ויקיטקסט:מזנון/ארכיון ינואר 2014

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


כתבי טשרניחובסקי

כי עברו 70 שנה, הכתבים בפרויקט בן יהודהאור שפיראשיחהתרומות • כ"ט בטבת ה'תשע"ד • 10:29, 1 בינואר 2014 (IST)

כפי שניתן לראות בדף מחבר:שאול טשרניחובסקי אני ונחום כבר התחלנו את העבודה. מוזמנים בחום להצטרף. בברכה איתן96 (שיחה) כ"ט בטבת ה'תשע"ד • 16:59, 1 בינואר 2014 (IST)

ביבליוגרפיה קישורים ואסם

הצעתי לעשות תבנית שתוצב בכל דף טקסט ובה קישור א. לדף ביבליוגרפיה על טקסט זה (ישנם ספרים שיש לדוגמה בבן סירא ואין בדף קישור לבן סירא/ביבליוגרפיה). אפשר להעתיק מהספר שרי האלף כפי הסכמת בעל הזכויות. (הספר מכיל כ-2000 קטעים כשליש הועלו כבר לאתר) ב. דף (אפשר יחד עם דף א.) קישורים לצילם של דף זה ברשת, כדי שיקל על הרוצה להקליד או המחפש. ג. בספרים שלא גמורים, אסם האומר מה נשאר לעשות.

מה דעתכם ? בן ציון (ציון הלוי) (שיחה) 16:54, 1 בינואר 2014 (IST)

ככלל נראה לי הוראות טריוויאליות, אך מדובר בהרבה טרחה. לדעתי מי שיעשה זאת יבורך. בברכה איתן96 (שיחה) כ"ט בטבת ה'תשע"ד • 17:05, 1 בינואר 2014 (IST)

ציטוט קטע מתוך הערה

שלום, נסיתי כאן לצטט קטע מתוך הערה, והוא לא מופיע. למישהו יש הסבר או פתרון? תודה, Dovi (שיחה) 08:32, 6 בינואר 2014 (IST)

בעיה ברשימה אוטמטית

בכמה דפים לדוגמא בדף מחבר:ישראל ליפקין מסלנט אני לא רואה את הרשימה האוטומטית (כבר כמה ימים). האם עוד מישהו נתקל בזה או שזה רק אצלי ? בן ציון (שיחה) 18:15, 8 בינואר 2014 (IST)

נתקלתי בבעיה גם במחבר:אברהם שטרן. יש למישהו רעיון מה הבעיה? בברכה איתן96 (שיחה) ט' בשבט ה'תשע"ד • 08:13, 10 בינואר 2014 (IST)
משום מה כאשר hideroot=on הcategorytree לא מופיע בכלל. החלפתי לhideroot=off, ככה שהרשימה תופיע (אבל עם שם הקטגוריה). Inkbug (שיחה) 08:43, 10 בינואר 2014 (IST)
מוזר, בעבר זה עבד. זה נראה כמו באג. --אראל סגלשיחה • ט' בשבט ה'תשע"ד 09:48, 10 בינואר 2014 (IST)
ר' w:ויקיפדיה:דלפק ייעוץ#categorytree. בברכה, ‏Guycn2 (שיחה) 22:30, 11 בינואר 2014 (IST)

פרסום מחודש באתר ויקימדיה ישראל: מענקים קטנים

ויקימדיה ישראל מעמידה לרשות המתנדבים בוויקיפדיה, ויקיטקסט ובמיזמים נוספים, מענקים קטנים למימון "'פרויקטים אישיים"' שמטרתם קידום ויקיפדיה ומיזמי האחות. אתם מוזמנים להגיש. קישור לאתר העמותה לסטר (שיחה) 12:35, 9 בינואר 2014 (IST)

קבצים

שלום לכולם,

א. מה הדין של קבצים שאינם בשימוש? יש 72 קבצים שאינם בשימוש, ובהרבה מהם הרישיון אינו קיים, או בעייתי:

אני מציע לתת למעלי הקבצים האלה שבוע לעדכן את הרישיון, ואז למחוק את כל אלה שלא עודכנו.

