ויקיטקסט:מזנון/ארכיון פברואר 2013

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


כותרות בעיתיות

שלום אני רוצה לקשר (מערכים רלוונטיים בויקיפדיה) לפירושי רש"י בפסוקי ספיציפיים (למשל רש"י_על_בראשית_יב, אבל לקשר ישירות לפסוק ז') הבעיה היא שבכותרת יש קישור לכל הפסוק והוא מפריע לי לקשר אליו ישירות, נראה לי יותר נכון להוריד את הקישור לתוכן הפסקה ולא להשאירו בכותרת. • אור שפיראשיחהתרומות • ו' בשבט ה'תשע"ג • 14:38, 17 בינואר 2013 (IST)

עד שהכותרת תתוקן, את יכולה לקשר ישירות ל: קטע:רש"י על בראשית יב ז. --אראל סגלשיחה • ו' בשבט ה'תשע"ג 20:28, 17 בינואר 2013 (IST)
יותר הגיוני לקשר לדף המלא • אור שפיראשיחהתרומות • כ"ז בשבט ה'תשע"ג • 15:46, 7 בפברואר 2013 (IST)


שאלות בטעמי מקרא בספר היכל הברכה

חשבתי לכתוב בדף שיחה של DOVI אלא שנראה לי שהדבר אולי קשור לעוד כמה אנשים להצטרף לענין. קטע האחרון שהקדלתי בספר היכל הברכה יש בו כמה ענינים של טעמי מקרא שאינני מכיר בהם ורוצה להתייעץ אתכם:

  • בפסוק יא -- מה זה "רביע"? והאם הטעם הזה מופיע במלים שהקלדתי (שוב אני לא יכול לראות חלק מהאותיות של טעמי המקרא במחשב שלי ולכן אני שואל). האם מופיע "רביע" בטקסט?
  • שם בהמשך בפסוק כ'-כג' :
ישרצו המים - פרשה פתוחה. ואם לא הפסיק בפתוחה הספר פסול. ושיעור פתוחה וסתומה תשעה אותיות-- שלשה פעם "אשר", ולא "יין". גם אלה ביין שגו.
קצת הסתפקתי. אני מניח שכונתו הוא שהשלשה מלים שמהווים את השיעור של פרשה פתוחה הינם אותיות רחבות של "אשר" ולא אותיות צרות כמו "יין". ואז הוא מביא את הפסוק "גם אלה ביין שגו" כמליצה על הטעות של סופרים אלו. האם זה נכון?
ועוד דבר, לא הבנתי עצם כונתו באמרו "ישרצו המים - פרשה פתוחה" -- כל הפרשיות בבראשית א' הינם פתוחות, לא?--Dmokhtar (שיחה) 00:03, 3 בפברואר 2013 (IST)


שבוע טוב דניאל,
בפסוק יא שם יש לך טעות בטעמים. במילה "דשא" מופיע אצלך זקף קטון, וצריך להיות רביע. רביע נראה כמו נקודה אחת מעל האות, בעוד הזקף הקטון הוא נקודתיים. תיקנתי.
נראה לי שההבנה שלך ב"אשר" ו"יין" אכן נכונה.
כנראה שהיו סופרים שטעו בפרשה הפתוחה שב"ישרצו המים" ולא טעו בפרשיות האחרות.
בברכה, נחום - שיחה 00:57, 3 בפברואר 2013 (IST)

ויקישיבה

בטח בהצתה מאוחרת אבל למקרה שלא יש כאן הרבה תוכן שלפי מה שהבנתי נמצא ברשיון שאפשר להתמודד איתו • אור שפיראשיחהתרומות • כ"ז בשבט ה'תשע"ג • 15:47, 7 בפברואר 2013 (IST)


אור שלום.

מעיון בחומרים שם הם נראים יותר כמו חיקוי של ויקיפדיה ולא של ויקיטקסט. בדרך כלל אין טקסטים אלא מאמרים על נושאים שונים. מעט הטקסטים שמצאתי כבר נמצאים אצלנו. Ahituvrs (שיחה) 16:20, 7 בפברואר 2013 (IST)

