ויקיטקסט:מזנון/ארכיון אפריל 2013

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


סיכום מצב כעת על פרויקט ספר הזוהר.

שלום לכולם.

אני כמעט סיימתי לבינתיים את מה שרציתי לשפר במצב של ספר הזוהר באתר. סיכמתי משימות דרושות והערות סתמיות בדף השיחה של הזוהר.

כל מי שמעוניין בענין מוזמן להסתכל שמה. תודה. --Dmokhtar (שיחה) 23:32, 2 באפריל 2013 (IDT)

גמרא מבוארת

ניסיתי ללמוד דף גמרא עם פירוש רש"י, וראיתי שיש לכם "גמרא מבוארת" שזה בעצם ערבוב של פירוש רש"י עם ביאורים נוספים. מאוד לא מצא חן בעיניי השיטה הזאת שלא עושה הבחנה ברורה בין הביאורים, והכל מובא בהערות ללא מקור ברור. בכל אופן, זה לא מקובל כך בין לומדי הגמרא והדברים ידועים. מצופה לעשות הבחנה ברורה, ולהביא את לשון הגמרא לחוד, ולצד זה את פירוש רש"י לחוד, כפי שלמדו בכל הדורות. ניתן להוסיף פירושים וביאורים חדשים נוספים, אך במקום נפרד וברור. אבל אסור לערבב את הכל ולעשות סלט. זה ממש לא יפה ולא מקובל. בברכה.

נראה לי כאן כמקום נכון גם להציג את דעתי ברוב התחום של "ביאור" באתר. לעניות דעתי יש הבחנה עדינה בין משמעות המילה "ביאור" ו"פירוש" ונראה לי שיש לא מעט דפי "ביאור" שהינם בעצם 'פירוש' אינבידאולית של תורמים ספציפיים (שהוא דבר מצוין שכל אחד ואחד מביע את חלקו בתורה). 'ביאור' צריך להיצמד אך ורק להבהרת המלים שמופיעים בתוכן. ברגע שמכניסים יתר בחינות של פרשנות - הדבר כבר הפך לפירוש של אחד או אחר וראוי שתוכן הפירוש והפרשנות ייוחס למקור אומרו. לא באופן סתמית. מביע את דעתי לא בכוונה לשנות כיוון או להפך עבודות שקיימות כבר באתר אבל ראיתי לנכון לפחות להציג את הCOUNTERPOINT של הדיון. שיהיה. בברכה לכל התורמים וקוראים.
יחד עם זאת, כתגובה לדבריו של המשתמש האלמוני למעלה, לא בדיוק הבנתי מה הבעיה. ניתן ללמוד מדף הגמרא עם פירוש רש"י בלבד ולא צריכים ללמוד מדפי הביאור אם לא רוצים...--Dmokhtar (שיחה) 12:42, 3 באפריל 2013 (IDT)
שלום, צריך להבין קודם כל שרוב הביאורים באתר (למעט המשנה ועוד קצת) הם לא יותר מנסיונות ספורדיים, ולגבי הגמרא לדוגמה אין תמיד עקביות אפילו מפרק לפרק וממסכת למסכת. בדרך כלל, רק כאשר מגיעים למסה קריטית של עבודה בתחום מסויים מגיעים לשלב גיבוש עקרונות הביאור. למיטב זכרוני זה עוד לא קרה לגבי הגמרא, אמנם כל מי שרוצה להתחיל בזה כמובן מוזמן ויבורך, כולל המעיר האלמוני בהערה למעלה.
אמנם כשבאים לשלב של ניסוח עקרונות, אנחנו לא מדברים בדרך כלל במונחים של "אסור" או "מקובל", אלא באופן נייטרלי ותועלתני: מהם עקרונות העריכה לביאור שניתנים לביסוס ולתיעוד, וישרתו הכי טוב את הלומד?
מסכים עם דניאל שראוי לייחס את הפירושים לאומרם. אמנם ניתן לעשות את זה בדרכים שונות, בין באופן מקומי ובין בהגדרת שיטת העריכה הכללית. Dovi (שיחה) 13:32, 3 באפריל 2013 (IDT)


לתלמיד האלמוני,
בכל דף של הגמרא המבוארת, ישנו קישור "הדף במהדורה הרגילה". לחיצה על קישור זה מובילה לדף גמרא רגיל, עם רש"י ותוספות, ללא כל ביאורים נוספים.
ייתכן שהקישור לא מספיק ברור - נשמח לקבל הצעות איך לעשות אותו ברור יותר. --אראל סגלשיחה • כ"ג בניסן ה'תשע"ג 23:20, 3 באפריל 2013 (IDT)

ביאור משנה

שלום לכולם

אני שמח לבשר לכם שהשלמתי את ביאור המשנה לארבעת הסדרים זרעים-נזיקין. חסרים רק מבואות למסכתות תרומות, מעשרות, מעשר שני ויבמות.

בשלב הבא אין לי כוונה להכנס לביאור סדרי קדשים-טהרות, אלא לעבור שוב על הביאור הקיים ולהוסיף לו - בעיקר על פי מהדורת ספראי, במקומות שיראה לי נחוץ.

כולם מוזמנים לעיין ולהעיר. Ahituvrs (שיחה) 09:57, 5 באפריל 2013 (IDT)

קודם כל יישר כוח עצום! יצירה חשובה מעין כמוה, שגם יכולה להיות בסיס לפיתוחים נוספים בעתיד.
אודה שקצת קויתי שלאחר ארבעה סדרים ה"מחלה" תדביק אותך גם לעוד שני סדרים... :-) אבל כמובן שכל מה שתעשה תהווה ברכה.
שבת שלום! Dovi (שיחה) 10:06, 5 באפריל 2013 (IDT)
כל הכבוד! ומזל טוב!--Dmokhtar (שיחה) 16:06, 5 באפריל 2013 (IDT)
מזל טוב ויישר כח עצום! תזכה להמשיך ללמוד וללמד את כל דברי התורה הזו. (אתה מזמין אותנו לסיום? :-)) החבלן (שיחה) 13:43, 7 באפריל 2013 (IDT)

סרגל כלים

הי לכולם, רציתי לדעת אם משהו יכול לסדר את סרגל הכלים? בויקיפדיה יש בסרגל הכלים אפשרויות רבות יותר כמו מרכוז הטקסט, נוסחאות מתמטיות וכו'. האם משהו יכול להרחיב את הסרגל?