ב. לגבי הקבצים האחרים במיזם, לא בדקתי את הרישיונות, אך אני חושב שבהרבה מהם אין רישיון ברור. אני מציע להעביר את אלה שברישיון חפשי לוויקישיתוף, אלה שבשימוש הוגן להשאיר, ואלה בלי רישיון אני מציע לסמן כשימוש הוגן או למחוק (אחרי הודעה למעלה הקובץ).

ג. בנוגע לקבצים חדשים, אני חושב שצריך ליצור מדיניות העלאות, בו יהיה ניתן להעלות לכאן רק קבצים שבשימוש הוגן, ולהתיר העלאת קבצים ברישיון חפשי רק בוויקישיתוף.

בברכה, Inkbug (שיחה) 09:49, 14 בינואר 2014 (IST)

חלק מהקבצים, למשל
, הועלו ע"י בעליהם, שרק לא ציינו בפירוש מה הרשיון. לאדם חדש זה עלול להיות מסובך להתמצא בכל סבך הרשיונות. כדאי לפנות אליהם בדואל ולברר.
הקבצים ברשיון "חופשי" הם כנראה קבצים שהועלו לכאן כדי לשמש כאייקונים. לא נראה לי שיש בעיה להשאיר כאן קבצים ברשיון חופשי. מצד שני, מכיוון שאף דף לא משתמש בהם, גם אין בעיה למחוק אותם. --אראל סגלשיחה • ט"ו בשבט ה'תשע"ד 15:28, 16 בינואר 2014 (IST)

Wikidata is here!

Hey everyone :)

As previously announced we have just enabled interwiki links via Wikidata for Wikisource. This means from now on you no longer have to maintain the links in the Wikitext but can maintain them together with the links for Wikipedia, Commons and Wikivoyage on Wikidata. You will still be able to keep them locally though if you want to. Local interwiki links will overwrite the ones from Wikidata. You do not yet have access to the other data on Wikidata like the date of birth of an author. That will come in a future deployment. I will let you know when I have a date for it.

If you have any questions d:Wikidata:Wikisource is a good first step. It also has a list of people familiar with both Wikisource and Wikidata who are able to help you out. That is also a good place for any issues or bugs you encounter.


I'm really excited to welcome you all to Wikidata! I hope it will become a great help for Wikisource.


Cheers Lydia Pintscher (WMDE) via MediaWiki message delivery (שיחה) 23:07, 14 בינואר 2014 (IST)

Request for comment on Commons: Should Wikimedia support MP4 video?

I apologize for this message being only in English. Please translate it if needed to help your community.

The Wikimedia Foundation's multimedia team seeks community guidance on a proposal to support the MP4 video format. This digital video standard is used widely around the world to record, edit and watch videos on mobile phones, desktop computers and home video devices. It is also known as H.264/MPEG-4 or AVC.

Supporting the MP4 format would make it much easier for our users to view and contribute video on Wikipedia and Wikimedia projects -- and video files could be offered in dual formats on our sites, so we could continue to support current open formats (WebM and Ogg Theora).

However, MP4 is a patent-encumbered format, and using a proprietary format would be a departure from our current practice of only supporting open formats on our sites -- even though the licenses appear to have acceptable legal terms, with only a small fee required.

We would appreciate your guidance on whether or not to support MP4. Our Request for Comments presents views both in favor and against MP4 support, based on opinions we’ve heard in our discussions with community and team members.

Please join this RfC -- and share your advice.

All users are welcome to participate, whether you are active on Commons, Wikipedia, other Wikimedia project -- or any site that uses content from our free media repository.

You are also welcome to join tomorrow's Office hours chat on IRC, this Thursday, January 16, at 19:00 UTC, if you would like to discuss this project with our team and other community members.

We look forward to a constructive discussion with you, so we can make a more informed decision together on this important topic. Keegan (WMF) (talk) 08:46, 16 בינואר 2014 (IST)

תרגום (מתוך ויקיפדיה) - בקשת הערות על ויקישיתוף: האם ויקימדיה צריכה לתמוך בתקן וידאו MP4

אני מתנצל על היות הודעה זו רק באנגלית. נא לתרגם אותה במידת הצורך בכדי לעזור לקהילה שלך.

