שיחת משתמש:Effib

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

For English, please click here

שלום Effib! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

  • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
  • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
  • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
  • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
  • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
  • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
  • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)

-- 01:48, 16 ביולי 2007 (IDT)

תודה[עריכה]

תודה על העריכות בביאור:האם עשו ודוד המלך היו אדמונים או ג'ינג'ים?‏. יהיה נחמד אם תכתוב כמה מילים על עצמך במשתמש:Effib. תודה, Ori229

כתבי המהר"ל והרב קוק[עריכה]

קודם כל ברוך הבא!

קראתי את דף המשתמש שלך ועל היוזמות, וזה נראה ממש מצויין! הוספת כתבי המהר"ל והרב קוק יהיה דבר אדיר.

לגבי זכויות יוצרים, נא לשים לב שלא כל מה שכתב הרב קוק "חופשי" אלא רק מה שיצא לאור בחייו. כלומר זה לא כולל טקסטים שנדפסו מתוך כתבי היד שלו לאחר מותו, שעליהם עדיין יש זכויות יוצרים. לגבי המהר"ל הטקסטים כמובן ברשות הרבים לגמרי, חוץ ממהדורות חדשות מתוקנות על פי כתבי יד.

כולנו כאן נשמח ונודה לך על כל טקסט שתוסיף. גם אהבתי לקרוא את ה"ביאורים" שכתבת לאחרונה. Dovi 16:48, 6 בנובמבר 2007 (IST)

להבנתי הדבר לא קשור למה שיצא בחייו, אלא למה שהוא כתב. "אורות" יצא בחייו אבל כיוון שמדובר בעריכה של הרצ"י קוק, צריך לספור שבעים שנה ממותו של הרצ"י קוק, ואילו "שמונה קבצים" לא נתפרסם בחייו, אבל כיון שמדובר בדברים שכתב הראי"ה קוק ללא כל עיבוד, הם יהיו מותרים, אף שפורסמו לאחר חייו. הנה ציטוט מויקיפדיה:
"ההגנה על זכויות יוצרים אינה ניתנת לנצח. בישראל מעניקה "פקודת זכות-יוצרים" הגנה זו לתקופה של שבעים שנה משנת מות היוצר או המחבר (סעיף 5 (4) מתקן את חוק זכות-יוצרים, 1911). על כלל זה מתבסס פרויקט בן יהודה, המעלה לאינטרנט יצירות מהקלאסיקה העברית שזכויות היוצרים עליהן פגו. זכויות יוצרים ליצירה אנונימית או פסיבדונימית (תחת שם עט) מוקנות לשבעים שנה מיום פרסומה. במקרה שיש כמה מחברים ליצירה, זכויות היוצרים יחולו 70 שנה ממותו של האחרון שבהם. ביצירה מתורגמת, עצם התירגום מהווה יצירה חדשה ועל כן, שנות זכויות היוצרים נמנות ממותו של המתרגם ולא של היוצר המקורי. כאשר היוצר אינו ידוע, זכויות היוצרים יפוגו 70 שנה מפרסום היצירה, אלא אם מתגלה זהות היוצר קודם לכן." (מתוך ויקיפדיה)

--Effib 16:57, 6 בנובמבר 2007 (IST)

שלום! יש כאן באמת שאלה על עניין גבולי, דהיינו: עד כמה מלאכת העריכה מכתב יד מהווה מעשה יצירותי? למיטב ידיעתי החוק אינו כל-כך ברור כאן, ויש כאלה שטענו שהם מוגנים. האם יש לך דוגמה מפרויקט בן-יהודה לטקסט שלא נדפס בחיי המחבר, או למהדורה מתוקנת ליצא לאור לאחר חייו? אם כן זה יהיה מצויין בשביל כולנו, ונעשה את זה גם כאן אף בלי לשאול. אבל אם לא, לדעתי כדאי להתנהג בזהירות בכך שנתייעץ אם אדם אחראי שמכיר טוב את החוק ואת התקדימים. דרור בוויקיפדיה עסק בזה בעבר, נכון? Dovi 09:55, 7 בנובמבר 2007 (IST)

