו ה'תשע"ה • 21:12, 18 בדצמבר 2014 (IST)

המפגש ביום ראשון?[עריכה]

האם יש מישהו שמביא מחשב? אני תוהה אם להכין מצגת קטנה...

וכן, לא תיאמנו עדיין כיבוד • אור שפיראשיחהתרומות • כ"ז בכסלו ה'תשע"ה • 11:56, 19 בדצמבר 2014 (IST)

החלטה לגבי ארגון התוספתא[עריכה]

כפי שאפשר לראות בתוספתא מגילה א ובקישורים שם, יש בלגן בארגון התוספתא - יש דפים עם לוכסנים ובלי לוכסנים, עם "פרק/מסכת" ובלי, וכו'.

הבלגן גורם לכך שהתבניות לא עובדות.

לא כל כך משנה לי מה יהיה, העיקר שתהיה עקביות כדי שנוכל לבנות תבניות...

אולי כדאי שכל מי שיש לו הצעה יציע אותה כאן ונקבל החלטה. --אראל סגלשיחה • ה' בטבת ה'תשע"ה 21:58, 27 בדצמבר 2014 (IST)

לדעתי הכל צריך להיות בפורמט שהעלתה לכאן אור שפירא, עם לוכסנים ובלי מסכת\פרק וכו', כאשר המהדורות לקריאה נוחה וצוקרמנדל וכדו' יקבלו שם לואי (כפי שנעשה כבר למהדורת צוקרמנדל במסכת מגילה), לדוג' תוספתא (צוקרמנדל)/מגילה/א וכו'. גם ההלכות הבודדות שאני ואחרים ערכנו המבוססים על דפוס וילנא צריכים לקבל שם לוואי, לדוג' תוספתא (וילנא)/ברכות/א/א (ולהוריד את כל המילים הנוספות). נחום - שיחה 23:01, 27 בדצמבר 2014 (IST)
קודם כל, אני מציע שמה שיוחלט, תתייחס גם לספרים אחרים במצב דומה: שלחן ערוך (סימן, סעיף?), ילקוט שמעוני (רמז?), משנ"ב, משנה, תלמודים וכן הלאה.
שנית, מה ההשלכות הטכניות? הפניות מויקיפדיה? (וכד'), שינוי הקיים (הרצת בוט תפתור את הבעיה?), פרשנים ונו"כ- לאיזה דף הם מתייחסים? מה שלא תהיה ההחלטה- אני ממליץ שיישארו דפי הפניות גם מהצורה המלאה ("מסכת, דף", "מסכת, פרק" וכו'). שילוני (שיחה) 11:20, 28 בדצמבר 2014 (IST)
אני מתנגד לכריכת התוספתא בספרים אחרים. השו"ע קיים כבר על כל ארבעת חלקיו בפורמט אחיד והכל עובד שם ומה שלא שבור לא מתקנים. זו דעתי לפחות. הילק"ש ראוי לדיון נפרד בפני עצמו ואין מקום לכרוך אותו בתוספתא, בין השאר משום שיש כמה דרכים לסדר אותו - לפי ספר/פרק/פסוק, או לפי פרשיות השבוע וסדרי הנ"ך, או לפי חלק/רמז. המשנ"ב הוא חלק ממיזם השו"ע ודינו להיכרך עם השו"ע ולא עם התוספתא. המשנה כבר ערוכה וקיימת על כל שישה סדריה במתכונת אחידה ועובדת ושוב, מה שלא שבור לא מתקנים. כנ"ל לגבי הבבלי. הירושלמי ראוי לדיון נפרד, בין השאר משום שיש גם חלוקה לפרקים\הלכות וגם חלוקה לדפים\עמודים בהתאם למהדורת הדפוס עליה מבססים את המהדורה. לגבי "וכן הלאה", כל נושא לגופו.
לגבי ההשלכות, הרי שבניגוד לתוספתא, לרוב הספרים האחרים שהזכרת יש הפניות בתצורה סטנדרטית של רווחים ללא לוכסנים, וההשלכות של כל שינוי בהם תהיינה הרסניות למצער. זו הסיבה שאני מתנגד לתקן מה שלא שבור.
הרצת בוט לא תפתור את הבעייה, מאחר ומדובר בסטנדרט קיים שאין בסמכותו של בוט לשנות אותו.
פרשנים ונו"כ הם חלק מהמיזם שאותו הם מפרשים ודינם להיכרך בדינו של המיזם הראשי שלהם.
אפשר לעשות הפניות אם רוצים, הם לא אוכלים ולא שותים. אבל בנוגע לתוספתא אני בעד שמכיוון שרק התחילו לערוך אותו, ואור שפירא כבר העלתה את כולו בתצורה של לוכסנים ודפי משנה וללא "מסכת" "פרק" ו"הלכה", כך מן הראוי להמשיך גם בשאר מהדורות התוספתא למען האחידות. מדובר במספר קטן יחסית של דפים שכבר קיימים ולא תידרש עבודה רבה להזיז הכל לפורמט הרצוי.
בברכה, נחום - שיחה 11:53, 28 בדצמבר 2014 (IST)
הפעם, לשם שינוי, אני מסכים עם נחום...
Ahituvrs (שיחה) 19:04, 28 בדצמבר 2014 (IST)
חברים, אני מבקשת לציין שאין סתירה, אפשר תמיד. להשתמש בהפניות. אני כמובן בעד מעבר לפורמט של דפי משנה כפי שהוחלט במפגש שהיה בקיץ• אור שפיראשיחהתרומות • ז' בטבת ה'תשע"ה • 21:00, 29 בדצמבר 2014 (IST)

תקלה בתבנית ציטוט השבוע של עמוד הראשי[עריכה]

משום מה התבנית חזר לציטוט הרשון של 2014....--Roxette5 (שיחה) 10:33, 29 בדצמבר 2014 (IST)

הוספת שם מתחם "ספר" - "Add "book" namespace[עריכה]

שלום לכולם, פעם כבר דנו בנושא בהקשר של הוספת שם מתחם "ספר" שיהיה מיועד לספרי ויקיטקסט (כמו שקיים למשל בויקיפדיה), דבר שהוא די מתבקש בויקיטקסט, למי שרוצה להוריד ממנו ספר שלם בפורמט PDF. בעבר טיפלתי קצת בעניין בויקיטקסט, ביצירת דפי עזרה ותבניות בעניין. קיפודנחש מויקיפדיה, הבהיר לי שהנוהל המקובל לכך הוא יצירת משאל או דיון במקום ציבורי כשכותרת הסעיף ושאלת המשאל מנוסחות גם באנגלית, וקבלת הסכמה ממספר תורמים, כך שהמתחזקים יוכלו לראות שיש לדבר תמיכה של הקהילה, ואז הוספת בקשה בפבריקטור, עם קישור לדיון הקונצנזואלי. אשמח לשמוע תגובות לעניין, הסכמות או התנגדויות. --אפי ב. (שיחה) 15:53, 30 בדצמבר 2014 (IST)

לא הבנתי לְמה זה נחוץ. נחום - שיחה 03:58, 31 בדצמבר 2014 (IST)
"ספר" ויקימדיה הוא הרכבה של ערכים רבים, כך שנוצרים מהרבה ערכים בדידים ספר שלם. יש לו דף מיוחד:ספר, בפורמט מיוחד ומנגנון מיוחד, והוא לא ערך אמיתי ששי בו תוכן עצמאי, אלא כותרות של שמות ערכים ופרמטרים נוספים. כרגע או שהספרים נשמרים במקומות פרטיים תחת שם מתחם "משתמש" או תחת שם מתחם "ויקיטקסט" (ויקיטקסט:ספרים, דוגמה בויקיטקסט:ספרים/אברהם גוטליב על משלי) או תחת הערך עצמו במתחם הראשי (דוגמה ספר הכוזרי/להורדה) ואף כערך ראשי במתחם הראשי (דוגמה מקרא להורדה/מנוקד/בראשית). שלוש/ארבע מקומות שונים. אפשר כמובן להמשיך בזה, אבל נראה שיהיה יותר נכון ונוח שספרים יופרדו לשם מתחם אחר. גם בכדי לפשט את האיתור והחיפוש של ספרים קיימים וכל הטיפול בהם, וגם בכדי שלא יופיעו בחיפושים של שמות מתחמים אחרים. --אפי ב. (שיחה) 14:13, 31 בדצמבר 2014 (IST)
אוקיי. אם זה שימושי אני בעד. נחום - שיחה 01:54, 1 בינואר 2015 (IST)
גם לדעתי זה שימושי. Gideonrv (שיחה) 23:27, 1 בינואר 2015 (IST)

