שיחת משתמש:Inkbug

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

For English, please click here

שלום Inkbug! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

 • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
 • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
 • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
 • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
 • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
 • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
 • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)--Dmokhtar (שיחה) 10:28, 17 בינואר 2013 (IST)

שד"ל[עריכה]

שלום, עניתי לשאלותיך בדף שיחתי. רציתי גם להודות לך על התחלת העבודה לפירוש שד"ל על התורה. Dovi (שיחה) 13:18, 23 בינואר 2013 (IST)

מקרא[עריכה]

שלום, לגבי <הלה'> בפרשת האזינו צדקת לגמרי, ותודה על התיקון החשוב מאוד. מקור הניקוד שהיה לי בכתי"ל ע"פ הקלדת WLC. הטעות שלי יצאה כנראה שמרוב התעסקות בשאלת נוסח הכתיב (תיבה אחת או שתיים, אות גדולה או רגילה) שכחתי אח"כ לעשות את התיעוד וההתאמות המתבקשות בניקוד. אבל עכשיו עשיתי זה בכל המקומות הרלוונטיים, ואשמח אם תבדוק שוב את הדברים.

לגבי המספור בצד, יהיה מצויין אם תרצה לעזור בזה. לדעתי כדאי לחשוב היטב קודם כל על הפרינציף, כי יש כמה דרכים ותבניות בשביל הערות בצד של הטקסט, וצריך להתנסות אִתם ולראות מה עובד הכי טוב. אני לא בטוח שהדוגמה שבניתי ביחד עם FUZZY בזמנו (הדוגמה משיר השירים) היא בהכרח הדרך הטובה ביותר.

יש דוגמאות רבות ונסיונות רבים לתבניות כאלה בוויקיטקסט אנגלית, וכדאי להסתכל ולראות מה הם כבר עשו. אח"כ יש לבדוק את העיצוב, כלומר מהי הדרך הנכונה והגמישה יותר להציג את הדברים על המסך (והעיקר שזה לא יגרום לבעיות בתצוגה).

לגבי הקישורים לדעתי אין בעיה לעשות את זה "על אמת", כלומר שיפנו כבר עכשיו לדפי הפסוקים והפרקים הקיימים בוויקיטקסט, כי הם בכל מקרה שימושיים. וגם אם הטקסט שבהם יתחלף בעתיד במשהו שמבוסס על הטקסט שלי זה לא משנה. Dovi (שיחה) 09:36, 24 בינואר 2013 (IST)

שלום, האזינו נראה מצוין. אני אסתכל בוויקיטקסט אנגלית, ואראה מה הם עושים במקרים דומים. לגבי הקישורים, אם הבנתי נכון, כרגע הקישורים מפנים לטקסט הלא מוגה, אז אין צורך בהם, וכאשר נזיז את הטקסט הזה לשם, הקישורים יפנו לדף בו הם נמצאים. לדעתי בכל מקרה אין בהם צורך, אבל אחשוב על זה יותר. Inkbug (שיחה) 12:26, 24 בינואר 2013 (IST)
אם תסתכל בפרק תנ"ך טיפוסי כגון דברים ו תראה שאות-המספר שבא לפני כל פסוק מפנה לדף המיוחד של הפסוק. להפניה לדף זו יש ערך גם עכשיו וגם בעתיד, כי הדף הזה מראה את הפסוק עצמו במהדורות שונות (כתיב, ניקוד, טעמים) וגם מכיל פירושים על הפסוק (מקראות גדולות). אף ההפניה לדף של הפרק (שיכול להיות שונה מהדף שהקישור נמצא בו) חשוב כי הוא מכיל מהדורות שונות וביאורים.
נזכרתי עכשיו גם בטיוטה שפעם כתבתי לדף המידע הזה, שאולי יכול לעזור לך קצת. Dovi (שיחה) 21:11, 24 בינואר 2013 (IST)
הבנתי. אני חושב שאפשר להתחיל להוסיף את המספור לפרקים, ואם צריך פשוט נשנה את העיצוב בתבנית. אני אקרא את הקוד של התבניות השונות, ואראה אם יש אפשרויות יותר טובות (או קוד יותר טוב). תודה, Inkbug (שיחה) 21:22, 24 בינואר 2013 (IST)

יופי. חשוב להשקיע קצת מחשבה מוקדמת לגבי איזה מרכיבים צריכים להופיע בשוליים הצדדיים ואיך משלבים ביניהם. כי יש כמה:

 • מספרי פסוקים כמובן.
 • מספרי פרקים, שברוב המהדורות המודפסות מופיעים בטור אחר בסמוך ובאות גדולה. אמנם קיימת אפשרות נוספת לשלב מספרי הפרקים והפסוקים בתוך אותה מסגרת, כאשר פסוק א' בכל פרק מופיע באות גדולה של מספר הפרק (ואות "א" לפסוק בעצם אינה מסומנת). סימן כזה יוכל כמובן לפנות או לדף של פסוק א' או לדף של פרק א' אבל לא לשניהם יחד (והעדיפות כנראה קישור לדף הפסוק).
 • לפעמים צריך לסמן תחילת "סדר" בשוליים, באופן שלא יפריע למספרי הפרקים והפסוקים. אפשרות נוספת: לא לסמן את הסדרים בתצוגת התנ"ך כלל, אלא רק לשמור על תיעודם בדפי העריכה בלבד.
 • בתורה צריך לשמור גם על אפשרות עתידית להציג את חלוקת פרשת השבוע לעולים לתורה (לוי, שלישי, רביעי, וכו').

אמנם במהדורה זו אין צורך להשאיר מקום בצדדים בשביל ה"קרי", כי הוא כבר משולב בתוך המהדורה באופן שהוא נוח יותר לקורא (ובמיוחד לקורא במסך). שבת שלום, Dovi (שיחה) 10:47, 25 בינואר 2013 (IST)

אם אני מבין נכון, אז יש עוד דברים שנוסיף בזמן כלשהו, אבל זה לא אמור להפריע לנו להוסיף את מספרי הפסוקים עכשיו. לגבי הסדרים, אני חושב שזה חשוב (הסיבה היחידה למה אני משתמש בתנ"ך קורן ולא בתנ"ך סימנים).
אגב, מה הכלל של ויקיטקסט לגבי גרשיים? האם משתמשים בתו היוניקוד הנכון (״), או בתו הלא נכון (")? Inkbug (שיחה) 10:54, 25 בינואר 2013 (IST)
עכשיו חשבתי על בעיה נוספת: לא תמיד כולם מסכימים על מספור הפסוקים. לדוגמא, מה נעשה בעשרת הדברות? שבת שלום, Inkbug (שיחה) 16:12, 25 בינואר 2013 (IST)

שבוע טוב. לגבי מספור הפסוקים, זה לא כל-כך בעיה. המספרים בכל המהדורות היהודיות-עבריות המוכרות בימינו זהים. וגם במהדורה שאני עובד עליה חילקתי כך את הפרקים.

בתרגומים הנוצריים המקובלים יש חלוקה אחרת של תחילת פרק בכמה מקומות (שמשפיעה על מספור הפסוקים), ורואים את זה גם במהדורות של המקרא בעברית על פי המסורה שהכינו לא יהודים, כגון BHS ו-WLC הדיגיטלי. אבל זה לא רלוונטי לגבינו. ניתן להמשיך ולהשתמש במספור שכבר קיים בוויקיטקסט, כי בזמנו כשהעלינו אותו כבר עשינו את השינויים האלה והם מתועדים (יש אפילו רשימה באיזה מקום). Dovi (שיחה) 22:29, 26 בינואר 2013 (IST)

אני לא בקי בנושא הגרשיים, אמנם היה דיון מעמיק בנושא זה במזנון לפני כשנה. אם תחפש קצת בארכיון תמצא את זה. Dovi (שיחה) 22:31, 26 בינואר 2013 (IST)
שבוע טוב. לגבי עשרת הדברות, נראה לי שהכי עדיף להשתמש בחלוקת הפסוקים של ה"כתר" וכתבי היד הדומים לו המקובלת במהדורות "חורב", המחשיבה את "אנוכי" ו"לא יהיה לך" לפסוק אחד. למיטב זכרוני זו גם הכרעת מרן ה"משנה ברורה". בברכה, נחום - שיחה 03:02, 27 בינואר 2013 (IST)
בוקר טוב נחום ושלום. כתבי־היד הקרובים לכתר משלבים את שתי החלוקות ביחד, וכולם מודים שיש גם טעם עליון וטעם תחתון. לגבי המספור, שהוא לא עניין עקרוני, כל המהדורות מונים את הפסוקים לפי הטעם התחתון.
אמנם במהדורות הישנות (כולל קורן) ספרו פסוק חדש ב"לא יהיה לך" בטעם התחתון, כי אצלם "מארץ מצרים" היה סוף פסוק. אמנם בכתבי־היד הקרובים לכתר "אנכי" עד "על פני" הוא פסוק אחד בטעם התחתון.
כתוצאה מכך יש בפרשת "אנכי" רק 4 פסוקים לפי כתבי־היד (ובמספור שבמהדורות המבוססות עליהם), ו-5 במהדורות הישנות (וזה משפיע כמובן על המספרים עד סוף הפרק). בין המהדורות המבוססות על כתבי־היד צריך להזכיר את מהדורות דותן וברויאר, וכן את ה-WLC שעליו מבוסס הטקסט והמספור שקיים בוויקיטקסט כעת. לא נראה לי שזה גרם בעיה אף פעם. לכן אני מסכים עם נחום, ולא נראה לי שיש צורך להזכיר או להתחשב במספור האחר. Dovi (שיחה) 08:24, 27 בינואר 2013 (IST)
שלום. אם אני מבין נכון, יש הסכמה להוסיף את מספור הפסוקים לכל הדפים, על פי המספור הקיים בוויקיטקסט. אם כן, אז אני אתחיל במלאכה.
לגבי הגרשיים, הדיון היחיד שמצאתי הוא פה. הדיון הזה הוא על quotation marks, אבל אני מדבר על גרשיים של ראשי תיבות (רש"י או רש״י)? Inkbug (שיחה) 09:00, 27 בינואר 2013 (IST)

לגבי גרשיים: כאן זה הדיון שהתכוונתי, ואתה צודק זה משהו אחר. נראה לי שבגלל הקושי במקשים אנחנו בדרך כלל משתמשים (ע"פ ויקיפדיה): "בתו המרכאות הכפולות הגבוה יותר (לדוגמה, צה"ל במקום צה״ל), אף על פי שתו זה מיועד לסמן ציטוט, ביטוי, וכדומה. גופנים מסוימים לא מבדילים בין שני הסימנים." אין לי מושג אם אפשר לשנות את זה בקלות או אם כדאי. מומלץ להסתכל גם בוויקימילון ולראות באיזה תו הם משתמשים עבור הקלדת ראשי תיבות.

