שיחת משתמשת:אור שפירא

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


משימה לבוט של הזנה אוטומטית[עריכה]

שלום אור,

יש לי טקסט מוכן של תניא מנוקד לפרקים יג-נג. הטקסט מרוכז כולו בקובץ אחד, כרגע בקובץ וורד, וימחולק רק על ידי כותרות הפרקים עם שני סימני שוויון מכל צד: ==פרק יג== , ==פרק יד== וכו'. המילה "פרק" בכותרת לרוב מנוקדת, אבל מספר הפרק אינו מנוקד. (הטקסט כולל תבניות {{שוליים}} עם הפניות להערות שוליים אך לא את ההערות עצמן, שטרם נכתבו).

תוכלי לטפל בזה אם אשלח לך את הקובץ? את רוצה אותו בוורד או בקובץ .txt? הטקסט כולו מנוקד.

בברכה, נחום - שיחה 16:10, 6 באוגוסט 2015 (IDT)

שלום נחום, זה עוד רלוונטי? אשמח אם תשלחי לי לדואל • אור שפיראשיחהתרומות • כ"ח באייר ה'תשע"ז • 11:52, 24 במאי 2017 (IDT)
לא, זה כבר טופל. תודה!--נחום - שיחה 23:24, 24 במאי 2017 (IDT)

פרויקט השו"ת[עריכה]

האם התקיימה פגישה? אם כן, איך היה? אם לא, האם היא תתקיים?...

Ahituvrs (שיחה) 21:27, 15 ביוני 2017 (IDT)

אוטומציה[עריכה]

אור שלום,

אני עורך בוויקיפדיה ובעבר ערכתי בוויקיטקסט.

אני מבין את הצורך שלך במשוב מהקהילה לגבי פרויקטים של אוטומציה.

לצערי הקהילה בוויקיטקסט אינה גדולה, הקהילה בוויקיפדיה הרבה יותר גדולה, אולי תוכלי להיעזר בה למקד את החיפושים אחרי פרויקט אוטומציה שיהיה שימושי לקהילה. יש שם גם מספר עורכים בעלי ניסיון בבוטים ותכנות (ערן, יגאל, אמיר ועוד).

אני אישית יכול לחלוק מחוויותי בוויקיטקסט ובוויקיפדיה.

הגבתי (בבלוג) לגבי סרגלי ניווט בהקשר של חבל נחלתו, הפרויקט שאני ממשיך לעדכן פה כל פעם שהמחבר שולח לי כרך חדש.

באופן כללי, כדי שאוטומציה תהיה אפקטיבית יש שתי אפשרויות: א. אוטומציה שיכולה לרוץ לבד או עם מינימום תחזוקה מצד המפעיל שלה. ב. כלי אוטומציה לרשות העורכים שישתמשו בו בעת הצורך. לדוגמה, בוויקיפדיה יש בוט החלפות שרץ אוטומטית ומתקן שגיאות כתיב ובנוסף יש כלי צ'קטי שהעורכים יכולים בלחיצת כפתור לבצע תיקון שגיאות בערך ספציפי.

אני מבין שאת מעוניינת להתמקד בסוג השני, וחוששת ממצב של "כלי שאף אחד לא ישתמש בו".

מכיוון שהקהילה פה קטנה, קשה להגיע למצב של כלי שכולם משתמשים בו או הרוב משתמשים בו. בפרט שכל אחד פעיל בנישה משלו. כדי שזה יהיה כלי שמישהו משתמש בו זה צריך לענות על צורך של אותו מישהו או לאפשר לו משהו שהוא מאוד היה שמח לעשות באופן אוטומטי ומהיר.

כמוך, גם אני מאסתי בהקלדה ידנית וניסיתי למצוא דרכים להעתיק לכאן טקסטים בכמויות. הפרויקט הכי גדול שלי היה להעתיק ממאגר תורת אמת כמה ספרים, ואז הוחלט שכיוון שהמאגר לא מאשר שימוש לא מסחרי, אסור להעתיק ממנו. נאלצתי למחוק אלפי דפים שיצרתי. כיוונים נוספים שניסיתי כללו שימוש בתוכנות OCR אבל התוצאות בדרך כלל לא מספיק טובות ודורשות הרבה עבודת הגהה. השתמשתי גם קצת בבן יהודה ואתרים נוספים שאישרו לי להעתיק. בנוסף, שלחתי מיילים למחברים, ואחד מהם שלח לי קבצים של ספריו (חבל נחלתו). אם תמצאי מקורות זמינים להעתקת טקסטים בהתאם לתנאי הרישיון, זה יהיה נהדר. העתקה ממקור קיים היא מלאכה טכנית שבדרך כלל מתאימה לאוטומציה.

לגבי התצוגה של הטקסטים, אותי ויקיטקסט משמש למציאת מקורות לא לקריאה רצופה ולכן פחות חשוב לי העיצוב. התרשמתי שמעטים טורחים לשנות את עיצוב ברירת המחדל ולא ברור לי מי יטרח לחפש עיצוב חיצוני. לוויקיפדיה יש גם את "Wikiwand", אבל זה פרויקט בסדר גודל אחר. אולי יום אחד הם יתרחבו לוויקיטקסט.Uziel302 (שיחה) 16:06, 8 בספטמבר 2017 (IDT)