שאלה נוספת נוגעת לגבי הזחה של תחילה השורה (ולא הזחה של פסקה שלמה). משהו יודע כיצד מזיחים את השורה הראשונה פנימה? תודה מראש, --Ahhh (שיחה) 11:54, 5 באפריל 2013 (IDT)

אם אתה רוצה להוסיף את הכלים הללו, תוסיף את השורה הבאה לדף הcommon.js שלך:
if ( (wgAction == "edit" || wgAction == "submit") && !($('#wpTextbox1').prop( 'readonly' )) ) {
 mw.loader.load('//he.wikipedia.org/w/index.php?title=MediaWiki:Edittoolbar.js&action=raw&ctype=text/javascript');
}

לדעתי אין צורך בכל הכלים הללו בשביל כולם, וזה רק מאט את זמן טעינת הדף. Inkbug (שיחה) 12:23, 5 באפריל 2013 (IDT)

תודה רבה! שבת שלום --Ahhh (שיחה) 14:02, 5 באפריל 2013 (IDT)
אם ברצונך רק בהזחה של תחילת השורה ללא צורך בייבוא סרגל כלים חדש אפשר להשתמש בתבניות {{ררר}} או {{ססס}} או {{רווח קשיח}} כדי להזיח את תחלת השורה.--Dmokhtar (שיחה) 07:24, 7 באפריל 2013 (IDT)

טבלה של דפים ודפים לא נסקרו של כל מיזמי ויקיסורס

לכל מי שזה מעניין https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wikisource_by_validated_pages_20130403.png --Dmokhtar (שיחה) 16:09, 5 באפריל 2013 (IDT)

סטטיסטיקות עדכניות על האתר שלנו

שבוע טוב. למי שמעוניין לקרוא, הופיעו סטטיסטיקות חדשות על ויקיטקסט העברית (וגם על כל מיזמי ויקימדיה). בין השאר: אנחנו מתקרבים לשני מליון ציפיות בחודש. Dovi (שיחה) 22:41, 6 באפריל 2013 (IDT)

מעניין: זה יותר מהצופים בויקיטקסט בערבית (במקרה מופיע אחרינו, ולא בדקתי עוד שפות)! לא רע!

Ahituvrs (שיחה) 23:42, 6 באפריל 2013 (IDT)

נראה לי זה לא מקרה. הרשימה מסודרת לפי מספר הצופים. תודה דובי על הקישור.--Dmokhtar (שיחה) 00:10, 7 באפריל 2013 (IDT)

ארגון דפים של הרב שלמה שטנצל - הצבעה

שלום לכולם.

שמחתי לראות בזמן האחרון תרומות של דפים של מאמרים שונים מהרב שלמה שטנצל. אולם, כבר הבעתי את דעתי בכמה דפים (וגם בדף שיחה של MIMI) ששמות הדפים אינם נכונים. כל הכותרות של הדפים הם ללא סימן שהדף הינו תת-סוג של הרב שטנצל. כך לדוגמאות ספורות --

אני מבין שדפים אלו הם פרי עבודה של משפחה ואוהדים של הרב הנ"ל ובכן ברצוני לגשת אל הנושא במלא התחשבות ולא סתם לפלוש לתוך עבודתם של אחרים ולשנות להם דברים שעבדו עליהם שעות על שעות. בכל זאת, נראה לי שללא התערבות, הבעיה (שהינה לפחות 'בעיה' בעינים שלי) לא תיפתר. לכן, ברצוני להעביר דפים ולשנות את הארגון לצורה ולפורמט שהינה לדעתי הולמת יותר.

כך למשל, ברצוני ליצור שמות בדומה לזה: הרב שלמה שטנצל\מכתבים ומאמרים\רצח דהאן. וכולי וכולי.

מבקש שהדבר יעלה להצבעה וכל מי שמתנגד שיעלה את טיעוניו לפני שאני מתחיל "לסדר". תודה. --Dmokhtar (שיחה) 00:31, 19 באפריל 2013 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד נחום - שיחה 01:33, 19 באפריל 2013 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. ותודה. אבל תיקון קל: זה צריך להיות הרב שלמה שטנצל/מכתבים ומאמרים/רצח דהאן. גם כדאי לשים הודעה בדף השיחה של המשתמשת ולהסביר לה שארגון כזה רק יעזור למיזם שלה. Dovi (שיחה) 07:51, 19 באפריל 2013 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד צריך לקבוע מדיניות כללית בעניין. ואולי כדאי להוריד את התואר כפי שמקובל בויקיפדיה. יותר נגיש למשתמשים. --אפי ב. (שיחה) 08:25, 19 באפריל 2013 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. אבל צריך לקבוע מדיניות על איזה טקסטים מקומם באתר, ואיזה לא יכללו בו. Inkbug (שיחה) 09:47, 19 באפריל 2013 (IDT)

שלום, לגבי מדיניות הכללה כבר יש. אם המכתבים האלה הופיעו בזמנם בעיתונות (כולל העיתונות החרדית) אז יש להם מקום פה. אם מדובר על כתב יד של מחבר שהוא דמות ציבורית (או בהתכתבות עם דמות ציבורית חשובה) זה גם נכון. אבל אם מדובר בכתיבה אישית של המשתמש אז אין מקומם כאן, אלא אם כן מדובר על ביאור או כלי עזר לטקסט (במרחב הביאור) או לכל היותר במרחב האישי. שבת שלום, Dovi (שיחה) 10:19, 19 באפריל 2013 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד פעם הצעתי כאן הצעה כוללת על כל הדפים שלה - [1] תוכל להעזר בה. החבלן (שיחה) 11:03, 19 באפריל 2013 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד הארגון מחדש. האם יש תשובות לשאלות של Dovi לגבי אופי הטקסטים? (לא עיינתי בהם)