הי, נתתי קישור ישיר לדף שבו מרוכזים כל הטקסטים, האמנם כל אלו נמצאים אצלינו? • אור שפיראשיחהתרומות • כ"ז בשבט ה'תשע"ג • 21:15, 7 בפברואר 2013 (IST)
סליחה, רק עכשיו ראיתי שזה לא הטקסטים עצמם אלא הסבר על הספרים • אור שפיראשיחהתרומות • כ"ז בשבט ה'תשע"ג • 21:17, 7 בפברואר 2013 (IST)
בלי קשר, הרישיון שלהם הוא לא מסחרי ולכן לא ניתן להעתיק משם לפה. החבלן (שיחה) 23:14, 7 בפברואר 2013 (IST)

מיון שמות של קטגוריות

לא בטוח אם הדבר אכן ניתן לשינוי, אולי הוא חלק ממערכת אתר הויקי עצמו.... בכל אופן שמתי לב כאשר הוספתי את דברי הארי"זל (של הספר שער מאמרי רז"ל) לתוך הקטגוריה של אחרונים על הש"ס שהוא ממוין תחת אות א', אמנם בלי הצגה של השם "אריזל". שאלתי האם אפשר לשנות את המנגנון של שיבוץ הקטגוריות כך שבמידה שהשם שהוזן תוך התבנית של קטגוריה אינו זהה לשם של הדף אזי בדף של קטגוריות יופיע השם שהוזן לפני שם הדף.

למשל, במקרה שלנו, בדף "אחרונים על הש"ס" יוצג כך תחת אות א' -- ארי"זל - שער מאמרי רז"ל.--Dmokhtar (שיחה) 09:43, 17 בפברואר 2013 (IST)

למיטב ידיעתי אין אפשרות כזאת, אבל יכול להיות שאני טועה. Inkbug (שיחה) 10:04, 17 בפברואר 2013 (IST)

עיצוב העמוד הראשי

שלום לכולם!

העמוד הראשי שלנו קצת מיושן (לפחות לדעתי), ולכן עבדתי על עיצוב חדש: משתמש:Inkbug/עמוד ראשי. מה אתם חושבים? אתם בעד העיצוב הזה? נגד? יש לכם הערות / הארות / תגובות / שאלות?

תודה, Inkbug (שיחה) 12:44, 17 בפברואר 2013 (IST)

אפשר להוסיף שורה ל"מפרשים על תלמוד" -- ראשונים, אחרונים. אמנם הוא בתחלת דרכו אבל כבר יש לנו את חידושי הרשב"א על הש"ס ורי"ף ותוספות על הש"ס. מקווה שכעבור הזמן נוכל למלאות את כל מה שנמצא בדפים של [[קטגוריה:ראשונים על הש"ס]] ו[[קטגוריה:אחרונים על הש"ס]]...--Dmokhtar (שיחה) 16:19, 17 בפברואר 2013 (IST)
הוספתי. מה אתה חושב? Inkbug (שיחה) 16:47, 17 בפברואר 2013 (IST)
מצוין! אפשר להוסיף ..איך אומרים.. טבלא של הסבר על סמלי המרובעים השונים האלה? בנוסף ללחיצה על כל סמל בנפרד...--Dmokhtar (שיחה) 18:20, 17 בפברואר 2013 (IST)
המרובעים מוויקיספר האנגלי. הוספתי tooltip – ככה יותר טוב? Inkbug (שיחה) 19:19, 17 בפברואר 2013 (IST)
מצוין! הערה: יש פעמיים 'רמב"ם' - אחד ברשימה של "ספרי יסוד" ואחד ברשימה של "הלכה" (וכן הראשונה רשום כ0% שלם בטעות)? וכן לגבי הרי"ף אחר שהוספת את הרי"ף לרשימה של מפרשי בבלי.    גם הירושלמי איננה אלא כ25% או 50% מושלם.
הייתי מוסיף לרשימה של "קבלה" כל ספרי ר' חיים ויטאל
  • עץ חיים -- 90%
  • שער הכוונות -- 85%
  • שמונה שערים -- 50%
  • אוצרות חיים -- כמעט 0%
  • פרי עץ חיים -- 90%
לא נראה לי ש"אגרת ר' שמשון מאוסטרופולי" הינו כזה קטע חשוב שנדרש לשים אותו כ"ספר" בנפרד.... מדובר בסופו של דבר בקטע קטן יחסית לעומת שאר הספרים ברשימה...--Dmokhtar (שיחה) 19:48, 17 בפברואר 2013 (IST)
הוספתי את ספרי הקבלה שהזכרת, חוץ משמונה שערים שלא מצאתי - אתה יכול לתת קישור? תרגיש חופשי לשנות בעצמך - אני לא ממש מכיר את ספרי הקבלה השונים.
אוקיי יצרתי דף של שמונה שערים והפניתי אותו אל כתבי האר"י. מספיק נראה לי.--Dmokhtar (שיחה) 21:52, 17 בפברואר 2013 (IST)
מצוין. תיקנתי את ההפניה הכפולה. Inkbug (שיחה) 22:01, 17 בפברואר 2013 (IST)
לגבי הרמב"ם והרי"ף: שלמות הרמב"ם היתה טעות - תיקנתי. כל הדברים ברשימת ספרי היסוד מופיעים פעמיים או יותר - במדפים האחרים. לגבי הירושלמי, ממה שראיתי אין שם כמעט תוכן בכלל - כמעט כל המסכתות ריקות. Inkbug (שיחה) 20:35, 17 בפברואר 2013 (IST)
הוספתי את שמונה שערים. תודה, Inkbug (שיחה) 21:45, 17 בפברואר 2013 (IST)
אהבתי את העיצוב, ובמיוחד את הסימונים של רמת הגימור של טקסטים - זה באמת מאד חשוב למבקרים חדשים באתר לדעת איזה טקסטים גמורים ואיזה עדיין לא.
אפשר אולי להוסיף מקום לטקסטים מתורגמים משפות זרות - יש כאן כמה תרגומים מקוריים של טקסטים מרוסית, אנגלית ועוד. --אראל סגלשיחה • ח' באדר ה'תשע"ג 22:26, 18 בפברואר 2013 (IST)