לגברי מספור הפסוקים, חשבתי על עוד דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון: למרות שרוב הפרקים הם טקסט פשוט רצוף, השירים המיוחדים (כגון שירת הים, האזינו, שירת דוד, וכו') ערוכים בטבלאות. העובי של הטבלה גם משפיעה לפעמים על התצוגה הנכונה של הטקסט (וחלק מהם מוגדרים כעת באחוז מסויים). אם אנחנו מוסיפים מספרי פרקים ופסוקים בשוליים בצד אז צריך גם להגדיר אחוז מסויים מרוחב המסך לטקסט, וצריך אם כן לקחת בחשבון גם את האחוזים המוקדשים לטבלאות השירים. Dovi (שיחה) 09:55, 27 בינואר 2013 (IST)

לגבי גרשיים, לא התכוונתי לשנות את כל ראשי התבות שבוויקיטקסט, אלא רק במהדורה שלי לשד״ל. אם אין בעייה, אז אני אשתמש בתו הנכון.
לגבי מספור הפסוקים, אני חושב שאפשר לדלג על השירות, ופשוט למספר את כל השאר, ואז לסדר את התצוגה של השירות השונות. Inkbug (שיחה) 10:45, 27 בינואר 2013 (IST)
נ״ב, בוויקימילון יש מחלוקת: בעברית משתמשים בתו רגיל, ובאנגלית בתו הנכון. Inkbug (שיחה) 11:02, 27 בינואר 2013 (IST)
יש עדכון? אני חושב שכולם מסכימים להוסיף את מספרי הפסוקים, אם נדלג על השירות ועל כל שאר הטקסט שנמצא בתצוגה שונה (כגון שירות). אם כן, אני אתחיל להוסיף מספרי פסוקים לבראשית א', ואולי אכתוב סקריפט שיעשה את זה באופן חצי אוטומטי. Inkbug (שיחה) 12:20, 29 בינואר 2013 (IST)

בהחלט יש הסכמה, חשבתי זה מובן מאליו :-)

לגרמיה ופסק[עריכה]

אולי תוכל להתחיל בדוגמה אחת או כמה דוגמאות אחדים? Dovi (שיחה) 15:51, 29 בינואר 2013 (IST)

בבקשה: בראשית (פרק א בלבד כרגע). היתה בעיה קטנה עם התמונות בצד, אבל סידרתי אותה. אני מקווה שזה נראה טוב.
אגב, היה לי רעיון לגבי הקו של הלגרמיה ושל הפסק: מכיוון שהלגרמיה הוא חלק מהטעם, אז אפשר פשוט לכתוב אותו בלי רווח בכלל, ואת הפסק עם רווח NBSP לפניו. מה אתה חושב? Inkbug (שיחה) 20:39, 29 בינואר 2013 (IST)
לדעתי יש צורך במרווח קטן גם בלגרמיה, משהו כמו Six-per-em-space. נחום - שיחה 21:06, 29 בינואר 2013 (IST)
אפשר אולי להשתמש ב&#8239; (Narrow Non Breaking Space). דוגמה: הַֽחַיָּ֣ה ׀ הַֽחַיָּ֣ה ׀ – הראשון הוא רווח צר, השני רווח רגיל. Inkbug (שיחה) 21:24, 29 בינואר 2013 (IST)

אני מסכים אם נחום שצריך לפחות רווח קטן. בכרך אחד ממקראות גדולות הכתר ראיתי שגם הם ניסו דבר כזה (קו צמוד לסוף האות), ובעיני זה לא היה אסתטי. למרות שתדעו שככה זה באמת בכתבי־‏היד (קו קטן למעלה צמוד לתיבה).

אבל לפני שממהרים, צריך לקחת דבר אחד בחשבון: מדובר על שינוי ידני, כי צריך להבחין כל פעם בין פסוק ולגרמיה, ואי-אפשר אוטומטית. כדי לבצע את זה, מישהו יצטרך לקחת על עצמו לעבור על המקרא ולבצע את זה. Dovi (שיחה) 11:45, 30 בינואר 2013 (IST)

אפשר לעשות את זה כחלק מהוספת מספרי הפסוקים. אני מציע שנעשה תבנית בשביל לגרמיה ותבנית בשביל פסק ({{מ:לגרמיה}} ו{{מ:פסק}}?) ואז נוכל לשנות את הרווח (או את התו, אחרי שיוניקוד יוסיפו תו לפסק) אחר כך. Inkbug (שיחה) 12:42, 30 בינואר 2013 (IST)

הדוגמה למספור פסוקים[עריכה]

שלום, ותודה על הדוגמה. אם הבנתי נכון השתמשת באותן תבניות ולא שינית אותן, אבל שניתן לשנות הגדרות כגון רוחב הטקסט (עכשיו זה צר מאוד) ותצוגת המספרים/אותיות. אני מקווה שזוהי באמת השיטה הנכונה ביותר. אולי כדאי להשלים את פרשת בראשית כדי שנוכל לראות יותר מפרק אחד ברציפות וגם סימנים של תחילת סדר (בשביל זה צריך ליצור תחליף נסיוני לתבנית:מ:סדר).

שיחתי קצת בדוגמה ונתקלתי בדבר אחד: המספרים בשוליים גורמים לתוצאות מוזרות בהעתקת הטקסט המקראי (כגון "העתק והדבק" בליברה-אופיס). אשמח אם מישהו יוכל לבדוק בוורד. האם יש דרך "לנטרל" את המספרים בשביל העתקת טקסט? Dovi (שיחה) 11:36, 30 בינואר 2013 (IST)

השתמשתי באותן התבניות. עכשיו שיניתי את גודל השוליים (הוספתי פרמטר לתבנית). לגבי "העתק הדבק", גם אני משתמש בליברה-אופיס, והייתה לי את אותה הבעיה. שיחקתי עם התבניות, ואני חושב שעכשיו ההעתקה עובדת (לפחות כאשר בוחרים העתקה בלי עיצוב). Inkbug (שיחה) 12:37, 30 בינואר 2013 (IST)
אני מציע שכדאי לעשות את הנסיונות דווקא בשוליים רחבים מאוד ככל האפשר, כי אז באמת בודקים מה יקרה כאשר יהיו שניים או שלשה פסוקים שמתחילים כולם בשורה אחת. Dovi (שיחה) 13:59, 30 בינואר 2013 (IST)
לא הבנתי. כאשר יש שוליים רחבים (או כאשר מקטינים את הרוחב של הדפדפן), פחות טקסט נמצא בכל שורה, וכל פסוק מתארך ליותר משורה אחת. כדי לבדוק מה קורה כאשר יש הרבה פסוקים בכל שורה, צריך להקטין את הzoom בדפדפן. מה שקורה זה שהמספרים לא מופיעים בדיוק בשורה הנכונה, אבל אני לא חושב שאנחנו יכולים לעשות הרבה בנוגע לזה. אפשר מלהגדיל את הרווח בין כל שורה ושורה, אבל אני לא בטוח שזה יראה יפה, וזה לא עוזר כל כך הרבה. Inkbug (שיחה) 14:51, 30 בינואר 2013 (IST)
סליחה, כמובן שהתכוונתי הפוך: שהטקסט יהיה רחב כמה שיותר. איך מגדילים את הרווח בין שורה ושורה?
ואגב, איך עושים הדבק-בלי-עיצוב בליברה-אופיס? Dovi (שיחה) 15:51, 30 בינואר 2013 (IST)
כדי להגדיל את הרווח בין כל שורה צריך לשחק עם הline-height (הוראות מדויקות תלויות בדפדפן). לעשות הדבק בלי עיצוב צריך ללחוץ ctrl+shift+v ואז יהיה מסך קטן שנותן אפשרויות הדבקה. Inkbug (שיחה) 16:04, 30 בינואר 2013 (IST)

סיימתי עכשיו את פרשות בראשית ונח. בתחילת פרשת נח שמתי סימון פרק (ו ט) כדי שידעו באיזה פרק מדובר. בפרק י יש כמה מקרים בהם מספרי הפסוקים מתחילים להידחס קצת. מה דעתך? Inkbug (שיחה) 11:20, 1 בפברואר 2013 (IST)

יפה ויישר כוח!

הערה טכנית פשוטה: לגבי תחילת פרשת נֹח שהיא באמצע פרק ו', אכן יש פיתוי להוסיף את מספר הפרק. אמנם לדעתי עדיף להשמיט אותו בשביל הפיתוח העתידי בעזר"ה, כאשר זה יעבור למרחב הראשי של ויקיטקסט ושם דפי היסוד חייבים להיות מבוססים על פרקים שלמים ולא על פרשת השבוע.

ושתי הערות פחות פשוטות לגבי מספרי פסוקים:

 • המספר של הפסוק הראשון בשורה תמיד באמצע, ואם יש פסוק נוסף המספר שלו דחוס מתחתיו. יש דרך לשנות את זה, שאם יהיו שניים אז הראשון יעלה קצת?
 • יש טעות קטנה שאולי ניתנת לפיתרון אם נשחק קצת בתבנית: כאשר יש סוף פסוק בסוף שורה, והפסוק הבא מתחיל בתחילת השורה הבאה, המספר שלו מופיע בשורה שלמעלה ממנו. זה כנראה בגלל שהתוכנה "רואה" את התבנית שבאה לפני הפסוק בסוף השורה האחרונה. אולי ניתן לפתור את זה ע"י שימוש בתווים ש"מדביקים" את התבנית לפסוק שלאחריה? או בדרך אחרת?

ודבר אחרון: אולי כדאי להכניס פרמטר לתוך תבנית:מ:סדר, כגון <סדר=א> שבאמת יוצג בפרקים שאתה משכלל. ואז נוכל לראות איך זה עובד לצדם של מספרי הפרקים והפסוקים, ובלי להפריע לשאר הפרקים הקיימים שבהם ה"סדר" עדיין לא מופיע. באותה מידה, לפני שאתה ממשיך לפרשות הבאות, האם כדאי להתנסות קצת בהוספת "ששי", "שביעי", "מפטיר", וכו'?

