ויקיטקסט:מזנון

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
המזנון

קיצור דרך: וק:מ

המזנון של ויקיטקסט משמש לדיונים כלליים, קביעת מדיניות, קבלת החלטות כלליות ובקשות לעזרה - אך ניתן להודיע בו על כל דיון המתקיים במקום אחר.

הערות ושאלות לגבי ערכים ספציפיים יש לשאול בדף השיחה של הערך עצמו.

Crystal Clear app file-manager.png דף הדיונים הנוכחיפתיחת דיון חדש
2004 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2005 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2006 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2007 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2008 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2009 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2010 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2011 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2012 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2013 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2014 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר

המזנון במיזמים עבריים נוספים: ויקיפדיהויקימילוןויקיציטוטויקיספרויקימסע

תוכן עניינים

אפשר לשפר את חלון התצוגה של תבניות {{ב}} ו{{חישוב שנה}} מבין היתר.[עריכה]

אצלי החלון שקופץ במסך בתבניות אלו מכוערת. הרבה יותר יפה החלון שמופיע בתבניות כמו {{גמט}}. כרגע עכשיו תבניות אלו מופיעות בעמוד הראשי ולכן הייתי מעדיף לשפר את המצב האסטתי שלהם יותר מבעבר.

מישהו יכול לשפר את זה? אם לא אבקש מאנשים בויקיפדיה שאולי מכירים יותר בעיצובים שונים. משתמש:קיפודנחש נראה לי אולי כאפשרות טובה. דעתכם?--Roxette5 (שיחה) 20:55, 1 במאי 2014 (IDT)

החלונית של {{גמט}} מיוצרת בעזרת סקריפט (למיטב זכרוני, כשיצרתי אותה, מדיה ויקי עוד לא תמכה ב"יחידה", וזה היה הפתרון השפוי היחיד שהצלחתי לחשוב עליו). בעזרת סקריםפטים ניתן לייצר חלוניות נאות יותר מאשר בלי סקריפטים. באופן כללי, תמיד עדיף להשתמש בסקריפטים במידה המעוטה ביותר שניתן. אבל בוויקיטקסט יש לא רק {{ב}} - יש גם {{מונחון}} שמייצר אלמנט כדלהלן: זה מה שרואים. אם לדעתכם זה מוצלח יותר, אפשר בקלוט להסב את {תב|ב}} ו{{חישוב שנה}} שיציגו באופן זה. בברכה - קיפודנחש (שיחה) 01:46, 6 במאי 2014 (IDT)
אני בהחלט חושב שהחלון של "מונחון" אסטתי יותר. תוכל להחליף את שתי התבניות? יש מישהו כאן שמתנגד? רונן, העבודה שלך בפרויקט הביאור למשניות מלאכה וגדושה בתבניות של {{ב}} -- יש לך התנגדות לשינוי?--Roxette5 (שיחה) 08:09, 6 במאי 2014 (IDT)
אני מתנגד לשינוי - לדעתי הנוכחי יותר מבהיר שמדובר בפירוש מאשר המונחון. קיפודנחש: - יש אפשרות פשוט לקחת את העיצוב של תבנית {{גמט}} ולצבוע אותה בכחול, או משהו בסגנון? איתן96 (שיחה) ז' באייר ה'תשע"ד • 10:29, 7 במאי 2014 (IDT)

חשד להפרת זכויות יוצרים[עריכה]

הובא לידיעתי על ידי משתמשת:hanay שהתרומות שתרם משתמש:דודי פרידמן לויקישיתוף, חשודות כולן בהפרת זכויות יוצרים.

כידוע, הפרת זכויות יוצרים נלקחת בחומרה רבה מאוד על ידי ויקיטקסט. מסקירה זריזה של תרומותיו עולה שכמעט כל תרומותיו נוגעות לשני אישים: הרב יונה שטנצל והרב שלמה שטנצל. שני האישים האלה לא נפטרו לפני יותר משבעים שנה ולכן יצירותיהם לא שוחררו לרשות הציבור ועדיין מוגנות בזכויות יוצרים. נראה שלא נתקבל אישור לא למכתבים, לא לתמונות ולא למאמרים שהעלה.

פניתי אליו לפני כארבעה ימים ולא קיבלתי תשובה, למרות שמאז הוא היה פעיל באתר. אני מעלה לכאן את הדיון כדי לדון מה לעשות בעניינו.

עד כאן הצגת העובדות.

דעתי האישית היא שבמידה ולא יגיב בימים הקרובים עלינו למחוק את תרומותיו. ממילא כמעט כל התרומות נוגעות להעלאת תמונות ומכתבים שאין קשר ביניהם לבין ספרייה חופשית. דפים פוליטיים כגון זה, אותו הוא העלה רק אתמול, לא מוסיפים הרבה לאתרנו. עד עכשיו העלמנו עין, אולם זכויות יוצרים הם חצייה של קו אדום. איתן96 (שיחה) ה' באייר ה'תשע"ד • 12:46, 5 במאי 2014 (IDT)

פעם ניסיתי להיכנס לעניין וקבלתי מהמשתמש קללה חריפה בפלאפון שלי (טעיתי בכך שמסרתי לו מידע אישית לבקשתו). מאז אני לא רוצה להתערב עם המשתמש הזה.
ובכל זאת, מה שמאד חשוב להדגיש לדעתי הוא שהמשתמש הזה לא לגמרי מאוזן וחייבים להיות עדינים איתו בעניין הזה של הדפים. לא שווה לעשות מחיקה גורפת של החומר שלו כאשר לדעתי קיים חשש רצינית שהדבר יגרום נזק נפשית וגופנית רצינית אצל המשתמש. עקב כך אני בעבר החלטתי להתעלם עין קצת וניסיתי עד כמה שאפשר "לדחוף" דברים לרלבנטיות, למרות שבאופן לכתחלה לא הייתי שם אותם באתר כאן. פעם המלצתי לו שנראה לי שעדיף להקים לעצמו אתר לעצמו לשם קידום הפרוייקטים השונים של משפחת שטנצל. והבן אדם קצת השתגע בתגובה. נא להתייחס אליו בעדינות בבקשה. תודה.--Roxette5 (שיחה) 13:14, 5 במאי 2014 (IDT)
Roxette5, מלבד היותו של מידע זה עילה לחסימה מיידית בויקיטקסט, הוא גם עילה לתלונה במשטרה. מידע כזה רק מחזק את הצורך שיש בהצבת גבולות כלשהם. בכל מקרה, זכויות יוצרים הם זכויות יוצרים ואין מקום לעבירה על החוק גם אם לא מדובר באדם מאוזן.
בינתיים הוא השיב לי תשובה בדף האישי וזה לשונה: "אני היורש והבעלים של מסמכים אלו אני נכד שלהם." ראשית, אני לא יודע עד כמ היותו נכד שלהם אכן משנה (fuzzy?), מכיוון שזכויות הירושה לא עוברים אוטומטית לנכד ספציפי. שנית, עליו עדיין להוכיח את זה ולשלוח OTRS.
בנוסף, לדעתי ולדעת הדף ויקיטקסט:מה ויקיטקסט איננו אין מקום באתר לתכנים כגון אלו שהוא העלה (ראו דוגמא אופיינית למעלה). גם אם אכן הוא יצליח להוכיח שהזכויות יוצרים שייכות לו (ואני בספק) צריך להחיות את הדיון אליו הבאת קישור למעלה, שנראה שנגמר בלא נקיטת פעולה כלשהי. איתן96 (שיחה) ה' באייר ה'תשע"ד • 14:14, 5 במאי 2014 (IDT)
המשתמש/ים טוען/ים שהוא/הם בעלי הזכויות מכוח ירושה. הם צריכים להעביר מכתב חתום, בו רשומים פרטיהם המלאים והצהרה כי הם יורשי הרב יונה שטנצל והרב שלמה שטנצל, וכי הם מחזיקי הזכויות. אין צורך בצו ירושה או תצהיר עורכדיני, אלא מכתב חתום שישלח במערכת OTRS. מתניה טיפל בזמנו בחומרים ש-Mimi4040 העלתה לקומונס. אני מציע שחנה תשים נוסח הצהרה מותאמת (כלומר, הצהרה על הסכמה כללית לכלל החומרים המועלים לשרתי ויקימדיה) בדף של דודי, ואם הוא לא יעביר את הנוסח החתום תוך זמן קצוב, לחסום אותו מהעלאת חומרים נוספים.
אבל – הפרת זכויות היא הבעיה הקטנה שלנו... צריך בייביסיטר במשרה מלאה כדי לסדר את החומרים של Mimi4040, עודד פרידמן ו‏דודי פרידמן. חלק ניכר מהחומרים לא צריך להיות כלל בוויקיטקסט, ורק חומרים שפורסמו בדפוס ובתפוצה רחבה צריכים להישאר במרחב הראשי. סטיקרים וקונטרסים בהדפסה עצמית, צריכים לעבור לדפים הפרטיים של המשתמשים, אם בכלל. מספר אדמינים ניסו את כוחם בטיפול בבעיה, ולא בהצלחה... לצערי אין לי הצעות קונסטרוקטיביות לפתרון הבעיה הזאת. ‏‏– Fuzzy ‏– 17:52, 5 במאי 2014 (IDT)
אני מסכים עם פאזי לגבי הטיפול בזכויות היוצרים. לגבי התוכן עצמו, ויקיטקסט אינו שרת אכסון, ולכן יש למחוק את כל התוכן שלא נדפס בהוצאה מוכרת והופץ בתפוצה רחבה (כמובן לאחר התראה למשתמש/ים). אם המשתמש/ים ימשיכו להעלות תוכן לא רצוי, אז אני בעד לחסום אותו/ם. בברכה, Inkbug (שיחה) 10:10, 7 במאי 2014 (IDT)
אני מצטרף לקודמיי, לויקיטקסט יש כלים להגן על עצמה מפני הפיכה לבלוג פרטי; בואו ננצל אותם. דוגמא נוספת שהמשתמש העלה רק לפני רבע שעה היא הדף יעקב שריד‏, אני לא מוחק כדי שתוכלו לראות. תמונה מפוקפקת וזהו. הגיע הזמן לשים לעניין סוף. איתן96 (שיחה) ז' באייר ה'תשע"ד • 11:02, 7 במאי 2014 (IDT)
כל עוד המשתמש לא מעביר אישור חתום דרך מערכת OTRS, אין מניעה לחסום אותו מהעלאת חומרים נוספים, כולל בקומונס. ‏– Fuzzy ‏– 00:26, 8 במאי 2014 (IDT)
אני בעד נקיטת צעדים כדי להראות למשתמש שהוא חייב להיצמד לנהלים של האתר או להפסיק. רק אני שוב מבקש לקחת צעדים אלו בהתחשבות ועדינות היות ומדובר בבן אדם לא לגמרי "מאוזן".--Roxette5 (שיחה) 06:20, 8 במאי 2014 (IDT)
מצטרף לקודמי. ההצפה של ויקיטקסט בחומרים מהסוג הזה בעייתית ביותר. בסופו של דבר מי שרוצה להגיע לתכנים ספרותיים יצטרך לפלס את דרכו בין הרבה קש וגבבה. טבעי הדבר שיהיה מי שירצה לתפוס טרמפ על אתר חינמי וחופשי כמו ויקיטקסט. מי שרוצה להציג את התכנים המשפחתיים או הגיגים שלו לעיני כל, יש בשביל כך בלוגים, רשתות חברתיות ועוד כל מיני אתרים. לדעתי אנחנו לא מספיק קשוחים כמו הויקיפדיה, שבה מי שמנסה לזבל אותה, או לנצל אותה לצרכיו הפרטיים, מיד ננזף, נמחק או נחסם. צריך לגבש מדיניות לגבי מה מכניסים לאתר ומה לא, ואחר כך לממש אותה בנוקשות. --אפי ב. (שיחה) 08:40, 12 במאי 2014 (IDT)

כל הנושא הזה לא נעים, ועד כאן לא הבעתי את דעתי בגלל שהייתי מעורב בו. מצד אחד אני לא מסכים שהיה מדובר מלכתחילה על זבל גמור, או על דברים שאינם שייכים לוויקיטקסט בכלל. ההיפך הוא הנכון: היה מדובר על תכתובת ומאמרים של אנשי ציבור מובהקים, שחלק ממנו גם הופיע בעיתונות. אמנם מדובר על העיתונות החרדית, אבל זה לא העניין. כי אנחנו מכילים כאן טקסטים שהופיעו בדפוס ובעיתונות, ולא עלינו לשפוט ביניהם אלא להביא את כולם כמו שהם אם מאפשרים לנו (ולכאורה כאן היורשים הרשו לנו). מהמבט הזה, חלק גדול מהחומר היה בסדר גמור מבחינת מה ויקיטקסט איננו.

מצד שני מדובר כאן במשתמש שהתנהגותו בעייתית, ולכן זה מתגבר כמובן על כל השיקולים האחרים. כי התורמים כאן משקיעים מזמנם היקר בנושאים הקרובים ללבם לטובת הציבור, וזה זה לא הוגן בכלל שמישהו כאן יצטרך להשקיע זמן ומאמצים בטיפול כזה. ולכן למעשה אני מסכים לחלוטין עם מה שכבר נכתב, וכנראה שצריך לשים קץ לכל העניין הזה.

אמנם גם היוצא מן הכלל הכואב (כלומר המקרה הזה) יכול ללמד על הכלל כולו. אני מקווה שלעולם לא נגיע כאן לנוקשות וטהרנות כמו שיש בוויקיפדיה. רוב רובו של העשייה כאן אגב, כולל תרומות ברמה איכותית גבוהה ביותר, לא היה מתקבל (או לא היה נשאר) אילו הרוח הוויקיפדית הטהרנית הייתה שולטת כאן. הגזמנו במקרה הזה לכיוון אחד (ועל כך אני מצטער), אמנם אל נא להגזים לכיוון ההפוך. תמיד עדיף לטעות בהכלה מאשר לטעות בפסילה. Dovi (שיחה) 10:12, 12 במאי 2014 (IDT)

אני מסכים בהחלט עם דובי. חוויה אישית: בעבר ניסיתי להתחיל לתרום לויקימילון. הוספתי כמה ערכים, ולאחר כמה ימים חזרתי וגיליתי שהערכים שהוספתי נמחקו. התברר שהערכים לא התאימו לאיזשהו נוהל לא-טריביאלי של האתר. אילו היו לי הרבה מאד זמן ומוטיבציה, הייתי לומד בעיון את כל הנהלים, מתקן את הערכים וממשיך לתרום, אבל מכיוון שהיו לי דברים אחרים לעשות, החלטתי לעזוב. כמה חודשים לאחר מכן, הופיע כאן במזנון אחד מהפעילים של ויקימילון וביקש שאנשים יבואו לתרום בויקימילון כי אין מספיק כותבים... נראה לי שהסובלנות כלפי כותבים חדשים היא תכונה חשובה של ויקיטקסט שכדאי לשמר. אם כי, במקרה המסויים הנדון כאן נראה לי שהכותבים החדשים אכן עברו את הגבול. --אראל סגלשיחה • כ"ב באייר ה'תשע"ד 05:14, 22 במאי 2014 (IDT)

שיחות עם עיריית חיפה -- מדריך רחובות של חיפה[עריכה]

שלום לכולם. שלחתי מזמן מייל דרך האתר של עיריית חיפה בנוגע לקבלת אישור העלאת חומר שנמצא באתר שלהם שנקרא "מדירך לרחובות חיפה", בדומה למה שכבר קיים אצלנו מדריך רחובות תל אביב יפו (באופן חלקי לפחות). אתמול קיבלתי מייל ממישהו בעירייה שרוצה שאני אתקשר אליו ליתר בירור.