Ahituvrs (שיחה) 22:27, 20 באפריל 2013 (IDT)


או קיי. ככל שאני מעכל את המצב אני עוד יותר המום מפרופורציות הענין. אנסה להתייחס אחד אחד:
 1. חלק גדול מהבעיה הינה שהמשתמש 'עודד פלדמן' וMIMI (שהינם קרובי הרב שטנצל) אינם מבינים מספיק בשיום של דפים באתר. במיוחד, נראה לי האבחנה הקריטית שעדיין לא תפסו הוא בהבדל בין "שם ייצוגי" לבין שם פנימי. המשתמש הנ"ל רק יודע איך ליצור דפים וקישורים על ידי הכנסה לתוך מרובעים כזאת [[רצח דהאן]] ואינו מבין שאפשר ליצור אותו דף כזאת [[מחבר:רב שלמה שטנצל/מסמכים|רצח דהאן]]. משכך, המשתמש הולך ויוצר דפים על דפים בשמות לא נכונים (בבחינת אבוקה בידו של חרש שוטה וקטן) ומקשה על עבודת הארגון בסדרה גיאומטרי כל פעם שהוא יוצר דף חדש. הסיבה היחידי שאני לא חוסם אותו הוא מכיון שהדברים מאד קרובים אל לבו ופשוט אינו מבין את הנזק שהוא עושה ולכן עלול להיפגע הרבה מתוך חסימת משתמש.   אולם, המשתמש בקש ממני לדבר בטלפון ולהסביר לו - דבר שנורא שימח אותו לראות שיש נכונות כאן ללמוד ולשפר את השיטה. אני כרגע טס לחו"ל ולא יהיה לי זמן לדבר איתו. וגם הייתי מעדיף שמישהו יותר רגיל בעברית (ובמיוחד מושגים של מדעי מחשב בשפת עברית) שידברו עם משתמש "עודד פלדמן" לנסות להסביר לו את הענין של שיום דפים ושמות דפים שהזכרתי למעלה מבין היתר. מישהו יכול ליצור קשר איתו במייל ולדבר אתו בטלפון?
 2. ייתכן שהחבלן צודק לגבי כמה מהענינים של ארגון וסדר שהוא העלה בקישור למעלה. אולם, אין לי חשק באמת בפרויקט הזו כשהיא לעצמה ולא רוצה לקחת על הכתפיים כל ענין של לוודא שכל הדברים במקומם המושלמת. עיקר מגמתי הוא לרכז את כל המידע לתוך מסגרת אחד וליצור מספיק "משבצות" ומקומות ותאים כדי שהמשתמשים הנ"ל יוכלו להעלות כל חומר שהם רוצים לתוך מקומות המיועדים האלה. עיקר מגמתי הוא להעביר את כל המידע שקיים לתוך שם המרחב של "רב שלמה שטנצל" ואז להתחיל בעבודה הרבה של מחיקת ככלללללל הדפים שהינם בגדר השחתה לאתר כמו: המחזור ה-1 והרב מרדכי אליהו מספר איך הפך ממוכר חומוס לבקיא במשניות? וכולי.
 3. כדאי אולי ליצור מדיניות כללית לגבי כמות מינימום של יצירת דפים. חלק גדול מהבעיה הוא כאשר המשתמשים יוצרים דפים שמכילים בין 2,000 ל3,000 של בתים. לדעתי באופן כללי דף צריך להכיל לפחות 6,000 בתים לפני שמצדיק ליצור לו דף בנפרד. הדבר לשיקול הקהילה....
 4. יש עוד כמה נקודות אבל אין לי כרגע זמן להתייחס אליהם...--Dmokhtar (שיחה) 08:49, 21 באפריל 2013 (IDT)

כ"א הספרים כבר הושלמו

עדכון על פרויקט מהדורת המקרא ובקשת עזרה: היום בעזר"ה סיימתי את ספר דברי הימים, ועמו את כ"א הספרים במקרא, דהיינו את התנ"ך כולו חוץ מספרי אמ"ת (תהלים, משלי, איוב). ספרי אמ"ת דורשים תשומת לב מיוחדת בגלל מערכת טעמי המקרא הייחודית ובגלל עיצוב השורות הייחודי, ולכן השארתי אותם לאחרונה. אני מתכנן להשלים את משלי ואיוב עד סוף הקיץ הקרוב בעזר"ה, ואח"כ לגשת אל ספר תהלים.

גם מערכת הניווט (מספרי פרקים ופסוקים) כבר מוכן ברמת העיקרון, לפי השיטה היפה שפותחה בהצלחה על ידי משתמש:Inkbug (ותודה לו!), ויש אף יישום חלקי ממנו בספרים שונים. כמובן שצריך לבצע אותו במלואו לפני השימוש במרחב הראשי.

בינתיים יש מספר דברים שאפשר לעשות כדי לקדם את היישום במרחב הראשי:

 • לעבור על הספרים הקיימים ולדבוק אותם, ולהעיר על טעויות ותופעות חריגות.
 • לתת פידבק על דף המידע על המהדורה (המסביר את שיטת העריכה) ולתקן בו דברים שצריכים תיקון. דף זה יכול להיות הבסיס למהדורת המקרא בוויקיטקסט, בתנאי שתהיה הסכמה עליו מצד הקהילה. לא צריך לקבל אותו כפי שהוא כמובן, אבל אם יש תכנים בו שדורשים שינוי אז צריך בשביל זה פידבק ודיון.
 • דרוש אדם שיודע לתכנת, שיכתוב ויפעיל בוט כדי להעביר את הפרקים למרחב הראשי, תוך כדי הוספה אוטומטית של כל הקידוד הדרוש (בעיקר תגיות של פסוקים). אנחנו עוד לא שם, אבל אם יש מישהו שיכול להירתם לעניין הזה בעתיד, כדאי להתחיל לחשוב כבר עכשיו על איך עושים את זה.

