ביאור:חג תחילת הקציר וחג סיום הקציר

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הבהרה:

דף זה הוא במרחב הביאור של ויקיטקסט, ומכיל פרשנות וביאורים של משתמשים בני ימינו, ולא מייצגים בהכרח את הפרשנות המסורתית.


חג השבועות[עריכה]

ישנה מחלוקת מפורסמת בין זרמים שונים בעם ישראל לגבי זמנו של חג השבועות. המחלוקת מתמקדת בפסוקים:

ויקרא כג ט: " "וַיְדַבֵּר ה' אֶל מֹשֶׁה לֵּאמֹ" "ר: דַּבֵּר" "אֶל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וְאָמַרְתָּ אֲלֵהֶם: כִּי תָבֹאוּ אֶל הָאָרֶץ אֲשֶׁר אֲנִי נֹתֵן לָכֶם, וּקְצַרְתֶּם אֶת קְצִירָהּ, וַהֲבֵאתֶם אֶת עֹמֶר רֵאשִׁית קְצִירְכֶם אֶל הַכֹּהֵן." "וְהֵנִיף אֶת הָעֹמֶר לִפְנֵי ה' לִרְצֹנְכֶם, מִמָּחֳרַת הַשַּׁבָּת יְנִיפֶנּוּ הַכֹּהֵן" ".

לפי התורה, יש להניף את עומר ראשית הקציר ממחרת השבת , ואז להתחיל לספור שבעה שבועות, וביום ה-50 לחגוג את חג השבועות. הבעיה היא, שבשום מקום בתורה לא נאמר בפירוש, לאיזו שבת הכוונה, ומכאן מתחילה המחלוקת:

1. רש"י, רמב"ם, רמב"ן ומפרשים נוספים פירשו שהכוונה ליום טוב הראשון של פסח, שהוא יום שבתון . לפי זה, ספירת העומר מתחילה ב-ט"ז בניסן, וחג השבועות יהיה תמיד ב-ו' בסיון, כפי שנהוג ביהדות האורתודוכסית היום. לפרשנות זו ישנן ראיות לשוניות וספרותיות ( יהודה אליצור ), וכן רמזים בספר יהושע ( יהודה אייזנברג ; ראו גם וישבות המן ממחרת ). כמו כן ישנה סיבה מעשית להתחיל לקצור את העומר בתאריך זה - זהו התאריך המוקדם ביותר האפשרי ( אלחנן סמט ).

 • אולם, לפי זה קשה לפרש את הביטוים שנזכרים בהמשך "שבע שבתות תמימות" ו"עד ממחרת השבת השביעית".

2. הבייתוסים (זרם ישראלי שנזכר בתלמוד, מנחות סה:-סו. ) פירשו שהכוונה לשבת של חול המועד פסח. לפי זה, ספירת העומר יכולה להתחיל בכל אחד מימי הפסח. לפרשנות זו ישנם רמזים בספר יהושע ( יהודה 18 ), וכן יש בה הגיון מעשי - מסתבר שהנפת העומר צריכה להיות בחג הפסח, שבו כל ישראל נמצאים בבית המקדש, כך כולם יידעו מתי מתחילה ספירת העומר ( הקורא ).

ישנו פירוש דומה, הנרמז במגילות מדבר יהודה, שלפיו הכוונה לשבת שאחרי שביעי של פסח. לפי לוח השנה של המגילות, חג הפסח חל תמיד ביום רביעי בשבוע, ולכן ספירת העומר תתחיל תמיד בכ"ו בניסן, וחג השבועות ייצא תמיד בט"ו בסיון - באמצע החודש - כמו חג הפסח וחג הסוכות.

 • אולם, בתורה לא נאמר בפירוש שיש קשר בין הנפת העומר לבין חג הפסח. אמנם הנפת העומר נזכרת בפרשה אחרי חג הפסח, אולם לא נאמר בפירוש שהכוונה לשבת הקשורה לחג הפסח.

3. המשותף לכל הפירושים הקודמים, ישנים וחדשים כאחד, הוא שכולם מסתמכים על הטקסט ועל ההגיון בלבד, אולם אף אחד מהם לא העלה בדעתו לבדוק את המציאות בשטח - מתי באמת מתחיל הקציר?

חג הקציר[עריכה]

כל עוד היינו בגלות, לא חשבנו לברר, כי לא היתה חקלאות יהודית בארץ ישראל. אבל בימינו, ברוך ה', חזרנו לארץ ישראל, וישנם חקלאים יהודיים, אז למה לא לשאול אותם?

זה בדיוק מה שעשה יצחק דבירה (צויג) לפני מספר שנים . הוא פנה ל"ארגון מגדלי הפלחה", ושאל אותם - מתי מתחילים את הקציר בימינו?

התשובה שלהם היתה מפליאה בפשטותה - מתחילים לקצור כאשר החיטה מספיק יבשה כך שיהיה אפשר לקצור אותה; ומסיבות לוגיסטיות, מתחילים את הקציר תמיד ביום ראשון, " ממחרת השבת "!

זמן תחילת הקציר שונה ממקום למקום - באיזורים החמים (כמו עמק בית שאן) הקציר מתחיל, ולכן גם מסתיים, מוקדם יותר, ובאיזורים הקרים (כמו הגליל) הקציר מתחיל ומסתיים מאוחר יותר, אבל בסך הכל, מתחילת הקציר באיזורים החמים ועד סיום הקציר באיזורים הקרים, עוברים כמעט תמיד שבעה שבועות !