שנייה שנייה, לפני שמצביעים על הוספת שם מתחם – מישהו יכול לתת סקירה טכנית של הפתרון בוויקיטקסט האנגלי? יש להם ספרים מאוד יפים, ואם ניתן להמיר את המבנה שלהם לכאן זה יחסוך הרבה מאוד עבודה. ‏– Fuzzy ‏– 11:41, 2 בינואר 2015 (IST)

המצב בויקיטקסט האנגלי שהספרים נשמרים בשני מקומות. הראשון תחת שם משתמש תת ספריה book והשני תחת שם המתחם הכללי תחת תת ספריה book. [1]
בויקיפדיה העברית וגם האנגלית החליטו ללכת על פתרון של יצירת שם מתחם "ספר" ואפשר לראות איך זה עובד שם, ללא כל בעיות. יתרונות נוספים בשימוש בשם מתחם "ספר" שהוא מאוד נגיש. יש לכתוב "ספר:" ומגיעים לספרים המאוחסנים. ושם הספר יכול להיות כשם הערך, כאשר נוספת לו קידומת "ספר:". ככה גם יהיה קל לראות אם לערך מסוים קיים ספר. בכל מקרה אני לא רואה איזה נזק שעלול להגרם משם מתחם חדש "ספר", שיוקדש לנושא הספרים. --אפי ב. (שיחה) 12:53, 4 בינואר 2015 (IST)
Fuzzy, כולם משתמשים באותה טכנולוגיה לעבודה עם ספרים, השאלה היחידה היא פשוט היכן מאחסנים אותם. --אפי ב. (שיחה) 20:30, 4 בינואר 2015 (IST)

הצבעה - Voting[עריכה]

אם כך אני מעלה זאת להצבעה, בשביל הפבריקטור. הצבעה בעד יצירת שם מתחם חדש בשם "ספר" בויקיטקסט.
Voting for creating "book" namespace.

Symbol support vote.svg בעד --אפי ב. (שיחה) 23:49, 1 בינואר 2015 (IST)
Symbol support vote.svg בעד --נחום - שיחה 01:06, 2 בינואר 2015 (IST)
Symbol support vote.svg בעד אבל רק שיהיה מורכב מדפים אחרים בויקיטקטסט. לא יכיל דפים עצמאיים של טקסט.--Roxette5 (שיחה) 07:34, 2 בינואר 2015 (IST)
Symbol support vote.svg בעד Dovi (שיחה) 08:27, 2 בינואר 2015 (IST)
Symbol neutral vote.svg נמנע (לעת עתה) – חסרים בשלב זה נתונים להצבעה, והוספת שם מתחם היא פעולה בלתי הפיכה. ‏– Fuzzy ‏– 11:42, 2 בינואר 2015 (IST)

באג בתבנית מחבר?[עריכה]

זה נראה באג, ראו לדומא במחבר:רמח"ל, מה עושים? בן ציון (שיחה) 17:20, 31 בדצמבר 2014 (IST)

גם במחבר:יצחק קמינר. משהו השתבש ברמת מערכת. Gideonrv (שיחה) 23:24, 1 בינואר 2015 (IST)

צריך לדווח על זה בפבריקטור. נחום - שיחה 08:14, 2 בינואר 2015 (IST)

דרוש יצירת דף מחבר מחבר:יעקב בן אשר -- כל הקודם זוכה[עריכה]

דרוש שמישהו יצור דף חדש של מחבר של הנ"ל עבור הדפים של הטור. כל הקודם זוכה.--Roxette5 (שיחה) 23:58, 1 בינואר 2015 (IST)

מדור ממשלתי בעמוד הראשי[עריכה]

שלום לכולם. חשבתי להוסיף עוד מדור בעמוד הראשי של דפים הקשורים למדינה ולממשלה. הנה הטיוטה שלי. אם יש למישהו הערות או הוספות אתם מוזמנים. במיוחד אצטרך עזרה בארגון החומר כי אני לא בטוח איך לארגן עניינים במישור המשפטי, נראה לי שהדבר דרוש מישהו אם יותר יידע במשפטים... פניתי אל משתמש:Fuzzy אולי אם יש לו זמן הוא יוכל לעזור גם.

בכל אופן, כדאי לדעתי לשים אפילו משהו בבחינת טויטה בעמוד ראשי וכעבור הזמן שאר אנשים מסוגלים לשפר אותו יותר טוב. אם אין התנגדות אני אכניס אותו לעמוד הראשי.--Roxette5 (שיחה) 14:05, 2 בינואר 2015 (IST)

אם אין התנגדות, אעלה אותו לעמוד הראשי...--Roxette5 (שיחה) 23:17, 4 בינואר 2015 (IST)
אני לא מתנגד. נחום - שיחה 02:20, 5 בינואר 2015 (IST)
לדעתי נאומים לא שייכים לכותרת הזו• אור שפיראשיחהתרומות • י"ד בטבת ה'תשע"ה • 11:00, 5 בינואר 2015 (IST)
החלפתי כותרת ל"נאומי אנשי ממשל". יותר טוב?--Roxette5 (שיחה) 17:44, 5 בינואר 2015 (IST)
החלפתי את שם המדור להמלצת נחום "מדור שלטוני". האם זה פותר את הבעיה לדעתך?--Roxette5 (שיחה) 23:21, 5 בינואר 2015 (IST)
רצוי להקפיד על שפה ברורה: אני מציע "מדינת ישראל", או לפחות "המדור של השלטון" (פחות מוצלח).

Ahituvrs (שיחה) 09:06, 6 בינואר 2015 (IST)

אני לא בטוח שאני אוהב את הרעיון או את החלוקה:
 • חקיקה צריכה להכיל רק חקיקה ראשית ומשנית, ללא פסיקה. אישית אני חושב שפסיקה לא צריכה להיות בוויקיטקסט, אבל מה שקיים קיים.
 • רוב המדורים כוללים מספר מצומצם של ערכים. קבוצת ערכים תהיה ראויה למדור רק כשהכמות והאיכות יצדיקו זאת.
 • יש אינסוף חומר שניתן לזרוק בוויקיטקסט, השאלה היא אם צריך לעשות זאת. לדוגמה, דו"חות מבקר המדינה מופיעים באתר מבקר המדינה, אז מה היתרון באיסוף החומר גם כאן? ויקיטקסט אמור להציג חומר שיש בו ערך מוסף.
 • מדור חקיקה צריך להיות מדור קטן, הכולל כך: חוקי יסוד, חוקים לפי נושאים, רשימת חוקים (רשימה אלפביתית כללית), רשימת חוקים ותקנות (רשימה אלפביתית כללית), רשימת חוקי עזר (לא קיים).
 • בהמשך ניתן להרחיב את המדור לחקיקת משנה מסדר שלישי: תמ"א; החלטות ממ"י/רמ"י; נהלי תכ"ם; תקשי"ר; פקודת מתא"ר; הוראות פיקוד עליון ופקודות מטכ"ל; הנחיות פרקליטות המדינה; תקנים רשמיים (ת"י); הנחיות מנהליות אחרות וכו'. אבל להוסיף לעמוד הראשי רק כשיהיה נפח תוכני מספק.
 • נאומים לא שייכים למדור ממשלתי.
זהו בערך... ‏– Fuzzy ‏– 16:26, 6 בינואר 2015 (IST)


שלום לך פאזי. אמנם אני לא מסכים עם כל הנקודות שהערת כאן אבל היות והיידע והפעילות שלך בתחום החקיקה כאן באתר גובר על שלי, לכן -- כל עוד שאין לאף אחד אחר דיעה בעניין, וכל עוד שאתה פעיל כאן באתר -- אני משאיר את זה בידיים שלך לעשות כטוב בעיניך. כמו שכתבתי לך בהתחלה כשהצעתי את הרעיון בדף שיחה שלך. עלה והצלח ותודה רבה על כל התרומות שלך כאן לאתר. בברכה,--Roxette5 (שיחה) 17:26, 6 בינואר 2015 (IST)

סימנים חסרים בטור יורה דעה וחושן משפט[עריכה]

כמעט הכל נשלם אלא שחסר פה ושם את הטקטס, היות וגם היו חסרים מהמקור בו הטקסט הועתק. מי שמעוניין להקליד ולהשלים תבא עליו ברכה.

--Roxette5 (שיחה) 07:58, 8 בינואר 2015 (IST)

ובכן דומני שרונן השלים ארבעת הטורים :-). יישר כחך!--Roxette5 (שיחה) 20:12, 14 בינואר 2015 (IST)

איזה שעון פועל בויקי?[עריכה]

השעה שכתובה לעריכה ביומן מוקדמת בשעתיים לעומת שעון ישראל. זה בכוונה?