צוות המולטימדיה של קרן ויקימדיה מבקש את הדרכת הקהילה בהצעה לתמוך בפורמט וידאו MP4. תקן וידאו דיגיטלי זה נמצא בשימוש נרחב ברחבי העולם כדי להקליט, לערוך ולצפות בקטעי וידאו על טלפונים ניידים, מחשבים שולחניים ומכשירי וידאו ביתיים. הוא ידוע גם בשם H.264/MPEG-4 או AVC.

תמיכה בפורמט MP4 תקל מאוד על המשתמשים שלנו להציג ולתרום וידאו לפרויקטי ויקיפדיה וויקימדיה - וקבצי וידאו יכולים להיות מוצעים בפורמטים כפולים באתרים שלנו, כדי שנוכל להמשיך ולתמוך בפורמטים הפתוחים הנוכחיים (WebM ו-OGG Theora).

עם זאת, MP4 הוא פורמט מוגן בפטנטים, והשימוש בפורמט קנייני יהווה יציאה מהפרקטיקה הנוכחית שלנו בתמיכה בפורמטים פתוחים בלבד באתרים שלנו - אף שהרישיונות כוללים לכאורה תנאים משפטיים סבירים, ודמי השימוש הנדרשים הם נמוכים.

נשמח לקבל את הנחיותיכם בשאלה האם לתמוך ב-MP4 או לא. הבקשה שלנו לתגובות (RFC) מציגה את הדעות בעד ונגד תמיכה ב-MP4, בהתבסס על חוות דעת ששמענו בדיונים שלנו עם חברי קהילה וצוות.

אנא הצטרפו אל RFC זה - ושתפו את עצתכם.

כל המשתמשים מוזמנים להשתתף, בין אם אתם פעילים בוויקישיתוף, ויקיפדיה, פרויקט אחר של ויקימדיה - או כל אתר שמשתמש בתוכן ממאגר המדיה החופשי שלנו.

אנו מצפים לדיון בונה איתכם, כדי שנוכל לקבל החלטה מושכלת יותר יחד על נושא חשוב זה. Keegan (WMF) (talk) 10:07, 17 בינואר 2014 (IST)

מיוחד:קטגוריות מבוקשות

בשעה טובה הדף נעשה רלוונטי ומציג קטגוריות שיש להם הפניה אך חסרות באתר. כדאי לבקר ולהוסיף את הקטגוריות הדרושות. בברכה, איתן96 (שיחה) י"ט בשבט ה'תשע"ד • 18:12, 19 בינואר 2014 (IST)

ולבדוק שאין קטגוריה דומה שניתן לאחד בן ציון (שיחה) 18:23, 19 בינואר 2014 (IST)

עדכון: גם הדפים מיוחד:דפים חסרי קטגוריה ומיוחד:הפניות כפולות החלו להתעדכן. איתן96 (שיחה) י"ט בשבט ה'תשע"ד • 13:04, 20 בינואר 2014 (IST)

השעה באתר

השעה לדוגמא בשינויים האחרונים מפגרת אצלי בשעתיים, האם זה אצל כולם ? בן ציון (שיחה) 17:19, 21 בינואר 2014 (IST)

שעון האתר הוא שעת GMT ועל כן הוא מפגר בשעתיים אחרי שעון ישראל (שהוא GMT+2). ניתן לשנות בהעדפות לשעון ירושלים. בברכה, איתן96 (שיחה) כ' בשבט ה'תשע"ד • 17:21, 21 בינואר 2014 (IST)
תודה בן ציון (שיחה) 17:24, 21 בינואר 2014 (IST)

Hot cat

הגאדג'ט Hot cat משום מה לא עובד אצלי. עוד מישהו נתקל בבעיה? בברכה, איתן96 (שיחה) כ"א בשבט ה'תשע"ד • 18:57, 21 בינואר 2014 (IST)

גם אצלי לא בן ציון (שיחה) 19:06, 21 בינואר 2014 (IST)