ישנם פסוקים, שאפשר להבין אותם מחדש בימינו, כאשר אנחנו נמצאים בארץ ישראל. כך למשל הביטוי "כברת ארץ", הנזכר ביחס לקבורת רחל: " "" כברת ארץ - "מנחם פירש לשון "כביר", מהלך רב. ואגדה (בראשית רבה פב ז): "בזמן שהארץ חלולה ככברה, שהניר מצוי והסתו עבר ועדיין השרב לא בא". ואין זה פשוטו של מקרא, שהרי בנעמן מצינו (מלכים ב ה יט): "וילך מאתו כברת ארץ". ואומר אני שהוא שם מדת קרקע", לשון רש"י. והנכון, מה שחשב בו ר' דוד קמחי, כי הכ"ף לדמיון, ואיננה שרשית, ומוצא המלה (איכה ד י): "היו לברות למו", (שמואל ב יג ה): "ותברני לחם", ענין אכילה מועטת בבקר, ופירושה: שיעור מהלך ארץ מן הבקר עד לעת האוכל, כי כן ישערו כל הולכי דרך. זה כתבתי תחילה; ועכשיו, שזכיתי ובאתי אני לירושלם, שבח לאל הטוב והמטיב, ראיתי בעיני שאין מן קבורת רחל לבית לחם אפילו מיל, והנה הוכחש הפירוש הזה, וגם דברי מנחם, אבל הוא שם מדת הארץ, כדברי רש"י ; ואין בו תאר, רק הסכמה, כרוב השמות. והכ"ף לשמוש, שלא נמדד בכוון." " ( רמב"ן על בראשית לה טז ) . הרמב"ן חשב ש"כברת ארץ" היא מרחק גדול, אך כשהגיע לארץ ישראל ראה שהמרחק בין קבורת רחל לבין בית לחם הוא קטן, וכך הבין שהפירוש שלו היה שגוי.

כך גם לגבי הפרשה שלנו: מתוך היכרות עם המציאות החקלאית של ימינו, אפשר להבין את משמעותה המקורית של הפרשה: הנפת קרבן העומר היא חג תחילת הקציר , וחג השבועות הוא חג סיום הקציר !

לפי זה, לחג השבועות התנ"כי אין זמן קבוע - הוא תלוי בזמן שבו החיטה מבשילה וראויה להיקצר.

אם כך, מהו "חג השבועות" שאנו חוגגים בתאריך קבוע מדי שנה - ו' בסיון?

חג מתן תורה[עריכה]

התשובה נמצאת בתפילת "מוסף" של החג, שבו החג נקרא בפירוש " "זמן מתן תורתנו" ". גם מנהגים אחרים של החג, כגון המנהג ללמוד תורה כל הלילה (" "תיקון ליל שבועות" "), וקריאת התורה בתפילת שחרית, קשורים למתן תורה, והמסורת מקשרת לכך גם את מנהג אכילת מאכלי חלב (כי במתן תורה קיבלו את דיני שחיטה ולא הספיקו להכשיר את הכלים).

בספר שמות נאמר שבני ישראל הגיעו להר סיני "בחודש השלישי", שהוא כנראה ראש חודש סיון, ומחישוב מספר הימים שעברו באותו פרק, אפשר להסיק שמעמד הר סיני היה חמישה ימים לאחר מכן, כלומר ו בסיון (ראו תאריכים ליד הר סיני ).

גם "ספירת העומר" בימינו נחשבת, על-פי הקבלה, כהכנה למתן תורה: בכל יום של ספירת העומר אנו מתקנים צירוף של שתי מידות מתוך 7, ובסה"כ במשך התקופה אנחנו מתקנים 49 צירופים. כמו כן, בכל שבת אנחנו קוראים פרק מ"פרקי אבות", כדי לקיים את המשפט "דרך ארץ קדמה לתורה". כך ביום החמישים אנחנו מתוקנים ומוכנים לקבל את התורה מחדש.

הקשר בין חג השבועות לבין חג מתן תורה לא נזכר כלל בתורה, אך הוא נזכר בספר היובלים המיוחס לימי בית שני, והוא נובע מחישוב התאריכים המופיע במשנה (ראו חג מתן תורה ).

חגי השבועות[עריכה]

לסיכום, ישנם שני "חגי שבועות" שונים לגמרי:

 • חג השבועות התנ"כי, שנחגג כנראה בימי בית ראשון, היה חג חומרי , שבו הודו לה' על סיום עונת הקציר, שנמשכה שבעה שבועות; ושמו השני הוא חג הקציר .
 • חג השבועות האורתודוכסי של ימינו הוא חג רוחני , שבו מודים לה' על סיום המסע ממצרים להר סיני, שנמשך שבעה שבועות, וכן על סיום התיקון הרוחני, הנמשך שבעה שבועות; ושמו השני הוא חג מתן תורה .

ובימינו, לענ"ד ראוי לחגוג את שני החגים - החומרי והרוחני יחד - "חג מתן תורה" בתאריך ו' בסיון, ו"חג הקציר" בסיום עונת הקציר.