Ahituvrs (שיחה) 17:47, 8 בינואר 2015 (IST)

זה שעון גריניץ', ניתן לשנות אותו בהעדפות -> מראה -> הפרש זמנים. איתן96 (שיחה) י"ח בטבת ה'תשע"ה • 20:28, 8 בינואר 2015 (IST)
האם ניתן לשנות את ברירת המחדל לתצוגת זמן ישראל? ‏– Fuzzy ‏– 14:21, 18 בינואר 2015 (IST)

בעיה עם הודעת מערכת "שונה לאחרונה"[עריכה]

בימים האחרונים הודעת המערכת "שונה לאחרונה" לא עובדת בצורה תקינה. ההודעה עצמה לא שונתה בזמן האחרון, ואני לא יודע מה הסיבה לכך. בינתיים החזרתי לברירת המחדל. ‏– Fuzzy ‏– 14:21, 18 בינואר 2015 (IST)

אפשרות לרכישת סורק ספרים למשרדי העמותה[עריכה]

מוזמנים לראות את הדיון בכיכר העיר בוויקיפדיה. איתן96 (שיחה) כ"ב בטבת ה'תשע"ה • 20:38, 12 בינואר 2015 (IST)

חשוב: בדיקת פעילות של מפעילים[עריכה]

שלום. מדיניות חדשה בנוגע להסרת „הרשאות מתקדמות” (מפעיל, ביורוקרט וכו') התקבלה לאחרונה בהסכמת הקהילה (הקהילה שלכם קיבלה הודעה על הדיון). בהתאם למדיניות הזאת, דיילים בודקים את פעילות המפעילים באתרי הוויקי הקטנים. למיטב הבנתנו, בוויקי שלכם אין תהליך מסודר של הסרת „הרשאות מתקדמות” מחשבונות בלתי־פעילים. זה אומר שדיילים יטפלו בכך בהתאם לסקירת פעילות מפעילים כאן.

מצאנו כי המשתמשים הבאים מתאימים להגדרות של חוסר־פעילות (אין להם עריכות או פעולות יומן יותר משנתיים):

 1. עמרם (מפעיל

המשתמשים האלה יקבלו בקרוב הודעה שתבקש מהם להתחיל דיון בקהילה על השאלה אם הם רוצים לשמר חלק מההרשאות שלהם או את כולן. אם המשתמשים לא יגיבו, ההרשאות המתקדמות שלהם תוסרנה על־ידי הדיילים.

עם זאת, אם אתם, בתור קהילה, רוצים ליצור תהליך משלכם לבדיקת פעילות המפעילים שתפעל במקום המדיניות הגלובלית, אנו רוצים לקבל החלטה אחרת על מחזיקי ההרשאות הבלתי־פעילים האלה, או שיש לכם מדיניות שפספסנו, אנא הודיעו על כך לדיילים במטא כדי שלא נמשיך את תהליך בדיקת ההרשאות בוויקי שלכם. תודה, (חתימה) Rschen7754 06:26, 13 בינואר 2015 (IST)

אני חושבת שכדאי שהתהליכים הללו יתנהלו בתוך ויקיטקסט ולא במערכת אחרת ונפרדת • אור שפיראשיחהתרומות • כ"ח בטבת ה'תשע"ה • 15:12, 19 בינואר 2015 (IST)
אני חושב שזאת סתם טרחה ומעמסה מיותרת שעדיף שיטופלו באופן אוטומטי מבחוץ. ממילא באופן טכני אין לנו הרשאות להסיר מפעילים בעצמנו ונדרשת פעולה מבחוץ ליישם החלטות של הקהילה. נחום - שיחה 23:21, 19 בינואר 2015 (IST)

הצבעת על דף משכן שילה[עריכה]

שלום לכם. יש ביני לבין משתמש שילוני חילוקי דעות לענין קיום הדף הזה. לדעתי לא מדובר בטקסט אלא ערך ויקיפדי. ראה לשיחה המלאה כאן.

מבוקש מכם להצביע דיעה בעניין. מי בעד מחיקת הדף ומי מתנגד. אני אישית נמנע.


כמו כן, אבקש להסיר את עריכת הביאור של משתמש:שילוני בדף קטע:רש"י על שמואל ב ז ו, היות ולדעתי פרשנות של כוונת רש"י אינו ראוי להיות במרחב הראשי. הדבר עלול להוות תקדים מסוכן לדעתי.--Roxette5 (שיחה) 16:05, 13 בינואר 2015 (IST)

{{ממ}} - לתוספתא בפורמט של דפי משנה[עריכה]

שלום לכם, ובמיוחד משתמש:אראל סגל משתמש:אור שפירא. האם יש אפשרות לתקן את התבנית "ממ" כך שנוכל להזין בקלות {{ממ|תוספתא|מנחות|י}} והדבר ממילא יכניס את הלוכסונים(?) של פורמט דפי משנה [[תוספת/מנחות/י]]. אני מניח שישנם אי שם באתר מקומות שמשתמשים השתמשו בתבנית הנ"ל לצורך התוספתא ועכשיו הקשישור שבור. כמו כן ברצוני לנצל את תבנית זו לעתיד לצורך התוספתא אם אפשר. תודה.--Roxette5 (שיחה) 13:41, 14 בינואר 2015 (IST)

שיניתי את התבנית כך שתבדוק אם הדף קיים עם לוכסנים. אם כן, הקישור יהיה עם לוכסנים; אם לא, הקישור יהיה כמו קודם. ראה (תוספתא מנחות, י) לעומת (משנה מנחות, י). צריך לוודא שזה עובד בכל המקרים. --אראל סגלשיחה • כ"ז בטבת ה'תשע"ה 00:47, 18 בינואר 2015 (IST)

Help is asked for characters with צֵירֶה מָלֵא and צֵירֶה חָסֵר at the English Wikisource[עריכה]

Near the bottom of this page there are two hebrew words which require the niqqud [2] נצג with צֵירֶה מָלֵא צֵירֶה חָסֵר ?Can someone please help to insert them

Ineuw 01:49, 16 בינואר 2015 (IST)

I added the missing nikkud according to the scanned page. נחום - שיחה 02:48, 16 בינואר 2015 (IST)

איך עושים הפניה?[עריכה]

שלום לכל המומחים.

אשמח לדעת, כדי להפנות מתוספתא/אהלות לתוספתא/אוהלות.

תודה, Ahituvrs (שיחה) 14:04, 19 בינואר 2015 (IST)

אני עובדת על לעשות את זה בבוט, סליחה שנעלמתי, היה לי עומס• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ח בטבת ה'תשע"ה • 15:10, 19 בינואר 2015 (IST)

שימוש ראשוני בבוט[עריכה]

שלום חברים, היום לראשונה השתמשתי בבוט שכתבתי (בשימוש בספריית ג'אווה קיימת) עבור יצירת דפי הפניות מתוספתא אהלות -> אוהלות (עם ו'). הניסוי עבר בהצלחה ואני השתפשפתי עם הקוד. אני חושבת שהזמן הבשיל לתת לבוט גם משימות כבדות יותר. מוזמנים לבקש/להציע משימות חד פעמיות או קבועות עבור בוט.

דבר אחר: אני חושבת שהגיע הזמן לארכב את המזנון אבל אני לא משוכנעת שאני יודעת לעשות זאת בצורה הנכונה

אור שפיראשיחהתרומות • כ"ט בטבת ה'תשע"ה • 13:18, 20 בינואר 2015 (IST)

שיחה:ספר היובלים/א[עריכה]

אשמח לתשובה מהירה של מי שיודע... • אור שפיראשיחהתרומות • א' בשבט ה'תשע"ה • 08:58, 21 בינואר 2015 (IST)

כמעט נשלם כלי יקר[עריכה]

שלום לכם. בשעה טובה ומוצלחת סיימתי להעתיק את כל חומר הכלי יקר שהיה קיים כבר באינטרנט. אולם חסר את ההקדמה לבראשית (וגם הקדמות לשאר החומשים -- אינני יודע אם קיימים או לא, לא בדקתי, צריכים לבדוק). מי שרוצה להשלים את העבודה ולהקליד את ההקדמה/ות -- תבוא עליו הברכה.--Roxette5 (שיחה) 13:57, 22 בינואר 2015 (IST)

כמו כן, היות ואין אצלי ספר הנ"ל בבית. נשארו כמה פרקים שהיה חסר להם כלי יקר בכל החומשים (נמצאים באדום). אם לא קשה למישהו רק לעבור על פרקים ולוודא שאכן לא קיים שמה כלי יקר אני אשמח. תודה.