שבת שלום לכולם, Dovi (שיחה) 15:47, 19 באפריל 2013 (IDT)

שינוי כתובת אתר "תורת אמת ONLINE"

בס"ד

שלום רב לכולם

רצינו להביא לידיעת כל מי שהכניס\יכניס\משתמש בקישורים לאתר "תורת אמת ONLINE" היינו קישורים המתחילים ב:

http://www.ateret4u.com/online

שיש להחליפם את תחילתם ל

http://www.toratemetfreeware.com/online

האתר החדש כבר פעיל, והאתר הישן יפסיק להתמך בקרוב

תזכו למצוות

צוות תורת אמת

הצבעה - קובצים של הסכמות וקריאות לימוד בפרויקט של רב שטנצל

שלום לכולם.

הועלו מאות דפים של הסכמות סרוקות וקריאות ללימוד במהלך העבודה של פרויקט "רב שטנצל". ניתן לראות אותם בקלות בצפייה בדף הקטגיורות קטגוריה:משנה יומית קטגוריה:הלכה יומית קטגוריה:חתן משנה. למרות ה-"חבל הגדול" בהשקעת כל הזמן של המעלים של החומר לאתר יש לדון בכמה סיבות למחיקת החומר במצבו הנוכחי:

 • החומר לא מתאים למדיניות ויקיטקסט. הסכמות וקריאות שלא הובאו לדפוס לכאורה. המעלים בעצם רוצים לשמש באתר כסוג של דפוס וירטואלי או דיסק קשיח לאחסון עשרות אלפי דפי חומר שקיים להם ביד.
 • החומר הועלה במקום הלא נכון ובשיום לא נכונה על ידי חוסר הבנת רקע במדעי מחשב ותכנות. לו מדובר בסקאלה קטנה היה ניתן לחשוב על משתמשים אחרים לשתף פעולה ולעבד את המידע ולהעביר אותו במקומו הנכון. אולם פרופרוציות החומר שהועלו בשגיאת ארגון הינם כה גדולים שהדבר ידרוש זמן רב מכמה משתמשים שמבינים כדי ל"תקן" את המצב. עקב כך, מחיקה גורפת "קל יותר" (בלשון המעטה. גם במחיקה דרוש זמן רב ללחוץ על כל דף בנפרד וללחוץ על "מחיקה" פעמיים... קיים דרך אחרת??).
 • לדעתי, חלק מאחריות מעלה ומשתמש באתר חייב להיות להכיר בדברים ואיך מייצרים דפים, מעלים חומר, וכולי בצורה הנכונה ובאופן הנכון - במיוחד במשך זמן ארוכה. המעלים בדיון ניתנו להעלות חומר באופן הרסני (מבחינת ארגון מידע) ללא עצירה ועקב כך הגענו לשלב כאוב עכשיו של חומר ושקיעה רבה מצד מתנדבים שנמצא במקום לא נכונה ומזיקה באתר כעת. בכל זאת, אם המעלים והמתנדבים בפרויקט הזה של רב שטנצל רוצים באמת לקדם את הענין ככל שאפשר - עליהם ללמוד; אם לא מתוך ויקיטקסט אז ממקור אחר. אבל כל עוד שדף נוצר בצורה לא נכונה -- זכות המפעילים למחוק את הדף במקום שלא אפשר "לתקן" את הצורה בזמן סביר.

דעתכם?--Dmokhtar (שיחה) 21:08, 22 באפריל 2013 (IDT)

אני מסכים. אני רק אוסיף שהתרגיל של החלפת משתמש ישן במשתמש חדש (תרומותיה של מימי מסתיימות יום לפני שתרומותיו של עודד מתחילות) כדי ליצור "דף חדש", מדיף ריח חריף של זלזול בקהילה. החבלן (שיחה) 00:16, 23 באפריל 2013 (IDT)
לא הייתי כאן בחודשים האחרונים, אבל לא הייתי ממהר למחוק את כל הדפים, למרות שזה הפתרון הקל, וגם הפתרון הנכון פורמלית. אבל אנחנו לא ויקיפדיה, ויש דברים מעבר לפורמליסטיקה. לכן, אני חושב שפתרון מתאים יותר הוא להעביר את כל המאמרים המיותרים למרחב האישי של מימי/עודד, ולאחר מכן להשקיע את המאמץ הסזיפי לסדר אותם במבנה עץ ספריות לוגי. אם מימי/עודד יוסיפו מאמרים מיותרים שלא למרחב האישי שלהם, למחוק את המאמרים שיתווספו שלא לפי הסכמה הלוגית. ‏– Fuzzy ‏– 00:34, 23 באפריל 2013 (IDT)
איך אפשר להעביר את כל המאמרים המיותרים למרחב האישי באופן קלה? אני רק מכיר בהתעק/הדבק... וזה ידרוש המון זמן...--Dmokhtar (שיחה) 00:53, 23 באפריל 2013 (IDT)
אולי AWB יהיה לך לעזר. ‏זה כלי מאוד חזק לאוטומציה של פעולות מהסוג הזה. ‏– Fuzzy ‏– 01:14, 23 באפריל 2013 (IDT)
סבבה. אבל איפה ניתן להשיג הרשאות להשתמש בו בויקיטקסט? שמה רשום שכל אתר הינו בנפרד:

Also, this page is for requesting AWB Access for this wiki (English Wikipedia) only. Other projects have their own check pages and you should ask administrators there to add you.--Dmokhtar (שיחה) 01:39, 23 באפריל 2013 (IDT)

לא צריך. נראה לי שמצאתי אותו כאן.--Dmokhtar (שיחה) 01:43, 23 באפריל 2013 (IDT)

עדיין צריך. התוכנה למעלה רק מיועד לויקיפדיה אנגלית נראה לי...--Dmokhtar (שיחה) 01:48, 23 באפריל 2013 (IDT)

שלום לכולם, קודם כל סליחה שלא היה לי זמן כמעט בכלל מאז יום ששי (וגם לא יהיה לי עד מחר או יום חמישי). אבל בינתיים הערה אחת חשובה, כי נראה לי שדברי האחרונים בנושא זה לא היו מאוזנים מספיק.