אני מניח שכוונתו לשאול לגבי ענינים משפטיים של רשיונות וכדומה. הייתי מעדיף שמישהו שיותר מתמחה בעניינים אלו ידבר איתו (כי אני באמת מסתבך עם כל הראשי תיבות השונים :-) ). האם מישהו מוכן שאני אשלח להם את המספר טלפון של הפקיד הנ"ל ולדבר איתו לגבי העלאת החומר של "מדריך רחובות חיפה"?--Roxette5 (שיחה) 08:32, 8 במאי 2014 (IDT)

שאלה על פונט לניקוד ולטעמים[עריכה]

שלום לכולם, לאחרונה היו שדרוגים לגבי פונט אוטומטי שמתאים לניקוד ולטעמים. אמור להיות שרואים את הפונט הנכון גם אם לא התקינו אותו במחשב.

כשאני נכנס לחשבון שלי במחשב שלי, אני רואה את הפונט היפה והמתאים בין אם אני מסתכל על דף שיש בו שימוש בתבנית:שיר מנוקד כגון מכילתא מנוקדת ומעוצבת מסכתא דפסחא בא, ובין אם מדובר בתנ"ך שאני עובד עליו כגון פרשת בהר (שהפונט בו מבוסס על התבנית הזו).

אבל במחשבים אחרים (שכנראה לא התקינו בהם פונטים מיוחדים), או אם אני לא נכנס לחשבון במחשב שלי, אני רואה את הראשון כמו שצריך ואת השני בפונט לא טוב. מישהו יודע להסביר את זה או לתקן? Dovi (שיחה) 11:47, 8 במאי 2014 (IDT)

מתייג את אמיר שעוסק בכך. איתן96 (שיחה) ח' באייר ה'תשע"ד • 12:23, 8 במאי 2014 (IDT)

צריכים לדווח באג -- דפי משנה לא עוברים אוטומטית יותר[עריכה]

כבר אני רואה את זה כמה פעמים -- כאשר מעבירים או מוחקים דף ראשי, הדפי משנה שמתחתיו אינם משתנים בהתאם. חבל! זה היה אחד מן היתרונות הגדולות של ארגון הדפים בפורמט זה... מישהו יכול לתקן את זה או לדווח על זה?--Roxette5 (שיחה) 13:04, 12 במאי 2014 (IDT)

שלום! אתה יכול לתת דוגמה לדף בו זה קורה, כי אצלי הכל בסדר. תודה, Inkbug (שיחה) 11:18, 13 במאי 2014 (IDT)
Inkbug, עכשיו בדקתי שוב למשל בדף מחבר:רב יונה שטנצל. זה כן עובד כאשר רוצים לבצע העברה אבל לא כאשר רוצים לבצע מחיקה. זאת אומרת שבמידה ורוצים למחוק צריכים כל דף ודף בנפרד.--Roxette5 (שיחה) 19:47, 14 במאי 2014 (IDT)
למיטב ידיעתי אף פעם לא הייתה אפשרות למחוק גם את דפי המשנה בדף המחיקה הרגיל. עם זאת, אפשר להשתמש במיוחד:מחיקה מרובה בשביל דברים כאלו. Inkbug (שיחה) 08:13, 15 במאי 2014 (IDT)
אולי אתה צודק. חבל אבל. נראה לי כדבר הגיוני -- אם מוקחים את הדף הראשי אז כמובן שלפחות לפעמים נרצה גם למחוק את כל דפי המשנה? אפשר לבקש מהם להכניס יכולת כזאת?--Roxette5 (שיחה) 08:28, 15 במאי 2014 (IDT)
כבר ביקשו (ראה bugzilla:13491, bugzilla:30893), אבל לא נראה שיש להם תוכניות לעשות משהו כזה. Inkbug (שיחה) 10:56, 15 במאי 2014 (IDT)

ציטוט השבוע[עריכה]

נפתח דף חדש של דיונים על הציטוטים שיוצגו בדף הראשי. מוזמנים להוסיף את הדף לרשימת המעקב, להצביע ולהשפיע. איתן96 (שיחה) י"ג באייר ה'תשע"ד • 08:38, 13 במאי 2014 (IDT)

Wikisource meetup at Wikimania 2014[עריכה]

Wikimania 2014 will be held in London this August and it will be a great opportunity to discuss how to use the recently created Wikisource Community User Group to coordinate and to better promote Wikisource. We would like to invite the participants of each Wikisource language community to showcase the projects has been working in the past year and, of course, learn from each other experiences. See you there? Sign up in the meeting page.
The preceding MassMessage was sent by Micru on behalf of the Wikisource Community User Group.--09:59, 13 במאי 2014 (IDT)

הרשאות ל-OpenLawBot[עריכה]

אני מעוניין לתת לבוט OpenLawBot הרשאות מפעיל מערכת. הסיבות לבקשה: (א) הוספת editnotice (הכיתוב שמופיע בעת עריכת חוקים) נעשית במרחב-שם Mediawiki, ונדרשת הרשאת מפעיל מערכת לעדכונן; (ב) העברת דפים דורשת הרשאת מפעיל מערכת. בברכה, ‏– Fuzzy ‏– 12:48, 19 במאי 2014 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד --אראל סגלשיחה • כ"א באייר ה'תשע"ד 13:02, 21 במאי 2014 (IDT)

מכיוון שאין התנגדות, תוכל לטפל במתן ההרשאה? ‏– Fuzzy ‏– 23:13, 21 ביוני 2014 (IDT)

מרחב שם "מְחברת"[עריכה]

ברצוני ליצור מחרב שם חדש - "מְחברת" אליו נוכל להעביר את המחברות וליצור להן דף ובו ייכתב "נולדה" "נפטרה" וכדומה. כיום המצב קצת מגוחך וכתוב למחברות בדיוק מה שכתוב למחברים, ראו לדוגמא מחבר:רחל המשוררת. מה אתם אומרים? איתן96 (שיחה) כ"א באייר ה'תשע"ד • 12:41, 21 במאי 2014 (IDT)

אני לא חושב שצריך מרחב שם מיוחד, אבל אפשר לעדכן את התבנית:דף של מחבר כך שתכלול פרמטר "זכר/נקבה" ותשנה את הכיתוב בהתאם. --אראל סגלשיחה • כ"א באייר ה'תשע"ד 13:00, 21 במאי 2014 (IDT)

שיחת תבנית:הפניה-גמ#שם המסכת גם כן[עריכה]

אם מישהו יכול להוסיף פרמטר זו בתבנית הנ"ל אשמח. תודה--Roxette5 (שיחה) 08:40, 22 במאי 2014 (IDT)

ניתן להשתמש לצורך כך בתבנית {{ממ}}. איתן96 (שיחה) כ"ב באייר ה'תשע"ד • 09:05, 22 במאי 2014 (IDT)
תבנית "ממ" מציג את העמוד על ידי "א" או "ב" - תופס יותר מקום. אני אוהב את השימוש בנקודות .-: שיש בתבנית זו של {{הפניה-גמ}}--Roxette5 (שיחה) 09:29, 22 במאי 2014 (IDT)
הוספתי. ניתן להוסיף ע"י הוספת פרמטר: מסכת=כן. איתן96 (שיחה) כ"ב באייר ה'תשע"ד • 10:20, 22 במאי 2014 (IDT)

Media Viewer[עריכה]


Greetings, my apologies for writing in English.

I wanted to let you know that Media Viewer will be released to this wiki in the coming weeks. Media Viewer allows readers of Wikimedia projects to have an enhanced view of files without having to visit the file page, but with more detail than a thumbnail. You can try Media Viewer out now by turning it on in your Beta Features. If you do not enjoy Media Viewer or if it interferes with your work after it is turned on you will be able to disable Media Viewer as well in your preferences. I invite you to share what you think about Media Viewer and how it can be made better in the future.

Thank you for your time. - Keegan (WMF) 00:29, 24 במאי 2014 (IDT)

--This message was sent using MassMessage. Was there an error? Report it!


תקלות בתצוגה בפלאפון[עריכה]

יש כמה חסרונות כאשר צופים באתר דרך אייפון. אין קישור לשיחת הדף ובמקום זה יש קישור להוסיף תמונה -- נורא לא רלוונטי. גם שמתי לב עכשיו שחישוב הגימטריות של תבנית גמט למשל -- נראה רק בתצוגת המקדימה של הדף אבל לא כאשר מסתכלים אליו רגיל. איך אפשר לדווח על זה? גם בבאגזילה? Roxette5

כאן (נדרשת הרשמה לבאגזילה). בברכה, איתן96 (ב"ק) - שיחה; כ"ד בסיוון ה'תשע"ד 17:07, 22 ביוני 2014 (IDT)

חגיגות העשור[עריכה]

טיוטה ראשונית

שלום לכולם

כידוע (או שלא) ויקיטקסט יחגוג עשור בט"ו באב השנה. לדעתי כדאי להתכונן לאירוע כבר מעכשיו. אני בעד לארגן מפגש של התורמים לויקיטקסט (אני מניח שהעמותה תשמח לסייע). בנוסף כדאי לחשוב על סמל לכבוד האירוע כבר מעכשיו, כדי שלא נמצא את עצמנו בלי סמל יומיים לפני. העליתי טיוטה ראשונה, אשמח לשמוע את דעתכם, גם על ארגון אירוע וגם על הסמל. אם לא מרוצים מהסמל - אפשר להעלות רעיונות נוספים, אשמח לבצע. איתן96 (שיחה) כ"ט באייר ה'תשע"ד • 18:40, 28 במאי 2014 (IDT)

איתן, זה רעיון נפלא! וגם הסמל יפה מאוד. ט"ו באב תשע"ד נופל ביום ב' בשבוע, 11.08.14 למניינם. באמצע הקיץ כמובן.
אם נעשה מפגש, הוא לא חייב להיות באותו יום בדיוק, ואולי כדאי כבר עכשיו לעשות סיעור מוחות לגבי מקומות נגישים, ימי עבודה של אנשים בקיץ, וכו' כדי לבחור מקום ותאריך מתאימים.
גם הסמל לא חייב להיות רק באותו יום, אפשר להשאיר אותו לתקופה מסויימת. (אולי אחרי ט' באב ועד סוף החודש?)
רונן אמר בעבר שהוא רוצה להשיק את הביאור למשנה אחרי הקיץ, ואני הוספתי את המקרא. אולי נוכל להקדיש חלק מהיום לתצוגת המיזמים השונים כאן, מעין כנס. Dovi (שיחה) 20:48, 28 במאי 2014 (IDT)
האם המפגש פתוח ללא-פעילים בויקיטקסט אך למתעניינים במיזם ומתכננים אולי לתרום בעתיד? Yoav Nachtailer (שיחה) 09:55, 29 במאי 2014 (IDT)
אני בהחלט בעד פתיחה של המפגש לכל מי שרוצה. איתן96 (שיחה) כ"ט באייר ה'תשע"ד • 10:49, 29 במאי 2014 (IDT)
גם אני Symbol support vote.svg בעד. נחום - שיחה 11:08, 29 במאי 2014 (IDT)
מה מתכונן במפגש שלכם? Gilgamesh (שיחה) 11:52, 29 במאי 2014 (IDT)
זה עדיין בשלבי תיכנון ראשוניים ואנחנו פתוחים להצעות. כרגע יש כבר הצעה של דובי להציג את המיזמים המובילים בוויקיטקסט, כדוגמת "המקרא על פי המסורה" והביאור למשנה. אני חשבתי יותר בכיוון של מפגש חברתי. נראה מה יציעו שאר החברים. נחום - שיחה 12:28, 29 במאי 2014 (IDT)
כן ברור שכן מי שמעוניין מוזמן! וכמו שכבר כתבתי להלן, בואו ונשאיר את הרעיון של רונן לכנס השקה לסתיו כמו שהוא הציע בכל מקרה. שיהיה מפגש חברתי. עשר שנים כבר עברו, ועוד לא זכיתי להכיר את נחום באופן אישי! Dovi (שיחה) 13:38, 29 במאי 2014 (IDT)
העמותה בהחלט תשמח לסייע בארגון המפגש לחגיגות העשור של ויקיטקסט! איך אנחנו יכולים לעזור?
אני מנצלת את ההזדמנות הזאת להזכיר שבאופן כללי אני מזמינה את כולם לפנות אלי בדף השיחה שלי, בדוא"ל cspector-at-wikimedia.org.il או בדף השיחה של דף העמותה החדש
אגב, עשיתי קישורים חיצוניים כי אני לא סגורה על איך מקשרים בין המיזמים ומאוד מאוד אודה למי שיראה לי איך קריצה
נהיה בקשר! Chenspec-WMIL (שיחה) 16:25, 29 במאי 2014 (IDT)

מקומות מפגש
ירושלים

מועדי מפגש
יום שישי לפני ט"ו באב, 08.08.14 למניינם

 • Symbol support vote.svg בעד--נחום - שיחה 00:52, 29 במאי 2014 (IDT)
  • נחום, יום ששי בירושלים בא בחשבון בהחלט, אבל הוא לא לגמרי פשוט. אם זה יהיה בירושלים, האם נוכל להתחיל על הבוקר ממש (מ-9:00 הכי מאוחר), כדי שישאר מספיק זמן למפגש/כנס רציני? בשבילי (ואולי בשביל אחרים) לחזור הביתה מירושלים ביום ששי אחה"צ בתחבורה ציבורית זה לא דבר לגמרי פשוט. Dovi (שיחה) 09:26, 29 במאי 2014 (IDT)
אני בספק אם לאנשים יהיה זמן וכוח לכנס "רציני" ומאסיבי. אני חשבתי על כנס של מספר שעות, 4 לכל היותר, ובהתחשב בשעון הקיץ לא אמורה להיות בעייה לחזור הביתה בתחבורה הציבורית. אבל אם אתה סבור שמן הראוי לערוך כנס יותר מושקע וארוך, מן הראוי באמת לתכנן עבורו יום שלם באמצע השבוע.
פשוט חשבתי על יום שישי כיום שפנוי מעבודה ומעיסוקים אחרים לרוב האנשים. אפשר גם להזיז את הכנס למיקום מרכזי כמו תל אביב (לא תהיה לי בעייה להגיע מירושלים ולחזור לשם הביתה ביום שישי, כפי שציינתי). לי אישית גם אין בעייה שהכנס יתחיל בתשע לכל המאוחר אם זה נוח לאנשים אחרים. הכל תלוי כמובן בדעתם ורצונם של אנשים נוספים. אתה מוזמן להציע כל הצעה חלופית שנראית לך, כמובן. אני רק ציינתי מה אני מעדיף.
בברכה, נחום - שיחה 10:59, 29 במאי 2014 (IDT)
בהתחשב במספר המשתתפים בוויקיטקסט, שהוא נמוך לפי דעתי, עדיף לכם להפגש בבית קפה או לחלופין בשמרדי העמותה. Gilgamesh (שיחה) 13:30, 29 במאי 2014 (IDT)
נחום, אולי אתה צודק ויותר נכון לעשות מפגש חברתי בעיקר, ואת ההשקה שהציע רונן נשאיר כמו שהוא אמר לסתיו. מפגש חברתי יכול להיות גם צעד ראשון לפני משהו פורמלי יותר.
גילגמש, תודה על ההצעה. איפה נמצאים משרדי העמותה? Dovi (שיחה) 13:34, 29 במאי 2014 (IDT)
כמו שGilgamesh אמר - אכן ניתן להשתמש במשרדי העמותה שנמצאים ברחוב קרליבך 7 בתל אביב (יש גישה טובה בתחבורה ציבורית).
באופן כללי חדר הקהילה במשרדי העמותה בתל אביב פתוח לשימושכם באופן קבוע וחופשי, בימי חמישי בין השעות 10:00-19:00. מי שרוצה להגיע בשעות אחרות או להזמין ציוד מיוחד מוזמן לתאם מראש עם חן דוידי - chen-at-wikimedia.org.il. נשמח לארח אתכם Chenspec-WMIL (שיחה) 16:42, 29 במאי 2014 (IDT)
איך זה שכל הדברים החשובים בת"א נמצאים בקרליבך 7? איתן96 (שיחה) כ"ט באייר ה'תשע"ד • 16:58, 29 במאי 2014 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── כולם מוזמנים לבקר בדף החדש שפתחתי (בעקבות הצעתה של Chenspec-WMIL) שנועד לרכז את כל הרעיונות יחד. העתקתי לשם דברים רבים מהמזנון, אני מתנצל מראש אם מישהו מרגיש שבטעות הוצאתי את דבריו מהקשרם וכמובן שהוא מוזמן לשנות אותם. איתן96 (שיחה) ד' בסיוון ה'תשע"ד • 14:37, 2 ביוני 2014 (IDT)