תודה ושבת שלום, Dovi (שיחה) 12:09, 1 בפברואר 2013 (IST)

אגב, שכחתי לציין: הפתרון שלך לגבי "הדבק-בלי-עיצוב" בליברה-אופיס עובד באופן מושלם. שבת שלום, Dovi (שיחה) 12:13, 1 בפברואר 2013 (IST)
שלום. הסרתי את מספר הפרק מתחלת פרשת נח. לגבי שתי הבאגים, אני לא יודע. צריך לשאול מישהו שמבין בcss (אני עושה את זה כתחביב, אבל float תמיד מבלבל אותי). הוספתי פרמטר לתבנית מ:סדר, וראה פרשת נח לדוגמה – מה אתה חושב? אנסה גם עליות, אבל כנראה רק במוצ"ש.
שבת שלום, Inkbug (שיחה) 13:06, 1 בפברואר 2013 (IST)
הערה נוספת: אני חושב שכדאי להעביר את הסדרים (ואת העליות) לפרמטר של תבניות הפסוק והפרק – זה יפשט את הקוד (עכשיו הצטרכתי להוסיף פרמטר לתבניות של הפסוק והפרק, שאומר האם הפסוק או הפרק נמצא אחרי תבנית סדר או לא). Inkbug (שיחה) 13:16, 1 בפברואר 2013 (IST)
במבט ראשון, הייתי מעצב את תבנית:מ:סדר אחרת. תן לי בבקשה לשחק אתו במוצ"ש. במבט שני, מה שאתה מציע שהכל יהיה בתוך תבנית אחת - זה פשוט גאוני! זה אכן יפשט את הקוד, אבל הוא גם יעזור המון כדי לעצב נכון המרכיבים השונים שבצדדים. בינתיים שבת שלום, Dovi (שיחה) 14:03, 1 בפברואר 2013 (IST)
שבוע טוב. אתה רוצה שאני אעביר את הסדר לפרמטר של תבניות פרק ופסוק, או שאחכה? אגב, מה עם הרעיון של תבניות בשביל הלגרמיה והפסק? מה אתה חושב? Inkbug (שיחה) 19:34, 2 בפברואר 2013 (IST)

שבוע טוב. סליחה שהערב כנראה שלא יהיה לי זמן להתנסות, אנסה מחר. מה שחשבתי הוא בערך כך:

 • מבחינת עצם התבניות, בסופו של דבר צריך רק אחד (לפסוק). כי אפשר להוסיף בו פרמטרים נוספים אופציונליים: {{{פרק|}}} וגם {{{סדר|}}} וגם {{{עלייה|}}} (הייתי אפילו מציע גם {{{הערה|}}} בשביל שימושים שונים כגון כותרות בצד). כשמשתמשים בתבנית יהיה כתוב משהו כזה: {{מ:פסוק|בראשית|א|א|פרק=א|סדר=א|עלייה=בראשית}}. ובפסוק רגיל: {{מ:פסוק|בראשית|א|טז}}.
 • מבחינת הפונקציות בתבנית, עדיף שלא להשתמש ב"כן" ו"לא" אם זה בכלל אפשרי, כי יש מגבלות לכמה פעמים ניתן להשתמש בהם בדף אחד (ובדף שמציג חלק גדול מתוך ספר יהיו מאות). אבל במקום זה ניתן להשתמש כאמור בפרמטרים האופציונליים.
 • מבחינת העיצוב הייתי מציע כך: המספרים הרצופים של הפסוקים (ועל ידם מספר הפרק) חייבים להיות בצד הימיני המיושר תמיד, ובצד הזה הם גם הכי נוחים בשביל הקורא שמנסה למצוא ניווט בתוך הטקסט. זאת אומרת שהשוליים הימניים צריכים להיות מספיק רחבים רק בשביל מספרי פסוק ופרק. לגבי סדרים ועליות, שהם רק מידי פעם ואינם רצופים בכל הטקסט, הייתי מציע לשים אותם בצד שמאל (שאינו תמיד מיושר, תלוי בברירות מחדל אישיות). בשביל הסדר הייתי מציע להראות אך ורק את מספרו באות גדולה (כמו פרק) ובצבע מיוחד. ואת העלייה לציין באותיות קטנות בצבע מיוחד. בדרך זו אפשר להשתמש ברווח פשוט בשוליים כדי להבחין בין המרכיבים: רווח פשוט בין מספר פרק למספר פסוק, ורווח פשוט בין מספר סדר למספר עלייה.

מה אתה חושב? זה נראה לך? יש לך רעיונות אחרים?

לגביה לגרמיה ופסק, אם אתה מוכן אז אני בעד. עדיף שיהיו פשוטים ככל שיותר, כגון: תבנית:פסק (או תבנית:מ:פסק), תבנית:לגרמיה. Dovi (שיחה) 21:11, 2 בפברואר 2013 (IST)

נשמע לי טוב. לגבי ה"כן" ו"לא" - אתה מתכוון לזה? לא ממש הבנתי את מה שכתבת שם, בגלל שאם נשתמש בתבנית אחת לכל הדברים יהיו הרבה משפטי {{#תנאי}} בתבנית.
לגבי לגרמיה ופסק: יצרתי את תבניות {{מ:לגרמיה}} ו{{מ:פסק}}. אם אתה חושב שהם בסדר, אני אתחיל לעבור על תנ"ך ולשנות.
לילה טוב, Inkbug (שיחה) 21:47, 2 בפברואר 2013 (IST)

שלום, אני לא הכי חזק בצד הטכני, ולכן אם אני טועה אז סליחה ונא לתקן אותי. אכן התכוונתי לזה. אבל למיטב הבנתי (אולי בטעות) ההגבלות האלה אמנם נפעלות כשמשתמשים במשפטי {{#תנאי}}, אבל לא בהבאת משתנה נורמלי ב-syntax רגיל בלי #תנאי כגון {{{סדר|}}}.

כדי לקדם את הדברים ולא לעכב אותך, אעשה קצת נסיונות עכשיו. אח"כ משאיר את זה בידך להחליט מה הכי אפקטיבי ונלך על זה בשמחה. Dovi (שיחה) 08:25, 3 בפברואר 2013 (IST)

נראה לי שהקוד מסובך מדי מבחינתי ואני לא רוצה לשבור שום דבר. משאיר את זה בידיים שלך... Dovi (שיחה) 08:39, 3 בפברואר 2013 (IST)
מה אתה חושב? הכנסתי את הפרקים והסדרים לתוך תבנית {{מ:פסוק}} (ראה בראשית ונח). מה אתה חושב לגבי הצבע של הסדר? מה עם הרווח בין הסדר לטקסט? Inkbug (שיחה) 13:42, 3 בפברואר 2013 (IST)

זה נראה מצויין ותודה! לגבי העיצוב, אולי רק להוסיף טיפת רווח (רווח אחד מספיק) לפני מספר הסדר, כי לפעמים הוא צמוד לסוף השורה.

נראה לך נכון להוסיף גם עליות?

לגבי התנאי, בכל זאת קשה לי להבין לא צריך אותו. כי אם לא יהיה "סדר=" אז בכל זאת הוא לא יופיע. ואם זה לגבי הרווחים אז שיהיו, האם זה משנה בשוליים? (אולי זה כן ישנה בהעתקת טקסט?) Dovi (שיחה) 16:47, 3 בפברואר 2013 (IST)

מה אתה חושב עכשיו? הסרתי את כמעט כל התנאים, הוספתי רווח, והוספתי את העליות (חוץ מראשון ומפטיר). Inkbug (שיחה) 18:01, 3 בפברואר 2013 (IST)
אגב: שיחת קטגוריה:שמות כ ב. מה עונים? Inkbug (שיחה) 18:02, 3 בפברואר 2013 (IST)

ערב טוב, זה נראה ממש מצויין! אגב אני חושב שהטקסט יותר קריא ברוחב העמוד עם השוליים משני הצדדים (אחרי התמונות כמובן).

לגבי השימוש ב<#תנאי> תבין זה ממש לא עקרוני, ואתה מבין את הדברים יותר טוב ממני. תעשה מה שנראה לך הכי טוב.

לגבי העיצוב, הייתי מציע שני שינויים קטנים:

 • שמספר הסדר יבוא ראשון בסוף השורה לפני העלייה עם רווח אחד ביניהם, ולא למטה ממנו (בדומה לדפוס קורן).
 • שיהיה צבע שונה לעלייה, אולי איזה סוג של ירוק, לא משנה.

במקום העלייה הראשונה בכל פרשה יש כמובן את השם של הפרשה עצמה. אני אוסיף את עכשיו.

לגבי שיחת קטגוריה:שמות כ ב התשובה לשאלתו כבר נמצאת בטבלאות לעשרת הדברות בפרשת יתרו ולעשרת הדברות בפרשת דברים. פירוט נוסף נמצאת בתיעוד הנוסח שבדפי העריכה לשתי הפרשות (יתרו, ואתחנן).

ממש תודה על כל המאמצים שלך ועוד יותר תודה על הסבלנות. Dovi (שיחה) 18:44, 3 בפברואר 2013 (IST)

זה מה שהתכוונת? Inkbug (שיחה) 19:19, 3 בפברואר 2013 (IST)
סליחה, פספסתי קודם ולא שמתי לב שכבר שנית את זה. עכשיו הוספתי את שמות הפרשות (בראשית ונח) לעלייה הראשונה, וראיתי. זה ממש מושלם, לא יכולתי לדמיין את זה יותר טוב. תודה!
האם תסכים שאוסיף אותך בתור מי שעיצב ומבצע את סימני הניווט בשוליים במקום המתאים בדף ההסבר? Dovi (שיחה) 21:18, 4 בפברואר 2013 (IST)
כמובן שאין לי בעיה שתוסיף אותי. ראיתי שהשארת את זה בלי מפטיר - זה מכוון? אני לא יודע האם צריך, אבל ברוב החומשים יש את המפטיר. בנוסף, אם אין לך בעיה, כאשר אני אעשה את הפרשה הבאה אני אחליף גם את הלגרמיה והפסק (ואעשה את זה גם לבראשית ונח). Inkbug (שיחה) 23:00, 4 בפברואר 2013 (IST)
בוקר טוב. לגבי מפטיר זה לא היה מכוון וכדאי להוסיף כמובן. לגבי לגרמיה ופסק - חיובי. תודה על כל העזרה והסבלנות, Dovi (שיחה) 05:13, 5 בפברואר 2013 (IST)
בוקר טוב. הוספתי את המפטיר ואת הלגרמיה והפסק בפרשות בראשית ונח. אני מקווה להמשיך לפרשות הבאות בקרוב. Inkbug (שיחה) 08:03, 5 בפברואר 2013 (IST)

עוד עזרה בתבנית ממ עץ חיים[עריכה]

שלום INKBUG!