צריך לדעתי להבחין היטב בין מדיניות לבין התנהגות. המדיניות (כלומר השאלה האם יש מקום עקרוני לכל טקסט מסויים) - דיון בפני עצמו. אבל גם אם ניתן לטעון שיש מקום למשהו, אם מי שמעלה את החומרים לא משתדל כלל לשמור על התנהגות ראויה באתר, והוא מעלה עשרות ומאות דפים בלי כללי ארגון סבירים ובכותרות לא-ראויות, הכל לפי הקרטריונים האישיים שלו, ובכך הוא גורם בלגן באתר ובזבוז רב של זמן ואנרגיה מכל המשתמשים האחרים, אז יש מקום לטפל לא רק בתכנים עצמם אלא במשתמש עצמו. כלומר, לאחר שמציעים עזרה והוא ממשיך לגמרי בשלו, אולי יש מקום לאזהרה אישית ואח"כ אפילו לחסימה (לפחות לתווך קצר). Dovi (שיחה) 05:21, 23 באפריל 2013 (IDT)

מהבחינה הטכנית: לא צריך להעביר דפים בהעתק-הדבק – ניתן גם להשתמש בהעברה. לגבי מחיקה, יש לנו (המפעילים) את מיוחד:מחיקה מרובה.
אני חושב שניתן למחוק את הדפים, אבל אין לי בעיה אם הם יועברו למרחב האישי של המשתמשים. Inkbug (שיחה) 12:56, 23 באפריל 2013 (IDT)

אני עוקב כבר זמן מה אחר התפתחות העניינים, ולדעתי ניתן למחוק את כל הדפים. החשיבות שלהם לא ברורה (בלי לזלזל בחשיבותם עבור מי שמעלה אותם), המשתמש אפילו לא מנסה להיצמד לכללים שמקובלים במקום, וממשיך בשלו. אין פה לא תרומה על פי המדיניות ולא התנהגות נאותה. דבר נוסף - אולי שלא ממין העניין - במיזמי ויקי אחרים הוא כנראה כבר היה נחסם. בוב שלג (שיחה) 20:40, 23 באפריל 2013 (IDT)

מצטרף. יש למחוק את הדפים. למשתמש יש את החומר הוא לא צריך שאנחנו נאחסן את זה בדף משתמש שלו.Uziel302 (שיחה) 21:10, 23 באפריל 2013 (IDT)


 • בהסתכלות אחורה היה עדיף לכתוב בכותרת כאן "דיון לפני הצבעה". הדיון כאן מאד פורה ותודה לכל. ברצוני להוסיף נקודה אחת לפני שאכתוב עוד כותרת ממקודת יותר של אופציות והצבעות פשוטות.   דעתי האישית, ככל שהאתר יתפרסם וישגשג (ואין לי ספק שאכן כן יהיה בשנים הבאות גם תוך קהילות של בני ישיבה שונות) יהיו משתמשים שירצו לפרסם את חידושיהם והדברי תורה שלהם האישיות. בקיצור להדפיס ספר משלהם. וזאת פחות או יותר מה שקורה כאן עכשיו. המשתמש "עודד" מחזיק באלפי מסמכים שונים שקשורים אל הרב שטנצל הנ"ל ורוצה פחות או יותר להשתמש באתר כסוג של הדפסת ספר וירטואלי (וגם מקום של עבודת טיוטה להדפסה זו). אין לדבר סוף אם מרשים במקרים כאלה שימוש במרחב האישי כי הדבר רק יהפך לאחסון. דעתי האישית. ובכן הצבעה ממוקדת בכותרת למטה...--Dmokhtar (שיחה) 16:33, 24 באפריל 2013 (IDT)

Request for comment on inactive administrators

(Please consider translating this message for the benefit of your fellow Wikimedians. Please also consider translating the proposal.)

Read this message in English / Lleer esti mensaxe n'asturianu / বাংলায় এই বার্তাটি পড়ুন / Llegiu aquest missatge en català / Læs denne besked på dansk / Lies diese Nachricht auf Deutsch / Leś cal mesag' chè in Emiliàn / Leer este mensaje en español / Lue tämä viesti suomeksi / Lire ce message en français / Ler esta mensaxe en galego / हिन्दी / Pročitajte ovu poruku na hrvatskom / Baca pesan ini dalam Bahasa Indonesia / Leggi questo messaggio in italiano / ಈ ಸಂದೇಶವನ್ನು ಕನ್ನಡದಲ್ಲಿ ಓದಿ / Aqra dan il-messaġġ bil-Malti / norsk (bokmål) / Lees dit bericht in het Nederlands / Przeczytaj tę wiadomość po polsku / Citiți acest mesaj în română / Прочитать это сообщение на русском / Farriintaan ku aqri Af-Soomaali / Pročitaj ovu poruku na srpskom (Прочитај ову поруку на српском) / อ่านข้อความนี้ในภาษาไทย / Прочитати це повідомлення українською мовою / Đọc thông báo bằng tiếng Việt / 使用中文阅读本信息。

Hello!

There is a new request for comment on Meta-Wiki concerning the removal of administrative rights from long-term inactive Wikimedians. Generally, this proposal from stewards would apply to wikis without an administrators' review process.

We are also compiling a list of projects with procedures for removing inactive administrators on the talk page of the request for comment. Feel free to add your project(s) to the list if you have a policy on administrator inactivity.

All input is appreciated. The discussion may close as soon as 21 May 2013 (2013-05-21), but this will be extended if needed.

Thanks, Billinghurst (thanks to all the translators!) 07:44, 24 באפריל 2013 (IDT)

Distributed via Global message delivery (Wrong page? You can fix it.)