מרחב מפתח

לדוגמא מפתח:Sefer Shimush Tehillim.pdf האם אי אפשר לעשות את שם הדף בעברית ? איפה שמים את הקישור לויקיפדיה ? בינתיים עשיתי רק דף הפנייה שמוש תהלים, בן ציון (שיחה) 00:09, 23 בינואר 2014 (IST)
וגם איך יוצרים דף כזה, לאיפה מעלים את הספר ? בן ציון (שיחה) 00:12, 23 בינואר 2014 (IST)
אם אתה מעלה קובץ PDF או DJVU של ספר לוויקישיתוף, אז מרחב המפתח מאפשר ליצור דפים לכל עמוד בקובץ, שבהם נמצא תעתיק של הטקסט בעמוד. ניתן להשתמש בדפים אלו כדי ליצור דף במרחב הראשי עם כל התוכן של הספר. דפי המפתח מאפשרים לראות את המקור של הטקסט, ולבדוק אם היו טעויות. לדוגמא של שימוש בדפי מפתח, ראה את קובץ:SD Luzzatto - Commentary on Bereshit.pdf, מפתח:SD Luzzatto - Commentary on Bereshit.pdf, ומשתמש:Inkbug/שד"ל/בראשית. Inkbug (שיחה) 14:21, 26 בינואר 2014 (IST)

מצב המיזם

שלום לכולם.

לראשונה גיליתי את דף הסטיסטיקות של ויקיטקסט, אשר מרכז סטטיסטיקות על ויקיטקסט בשלל שפותיו. אז מצבנו הוא כזה: ויקיטקסט העברי הוא המיזם המצליח ביותר של ויקימדיה בעברית לאחר ויקיפדיה, עם מינימום של 1.8 מיליון צפיות בחודש (דצמבר 2013) עד מקסימום של 5.7 מיליון (יוני 2013) צפיות בחודש. הויקיטקסט העברי הוא הויקיטקסט החמישי הכי נצפה, לפני הסיני, הספרדי והאיטלקי. נראה מכאן שמצבנו מצוין, אם כי אנו בירידה לאורך החודשים האחרונים (כנראה שבחודש הזה נשוב לעלות במעט). בברכה, איתן96 (שיחה) כ"ה בשבט ה'תשע"ד • 20:46, 25 בינואר 2014 (IST)

תודה לך, יש קישור ? אני לא מצאתי את הדף. בן ציון (שיחה) 22:21, 25 בינואר 2014 (IST)
כאן. שים לב שישנם דפי משנה רבים. בברכה, איתן96 (שיחה) כ"ה בשבט ה'תשע"ד • 22:24, 25 בינואר 2014 (IST)
אישית אני עוקב אחרי הדף ההוא לעתים קרובות. אמנם דע לך שאין להסתמך על הנתונים שמה יותר מדי כי יש כמה באגים שאינם הגיוניים. למשל, ביוני ויולי היו איזה 5 אתרים (וביניהם פרסי, בנגלי, אינדוזאי, ועוד) שנתוסף להם (בדיוק!) כ-3 מיליון צפיות יותר ממספרם הממוצע - ואז פתאום כולם ירדו בכאחת. דבר שמעיד על איזה טעות או באג לדעתי. עדיין בכל זאת מעניין ומדהים. תודה.--Roxette5 (שיחה) 11:42, 26 בינואר 2014 (IST)
מעניין אם הוא סופר סריקות של גוגל. יש אתרים כמדומני (כמו בלוגר של גוגל) שנספרים גם הסריקות שגוגל וכדו' מבצעים מידי פעם בן ציון (שיחה) 23:43, 26 בינואר 2014 (IST)
נראה שכן. מופיעה אזהרה בתחילת הדף שהוא סופר גם בוטים. איתן96 (שיחה) כ"ו בשבט ה'תשע"ד • 08:27, 27 בינואר 2014 (IST)
Uziel302 טוען בויקיפדיה שלפי דירוג אלקסה ויקיטקסט העברי הוא במקום ה-19 הכי נצפה ומהווה רק אחוז אחד מהצפיות בויקיטקסט בן ציון (שיחה) 16:02, 27 בינואר 2014 (IST)
תודה לכולם על הדיון. יהיה מעניין לגלות על מה מבוססים הסטטיסטיקות ב-Alexa מול הדף האחר. הכי מעניין: מה באמת סה"כ הצפיות בחודש. איפה היה דיון על זה בוויקיפדיה? Dovi (שיחה) 06:33, 28 בינואר 2014 (IST)
בדף משתמש שלי W:משתמש:ציון הלוי/ויקיטקסט, צירפתי קישור איליו בחתימה שלי שם, בנתיים מחקתי נתון זה שם, ראה שם בדף השיחה בן ציון (שיחה) 17:09, 28 בינואר 2014 (IST)