שים עין לכל עריכות של אנונימיים של כתבי הרב קוק[עריכה]

לפני כשנה-שנתיים היה אצלינו אחד שהתלונן שהוא קנה את זכויות הדפוס של כתבי הרב קוק ובקש מאתנו להימנע מכל סוג של פרסום כתבי הרב קוק. לצערי, חוששני שאלמוני זה הוא מאחורי מספר עריכות משחיתות מתוחכמות על כתבי הרב קוק למען קלקול החומר באתר. צריכים לשם עין יתירה על כל סוג של עריכה שמתבצעת דרך אנונימיים בכתבי הרב קוק וכאשר הדבר לא ברור דרך התצוגה של "הבדלים" -- לשחזר. ועיין בדף שיחת משתמש:2.55.143.119 ליתר פירוש.--Roxette5 (שיחה) 13:01, 1 ביוני 2014 (IDT)

ניסיתי לראות מה ההבדל בין העריכות במאמר של הרב קוק, ולא ממש רואים. ישנה פסקה גדולה מאוד שצבועה באותו צבע, וקשה מאוד לאתר את השינוי. גם בג'אדטים המצב לא הרבה יותר טוב. היה צריך לבקש מאנשי ויקימדיה לשפר את כלי ההשוואה, שיסמן כל שינוי קטן בצורה בולטת, ולא יסמן פסקאות גדולות שאין ביניהם כל שינוי. כמו שקיים בכלי השוואה אחרים. הדבר מהווה כלי נחוץ ביותר לנטר עריכות. --אפי ב. (שיחה) 07:58, 2 ביוני 2014 (IDT)
השיטה של האלמוני היא פשוטה: לבצע שינויים קלים לאורך טווח גדול מאוד (לייצר "תקלדות"). זה מבלבל את הכלי להשוואה. בגאדג'טים המצב מעט יותר טוב והפסקה צומצה רק לשינויים הרלוונטיים. לא מדובר בבעיה קבועה, אלא בדרך שמאפשרת לעקוף את הכלי. עדיין, יהיה נחמד אם ההשוואה תהיה יותר טובה. איתן96 (שיחה) ד' בסיוון ה'תשע"ד • 08:46, 2 ביוני 2014 (IDT)
לכל מאן דבעי לעזור בענין זה, הנה גאדג'ט חדש שהתקין איתן להקלת הבקרה -- מוזמנים להתקין במיוחד:העדפות ->גאדג'טים -> גאדג'ט להצגת הבדלים בין גרסאות בצורה ברורה יותר: wikEdDiff (לא נחוץ למשתמשים ב wikiEd)

--Roxette5 (שיחה) 16:53, 10 ביוני 2014 (IDT)

שחזור שלא ביצעתי ממכשיר נייד??[עריכה]

מאד מוזר. רשום בדף של "שינויים אחרונים" על שחזור שביצעתי על דף שיחה:מאמרי הראיה/יום הבכורים זמן מתן תורתנו. מוזר בגלל שלא ביצעתי שחזור זו וגם לא ממכשיר נייד (וכתוב "עריכה ממכשיר נייד)....--Roxette5 (שיחה) 12:59, 6 ביוני 2014 (IDT)

מוזר. אולי כדאי להחליף סיסמה. אם התופעה חוזרת, אולי כדאי לפנות למפתחים כדי שיבדקו מאיזה כתובת IP בוצעה העריכה. --אראל סגלשיחה • י' בסיוון ה'תשע"ד 11:45, 8 ביוני 2014 (IDT)
תודה אראל. אחכה לעוד תקרית ואז אבצע שינוי סיסמא. לסקרנות. תודה.--Roxette5 (שיחה) 16:54, 10 ביוני 2014 (IDT)

תבניות אירועים ריקות בדף הראשי[עריכה]

הורדתי את התבניות לאירועים בלוח העברי והלועזי מהדף הראשי, כיון שהן לרוב נותרות ריקות. יש למלא אותן מראש אם רוצים שהם יוצגו בדף הראשי.

אם מישהו יערוך מראש את התבניות לשבוע מראש כל פעם, אפשר להחזיר. אם לא, יש לעצב מחדש את הדף הראשי כדי שלא יישאר חלל ריק מצד שמאל. נחום - שיחה 01:31, 9 ביוני 2014 (IDT)

Media Viewer is now live on this wiki[עריכה]


Media Viewer lets you see images in larger size

Greetings— and sorry for writing in English, please translate if it will help your community,

The Wikimedia Foundation's Multimedia team is happy to announce that Media Viewer was just released on this site today.

Media Viewer displays images in larger size when you click on their thumbnails, to provide a better viewing experience. Users can now view images faster and more clearly, without having to jump to separate pages — and its user interface is more intuitive, offering easy access to full-resolution images and information, with links to the file repository for editing. The tool has been tested extensively across all Wikimedia wikis over the past six months as a Beta Feature and has been released to the largest Wikipedias, all language Wikisources, and the English Wikivoyage already.

If you do not like this feature, you can easily turn it off by clicking on "Disable Media Viewer" at the bottom of the screen, pulling up the information panel (or in your your preferences) whether you have an account or not. Learn more in this Media Viewer Help page.

Please let us know if you have any questions or comments about Media Viewer. You are invited to share your feedback in this discussion on MediaWiki.org in any language, to help improve this feature. You are also welcome to take this quick survey in English, en français, o español.

We hope you enjoy Media Viewer. Many thanks to all the community members who helped make it possible. - Fabrice Florin (WMF) (talk) 00:54, 20 ביוני 2014 (IDT)

--This message was sent using MassMessage. Was there an error? Report it!

מתוך חדשות הטכנולוגיה של היום[עריכה]

 • פגישת IRC לארגון באגים ישנים בעדיפות גבוהה תיערך ב־24 ביוני ב־17:00 UTC בערוץ #wikimedia-office בשרת freenode (המרת זמן). [1]
אם אינני טועה זה יכול להועיל לבאג ניקוד הותיק שלנו, אם מישהו ירצה להשתתף ולהעלות אותו שם. איתן96 (ב"ק) - שיחה; כ"ה בסיוון ה'תשע"ד 11:47, 23 ביוני 2014 (IDT)

מפגש עם אנסויה סנגופטה Anasuya Sengupta וגרפילד ברד Garfield Byrd בחגיגת יום הולדת 11 לוויקיפדיה העברית[עריכה]

שלום לכולם,
אנסויה סנגופטה Anasuya Sengupta, מנהלת מחלקת המענקים של קרן ויקימדיה וגרפילד ברד Garfield Byrd סמנכ"ל הכספים של הקרן אשר יגיעו לביקור בארץ, יהיו במפגש לרגל חגיגת יום הולדת 11 לוויקיפדיה העברית.
זהו ביקור משמעותי של משלחת בכירה של נציגי הקרן בארץ. אתם מוזמנים לקחת חלק במפגש ולנצל את ההזדמנות לשיחה בלתי אמצעית עם חברי הקרן. להרשמה כנסו לדף חגיגת יום הולדת 11 לוויקיפדיה העברית. יומולדת שמח! Chenspec-WMIL (שיחה) 15:11, 25 ביוני 2014 (IDT)

יוצר החודש - יולי[עריכה]

שלום לכולם. לא אספיק שאהיה פנוי בימים הקרובים לטפל ביוצר החודש לחודש הבא. רוצה לפתוח את הדיון אל יוצר החודש הבא. הצעתי הוא המלבי"ם היות ויש המון חומר שלו באתר. אולם איני יודע מה לכתוב לתיאור. השארתי את זה למישהו להשלים. תבנית:יוצר החודש 2014 יולי.

במידה ומישהו רוצה להציע יוצר אחר -- אין בעיה. --Roxette5 (שיחה) 06:34, 27 ביוני 2014 (IDT)

חסר רווח אחרי הפסיק בתיבה על המלבי"ם בעמוד הראשי. אינני מפעיל אז איני יכול לתקן בעצמי. Ijon (שיחה) 03:42, 1 ביולי 2014 (IDT)
לייק! תוקן.--Roxette5 (שיחה) 04:25, 1 ביולי 2014 (IDT)
אגב, אתה יכול לתקן בכל זאת. דפי המשנה של הדף הראשי מוגנים רק בהגנה קלה (הדף משנה במקרה זה נמצא בעמוד ראשי/יוצר החודש). איתן96 (שיחה) ג' בתמוז ה'תשע"ד • 10:02, 1 ביולי 2014 (IDT)
יפה מאוד, חשוב לדעתי לשים רק מחברים שיש להם כאן הרבה טקסט, זו המטרה. בן ציון (שיחה) 13:52, 1 ביולי 2014 (IDT)

משתמש חדש[עריכה]

שלום לכולם, אני משתמש חדש בויקיטקסט והחלטתי להירשם לאחר שתרמתי לכמה ערכים וקיבלתי תגובות חיוביות מהמשתמשים כאן.

אשמח שתעשירו את דף השיחה שלי בעצות טובות ומועילות שיעזרו להשתלבותי בויקיטקסט. תודה מראש אלחנן המקלידן (שיחה) 21:19, 3 ביולי 2014 (IDT)

ברוך הבא! :) Ijon (שיחה) 21:53, 3 ביולי 2014 (IDT)
נעים להכיר--Roxette5 (שיחה) 21:54, 3 ביולי 2014 (IDT)
ברוך הבא! עצתי: תבחר ספר שאתה אוהב, ותעשה ממנו פרויקט מהנה לתווך זמן ממושך, עד שתסיים. Dovi (שיחה) 22:57, 3 ביולי 2014 (IDT)
ברוך הבא, לא חסר מקורות מפרויקט בן יהודה שאפשר לעדכן בקלות :) --84.108.213.48 00:03, 4 ביולי 2014 (IDT)

סיום שולחן ערוך יורה דעה והודעה אישית[עריכה]

שלום לכולם. תודה לאל העלאת החומר של שולחן ערוך יורה דעה הסתיימה. לא עברתיבהגהה על הכל (ולו אפילו חצי ממנו) ובכן עדיין ראוי למקום שיפור בעניינים של תקלדות, עיצוב, פיסוק, וכולי וכולי. מסיבות אישיות אני מתכונן עוד מעט לפרוש מכמות שעות העבודה שהייתי תורם לויקיטקסט. זאת עקב צורך של פרנסה. בעזרת השם אוכל לחזור עד כמה שיותר מהר. אולם, היות שכן, הריני מזמין לכל מאן דבעי להמשיך בעבודה העלאת השולחן ערוך להיכנס בעובי הקורה. עדיין חסר "אבן העזר" ו"חושן המשפט". חלק גדול של "חושן משפט" נמצאים (עדיין בשלבים לא מוגהים) באתר אמת כאן, עיין שם. המלצתי להתחיל משם. מי שרוצה יתר טיפים איך להמיר משם לכאן (צורה יעילה של חלוקת סעיפים ושימוש בכלי "חיפוש והחלפה" וכדומה) -- אשמח לכוון. לכל העורכים -- תחזקנה ידיכם! שלום. דניאל.--Roxette5 (שיחה) 09:44, 6 ביולי 2014 (IDT)

צר לי לשמוע על פרישתך. עם זאת, אם חז"ל אמרו ש"כל תורה שאין עמה מלאכה - סופה בטלה", הרי מידה טובה מרובה ממידת פורענות, וכל תורה שיש עמה מלאכה - סופה שאינה בטלה אלא מתגברת ומתעצמת. בהצלחה! --אראל סגלשיחה • ח' בתמוז ה'תשע"ד 10:34, 6 ביולי 2014 (IDT)

תודה כל כך הרבה על כל החיבורים שתרמת! אגב בהורדה של תורת אמת יש גם את אבן העזר, והוא מופיע גם באתר "ספַריה". האם סיימת אגב את העבודה הגדולה שלך על הספרא? Dovi (שיחה) 15:37, 6 ביולי 2014 (IDT)

לא סיימתי את הספרא ואת המלבי"ם. נשאר לי להקליד יתר פרשת שמיני ולעבור ולהגיה מפרשת תזריע עד הסוף. לא אפרוש לגמרי מויקיטקסט אלא רק אצמצם בכמות השעות, אל דאגה.--Roxette5 (שיחה) 19:06, 6 ביולי 2014 (IDT)

שימו לב, בעיה טכנית[עריכה]

כל הקישורים לtool server נשברו עקב סגירתו. זאת אומרת שיש צורך לתקן ולהחליף את כל הקישורים לאתר זה, ניתן למצוא אותם במיוחד:חיפוש קישורים חיצוניים/*.toolserver.org. קדימה לעבודה! איתן96 (שיחה) ט' בתמוז ה'תשע"ד • 11:30, 7 ביולי 2014 (IDT)

תיקנתי את כל החשובים, היו פחות משחשבתי. איתן96 (שיחה) ט' בתמוז ה'תשע"ד • 11:58, 7 ביולי 2014 (IDT)

שימוש בתצוגת פסוקי המקרא של ויקיטקסט במילון אב"י בפב"י[עריכה]

שלום לכולם,

כפי שהזכרתי בעבר, מתנדבי פרויקט בן-יהודה עובדים על הקלדת (והגהת, בשלושה סבבים נפרדים) מילון העברית הישנה והחדשה של אליעזר בן-יהודה, באמצעות מערכת מקוונת, ברמת ההגדרה הבודדת.

אב"י מרבה להביא מובאות מן המקורות בגוף הערכים, וכשירות נוסף למעיין במהדורה הדיגיטלית המתהווה של המילון, אני עובד על תכונה שתהפוך מראי מקום ברורים לקישוריוֹת אוטומטיות לטקסטים הרלבנטיים. לספרות הקודש, אפנה בעיקר לויקיטקסט, ואת ספרות החול אכסה בעיקר מתוך מאגר פרויקט בן-יהודה עצמו.

לפי שעה, זיהוי מראי מקום ברורים למקרא פועל, ומפנה לתצוגת הפסוק (דרך הקטגוריה) בויקיטקסט (במהדורה הקיימת במרחב הראשי; עדיין לא זו של Dovi), ותוכלו לראות דוגמאות בערך אדם, או לעיין בכל הערכים המוכנים לפי שעה (מאות ערכים נוספים מצויים בשלבי הגהה שונים).

התכונה הזו עדיין טעונה כוונון קל, כי היא עדיין מחמיצה הפניות מסוימות (גם בערך "אדם" לעיל), אבל זה קרוב מאוד לגמור.