חג סיום הקציר ה'תשע"א[עריכה]

השנה נקיים כהרגלנו את אירועי זכר חג הקציר המקראי. ביום שישי, כב סיון (24/6/11) נעשה קציר מסורתי בעמק האלה באמצעות מגלים. הקציר יכלול גם את שאר המלאכות עד להפקת הקמח שאותו המשתתפים יקבלו בתום התהליך. ביום א' כד סיון (26/6/11) נקיים בבוקר עליה להר הבית לזכר הרגל אשר היה אמור להתקיים במועד זה, ולאחר מכן, בסביבות השעה 11:00 נקיים סעודה בגן לאומי עמק צורים לזכר חג השבועות ולחם הביכורים. נאכל לחם מהחיטה שקצרנו ונודה לה' על כל החסד שעשה עמנו בשנה האחרונה. הסעודה תהיה סעודת חמץ, על פי העקרון שהחמץ מייצג את המותרות של החיים. במילים אחרות המשתתפים יכינו את מעדנים על פי מיטב מתכוניהם. יהיה מפנק ביותר!

אנחנו מקווים שתהיה כמות משתתפים רבה השנה (בעיקר ביום הקציר), לאור הפרסום של הדברים בעיתון והזמנת הציבור כולו לקחת חלק באירועים. להלן קישור ל מאמר שצחי כתב ושפורסם במוסף שבועות של מקור ראשון . המאמר המלא בבלוג של צחי (עם נמוקים מפורטים יותר) .

מי שמחליט להצטרף לאחד מהאירועים או לכולם שיודיע לנו מבעוד מועד על מנת שנוכל להתארגן בהתאם. אפשר גם לאשר השתתפות בפייסבוק בדף האירוע:

[http://www.facebook.com/event.php?eid=187169791334244 http://www.facebook.com/event. php?eid=187169791334244 ]

אפשר גם להזמין חברים נוספים, רק חשוב שתיידעו אותנו כמה באים.

מקורות ופירושים נוספים[עריכה]

ממחרת השבת - מאמרים נוספים

ראשית - פסוקים נוספים

שבעת המינים והלוח החקלאי מגזר

פרשת אמור - הבאת העומר - אימתי?

פסוק דומה בספר יהושע

שני קרבנות חדשים - עומר שעורים ומנחת חטים

מקראות גדולות:

" "ראשית קצירכם - שתהא ראשונה לקציר "עומר" - עשירית האיפה כך היתה שמה כמו (שמות טז) וימודו בעומר" " ( רש"י )

" "דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ - בעבור שיחדש בכאן בכל אחד מן המועדים מצוה חדשה מלבד השבתון והמקרא קודש תתיחד בכל מועד פרשה בפני עצמה שיזהיר בה "דבר אל בני ישראל" ומפני שחג השבועות זמנו תלוי בעומר אמר הכל בפרשה אחת ובעבור שיום הזכרון ויום הכפורים בחדש אחד ושניהם מענין אחד בדין העונות וכפרתם לשבים לא אמר ביום הכפורים "דבר אל בני ישראל" כי יספיק לו בדבור הראשון ועשה מהן שתי פרשיות שהם ענינים שונים וטעם וקצרתם את קצירה שלא תקצרו בארץ קציר עד שתקצרו העומר ותביאו אותו ראשית קצירכם אל הכהן וכן מהחל חרמש בקמה תחל לספור (דברים טז ט) מהחל לך חרמש בשום קמה כי אסור להניף חרמש על הקמה עד יום שתחל לספור" " ( רמב"ן )

" "והניף - (מנחות סא) כל תנופה מוליך ומביא מעלה ומוריד מוליך ומביא לעצור רוחות רעות מעלה ומוריד לעצור טללים רעים " לרצנכם " - אם תקריבו כמשפט זה יהיה לרצון לכם " ממחרת השבת " - (שם סו) ממחרת יום טוב הראשון של פסח שאם אתה אומר שבת בראשית אי אתה יודע איזהו" " ( רש"י )