הצבעה ממוקדת - פרויקט של רב שלמה שטנצל

האפשריות (כפי שאני רואה, כמובן שמח לשמוע להצעות אחרות) הן כדלהלן:

 1. "מחבר:רב שלמה שטנצל" בלבד
  1. השארת כל המידע שקיים כעת במרחב של מחבר:רב שלמה שטנצל
  2. כל הדפים השייכים לרב שטנצל (ואינם יכולים להיות מוגדרים כטקסט שהודפס או התכתבות משמעותי של דמות ציבורי כמו רב שטנצל) והועלו כדף בודד באתר (כמו למשל: זה וזה) -- יינתן פרק זמן למשתמש להעבירם ברצונו בצורה נכונה תוך מרחב מחבר של רב שטנצל הנ"ל ולאחר מכן יימחקו.
  3. לעתיד המשתמש יהיה מורשה להעלות כל המסמכים שבידו למרחב של מחבר:רב שלמה שטנצל ? עד איזה כמות? כל סוג של כתב יד דמות ציבורי שיהיה?...
  4. לעתיד: חומר ששייך לפרויקט זו שהועל בכל מקום באתר חוץ ממקום הנ"ל -- יימחק. אלא אם כן מישהו מוכן לקחת אחריות לטפל במקרים כאלה ולהעבירם למקומם הנכון....
 2. דף המשתמש הפרטי בלבד
  1. העברת כל המידע אל הדף המשתמש הפרטי של מימי או עודד. במידה ואף אחד מעביר את המידע בפרק זמן מוגדר, כל מה שנשאר יימחק.
  2. ולהרשות למשתמש להשמתש בדף המשתמש שלו למקום ארגון העבודה שלו בפרוקט של רב שלמה שטנצל (למרות שחלק מהחומר לעולם לא יבוא לידי דפי תוכן בויקיטקסט, היות ואינם מתאימים).
  3. לעתיד: חומר ששייך לפרויקט זו שהועל בכל מקום באתר חוץ ממקום הנ"ל -- יימחק. אלא אם כן מישהו מוכן לקחת אחריות לטפל במקרים כאלה ולהעבירם למקומם הנכון....
 3. כדף ראשי באתר
  1. להרשות למשתמש להעלות חומר לאתר מחוץ לתחום של מחבר:רב שלמה שטנצל בתנאי שיוצר כל דף בפתיח פורמט של "רב שלמה שטנצל - ..." כמו למשל הרב שלמה שטנצל - הרב מרדכי אליהו מספר איך הפך ממוכר חומוס לבקיא במשניות?.
  2. כל הדפים שקיימים עכשיו בפורמט לא נכונה יינתן פרק זמן למשתמשים להעביר את הדפים בצורה הנכונה ולאחר מכן מה שנשאר יימחק.
 4. מחיקת החומר - מחיקת כמעט רוב החומר כחומר שאינו משמעותי או רלוונטי.

 • 1 Symbol support vote.svg בעד. אני בעד הצעה 1, למעט סעיף 3. חייב להיות איזה גבול. אחרת המשתמש ילך ויצור מאות ואלפי דפים נפרדים תחת תת-שם של [[מחבר:רב שלמה שטנצל/.....]] ולא יהיה לדבר סוף.--Dmokhtar (שיחה) 19:24, 24 באפריל 2013 (IDT)
 • 1 Symbol support vote.svg בעד. אם הכל יהיה שם, מבחינתי אין בעיה. אין לנו מגבלת מקום, נכון? Ahituvrs (שיחה) 19:34, 24 באפריל 2013 (IDT)
 • בעד הצעה 1, רק לגבי דפים שעומדים בקריטריון של טקסט ויש להם חשיבות מסוימת (לדוגמה - מכתבים של רבנים על הלכה ומשנה יומית). הסיפור על הרב אליהו לא עומד בקריטריון של טקסט, גם סיקור הכנסים של הלכה ומשנה יומית לא עומדים בקריטריון, מכתב פרטי של הרב שטנצל לאמו לא עומד בקריטריון החשיבות. לפי הקריטריונים הנ"ל אין מניעה שיועלו חומרים נוספים גם אם הם לא מתאימים למרחב הראשי. שאר החומרים דינם מחיקה. בנסף צריך לדעתי להוסיף תנאי לכל הדפים (גם אלו המתאימים למרחב הראשי) שתינתן להם כותרת מדויקת במחשבה קטלוגית ולא פרסומית. החבלן (שיחה) 21:13, 24 באפריל 2013 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד הצעות 1 או 2 בכל אחת מהגירסאות.
  • לגבי סעיף 3 בהצעה 1 - עקרונית, כמובן עדיף להכניס לכאן רק מסמכים "חשובים". אולם, הקושי שבהחלטה אובייקטיבית מהם מסמכים "חשובים", לדעתי גדול יותר מהנזק שייגרם מכך שיהיו מסמכים "לא חשובים". בכל מקרה, אני נמנע לגבי הסעיף הזה. --אראל סגלשיחה • י"ד באייר ה'תשע"ג 23:28, 24 באפריל 2013 (IDT)
 • 1 Symbol support vote.svg בעד. לגבי סעיף 3, אנחנו לא אנצקלופדיה ואין צורך לעניות דעתי במבחן חשיבות. כל עוד החומר מסודר ומאורגן, זה בסדר לעניות דעתי. נחום - שיחה 03:32, 25 באפריל 2013 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד אפשרות 4. אנחנו לא שרת אחסון בשביל ארכיונים פרטיים. החומר לא מעוצב, לא שימושי, וחלק גדול ממנו בכלל אינו מסמכים, אלא ערכים פסבדו־אנציקלופדיים. אם יוחלט להשאיר בכל זאת את הטקסט, אני מעדיף את אפשרות 2. Inkbug (שיחה) 09:27, 25 באפריל 2013 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד אפשרות 2 או 1. מבחינה עקרונית, בגלל שחלק מהחומר שייך בוודאי למרחב האישי שלו בלבד, ראוי שהכל יישאר שם כברירת עד שיוכח אחרת. אבל גם פתרון 1 הוא בסדר גמור. אני מיצר על כך (וגם מתנצל) שהעניין הזה הפך להיות בלגן שלם, ועל כך שהמשתמש הזה פשוט משגע אנשים כאן בקהילה בגלל שהוא אינו מוכן כנראה לשתף פעולה לגבי ארגון החומר אבל ממשיך להעלות חומר במהירות מסחררת. לאף אחד מאיתנו אין זמן לבזבז כדי להתעסק עם זה. לכן אם הוא לא ייענה לאופציות כגון 1 או 2 ויפעל לפיהם לגמרי אז לדעתי צריך למנוע ממנו לפעול כאן. Dovi (שיחה) 14:05, 25 באפריל 2013 (IDT)
(למרות שלאחר ההצבעה) תומך באופציה הראשונה, בהסתייגות קלה על סעיף 3 – לא כל חומר מפורסם ראוי להישמר במרחב הראשי. לאחר תום המועד, להעביר את כל החומר למרחב האישי. ‏– Fuzzy ‏– 12:55, 28 באפריל 2013 (IDT)