אז קודם כל רציתי לעדכן אתכם בשימוש הזה שמלאכתכם מאפשרת, ולהודות לכולכם. שנית, רציתי להתייעץ לגבי השלב הבא, להלן. Ijon (שיחה) 08:41, 10 ביולי 2014 (IDT)

פירוש הפניות לתלמוד[עריכה]

בשלב הבא אני רוצה להוסיף זיהוי אוטומטי להפניות לתלמוד, ויצירת קישוריוֹת מתאימות. אני הדיוט בספרות התורנית, ואני מנסה להבין איך לתכנן את האלגוריתם האוטומטי, אז אנא מחלו לי על שאלת התם:

האם ברור חד משמעית איך לפרש הפניה מן הצורה "פסח' ג ו"? האם ברור שיש לקשר אל המשנה, ולא אל הגמרא? האם ההבחנה היא לפי המספור שמיד אחרי שם המסכת, ואין חפיפה בין מספור דפי הגמרא ומספור פרקי המשנה? Ijon (שיחה) 08:41, 10 ביולי 2014 (IDT)

קודם כל יורשה לי לברך אותך על המשימה החשובה מאין כמותה ועל הביצוע המרשים, כל הכבוד!
שנית, לשאלה האמורה, שיטת הסידור של המשנה והגמרא שונים. במשנה מדובר על פרק ומשנה ואילו בגמרא מדובר על דף ועמוד. יש כמה דרכים ברורות להבדיל בינהם:
 1. אם ההפניה השניה יותר גבוהה מב', מדובר במשנה. בגמרא העמודים ממוספרים בא' או ב'. במשניות מדובר לעיתים על מספר גבוה הרבה יותר (כמו בדוגמא שהבאת).
 2. אם ההפניה הראשונה גבוהה מאוד (מעל שלושים זה ודאי) מדובר בגמרא. אין מסכת בעלת יותר משלושים פרקים, אך יש מסכתות רבות בגמרא שמספר הדפים שלהם גבוה יותר.
אם יש משהו שאי אפשר לקטלג אותו על פי הכללים לעיל, הדרך היחידה היא לבדוק (למרות שאם המקור בארמית כמעט בטוח שזו גמרא). אם יש שאלות נוספות אתה מוזמן לשאול.
בברכה, איתן96 (שיחה) י"ב בתמוז ה'תשע"ד • 09:28, 10 ביולי 2014 (IDT)
שלום אסף.
ראשית אני שמח לשמוע שפב"י חי ובועט וממשיך להקליד ולהגיה טקסטים חופשיים לתועלת הציבור.
ההערות הבאות הן לעיון בלבד, שכן להלכה למעשה ניתן לדלג ישירות ל"תוספת" להלן.
בקשר להפניות לתלמוד: "פסח' ג ו" סביר להניח שמפנה למשנה (פסחים פרק ג משנה ו), זאת במידה ואין "תוס'" או "תוספ'" לפניו ("תוספ' פסח' ג ו" יפנה לתוספתא ולא למשנה), או "ירוש'" או "ירושל'" או "ירושלמי" ("ירושלמי פסח' ג ו" מהווה הפנייה לתלמוד ירושלמי פרק ג הלכה ו). לעומת זאת, "פסח' ב א" או "פסח' י ב" וכיו"ב יכול להפנות הן למשנה (פרק ב משנה א במקרה הראשון) והן לתלמוד הבבלי (דף ב עמוד א), ולכן מקובל כעיקרון לציין "משנה" או "בבלי" לפני כן או לציין "פ"ב מ"א" עבור פרק ב משנה א במשנה. הבהרות אלה הן כלליות מבלי להתייחס למילון אב"י, אותו טרם ראיתי ואין לי מושג כיצד הוא נוהג בהפניותיו.
אין שום חפיפה שהיא בין מספור דפי הגמרא למספור פרקי המשנה. מספור דפי הגמרא הוא אקראי לחלוטין, ומבוסס על הדפסת האלמנה והאחים ראָם בווילנא, כפי שיצא להם לסדר את התלמוד עם מפרשיו על סדר הדפים, לפי גודל הדף, ומשתנה ממסכת למסכת. לעומת זאת החלוקה לפרקים ולמשניות היא לרוב לפי תוכן המשניות, ואיננה תלויה בגודל הדף.
אין גם שום חפיפה בין פרקי המשנה לבין פרקי התוספתא. לעומת זאת, החלוקה של הפרקים במשנה ובתלמוד הירושלמי זהה לחלוטין למיטב ידיעתי, למעט אולי מקומות בודדים בהם יש סדר שונה לפרקים במשנה ובירושלמי, או שנוסף במשנה שלפנינו פרק שאינו מהמשנה המקורית (כגון משנה אבות ו או משנה ביכורים ד).
יש ספרים שבהם מצויינים מספרי הדפים והעמודים בתלמוד הבבלי באמצעות נקודה או נקודתיים לאחר מספר הדף, כגון "ג." עבור דף ג עמוד א או "כא:" עבור דף כא עמוד ב. (הנקודה של "עמוד א" כעיקרון אמורה להיות ממורכזת לגובה, פשוט התעצלתי).

בברכה, נחום - שיחה 09:31, 10 ביולי 2014 (IDT)

תוספת:
שוב ראיתי שאב"י אכן השתמש במילונו בתצורת נקודה ונקודתיים לעמודי הבבלי. ניתן אם כך להניח בביטחון מוחלט שכל הפנייה שהיא בצורה "פסח' ב א" היא למשנה ולא לתלמוד, שכן הפנייה לתלמוד תהיה תמיד בתצורת "פסח' ב.". בברכה, נחום - שיחה 09:36, 10 ביולי 2014 (IDT)

הערה טכנית[עריכה]

אתגר נוסף, שיבוא אחרי הוספת הקישוריוֹת האוטומטיות, הוא טיפול נבון בהפניות חלקיות, כלומר אלו העושות שימוש ב"שם" (ibid.). כרגע המערכת מדלגת על ההפניות הללו בתהליך יצירת הקישוריוֹת. Ijon (שיחה) 08:41, 10 ביולי 2014 (IDT)

עזרה בתבנית {{שולחן ערוך}}[עריכה]

שלום לכולם. צריך עזרה. רציתי להוסיף בתבנית הנ"ל קישור אל דף רשימה של כל מפרשי השו"ע לארבעת חלקיו. יצרתי 4 דפים תחת הדף מפרשי שולחן ערוך וקישרתי אליהם בקוד של התבנית {{שולחן ערוך}} אבל עדיין לא מופיע כלום. אפשר לעזור?--Roxette5 (שיחה) 05:54, 11 ביולי 2014 (IDT)

בוצע תוקן. הבעיה בקצרה - הוספת את השורה בתוך הוראת התנאי של היברו בוקס, כך שרק במקומות בהם היה קיים התנאי "דפוס" התווספה השורה שלך. בברכה, איתן96 (שיחה) י"ג בתמוז ה'תשע"ד • 09:00, 11 ביולי 2014 (IDT)
תודה רבה לך איתן. יש לי עוד בקשה. בדף של שולחן ערוך חושן משפט הוספתי חלון מגירה של המפרשים. לוחצים על "הראה" ורואים את זה. למעלה בצד שמאל יש קישורית ל"עריכה". הבעיה היא כאשר לוחצים על לשונית "עריכה" הדף מוביל לעריכת הדף של מפרשי אורח חיים ולא זו של מפרשי חושן משפט....--Roxette5 (שיחה) 09:33, 11 ביולי 2014 (IDT)
בבקשה. מוזמן לראות את הטעות בגרסאות הקודמות של תבנית:שער למפרשי שולחן ערוך חושן משפט. בברכה, איתן96 (שיחה) י"ג בתמוז ה'תשע"ד • 11:11, 11 ביולי 2014 (IDT)

ולתפארת מדינת ישראל...[עריכה]

לאחרונה הוספתי לוויקיטקסט החוק המקנה לבתי הדין הרבניים והשרעיים את סמכותם הייחודית – דברי המלך במועצה על ארץ-ישראל, 1922 עד 1947. דבר המלך קובע כי בתי הדין השרעיים יפעלו בהתאם לחוק הפרוצדורה של בתי הדין השרעיים העותמאני (Ottoman Law of Procedure for Shara`i Courts), וחוק המשפחה העותמאני (Ottoman Law of Family Rights), משנת 1917. הכל טוב ויפה, למעט פרט קטן: אין כל תרגום רשמי של החוקים הללו לעברית, הזוי ככל שזה ישמע. כשהמשכתי לחפש, מצאתי תרגום רשמי של חוק הפרוצידורה הירדני של בתי הדין השרעיים, באדיבות הפרקליטות הצבאית. ‏– Fuzzy ‏– 19:18, 15 ביולי 2014 (IDT)

תודה על המחקר בעניין. Dovi (שיחה) 09:56, 18 ביולי 2014 (IDT)
הבריטים השאירו בתוקף את שני החוקים העותמאניים האלו, גם בארץ-ישראל וגם בעבר הירדן. לאחר תום המנדט, ירדן חוקקה חוק חדש, שהחליף את החקיקה העותמאנית, וישראל נשארה עם החקיקה העותמאנית. המדינה דאגה לתרגום לעברית של החוק הירדני, אבל לא דאגה לתרגום לעברית של החוק הישראלי. אני חושב להוסיף כאן את הטקסט בערבית. מה דעתכם? ‏– Fuzzy ‏– 02:20, 1 באוגוסט 2014 (IDT)
בהעדר תרגום, זה עדיף לגעתי מכלום. אתה מוזמן. נחום - שיחה 02:34, 1 באוגוסט 2014 (IDT)
לא הבנתי, זה בערבית? יש לך מושג איזו ערבית זו? ספרותית? אם כן אני יכולה לנסות למצוא לזה תרגום התנדבותי• אור שפיראשיחהתרומות • כ' באלול ה'תשע"ד • 12:17, 15 בספטמבר 2014 (IDT)

עיצוב מחודש לספרים באתר[עריכה]

ביום האחרון ייבאתי אלינו מוויקי באיטלקית את שיטת עיצוב הספרים שלהם (תודה לErasmo Barresi מהאיטלקית על העזרה). כולם מוזמנים לראות שלושה ניסיונות שונים מעט לעיצוב החדש, אחד במשתמש:איתן96/הנסיך, השני בהרפתקאותיו של פינוקיו/פרק 1 והשלישי בספר הבדיחה והחידוד/קבלנים, בורסקאים וספסרים; סוחרים וסרסורים; חנוונים ותגרנים; קונים ומוכרים. שימו לב לשני השינויים - מרכוז הטקסט והגחה בתחילת שורה. ניתן לוותר על אחד ולהשאיר רק את השני. המטרה היא להקנות לספרים מראה של ספר מודפס ולא מראה של כיתוב סתמי.

בקשר לספרי הקודש שהם הרוב באתר, אני סבור שספרי קודש שנכתבים כספר (כגון שותי"ם או ספרי קבלה לדוגמא) כדאי להעביר לעיצוב החדש ואילו פירושים או ספרי יסוד יש להשאיר במתכונת הנוכחית.

מה אתם אומרים? האם כדאי לעבור לעיצוב הזה, להשאיר את חלקו, או להישאר עם הנוכחי? אציין שאני מעדיף בהרבה את העיצוב החדש, ודאי בדוגמא מהספר "הנסיך", בו השינוי בולט מאוד.

02:37, 16 ביולי 2014 (IDT)

אני מתנגד לשינויים בספרי הקודש הקלאסיים, לרבות השו"תים וספרי הקבלה. המירכוז וההזחה בתחילת כל פסקה אינם מקובלים בהם. אם אתה רוצה אתה יכול לשנות בספרות הכללית, כמו שלושת הדוגמאות שנתת, או בספרי שירה (או שלספרי שירה ניתן לתת עיצוב משלהם, לשיקולך), בהם הדבר מקובל. בברכה, נחום - שיחה 02:58, 16 ביולי 2014 (IDT)
זה יפה מאוד לספרות היפה, ותודה! יש לנו כאן גם סוג של ספרות אחרת, וכמו שנחום אומר מתאים לה סגנון אחר. אבל לדעתי כדאי לחפש באתר את הספרות היפה הקיימת ולתת לה סגנון אחיד כמו שעשית. כל ספר ומה שנכון בשבילו. צריך גם לקחת בחשבון שהעברית שונה משפות אירופאיות (ימין-שמאל, ניקוד והצורך בפונט שמתאים לניקוד) והסגנון האחיד חייב לקחת את זה בחשבון. מה שעשית מתאים ביותר בשביל סיפורים ופרוזה בלתי-מנוקדים. Dovi (שיחה) 07:21, 16 ביולי 2014 (IDT)
זה דווקא מקובל בהוצאות החדשות של ספרי הקודש. ראה למשל את הספר מורה נבוכים בתרגום שוורץ, את ההוצאה החדשה של לנבוכי הדור, הספרים על הש"ס של הרב ליכטנשטיין, הוצאות רבות של שותי"ם חדשים ועוד. זה אכן לא מקובל בספרים הבנויים מסעיפים קצרים או בספרי יסוד, אך זה הולך ונכנס. לדעתי כדאי לבצע את החלוקה הזו גם אצלנו. בברכה, איתן96 (שיחה) י"ח בתמוז ה'תשע"ד • 16:55, 16 ביולי 2014 (IDT)
אני עומד על דעתי שזה לא מקובל בספרות הקודש. הוצאות חדשות ונסיוניות לא נחשבות. בברכה, נחום - שיחה 20:54, 16 ביולי 2014 (IDT)
בשביל דוגמא לספר קודש המתאים לעיצוב עיצבתי כך את מאמר הדור של הרב קוק. בצורה זו גם מעוצבים ספרי הרב קוק בהוצאותיהם השונות (אולי חוץ מעין איה). האם אתם מסכימים איתי שמדובר בעיצוב מוצלח יותר למאמאר זה? איתן96 (שיחה) כ"ד בתמוז ה'תשע"ד • 19:10, 21 ביולי 2014 (IDT)
אני חושב שהעיצוב יפה למאמר הדור. זה דווקא בגלל שהוא כתוב בסגנון של פרוזה ודומה לכתיבה מודרנית. ייתכן שאותו דבר נכון לגבי כתבים אחרים שלו. בקיצור: סגנון זה יפה לטקסטים שיש בהם מאפיינים מודרניים. צריך לדון כל מקרה לגופו. Dovi (שיחה) 09:12, 22 ביולי 2014 (IDT)

תוסף לארגון דפים מספר[עריכה]

אשמח אם מישהו מהצד התכנותי כאן ידווח לי אם ניסה לממש את התוסף הזהאור שפיראשיחהתרומות • י"ח בתמוז ה'תשע"ד • 11:58, 16 ביולי 2014 (IDT)

כמו כן אשמח להפנייה כיצד ניתן להוריד את ויקיטקסט העברי (או חלקים ממנו) למחשב האישי כדי שאוכל לנסות דברים אוףליין (לקראת הצעה מסודרת למזנון)• אור שפיראשיחהתרומות • י"ח בתמוז ה'תשע"ד • 12:00, 16 ביולי 2014 (IDT)
הנה הורדה של האתר כולו, (ויקיטקסט העברי מאותה רשימה כאן), Dovi (שיחה) 12:13, 16 ביולי 2014 (IDT)
זה הדטהבייס, איפה אני יכולה לראות את הקבצים שמהם בנוי האתר הספיציפי הזה?• אור שפיראשיחהתרומות • י"ח בתמוז ה'תשע"ד • 19:20, 16 ביולי 2014 (IDT)
אני לא מבין, הקבצים שם מכילים את כל התוכן של האתר הזה. את מתכוונת אולי לתוכנת מדיה-ויקי? Dovi (שיחה) 22:12, 16 ביולי 2014 (IDT)
אני רוצה גם את הקוד וגם את הדטהבייס, זה לא רק התוכנה של מדיהויקי אלא אני רוצה שיהיה בדיוק מה שיש כאן, כולל תוספות, כולל שינויים שאולי נעשו בקוד• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ד בתמוז ה'תשע"ד • 10:12, 22 ביולי 2014 (IDT)

ציטוט השבוע - ספרדים ואשכנזים[עריכה]

אבקש מחברי הקהילה לחוות דעתם בנושא שבוויכוח ביני לבין דניאל כאן, בנוגע לציטוט השבוע. בברכה, נחום - שיחה 01:23, 18 ביולי 2014 (IDT)

בקשה ממשפטנים[עריכה]

לא מצאתי את נוסח אמנת ז'נבה שישראל חתומה עליה. בויקיפדיה מופיעה הפניה לנוסח האנגלי. האם קיים תרגום רשמי לעברית? - הכוונה בעיקר לחלק באמנה הדן בעניין זכויות אוכלוסיה כבושה (לפי טענות מסוימות האמנה אינה חלה על יהודה ושומרון, אבל בכל אופן הייתי שמח למצוא כאן את הנוסח). Ahituvrs (שיחה) 10:54, 18 ביולי 2014 (IDT)

התרגום הרשמי מופיע בחוברת כתבי אמנה מס' 30 (סריקה באתר נבו). הנוסח המופיע באתר בְּצֶלֶם הוא הנוסח הרשמי בהתאמות קלות. אין מניעה להעלות לוויקיטקסט את תרגומי האמנות הרשמיים, כפי שפורסמו ע"י המדינה. ‏– Fuzzy ‏– 21:27, 19 ביולי 2014 (IDT)

בקשה לעזרה - העתקת כמה סימנים בשולחן ערוך מהורדה של "תורת אמת".[עריכה]

שלום לכולם. כמעט סיימתי להעלות שו"ע חושן משפט. חסר לי כמה סימנים (רמ"א - רנ"ה, כולל). החומר קיים בהורדה של תורת אמת כפי שציין דובי למעלה אבל לצערי המחשב שלי לא מציג נכון את התוכנה.