" "" ממחרת השבת יניפנו הכהן " - ממחרת יום טוב הראשון של פסח שאם אתה אומר שבת בראשית אי אתה יודע איזהו לשון רש"י ובאמת שזו גדולה שבראיות בגמרא כי מה טעם שיאמר הכתוב כי תבואו אל הארץ וקצרתם את קצירה תביאו העומר ממחרת שבת בראשית כי יש במשמע שבאיזה זמן מן השנה שנבוא לארץ ונקצור קצירה יניף הכהן העומר ממחרת השבת הראשונה שתהיה אחרי ביאתנו לארץ והנה אין לחג השבועות זמן שימנה ממנו ועוד על דרך הזה לא נדע בשנים הבאות אחרי כן מתי נחל לספור רק מיום החל חרמש בקמה כפי רצוננו ואלה דברי תוהו אבל אם יהיה "ממחרת השבת" יום טוב כפי קבלת רבותינו יבוא הענין כהוגן כי צוה הכתוב תחילה (בפסוקים ו-ח) שנעשה בחדש הראשון חג המצות שבעת ימים וביום הראשון שבתון וביום השביעי שבתון וכל מלאכת עבודה לא נעשה ואחר כן אמר (בפסוקים ט-יא) כי כאשר נבוא אל הארץ נביא ממחרת השבת הזאת הנזכרת עומר התנופה והיא השבת הראשונה הנזכרת כאן ולימד שלא ינהג העומר במדבר ובחוצה לארץ אבל "ממחרת השבת השביעית" (פסוק טז) "ושבע שבתות" (פסוק טו) לא יתכן לפרש אותם יום טוב אבל תרגם בו אונקלוס לשון שבוע וא"כ יהיו שתי לשונות בפסוק אחד והמפרשים אמרו כי הוא דרך צחות כמו רוכבים על שלשים עירים ושלשים עירים להם (שופטים י ד) ובמקום אחר (דברים טז ט) פירש "שבעה שבועות" וכן באי השבת עם יוצאי השבת (מלכים ב יא ט) שבוע וכן מתי יעבור החדש ונשבירה שבר והשבת ונפתחה בר (עמוס ח ה) כי בעבור שיש בכל שבעה ימים שבת אחת וחשבון הימים ממנו יקרא שבוע אחד שבת אחד והוא לשון ידוע ומורגל בדברי רבותינו שפעמים בשבת ב"ד יושבין בעירות (כתובות ב) ויתכן שיהיה כל "השבת" הנזכר בפרשה שבוע ויהיה טעם "ממחרת השבת" לומר כי ביום הנפת העומר יתחיל לעשות השבוע במנינו אם כן יהיה היום ההוא ממחרת השבוע שעבר כאילו אמר יהיה יום התנופה ממחרת שבוע לימים העוברים וראשון לשבועות שיספור עד שישלים שבע שבתות ובעבור שהזכיר (בפסוק ו) "ובחמשה עשר יום" אמר שיניף את העומר ממחרת השבוע הנזכר ויספור ממנו שבע שבתות ואין לטעות ביום ארבעה עשר כי לא הזכיר ממנו רק "בין הערבים" (פסוק ה) וטעם תמימות תהיינה (פסוק טו) כי השבת עם ששת הימים תקרא שבת שלימה ופירוש "ממחרת השבת" כמו במחרת השבת וכן עד ממחרת השבת השביעית תספרו (פסוק טז) וכן ביום (ההוא) זבחכם יאכל וממחרת (לעיל יט ו) ואמרו כי לא יבא בי"ת במלת מחר ומחרת ויהי ממחרת וישב משה לשפט את העם (שמות יח יג) ויעש ה' את הדבר הזה ממחרת (שם ט ו) וכן כולם" " ( רמב"ן )

מאמרים מאתר ויקיטקסט:

ציורי תנ"ך/ הבאת העומר/ מאת: אהובה קליין (c) ( אתנכתא ) .

מאמרים נוספים - באדיבות גוגל[עריכה]