לדעתי על כל פסקה בנפרד אם היא מצוטט כפי שכתוב במקור כנראה שאין בעיה, אבל לעמים העורכים שינו, ואז תהיה בעיה לצטט את המשפט הערוך. מעבר לכך סידור הפסקאות למשל באורות הקודש יוצר רצף רעיוני שלא נראה במקור, ועל כך בוודאי יש זכויות יוצרים.
אני מצטרף תשובה שענה דרור בעניין. נמצא בדף W:ויקיפדיה:שאלות ותשובות/זכויות יוצרים#ספרים.
" האם יש זכויות יוצרים על עריכת יצירה?
יש זכויות יוצרים על עריכה. יצירה שנכתבה על ידי אדם פלוני, אך נערכה מחדש על ידי אלמוני, אף אם עבודת העריכה הייתה רק בסידור של הפסקאות והפרקים, באופן אחר מהכתוב המקורי, יש לשני זכויות יוצרים הן על העריכה, כותרות, ההארות, ההערות, העימוד (בחירת סוג הגופן וכו')- וגם להקשר חדש של פסקאות ותכנים (אם נעשה), אבל בנפרד מהקטעים המקוריים."
לעניות דעתי, דוקא את מה שהרב קוק כתב ופורסם בין בחייו ובין לאחר חייו (כמו למשל אגרות ד') אין שום בעיה לכתוב, אבל כתבים ערוכים ישנה בעיה. אם כי יתכן שהמצב יותר מורכב, ויש דרכים להקל בעניין. --אפי ב. 20:19, 8 בנובמבר 2007 (IST)

עריכה במדרש[עריכה]

אבקש להודות על עבודת הפיסוק במדרש אסתר רבה פתיחתא ב, עשית את העבודה במתבקשת ואם היה לי זמן הייתי עושה זאת לבד. אודה לך לך אם תקדיש מעט זמן מפעם לפעם ותעבור על כל המדרש (רק לא להגזים בהפרדת פיסקאות כמו אלו שעושים כל שאלה וכל תשובה בשורה נפרדת). בברכה תּוֹלְדֹת אָדָםשיחה • ט' באדר ה'תשס"ט

ירידת שורה[עריכה]

שלום למה בבשורה על פי מתי אלה לא משתמש ב"ירידת שורה" כזה:
ואתה משתמש ב כתב מוקטן

מזה ה(ש) שאתה מוסיף בסוף פסקה
--Israel.M 18:16, 8 במרץ 2009 (IST)
אני מעדיף להשמש בירידת שורה בתבנית {{ש}} ולא ב <br />. נראה לי יותר נוח ואינטואטיבי.
<small>כתב מוקטן</small> נועד להקטין את המספר, מפני שאינו חלק מהערך אלא מציין את מספר הפסוק. יותר עדיף להשתמש בתבנית {{קטן}} לצורך כך. בברכה. --אפי ב. 23:29, 9 במרץ 2009 (IST)

נגד אפיון[עריכה]

הי אפי,

זה לא שאני לא רואה מה השינויים שביצעת בדף, אני פשוט לא מבינה מה המטרה שלהם. אני גם צריכה להוסיף עוד פרקים לתוכן העניינים, אבל עם התבנית החדשה שהכנסת, אני בכלל לא רואה איך אני יכולה לערוך שם שינויים. היה לי יותר נוח בגרסה הקודמת.--קול דממה דקה (שיחה) 11:37, 8 ביוני 2012 (IDT)

את לא צריכה לערוך שם שינויים. היופי הוא שאת מוסיפה פסקאות חדשות והתבנית יודעת אוטומטית בכל פעם שאת נכנסת לערך לעדכן את תוכן העניינים. לא צריך יותר לעבוד ידנית. תנסי להוסיף פסקאות חדשות ותראי שהן יופיעו מאליהן בתוכן העניינים. --אפי ב. (שיחה) 11:41, 8 ביוני 2012 (IDT)

אוקיי, ננסה. תודה :-)--קול דממה דקה (שיחה) 12:21, 8 ביוני 2012 (IDT)

הי אפי, רק רציתי להגיד תודה רבה על התבנית החדשה. זה עובד יופי! --קול דממה דקה (שיחה) 23:12, 16 ביוני 2012 (IDT)

מיוחד:דפים_המקושרים_לכאן/תפילה_לזכר_קדושי_השואה_מאת_הרב_יונה_שטנצל[עריכה]

משתמשת:Mimi4040 כתבה דף חדש עם 16 (!) הפניות מיותרות, תוכל למחוק אותן? בנוסף, שה' יעזור לי מה החשיבות של כל דפי עצרות היסטוריות של סיומי הלכה יומית אם תוכל להכניס את הראש שלך לנושא אני אודה לך מאד. החבלן (שיחה) 17:22, 1 ביולי 2012 (IDT)