Access to data in Wikidata

Hey :)

(Sorry for writing in English. I hope someone can translate this for me where necessary.)

Not long ago we enabled language links via Wikidata for Wikisource. This seems to have gone rather smoothly. Thanks to everyone who helped! But as you know this was only the start. What is actually more interesting is access to the data in Wikidata like the date of birth of an author or the year a book was published. We have planned this for February 25th (unless any issues arise). You will then be able to use the data in your articles. I hope this will open up a lot of new opportunities for you.

If you have any questions d:Wikidata:Wikisource is a good place to find help.

Cheers Lydia Pintscher (WMDE) 15:51, 27 בינואר 2014 (IST)

תרגום

שלום.

לא מזמן הפעלנו את קישורי השפות לויקיטקסט דרך ויקינתונים, ונראה שהמעבר הזה עבר בצורה חלקה למדי. תודה לכל העוזרים! אך כפי שאתם יודעים, זו הייתה רק ההתחלה. החלק החשוב הוא הגישה למידע בויקינתונים, כגון תאריכי לידה ומוות של מחברים, או השנה בה הספר יצא לאור. אנו מתכננים את מעבר זה ל25 בפברואר (בתקווה). בתאריך זה תוכלו להשתמש במידע זה במאמריכם. אני מקווה שזה יפתח אפשרויות רבות עבורכם.

אם יש לכם שאלה כלשהי, d:Wikidata:Wikisource הוא מקום טוב לשאול אותה.

בברכה, Lydia Pintscher (WMDE) 15:51, 27 בינואר 2014 (IST)

(תורגם על ידי איתן96 (שיחה) כ"ו בשבט ה'תשע"ד • 17:16, 27 בינואר 2014 (IST))

הבהרה משפטית

כשלוחצים על הקישור "הבהרה משפטית" בתחתית הדף מגיעים להודעה כי הדף לא קיים. לדעתי יש ליצור אותו בדחיפות. בברכה, איתן96 (שיחה) כ"ז בשבט ה'תשע"ד • 22:09, 27 בינואר 2014 (IST)

העתקתי מויקיפדיה והתאמתי בשינויים קלים בן ציון (שיחה) 17:24, 28 בינואר 2014 (IST)
התאמתי את הטקסט המשפטי לצורכי הפרויקט. אבקש מעו"ד של עמותת ויקימדיה ישראל להעיף מבט. ‏– Fuzzy ‏– 23:33, 22 בפברואר 2014 (IST)
עו"ד דרור לין עבר על הטקסט ואישר אותו. ‏– Fuzzy ‏– 11:57, 26 בפברואר 2014 (IST)

הסבר על ויקינתונים

אם כבר הפסקה שמעלי מדברת על ויקינתונים, אז חשבתי שכדאי שאסביר איך האתר עובד, באותה הזדמנות.

אז ככה: מטרת ויקינתונים היא לקשר בין כל מיזמי ויקימדיה, בכל השפות. בשלב זה האתר תומך בויקיפדיה, ויקיטקסט, ויקישיתוף וויקימסע. הדף אצלנו לא אמור להיות מקושר רק למקבילותיו בשפות אחרות של ויקיטקסט, אלא גם למקבילותיו במיזמים אחרים של ויקימדיה. כלומר, גם אם אין דף בויקיטקסט מקביל בשפה אחרת, כדאי לקשר את הדף למקביליו במיזמים אחרים של ויקימדיה (בדרך כלל יש דף מקביל בויקיפדיה). אז איך עושים את זה? (ההסבר כאן יתייחס להנחה שאתם השפה הראשונה של ויקיטקסט שמקשרת לדף זה. אם אתם לא הראשונים, אפשר פשוט לקשר לשפה האחרת באמצעות הלחצן "הוסף קישורים" בכרטיסיה "שפות".)