 • [דבר-תורה "וידבר ה' אל משה בהר סיני לאמר..." - פורום אטרף] : בס"ד " וידבר ה' אל משה בהר סיני לאמר" ונשאלת שאלה,למה דווקא במצוות השמיטה נכתב איפה המצווה נאמרה "בהר סיני" ובמצוות אחרות לא נאמר,למה למשל ... ( cache )
 • קטיף.נט :: וידבר ה' אל משה במדבר סיני : וידבר ה' אל משה במדבר סיני - לפרשת במדבר. ארגון מחנה ישראל במדבר ע"פ שיטת הדגלים קשור ג€“ לדברי המדרש ג€“ למחזות בעת מתן-תורה. "בשעה שנגלה הקב"ה על הר סיני ירדו ... ( cache )
 • המכון לרבני יישובים - קרית ארבע חברון - פרשת במדבר - 'וידבר ה' אל ... : והנה חז"ל במדרש דורשים את הכתוב בתחילת במדבר - " וידבר ה' אל משה במדבר סיני" ... ובמדבר מנין שנאמר וידבר ה' אל משה במדבר סיני. ולמה ניתנה בג' דברים הללו אלא ... ( cache )
 • פרשת וארא - "וידבר ה' אל משה ואל אהרן ויצום..." - גיליונות נחמה ... : אמר ר' שמואל בר רב יצחק: וידבר ה' אל משה ... ויצום אל בני ישראל". על מה ציום? כל פרשת שילוח עבדים. (פירוש: שלא ישעבדו איש באחיו מבני ישראל, ובזכות זה יהיו ... ( cache )
 • "וידבר ה' אל משה לאמור, דבר אל אהרון ואמרת אליו בהעלותך את הנרות ... : " וידבר ה' אל משה לאמור, דבר אל אהרון ואמרת אליו בהעלותך את הנרות, אל מול פני המנורה יאירו שבעת הנרות. ויעש כן אהרון אל מול פני המנורה העלה נרותיה, ... ( cache )
 • וידבר ה' אל משה אחרי מות שני בני אהרון בקרבתם לפני ה' וימתו" (טז,א) : 22 אפריל 2010 ... וידבר ה אל משה אחרי מות שני בני אהרון בקרבתם לפני ה וימתו (טז,א)על חטאם של שני בני אהרון, שנינו במסכת סנהדרין(נב עא): היו משה ואהרן מהלכים ... ( cache )
 • "וידבר ה' אל משה בהר סיני לאמר, דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי ... : " וידבר ה' אל משה בהר סיני לאמר, דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת לה'". [ויקרא כה. א-ב] ... ( cache )
 • מרכז ישיבות בני עקיבא - פרשת במדבר - מי, איפה ומתי : ' וידבר ה' אל משה במדבר סיני' למה במדבר סיני, מכאן שנו חכמים בשלשה דברים ניתנה התורה, באש ובמים ובמדבר באש מנין (שמות י"ט) 'והר סיני עשן כולו וגו, ... ( cache )
 • דף קשר מספר 88 - פרשת במדבר - שבועות : " וידבר ה' אל משה במדבר סיני". ולמה במדבר סיני? מכאן שנו רבותינו: "בשלשה דברים ניתנה התורה, באש ובמים ובמדבר... למה ניתנה בשלשה דברים הללו. ... ( cache )
 • Yeshiva.org.il- "וידבר ה' אל משה בהר סיני" : בית המדרש של Yeshiva.org.il. שיעור נוכחי: וידבר ה' אל משה בהר סיני; הרב מעביר השיעור:הרב אברהם צוקרמן; ( cache )
 • כיצד ניתן להתקרב אל ה' (ויקרא סט) : 27 מרץ 2009 ... אמנם מיד אחר כך כתוב וַיְדַבֵּר ה' אֵלָיו, אבל על פניו נראה שכמו במקומות רבים בתורה, אפשר היה להסתפק ב- וידבר ה' אל משה (מאהל מועד) ... ( cache )
 • התורה והמצוה על שמות יב א ג€“ ויקיטקסט : 8 אפריל 2008 ... ועל זה אמר בראש הענין ג€“ וידבר ה' אל משה ואל אהרון ויצוום על בנ"י ואל פרעה . ר"ל, שהיו שווים בין בצווי לדבר אל בני ישראל שהוא בענין הדבור, ... ( cache )
 • גזר דין מוות : בפרשת המקלל נאמר " וידבר ה' אל משה לאמור " ג€“ זהו הביטוי שמשמש בדרך-כלל בתורה לפתיחת נושא חדש, כי הנושא הזה של הענשת מקללים הוא נושא חדש שלא נזכר עד כה. ... ( cache )
 • ויגש ג€“ ממדרשי חז"ל : וידבר ה' אל משה במדבר סיני. עד שלא עמד אהל מועד - דבר עמו בסנה. ... ד"א וידבר ה' אל משה . אשריו של משה, שששים רבוא עומדים, והכהנים והלוים והזקנים הכל עומדים ... ( cache )
 • קבלת תורה במדבר : 16 מאי 2007 ... וידבר ה' אל משה במדבר סיני. ולמה ניתנה בג' דברים הללו? אלא מה אלו חנם לכל באי העולם, כך דברי תורה חנם הם. שנאמר (ישעיה נה) הוי כל צמא לכו ... ( cache )
 • לימוד יומי limudyomi , דבריתורה לפרשת וארא : ולכאורה קשה, הרי פעמים רבות נאמר " וידבר ה' אל משה ". עיין בשפתי חכמים שדן בשאלה זו. * והוצאתי אתכם מתחת סבלות מצרים- ההבדל בין ד` לשונות הגאולה (והוצאתי ... ( cache )
 • קטגוריה:שמות יב א ג€“ ויקיטקסט : 23 יוני 2009 ... ועל זה אמר בראש הענין ג€“ וידבר ה' אל משה ואל אהרון ויצוום על בנ"י ואל פרעה . ר"ל, שהיו שווים בין בצווי לדבר אל בני ישראל שהוא בענין הדבור, ... ( cache )