מבקש עזרתך, אני צריך להוסיף עוד מרכיב בתבנית הנ"ל. ברצוני שאפשר גם להשתמש בתבנית זו כאשר הפרמטר ה-2 (מספר הדרוש) לא הוזן. כך למשל את זה {{ממ עץ חיים|לט|}} (עץ חיים שער לט). אני רוצה שהקישור יופנה אל הדף הכללי של שער לט (עץ חיים-שער לט) שכולל את כל הדרושים יחד. תוכל לעזור?--Dmokhtar (שיחה) 11:11, 4 בפברואר 2013 (IST)

בוצע בוצע Inkbug (שיחה) 12:47, 4 בפברואר 2013 (IST)
תודה רבה!--Dmokhtar (שיחה) 16:31, 4 בפברואר 2013 (IST)

ראיתי שתיקנת[עריכה]

ל-voy:עמוד ראשי. האם אתה יודע כיצד עושים קיצור כזה לויקינתונים? אשמח, תודה. אבגד (שיחה) 22:47, 14 בפברואר 2013 (IST)

אפשר לעשות "d:wikidata:עמוד ראשי", אבל זה מקשר לאתר he.wikidata.org, שכרגע לא עובד כראוי, אז אני חושב שכדאי להשאיר את הקישור כמו שהוא עכשיו. Inkbug (שיחה) 08:18, 15 בפברואר 2013 (IST)
דווקה זה מפנה לויקינתונים, תיקנתי כעת שם. תסתכל שזה בסדר ותאשר. אבגד (שיחה) 06:25, 17 בפברואר 2013 (IST)
טוב, עכשיו זה עובד. משום מה כאשר ניסיתי לפני כמה ימים ממשק העריכה לא עבד בhe.wikidata.org. Inkbug (שיחה) 07:44, 17 בפברואר 2013 (IST)

הסבר על ייבוא מקבצים של PDF[עריכה]

שלום INKBUG

תסביר לי בבקשה (או תפנה אותי לאן שיש מידע בענין) - איך ייבאת את העמודים של הPDF בפירוש השד"ל ישר לדף דיגיטלי של ויקיטקסט. אני יכול לעשות אותו דבר לגבי שאר ספרים כמו חידושי הרשב"א? המלבי"ם וכדומה? במקום להקליד את הכל ידני...--Dmokhtar (שיחה) 11:50, 18 בפברואר 2013 (IST)

 1. תבדוק שהקובץ פחות מ100 מגה־בייט. אם לא, תנסה להעביר לפורמט DjVu (ראה הוראות כאן, ועוד מידע כאן) או תחלק אותו למספר חלקים.
 2. תעלה את הקובץ לוויקישיתוף (כאן) - תיתן לזה שם טוב (אבל לא ארוך מדי) ותיאור.
 3. תלך למפתח:שם הקובץ, ותיצור את הדף (תשתמש בזה בשביל דוגמה). אם תצטרך עזרה במספרי הדפים, תגיד לי.
 4. בדף המפתח תהיה רשימת קישורים לדפים השונים - אפשר להתחיל להקליד.
יש עוד הרבה מידע באנגלית, אבל לא הכל מתאים לנו.
אני מקווה שעזרתי, ותשאל אותי אם יש עוד שאלות. Inkbug (שיחה) 12:09, 18 בפברואר 2013 (IST)

עיצוב יותר בתבנית [רמ"א][עריכה]

אתה יכול להפעיל את הידע שלך בעיצוב לגבי תבנית:רמ"א. אפשר פונט קצת שונה מהרגיל? אפשר גודל טפה פחות מהרגיל? גם ציינתי בדף שיחה שָמָה שכדאי להוסיף {{רווח קשיח|1}} בהתחלה של התבנית לדעתי...--Dmokhtar (שיחה) 23:05, 19 בפברואר 2013 (IST)

שיניתי את הגופן לגופן "דוד". לגבי הקטנת הגודל, זה קצת בעיה: כאן גודל קטן יותר יהיה עדיין קריא, אבל בדף הזה אי אפשר להקטין את הגודל. לגבי הרווח הקשיח, ראה בדף הראשון: אנחנו לא רוצים רווח קשיח באמצע הסוגריים - נכון? Inkbug (שיחה) 08:19, 20 בפברואר 2013 (IST)
נראה לי לפחות במסך שלי שהשינוי גופן עונה על כל הדרישות כי עכשיו גם הגודל קצת פחות. עכשיו הרווח קשיח כנראה פחות קריטי מכיון שקיים היכר ביניהם.   אני לא בטוח שהבנתי כוונתך ב"אנחנו לא רוצים רווח קשיח באמצע סוגריים".. אתה מתכיון למלים בדף שולחן ערוך אורח חיים ב ו של "מפני כבוד השכינה"? אכן כן, אתה צודק, שמה לשים רווח קשיח בעייתי כי זה אמור להיותחלק מתוך המשך המשפט. אם כן אתה צודק, עזוב את הרווח קשיח. מקסימום אוכל להוסיף את זה בנפרד בדפים שאמנם הדבר צריך. תודה רבה!--Dmokhtar (שיחה) 10:43, 20 בפברואר 2013 (IST)
כן. זה מה שהתכוונתי אליו. אגב, לגבי השאלה על קבצי PDF, זה מה שרצית לדעת? Inkbug (שיחה) 10:51, 20 בפברואר 2013 (IST)
כן תודה רבה גם לגבי השאלה של העמודים. פשוט לא הגבתי כי אני עדיין מעבד את כל המידע שמה בדפים באנגלית של ויקי... בסופו של דבר נראה לי שאני מעדיף כל אופן להקליד כי קיים הרבה הוספות של פיסוק וגם תיקוני דפוס שיעמיס עלי יותר אם אצטרך להיצמד מול צילום PDF ממול. אבל עדיין רוצה ללמוד על משאב זה, רק דורש זמן...--Dmokhtar (שיחה) 10:58, 20 בפברואר 2013 (IST)

תבנית היכרות האתר[עריכה]

חשבתי שהסבר שנתת לי בדף השיחה לגבי הפרוצדורה של העלאת קבצי PDF יכול להיות יעיל מאד בתבנית שהתחלתי פעם תבנית:היכרות האתר כדף עזרה למשתמשים חדשים להכיר את האתר. בנוסף חשבתי אולי תרצה להצטרף איתי בדף זה כי בעיקרון היתרון שלי הוא בעניני התוכן עצמו אבל לדעתי העיצוב ארגון וניסוח שלי בעברית הוא על הפנים. (אראל עזר לי בניסוח אבל נראה לי שעדיין דרוש הרבה שיפור בארגון המידע ועיצוב) לכן אשמח שמישהו אחר יצטרף. אם יצא לך זמן מתישהו, בשמחה לעבור על התבנית ולערוך כטוב בעיניך.--Dmokhtar (שיחה) 13:10, 20 בפברואר 2013 (IST)

התחלתי לערוך אותו קצת. אני לא יודע אם אתה מכיר, אבל התבנית {{תב}} מאוד שימושית, מיוחד בדברים כאלו. התחלתי להחליף את הרבה מה<nowiki>, אבל אני מניח שפספסתי הרבה מהם. Inkbug (שיחה) 13:31, 20 בפברואר 2013 (IST)

מגילת אסתר[עריכה]

תודה על היוזמה (הסתכלתי בוויקיטקסט בדיוק כרגע). אם זה בסדר אתך, הייתי מעדיף את התמונות דווקא במהדורות השלמות (כאן וכאן) במקום בדפי הפרקים. ובראשם ניתן לשים את המגילות הכשרות ושלמות כתובות על קלף שנמצאות בגירסאות הישנות (כאן וכאן). שבת שלום, Dovi (שיחה) 13:37, 22 בפברואר 2013 (IST)

לא הבנתי - בדפי הפרקים אתה רוצה את תמונות המגילות על קלף? שבת שלום, Inkbug (שיחה) 13:40, 22 בפברואר 2013 (IST)
לא הפוך. לשם העקביות והפשטות דפי פרקים בלי תמונות, ואת התמונות בשני הדפים של המגילה השלמה. Dovi (שיחה) 13:59, 22 בפברואר 2013 (IST)
בסדר. אני אסיר את התמונות מדפי הפרקים, אבל אתן לך להוסיף אותם לדפי המגילות השלמות. שבת שלום, Inkbug (שיחה) 14:01, 22 בפברואר 2013 (IST)

מספרי הפסוקים בצורת השיר[עריכה]

תודה על תיקון מספרי הפסוקים ברשימת בני המן באסתר. אמנם מצאתי דבר טכני מוזר: בפיירפוקס הכל נראה בסדר, אמנם בכרום לאחר התיקון מספרי הפסוקים זזים קצת ימינה (לעומת המספרים לשאר הפסוקים שאינם בתוך טבלה).

התיקון שלך גרמה לי לחשוב קצת על הבעיה של פסוקים ממוספרים הכתובים בצורת השיר בתוך טבלה. קודם כל ברור לגמרי שזה נכון כמו שעשית במגילת אסתר וגם במגילת קהלת. שני ה"שירים" הללו שונים לגמרי משירים מובהקים אחרים, בכך שהם אינם באמת שיר אלא שימוש בפרשות סתומות המבדילות בין פריטים שונים ברשימה, אמנם שימוש מתוחכם המצליחה ליצור רושם של שיר (ולכן הסופרים אחרי תקופת כתבי היד כל כך הקפידו על כך). אמנם בשני המקומות האלה יש שני דברים משותפים המאפשרים ואף מחייבים את השימוש ה"רגיל" בתבניות מספרי הפסוקים:

 • כל פריט הוא קצר מאוד, כך שאף פעם לא תהיה שום בעיה "לגנוב" שטח במסך ביצירת השוליים. השוליים לא גורמים שום בעייה בכלל.
 • בשניהם אין הפרדה גמורה בין הטקסט הרצוף וה"שיר" על ידי פרשה פתוחה בהתחלה ובסוף. אלא שניהם מתחילים ו/או מסתיימים באמצע פסוק. כך שאי-אפשר להפריד את ה"שיר" מרצף הטקסט.

אמנם לגבי שאר השירים במקרא (שירת הים, האזינו, מלכי כנען ביהושע, שיר דבורה בשופטים, שירת דוד בשמואל, ושיר התמיד בדברי הימים שסיימתי לאחרונה), כולם שירים מובהקים. כולם מתותקים מרצף הטקסט בפרשה פתוחה של שורה ריקה בהתחלה ובסוף, וכולם מרבים במלים כך שיש בעייה קשה להציג אותם בסביבה של שוליים בצדדים (כי השוליים משבשים את תצוגת השורות בשיר).

מבקש את הפידבק שלך לגבי הפתרון המעשי הכי טוב בשביל השירים המובהקים: נראה לי כרגע להציג אותם ברצף הטקסט בצורה פשוטה של פסוק לשורה, ביחד עם מספרי הפסוקים הרגילים. ורק אח"כ בנספח להציג אותם בצורת השיר המובהקת ובעוד צורות, כולן בלי מספרי פסוקים (וצריך גם כמובן שלא יהיו שוליים באותו חלק מהדף).

האם פתרון זה הוא הגיוני? אסתטי? שימושי? מה אתה חושב? Dovi (שיחה) 12:12, 4 במרץ 2013 (IST)

מוזר. אצלי בכרום הכל נראה בסדר.
לגבי השירות האחרות, הרעיון שלך נשמע הגיוני. אני גם אנסה לשחק יותר עם השירות, ואראה מה אוכל לעשות.
אגב, לגבי ויקיטקסט:מזנון#עיצוב העמוד הראשי – איך אני יכול לקדם את זה? Inkbug (שיחה) 14:13, 4 במרץ 2013 (IST)

דף ראשי חדש[עריכה]

סליחה אינקבאג, שכחתי לחלוטין על זה ותודה על התזכורת. נראה שאין שום בעייה עקרונית במודל החדש, וכולם רואים בו שיפור גדול על הקיים (למיטב זכרוני).