אתם נכנסים למאמר המקביל במיזם האחר של ויקימדיה אליו אתם רוצים לקשר (כאמור, בדרך כלל ויקיפדיה) ולוחצים על הלחצן "ערוך קישורים" (או אם אתם בשפה אחרת, הלחצן יהיה כתוב בשפת המיזם בו אתם נמצאים) שנמצא מתחת לרשימת השפות. לאחר מכן אתם תגיעו לדף של ויקינתונים (ראו דוגמא כאן, לדף בנתונים של העמוד הראשי). לאחר מכן פשוט מתחת הכרטיסייה Wikisource לחצו add והוסיפו את הדף הרלבנטי בעברית. איתן96 (שיחה) כ"ז בשבט ה'תשע"ד • 08:51, 28 בינואר 2014 (IST)

תודה. עכשיו עשיתי קישורים לרוב המסכתות מול ויקיפדיה.
מדוע לא ניתן לקשר יותר מדף ויקיפדיה אחד לדף בויקיטקסט?: הדף ביאור:משנה מסכת ראש השנה קשור לW:קידוש החודש וגם לW:ראש השנה. איך ניתן לקשר את שניהם?
Ahituvrs (שיחה) 10:52, 29 בינואר 2014 (IST)
כפי שכבר הבנת, לא ניתן. הסיבה היא שמטרת הקישור היא לקשר לערך הזהה בויקי השונים, ולא לערך הקשור (כך למשל בדוגמא שנתת, כדאי לקשר לקטגוריה:ראש השנה, ובקטגוריה זו לשים את כל הערכים הקשורים לראש השנה). ההנחה היא שערך לא יכול להיות זהה ליותר מערך אחד במיזם אחר.
לצורך קישור לערך דומה, יש לקשר באמצעות התבנית {{מיזמים}}, כפי שראיתי שעשית. בברכה, איתן96 (שיחה) כ"ח בשבט ה'תשע"ד • 11:41, 29 בינואר 2014 (IST)
הבנתי, ומחקתי את הויקינתונים שעשיתי. הערכים כאן הם ביאורים ולא עוסקים בנושאים עצמם. יש בפדיה ערכים על ספרים, ועכשיו התחברתי אליהם.

Ahituvrs (שיחה) 15:53, 30 בינואר 2014 (IST)

עוד משהו, בצד בכלים > מידע על הדף, ניתן לראות אם יש את הדף שם ואם כן יש קישור. בן ציון (שיחה) 19:18, 1 בפברואר 2014 (IST)

REQUEST: Please turn on Hebrew option for Tesseract-OCR in ProofreadPage Extension

I use the ProofreadPage extension in Hebrew Wikisource to collaboratively transcribe and proofread texts. However, the OCR setting in ProofreadPage is set to English rather than Hebrew. I read here that it is possible for MediaWiki administrators to change this setting. I'm not certain who here I can make this request to though. Ideally, ProofreadPage would provide a user option to select the language and font to OCR (example, Hebrew:Rashi; Aramaic:FrankRuehl, Hebrew: Drugulin-Niqud). Aharonium (שיחה) 23:20, 28 בינואר 2014 (IST)

ציון, תוכל לנסות? איתן96 (שיחה) כ"ט בשבט ה'תשע"ד • 13:09, 30 בינואר 2014 (IST)

