משתמש:Uziel302

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הייתי עורך די פעיל בעבר, נזכרתי לאחרונה בפעילותי כאן ורציתי לסכם אותה.

נקטתי בגישה שעדיף למצוא טקסטים חופשיים שכבר הוקלדו שכן ההשקעה בהקלדה מרובה. הבעיה בגישה זו שמה שנראה חופשי ממבט ראשון לא לגמרי חופשי ממבט שני.

לפי מונה העריכות שלי ביצעתי 2432 עריכות במרחב הראשי. אך הייתי פעיל בעבר דרך משתמש:עוזיאל שזה מוסיף 4487 עריכות במרחב הראשי.

מה עשיתי בכל אלפי העריכות הללו?

הפרויקט האחרון שלי הוא חבל נחלתו - שו"ת שמחברו אישר לי להעלות לאתר ברישיון חופשי כנדרש, ואף שלח לי למייל קובצי טקסט של הספר. העליתי את י"ח הכרכים שיצאו עד כה, קרוב לאלף דפי ויקיטקסט. יש מקום לעריכה של הטקסטים, בעיקר חלוקה לפסקאות והוספת קישורים פנימיים. כמו כן ניתן לקדם את השימוש בטקסט על ידי קישורים בוויקיפדיה בערכים קשורים.

לפני כן העתקתי מאתר היברובוקס חלק מאגרות צפון. הפסקתי את העבודה באמצע, מחשש להפרת זכויות יוצרים.

היה חסר מאמר שלישי של הכוזרי אז יצרתי בעזרת היברובוקס את ספר הכוזרי מאמר שלישי (אבן תיבון) וורשא, מאז נוספה גם הגירסה של פרויקט בן יהודה (ספר הכוזרי מאמר שלישי (אבן תיבון)).

עבודות נוספות שהתחלתי להעתיק מהיברובוקס והפסקתי באמצע בלי סיבה: מאמר יקוו המים, חידושי מהר"ל על יורה דעה, נתיבות עולם ועוד.

לפני כן עבדתי קצת על חלוקה של טקסטים ארוכים: דעת תבונות שלם ושמונה קבצים.

לפני כן העתקתי חלק מכתבי ברסלב מתוך: http://breslev.eip.co.il/

למשל: ליקוטי מוהר"ן, קיצור ליקוטי מוהר"ן, ליקוטי תפילות, ספר המידות (ברסלב), חיי מוהר"ן, סיפורי מעשיות (ברסלב) ושמות הצדיקים.

(ואז התברר לי שכנראה לאתר ישנם זכויות בגלל העריכה ושהוא אמנם מתיר העתקה אך דורש קישור לאתר בכל מקום בו מופיע הטקסט, לאחר העתקת כמה ספרים משם עברתי דף דף והוספתי קישור...)

לפני כן עבדתי על השלמת קיצור שולחן ערוך מנוקד באמצעות העתקה מ: http://www.kitzur.net/

סאגת מאגר תורת אמת:

חשבתי שגיליתי אוצר. מאגר חופשי וחינמי של טקסטים. כולל טקסטים מרכזיים מארון הספרים היהודי.

היו מספר דיונים במזנון בנוגע לזכויות היוצרים במאגר שכן המאגר אוסר שימוש מסחרי. ספרים של מחברים בני זמננו נמחקו בעקבות הדיון, ספרים קדומים הושארו באופן חלקי, הייתה תבנית תורת אמת וכיום היא אדומה.

נמחקו: אור החיים, בעל הטורים, ספורנו, שו"ת מועדי ניסים, שו"ת בריח התיכון, שו"ת ישמח משה ושו"ת ויען אליהו. (קרוב ל1500 דפים שיצרתי נמחקו).

לא נמחקו: השלמת שערי תשובה (גירונדי), השלמת חפץ חיים, פלא יועץ, השלמת ספר הישר - מוסר.

מתוך אתר http://chabadlibrary.org/books/ השלמתי את ספר התניא.

בברכה, Uziel302 (שיחה) 13:30, 30 בינואר 2014 (IST)