אוסיף עכשיו תגובה בדיון ההוא במזנון שמציע להעביר את הדף שבנית לעמוד הראשי.

אולי הבעייה היחידה שאני יכול לחשוב עליו היא שלאחר שזה יהיה הדף הראשי האמיתי, כבר לא תוכל אז לטפל בו יותר... :-)

לכן אני חושב כך: בדרך כלל אנחנו מחכים תקופה ארוכה יותר לתת הרשאות מפעיל, ואחרי שהאדם תרם תקופה וכולם מכירים אותו, ונראה שיש גם יתרון שיהיו לו הרשאות מפעיל, אז עושים את זה. ואתה כאן פחות מחודשיים. אמנם יש גם יוצאים מן הכלל, כגון משתמש:Rotemliss שקיבל הרשאות כדי לטפל דווקא בצד הטכני של האתר (כי הוא מומחה בתחום).

לדעתי, בגלל הידע הטכני שלך בתחום של הקוד, ובגלל הנטייה שלך לנסות לתרום מהידע שלך דווקא במקומות שצריך בהם הרשאות מפעיל (כגון בעיצוב העמוד הראשי או בדברים שדורשים שינויים בדף מדיה ויקי:Common.css), אולי כדאי שכבר יהיו לך ההרשאות כדי לעשות את כל זה בלי צורך לבקש מאחרים.

נראה לך? Dovi (שיחה) 15:29, 4 במרץ 2013 (IST)

אין לי בעיה שתעבירו את הדף לעמוד הראשי – כרגע אין הרבה מה להוסיף, ואם נצטרך, אוכל לבקש ממך או מאחרים לשנות אותו.
לגבי הרשאות מפעיל מערכת, אני שמח שסומכים עלי ומוכן לקבל הרשאות כאלו, אבל אולי כדאי יותר להכין קבוצה של "עורך ממשק", ולתת לי רק את ההרשאות האלו. אמנם זה לא יעזור לגבי הדף הראשי, שהוא דף מוגן, אבל אפשר להוסיף לחבילה הנזכרת בדף ההוא את הרשאת עריכת דף מוגן (הרשאת protect, שכוללת גם שינוי רמות הגנה). Inkbug (שיחה) 16:00, 4 במרץ 2013 (IST)
אני לא רואה סיבה שלא תקבל הרשאות מפעיל מלאות. נחום - שיחה 00:21, 5 במרץ 2013 (IST)
אם סומכים עלי, אז מצוין. אני לא מתנגד לקבלת הרשאות מלאות. Inkbug (שיחה) 07:48, 5 במרץ 2013 (IST)
אני חייב לרוץ עכשיו, אמנם אנסה לטפל בזה מאוחר יותר (אם מישהו אחר לא יטפל ויציע אותך כבר קודם). Dovi (שיחה) 05:18, 6 במרץ 2013 (IST)

בהצלחה![עריכה]

ערב טוב, סליחה שזה התעכב יותר ממה שחשבתי. אבל עכשיו שעוד אנשים הצטרפו ותמכו יש לך את ההרשאות בפועל. תוכל מעתה לערוך את העמוד הראשי החדש בעצמך, ואני מקווה שגם תתרום לתשתית הטכנית ולתוכן בהרבה דרכים ע"פ הכשרונות שלך.

שיהיה בהצלחה, Dovi (שיחה) 22:29, 14 במרץ 2013 (IST)

תודה רבה! אני בטוח שהכלים החדשים יעזרו לי מאוד, ואני שמח על האמון של הקהילה. Inkbug (שיחה) 07:43, 15 במרץ 2013 (IST)

תבנית חדשה של ציטוט זוהר[עריכה]

שלום INKBUG

רציתי ליצור תבנית חדשה לציטוטים של הזוהר ומאמרי רשב"י --{{צז}}. במיוחד בכתבי האר"י ז"ל של שער מאמרי רשב"י התוכן שמה פחות או יותר מדבר בצורה רצופה עם דברי הזוהר עצמו (כמו בקריאה של קהתי על המשניות) ויש צורך בהיכר ויזואלי איפה הטקטס הינו דברי ר' חיים ויטאל ואיפה הוא פשוט מצטט מדברי הזוהר.

חשבתי פשוט להעתיק מתוכן {{צ}} אבל ראיתי שיש כמה פרמטרים וענינים נוספים ולכן פונה אליך. ברצוני ליצור פחות או יותר בדיוק אותו דבר שקיים אצל {{צ}} אלא שיהיה עם צבע או גופן שונה (עוד אין לי מושג איזה לבחור. חשבתי אולי שתוכל לעזור בענין הזה של צבע וגופן גם כן).

אפשר?--Dmokhtar (שיחה) 01:48, 24 במרץ 2013 (IST)

יצרתי משהו ושיניתי את צבע הטקסט לאדום ({{צז|ניסוי}} ← ניסוי ), אבל תצטרך לפרט יותר אם אתה רוצה עוד שינויים. Inkbug (שיחה) 06:43, 24 במרץ 2013 (IST)
דברי הזוהר בצבע אדום זה לא סימן טוב :-) תוכל לשנות את זה לצבע אחר? אפרט לך בהמשך יותר דברים כאשר אתחיל להשתמש בתבנית. תודה רבה!--Dmokhtar (שיחה) 07:39, 24 במרץ 2013 (IST)
סגול ? Inkbug (שיחה) 07:47, 24 במרץ 2013 (IST)

שיר השירים[עריכה]

מועדים לשמחה, ותודה על העדכונים לשיר השירים (מספרי פסוקים, תבניות פסק / לגרמיה)! Dovi (שיחה) 14:47, 28 במרץ 2013 (IST)

בבקשה. חג כשר ושמח, Inkbug (שיחה) 14:51, 28 במרץ 2013 (IST)

חשב תנאי ותבניות הקשורים לזהר[עריכה]

שבוע טוב!

ראיתי שעבדת על התבנית {{המרת מספרים לאותיות}} שהינה חלק מתבניות של {{דף זהר לפרשה}}. כרגע התבנית ההוא מופיע בדף תוכן שלו הכל מלא "שגיאות ביטוי". האם זה בסדר?

עוד דבר, מלבד הבעיה שהזכרתי לך בעומס ההעלאה בדף של זהר חלק ג עקב התבנית של {{דפי הזהר לפרשה}} (בגלל ריבוי החישובים שלו), שמתי לב שבפרשת פנחס הדפים קופצים מדף רמג לדף רנט. כנראה שיש איזה טעות בתכנות. אפשר לתקן?

בסופו של דבר, האם לדעתך כדאי פשוט לעזוב מלהשתמש ב{{דפי הזהר לפרשה}} ולערוך את הדף של זהר חלק ג באופן ידני כדי שהדף יופיע בלי טעויות?--Dmokhtar (שיחה) 00:03, 31 במרץ 2013 (IDT)

כרגע נראה לי שמלאתי את הדף זהר חלק ג עם כל כך הרבה קישורים שאי אפשר עכשיו להעלות את הדף כלל או לערוך עליו עריכות... אתה מצליח?--Dmokhtar (שיחה) 00:24, 31 במרץ 2013 (IDT)

פניתי גם אל משתמש:קיפודנחש בענין בדף השיחה שלו. חשבתי אולי הוא יכול לייעל את הקוד באופן קלה יותר דרך התבנית של {{גמט}} שלא הייתה קיימת בזמן שנוצרה התבנית של {{דפי הזהר לפרשה}}. ובכן הוא 'עשה משהו' (איני מתיימר להגיד שהבנתי בדיוק איך זה עוזר לענייננו). נא להסתכל בדף השיחה שלו בבקשה. מקוה שאתה תבין מזה.--Dmokhtar (שיחה) 05:05, 31 במרץ 2013 (IDT)

נדמה לי שהכול עובד עכשיו – נכון? Inkbug (שיחה) 08:54, 31 במרץ 2013 (IDT)
אמנם הצלחתי להעלות את יתר ספר דברים (התעכב כ10 שניות). אולם תסתכל בפרשת פקודי (קופץ מ-רנ ל-רסט) ופרשת תרומה קופץ מ-קנו ל-קעט. גם בפרשת פנחס קופץ...
 • עכשיו אנסה למלאות את זהר חלק א. מקווה שהכל יעלה.--Dmokhtar (שיחה) 11:11, 31 במרץ 2013 (IDT)
 • בנוסף, האם יש סיבה טכנית בשל תפקוד התבנית שבעבורו קיפודנחש הסיר את גודל 120% מהתבנית של "דף זוהר". כרגע במסך שלי הטקסט מאד קטן עכשיו....--Dmokhtar (שיחה) 11:16, 31 במרץ 2013 (IDT)
 • נראה לי שגיליתי שגם המשתמש "תולדות אדם" היה מודע על הבעיה של הקפיצות של מספרים. בעבור זה הוא פצל את זהר חלק א לשתי תבניות של "דפי הזהר לפרשה" -- {{דפי הזהר לפרשה|א|טו|א|מה|ב}} | {{דפי הזהר לפרשה|א|מו|א|נט|א}}. מה אתה אומר? לעשות אותו דבר לתקן את הבעיה אצל פרשת פקודי ותרומה או שניתן לתקן את הבעיה בתוך התבנית עצמה?--Dmokhtar (שיחה) 11:21, 31 במרץ 2013 (IDT)
הסבר להסרת 120%: התבנית הזו פותחת div, קובעת את הגודל ל-120%, ולא סוגרת את ה-div. כשמשתמשים בתבנית הזו פעם אחר פעם אחר פעם (כמו שדפים מסוימים עושים) גודל הטקסט גדל פי 1.2 בכל שימוש חוזר, עד שאות יחידה יותר גדולה מהמסך שלי. הפתרון יכול להיות אחד מכמה:
 • בכל מקום שעושים בתבנית שימוש, לסגור את ה-div לפני שמשתמשים בתבנית שוב.
 • להגדיל את הטקסט, אבל להשתמש בגודל מוחלט (פיקסלים) ולא יחסי (אחוזים ו-em). באופן זה קינון של ה-div-ים לא יגדיל את הטקסט
 • לא להגדיל את הטקסט בתבנית עצמה, אא במקום בו עושים בה שימוש
 • לא להגדיל את הטקסט כלל (כלומר להשאר עם הינוי שעשיתי)
 • לערוך את התבנית כך שהיא תסגור את ה-div שהיא פותחת. (כנראה הפתרון העדיף). לא עשיתי זאת בעצמי משום שלא הייתה לי אפשרות להתעמק.
בברכה - קיפודנחש (שיחה) 12:05, 31 במרץ 2013 (IDT) שוב ושוב ושוב.