בוצע

Ahituvrs (שיחה) 19:10, 22 בינואר 2015 (IST)

צריכים לגבש גם הלחטה מה לעשות בפרקים שלא נמצא בהם טקטס. אם להשאיר אותם בדף עם קישור שבור, אם להסיר אותם, או אם להציג את מספר הפרק ללא קישור אלא בשחור וטקטס לבד...--Roxette5 (שיחה) 14:03, 22 בינואר 2015 (IST)

תקלה בממשק העלאות אוטומטי לויקיטקסט[עריכה]

יש תקלה בממשק שהבוט משתמש בו להעלאת קבצים. דיווחתי עליה כאן אבל זה כנראה לא המקום המתאים. מישהו יודע איפה עוד אפשר לדווח על התקלה? --אראל סגלשיחה • ב' בשבט ה'תשע"ה 19:07, 22 בינואר 2015 (IST)

אין לי מושג בדברים טכניים כאלה... סתם ניחוש -- באגזילה...--Roxette5 (שיחה) 22:44, 25 בינואר 2015 (IST)
באגזילה כבר לא קיימת, האתר בו דיווח אראל הוא זה שקיים היום במקומה. נחום - שיחה 02:26, 26 בינואר 2015 (IST)
זו תקלה שגם תעכב אותי עם המשך הפעילות• אור שפיראשיחהתרומות • ו' בשבט ה'תשע"ה • 09:23, 26 בינואר 2015 (IST)

הסבר על הOCR בויקיטקסט[עריכה]

מישהו יכול להסביר לי (בבקשה) את התהליך שעוברים הדפים מהסריקה עד שהם נהיים ספרים מוגמרים? הנקודות שבהם אני מבולבל הם - לאן להעלות סריקות? מהם דפי "מפתח" ואיך (או מתי) הם נוצרים? איך נותר ספר מדף "מפתח"? איך ואיפה צריך עזרה? אלישיב ליפא (שיחה) 12:25, 25 בינואר 2015 (IST)

ראה זה מצאתי ויקיטקסט:OCR.--Roxette5 (שיחה) 22:45, 25 בינואר 2015 (IST)
עזרה:OCR יותר מעודכן • אור שפיראשיחהתרומות • ו' בשבט ה'תשע"ה • 09:22, 26 בינואר 2015 (IST)

תבנית "להעביר"[עריכה]

האם מישהו יכול ליצור תבנית של {{להעביר}} בדומה לסגנון בויקיפדיה של תבנית "לאחד". הייתי רוצה להשתמש בו עבור הדף לכנוסה של האגדה ולהציע להעביר אותו ללכנוסה של האגדה (ביאליק) וסתם חשבתי שיצירת תבנית כזאת תהיה שימושי לעתיד....--Roxette5 (שיחה) 22:43, 25 בינואר 2015 (IST)

איך להקטין איור שנמצאת בויקישיתוף[עריכה]

שלום. מישהו יודע איך אני יכול להקטין את תצוגת האיורים שנמצאים באיל משולש/מאמר ראשון? הם גדולים הם גדולים מדי..--Roxette5 (שיחה) 08:52, 26 בינואר 2015 (IST)

תוסיף לתמונה פרמטר שמציין את רוחב התמונה, למשל 200px. ראה הסברים ב-w:עזרה:עיצוב תמונות. ‏– Fuzzy ‏– 13:50, 30 בינואר 2015 (IST)

ויקיטקסט:דיווח על טעויות[עריכה]

מישהו יודע איך לתקן את הבעיה של כפל הטקסט בקטע של משנה מנוקדת בכל מסכת עוקצין? או לפחות לאתר את הבעיה ואם דרוש יתר מאמץ אני יכול לתקן....--Roxette5 (שיחה) 11:56, 26 בינואר 2015 (IST)

עוד באג: כשאני נכנס למזנון וגולל למטה, אני רואה רק את הכותרת של "ויקיטקסט:דיווח על טעויות" ואת חתימתו של משתמש:Roxette5 אך לא את תוכן דבריו. רק כשאני נכנס לעריכה אני רואה את דבריו. עוד מישהו נתקל בזה? נחום - שיחה 12:12, 26 בינואר 2015 (IST)
מצטער: לא נתקלתי באף אחת מהבעיות שעליהן דיווחתם. Ahituvrs (שיחה) 13:39, 26 בינואר 2015 (IST)
מה פתאום. בדף משנה עוקצין ג יב יש כפל של המשנה בקטע של משנה מנוקדת. לא?--Roxette5 (שיחה) 16:12, 26 בינואר 2015 (IST)
צודק. אבל הבעיה היא רק במשניות הבודדות, ולא בפרק השלם. Ahituvrs (שיחה) 17:53, 26 בינואר 2015 (IST)

המשניות המנוקדות הבודדות לא מופיעות במסכת ידים, אלא רק הפרקים השלמים.Ahituvrs (שיחה) 18:15, 26 בינואר 2015 (IST)

לדעתי הפתרון הוא בתבנית:דף של משנה. האחרונים ששינו שם דברים הם אורי ואראל סגל תעביר אליהם את הדיווח.Ahituvrs (שיחה) 09:11, 27 בינואר 2015 (IST)

עזרה בהוספת קישורים ונירמול קישורים מויקיפדיה לכאן[עריכה]

w:מיוחד:דפים המתחילים ב/שיחת תבנית:תנ"ך/קישורים/ רשימה זו מובילה לרשימות של ערכים (לפי חלוקה לספרים) שמפנים לויקיטקסט, הדפים הללו נאספו (לא יודעת איך בדיוק) ויש צורך:

 1. להוסיף קישורים לויקיטקסט במקומות שאין בהם
 2. להמיר קישורים לפורמט התבניות (בעיקר {{תנ"ך}})

עזרה נדרשת במשימה זו, הדרכה תינתן למי שצריך

אור שפיראשיחהתרומות • ז' בשבט ה'תשע"ה • 08:51, 27 בינואר 2015 (IST)

מישהו יודע מה מצב זכויות היוצרים של "בלכתך בדרך"?[עריכה]

https://play.google.com/store/apps/details?id=oyw.tnc

אפליקציה נחמדה, עם הרבה ספרים, חלקם לא נמצאים כאן. אם אין בעיה של זכויות יוצרים, כדאי להעלות לכאן, אם יש כדאי להגיד להם.

אלישיב ליפא (שיחה) 08:46, 30 בינואר 2015 (IST)

התשובה משתנה מספר לספר. כעיקרון, על תוכן הספרים עצמם לא אמורים להיות זכויות יוצרים. מה שכן, בכל מקרה שבו מפתחי האפליקציה הוסיפו אלמנטים לטקסט, כגון: הדגשת דיבור המתחיל, עיצוב, פיסוק, ניקוד וכדומה, יש להם על כל התוספות שלהם זכויות יוצרים ואסור להעתיק אותם מהם ללא רשות. איזה ספרים יש להם שאין לנו?
יש להם אגרות משה, מורה נבוכים בתרגומו של הרב קאפח ופרופ' שוורץ, חלק מפניני הלכה, ועוד ספרים. אם בבירור אין בעיה של זכויות יוצרים אני אעבור על הרשימה יותר בקפידה. אלישיב ליפא (שיחה) 10:28, 30 בינואר 2015 (IST)
דיברתי מעט אם חבר שלי, והתברר כי התוכן באפילקציה לא תמיד חופשי (לדוג' - מו"נ בתרגומו של פרופ' שווארץ). אלישיב ליפא (שיחה) 14:53, 1 בפברואר 2015 (IST)
אכן, גם אגרות משה לכאורה איננו חופשי, וגם התרגום של קאפח. נחום - שיחה 06:21, 2 בפברואר 2015 (IST)

הפניות לגמרות שהתוס' מצטט[עריכה]

התוס' מפנה להרבה גמרות, וכרגע אין קישורים, וחבל. אני אשמח לעזור ליצור את ההפניות, כולל בכתיבת בוט לכך. -- הודעה זו נכתבה על ידי המשתמש/ת אלישיב ליפא (שיחה | תרומות | מונה) ששכח/ה לחתום.