אם מישהו יכול רק להעתיק את הסימנים הנ"ל כמות שהם, להדביק אותם איפשהו כאן באתר (במרחב דף המשתמש שלי אפילו), אז אני אוכל לעבד את הפורמט ולהשלים להעלות את הכל לחושן משפט. (בעיקרון אני אצטרך לאותו שירות גם לכל חלק אבן העזר כולו אבל לא אעז לבקש על משימה כזאת ממישהו. אבל 15 סימנים לבד זה לא נורא.) תודה רבה לכולם.--Roxette5 (שיחה) 19:02, 18 ביולי 2014 (IDT)

דניאל סליחה שפספסתי את זה. זה עדיין רלוונטי? Dovi (שיחה) 20:43, 21 ביולי 2014 (IDT)
כן. עדיין חסר הסימנים הנ"ל. תוכל להעלות אותם?--Roxette5 (שיחה) 22:18, 21 ביולי 2014 (IDT)
ניסיתי הבוקר להתקין "תורת אמת" במחשב של חלונות וגם בשבילי זה לא עבד! כל האותיות משובשות, יש בעייה עם התמיכה בעברית בתוכנה. Dovi (שיחה) 08:59, 22 ביולי 2014 (IDT)
שלי פועל, אני אעתיק את זה. אבל אולי נוכל לנסות לטפל בבאג אצלכם - באיזה מערכת הפעלה אתם משתמשים, באיזה שפה היא ומה בדיוק הבעיה? איתן96 (שיחה) כ"ד בתמוז ה'תשע"ד • 09:04, 22 ביולי 2014 (IDT)
תודה! מצאתי את הפתרון כאן. התוכנה שלהם אינו מבוסס על יוניקוד. אני בכל מקרה משתמש בלינוקס (הבוקר ניסיתי להתקין אותו על מחשב של חלונות), ולכן לא יכול להשתמש בו. Dovi (שיחה) 09:40, 22 ביולי 2014 (IDT)
העליתי את התוכן לכאן. איתן96 (שיחה) כ"ד בתמוז ה'תשע"ד • 09:41, 22 ביולי 2014 (IDT)


סליחה על איחור התשובה. תודה רבה לשניכם. עזרתם לי בגדול.--Roxette5 (שיחה) 17:26, 24 ביולי 2014 (IDT)

מיקום המפגש[עריכה]

האם אפשר יהיה להעביר את המפגש להיות בירושלים?

גיליתי שאם זה יהיה בירושלים אוכל להגיע. במסגרת העבודה שלי אני אמורה להיות מוגבלת לאיזור מסויים לשהות בו (אני נהגת בוס, בעל הרכב מעוניין שאהיה זמינה ל'הקפצה' במקרי הצורך, לכן אני צריכה לא להתרחק מקרית ארבע)• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ה בתמוז ה'תשע"ד • 08:52, 23 ביולי 2014 (IDT)
אני אוכל להגיע גם אם זה יהיה בירושלים. דובי יתקשה מאד להגיע. מה עם האחרים? נחום - שיחה 09:40, 23 ביולי 2014 (IDT)
לי זה לא משנה, אבל צריך להחליט עד יום שישי. אם רוצים שזה יהיה בירושלים אנחנו כבר באיחור מבחינת הפניה לדריה. איתן96 (שיחה) כ"ה בתמוז ה'תשע"ד • 10:47, 23 ביולי 2014 (IDT)
נראה לי שניאלץ להשאיר את זה בת"א אם ככה. נחום - שיחה 15:02, 23 ביולי 2014 (IDT)

משתמשת:אור שפירא/תוסף ניווט חכם[עריכה]

אשמח לביקורות ולשותפים לפיתוח• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ו בתמוז ה'תשע"ד • 11:20, 24 ביולי 2014 (IDT)

עזרה טכנית בתבנית לטעמי איוב[עריכה]

שלום, כדי לתקן את טעמי אמ"ת בספר איוב, אני זקוק לתיקון קל בתבנית הפשוטה ר0. כעת, תבנית זו רק מכניסה רווח בתוך הטקסט ולא עושה שום דבר אחר (והיא גם מסמנת דרגה מסויימת בחלוקת טעמי אמ"ת). אבל מצאתי שבמקומות מסויימים זה גורם בעייה קלה בהצגת הטקסט, ואני רוצה להכניס לתוך התבנית אפשרות שלא תהיה שום רווח.

האם מישהו יכול לעזור בהכנסת הפונקציה הבאה:

 • אם התבנית מובאת באופן פשוט כך: {{ר0}} אז יהיה רווח בדיוק כמו עכשיו.
 • אבל אם התבנית מובאת בפרמטר של "רווח=לא" כך: {{ר0|רווח=לא}} אז לא יהיה רווח.

אודה לכל מי שיודע ויכול להכניס את הפונקציה הזו לתוך התבנית. תודה, Dovi (שיחה) 14:11, 4 באוגוסט 2014 (IDT)

בוצע בוצע איתן96 (שיחה) ח' באב ה'תשע"ד • 15:16, 4 באוגוסט 2014 (IDT)
תודה! Dovi (שיחה) 16:25, 4 באוגוסט 2014 (IDT)

שינוי סמל האתר[עריכה]

מישהו יודע איך משנים את הלוגו של האתר שנמצא מימין למעלה? אני חושב שהגיע הזמן לשנות אותו ללוגו של חגיגות העשור, שנקרא קובץ:ויקיטקסט העברי חוגג עשור!.png. איתן96 (שיחה) י"א באב ה'תשע"ד • 09:46, 7 באוגוסט 2014 (IDT)

קובץ:Wiki.png הוא תמיד הלוגו של האתר. אם רוצים לשנות, אז מעלים גרסה חדשה לקובץ הזה. Inkbug (שיחה) 11:28, 7 באוגוסט 2014 (IDT)
תודה, עידכנתי. איתן96 (שיחה) י"א באב ה'תשע"ד • 14:42, 7 באוגוסט 2014 (IDT)


עתידו של ויקיטקסט ל10 שנים לפעילותו - 3 שאלות[עריכה]

שלום חברים מהעבר. מדי פעם אני משתדל לעזור כאן למרות שאיני פעיל כמו בעבר.

בעבר "החזון" שלי לגבי המקום היה חופשיות באינטרנט לטקסטים בסיסיים ואחרים בחינם, בעידן שהיה רק פרוייקט השו"ת או תוכנות שהיו עולות כסף. עתה בעידן ההיברובוקס ועוד אתרים, שהרחיבו את המאגרים החינמיים עם חיפוש בפנים, בעידו בו פרוייקט בן יהודה וכדו' מתרחבים, מה יעלה בגורל ויקיטקסט? בעבר שהתחלתי להקליד בהשקעה את הרי"ף, הגמרא, משנה תורה וכו' ולאחר מכן במכה אחת היה אפשר להעתיק את התלמוד והרמב"ם, מה שווה ההקלדה?

בעייה שנייה שאותה אני רוצה לעלות היא ההיצמדות לארון הספרים היהודי וספרי הקודש וכו' מדוע נתח כ"כ רחב מויקיטקסט מופנה אך ורק לנושאים האלה? בעבר ניסיתי להעלות פה ספרות קראית או כתבים עבריים אחרים כמו של שפינוזה, אבל הייתה זו דעת יחיד. בלי שינוי מהותי בכיוון האתר הרי שבסוף הוא ייבלע בין כל המאגרים החינמיים הקמים עם כוח אדם רב.

והבעייה השלישית - מתחם הביאור. בעבר כבר דשתי בזה במרחב הביאור, במיוחד על המקרא. האם בהגדרת ויקיטקסט צריך לעסוק בביאור מקורי ולא בהעתקת כתבים - טקסטים - אשר קיימים כבר?

יישר כח לאלו אשר עדיין משקיעים, זכות גדולה היא זו להיות חלק (בעבר בכל מקרה) באתר זה. ואתחיל מעכשיו לנסות להיות פה יותר לעזר. 10 שנים, יא אללה! יודא (שיחה)

הריני רק יכול לדבר מתוך דעה אישית שלי: אני לא פעיל כאן כדי לקדם את ויקיטקסט, אני פעיל כדי לקדם הרחבת יידע בעולם. אם מישהו ירצה להעתיק את כל הטקסטים כאן בויקיטקסט (כולל עבודות יצירתיות ומקוריות כמו הספרא שעבדתי עליו) ולהעבירם לאתר אחר -- מה טוב ומה נעים. התרומה שלנו לכלל הצבור הרחב לא השתנתה בכך. [לדעתי האישית לויקיטקסט הרבה יתרונות שאינם קיימים באתרים אחרים (מבין היתר: טקסט מוקלד, תבניות מדהימות, ואפשרות קלה לקישורים והפניות) ובכן אני מעדיף להשקיע כאן לעומת אתרים אחרים]. אינני נגד כתבים שהם מחוץ לארון הספרים היהודי אבל גם אין לי עניין אישי בהם. כל מאן שכן מעניין אותו להעלות חומרים כאלה מוזמן לעשות כן וכמו כן מוזמן להתייעץ ולשאול שאלות מקהל הרחב על עבודת העריכה. תודה על השאלות אגב :-)--Roxette5 (שיחה) 16:54, 7 באוגוסט 2014 (IDT)
יש כאן המון מתנדבים שמשקיעים במרחב הביאור, ואני חושב שביאור שנערך על ידי הגולשים הוא דבר חיובי ומבורך. יש כאן גם סידורי תפילה שנערכים על ידינו, ויש את עבודת תיעוד נוסח המקרא על פי המסורה על פי כתבי היד העתיקים של המקרא ובראשם כתר ארם צובא, שנערך על ידי דובי. יש כאן גם עריכה קלה של חלק גדול מהטקסטים שאנשים מעלים לכאן, כמו השולחן ערוך עם המפרשים שאני מעלה לכאן, שאני פותח ראשי תיבות ומוסיף סימני פיסוק. ויש כמובן את קישורי הוויקי לפסוקי המקרא ולדפי התלמוד ולסימני השולחן ערוך שכבר קיימים באתר.
ויש כאן גם מאגר לא מבוטל של ספרות חול. יש כאן מתנדבים מסורים שמשקיעים בזה, למשל יש כאן מי שמשקיע בתרגום מחדש של ספר "הנסיך" של מקיאוולי מאיטלקית שיהיה חופשי לשימוש, ויש כאן חומר שמועתק מפרוייקט בן יהודה (שכמובן נמצא אצלם בצורה יותר מושלמת כי אנחנו מעתיקים כעיקרון רק דברים שנראים לנו חשובים), ויש נאומים של אנשי ציבור, ויש את פרוייקט חוקי מדינת ישראל שעורך פאזי, ויש כהנה וכהנה. ברוך השם המיזם פורח.
אני אישית מאוד אשמח אם תחזור לתרום כאן. אני גם אשמח אם תבוא למפגש מחר בתל אביב. אני מקווה בעזרת השם להיות שם. בברכה, נחום - שיחה 17:53, 7 באוגוסט 2014 (IDT)

סיכום מפגש[עריכה]

שלום לכולם, רציתי להגיד תודה על כל מי שהשתתף במפגש יום ששי שעבר -- מאד נהניתי להכיר את כולכם ומצטער שפספסתי את ההיכרות עם אלה שלא באו. בכל אופן, מעבר להיכרות אישית המפגש היה הזדמנות מצוינת לשיתוף העבודות ואת הנקודות לשיפור שכל אחד ואחד חווה במהלך עבודתו באתר ולסיעור מוחות הו הועלו הצעות לפתרונן, הן על ידי שאר הויקיעורכים והן על ידי חן ספקטור רכזת קהילת ויקימדיה. דברים אלו הפכו את המפגש לדבר מאד מחזק לקידום עבודתנו ככלל ועבודות על אחד ואחד בפרט. תודה רבה לכולם.--Roxette5 (שיחה) 22:28, 10 באוגוסט 2014 (IDT)

אני מצטרף. מאד שמחתי להכיר את כולם, ובמיוחד את אבי קדיש ורונן אחיטוב. הנסיעה איתך, דניאל, חזרה לירושלים היתה בהחלט מהנה. ותודה מיוחדת לאיתן על התוכנה עליה המליץ לי, ABBYY FINEREADER. אני משתמש כרגע בגרסת נסיון שלה שהורדתי בעקבות המפגש והיא מצויינת (כמובן במגבלות איכות ההדפסה של הספר הנסרק). בהחלט ארכוש אותה כשיתאפשר לי מבחינת תקציב, היא לא יקרה ושווה כל שקל. אשמח לראות אתכם (ואת שאר הפעילים כאן) שוב! נחום - שיחה 23:00, 10 באוגוסט 2014 (IDT)
מצטרף לקודמיי. מפגש מצוין שהיה פורה גם מבחינה טכנית וגם מבחינה חברתית. גם אני מקווה להיפגש שוב בקרוב! איתן96 (שיחה) ט"ו באב ה'תשע"ד • 23:47, 10 באוגוסט 2014 (IDT)

מישהו יכול לזהות בריה זו?[עריכה]

המלבי"ם מזכיר ומבאר את שם "בן הנפילים" המוזכר בספרא:

 • ובן הנפילים הוא הנקרא (ריזן שילד קרעטא) השוכן במים והוא שורץ ביציו ביבשה.