תודה רבה על ההסבר קיפודנחש. אינקבוג, נגיע לגשר בימים הקרובים כי יש לי עוד כמה עניינים שאני צריך להציג בפניך לפני כן שרלוונטיים לענין הזה. כדוגמא, ברצוני ליצור תבנית של עיצוב בנפרד לפסקאות של ה"רעיא מהימנא" וה"סתרי תורה" שנמצאים מפוזרים תוך הדפים הרגילים של הזהר. אם כן נראה לי שנצטרך להעיף את העניין של DIV כליל מהדפים...ואולי לא. אתה תתקן לי. אבל מאוחר יותר. קודם רוצה להשלים את העבודה ואז להציג את כל הנקודות במזנון באופן מסודר. תודה תודה תודה שוב ושוב ושוב.--Dmokhtar (שיחה) 12:54, 31 במרץ 2013 (IDT)
תודה רבה לכולם על הטיפול בכל הבעיות שעלו. חג שמח, Inkbug (שיחה) 13:09, 31 במרץ 2013 (IDT)

מספרי הפסוקים בספרי אמ"ת[עריכה]

שלום, אם מבחינתך זה אפשרי, אודה לך אם תעקוב אחרי בסימון הפסוקים בספרי אמ"ת (כרגע בספר משלי). העיצוב שונה משאר התנ"ך וכדאי לנסות ולראות איך זה נראה ואם יש בעיות מיוחדות. אגב, לגבי פסק ולגרמיה אני מסמן אותם בדרכי לכתחילה בספרי אמ"ת. תודה על כל העזרה עד כה, Dovi (שיחה) 08:02, 3 במאי 2013 (IDT)

סימנתי את פרק א׳ – אני חושב שזה נראה בסדר. המבחן האמיתי יהיה בתהלים. Inkbug (שיחה) 08:12, 3 במאי 2013 (IDT)
תודה! אפשר כבר להתנסות בתהלים א'-ג' ובפרקי ההלל (בינתיים אל תשנה בבקשה את מזמורים ט"ו-כ"ה). Dovi (שיחה) 08:19, 3 במאי 2013 (IDT)
אגב, חוץ מהמבחן המיוחד בתהלים, יש גם מבחן חשוב באיוב פרקים ג' ומ"ב. בשניהם צריך לשלב את הצורה הרגילה ואת צורת אמ"ת ביחד. שבת שלום, Dovi (שיחה) 08:40, 3 במאי 2013 (IDT)
עשיתי את תהלים א׳. הסקריפט שלי שעושה את זה באופן חצי-אוטומטי התבלבל בפרקים באיוב, אך אני לא חושב שתהיה בעיה בשילוב (חוץ משאני אצטרך לשים את כל המספרים באופן ידני). שבת שלום, Inkbug (שיחה) 08:45, 3 במאי 2013 (IDT)

העיצוב החדש של העמוד הראשי[עריכה]

יישר כח עצום על העיצוב! הוא נראה יותר יפה ומקצועי עכשיו. אבל חבל לי שפרוייקט ויבינו במקרא כבר לא נמצא בעמוד הראשי. אתה תוכל אולי לשנות זאת? --SuperJewמכל מלמדיי השכלתישירו ל-ה' כי גאה גאה • כ"ג באייר ה'תשע"ג 13:39, 3 במאי 2013 (IDT)

הקישור פשוט נקרא עכשיו "מקרא מוקלט" (מס' 3 בשורת המקרא). שבת שלום, Inkbug (שיחה) 13:47, 3 במאי 2013 (IDT)
הבנתי :) תודה רבה! --SuperJewמכל מלמדיי השכלתישירו ל-ה' כי גאה גאה • כ"ג באייר ה'תשע"ג 14:54, 3 במאי 2013 (IDT)


כשנכנסתי לאתר ממחשב אחר, התברר שהחיפוש של גוגל מביא את הדף הישן של "ארון הספרים היהודי" ולא את הדף הראשי הנוכחי!

אפשר להפנות אותו לדף הראשי הרגיל?

Ahituvrs (שיחה) 15:10, 25 ביולי 2013 (IDT)

משלי[עריכה]

תודה על הוספת הקידוד בפרקי משלי! טוב לי לדעת שאתה בא בעקבותי... :-) Dovi (שיחה) 23:19, 7 במאי 2013 (IDT)

בבקשה. Inkbug (שיחה) 07:53, 8 במאי 2013 (IDT)

בעייה טכנית זעירה במספרי פרקים[עריכה]

שלום, ותודה שוב על מספור הפרקים. תסתכל כאן בבקשה: האם גם לך נראה שהמספר הגדול של הפרק צמוד מדי למספר הפסוק (א' קטנה)? אולי צריך להשאיר טיפת יותר מקום בשביל זה, כי בתהלים יהיו לנו מספרי פרקים בעלי שלוש אותיות. Dovi (שיחה) 22:26, 13 במאי 2013 (IDT)

שיניתי את התבנית קצת. אני מקווה שזה בסדר עכשיו. Inkbug (שיחה) 07:58, 14 במאי 2013 (IDT)
תודה, זה נראה בסדר גמור עכשיו. וגם על רות. חג שמח, Dovi (שיחה) 08:57, 14 במאי 2013 (IDT)

No Include[עריכה]

שלום! אולי תוכל לעזור לי.

כך למשל עבודה שעשיתי על זוהר חלק ב והכותרת המשנה שמה של יום הששי. היות והדף מכיל הרבה טקסט רציתי דוקא ליצור כותרות משניות וקטעים כדי להקל במהלך העריכה. הרבה יותר קל לעבוד ולערוך מתוך קטע מאשר דף שלם. אולם מצד שני, לא רציתי שכותרות אלו יובאו בדפים הבודדים של הזהר (במקרה של הקטע יום הששי מדובר בדף מז א ולכן הקפתי את הכותרת עם התגים של NO INCLUDE.

הבעיה הוא שעכשיו הקטעים האלו לא מופיעות לי בכדי לערוך אותם בנפרד. האם אפשר לעשות משהו כך שהקטעים כן יהיו נגישים לעריכה בודדת ובכל זאת לא יופיעו בפדים הבודדים של הזוהר?--Dmokhtar (שיחה) 22:35, 20 במאי 2013 (IDT)

תוקן. כאשר מכלילים קטע, ניתן לסמן שני חלקים בעמוד כחלק מהקטע, אז סימנתי את הדפים שהכותרות בתוכם באמצעות שתי סוגות תגי קטע. Inkbug (שיחה) 08:05, 21 במאי 2013 (IDT)

מספרי פסוקים[עריכה]

תודה שוב שאתה עוקב אחרי בספרי אמ"ת! מקווה שיצא מזה המהדורה הכי יפה שיצאה אי-פעם לשלושת הספרים.

דע שאני מוסיף תבניות לפסק ולגרמיה בעקביות בכל שבוע (לפי פרשת השבוע) מאז תחילת ספר במדבר. אולי בא לך לעקוב אחרי גם בפרשת השבוע? אם כן יצא לנו בסופו של דבר עיצוב מלא לתורה, חמש מגילות, וספרי אמ"ת. Dovi (שיחה) 10:39, 6 ביוני 2013 (IDT)

אני אנסה לעשות גם את פרשות השבוע. הבעיה היא שאני עושה את זה באופן אוטומטי, וכאשר עושים את זה בדף של פרשה (במקום של פרק) זה הרבה יותר קשה. בכל זאת, אני אנסה: זה לא אמור להיות כל כך קשה. Inkbug (שיחה) 10:58, 6 ביוני 2013 (IDT)
תודה על המאמץ! Dovi (שיחה) 11:08, 6 ביוני 2013 (IDT)

תודה על בדק הבית של דפים מיותרים[עריכה]

לייק!--Dmokhtar (שיחה) 09:46, 10 ביוני 2013 (IDT)

אין בעד מה. Inkbug (שיחה) 09:48, 10 ביוני 2013 (IDT)

לואה[עריכה]

אתה תדע לעזור לי בזה?• אור שפיראשיחהתרומות • ח' בתמוז ה'תשע"ג • 14:18, 16 ביוני 2013 (IDT)

אשמח לעזור, אבל תצטרכי להגיד לי מה את רוצה – יש משהו מיוחד שאת מחפשת? Inkbug (שיחה) 14:27, 16 ביוני 2013 (IDT)
אז ככה, אני רוצה ליצור תבנית שתהיה לעזר לתבניות ניווט, התבנית תקבל אות ותחזיר את האות הבאה אחריה בגימטריה (תבנית אחרת תעשה את הפעולה ההפוכה) לדוגמה עבור כג התבנית תחזיר כד, עבור טו -> טז וכן הלאה.
ראיתי שכבר יש {{גימטריה}} ו{{המרת מספרים לאותיות}} ואני מתכוונת להשתמש בהן, כל מה שנותר לעשות זה את החישוב של +1 ו -1 אחד במקרים הרלוונטיים. משום מה אני לא מצליחה לבצע אפילו דבר פשוט כמו להדפיס את התוכן שהתקבל (הניסיונות שלי נמצאות ב{{קדימה}} ויחידה:קדימהאור שפיראשיחהתרומות • ח' בתמוז ה'תשע"ג • 15:01, 16 ביוני 2013 (IDT)
מה את חושבת? {{קדימה|יד}} ← טו Inkbug (שיחה) 15:42, 16 ביוני 2013 (IDT)
מעולה, מה לגבי {{אחורה}}?• אור שפיראשיחהתרומות • ח' בתמוז ה'תשע"ג • 15:52, 16 ביוני 2013 (IDT)
בוצע בוצע Inkbug (שיחה) 16:09, 16 ביוני 2013 (IDT)
תודה רבה!!• אור שפיראשיחהתרומות • ט' בתמוז ה'תשע"ג • 12:06, 17 ביוני 2013 (IDT)
ראיתי שעשית שינויים ביחידה:קדימה וחשבתי שיכול להיות שגרמת לו להחזיר את המחרוזת שהתקבלה. ניסיתי להפעיל את זה במשתמשת:אור שפירא/טיוטה ועדיין יש שם תקלה. אני רוצה לנסות לפתח את השלב הבא של #תבנית:ניווט ירושלמי וזה די מרגיז להיתקע דווקא בשלבכל כך התחלתי על שטות שכזו. תודה על כל העזרה• אור שפיראשיחהתרומות • ט' בתמוז ה'תשע"ג • 14:58, 17 ביוני 2013 (IDT)
תיקנתי את ה#invoke בדף – עכשיו אני חושב זה עובד. Inkbug (שיחה) 15:59, 17 ביוני 2013 (IDT)
מוזר, בפדיה הייתי צריכה לקרוא לשם הפונקציה בשביל להפעיל אותה, כנראה שיש הבדלים בין כאן לשם• אור שפיראשיחהתרומות • ט' בתמוז ה'תשע"ג • 17:23, 17 ביוני 2013 (IDT)
לא – בוויקיפדיה ווויקטקסט זה אותו דבר, צריך את שם הפונקציה, ומשום מה זה היה חסר, אז הוספתי אותו. Inkbug (שיחה) 18:04, 17 ביוני 2013 (IDT)
[בתגובה למייל:] גם אני לא הכרתי את השפה לפני שהתחילו לדבר על שימוש בה בוויקיפדיה ומיזמי ויקימדיה האחרים. אני אשמח לעזור (יש לי ניסיון בשפות תכנות אחרות), אבל אני לא מומחה לשפה. Inkbug (שיחה) 18:08, 17 ביוני 2013 (IDT)
אופס... (דווקא משהו שידעתי)
אני מבינה שאתה מעדיף פניות בדף השיחה (חשבתי שבמייל/צ'אט יהיה מהיר וקל יותר, אבל כמובן בהתאם להעדפה שלך)• אור שפיראשיחהתרומות • ט' בתמוז ה'תשע"ג • 21:26, 17 ביוני 2013 (IDT)