שלום, וסליחה שלא הגבתי קודם. גם אני חושב שהעיצוב מאוד יפה, ושיפור גדול על מה שהיה קודם. הדבר היחיד שאולי ניתן להוסיף בעתיד זה קצת תמונות מתאימות.

לגבי התוכן גם אני חושב שהעבודה מצויינת. מסכים שיש להוסיף תרגומים מקוריים מרוסית ואנגלית.

בארון הספרים היהודי רק הייתי מוסיף את התלמוד הירושלמי המנוקד והמעוצב. מדובר על פרויקט חי שכבר יש בו הרבה פרקים תלמודיים שלמים (יותר מהבבלי), ועוד פרקים נוספים יופיעו בקרוב.

לגבי סימני "שלמות" גם אני מסכים שזה יפה. אמנם דבר אחד קצת מפריע: יש ספר קטן שהוא שלם, וכמובן שיש בו ערך. אמנם יש גם חיבור ענקי שאינו שלם, אבל החלקים השלמים ממנו יותר חשובים מהספר הקטן השלם. לדוגמה: ערוך השולחן אורח חיים שלם לגמרי בעיצוב מלא והמון הגהות, והוא כשלעצמו הרבה יותר חשוב מכמה ספרים שלמים אחרים, אמנם הוא רק מקבל סימן של 25%. אותו דבר נכון לגבי פרקי התלמוד המנוקדים והמעוצבים שכבר הזכרתי: אמנם יש בהם כעת רק אחוז קטן מהתלמוד, אבל הם מהווים תרומה ענקית מבחינת הידע והכשרון המושקע בהם, וכן בחשיבותם ככלי לימוד.

אולי פתרון פשוט אפשרי לבעייה זו: הדגשת הכותרות לספרים שיש בהם המון השקעה וערך מיוחד ללודמים. Dovi (שיחה) 22:56, 18 בפברואר 2013 (IST)

עוד דבר חשוב שצריך להוסיף: פירוש המלבי"ם על הספרא של Dmokhtar (בנוסף לספרא עצמו). Dovi (שיחה) 23:01, 18 בפברואר 2013 (IST)
גם במצבו הנוכחי, הדף החדש לדעתי יפה, ואפשר כבר להשתמש בו. --אראל סגלשיחה • ט' באדר ה'תשע"ג 07:15, 19 בפברואר 2013 (IST)
שלום לכולם! תודה על כל התגובות, ואני אנסה לעבור עליהם אחד אחד:
  1. תרגומים מקוריים: אני אשמח להכניס אותם, אבל אני לא בטוח את מה ואיפה. אם מישהו אחר רוצה להוסיף אותם, אשמח מאוד.
  2. הוספתי את הירושלמי המנוקד ואת המלבי"ם על הספרא.
  3. אני מסכים שיש בעיה עם ספרים גדולים לא שלמים אבל שימושיים, אבל אני לא חושב שכדאי להדגיש אותם. מה דעתכם על ריבועים ירוקים לספרים האלו (ראו את ערוך השולחן עכשיו)?
תודה לכולם, Inkbug (שיחה) 08:43, 19 בפברואר 2013 (IST)

כולנו שכחנו מזה (אולי בעקבות פורים :-). נראה מהדיון למעלה שכולם רואים שיפור רציני בדף החדש שיצר אינקבאג, ואם יש דברים קטנים לתקן ניתן לעשות את זה גם אחר כך.