 • ייחודו של מעמד הר סיני : הפסוק " וידבר ה' אל משה לאמר", המופיע פעמים רבות בתורה, מלווה לעתים בהמשך: "דבר אל בני ישראל" (למשל שמות כה ב-א; לא 12; לד 27; ויקרא א ב-א ועוד). ... ( cache )
 • פרשת מטות - מסעי - "וידבר ה' אל משה בערבות מואב..." - גיליונות ... : נחמה, נחמה ליבוביץ, נחמה ליבוביץ', נחמה לייבוביץ, נחמה לייבוביץ', תנ"ך, תנך, תורה, נביאים, כתובים, פרשת השבוע, פרשת שבוע, פרשות, לימוד, עיון, עיונים, ... ( cache )
 • בית אורות - פרשת פנחס - תשס"ו : פסוק מעין זה, רק בצורה הפוכה מופיע בתורה עשרות פעמים, " וידבר ה' אל משה לאמור". רש"י מבאר: לאמור ג€“ אמר לו השיבני אם אתה ממנה להם פרנס אם לאו". ... ( cache )
 • שישה מקומות שבהם משה לא ידע איך לנהוג : וידבר ה' אל משה לאמור: 'הוצא את המקלל אל מחוץ למחנה, וסמכו כל השומעים את ... וידבר ה' אל משה לאמור: 'דבר אל בני ישראל לאמור: איש איש כי יהיה טמא לנפש או ... ( cache )
 • עלה : דיבור הקב"ה למשה מוכר בצורה של " וידבר ה' אל משה לאמור" וכאן הוקדמה קריאה. כאן מוזכר מהיכן ה' מדבר אל משה, מדוע? יש כפל של "דבר" "ואמרת", מדוע? ... ( cache )
 • טלפתיה בין ה' לבין משה : אבל רק 3 פסוקים אחר-כך אמר ה' למשה שהוא ייתן לבנ"י בשר ג€“ " וידבר ה' אל משה לאמור : שמעתי את תלונות בני ישראל. דבר אליהם לאמור: בין הערביים תאכלו בשר ובבוקר ... ( cache )
 • שבת הגדול, פרשת אחרי מות שני בני אהרון: "וידבר ה' אל משה לאמר דבר ... : לחץ כאן ותהנה מ-מאמר: שבת הגדול, פרשת אחרי מות שני בני אהרון: " וידבר ה' אל משה לאמר דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם אני ה' אלהיכם כמעשה ארץ מצרים אשר ישבתם בה ...
 • פרשת לך לך : וידבר ה' אל משה לאמר: אלה שמות האנשים אשר ינחלו לכם את הארץ - אלעזר הכהן ויהושע בן נון. ונשיא אחד נשיא אחד ממטה תקחו לנחל את הארץ. ואלה שמות האנשים. ... ( cache )
 • קבלה-מאמר- : אירוח שבתות. דף הבית>>מאמרים>>פרשיות השבוע>>חומש במדבר>>פרשת במדבר>> וידבר ה' אל משה בהר סיני באוהל מועד. וידבר ה' אל משה בהר סיני באוהל מועד ... ( cache )
 • משה ואהרן בציווי המשכן - בית המדרש הוירטואלי : ובכן נשאלת השאלה - מה פשרה של ההשמטה היוצאת-דופן של " וידבר ה' אל משה לאמר" ... משנלמד העניין הקודם, תפתח התורה את הנושא החדש ב" וידבר ה' אל משה לאמר". ... ( cache )
 • שמות, פרשת תצוה ושבת זכור, תשנ"ט, מנחם בן-ישר : מעין " וידבר ה' אל משה לאמר",(4) החוזרת שם שש פעמים. זאת, לעומת הרצף הארוך של ציווי המשכן בן 197 פסוקים שב"תרומה"-"תצוה", שאינו מופסק בפתיחות מעין אלו! ... ( cache )
 • בשבילי התנ"ך : ואף כאן: (שם ו, יב) הן בני ישראל לא שמעו אלי וגו' והיה ראוי ליעשות כל הנסים על ידו, ובשביל זה נתייחד הדיבור עליו ועל אהרן, שנאמר: וידבר ה' אל משה ואל אהרן. ... ( cache )
 • ספרי - בשבילי התנ"ך : וידבר ה' אל משה במדבר סיני בשנה השנית לצאתם מארץ מצרים בחדש הראשון לאמר - .... וידבר ה' אל משה דבר אל בני ישראל לאמר איש איש כי יהיה טמא לנפש - ... ( cache )
 • פרשת ויקרא: מדוע ה' קורא למשה? | הבמה שלכן | משפחה : 9 מרץ 2011 ... א) מדוע ה' קורא למשה, מדוע אינו מדבר אליו כמו בפרשיות אחרות, לדוגמא: " וידבר ה' אל משה " או: "ויאמר ה' אל משה"? ... ( cache )
 • א:א ויקרא במדבר פרק א פסוק א ויקרא אל משה אליו ה' וידבר וידבר יקוק ... : וידבר ה' אל משה במדבר סיני. - ". עד שלא עמד אהל מועד. דבר עמו בסנה. שנאמר (שמות ג) ... וידבר ה' אל משה במדבר סיני לאמר. " וכיון שעמד אהל מועד ... ( cache )
 • בן ישר - ויקהל : " וידבר ה' אל משה לאמר" (כה, א). "דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם אדם כי יקריב מכם קרבן לה'" (ויק' א, ב). "דבר אל בני ישראל ויקחו לי תרומה" (כה, ב) "ועשו לי מקדש ... ( cache )
 • פרשת שמות - ההתגלות למשה : הפסוק " וידבר ה' אל משה לאמר" יחזור על עצמו עשרות פעמים מפרשת וארא ואילך. הצירוף וידבר ה' אינו מופיע קודם לכן ולשון וידבר מופיעה רק פעם אחת בספר בראשית (ח' ... ( cache )