ניסיתי חיפוש בגוגל וגם על ידי תרגום גוגל מיידיש אבל לא מצאתי שם של חיה שדומה... רעיונות?--Roxette5 (שיחה) 10:41, 11 באוגוסט 2014 (IDT)

בגרמנית (לפי גוגל טרנסלייט):
ריזן - RIESEN - ענק.
שילדקרעטא - SCHILDKRÖTE - צב.
מכאן, כנראה, הכוונה לצב-ים ענק. --אראל סגלשיחה • ט"ו באב ה'תשע"ד 12:05, 11 באוגוסט 2014 (IDT)
תודה רבה!--Roxette5 (שיחה) 14:14, 11 באוגוסט 2014 (IDT)

"שינויים אחרונים" -- הצגת בוטים כברירת המחדל - אפשר?[עריכה]

הסתכלתי ב"העדפות" ורק אפשר להציג ויקינתונים כברירת מחדל אבל לא שינויים של בוטים.. מישהו יודע איך לטפל בזה?--Roxette5 (שיחה) 13:44, 12 באוגוסט 2014 (IDT)

חשוב: בדיקת פעילות של מפעילים[עריכה]

שלום. מדיניות חדשה בנוגע להסרת „הרשאות מתקדמות” (מפעיל, ביורוקרט וכו') התקבלה לאחרונה בהסכמת הקהילה (הקהילה שלכם קיבלה הודעה על הדיון). בהתאם למדיניות הזאת, דיילים בודקים את פעילות המפעילים באתרי הוויקי הקטנים. למיטב הבנתנו, בוויקי שלכם אין תהליך מסודר של הסרת „הרשאות מתקדמות” מחשבונות בלתי־פעילים. זה אומר שדיילים יטפלו בכך בהתאם לסקירת פעילות מפעילים כאן.

מצאנו כי המשתמשים הבאים מתאימים להגדרות של חוסר־פעילות (אין להם עריכות או פעולות יומן יותר משנתיים):

 1. משתמש:Testbot (מפעיל)

המשתמשים האלה יקבלו בקרוב הודעה שתבקש מהם להתחיל דיון בקהילה על השאלה אם הם רוצים לשמר חלק מההרשאות שלהם או את כולן. אם המשתמשים לא יגיבו, ההרשאות המתקדמות שלהם תוסרנה על־ידי הדיילים.

עם זאת, אם אתם, בתור קהילה, רוצים ליצור תהליך משלכם לבדיקת פעילות המפעילים שתפעל במקום המדיניות הגלובלית, אנו רוצים לקבל החלטה אחרת על מחזיקי ההרשאות הבלתי־פעילים האלה, או שיש לכם מדיניות שפספסנו, אנא הודיעו על כך לדיילים במטא כדי שלא נמשיך את תהליך בדיקת ההרשאות בוויקי שלכם. תודה, Rschen7754 08:03, 15 באוגוסט 2014 (IDT))

סליק להו ספר במדבר סיני ברוך הגבר אשר יבטח באדני[עריכה]

בשעה טובה ומוצלחת השלמתי את ספרי על במדבר.

Ahituvrs (שיחה) 19:22, 17 באוגוסט 2014 (IDT)

מזל טוב! נחום - שיחה 19:28, 17 באוגוסט 2014 (IDT)
כל הכבוד!--Roxette5 (שיחה) 23:50, 17 באוגוסט 2014 (IDT)
מצטרף לברכות. איתן96 (שיחה) כ"ב באב ה'תשע"ד • 09:44, 18 באוגוסט 2014 (IDT)

מי לוקח על עצמו לעשות כך לספרי על דברים? - את העבודה על במדבר השלמתי תוך שבוע בערך...

Ahituvrs (שיחה) 13:00, 18 באוגוסט 2014 (IDT)

שיום כתביו של ביאליק[עריכה]

שלום לכולם. הנה זכינו שמשתמש:Ahhh מעלה המון חומר יקר בזמן האחרון של כתבי נחמן ביאליק. לדעתי אבל נוצר בעיה לגבי שמות הדפים ואיך שהדבר יבלבל לארגון האתר. במיוחד בדפים שנכתבו על אישיים מוכרים. ראה למה שכתבתי כאן בדף שיחה זו -- שיחה:ר' משה חיים לוצאטו.

רעיונות?--Roxette5 (שיחה) 23:48, 17 באוגוסט 2014 (IDT)

פשוט להוסיף את שם המחבר בסוגריים. נחום - שיחה 00:52, 18 באוגוסט 2014 (IDT)
אני חשבתי יותר בכיוון של : ביאליק על ר' משה חיים לוצאטו או כתביו של ביאליק/ר' משה חיים לוצאטו או נחמן ביאליק/מסות ומאמרים/ר' משה חיים לוצאטו.....--Roxette5 (שיחה) 08:01, 18 באוגוסט 2014 (IDT)
אני בעד "ביאליק על ר' משה חיים לוצאטו". --אראל סגלשיחה • כ"ב באב ה'תשע"ד 09:32, 18 באוגוסט 2014 (IDT)
אני בעד להוסיף את שם הכותב בסוגריים ולהוסיף הפניה ממקומות אחרים. לדעתי זו האפשרות היותר אסתטית מהשאר. איתן96 (שיחה) כ"ב באב ה'תשע"ד • 09:44, 18 באוגוסט 2014 (IDT)
נגד, עדיף בסוגרים, אנשים לא ימצאו את הערך ב-GOOGLE או ליצור לכל מחבר דף של כל יצירותיו ולעשות קישור פנימי לערך שלו (כפי שעשיתי בתחילה, אם כי גם אז נטען שאנשים לא ימצאו + צריך לבצע לכלל הדפים). ועוד נקודה שאני מעלה כאן ברבים, אני חושב שצריך להקפיד כאן על קטגוריות של ערכים - אם משהו מחפש חומר על "ספר ערוך" ויש לו תתי סעיפים, מאוד קשה למצוא אותו על ידי חיפוש וקל יותר להעזר בקטגוריות, כל טוב --Ahhh (שיחה) 15:33, 18 באוגוסט 2014 (IDT)
לא בדיוק הבנתי למה לא ימצאו את הערך בגוגל בכל החלופות שהצגנו למעלה?...
בכל אופן חשוב ליצור דפי מחבר שמציג את כל היצירות של אותו מחבר אבל לדעתי זה מגוחך לומר שכאשר אכתוב מאמר על ספר בראשית אז יופיעו בויקיטקסט ערך של בראשית (דניאל). יותר הגיוני במקרה כזה שתהיה שם המחבר קודם ואז לפרט על איזה דמות או נושא הוא כותב. אם אכן קיים ריבוי דעות בעניין בוא נביא את הדבר להצבעה... אמתין קצת ליותר משוב ואז נתקדם להצבעה.
ההצעה הראשונית שלי הייתה [[שם מחבר/שם ספר/ וכו']], נטען אז שעדיף להאמיר לשם הספר בלבד מאחר וחיפוש בגוגל לא יעילה יפה. זו נותרה העדפה שלי שם מחבר/שם ספר/ וכו' אבל במקרה זה תצטרכו לשנות את כל מבנה האתר. מאחר וכל ספרי "הארון היהודי" מופיעים תחת הכותר שלהם ולא שם הספר שלהם. לגבי מגוחך: גם בויקיפדיה מציגים שמות של מחברים וכו' בסוגריים. --Ahhh (שיחה) 20:53, 20 באוגוסט 2014 (IDT)
דניאל, אם שם המאמר שלך הוא "בראשית" (ובהנחה שאתה סופר בעל שיעור קומה ופרסום בעם היהודי כדוגמת ביאליק, ארלוזורוב ושות'), ברור ששם הערך יהיה אכן בראשית (דניאל), ואינני רואה שום פסול בכך. כך בוודאי בספרים שלמים, ואולי גם במאמרים. אפשר לחילופין לנקוט מדיניות שונה במאמרים, ולעשות להם מחבר:ביאליק/מאמרים/ר' משה חיים לוצאטו וכיוצא בזה, או לחילופין מאמרי ביאליק/ר' משה חיים לוצאטו, ולרכז מפתח של כל המאמרים בדף ה"מאמרים". עכשיו שאני חושב על זה, נראית לי דווקא יותר האפשרות השנייה, אבל דווקא לגבי מאמרים ולא לגבי ספרים שלמים. בברכה, נחום - שיחה 23:19, 20 באוגוסט 2014 (IDT)
אי אפשר לנקוט חצי מדיניות, יבלבל אנשים וגם יקשה על החיפוש. מה שלא יוחלט, צרי להיות מיושם לכלל ויקיטקסט לכן האפשרות של הסוגריים קלה יותר ליישום אבל איני יודע כמה תהיה יעילה בעתיד. --Ahhh (שיחה) 12:48, 21 באוגוסט 2014 (IDT)
אני נוטה להסכים עם נחום בהקשר להפרדה בין ספרים לבין מאמרים. ספרים כדאי שלא יהיו בדף משנה ולכן אני נוטה לכיוון הסוגריים, אולם ריכוז של כל המאמרים בדף מחבר אחד נראה לי רעיון מצוין, זה דווקא יקל על המציאה שלהם לדעתי. איתן96 (שיחה) כ"ה באב ה'תשע"ד • 12:56, 21 באוגוסט 2014 (IDT)
טוב. קיבלתי. אבל אינני מספיק מבין בחומר החדש הזה להבחין בין מאמרים ובין ספרים. מבקש מכולם שניישם את זה עד כמה שאפשר לעתיד. תודה לכולם.--Roxette5 (שיחה) 15:22, 21 באוגוסט 2014 (IDT)

ויקיפדיה:מפגשים/סדנה מתקדמת לעריכה[עריכה]

שלום לכולם,
אני שמחה להציג בפניכם את דף המפגש החדש של הסדנה המתקדמת לעריכה, אשר תתקיים ב- 13.10.2014 בחדר הקהילה של ויקימדיה ישראל. הסדנה מיועדת לעורכים חדשים שכבר התחילו להשתלב בוויקיפדיה, אבל עדיין זקוקים לעזרה והכוונה.
פעילי ויקיטקסט שיש להם ניסיון בעריכה גם בויקיפדיה מומזמנים לבוא ולעזור לחדשים. פעילים שיש להם נסיון מועט בויקיפדיה אשר מעוניינים להרחיב אותו מוזמנים לבוא וללמוד.
כך או כך אני חושבת שזו הזדמנות טובה להתחיל להשתלב בפעילות הכללית של העמותה, ליצור קשר אישי עם ויקיפדים ולהעלות את המודעות לפעילות של ויקיטקסט.
להבדיל מסדנת עריכה לחדשים לא תהייה הרצאה מרוכזת במפגש הזה. אבל, אם מישהו מכם רוצה לקחת על עצמו להציג את מיזמי האחות של ויקיפדיה עם דגש על ויקיטקסט, אני אשמח שיצור איתי קשר כדי שנוכל לתאם את זה. מדובר על הסבר קצר של עד 15 דקות. נהיה בקשר Chenspec-WMIL (שיחה) 12:17, 18 באוגוסט 2014 (IDT)

ויקיפדים מרצים: מוזיקה יהודית - לא מה שחשבתם![עריכה]

שלום לכולם, הנכם מוזמנים למפגש העשרה אודות מוזיקה יהודית אמנותית בהנחיית אילן בר שלום, אשר יתקיים בחודש ספטמבר במשרדי העמותה בתל אביב.
להרשמה ופרטים נוספים היכנסו לדף המפגש.Chenspec-WMIL - Chenspec-WMIL (שיחה) 12:50, 18 באוגוסט 2014 (IDT)

המפגש מתקרב, אני חושבת שזאת הזדמנות טובה להתחיל ליצור קשר בין הקהילות של שני המיזמים ומאוד אשמח אם יגיעו גם נציגים של ויקיטקסט.
בנוסף, דיברתי עם אילן שמוביל את המפגש ויעביר את ההרצאה. הוא אמר שיש ברשותו חוברת עם טקסטים של שירים מהתקופה הזאת. רוב הטקסטים לקוחים מהמקורות אז אני לא יודעת אם יש טעם להעלות אותם בנפרד. אבל... יש בחוברת גם את התווים של הלחנים. אני מאמינה שיש איזו תוכנה שמאפשרת להקליד תווים ואפשר לברר על זה. האם זה משהו שיכול לעניין אתכם? להעלות פסוקים שהולחנו עם הלחן שלהם? אם כן אילן אמר שיוכל להביא את החוברת ואולי גם חומרים נוספים כדי שתשתמשו בה במרתון העריכה שאחרי ההרצאה. מה אתם אומרים?
אם אתם זקוקים למידע נוסף אפשר לכתוב בפרק "שאלות ובקשות שונות" שבדף המפגש לתקשורת ישירה יותר.
נהיה בקשר Chenspec-WMIL (שיחה) 10:41, 11 בספטמבר 2014 (IDT)

הצעה לשיפור בהכללת קטע[עריכה]

שלום לכולם, ראו נא את ההצעה הטכנית שכתבתי כאן, ואם יש לכם מחשבות אתם מוזמנים לכתוב אותם.

הסיבה להצעה: יש התקדמות על בסיס עבודתו של אראל לקראת עדכון את התנ"ך כאן. כעת יש מגבלות טכניות לאפשרות לקחת דף שיש בו סימני פסוקים ולהפוך אותו אוטומטית לדף שאין בו סימני פסוקים. בהצעה שכתבתי תהיה אפשרות לעשות את זה בכל מיני דרכים יעילות.

זה לא רק חשוב בתנ"ך, אלא בכל מיני טקסטים שיש להם סימונים שונים ומשונים ולפעמים מתנגשים של פרקים והלכות וסעיפים וסעיפים קטנים.

אגב כל הכבוד לאראל, שבזכותו כבר יש דרך להשלים את הקידוד ולסמן אוטומטית את כל הפרקים בספר שלם כמו בעזרא-נחמיה! Dovi (שיחה) 08:13, 21 באוגוסט 2014 (IDT)

עכשיו הדפים לדוגמה למעלה נראים נכונים (שתי גירסאות של עזרא א'). ראו נא את כאן כדי להתרשם מהספר הראשון בתנ"ך שכל הקוד הוכנס בו באופן אוטומטי ע"י אראל! Dovi (שיחה) 17:14, 21 באוגוסט 2014 (IDT)

Letter petitioning WMF to reverse recent decisions[עריכה]

The Wikimedia Foundation recently created a new feature, "superprotect" status. The purpose is to prevent pages from being edited by elected administrators -- but permitting WMF staff to edit them. It has been put to use in only one case: to protect the deployment of the Media Viewer software on German Wikipedia, in defiance of a clear decision of that community to disable the feature by default, unless users decide to enable it.

If you oppose these actions, please add your name to this letter. If you know non-Wikimedians who support our vision for the free sharing of knowledge, and would like to add their names to the list, please ask them to sign an identical version of the letter on change.org.

-- JurgenNL (talk) 20:35, 21 באוגוסט 2014 (IDT)

Process ideas for software development[עריכה]

’’My apologies for writing in English.’’

Hello,

I am notifying you that a brainstorming session has been started on Meta to help the Wikimedia Foundation increase and better affect community participation in software development across all wiki projects. Basically, how can you be more involved in helping to create features on Wikimedia projects? We are inviting all interested users to voice their ideas on how communities can be more involved and informed in the product development process at the Wikimedia Foundation. It would be very appreciated if you could translate this message to help inform your local communities as well.

I and the rest of my team welcome you to participate. We hope to see you on Meta.

Kind regards, -- Rdicerb (WMF) talk 01:15, 22 באוגוסט 2014 (IDT)

--This message was sent using MassMessage. Was there an error? Report it!

ויקיטקסט והספרייה הלאומית[עריכה]

שלום,

התנדבתי לשמש כאיש הקשר בין ויקיטקסט ומתנדביה לבין הספרייה הלאומית.

בשלב הראשון מה שאנחנו צריכים זה מכתב שמסביר מה בעצם אנחנו רוצים.

לא משהו ארוך, כדאי שזה לא יהיה יותר מעמוד כדי שלא יעמיס.

מה שאני צריך מכם זה את הבסיס. אני, חן ספקטור ומיכל עוד נעבור עליו אחר כך, אז לא צריך לדאוג לניסוחים, אבל חשוב שהמידע העיקרי יהיה שם.