כנראה הגענו לסוף ההצבעה פחות או יותר. כולם מוזמנים לעזור לי בניסוח ההודעה למשמתש: להלן טיוטה משלי:


העריכה בעיצומה
שימו לב! דף זה (או קטע זה) עדיין לא גמור והוא לא מציג את היצירה בשלמותה.

דף זה (או קטע זה) נמצא כעת בשלבי הקלדה. אם יש באפשרותכם להמשיך את ההקלדה - אתם מוזמנים.

שלום עודד,

כנראה שרוב הקולות הגיעו לגבי הפרויקט הזה של רב שלמה שטנצל. אתה, כמו תמיד, מוזמן להסתכל על הדברים באופן פרטני במזנון, עיין שם.

ההחלטה היא כדלהלן:

 1. כל מה שנמצא בתוך המרחב שם של מחבר:רב שלמה שטנצל - יישאר (פחות או יותר, בתנאי שאינו חורג מהיקף החומר שראוי באתר. עיין בסעיף קטן הבא) ואתה גם מורשה להעלות לשם חומר המסמכים וכתבי יד שלך לעתיד. (כמו כן אתה מורשה להעלות חומר למרחב שם המשתמש שלך -- משתמש:עודד פרידמן/וכולי/וכולי לדוגמא (אני מניח שאתה מעדיף יותר בדף ציבורי מאשר פרטי אבל שתי האפשרויות הן לפניך).
  1. לענין איזה חומר ראוי להעלות לויקיטקסט -- מאד קשה לדון ולקבוע על כל ענין וענין בנפרד, מה נחשב כטקסט ומסמך חשוב ומה לא. בכללי: טקסט שהגיעה לבית הדפוס כספר או עיתון, כתב יד של דמות ציבורי עם חומר חשוב ורלוונטי, התכתבות בין דמויות ציבוריות -- הינם מקובלות. מידע על כנס של תחרות "דגל המשנה" (מי היו הבוחנים ובאיזה אולם), דף פרסום איך לקבל מידע על מפעל "קביעותא" ו"משנה יומית" -- הינם בהחלט לא.    דברי תורה של הרב ודברי מוסר הינם כן רלוונטיים אבל בתנאי שהם מאורגנים באופן שלא מזיק להתנהלות האתר. כוונתי שרק כאשר הם יועלו באופן יעיל וסביר לאתר. ליצור דף בנפרד על כל דבר תורה ודבר תורה שנאמר – אינו אופן יעיל. [כך למשל, חידושי הרשב"א על ברכות - פרק א. לא יצרתי דף בנפרד על כל דיבור המתחיל של הרשב"א אלא צמצמתי. כמו כן במקרה הנידון.]    ( בנקודה הזאת אבקש ממך ליישם כאן שיקולים של סבירות -- מה חשוב כרלוונטי לאתר של ויקיטקסט ומה לא...)
  2. אחריותך לעתיד להעלות חומר למקומות הנ"ל בצורה נכונה כפי הנהלים של עריכה כאן. במידה ואתה לא יודע ומבין מספיק בענין הזה, אחריותך ללמוד קודם שאתה מעלה כמויות גדולות של חומר ללא הבטחה שאכן ההעלאה שלך לא מזיקה באופן גורפת את INTEGRITY של ארגון האתר. (קיים מגוון רחב של מקורות מהם אפשר ללמוד ולשפר את הכישורים שלך בעריכת והיכרות האתר. תבקש ונענה. אולם גוף העבודה עצמה חייב לבוא ממך או ממישהו אחר שמוכן להשתתף בפרויקט הזה. לא אחריות של אחרים להקדיש שעות מזמנם כדי לארגן מחדש חומר שהעלית באופן מבולגן).
 2. כל דף וחומר שהועל מהתחלתה כדף בודד עם כותרת שגויה -- יינתן לך חודש להעביר את המידע שאתה רוצה שיישאר למקומו הנכון. (יש כמה אפשרויות איך 'להעביר מידע' ואני מניח שאנשי הקהילה יהיו זמינים לכוון אותך אם תבקש ואתה מוכן להשקיע זמן לשבת ללמוד.)    ניתן לצפות ברוב הדפים שהעלית בתוך הדפים של הקטגוריות הבאות: הלכה יומית, משנה יומית, הרב יונה שטנצל – (לגבי מסמכים הקשורים לרבי יונה שטנצל כמובן, להעביר אותו לתוך המרחב שם של מחבר:יונה שטנצל) -- לאחרי חודש כל מה שנשאר ואינה מתוקנת -- יימחק.
 3. אחריותך תמיד לשמור מידע שהינך מעלה לאתר באחסון מחשבים הפרטי שלך במידה וזה חשוב לך. האתר כאן אינו אחסון ציבורי של עבודות טיוטה בכתיבת ספר וכדומה. זכות מפעילי המערכת לעתיד למחוק חומר שאתה מעלה (במידה שאינה הולמת את האתר) אף ללא בקשת רשותך ואף שאין לך עותק אחר. לכן עליך לשמור עותק של כל חומר שאתה מעלה לכאן.