זה לא קשור אלינו, זה קשור לעובדה שהסקריפט הזה לא תומך בעברית. שלחתי בקשה למתחזק, ואני מקווה שהאפשרות להשתמש בסקריפט בעברית תתוסף בקרוב. Inkbug (שיחה) 17:33, 30 בינואר 2014 (IST)
תודה רבה! אני מאמין. Aharonium (שיחה) 18:29, 30 בינואר 2014 (IST)
הוא כבר התחיל לעבוד על העניין. תודה רבה לכל העוסקים במלאכה! איתן96 (שיחה) ל' בשבט ה'תשע"ד • 15:10, 31 בינואר 2014 (IST)
בוצע בוצע הסקריפט תומך עכשיו בעברית (באותיות דפוס, לא בכתב רש"י), אז הוספתי את הכפתור לדפים במרחב "עמוד". שבוע טוב, Inkbug (שיחה) 18:26, 1 בפברואר 2014 (IST)
תודה רבה! איך ניתן להשתמש בו? בברכה, איתן96 (שיחה) ב' באדר א' ה'תשע"ד • 18:40, 1 בפברואר 2014 (IST)
אם אתה יוצר דף במרחב "עמוד" (כלומר העלית קובץ PDF או DJVU של ספר, ואתה מבסס את המהדורה שלך על הקובץ), אז יהיה בדף העריכה כפתור "OCR", שאם תלחץ עליו, אז תיבת העריכה תתמלא בטקסט המתאים (צריך לחכות קצת). הטקסט צריך הרבה הגהה ותיקונים, אבל זה אמור להיות יותר קל מלהקליד את הטקסט בעצמך. Inkbug (שיחה) 08:13, 2 בפברואר 2014 (IST)
Inkbug, תוכל לבקש מהמפתח שהסקריפט יתמוך גם בכתב רש"י? זה ייפתח לנו פתח להעלאה יחסית קלה של אלפי ספרים ללא זכויות יוצרים שנמצאים בהיברו בוקס. בברכה, איתן96 (שיחה) ב' באדר א' ה'תשע"ד • 17:00, 2 בפברואר 2014 (IST)
עדכון: גיליתי שהמפתח יודע לקרוא את הOCR שיש ממילא בספרים של היברו בוקס, כך שפשוט ניתן להעלות את אלו שבלי זכויות יוצרים ולהתחיל לעבוד עליהם. חבל שלא גיליתי את זה קודם. בברכה, איתן96 (שיחה) ג' באדר א' ה'תשע"ד • 21:48, 2 בפברואר 2014 (IST)
הסקריפט מבוסס על tesseract-ocr, שכנראה לא תומך בכתב רש"י, ולכן הכפתור לא עובד עם דפים בכתב רש"י. Inkbug (שיחה) 12:19, 3 בפברואר 2014 (IST)
אני לא מצליח להעלות בפרומט פי די אף, מישהו אולי יודע למה ? בן ציון (שיחה) 22:47, 2 בפברואר 2014 (IST)
אתה יכול לפרט? יש קובץ מסוים שאתה לא יכול להעלות? כל הקבצים? יש הבדל בין PDF לDJVU? Inkbug (שיחה) 12:19, 3 בפברואר 2014 (IST)

סיכום פעילות

הייתי עורך די פעיל בעבר, נזכרתי לאחרונה בפעילותי כאן ורציתי לסכם אותה.

נקטתי בגישה שעדיף למצוא טקסטים חופשיים שכבר הוקלדו שכן ההשקעה בהקלדה מרובה. הבעיה בגישה זו שמה שנראה חופשי ממבט ראשון לא לגמרי חופשי ממבט שני.

לפי מונה העריכות שלי ביצעתי 2432 עריכות במרחב הראשי. אך הייתי פעיל בעבר דרך משתמש:עוזיאל שזה מוסיף 4487 עריכות במרחב הראשי.

מה עשיתי בכל אלפי העריכות הללו?

הפרויקט האחרון שלי הוא חבל נחלתו - שו"ת שמחברו אישר לי להעלות לאתר ברישיון חופשי כנדרש, ואף שלח לי למייל קובצי טקסט של הספר. העליתי את י"ד הכרכים שיצאו עד כה, קרוב לאלף דפי ויקיטקסט. יש מקום לעריכה של הטקסטים, בעיקר חלוקה לפסקאות והוספת קישורים פנימיים. כמו כן ניתן לקדם את השימוש בטקסט על ידי קישורים בוויקיפדיה בערכים קשורים. יש פחות מעשרה קישורים כאלה ועל אף מיעוטם אני רואה בהם תרומה חשובה לוויקיפדיה וקידום של ויקיטקסט.