אתה מוזמן להוסיף הפניות, אם בעצמך ואם בעזרת בוט. רק שהבוט ידלג על הפניות שהקישורים אליהם כבר קיימים. נחום - שיחה 10:55, 11 בפברואר 2015 (IST)
אני מתנגד להפעלת בוטים כל עוד שהמשתמש לא מוכן לקחת אחריות לבדוק את התוצאות לאחר מכן. אנשים שונים השקיעו זמן בעבר בדפים אלו והפעלת בוט בשינויים גורפים שלא ייבדקו לאחר מכן אינו הגון מבחינה אתית לדעתי. חייבים לקחת בחשבון את הסיכוי שהבוט יקלקל פה ושם בדפים ובכן ללא בקרה על התוצאות עדיף להשאיר את המצב הקיים. אותו דיון דיברנו בעבר עם משתמש:אור שפירא, אמנם אז היה מדובר בהיקף יותר רחבה. אני ממליץ להתחיל בהפעלת הבוט בהיקף נמוכה יותר בהתחלה -- פרק אחד למשל בש"ס ולתת לנו זמן לבחון את התוצאות ואת הבעיות קודם שמפעילים את הבוט באופן גורף.--Roxette5 (שיחה) 12:30, 11 בפברואר 2015 (IST)
אני Symbol support vote.svg בעד שימוש נבון וזהיר בבוט, כמובן שבתור התחלה בודקים על דף אחד / שניים • אור שפיראשיחהתרומות • ג' באדר ה'תשע"ה • 10:50, 22 בפברואר 2015 (IST)
משתמש:אור שפירא משתמש:אלישיב ליפא, אם אתם רוצים להתקדם בניסוי הבוט אני מציע לכם להתחיל בדפים החדשים שאני מעלה בתשובות הרשב"א. (כי אף אחד לא נגע בהם חוץ ממני ובכן אני מוכן לקחת את האחריות על יצירת שגיאות בדפים אלו). אתם יכולים להתחיל עם איזה שלשים או ארבעים דפים ואני מוכן לעבור עליהם ולבדוק את התקלות השונות שהם יוצרות. כמובן אם אתם רוצים בכך.--Roxette5 (שיחה) 11:11, 22 בפברואר 2015 (IST)

באג בתצוגת "תוכן עניינים שטוח"[עריכה]

להלן העתק הדבק של שיחה שקיימתי ביני לבין משתמש:קיפודנחש בויקיפדיה. יישמתי את ההמלצה וזה כנראה תוקן. לידיעתכם בלבד. --Roxette5 (שיחה) 09:44, 1 בפברואר 2015 (IST)


שלום לך ושבוע טוב,

אני מוצא בויקיטקסט לאחרונה איזה באג בתבנית "תוכן עניינים שטוח". ראה כאן למשל איל משולש/מאמר שמיני. האם מצאתם באג זה גם אצלכם ואם הדבר כבר בטיפול או טופל? תודה. דניאל.--Roxette5 - שיחה 19:59, 31 בינואר 2015 (IST)

למיטב ידיעתי, ויקיפדיה בעברית לא משתמשת בתבנית "תוכן עניינים שטוח" או תבנית דומה לה. הבעיה קשורה כנראה בבג בדפדפן גוגל כרום - בדוק אם הבעיה קיימת בדפדפנים אחרים. את הבג עצמו אין בכוחי לתקן, אבל עד כמה שהצלחתי לראות, תוכל לעקוף אותה עבור התבנית הזו, על ידי כך שתוסיף לMEdiawiki:Common.css את השורה הבאה:
.flatToc li { margin-left: 1em; }
. קיפודנחש 20:26, 31 בינואר 2015 (IST)
רק עכשיו שמתי לב שכל ה-flatToc הזה זה משהו שסרגתי בעצמי לבקשת מישהו עבור ויקיטקסט לפני כמה שנים. מה שצריך זה לא להוסיף זאץ, אלא להחליף שורה קיימת. בקליפת אגוז:
/* מצא שורה זו: */
flatToc li {float: right; list-style-type: disc; margin-right: 2em; white-space: nowrap;}
 
 
/* והחלף אותה ב- */
flatToc li {float: right; list-style-type: disc; margin-right: 2em; margin-left: 1em; white-space: nowrap;}
בהצלחה - קיפודנחש 21:07, 31 בינואר 2015 (IST)

חדשות מאתר סאפאריה[עריכה]

כדאי לקרוא.

--Roxette5 (שיחה) 23:52, 2 בפברואר 2015 (IST)

דרוש העלאת איורים של סוכה דף ח עמוד א[עריכה]

אינני מבין איך לגזור תמונות מתוך קבצי PDF .. אם מישהו כן יודע, צריכים לגזור ולהעלות לויקישיתוף 3 איורים בסוכה דף ח עמוד א . --Roxette5 (שיחה) 22:41, 8 בפברואר 2015 (IST)

בוצע בוצע.

[[File:Sukka 8a Illustration 1.png|thumb|Illustration for Babylonian Talmud, tractate Sukka, page 8a]]
[[File:Sukka 8a Illustration 2.png|thumb|Illustration for Babylonian Talmud, tractate Sukka, page 8a]]
[[File:Sukka 8a Illustration 3.png|thumb|Illustration for Babylonian Talmud, tractate Sukka, page 8a]]
[[File:Sukka 8a Illustration 4.png|thumb|Illustration for Babylonian Talmud, tractate Sukka, page 8a]]
נחום - שיחה 01:23, 9 בפברואר 2015 (IST)

תמיכה ב-Microdata[עריכה]

אני מעוניין לבדוק אפשרויות תמיכה ב-Microdata. זה לא עולה כלום (מבחינת הביצועים), אבל צריך שה-Sanitizer לא יסיר את התגיות המיוחדות, באמצעות עדכון $wgAllowMicrodataAttributes ל-true. התנגדויות? ‏– Fuzzy ‏– 14:30, 9 בפברואר 2015 (IST)

נדמה לי שהאנשים היחידים שקיים אצלהם יידע בענין זה משתמש:אראל סגל, משתמש:אור שפירא ומשתמש:Eitan96. סליחה אם פספסתי מישהו..--Roxette5 (שיחה) 14:57, 9 בפברואר 2015 (IST)

לא מבינה בזה • אור שפיראשיחהתרומות • כ' בשבט ה'תשע"ה • 20:32, 9 בפברואר 2015 (IST)

אין לי התנגדות, רק לאיזה צורך? איתן96 (שיחה) כ"ב בשבט ה'תשע"ה • 09:49, 11 בפברואר 2015 (IST)
גם אני לא מבין בזה. מה נחוץ לך לשם כך? מה זה הסניטייזר הזה ומי אחראי עליו?
זה נדרש כדי לאפשר לתת למנועי החיפוש מידע על הדף. ייתכן שההשפעה תהיה זניחה, ייתכן שלא. לדעתי שווה לבדוק. ‏– Fuzzy ‏– 11:43, 12 בפברואר 2015 (IST)
כדאי ומעניין לבדוק. Ijon (שיחה) 01:29, 15 בפברואר 2015 (IST)
Gerard מבקש לוודא קונצנזוס בפרויקט לבקשה. הוא רשם: It's not very clear that the link provided is a consensus. I understand that not many people see clear the activation.
לכן, אם עוד עורכים יוכלו להצביע כאן, אפילו Symbol neutral vote.svg נמנע, כדי שנוכל לקדם את בחינת נושא ה-Microdata. ‏– Fuzzy ‏– 18:26, 17 בפברואר 2015 (IST)
זה נראה מעניין, אבל לא ברור לי מי בדיוק יוסיף את תגי מיקרודטה? הם נוספים אוטומטית או ידנית? --אראל סגלשיחה • כ"ח בשבט ה'תשע"ה 19:25, 17 בפברואר 2015 (IST)
זה אומר ל-Sanitizer (הכלי שמנקה את תגיות ה-HTML) לאפשר את התגיות. את התגיות צריך להוסיף ידנית לדף, ואז לבחון כיצד זה משפיע על מנועי החיפוש. לא בהכרח תהיה השפעה, אבל כדי לבדוק צריך לאפשר, וזאת הבקשה שעלתה לפבריקטור. ‏– Fuzzy ‏– 01:13, 18 בפברואר 2015 (IST)
הבנתי. אם כך אני בעד. --אראל סגלשיחה • כ"ט בשבט ה'תשע"ה 07:50, 18 בפברואר 2015 (IST)

Voting on a request to set $wgAllowMicrodataAttributes to true.

 1. Pictogram voting keep.svg ‏– Fuzzy ‏– 11:43, 12 בפברואר 2015 (IST)
 2. Pictogram voting keep.svg -- נחום - שיחה 13:27, 12 בפברואר 2015 (IST)
 3. Pictogram voting keep.svg -- Ijon (שיחה) 01:29, 15 בפברואר 2015 (IST)
 4. Pictogram voting keep.svg --אראל סגלשיחה • כ"ט בשבט ה'תשע"ה 07:50, 18 בפברואר 2015 (IST)
 5. Pictogram voting keep.svg - איתן96 (שיחה) כ"ט בשבט ה'תשע"ה • 10:53, 18 בפברואר 2015 (IST)
 6. Pictogram voting keep.svg - בן ציון (שיחה) 15:35, 19 בפברואר 2015 (IST)
 7. Symbol neutral vote.svg נמנע - עוד לא הבנתי מה החסרונות • אור שפיראשיחהתרומות • ג' באדר ה'תשע"ה • 10:53, 22 בפברואר 2015 (IST)

דרוש מחליף[עריכה]

שלום לכולם.