1) צריך להסביר מה זה ויקיטקסט, מה אנחנו עושים ולמה זה טוב לאנושות.

2) צריך גם להגיד מה בדיוק אנחנו רוצים מהם. כעיקרון, אנחנו רוצים לקבל מהם חומרים שהם סרקו או יסרקו שכבר נמצאים ברשיון לשימוש חופשי. (חשוב להדגיש שאנחנו לא מצפים מהם לשחרר זכויות של שום דבר, רק מה שכבר חופשי).

3) כאן נמצא העמוד הראשי של הארכיון הדיגיטלי שלהם. אנא בקרו שם, דפדפו במדורים השונים ועיינו בקטלוג שלהם וראו מה יש שם שמעניין אתכם.

4) אני בינתיים מצאתי דברים שיכולים לעניין אותי ואולי עוד אנשים:

4.1) בסתנאי, מאיר ליהמאן, תרגום שמואל יוסף פין - גם ליהמאן וגם פין הלכו לעולמם לפני למעלה משבעים שנה
4.2) בממלכת כוזר היהודית, זליג שכנוביץ, תרגום שמואל ליב ציטרון - שוב, גם שכנוביץ וגם ציטרון נפטרו לפני למעלה משבעים שנה
4.3) משא בערב, שמואל רומאנלי - גם הוא הלך לעולמו לפני למעלה משבעים שנה

5) חשוב שנשתף פעולה בטקסטים מסוג זה (של הדוגמאות שהבאתי), שהם מסוג הספרות הכללית, עם פרויקט בן-יהודה, שלא נתחיל לעבוד מחדש על דברים שכבר בפיתוח אצלם ונעבוד סתם לחינם.

אני מציע שנפנה אליהם כדי להציע שנרכז את העבודה כאן, נעלה את הספר הסרוק לקומונז, נכין את התשתית להגהה ע"פ דפים, והם יעלו לכאן את הדפים שהם כבר עבדו עליהם ואנחנו נמשיך משם, וכשהכל יהיה מוכן ומושלם, הם יקחו מכאן ויעלו גם אצלם.

6) חן הציעה שניתן 2-3 דוגמאות לטקסטים שאנחנו רוצים, כדי שידעו במה מדובר. אם הדוגמאות שנתתי לעיל מקובלות עליכם, מה טוב; אם לא, אנא הציעו דוגמאות אחרות במקומן.

7) האם אנחנו רוצים רק להשתמש בקיים או גם לבקש סריקה של דברים שעדיין לא דיגיטאליים?

אם יש מספיק חומרים קיימים לשנה שנתיים הקרובות, אפשר להתמקד בזה, ולבקש סריקה מיוחדת רק אחרי שהקשר יהיה כבר יותר מבוסס ושהם יראו שהדברים שלהם עולים לאתר.

8) נראה לי שזה כל הספרים הסרוקים - [2]

או אולי כאן: [3]
יש שם איזה אלפיים ומשהו, אבל צריך לוודא למה יש ואין זכויות יוצרים.

9) הכי חשוב - צריך להסביר למה כדאי להם לתת לנו את החומרים האלו, ולמה ויקיטקסט יותר טובה מאתרי תוכן חופשי אחרים שיכולים לעשות עבודה דומה. נראה לי שכדאי להדגיש שאנחנו לא מתחרים באתרים אחרים, כדוגמת פב"י, אלא עובדים בשיתוף פעולה איתם.

ניתן לציין את הקישוריות בין טקסטים שונים בוויקיטקסט ואת הקישורים לשפות אחרות בוויקיסורס ולמיזמים אחרים בויקימדיה, כגון ויקיפדיה, ויקיציטוט וויקישיתוף. אפשר לדבר גם על הפן האידיאולוגי של הנגשה, כי כשזה בפורמט טקסט ובויקיטקסט אנשים יוכלו לחפש טקסט מתוך הספר בגוגל ואנשים יוכלו גם לעבד את זה כרצונם. זה גם נותן לספריה הלאומית אפשרות לקשר מויקיטקסט לאתר שלהם למען הקוראים שלהם.

10) אשמח לקבל מכם משוב, הערות והצעות נוספות. כשתהיה לנו פנייה מוסכמת, אעביר את זה לחן, והיא ומיכל יעברו על זה, ואז אפנה לספרייה הלאומית.

בברכה, נחום - שיחה 14:39, 1 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום נחום. עיינתי קצת. לא הבנתי, מדובר בשימוש מצידם של OCR או רק ספרים סרוקים לבד? בלי OCR מה יעזור לנו את הארכיון של הספריה הלאומית יותר מזה של היברובוקס שעוד לא התחלנו להעביר לכאן ללא עזרה בתוכנת OCR?--Roxette5 (שיחה) 07:54, 3 בספטמבר 2014 (IDT)
ניתן לשאול אותם בקשר ל-OCR, ואם אין להם, ניתן לבקש מענק מקרן ויקימדיה עבור זה. נחום - שיחה 18:49, 3 בספטמבר 2014 (IDT)
הטקסטים שהצעת ב-4 מעניינים, אבל באמת לא הבנתי, מה בדיוק יש לבקש מהם? הספרים כבר נמצאים באתר שלהם ואפשר פשוט להקליד ישירות משם. --אראל סגלשיחה • ח' באלול ה'תשע"ד 12:01, 3 בספטמבר 2014 (IDT)
אני לא מצאתי את הספרים עצמם באתר שלהם ולא הצלחתי לסרוק אותם או להקליד מהם. -- נחום - שיחה 18:49, 3 בספטמבר 2014 (IDT)
אפשר לקרוא את הספרים ע"י לחיצה על התמונה שלהם שבצד ימין. הנה למשל הספר בוסתנאי. אמנם לא מצאתי דרך להוריד את הקובץ. --אראל סגלשיחה • י"א באלול ה'תשע"ד 21:09, 6 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום נחום, וסליחה על העיכוב. קודם כל יישר כוחך שלקחת את התפקיד! נראה לי שאתה האדם המתאים ביותר בדיוק לזה.

אשמח לעזור בהכנת פנייה כזו. לגבי פנייה כזאת חשבתי על כמה נושאים שצריך להעלות:

 1. נגישות לספרים הסרוקים: אולי אני עושה משהו לא נכון, או שלא הבנתי משהו פשוט. אבל אינני מצליח לחפש שם ספרים ולמצוא אותם ביעילות. ב-hebrewbooks.org זה הרבה יותר קל למצוא את הספר שאתה מחפש תוך שנייה ומיד להוריד אותו. האם בספרייה הלאומית מתכוונים שיהיה מידע מקוטלג המיועד דווקא לאוסף של הספרים הסרוקים בנחלת הכלל, לפחות לפי כותרת ומחבר ונושא? זה דבר חשוב, ואולי דבר שהציבור שלנו אפילו יכול לעזור בהכנתו.
 2. הורדת הספרים הסרוקים (סוג הקבצים): כדי להוריד ספר סרוק שאין עליו זכויות יוצרים, כעת נראה לי שצריך להוריד כל דף בתור JPG. זה יעזור מאוד אם הספרייה תתן להוריד ספרים שלמים בקבצים יעילים כגון PDF ו-DJVU (עדיפה אפשרות אוטומטית לשניהם ביחד כמו ב-archive.org). זה חשוב לא רק בגלל שהוא יותר שימושי לציבור, אלא גם בשביל ויקיטקסט. כי עד עכשיו לא עבדנו לרוב ב"Proofread Page", וזה בגלל שאנחנו עובדים על ספרים קלאסיים שיצאו בהרבה מהדורות, ואין חשיבות לחלוקת העמודים. אבל אחרי שרוב הספרות הזו כבר תהיה קיימת, אז יהיה יותר רצון לאנשים לעבוד עם "Proofread Page" ולערוך ספרים מול עמודים מצולמים. בשביל זה צריך הורדה קלה ב-PDF או ב-DJVU.
 3. הורדת הספרים הסרוקים (OCR): ככל שה-OCR לספרים הסרוקים בספרייה הלאומית תהיה איכותית יותר, כך העברתם למהדורות דיגיטליות בוויקיטקסט תתקדם יותר. חשוב שאנחנו נדע מה התוכניות שלהם בתחום הזה, ואולי אף נוכל לעזור בתהליך ע"י בדיקות והצעות.
 4. כתבי יד מצולמים: האם יש כוונה, עד כמה שאפשר מבחינת תנאי שימוש, לסרוק גם עשרות אלפים צילומים של כתבי יד במיקרופילם הנמצאים במכון החשוב המיועד לכך?
 5. תוכניות סריקה וסדר עדיפות: יהיה ממש יפה אם הציבור יוכל לקבל מידע על התקדמותו של מפעל הסריקה (כגון מה כבר נעשה, מה נעשה בזמן האחרון, ומה מיועד להיות הבא בתור), ואולי אפילו להשתתף בקביעת סדר העדיפויות. נגיד שיבוא מישהו לוויקיטקסט וירצה לעשות הקלדה/הגהה דיגיטלית לספר מסויים בנחלת הכלל. יהיה מצויין אם הייתה אפשרות שבקשתו של אותו אדם לסריקה תוכל להיכנס לתוך תהליך הסריקה של הספרייה.

אשמח לקבל כאן תגובות לנושאים הנ"ל. אולי הם יכולים כבר להיות בסיס לחלק מהפנייה של נחום. Dovi (שיחה) 08:55, 4 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום לכולם, למען הסר ספק שיתוף הפעולה עם הספרייה הלאומית לא כולל המרה של קבצים מפורמט של תמונה או PDF לפורמט של טקסט באמצעות תכנת OCR. זאת משום שהעמותה כבר בתהליכי רכישה של תוכנה כזאת במיוחד עבורכם. התוכנה תותקן על מחשב נייד של העמותה ותוכלו לעשות בה שימוש חופשי. ראו את המשך הדיון בנושא זה כאן.
בנוגע לספרייה הלאומית - ממה שהבנתי מכם יש כבר קבצים רבים של מקורות לשימוש חופשי שסרוקים באתר שלהם. לכן הבקשה הראשונה והעיקרית היא לקבל גישה נוחה לקבצים אלו (איזה פורמט אתם מעדיפים?). בנוסף אם יש קבצים חשובים שאינם סרוקים עדיין, ניתן לבקש מהם לסרוק אותם.
אני מצטרפת לרעיון של סדר העדיפויות, אם תתנו רשימה ראשונית של 10 קבצים שהכי חשובים אפשר לתת אותה כדוגמה ולבקש עדיפות עליהם. בתקווה שהם יסכימו להעמיד לרשותכם את הקבצים הללו, אפשר לשלוח את הרשימה הבאה בתור כל פעם שתקבלו את הקבצים מהרשימה הקודמת (את נהלי העבודה המדוייקים יהיה צורך כמובן לתאם ישירות מולם).
נראה לי הגיוני יותר למצות את מאגר הספרים הסרוקים לפני שמבקשים סריקה מיוחדת של ספרים חדשים, אבל זה לשיקולכם.
בהצלחה! Chenspec-WMIL (שיחה) 16:21, 10 בספטמבר 2014 (IDT)

זכויות יוצרים[עריכה]

אני מקווה שכאן זה המקום לשאול שאלות, אם לא אנא תקנו אותי. לא מזמן התפרסם בעיתון ידיעות אחרונות הנאום של משה דיין בעת ששהה בנחל עוז.

הנאום בעיתון רחב יותר מהערך הקיים נאום נחל עוז (משה דיין). השאלה שלי האם מותר לי להעתיק מהעיתון את הנאום? תודה Elmogo (שיחה) 00:04, 2 בספטמבר 2014 (IDT)

לדעתי השאלה נידונה כבר והוסכם כי על נאומים פומביים אין זכויות יוצרים, אך אינני מומחה ויתקנו אותי בבקשה המומחים אם אני טועה. נחום - שיחה 00:42, 2 בספטמבר 2014 (IDT)

Grants to improve your project[עריכה]

Apologies for English. Please help translate this message.

Greetings! The Individual Engagement Grants program is accepting proposals for funding new experiments from September 1st to 30th. Your idea could improve Wikimedia projects with a new tool or gadget, a better process to support community-building on your wiki, research on an important issue, or something else we haven't thought of yet. Whether you need $200 or $30,000 USD, Individual Engagement Grants can cover your own project development time in addition to hiring others to help you.

עדיין מצפה לתגובותיכם[עריכה]

להצעותיי למעלה. אני זקוק לתגובות מצידכם, כדי שאוכל לדבר בשם כולנו ולא רק בשם עצמי. אני יודע שזה המון טקטס לקרוא והרבה זמן לבדוק את הקישורים ולנבור בקטלוג הספה"ל, אבל זה מאוד חשוב להמשך הקשר בינינו לבינם. בברכה, נחום - שיחה 02:22, 3 בספטמבר 2014 (IDT)

חבל שאין הסברים לפשוטי עם[עריכה]

ארון היהודי בויקטקסט גדול אבל לאדם פשוט, שאינו בקיא בהם, כמעט ולא ברור ולו דבר בהם. אני מניח שכרגע הפרויקט הוא לרכז את החומר אבל חבל שאין כאן הסבריםם פשוטים, אפילו למשל לבראשית א' כדי שילדים יכלו להבין את הכתוב...--109.67.96.60 17:50, 5 בספטמבר 2014 (IDT)

אני ממליץ בחום על המרחב של "ביאור:" על המשניות אם זה מוצא חן בעיניך ביאור:משנה--Roxette5 (שיחה) 18:11, 5 בספטמבר 2014 (IDT)
יש ביאור גם על רבים מספרי המקרא, למשל ביאור:בראשית א.
וגם על התלמוד, למשל ביאור:בבלי ברכות דף ב.

--אראל סגלשיחה • י"א באלול ה'תשע"ד 21:02, 6 בספטמבר 2014 (IDT)

ויקיטקסט כמקור בספר[עריכה]

לכל מי שלפעמים עולים לו הרהורים כגון: "בשביל מה אני מתאמץ להקליד את זה? ממילא הטקסט זמין ברשת... אני מבזבז את הזמן במקום לכתוב ערך בויקיפדיה...", הנה תשובה אפשרית:
אני בדיוק מסיים לקרוא את הספר "יהודים ומילים" מאת עמוס עוז ופניה עוז זלצברגר, והנה חיכתה לי הפתעה נעימה מאד. בפרק "מקורות", שכתוב בצורה הרבה יותר נרחבת מסתם רשימת מקורות, נתקלתי פתאום בהפניה ל"נגד אפיון" עם כתובת אינטרנט מלאה של ויקיטקסט, המובילה ישירות אל הפרק הרלונטי. מכיוון שאני הקלדתי את הפרק הזה באופן אישי (הקלדתי את מחציתו השניה של הספר, משתמשת:קול דממה דקה הקלידה את המחצית הראשונה), זכיתי לכמה רגעי אושר וסיפוק מהידיעה שעבודתי לא היתה לשוא. מישהו קרא את מה שהקלדתי, וזה לא סתם מישהו. זה עמוס עוז (או הבת שלו) - הסופר המצליח בישראל השתמש בעבודתי כמקור לספרו!
ולכן יש לי שאלה: האם יש איזו תבנית שניתן להציב בראש דף השיחה של הספר, שמציינת שצוטט או אוזכר במקום כלשהו (במקרה הזה כמקור בספר)? דוגמא לכך היא התבנית {{צוטט|...}} בויקיפדיה, למשל בדף השיחה הזה. Liad Malone (שיחה) 03:44, 6 בספטמבר 2014 (IDT)

בשורה משמחת! ייבאתי לך את התבנית הנ"ל. תודה על ההמלצה.--Roxette5 (שיחה) 20:33, 6 בספטמבר 2014 (IDT)
כל הכבוד! נחום - שיחה 20:43, 6 בספטמבר 2014 (IDT)
ברכותי! מוזמן להוסיף את התבנית בדף הרלוונטי. איתן96 (שיחה) י"ב באלול ה'תשע"ד • 23:57, 6 בספטמבר 2014 (IDT)
תודה רבה, הצבתי את התבנית בדף השיחה. אבל משהו בניסוח של התבנית ("דף זה הופנה ממקור חיצוני") לא כל כך מסתדר לי:
 • להבדיל מויקיפדיה, ששם כתוב "ערך זה", בויקיטקסט גם דף התוכן נקרא "דף" ולכן עלול להשתמע שהדף שהופנה כמקור הוא דף השיחה שבו נמצאת התבנית ולא דף הטקסט עצמו. לכן אולי כדאי להוסיף פרמטר לשמו של דף התוכן עצמו.
 • גם הניסוח "דף זה הופנה" נראה לי שגוי, שהרי לא מפנים את הדף, אלא אל הדף. אולי עדיף להחליף ל"דף זה אוזכר" וזהו?
 • דבר נוסף: הקטגוריה דפים שהופנו כמקור מאגדת משום מה את דפי השיחה ולא את דפי התוכן. אני לא מוצא בכך הגיון.
Liad Malone (שיחה) 13:48, 7 בספטמבר 2014 (IDT)

זכויות יוצרים על תמלילי שיחת טלפון[עריכה]

שלום, רציתי להעלות את תמלילי השיחות מפרשת הרפז לכאן, זה יכול להיות תוספת טובה ומעמיקה לערך בוויקיפדיה. אבל אני לא בטוח מהן זכויות היוצרים עליהם.