איוב ותהלים[עריכה]

שלום ותודה על כל העזרה. רק שתדע שבשבועות הקרובים אעסוק פחות בספר איוב, ובמקום זה אעלה כמה מזמורי תהלים נוספים. הסיבה כדי לשמור על הפרקים האחרונים באיוב בשביל השבוע של תשעה באב. Dovi (שיחה) 11:58, 17 ביוני 2013 (IDT)

תבנית:ניווט ירושלמי[עריכה]

בזכות התבניות שהכנת לי הצלחתי להכין את התבנית הזו. תודה.
עכשיו השלב הבא זה להצליח לעשות את אותו דבר בלי שיהיה צורך להזין את שם המסכת הפרק וההלכה אלא להשתמש בנתונים הללו שנמצאים במילא בשם הדף • אור שפיראשיחהתרומות • ט' בתמוז ה'תשע"ג • 14:39, 17 ביוני 2013 (IDT)

לואה/תבניות[עריכה]

הי, יצרתי (הרבה בעזרתך!) תבנית {{כותרת כפרמטרים}} שמדפיסה את כותרת הדף ומחליפה כל רווח ב|. והשתמשתי בתבנית שהכנתי מקודם {{ניווט ירושלמי}}, הטעמתי את שתיהן ב{{ניווט ירושלמי1}} (עוד אמצא לזה שם יותר מועיל). אולם נראה שיש משהו שגורם לכל העסק להתפקשש (הטמעתי לשם הניסיון בדף ירושלמי פאה ח ח). כאשר אני מעתיקה את אותו טקסט שנוצר לדף אחר התבנית מציגה כראוי את התכולה שלה אולם כעת זה מתפקד כאילו יש על זה nowiki. אשמח לעזרה • אור שפיראשיחהתרומות • י"א בתמוז ה'תשע"ג • 20:01, 19 ביוני 2013 (IDT)

אתה יכול לראות איך זה אמור להיות במשתמשת:אור שפירא/טיוטהאור שפיראשיחהתרומות • י"א בתמוז ה'תשע"ג • 20:03, 19 ביוני 2013 (IDT)
יש לך מושג למה זה לא עובד?• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ב בתמוז ה'תשע"ג • 16:42, 30 ביוני 2013 (IDT)

קבוצת משתמשים לויקיטקסט[עריכה]

ויקיטקסט, הספריה החופשית, שואפת לשפר את תכונות ניהול הספרים, ההגהות, וההעלאות. כל קהילות ויקיטקסט, בשפות השונות, חשובות. כמה פעילים מקימים קבוצת משתמשים לויקיטקסט (שנקרא Wikisource באנגלית), שתהווה מסגרת התנדבותית לארגון פעילויות שיחוּר ולעודד פיתוחים טכנולוגיים. אנא הצטרפו אם יש לכם ענין בזה. בנוסף, תאפשר קבוצת המשתמשים שיתוף יעיל יותר של מידע וכלים בין קהילות ויקיטקסט השונות. אתם מוזמנים להירשם לרשימת הדיוור ויקיסורס (שמתנהלת באנגלית), לערוץ ה-IRC #wikisource, לדף הפייסבוק, או לחשבון הטוויטר. במסגרת מיזם Google Summer of Code של חברת גוגל נתמכים ארבעה מיזמי פיתוח עבור ויקיטקסט. כדי להפיק את המירב מאלו, אנו מבקשים מכם משוב עליהם. המיזמים מופיעים בדף ויקיטקסט במיזמים אחרים במטא-ויקי. לסיום, אנו מזמינים אתכם לעיין בדו"ח האמצע על עבודת פיתוח החזון האסטרטגי לויקיטקסט, במסגרת תכנית המענקים של קרן ויקימדיה, כאן.

Global message delivery, 03:40, 25 ביולי 2013 (IDT)

עזרה טכנית בתבניות מדרש שהעליתי במזנון[עריכה]

מה שלומך? מקווה שהכל בסדר.

במידה ואף אחד אחר יענה לי במזנון, תוכל בבקשה לעיין במה שהעליתי במזנון לגבי בעיות בתבניות על המדרש ולסדר את זה?--Roxette5 (שיחה) 13:36, 11 בספטמבר 2013 (IDT)

הקדמת שד"ל[עריכה]

שלום.

ראשית ברצוני לברך אותך על הקלדת פירוש שד"ל, יישר כוחך!

שנית רציתי להציע את עזרתי בתרגום מאיטלקית של הקדמת שד"ל לתורה. במידה ותרצה עזרה אתה מוזמן לפנות אלי בדף שיחתי. בברכה איתן96 (שיחה) 11:45, 7 בנובמבר 2013 (IST)

בינתיים כבר התחלתי לתרגם אותה, וגיליתי שלא מדובר בהקדמה לפירושו לתורה אלא בחיבור שעומד בפני עצמו בשם "מבוא לביקורת הנוסח ולפרשנות המקרא (Introduzione critica ed ermeneutica al pentateuco) ששולב עם הפירוש בתרגום העברי. חשבתי לכתוב אותו בדף משל עצמו וליצור הפניה מהקדמת שד"ל לתורה. מלבד זאת רציתי לשאול האם צריך לכתוב את ההקדמה באיטלקית גם בויקיטקסט העברי או להעלות אותה רק לאיטלקי ואת התרגום בלבד להעלות לעברי.איתן96 (שיחה) 12:52, 11 בנובמבר 2013 (IST)

עזרה בויקינתונים[עריכה]

ניסיתי להכניס ל{{דף של מחבר}} את #property:P18 עבור תמונה ולא הצלחתי, האם אתה יוודע ? בן ציון (שיחה) 18:03, 27 בפברואר 2014 (IST)

בוצע בוצע. אגב, ניתן להשתמש ב"תצוגה מקדימה של הדף עם התבנית הזאת" (בסוף דף העריכה של תבניות) כדי לעשות ניסויים. Inkbug (שיחה) 19:00, 27 בפברואר 2014 (IST)

שני גאדג'טים[עריכה]

שלום אינקבג.

יש לי שתי בקשות לגאדג'טים:

ראשית, אם תוכל לייבא בבקשה את הסקריפט Gadget-WikidataTab מויקיפדיה זה יוכל מאוד להועיל בעבודה מול ויקינתונים.

שנית, משום מה הגאדג'ט hot-cat פועל רק לפעמים. אודה לך אם תוכל לבדוק את הגאדג'ט ולראות אם אתה מזהה את הבעיה.

בתודה, איתן96 (שיחה) י"א באדר ב' ה'תשע"ד • 18:43, 12 במרץ 2014 (IST)

תוספת מאוחרת: גם הגאדג'ט cat-a-lot יוכל מאוד להועיל במידה ואכן נבצע שינוי נרחב בקטגורית, כפי שניתן לראות שמוצע במזנון. בתודה, איתן96 (שיחה) י"א באדר ב' ה'תשע"ד • 18:53, 12 במרץ 2014 (IST)
ייבאתי את cat-a-lot בעצמי, תודה על הייבוא של WikidataTab. איתן96 (שיחה) י"ח באדר ב' ה'תשע"ד • 12:18, 20 במרץ 2014 (IST)

Benvenuto su Italiano Wikisource[עריכה]

אני רואה שכבר הספקת לראות את העבודה שלי באיטלקית. אלמלא העבודה שלך, לא הייתי מתחיל שם ועל כך תודה (ותודותיה של קהילת ויקיסורס האיטלקי). בנוסף תודה על העבודה כאן על שד"ל, מהפרשנים האהובים עלי. איתן96 (שיחה) כ"ב באדר ב' ה'תשע"ד • 14:31, 24 במרץ 2014 (IST)

דף ראשי חדש[עריכה]

אודה לך אם תוכל לעבור על ההערות שלי בדף השיחה שם, אני רוצה להעביר את הדף הראשי בקרוב. איתן96 (שיחה) כ"ח בניסן ה'תשע"ד • 14:42, 28 באפריל 2014 (IDT)

{{דף של מחבר}}[עריכה]

שלום אינקבאג. ניסיתי להוסיף לתבנית דף של מחבר תאריך לידה ופטירה מויקינתונים ומשום מה זה לא פעל. תוכל לבדוק את הענייו?