 • לפרשות מטות מסעי : נשאלתי באניוב בכרך לושדון לפי הפשט היכן מצינו שום פרשה שמתחלת כן, שלא נאמר למעלה ' וידבר ה' אל משה לאמר איש כי ידר...', והיאך מתחלת הפרשה בדבורו של משה שאין ... ( cache )
 • פרשת ויקרא- מדוע ה' קורא למשה? : 8 מרץ 2011 ... א]- מדוע ה' קורא למשה, מדוע אינו מדבר אליו כמו בפרשיות אחרות, לדוגמא:" וידבר ה' אל משה " או:"ויאמר ה' אל משה"? ... ( cache )
 • דבר תורה לפרשת השבוע פרשות מטות ג€“ מסעי ֲ« דבר ... - דבר תורה - בלוג : והקב"ה תולה בנקמה זו את מות משה רבנו, כדברי הפסוק " וידבר ה' אל משה לאמר נקם נקמת בני ישראל מאת המדינים אחר תאסף אל עמיך", ואף על פי כן משה לא מתעכב אף לא ... ( cache )
 • ישיבת ההסדר ירוחם - במדבר - לשאת את הקדשים - שיחת סעודה שלישית התשס"א : וידבר ה' אל משה לאמר. הקרב את מטה לוי והעמדת אותו לפני אהרון הכהן ושרתו אותו. ושמרו את משמרתו ואת משמרת כל העדה לפני אהל מועד לעבוד את עבודת המשכן. ... ( cache )
 • דברי יוסף-לקוטי הפרדס- חלק הפשט - ויקרא : א:ב. מן הבהמה מן הבקר ומן הצאן תקריבו את קרבנכם. מה שלא נזכר גם כן עוף בדרך הכלל כמו שנזכר בדרך הפרט לקמן ואם מן העוף עולה קרבנו. ... ( cache )
 • שער ברסלב - מחני נא מספרך : ... לשמע שבחו, ולא יבוא לו שום גדלות, כמו משה רבנו, שראה כתוב בתורה: " וידבר ה' אל משה ", "ויאמר ה' אל משה", וישראל קוראין בכל יום בתורה שבחו של משה, ... ( cache )
 • more "וידבר ה' אל משה " :
 • ;quot&וידבר ה' אל משה לאמר: ראה קראתי בשם בצלאל בן אורי בןג€“חור ... : 1"וידבר ה' אל משה לאמר : ראה קראתי בשם בצלאל בן אורי בןג€“חור למטה יהודה. ואמלא אתו רוח אלוהים בחכמה ובתבונה ובדעת ובכל מלאכה. לחשב מחשבת לעשות בזהב ...
 • פרשת ציצית - פרשה שכולה חינוך / פרופ' משה ארנד : אך הנוסחה 'ויאמר ה' אל משה לאמר " אינה מצויה אלא חמש פעמים בלבד. וביחס לפריט האחרון: יש במקרא כתובים הרבה שנאמר בהם "אני ה' אלקיכם" בתחילת הפסוק ... ( cache )
 • ;quot&וידבר ה' אל משה לאמר: ראה קראתי בשם בצלאל בן אורי בןג€“חור ... : 10 ספטמבר 2009 ... "וידבר ה' אל משה לאמר : ראה קראתי בשם בצלאל בן אורי בןג€“חור למטה יהודה. ואמלא אתו רוח אלוהים בחכמה ובתבונה ובדעת ובכל מלאכה. ... ( cache )
 • הפסוק הראשון בפרשת ויקרא - מעמד ביהכ"נ כתחליף המשכן : נראה לשאול, מדוע נאמר בתחילת הפסוק, ויקרא אל משה, ולא נאמר וידבר ה' אל משה לאמר , כפי שנאמר ביתר פרשיות התורה? א. ועוד, מדוע נכתבה מילת ויקרא, ... ( cache )
 • פרשת ציצית - בית המדרש הוירטואלי : הפסוק הראשון בפרשייה פותח במילים "ויאמר ה' אל משה לאמר ", וזוהי חריגה מהסגנון המקובל בפרשות הלכתיות: הניסוח הרווח יותר בפתיחת פרשות הלכתיות הוא 'וידבר ה' אל ... ( cache )
 • קטגוריה:ויקרא א א ג€“ ויקיטקסט : 23 יוני 2009 ... אבל גבי "וידבר ה' אל משה לאמר ", דלא שייך בה הך דרשא ד"דבר ואמרת", דרשו ביה, "צא ואמור" כו'. אי נמי, גבי "וידבר לאמר" לא נאמר וידבר ויאמר, ... ( cache )
 • פרשת פינחס - סמיכת יהושע - גיליונות נחמה ליבוביץ : מה קשה לרש"י ומה ראו חז"ל לדרוש מילת לאמור דווקא במקומות אלה, והלא בעשרות מקומות נאמרה מילה זאת בתורה ("וידבר ה' אל משה לאמר ") ולא דרשוה שם? ... ( cache )
 • פרשת בהר - החיבור המשולש : וידבר ה' אל משה לאמר . דבר אל בני ישראל לאמר איש איש כי יהיה טמא לנפש או בדרך ... ויאמר ה' אל משה לאמר . כן בנות צלפחד דברת נתן תתן להם אחזת נחלה בתוך אחי ... ( cache )
 • חגיגה של חגים - אתר החגים המוביל בישראל : וידבר ה' אל משה לאמר . פינחס בן אלעזר בן אהרן הכהן השיב את" ... ויאמר ה' אל משה לאמר . כן בנות צלפחד דֹברֹת, נתֹן תתן להם .אחֻזת נחלה, בתוך אחי אביהם, ... ( cache )
 • ישיבת בית אורות ג€“ הר הזיתים ג€“ ירושלים : "וידבר ה' אל משה לאמר . נקם נקמת בני-ישראל מאת המדינים, אחר תאסף אל עמיך"(לא, א-ב ). מבאר המדרש רבה: "ר' יהודה אומר אילו היה רוצה משה לחיות כמה שנים היה חי ... ( cache )
 • חטאו של משה : וידבר ה' אל משה לאמר . קח את המטה והקהל את העדה אתה ואהרן אחיך ודברתם אל הסלע לעיניהם ונתן מימיו והוצאת להם מים מן הסלע והשקית את העדה ואת בעירם. ... ( cache )