Fareed (שיחה) 11:58, 8 בספטמבר 2014 (IDT)

מצטער, אינני מבין בזה. תשאל אולי את משתמש:Fuzzy. נחום - שיחה 16:26, 8 בספטמבר 2014 (IDT)
אינני יודע, אבל נראה לי שזה קצת בעייתי. אני חושב שעדיף להפנות לאתרי חדשות. ‏– Fuzzy ‏– 18:05, 10 בספטמבר 2014 (IDT)

זכויות יוצרים על תרגום[עריכה]

האם יש בעיה להעתיק לכאן תרגום של "על קיר הברזל" של ז'בוטינסקי שנפטר ב-1940 (דהיינו לפני 74 שנים). האם לתרגום עצמו לעברית יש מעמד של זכויות יוצרים? [4]. --אפי ב. (שיחה) 20:08, 8 בספטמבר 2014 (IDT)

זכויות יוצרים יש גם על המקור וגם על התרגום, אז אם ז'בוטינסקי כתב בשפה אחרת ותורגם לעברית, יש לחכות גם עד שבעים שנה ממות המתרגם. נחום - שיחה 00:44, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
מי המתרגם? אפשר לפנות אליו ולבקש שיעלה את הטקסט לכאן. איתן96 (שיחה) ט"ו באלול ה'תשע"ד • 09:04, 10 בספטמבר 2014 (IDT)

Change in renaming process[עריכה]

Part or all of this message may be in English. Please help translate if possible.

-- User:Keegan (WMF) (talk) 9 September 2014 16.22 (UTC)

אגרות משה באתר של "ובלכתך בדרך"[עריכה]

יש לאתר של "ובלכתך בדרך" את הטקסט של איגרות משה חלק אורח חיים. האם מותר להעתיק משמה?--Roxette5 (שיחה) 10:33, 10 בספטמבר 2014 (IDT)

צריך לשאול את מנהלי האתר ממי הם קיבלו רשות ובאלו תנאים. בלי אישור מהיורשים התשובה היא לא, כי עדיין לא חלפו שבעים שנה ממותו של הרב פיינשטיין. נחום - שיחה 12:31, 10 בספטמבר 2014 (IDT)

תוכנת OCR לשימוש ויקיטקסט[עריכה]

שלום לכולם.

היום קיבלתי תשובה חיובית לבקשת המענק שהגשתי בעניין תוכנת OCR בבעלות העמותה שתאפשר לחברי ויקיטקסט לסרוק מסמכים. התוכנה תהיה ABBYY12 והיא תהיה על מחשב במשרדי העמותה שיהיה אפשר לשאול אותו או להשתמש בו שם. האם מישהו יוכל להגיע למשרדי העמתוה פעם בכמה זמן ולבצע סריקת OCR (דיגיטציה) של מסמכים שיועברו אליו? לצורך כך אני מזכיר את ההמלצה להקים תיקיה בענן אליה נוכל להעלות בקשות לסריקה.

איתן96 (שיחה) ט"ו באלול ה'תשע"ד • 14:03, 10 בספטמבר 2014 (IDT)

בשורה מאד משמחת!! למען ההבהרה, מדובר בסריקת ספרים דף-דף או בלהפעיל את התוכנה על קבצים שהינם כבר סרוקים (כמו למשל בהיברובוקס או ספריה הלאומית)?
אני יכול להצטרף בצורה של תורנות עם אנשים אחרים אבל לא יכול להבטיח שאוכל לעשות את זה באופן קבוע. הייתי מעדיף לחלק את המשימה יחד עם אחרים.--Roxette5 (שיחה) 14:48, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
יהיה לי די קשה להגיע למשרדי העמותה על בסיס קבוע. אני כנראה ארכוש לעצמי רשיון עבור גרסת הדמו שברשותי לכשיפוג הזמן או מכסת הדפים, כדי שיהי לי או סי אר במחשב שלי בבית, כי אני משתמש בזה די הרבה, גם לוויקיטקסט וגם לצרכים אישיים. אז אוכל גם לסרוק ולעשות דיגיטציית OCR למסמכים לפי בקשה.
אינני בקי בשימוש בענן, אודה אם מישהו יפתח תיקייה בגוגל דרייב לשימוש חברי ויקיטקסט. בברכה, נחום - שיחה 14:53, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
לדניאל: אפשר גם לסרוק דף-דף לקובץ פי די אף ולהפעיל עליו דיגיטציה, ואפשר גם לקובץ סרוק כבר מהיברובוקס. אני לא מכיר את פורמט הדפים של הספרייה הלאומית כי הם לא מוצגים היטב במחשב שלי. נחום - שיחה 14:53, 10 בספטמבר 2014 (IDT)


יצרתי תיק בדרייב שלי (מקווה שלא נעבור את המגבלה של 15GB כי אני גם צריך אותו לשימוש העסקי שלי). כרגע שמתי את ההרשאות פתוחות לגמרי, לכל מי שיש לו את הלינק הבא. יתכן שבהמשך נגביל את ההראשות למשתמשים ספציפיים בלבד. העליתי שמה לבינתיים את הקובץ של "תורה לשמה". בוא נראה מה אפשר לעשות בזה. https://drive.google.com/folderview?id=0B4Qjt4J7bE5zNWpaM2k0RkxiOXM&usp=sharing
--Roxette5 (שיחה) 15:23, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
שלום לכולם. אני רוצה לוודא שכולם מדברים פה על אותו הדבר, אז אני אעשה סדר במונחים. אנחנו לא מדברים פה על סריקה מנייר למחשב (זה דיון נפרד). תוכנת OCR מיועדת להמרה של קבצים דיגיטאליים בפורמט של תמונה או PDF לפורמט של טקסט, כך שיהיה ניתן לעריכה בוורד ובוויקיטקסט. הבנתי מכם שכבר יש מאגר של קבצי PDF סרוקים בוויקישיתוף ואתרי ידע חופשי אחרים ושצוואר הבקבוק הוא הצורך בהקלדה (הבנתי נכון?). -- הבנת נכון - דניאל
תוכנת ה- OCR יכולה לחסוך מכם את הצורך בהקלדה ולעשות זאת אוטומטית ובמהירות, עבור קבצים מרובי עמודים באחוז דיוק מאוד גבוהה ובכך לחסוך הרבה שעות עבודה. עדיין צריך מגע אנושי להגהות וויקיטקסטיזציה כמו כל טקסט חדש שנכנס לאתר, אבל אין צורך בהקלדה ידנית.
מטרת התיקייה בענן היא לאפשר לכם לשמור בה קבצים סרוקים שצריכים המרה - כל אחד שיש לו גישה לקובץ של טקסט סרוק לשימוש חופשי יכול פשוט לשמור אותו שם, כדי שימתין להמרה לטקסט באמצעות התכנה. המתנדב שייקח את זה על עצמו צריך להגיע לעמותה באופן תקופתי כדי להמיר את כל הקבצים שהצטברו - אני חושבת שפעם בחודשיים זה טוב, או כשמצטברים יותר מ- 30 קבצים. אין כוונה שתגיעו על בסיס יומי או שבועי.
אני מקווה שעכשיו זה יותר ברור - אם יש עוד שאלות תגידו לי Chenspec-WMIL (שיחה) 16:07, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
כמה זמן בערך זה לוקח לעשות דיגיטיזציה לספר בן 400 עמודים? 10 דקות? שעה? 5 שעות?
עשיתי עוד שינויים בקובץ גוגל דרייב למעלה. אין טעם להעלות לשמה קבצים סרוקים כי הרי רובם כבר נמצאים באינטרנט (בהיברובוקס, בספריה הלאומית, וכולי). לכן יצרתי שמה קובץ אקסל פשוטה שמכיל שמות של ספרים ומאפשר השמת קישורים אל האתר להורדה. כך שלא צריכים להוריד ואז שוב להעלות קובץ שלם שכבר נמצא ברשת. במידה ואין את הקובץ הסרוק ברשת -- אז יש את התיק שיצרתי שיכיל קבצים סרוקים שמשתשמשים רוצים להעלות (כרגע נמצאים בו 3 קבצים על אף שכבר הם בהיברובוקס -- רבינו בחיי חלק א-ב ותורה לשמה.--Roxette5 (שיחה) 17:19, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
אני חושב שפתרון פרקטי הוא להתקין את התוכנה על מחשב ייעודי, ולתת מספר קטן של הראשות של גישה מרחוק למחשב. ‏– Fuzzy ‏– 18:07, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
רעיון מצוין! אציע אותו לעמותה. איתן96 (שיחה) ט"ז באלול ה'תשע"ד • 18:14, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
אכן רעיון משובח - אהבתי. דיברתי עם מיכל והיא אמרה שאין בעיה עקרונית עם זה, רק צריך להסדיר את זה טכנית ומנהלתית. בשביל זה אני כותבת לכם פה. מדובר במחשב שמיועד לשימוש עבור סדנאות ומרתוני עריכה בזמן שהוא לא בשימוש ל- OCR ולכן חוץ מהתכנה הזאת לא יהיה מותקן עליו שום דבר שאנשים חיצוניים יתעניינו בו (ביקשתי מראש לסמן אותו ולדאוג שאם אין צורך בכל המחשבים עבור מפגש מסויים שישאירו אותו בצד כדי לשמור עליו). לכן אם יש כמות מצומצמת של אנשים (4 למשל) שרוצים גישה לצורך ההמרה, לא נראה לי שתהיה בעיה לסדר סיסמה. צריך לברר אם ואיך אפשר לבצע את זה מבחינה טכנית - האם תוכלו לברר את זה? ויכול להיות שתצטרכו להגיע בפעם או פעמיים הראשונות כדי לראות שזה עובד ולסדר את הבאגים הראשוניים שבדרך כלל אוהבים לצוץ בדברים כאלו. לאחר מכן צריך לתאם איתנו שעות שבהן המחשב יהיה פתוח כדי שתוכלו לגשת אליו מרחוק. זה מצריך תיאום מראש ויש שתי אפשרויות בגדול. אפשר להסכים על שעות קבועות ביום מסויים (למשל בימי שלישי מ-10:00 עד 16:00), או לפנות במייל למועדים אחרים על פי צורך ולוודא שיהיה מישהו במשרד שיפתח את המחשב. כדאי שזה יהיה בשעות העבודה, אבל נראה לי שאפשר גם להשאיר את זה פתוח ללילה (צריך לוודא שהמחשב לא ייסגר לבד בעקבות איזה שומר מסך או משהו, אבל לא נראה לי שזה בעייתי טכנית). מה אתם אומרים? Chenspec-WMIL (שיחה) 10:01, 11 בספטמבר 2014 (IDT)
הסבר פשוט ניתן למצוא כאן. הרעיון שיהיה פתוח בשעות קבועות נראה לי רעיון טוב, זה יחסוך לנו תיאומים רבים. לדעתי הכי נוח שיהיה פתוח לילה שלם כדי שנוכל להריץ כמה סריקות שנרצה פעם בשבוע. סריקה זה דבר שלוקח זמן. אשלח את זה גם במייל שיהיה מסודר. איתן96 (שיחה) ט"ז באלול ה'תשע"ד • 10:48, 11 בספטמבר 2014 (IDT)
איתן96 - האם אתה יודע לעשות את זה? אם כן אשמח שתגיע באופן חד פעמי לעמותה כדי לסדר את כל ההיבטים הטכניים ולאחר מכן זה יהיה פתוח לכולם. המחשב והתוכנה נמצאים בשלבי רכישה מתקדמים, ברגע שיהיו מוכנים לשימוש אני אודיע לכם.
בנתיים אפשר להתחיל להעלות קבצים לתיקייה המשותפת כדי שיהיה מאגר מוכן. כמו כן, צריך לבחור יום. אני ממליצה לא בימי רביעי ושישי כי יש סיכוי גבוה יותר שיצטרכו את המחשב בהם לצורך פעילות בעמותה (בימי רביעי חדר הקהילה פתוח לשימוש חופשי ומרבית המפגשים מתקיימים בימי שישי לנוחות המתנדבים). תגידו לי מה אתם מעדיפים ואני אבדוק את זה מול הצוות במשרד. Chenspec-WMIL (שיחה) 12:07, 15 בספטמבר 2014 (IDT)

סימון טקסטים שהומרו על ידי התכנה של העמותה[עריכה]

שלום לכולם, האם ניתן לסמן את הטקסטים שיועלו לויקיטקסט בעקבות תוכנת ההמרה שהעמותה רוכשת?
חשבתי על משהו כמו קטגוריה או תווית. מה דעתכם? Chenspec-WMIL (שיחה) 12:41, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

עקרונית לא בעיה לשים קטגוריה נסתרת, אבל למה? איתן96 (שיחה) כ"ב באלול ה'תשע"ד • 13:07, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

ויקיפדיה:מפגשים/סדנת פיתוח הדרכה בהנחיית טלי גל אפל[עריכה]

הנכם מוזמנים לסדנת פיתוח הדרכה בהנחיית טלי גל אפל שתתקיים במשרדי העמותה בתל אביב ביום ב׳, ה- 15 בספטמבר. טלי גל אפל, יועצת אישית ומומחית בפיתוח הדרכה, כותבת על שיטות תכנון מערכי לימוד, הדרכה ועמידה מול קהל. לפרטים והרשמה היכנסו לדף המפגש בויקיפדיה. Chenspec-WMIL (שיחה) 13:37, 11 בספטמבר 2014 (IDT)

סליק ספרי[עריכה]

תהילה לאל חי צורי.

בשעה טובה סוף סוף הושלם גם ספרי דברים.

Ahituvrs (שיחה) 11:45, 15 בספטמבר 2014 (IDT)

מזל טוב! יפה ואיכותי. מחכים בכליון עיניים גם לסוף סדר טהרות :-) גם נהניתי מהכתיבה שמסרת לי, אבל עוד לא סיימתי. אצור קשר אישי ויהיה מעניין לשוחח על זה. Dovi (שיחה) 11:53, 15 בספטמבר 2014 (IDT)