כידוע (או שלא) אני אחרי על הOCR של ויקיטקסט מאז היווסדו לאחרונה. אני מתגייס בקרוב ומכיוון שכך לא אוכל להמשיך לנהל את המיזם. הדרישות לצורך ניהול הOCR הן פשוטות, צריך לעקוב אחרי בקשות של אנשים ולהריץ את הטקסט במערכת. אם מישהו מוכן להחליף אותי, נא לפנות אליי על מנת שאסביר בדיוק איך לעבוד.

דרישות טכניות: windows xp ומעלה.

איתן96 (שיחה) כ"ב בשבט ה'תשע"ה • 09:47, 11 בפברואר 2015 (IST)

המון המון הצלחה! תבנית:ברכות (צריך להכחיל - דוגמה מוויקיפדיה)
ה- OCR הוא מיזם מאוד יפה וחשוב, אשמח להיות בקשר עם מי שימשיך אותו Chenspec-WMIL (שיחה) 12:58, 19 בפברואר 2015 (IST)
לא רוצה לייבא את התבנית "ברכות" כי יתכן שהדבר תהיה שימושי לצורך טקסטים על מסכת ברכות...--Roxette5 (שיחה) 14:17, 19 בפברואר 2015 (IST)
הייתי מחליפה אותך אבל אני עם אובנטו...• אור שפיראשיחהתרומות • ג' באדר ה'תשע"ה • 10:54, 22 בפברואר 2015 (IST)
Roxette5, לא חשבתי על זה - צודק. אולי קצת לשנות את השם "ברכותיי" או "איחולים", כך שלא יתנגש עם דברים אחרים. זה לא כזה קריטי, אבל יכול להיות נחמד.
בקשר ל- OCR, אשמח לשמוע מי מכם כבר התנסה בזה ואיך זה עבד Chenspec-WMIL (שיחה) 15:14, 23 בפברואר 2015 (IST)
אני התנסיתי בזה, התקשיתי מאד להעלות קבצים לשרת שלכם ולהשתמש בהם. בסוף שלחתי קבצים למייל שלכם ונכנסתי בשליטה מרחוק והורדתי לכם למחשב ומשם עשיתי OCR. הייו גם פעמים שלא הצלחתי בכלל להיכנס בשליטה מרחוק למרות שלכאורה המחשב שלכם היה אמור להיות מחובר ומוכן. נחום - שיחה 22:24, 23 בפברואר 2015 (IST)

מיני האקתון ספר החוקים הפתוח[עריכה]

שלום לכולם,

במסגרת האקתון בחירות של הסדנא לידע ציבורי, יערך מיני-האקתון של פרויקט ספר החוקים הפתוח. ההאקתון מתוכנן לשישי-שבת ה-20-21 לחודש. להלן הפרטים:

בישראל של המאה ה-21, החוק נראה כמו הוראות הרכבה של איקאה. כל תיקון לחוק כולל הוראות הרכבה על התיקון הקודם לחוק, ועל התיקון הקודם-קודם, וכך הלאה. לרוב, הוראות ההרכבה המחוקקות בתיקון לחוק יהיו משהו פשוט, כמו "אחרי סעיף 7 יבוא סעיף 7א להלן: ...", או "בסעיף 15, במקום 'שבועיים' יבוא '14 יום'". ואז, צריך להכניס את הטקסט של סעיף 7א, או לתקן את הניסוח של סעיף 15, או כל מה שהוראות ההרכבה מבקשות. זאת אינה עבודה מסובכת, אבל היא דורשת מעט דקדקנות.

במסגרת מיני-האקתון של ספר החוקים, נעדכן את החוקים לתיקונים האחרונים. זה בערך תיקון או שניים לכל חוק, לרוב לא משהו מסובך. אנחנו יודעים לקחת את הטקסט החקיקתי ישירות מתוך קבצי ה-pdf של חוברות החוק, אך עדיין צריך עורך אנושי שיבצע את השילוב, ויבדוק שהטקסט נראה תקין. זאת עבודת תוכן לא קשה (ודי מהירה למען האמת), ונשמח לצרף אלינו עוד מתנדבים!

מה עושים?

משדרגים את ספר החוקים :)

מתי?

שישי-שבת ה-20-21.2 (אפשר להגיע רק שישי)
בשבת יש הפעלה לילדים מ-10:00 עד 17:00

איפה?

lool ventures – רח' תושיה 2, תל-אביב

פרטים נוספים

האקתון ספר החוקים הפתוח יערך כחלק מהאקתון בחירות 2015 של הסדנא לידע ציבורי.
לשאלות, הצעות ובקשות, רכזת הקהילה של הסדנא: mary@hasadna.org.il
והכי חשוב, לא לשכוח להירשם!

לפרטים נוספים ויקיטקסט:ספר החוקים הפתוח. ‏– Fuzzy ‏– 12:00, 12 בפברואר 2015 (IST)

כתבה ב-TheMarker[עריכה]

אם טרם הספיקותם, TheMarker מהיום: עמותות פירסמו ברשת את פקודת מס ההכנסה - ורשות המסים איימה בתביעה. כתבה יפה על הפרויקט ועל פקודת מס הכנסה שלנו :) ‏– Fuzzy ‏– 09:53, 18 בפברואר 2015 (IST)

מדהים. אז לפי רשות המיסים, זה לא חוקי לאפשר לאזרחים לדעת את החוק.... אבל אם אזרח יעבור על החוק ויטען להגנתו שלא ידע את החוק, רשות המיסים בוודאי תאמר לו שזו בעיה שלו שלא טרח ללמוד את החוק...
נראה מהכתבה, שהם בהתחלה איימו לתבוע, אבל אחר-כך הבינו שאין להם סיכוי אז שינו וטענו שהם רק "אומרים שיש השלכות משפטיות"... אם זה בכל-זאת יגיע לבית משפט, אשמח להצטרף כ"נתבע". נראה לי שזה יהיה כיף.
אני מתכוון גם לפנות לחברי כנסת ולשאול אותם מה הם מתכוונים לעשות בנושא. --אראל סגלשיחה • כ"ט בשבט ה'תשע"ה 10:04, 18 בפברואר 2015 (IST)
פאזי, תמיד היה ברור שהפרויקט הזה שלקחת על עצמך חשוב מאוד. אבל רק עכשיו התברר עד כמה זה חשוב! גם אני מתכוון לפנות לחברי כנסת בנידון. Dovi (שיחה) 18:22, 19 בפברואר 2015 (IST)

הושלם ביאור המשנה[עריכה]

אבל זה לא סוגר את האפשרויות להוסיף הערות והארות.

בינתיים נשאר לי להשלים מבוא למסכת נגעים (אי"ה ביום ראשון), ולשתי מסכתות בסדר נשים. ספק בעיני אם אצליח לכתוב משהו ברמת הסדרים.

אשמח מאד על כל התייחסות, אבל כנראה בשבועות הבאים לא אופיע הרבה מאד באתר, אלא רק מדי פעם.

להתראות ובהצלחה לאיתן, החייל הגיבור. וכמובן גם לכל השאר!

רונן אחיטוב, הידוע כAhituvrs (שיחה) 20:20, 12 בפברואר 2015 (IST)

ראשית, מזל טוב ויישר כח! הלוואי שתישאר פעיל כאן. נתגעגע לך. תצליח בכל דרכיך.--Roxette5 (שיחה) 22:48, 12 בפברואר 2015 (IST)
מצטרף לברכות ולאיחולים של משתמש:Roxette5. עלה והצלח! חילך לאורייתא! נחום - שיחה 00:19, 13 בפברואר 2015 (IST)
וגם אנוכי הקטן מצטרף לכל הנ"ל. להתראות איתן96 (שיחה) כ"ט בשבט ה'תשע"ה • 11:05, 18 בפברואר 2015 (IST)

העברת קטעי רשב"ם למרחב השם "קטע", בדומה לרש"י[עריכה]

האם יש מניעה לפצל את פרשנויות רשב"ם (לדוגמה רשב"ם על בראשית א) לפי פסוקים תחת מרחב השם "קטע", בדומה לקיים עבור רש"י (לדוגמה קטע:רש"י על בראשית א א)? Mintz l (שיחה) 00:20, 15 בפברואר 2015 (IST)