ההצעה שלי - נוסח מקוצר:

בהתאם להחלטת הרוב במזנון, אנו מבקשים ממך לפעול מעכשיו בהתאם להנחיות הבאות:

 • כל טקסט הקשור באופן אישי לרב כלשהו מבית שטנצל (כגון: תכתובת אישית, מאמרים בעיתון, דברי תורה וכו') - יש להעביר לתת-דף של דף המחבר, לדוגמה, מחבר:רב שלמה שטנצל/מאמרים/ רב ירוחם ברודיאנמן.
 • טקסט שאינו גמור, בעבודה וכד', או טקסט אחר שאינו מתאים לדף המחבר - יש להעביר לתת-דף של דף המשתמש שלך.
 • טקסט שיימצא שלא במקומו הנכון, לצערנו נצטרך למחוק על-מנת לשמור על הסדר באתר.
 • בנוסף, ישנם טקסטים שנחשבים כלא מתאימים לאתר ויקיטקסט, וגם הם עשויים להימחק. לפיכך רצוי שתשמור כל מידע שהינך מעלה לאתר זה גם על המחשב הפרטי שלך.
 • דוגמה להתאמה של טקסטים לאתר זה:
  • טקסט שהגיע לבית הדפוס כספר או עיתון, כתב יד של דמות ציבורית עם חומר חשוב ורלוונטי, התכתבות בין דמויות ציבוריות -- מתאימים לאתר (בתנאי שייכנסו לתת-הדף המתאים, כפי שהוסבר למעלה).
  • מידע על כנס של תחרות "דגל המשנה" (מי היו הבוחנים ובאיזה אולם), דף פרסום איך לקבל מידע על מפעל "קביעותא" ו"משנה יומית" -- לא מתאימים לאתר.
 • בתודה על שיתוף הפעולה!

--אראל סגלשיחה • י"ז באייר ה'תשע"ג 21:33, 27 באפריל 2013 (IDT)

הניסוח של אראל פשוט יותר. חסר רק תאריך שבו יפוג האולטימטום: עד לתאריך X עליך להעביר את החומר לתבנית הנ"ל, אחרת הוא ימחק." Ahituvrs (שיחה) 23:28, 27 באפריל 2013 (IDT)

אני גם מעדיף את הנוסח של אראל. :-) רק שהייתי רוצה איזה משפט גם כן שידגיש לו שאנו כן שמחים ומעודדים את תרומתו אבל הדבר דרוש להשקעה שלו ללמוד ולהכיר יותר את האתר. מהשיחות האישיות שלי עם "עודד" נראה לי שהוא לא מבין באמת על העבודה הנדרשת כאן (ועל הבעיה בהעאלת החומר שלו) והוא כועס על מה שנראה --למראית עינו-- כחוסר רצון מצידנו להשקיע "קצת זמן" לכוון ולהדריך אותו איך/מה הוא צריך לעשות. אפשר להוסיף משהו בנוגע לזה בעברית הקלילה שלכם? :-) אשמח. המשתמש הודיע לי שהוא השקיע הרבה חומר בשביל הקלדה של החומר הקיים ולכן הוא מאד רגיש בכל הד של קול כאשר מדובר במחיקת הדפים שלו. רצוני להרגיע אותו עד כמה שאפשר.
אמתין יום יומיים ליתר תיקונים והוספות ואז אשלח אל המשתמש. תודה רבה!!--Dmokhtar (שיחה) 04:57, 28 באפריל 2013 (IDT)

אני מציע להוסיף בתחילת הטקסט של אראל את המשפטים הבאים:

--- שלום עודד

קהילת ויקיטקסט מעריכה את העבודה הרבה שלך בהקלדת החומר של הרב שלמה שטנצל.

עם זאת, הדפים חייבים לעבור ארגון מחדש, בעיקר על ידי איחודם וקביעת מיקומם. כרגע המצב הוא שהם מפוזרים במקומות שונים וקשה לקוראים למצוא אותם בצורה מסודרת. כמו כן, חלק מהדפים אינם מתאימים לאתר כלל, כי אינם בעלי ערך כללי, אלא רק עבור כותביהם.

אנחנו מבקשים ממך, לפי החלטת רוב חברי הקהילה (ראה מזנון), לעשות את השינויים הבאים, עד לתאריך 1/7/13 (כג תמוז תשע"ג):

 • כל טקסט הקשור באופן אישי לרב כלשהו מבית שטנצל (כגון: תכתובת אישית, מאמרים בעיתון, דברי תורה וכו') - יש להעביר לתת-דף של דף המחבר, לדוגמה, מחבר:רב שלמה שטנצל/מאמרים/ רב ירוחם ברודיאנמן.
 • טקסט שאינו גמור, בעבודה וכד', או טקסט אחר שאינו מתאים לדף המחבר - יש להעביר לתת-דף של דף המשתמש שלך.
 • טקסט שיימצא שלא במקומו הנכון, לצערנו נצטרך למחוק על-מנת לשמור על הסדר באתר.
 • בנוסף, ישנם טקסטים שנחשבים כלא מתאימים לאתר ויקיטקסט, וגם הם עשויים להימחק. לפיכך רצוי שתשמור כל מידע שהינך מעלה לאתר זה גם על המחשב הפרטי שלך.
 • דוגמה להתאמה של טקסטים לאתר זה:
  • טקסט שהגיע לבית הדפוס כספר או עיתון, כתב יד של דמות ציבורית עם חומר חשוב ורלוונטי, התכתבות בין דמויות ציבוריות -- מתאימים לאתר (בתנאי שייכנסו לתת-הדף המתאים, כפי שהוסבר למעלה).
  • מידע על כנס של תחרות "דגל המשנה" (מי היו הבוחנים ובאיזה אולם), דף פרסום איך לקבל מידע על מפעל "קביעותא" ו"משנה יומית" -- לא מתאימים לאתר, אתה מוזמן להקים עבורם אתר מיוחד שיוקדש לנושא זה.
 • בתודה על שיתוף הפעולה!

Ahituvrs (שיחה) 11:26, 28 באפריל 2013 (IDT)

נשמע מצויין, העתקתי את ההמשך מלמעלה --אראל סגלשיחה • כ"א באייר ה'תשע"ג 07:24, 1 במאי 2013 (IDT)


תודה לכולם. שלחתי לדף שיחה שיחת משתמש:עודד פרידמן.--Dmokhtar (שיחה) 14:47, 1 במאי 2013 (IDT)