מציע שנחליף כבר את הדף הראשי. מה כל השאר חושבים? Dovi (שיחה) 15:32, 4 במרץ 2013 (IST)

אני בעד Ahituvrs (שיחה) 11:55, 5 במרץ 2013 (IST)

לייק!--Dmokhtar (שיחה) 18:57, 5 במרץ 2013 (IST)

גם אני בעד. נחום - שיחה 23:49, 5 במרץ 2013 (IST)
בוצע. Dovi (שיחה) 05:16, 6 במרץ 2013 (IST)
תודה לכולם על כל ההצעות והעזרה! אני שמח שהצלחנו לשפר את העמוד הראשי – אני מקווה שזה יתרום לאתר ויגרום ליותר השתתפות ושימוש בו.
אגב, העמוד הראשי שלי הורכב מכמה חלקים – לא הכול הועבר, אבל תיקנתי את זה. Inkbug (שיחה) 07:52, 6 במרץ 2013 (IST)

בבקשה הגיבו על הצעות למענקים ליחידים עד ה21 בפברואר

Wikimedia Foundation RGB logo with text.svg

I apologize if this message is not in your language. Please help translate it.

The Wikimedia Foundation is considering Individual Engagement Grant proposals from community members. Please join the discussion and share your thoughts about these ideas, until February 21. The following proposal may be of particular relevance for this Wikimedia project:

Thanks! --Siko Bouterse, Head of Individual Engagement Grants, Wikimedia Foundation 03:02, 20 בפברואר 2013 (IST) Distributed via Global message delivery. (Wrong page? Correct it here.)

תרגום: קרן ויקימדיה בודקת הצעות למענקים ליחידים מאת חברי הקהילה. בבקשה הצטרפו לדיון ושתפו את מחשבותיכם על הרעיונות האלו, עד ה21 בפברואר. יכול להיות שההצעה הבאה רלוונטית במיוחד לפרויקט הזה:

תודה! --Siko Bouterse, ראש מענקים ליחידים, קרן ויקימדיה 03:02, 20 בפברואר 2013 (IST)

(תרגמתי את "Individual Engagement Grant" כ"מענקים ליחידים", אבל זה לא תרגום רשמי.) Inkbug (שיחה) 12:59, 20 בפברואר 2013 (IST)

שאלה: דרך טובה לשייך סימן במלבי"ם לדף בודד במסכת הוריות

שלום. אני כרגע באמצע הקלדת מלבי"ם (התורה והמצוה ויקרא ד יג-יד#סימן רמח) שהינה פחות או יותר פירוש מלאה של סוגיא אחד בגמרא הוריות (דף ה.). רציתי לשאול מהקבוצה איזו היא הדרך הטובה ביותר לשייך איכשהו ולהפנות מהדף שמה בהוריות ה א לקטע של המלבי"ם המדובר? הערת שוליים? הוספת קטגוריה? אחרת?...--Dmokhtar (שיחה) 21:31, 20 בפברואר 2013 (IST)

אולי מתאים יותר לשים את הקישור בביאור:בבלי הוריות דף ה.
אם המלבי"ם מפרש סוגיות רבות בגמרא, אז אולי כדאי ליצור סימון מיוחד עבורו, כמו שהתחלתי לעשות עבור פירוש עין איה על התלמוד, למשל בביאור:בבלי_שבת_דף_י. --אראל סגלשיחה • י"ב באדר ה'תשע"ג 02:53, 22 בפברואר 2013 (IST)
יש מלבי"ם על הש"ס ומה שאתה מקליד נראה שאמור להיות התורה והמצווה על תורת כהנים הוא אכן מפנה לסוגיה בהוריות, אבל ממש איננו פירוש לסוגיות שם. ובוודאי שלא פירוש מלא - לא יותר ולא פחות.
אבל ברשותך, יש לי כמה הסתייגויות מהקלדה זו - הגורמת לענ"ד ליותר שיבוש מאשר תועלת. ועל כך תחת כותרת נפרדת
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 23:31, 10 ביוני 2013 (IDT)