לא בדיוק הבנתי את השאלה. רוב הטקטס של הרשב"ם לא קיים באתר והמעט שכן כבר קיים בארגון זה של קטעים (למשל קטע:רשב"ם על בראשית א א). אתה מתכוון להעלות את החומר? אתה שואל איך להעלות את החומר? --Roxette5 (שיחה) 00:51, 15 בפברואר 2015 (IST)
אולי הבנתי עכשיו. יש פה ושם דפים של הרשב"ם בשמות ללא "קטע". עכשיו ראיתי. אני אישית מעדיף את השמות ללא המילה "קטע" כי זה מקשה על היכולת אחר כך להכניס קישורים לדפים.--Roxette5 (שיחה) 00:54, 15 בפברואר 2015 (IST)
כעיקרון, מפרשי המקראות גדולות הקלאסיים כדוגמת רש"י ואבן עזרא נמצאים במרחב "קטע", ומן הראוי למען האחידות שגם הרשב"ם יימצא באותו מרחב. הרשב"ם על הפסוק הבודד אין בו בד"כ כמות די הצורך להצדיק דף נפרד במרחב הראשי. זו דעתי בכל אופן. נחום - שיחה 01:04, 15 בפברואר 2015 (IST)
לזה התכוונתי. כמו כן כדי שהתוכן של הרשב"ם (ומפרשים קלאסיים בכלל) יוכל להשתלב בקלות בדפי הפסוקים. Mintz l (שיחה) 02:50, 15 בפברואר 2015 (IST)

עוד דף אחד מתוך הספר איל משולש[עריכה]

שלום. אני צריך עזרה בהעתק והעלאת עוד דף אחד של הספר איל משולש אל ויקישיתוף. הדף נמצא כאן. תודה מראש. --Roxette5 (שיחה) 08:39, 18 בפברואר 2015 (IST)

[[File:Ayyil Meshulash - Luach Habeka'im.pdf|thumb|לוח הבקעים מתוך הספר איל משולש, לוח טריגונומטרי]]. נחום - שיחה 09:20, 18 בפברואר 2015 (IST)

תודות למשתמש:קיפודנחש[עריכה]

שלום לכם. פניתי אל משתמש:קיפודנחש בנוגע לתקלה שקיים אצלנו בדפים של המחברים. הוא בעז"ה יוכל לטפל בעניין בהמשך. יתכן שכבר תיקן את זה. רב תודות.--Roxette5 (שיחה) 08:45, 18 בפברואר 2015 (IST)

הסבר לתקלה: הייתה בוויקיטקסט תבנית {{-}}, שהוסיפה לדף "רווח קשיח". בעריכה זו ייבא אחד המשתמשים תבנית בשם זהה (אך משמעות שונה) מוויקיפדיה בעברית, ולפתע, ככל הדפים בהם הופיעה התבנית עד אז, במקום רווח קשיח, צצה המשמעות החדשה. אחד מהם (תבנית:דף של מחבר/תאריך) גרם לבעיה ואותו תיקנתי, אבל תופעה דומה קיימת במקומות אחרים שהשתמשו ב{{-}} בלי להתכוון למשמעות החדשה.
אז מה עושים?
 • לגבי {{-}}, צריך לעבור על כל הדפים (לפחות במרחב התבניות) שכוללים את התבנית הזו, ולבדוק אם ההכללה הזו היא בכוונה, ואם לא, לבטל את ההכללה (כלומר להחליף את {{-}} ב-רווח פשוט, או לעשות משהו אחר).
 • באופן כללי, כשמייבאים או משנים תבנית קיימת, יש לבדוק אם יש דפים שכבר משתמשים בתבנית, ולוודא שהם באמת רוצים את המשמעות החדשה.
קיפודנחש (שיחה) 15:46, 18 בפברואר 2015 (IST)
אם מישהו מוכן להראות לי באיזה דפים קיים תקלות ומה בדיוק צריכים לתקן אני מוכן לעשות את העבודה המכנית....מישהו?--Roxette5 (שיחה) 19:23, 21 בפברואר 2015 (IST)

מפגש באקדמיה ללשון העברית על פתיחת "מאגרים"[עריכה]

קיבלתי בדואל את הקישור הזה. נראה לי שזה יכול להיות מפגש מעניין. --אראל סגלשיחה • כ"ט בשבט ה'תשע"ה 09:55, 18 בפברואר 2015 (IST)

בקשת עזרה -- {{תיקון גירסה}}[עריכה]

שלום. יצרתי תבנית חדשה. משום מה הוא תמיד שובר שורה אחרי התבנית. ראה למשל ויקיטקסט:ארגז חול. מישהו יכול לתקן בבקשה? וכלל להסתכל על זה ולשפר במדית הצורך. תודה--Roxette5 (שיחה) 12:00, 19 בפברואר 2015 (IST)

לא הצלחתי לפענח. בכל מקרה את הסוגריים העגולת הקטנתי לגודל התיבה. הייתי ממליץ להחליף בסדר בין העגול למרובע, כמקובל. בן ציון (שיחה) 15:21, 19 בפברואר 2015 (IST)

הומרוס[עריכה]

במשנה ידים ד ו מופיע התעתיק "המירם", עם מ' סופית. האם זאת טעות וצ"ל "המירס", או שזה אכן התעתיק הנכון, כתוצאה משגיאת סופרים? Liad Malone (שיחה) 15:33, 19 בפברואר 2015 (IST)

נוסח הדפוסים המקובל הוא "המירם", אינני יודע מה הנוסח בכתבי יד. נחום - שיחה 01:44, 20 בפברואר 2015 (IST)

ירושלמי לפי דפים[עריכה]

איך אפשר לחפש בקלות בתלמוד הירושלמי דף ועמוד ולא פרק והלכה? Liad Malone (שיחה) 15:48, 19 בפברואר 2015 (IST)

הדבר דורש יותר עבודה. צריך להכניס תגי קטע בדפים הקיימים ואז לקרוא להם בדפים חדשים של דפי הירושלמי. עשיתי קצת בירושלמי סוטה. ראה בדף העריכה של הדפים הראשונים שמה ובמקביל בתגי הקטע שהכנסתי בדף ירושלמי סוטה א א.--Roxette5 (שיחה) 16:03, 19 בפברואר 2015 (IST)
לא ניתן לחפש בירושלמי לפי דף ועמוד, משום שזה משתנה ממהדורה למהדורה. נחום - שיחה 01:46, 20 בפברואר 2015 (IST)
זה אומר שלא ניתן למצוא מראה מקום כזה? Liad Malone (שיחה) 13:35, 20 בפברואר 2015 (IST)
ניתן, אם מציינים לפי איזו מהדורה נעשתה חלוקת הדפים. נחום - שיחה 13:49, 20 בפברואר 2015 (IST)
בכל זאת יש מהדורה של ווילנא על ירושלמי, לא? נראה לי שמה שכבר קיים כרגע בפורמט של דפים הולך לפי החלוקה של ווילנא.--Roxette5 (שיחה) 19:38, 21 בפברואר 2015 (IST)
אכן, במקומות שבהם קיימת אצלנו חלוקה לדפים ועמודים, זו נעשתה ע"פ מהדורת ווילנא. אולם חשוב לציין שזו רק מהדורה אחת מני רבות, ולא כמו בבבלי שבו מהדורת ווילנא היא הסטנדרט בכל המהדורות הנפוצות כיום. נחום - שיחה 19:44, 21 בפברואר 2015 (IST)

רכז הדרכה בויקימדיה[עריכה]

בשעה טובה ויקימדיה ישראל הוסיפו בעלת תפקיד חדשה שמה שי כץ והיא רכזת הדרכה. אני חושבת שתחום זה כאן חלש מאוד ואנחנו נשמח לקבל ממנה עזרה, אני חושבת בתור התחלה עזרה בניסוח דפי עזרה והכנת מערכי לימוד לויקיטקסט. פניתי אליה והיא אמרה שכדאי שאפתח דיון על כך במזנון אשמח לרעיונותיכם • אור שפיראשיחהתרומות • ג' באדר ה'תשע"ה • 10:59, 22 בפברואר 2015 (IST)

איזה יופי - זה נראה לי רעיון מעולה! אני חושבת שכדאי להתחיל באיתור דפי העזרה שלדעתכם הכי חשובים לעורך המתחיל בוויקיטקסט. אני מצאתי את עזרה:עריכת דף ועזרה:יצירת דף חדש, מה עוד צריך? אגב, בוויקישיתוף כבר קיימת קטגוריה של צילומי מסך Category:Information material - Screenshots. אפשר לפתוח שם תת קטגוריה לוויקיטקסט ולכרז שם צילומים שאתם חושבים שיהיו שימושיים להדרכה ולדפי העזרה. בהצלחה! Chenspec-WMIL (שיחה) 11:01, 23 בפברואר 2015 (IST)
אני חושבת שכדאי לפתח יותר את ההסברים על הכלים האוטומטיים, ובכלל ליצור איזה flow מסויים, מן תוכנית לימוד שמתנדב מתחיל בדברים הפשוטים ולאט לאט לומד את המורכבים• אור שפיראשיחהתרומות • ה' באדר ה'תשע"ה • 10:12, 24 בפברואר 2015 (IST)
יופי, נשמע רעיון טוב ומועיל - כל הכבוד על היוזמה! שתי שאלות שיעזרו לי ללמוד את הנושא ולנסות לתת מענה: 1. למה הכוונה בכלים אוטומטיים - תוכלי להסביר? 2. תוכלי להרחיב קצת לגבי השא' מהם הדברים הפשוטים ומהם הדברים המורכבים יותר? למען הנוחות אני מצרפת רשימה שאשמח אם את והחברים האחרים בקהילה תעזרו לי להשלים. Shai-WMIL (שיחה) 13:01, 26 בפברואר 2015 (IST)