תודה, איתן96 (שיחה) ח' באייר ה'תשע"ד • 09:23, 8 במאי 2014 (IDT)

שלום! עד לתיקון bugzilla:47930 אני לא חושב שיהיה ניתן להשתמש בנתוני וויקינתונים בצורה אמינה. כאשר יתוקן הבאג, אז אנסה לעדכן את התבנית כדי שתשתמש בנתונים מוויקינתונים. בברכה, Inkbug (שיחה) 09:33, 8 במאי 2014 (IDT)
בסדר, תודה. איתן96 (שיחה) ח' באייר ה'תשע"ד • 09:36, 8 במאי 2014 (IDT)

העלאת קבצים, אשף ההעלאה?[עריכה]

Wikimedia Commons logo

Hello! Sorry for writing in English. As you're an administrator here, please check the message I left on MediaWiki talk:Licenses and the village pump. Thanks, Nemo 22:22, 18 בספטמבר 2014 (IDT)

הוספת אפשרות לשנות את גודל הגופן[עריכה]

תודה רבה!! חג שמח, Dovi (שיחה) 14:01, 6 באוקטובר 2014 (IDT)

תיקון הפניות של מלבי"ם ספרא[עריכה]

שלום אינקבוג. עכשיו ראיתי על משהו ששכתי לתקן כאשר העברתי את הדפים. אני מוכן לעשות את התיקונים רק האם תוכל להפנות אותי איזה דף מציג את כל הרשימה של ההפניות השבורות? כך שלא אצטרך לבדוק כל דף אחד אחד.--Roxette5 (שיחה) 09:25, 6 בנובמבר 2014 (IST)

שלום! הדף הוא מיוחד:הפניות כפולות (דפי הספרא נמצאים בעמוד השני של הרשימה). Inkbug (שיחה) 09:32, 6 בנובמבר 2014 (IST)

הפניות כפולות של ספר החינוך[עריכה]

שלום לך. האם אנחנו בטוחים שאנחנו צריכים את אותם קישורים של TRYG אל דפי ספר החינוך? כדאי לשאול אולי את אראל אם אפשר למחוק אותם במקום לערוך את כולם ולתקן את ההפניות--Roxette5 (שיחה) 19:48, 9 בנובמבר 2014 (IST)

לי אין בעיה אישית למחוק את ההפניות הללו (ואת כל ההפניות הדומות, כגון Tnk1/prqim/t01 ועוד), אבל חשבתי שזה מקובל אז התחלתי לתקן את ההפניות במקום למחוק אותם. Inkbug (שיחה) 19:55, 9 בנובמבר 2014 (IST)
ההפניות הללו נועדו ליצירת קישורים קצרים. כששולחים בדואל קישור לדף עם שם בעברית, הקישור יוצא מאד ארוך ובדרך-כלל נחתך, ולכן זה עוזר שיש קיצור-דרך עם שם באנגלית. לדעתי לא צריך להשקיע בהם יותר מדי זמן - אפשר להשאיר אותם כך - מי שיצטרך אותם יעדכן. --אראל סגלשיחה • י"ח בחשוון ה'תשע"ה 14:19, 11 בנובמבר 2014 (IST)
תודה רבה על הבירור. Inkbug (שיחה) 10:46, 12 בנובמבר 2014 (IST)

הסרת הכותרת של דף לדוגמה בתבנית "שולחן ערוך"[עריכה]

שלום לך. לא צריכים יותר את הכותרת בתבנית הנ"ל שכתוב השולחן ערוך בויקיטקסט עדיין בתהליכי בנייה. לחץ כאן כדי לראות דוגמה לעיצובו של סימן בשולחן ערוך יחד עם נושאי כליו. וראה גם ויקיטקסט:שולחן ערוך. אתה יכול להסיר אותו?--Roxette5 (שיחה) 10:38, 27 בנובמבר 2014 (IST)

אני חולק על דעתך. מיזם השולחן ערוך כולל גם נושאי כלים, וכל עוד אין לפחות משנה ברורה על כל אורח חיים ובאר היטב על שאר חלקי השו"ע, הוא יהיה "בתהליכי בנייה". גם הטקסט של השולחן ערוך עצמו זקוק להגהה פה ושם (בפרט בסימנים שבכתיב חסר באבן העזר). אינני סבור שמן הראוי להסיר את הכותרת הנ"ל עדיין. נחום - שיחה 11:09, 27 בנובמבר 2014 (IST)
הקוד שמוסיף את המשפט הזה נמצא בשורה השמינית בתבנית:שולחן ערוך. האם לערוך או לא נתון לשיקול דעתכם. Inkbug (שיחה) 11:38, 27 בנובמבר 2014 (IST)

נקודות שונות בתבנית "שולחן ערוך"[עריכה]

שלום לך. הריני גם רוצה לתייג את משתמש:נחום לשיחה. התבנית הנ"ל מורכב מדי בשבילי להבין איך לערוך אותו בנושאים כדלהלן ובכן פניתי אליך לעזרה.

 • בתבנית {{שולחן ערוך}} יש פסקה בהתחלה שכנראה בודק אם קיים על אותו סימן דף מקביל של המשנה ברורה. אלא שכנראה יש איזה תקלה כי גם על דפים שיצרתי בהם דפים של משנה ברורה אינני רואה שום שינוי בדף של שולחן עורך חוץ מטקסט קטן למעלה בשמאל שכותב זמני בדיקת מ"ב. תוכל להסביר לי מה קורה עם זה ואם אפשר לתקן אותו בבקשה לעשות את זה.
אני חושב שזה מיותר ומן הראוי להסיר את זה. אפשר לבדוק בדפי הסעיפים אם יש משנה ברורה, כי אמור להיות משנה ברורה כמעט על כל סעיף וסעיף.
בכל אופן שיניתי את זה כך שעכשיו זה אמור לעזור לך בעבודתך עד שתסיים. תבדוק אם עכשיו זה עובד לך. נחום - שיחה 01:31, 10 בדצמבר 2014 (IST)
 • אני ונחום הסכמנו שאנחנו רוצים שתהיה סרגל קטן שיפנה אל הסימן המקביל של אותו דף שולחן ערוך המדובר. לצורך הענין, אם מסתכלים בדף שולחן ערוך אורח חיים ע אנחנו רוצים שתהיה סרגל של נגיד "משנה ברורה" ט"ז מגן אברהם -- כולם מקשרים לאותו סימן ע'. משהו בסגנון כזה:
מפרשים על שו"ע אורח חיים: משנה ברורה | ט"ז | מגן אברהם
אולם, בשביל זה צריכים להציב 4 שורות של תנאים בתבנית כי לכל טור וטור של שולחן ערוך יש רשימת מפרשים שונה. ובכן, לאורח חיים נצטרך (משנה ברורה, ט"ז, מגן אברהם), לאבן העזר (בית שמואל, באר היטב, ועוד), לחושן משפט (סמ"ע, ש"ך, ט"ז, קצות החושן...), ליורה דעה (ש"ך , ט"ז, פרי חדש...).
אני לא חושב שיש בזה צורך, די בכך שיהיה בכל סימן קישורים לכל סעיף וסעיף, ובסעיף יופיעו כל המפרשים עם קישור לכל מפרש על כל הסימן, כפי שזה עכשיו באורח חיים. נחום - שיחה 01:31, 10 בדצמבר 2014 (IST)
(סליחה אינקבוג על ריבוי השיחה, חשבתי שאני ונחום בהסכמה לדברים אלו) נחום, אם אינך מתנגד באופן מפורש אז אני מתעקש בבקשה שאינקבוג יערוך שינוי זה (מכמה סיבות שאני יוכל להסביר לך בדף שיחה שלך. העיקרי מביניהם הוא שיצירת דפים של סעיפים יקח לדעתי שנים -- אני אין לי כוונה להשקיע הרבה זמן ליצור אלפים של דפי סעיפים -- בעוד שאפשרות זה ינגיש את המפרשים לקורא בדף באופן מיידי.--Roxette5 (שיחה) 12:16, 10 בדצמבר 2014 (IST)
סליחה על אי ההבנה. עכשיו אני מסכים איתך. נחום - שיחה 12:28, 10 בדצמבר 2014 (IST)
תוכל לעשות את זה בבקשה :-)?--Roxette5 (שיחה) 01:03, 10 בדצמבר 2014 (IST)


אני רואה שאתה לא פנוי כעת, אין בעיה, אני מעתיק את הבקשה למזנון. תודה רבה בכל אופן.--Roxette5 (שיחה) 11:23, 12 בדצמבר 2014 (IST)


כנס ויקיטקסט בוינה - הרשמה ומלגות[עריכה]

שלום, רציתי להודיע לך שניתן להירשם ולבקש מלגות לכנס ויקיטקסט הבין לאומי בקישור הזה. בהצלחה חיוך Chenspec-WMIL (שיחה) 11:15, 1 באוקטובר 2015 (IDT)

שד"ל - 2[עריכה]

שלום לך.

יש באתר סאפראיה פרויקט כרגע של פירוש השד"ל. לכן ברצוני להתעסק בזה עכשיו וברצוני להתבסס ראשית על העבודה שאתה כבר השקעת בספר. אלא שאני נתקל בבעיה.

ברצוני להציג דפים כמו שעשיתי בכלי יקר על שמות. כותורת של כל פסוק ופסוק. קיטוע ורווח בין הפסקאות. כאשר אני מסתכל על הדף שלך בבראשית פרק א משתמש:Inkbug/שד"ל/בראשית/א -- הכל מעורב ברצף אחד של מילים ואין יכולת לעצב או לקטע את זה יותר כי זה בנוי על דפי העמודים...

יש לך פתרון איך אני יכול להעתיק מהחומר שלך בדפי העמודים ולהדביק בדפים של שמואל דוד לוצאטו (שד"ל) על בראשית?--Roxette5 (שיחה) 20:24, 27 באוקטובר 2015 (IST)

שלום,
החומר בדפים שלי מנסה להיות העתק נאמן למקור של המהדורה הראשונה, כולל העיצוב והחלוקה לפסקאות (כמו שעושים בוויקיטקסט באנגלית). לפיכך, אני מעדיף לא לשנות את העיצוב בדפים במרחב עמוד.
כדי ליצור דפים מחולקים לפסוקים, יש שתי אפשרויות: ניתן להעתיק את הטקסט לדפי הפרקים ולעצב אותו מחדש, או שניתן להוסיף תגי קטע לדפים במרחב עמוד בשביל כל פסוק, ולהכליל כל פסוק באופן פרטני. הבעיה באופן הראשון הוא שכל תיקון לטקסט (והוספת טקסט חדש) יצטרך להיעשות פעמיים, פעם בדפים במרחב עמוד, ופעם בדפים שלך. הבעיה באופן השני הוא שהעיצוב של הטקסט שייווצר יהיה מוגבל לעיצוב של המהדורה המקורית. כלומר, באופן השני, העיצוב לא יהיה עקבי עם העיצוב של רוב הפרשנים האחרים באתר (סגנון שונה של מקורות ודיבור המתחיל, וכד').
בברכה, Inkbug (שיחה) 10:49, 28 באוקטובר 2015 (IST)


בינתיים אני אשאיר את זה על הצד כי גם לא גמרו את כל הספר באתר סאפריה. אולם, נראה לי שאנחנו מחזיקים בהשקפה שונה בנוגע לענין של התצוגה והעריכה ולכן אם כן כדאי ליצור שתי מהדורות שונות. לבינתיים זה לא רלוונטי.--Roxette5 (שיחה) 01:00, 29 באוקטובר 2015 (IST)

מחיקת דפים ליקוטי הלכות[עריכה]

שלום לך,

הרגע מחקתי הרבה דפים של ליקוטי הלכות אבל לא שמתי לב רק לאחרונה שלכל אחד יש דף הפנייה אליו שגם דרוש למחיקה. אינני רוצה להפיל עבודה זו עליך. בבקשה אם תוכל להראות לי איזה דף מסתכלים בכדי לראות את כל הדפים שמפנים אל הפנייה שבורה אני אשמח למחוק אותם בעצמי.--Roxette5 (שיחה) 20:30, 15 בנובמבר 2015 (IST)

סליחה על התשובה המאוחרת: עיין במיוחד:הפניות לא תקינות. בברכה, Inkbug (שיחה) 15:04, 18 בנובמבר 2015 (IST)