בהזדמנות זו אני מבקש הרשאת עורך או סוקר הנחוצה פה לעבודת הניטור. (בוויקיפדיה אני משמש כמנטר כבר תקופה ארוכה). החבלן (שיחה) 23:23, 1 ביולי 2012 (IDT)
תבקש במזנון, אני בטוח שנשמח להעניק לך. נחום - שיחה 00:27, 2 ביולי 2012 (IDT)
לקחתי לתשומת לבי את הבקשה למעלה, ואני לוקח לי קצת זמן לבחינת הדברים ולהתייעצות. --אפי ב. (שיחה) 20:47, 2 ביולי 2012 (IDT)
מחקתי את ההפניות המיותרות. אני חושב להעביר מתישהו את רוב הערכים של מימי למרחב האישי שלה. ‏– Fuzzy ‏– 21:05, 2 ביולי 2012 (IDT)
טוב עשית. אכן, נראה שחלק ניכר מהערכים מקומם בויקיספר ובויקיפדיה. נראה שהכותבת לא הפנימה שהויקיטקסט אמור להיות ארכיון של מקורות קיימים וידועים: ספרים, מאמרים ונאומים בעלי ערך. להפוך את ויקיטקסט למחסן של כל מיני דברים, נראה לי בעייתי אפילו בדפים האישיים. אחרת אפשר לכתוב ויקיפדיה אלטרנטיבית שלימה תחת הדף האישי שלך. זה שהמקום נוח ומסביר פנים, איננו תירוץ מספיק טוב, להפוך את ויקיטקסט למחסן של סופרמרקט ולעשות דברים כמו ריבוי הפניות או יצירת ערך שכל ייעודו להחזיק תמונה. --אפי ב. (שיחה) 21:32, 2 ביולי 2012 (IDT)
התחלתי בעבודה של ריכוז הדפים למחיקה של מימי4040, אשמח אם תעזרו בנושא. הדף נמצא במשתמש:החבלן/ויקי משנה יומית.אחרי הריכוז של אלו אני חושב שכדאי לפתוח הצבעה על כך במזנון, מכיוון שהיו ביורוקרטים שהתעלמו מהתנהגותה של מימי בעבר. יהיה צריך לקבוע נהלים ברורים למניעת המשך הפארסה הזאת. החבלן (שיחה) 15:05, 8 ביולי 2012 (IDT)

קבצים מכתב יד קודשו - הראי"ה קוק[עריכה]

בקצת הקבצים שקראתי שהעלת מצאתי טעויות לא מעטות. כדאי שתפנה לעורכים (בועז אופן או ידידיה צוקרמן) יש להם בקבצי וורד את הנוסח המדוייק.

תודה על ההערה, אבל זה בדיוק מה שעשיתי. קיבלתי את קבצי הוורד מבועז אופן והעליתי אותם לכאן. אם מצאת טעויות אתה מוזמן להעיר על כך או לבצע הגהה. --אפי ב. (שיחה) 00:12, 4 בדצמבר 2012 (IST)

מעניין מה שאתה אומר. צריך לבדוק את העניין אם יש שינוים בין הגירסא בוורד לבין הספר. בכל מקרה עשיתי כמה הגהות לפי הספר והן מחכות לאישור של משתמש.. באחרון בבויסק פסקא ח' מצאתי שינוי שמשנה קצת את משמעות הפסקא "ולו היה הרוח מלא" או "ולא היה הרוח מלא".

ביררתי. אחרי שהם הוציאו את הספר הם הוסיפו עוד עמה תיקונים. הגרסא שקיבלת יותר מדוייקת מהספר.

טוב ויפה. (כדאי שתחתום בשם או כינוי, בכדי שתהיה נקודת התייחסות). --אפי ב. (שיחה) 22:39, 20 בדצמבר 2012 (IST)

העלאת קבצים, אשף ההעלאה?[עריכה]

Wikimedia Commons logo

Hello! Sorry for writing in English. As you're an administrator here, please check the message I left on MediaWiki talk:Licenses and the village pump. Thanks, Nemo 22:22, 18 בספטמבר 2014 (IDT)

בממלכת כוזר היהודית[עריכה]

אתה חושב שכדאי שאנחנו ניצור גרסה לא מנוקדת בכתיב מלא עבור הספר? או שאולי עדיף שנשקיע מאמץ וננקד אותו בהתאם למקור? נחום - שיחה 00:57, 14 בדצמבר 2014 (IST)

לא נראה לי שכדאי להשקיע בניקוד של הרומן. חבל על הזמן. לא מדובר באיזה טקסט קנוני כמו תוספתא או יוספוס. אגב, מי עשה את הממשק הנהדר הזה, של דף טקסט מול דף PDF? זה מובנה בויקישיתוף--אפי ב. (שיחה) 13:38, 14 בדצמבר 2014 (IST)

הצעות לחומר ל"ציטוט השבוע"[עריכה]

שלום לך. אם יהיו לך הצעות למדור "ציטוט השבוע" אני אשמח לקבל אותם. תודה ובברכה,--Roxette5 (שיחה) 15:17, 29 בדצמבר 2014 (IST)

אוקיי. אחשוב על משהו. --אפי ב. (שיחה) 15:43, 29 בדצמבר 2014 (IST)

כנס ויקיטקסט בוינה - הרשמה ומלגות[עריכה]

שלום, רציתי להודיע לך שניתן להירשם ולבקש מלגות לכנס ויקיטקסט הבין לאומי בקישור הזה. בהצלחה חיוך Chenspec-WMIL (שיחה) 11:20, 1 באוקטובר 2015 (IDT)