רשימת דפי עזרה[עריכה]

במקרה ראיתי את הדיון. בוויקיפדיה העברית יש "צעד אחר צעד" ובויקיספר קיים את "ויקיספר - עזרה" הכי קל להבין אותו. אבל אין כאן בכלל נוהל ליצירת ערך - להבדיל מויקיפדיה,וויקיספר וויקימילון - בהם ברור לכולם מה הם המבנים המקובלים ליצירת ערך - היכן ניתן למצוא מידיניות לנושאים... למשל במקרה איני מוצא את הערך הנורמטיבי למקרא (כבר וויתרתי ופניתי לאתר אחר) - בויקימילון לעולם לא יקרה מאחר ולכל יסוד יש תבנית מקובלת: החל מדפי ליצירות שורש וכלה בדפים של מילים מתורגמות. כאן אפילו ספר אחד לא מאורגן כמו ספר שני. יש סלט הכל מכל...הקטגרויות מבלבלות מאוד, כפולים ולא כפולים, 10 ערכים לאותו ערך ללא קישור מסוים בניהם, איחודים מוזרים, קטן גדול, קטן וגדול, דפי ספרים מפוזרים - פעם בראשית א - ופעם ספר בתוך ספר. עם פירוש בלי פרוש... יש בלגן וזה = סיוט ...היה אפשר לייבא הסברים לעיצוב כמו איך להדגיש, להטות וכו' אבל כבר רוב האנשים מכירים זאת...ובכל מקרה עכשיו בויקיפדיה יש את העורך החזותי, אז מבחינה הזו לא ממש חשוב, אלא יותר נהלים לעיצוב דפים, קטגוריות, הפניות... --79.183.174.31 16:15, 26 בפברואר 2015 (IST)


אני לא רואה טעם בונה לזריקת תלונות כלליות ללא דוגמאות ספציפיות. בוא נתחיל אחד אחד. יש דוגמא אחד שאת/ה רוצה להביא לביקורת?--Roxette5 (שיחה) 17:20, 26 בפברואר 2015 (IST)


נראה לי שכדאי לעבור ולסקור את הויקיפדיה. יש שם לא מעט מדריכים ודפי הנחיות כלליות שאחרי התאמה לויקיטקסט הם יהיו מצויינים.אפשר גם לקבל משם רעיונות. --אפי ב. (שיחה) 23:10, 26 בפברואר 2015 (IST)

בעל הטורים - המקוצר והמלא[עריכה]

שלום לכם. אני לקראת סיום העתקת והעלאת ספר הבעל הטורים המקוצר על חמישה חומשי תורה. רק כאשר הסתכלת במה שכבר קיים בבעל הטורים על בראשית א נזכרתי שקיים שתי הוצאות של הספר -- הפירוש המלא והמקוצר -- ועדיין נשאר לעתיד להעלות את הפירוש המלא.

ובכן יש צורך בקריאת שם חדש לשתי ההוצאות האלה. רציתי להתייעץ עם הקהילה כאן לגבי שיום הדפים.

 • בעל הטורים (מקוצר) או (המקוצר)
 • בעל הטורים (המלא) או (הארוך) או (השלם)
 • אם לציין בשתי המהדורות את השם-לווי או רק לציין במקוצר ולהשאיר את הפירוש הרגיל בשם סתמי -- בעל הטורים.

--Roxette5 (שיחה) 11:22, 25 בפברואר 2015 (IST)

הפירוש הקצר נקרא בפי כל "בעל הטורים על התורה", ואילו הפירוש הארוך נקרא "הטור הארוך על התורה". אני מציע להשתמש בשמות אלו. נחום - שיחה 02:44, 26 בפברואר 2015 (IST)
השם "בעל הטורים על התורה" מטעה לדעתי, על אף שזה נפוץ, כי בפועל הרי הוא רק נגזר מתוך פירושו האמיתי ואינו באמת ספר לכשלעצמו. יתרה מזו אני חושב הרבה אנשים אפילו אינם מודעים לפירוש המקורי של הטורים בגלל הפירוש המקוצר. גם אינני רואה טעם לתת שתי שמות בסגנון שונה כאשר מדובר בקיצור לבד של הספר המקורי. עדיף שאנשים יבינו שאחד זה הקיצור של השני. או על ידי קריאת שם "מקוצר" לאחד או על ידי קריאת שם "מלא/ארוך" לשני. אחרת זה רק מחזק את החוסר יידע. אני מתנגד להצעה שלך משתמש:Nahum, מחילה.
עכשיו יש לנו תיקו :-) . עוד מישהו רוצה להביע דיעה?--Roxette5 (שיחה) 09:25, 26 בפברואר 2015 (IST)
לדעתי אתה טועה. לא מדובר בספר שהוא קיצור של ספר אחר כי אם בשני חלקים שונים של הספר השלם. "בעל הטורים" הוא חלק הגימטריאות והפרפראות ואילו "הטור הארוך" הוא החלק של פירוש הפסוקים. דו"ק ותשכח. ככה זה בכל המהדורות שאני ראיתי בדפוס בימי חלדי. נחום - שיחה 09:58, 26 בפברואר 2015 (IST)

לא נוח[עריכה]

ספר מקרא באתר ויקיטקסט אינו נוח! הקישור של מקרא - בראשית בכלל מוביל לפרשנויות ספר בראשית ולא פרקים.... הטקסט אינו מופיע יחד אלא פסוקים פסוקים ועל פי רוב לא כולם צריכים את כל הפרשוניות המופיעות בדפים - והיכן הפסוק עצמו. דווקא ביאור:בראשית א הרבה יותר נוח לקורא הממוצע אבל אם איני רוצה את כל הפרשוניות היכן אני מוצאת את הטקסט לבדו? עם ניקוד, בלי ניקוד - תודה --79.183.174.31 16:01, 26 בפברואר 2015 (IST)

ראשית, כך לדוגמא הדף בראשית א. אתה רואה במסך שיש 5 מגירות מוסתרות? --Roxette5 (שיחה) 17:17, 26 בפברואר 2015 (IST)

טקסט של התנ"ך עם שאילתות לשוניות - עכשיו פתוח[עריכה]

טקסט של התנ"ך עם שאילתות לשוניות, בערך כמו שיש בפרוייקט השו"ת, נמצא עכשיו כאן:

http://shebanq.ancient-data.org

--אראל סגלשיחה • ח' באדר ה'תשע"ה 12:09, 27 בפברואר 2015 (IST)

[Global proposal] m.he.wikisource.org:[עריכה]

MediaWiki mobile

Hi, this message is to let you know that, on domains like he.m.wikipedia.org, unregistered users cannot edit. At the Wikimedia Forum, where global configuration changes are normally discussed, a few dozens users propose to restore normal editing permissions on all mobile sites. Please read and comment!

Thanks and sorry for writing in English, Nemo 00:32, 2 במרץ 2015 (IST)

הסבר בספר איל משולש[עריכה]

הגאון מווילנא מביא ראיה להוכיח שכל משולש הינו חצי משטח מרובע (או במילים של ימינו ששטח משולש הוא בסיס כפול גובה לחלק בשתים). אני לא הצלחתי את הראיה הראשונה שלו. יש מישהו שרוצה לנסות להבין את הענין? מאמר שלישי אות עג.--Roxette5 (שיחה) 04:44, 2 במרץ 2015 (IST)

הסברתי הכל על פי חכמת האלגברה וחכמת הגיאומטריה, צעד אחר צעד, בהערה לסעיף ע"ג ושיבצתיה בהערות ויקיעורך בסוף הדף. נחום - שיחה 11:39, 2 במרץ 2015 (IST)
כל הכבוד!! תיקנתי תקלדה קטנה וגם הסרתי את המרכיים (") של הסעיף עג כי הקישור לשוליים לא היה עובד.--Roxette5 (שיחה) 13:15, 2 במרץ 2015 (IST)