לפני כן העתקתי מאתר היברובוקס חלק מאגרות צפון. הפסקתי את העבודה באמצע, מחשש להפרת זכויות יוצרים.

היה חסר מאמר שלישי של הכוזרי אז יצרתי בעזרת היברובוקס את ספר הכוזרי מאמר שלישי (אבן תיבון) וורשא, מאז נוספה גם הגירסה של פרויקט בן יהודה (ספר הכוזרי מאמר שלישי (אבן תיבון)).

עבודות נוספות שהתחלתי להעתיק מהיברובוקס והפסקתי באמצע בלי סיבה: מאמר יקוו המים, חידושי מהר"ל על יורה דעה, נתיבות עולם ועוד.

לפני כן עבדתי קצת על חלוקה של טקסטים ארוכים: דעת תבונות שלם ושמונה קבצים.

לפני כן העתקתי חלק מכתבי ברסלב מתוך: http://breslev.eip.co.il/

למשל: ליקוטי מוהר"ן, קיצור ליקוטי מוהר"ן, ליקוטי תפילות, ספר המידות (ברסלב), חיי מוהר"ן, סיפורי מעשיות (ברסלב) ושמות הצדיקים.

(ואז התברר לי שכנראה לאתר ישנם זכויות בגלל העריכה ושהוא אמנם מתיר העתקה אך דורש קישור לאתר בכל מקום בו מופיע הטקסט, לאחר העתקת כמה ספרים משם עברתי דף דף והוספתי קישור...)

לפני כן עבדתי על השלמת קיצור שולחן ערוך מנוקד באמצעות העתקה מ: http://www.kitzur.net/

סאגת מאגר תורת אמת:

חשבתי שגיליתי אוצר. מאגר חופשי וחינמי של טקסטים. כולל טקסטים מרכזיים מארון הספרים היהודי.

היו מספר דיונים במזנון בנוגע לזכויות היוצרים במאגר שכן המאגר אוסר שימוש מסחרי. ספרים של מחברים בני זמננו נמחקו בעקבות הדיון, ספרים קדומים הושארו באופן חלקי, הייתה תבנית תורת אמת וכיום היא אדומה.

נמחקו: אור החיים, בעל הטורים, ספורנו, שו"ת מועדי ניסים, שו"ת בריח התיכון, שו"ת ישמח משה ושו"ת ויען אליהו. (קרוב ל1500 דפים שיצרתי נמחקו).

לא נמחקו: השלמת שערי תשובה (גירונדי), השלמת חפץ חיים, פלא יועץ, השלמת ספר הישר.

מתוך אתר http://chabadlibrary.org/books/ השלמתי את ספר התניא.

בברכה, Uziel302 (שיחה) 13:34, 30 בינואר 2014 (IST)

יישר כוח עצום על כל התרומות הברוכות, עזרתך תמיד מתקבלת ברצון. אתה תמיד מוזמן כמובן להמשיך להעשיר את הרשות שהיא שלך. שבת שלום, Dovi (שיחה) 19:08, 30 בינואר 2014 (IST)
גם אני סבור כעקרון שכדאי מאוד להשקיע וכדאי לחשוב איך, לבקש ממחברים לתת את הטקסט שלהם ולשחרר אותם, זה נותן איכות. אני שוקל לפרסם בקשות ממחברים בעיתונים או אפילו במייל ישירות למחברים, מה אתם אומרים ? בברכה בן ציון (שיחה) 00:38, 31 בינואר 2014 (IST)
אשמח אם מישהו מוכן לכתוב איזה תבנית סטנדרטית של בקשות אל מחברים לשחרור זכויות. אשמח לתרגם אותו אחר כך לאנגלית במידת הצורך בעז"ה. ניתן לראות כמה ספרים רלבנטיים לעניין תחת התבנית {{ספר מוגן}}--Roxette5 (שיחה) 00:53, 31 בינואר 2014 (IST)