 • גלעד שליט ֲ« דבר תורה לפרשת השבוע - דבר תורה - בלוג : 8 יולי 2010 ... והקב"ה תולה בנקמה זו את מות משה רבנו, כדברי הפסוק "וידבר ה' אל משה לאמר נקם נקמת בני ישראל מאת המדינים אחר תאסף אל עמיך", ואף על פי כן משה ... ( cache )
 • Maor Shebatora : וכך מתואר המעשה בפרשתנו: "וידבר ה' אל משה לאמר , קח את המטה והקהל את העדה אתה ואהרן אחיך ודברתם אל הסלע לעיניהם ונתן מימיו... וירם משה את ידו ויך את הסלע ... ( cache )
 • הקדמה לספר דברים - בשבילי התנ"ך : ועל כן לא נאמר בספר הזה: וידבר ה' אל משה לאמר צו את בני ישראל, או דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם מצוה פלונית. אבל לא נכתבו המצות בספרים הראשונים שידבר עם ... ( cache )
 • בנות צלפחד : הן גם זכו לכוון לאמיתה של תורה ולכך שהקב"ה הודה לדבריהן, כדברי המדרש(3): "ויאמר ה' אל משה לאמר כן בנות צלפחד דוברות. יפה תבעו בנות צלפחד שכך כתובה פ' זו ... ( cache )
 • חג הסוכות או חג לה'? : וידבר ה' אל משה לאמר . 2.דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם מועדי ה' אשר תקראו אותם ... וידבר ה' אל משה לאמר . 27.אך בעשור לחדש השביעי הזה יום כפורים הוא מקרא קדש ... ( cache )
 • דיבור מופיע בפרויקט השו"ת המקוון ג€“ מאגר ספרות תורנית ושו"ת 3 ... : ספרי במדבר פרשת נשא פיסקא לט (לט) וידבר ה' אל משה לאמר , דבר אל אהרן ואל בניו לאמר כה תברכו לפי שכל מעשה הפרשה באהרן ובניו הביא את אהרן והביא את בניו לכלל ... ( cache )
 • רמבן - בשבילי התנ"ך : וכן במקומות רבות שיכפול, וידבר ה' אל משה לאמר דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם ... וידבר ה' אל משה לאמר אני ה' דבר אל פרעה מלך מצרים את כל אשר אני דובר אליך. ... ( cache )
 • מספר שאלות על התורה - שאל את הרב : "ויאמר ה' אל משה לאמר " (ציצית). "וידבר ה' אל משה ואל אהרון לאמר" (פרה אדומה). יש עוד פסוקים כאלה שהקב"ה מדבר עם משה ואח"כ הוא מפרט לו את המצוה, ... ( cache )
 • פרשת ואתחנן - "ועתה ישראל..." - גיליונות נחמה ליבוביץ : ... כאשר נתפרש בו (להלן כ"ח ס"ט), ועל כן לא נאמר בספר הזה "וידבר ה' אל משה לאמר צו את בני ישראל", או "דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם" מצוה פלונית. ... ( cache )
 • דרכי תקוה / ציטוט : וידבר ה', אל-משה לאמר . צו את-בני ישראל, ואמרת אלהם, כי-אתם באים, אל-הארץ כנען: זאת הארץ, אשר תפל לכם בנחלה, ארץ כנען, לגבלתיה. והיה לכם פאת-נגב ממדבר-צן, ... ( cache )
 • אמור התשס"ז - תורה : כ"ב, יז-יח: וידבר ה' אל משה לאמר . דבר אל אהרן ואל בניו ואל כל בני ישראל... דיבור זה הולך ונמשך עד פס' כה ותוכנו העיקרי הוא האיסור להקדיש ולהקריב קרבנות בעלי ... ( cache )
 • מטה אהרן כמשמרת לאות לבני מרי : וידבר ה' אל משה לאמר . הרמו מתוך העדה הזאת ואכלה אתם כרגע... והנה החל הנגף בעם. ... וידבר ה' אל משה לאמר קח את המטה והקהל את העדה..." (במדבר, כ', ב-ח). ... ( cache )
 • Yeshiva.org.il- אש תמיד תוקד : "וידבר ה' אל משה לאמר דבר אל אהרון ואל בניו לאמר זאת תורת העולה היא העולה על המזבח עד הבוקר ואש המזבח תוקד בו". אמרו חכמים "מאי דכתיב זאת תורת החטאת? ... ( cache )
 • גירסה להדפסה - קולות : "וידבר ה' אל משה לאמר . שלח לך אנשים ויתרו את ארץ כנען אשר אני נותן לבני ישראל... וישלח אותם משה ממדבר פארן על פי ה' כלם אנשים ראשי בני ישראל המה. ... ( cache )
 • פרשת וארא - דברי ה' למשה - גיליונות נחמה ליבוביץ : וידבר ה' אל משה לאמר אני ה' דבר אל פרעה מלך מצרים את כל אשר אני דובר אליך (להלן ו' כ"ט). הוא הדבור עצמו האמור כאן בא דבר אל פרעה מלך מצרים, אלא מתוך שהפסיק ... ( cache )
 • שער ברסלב - למה נגרע : וידבר ה' אל משה לאמר . דבר אל בני ישראל לאמור איש איש כי יהיה טמא לנפש או בדרך רחוקה לכם או לדורותיכם ועשה פסח לה'... לימוד גדול בדרך התקרבותינו לצדיק ... ( cache )
 • ישיבת ההסדר ירוחם - חקת - ודברתם אלא הסלע - שיחת ליל שבת התש"ס : וידבר ה' אל משה לאמר . קח את המטה והקהל את העדה אתה ואהרן אחיך ודברתם אל הסלע לעיניהם ונתן מימיו והוצאת להם מים מן הסלע והשקית את העדה ואת בעירם. ... ( cache )
 • שער ברסלב - פסח שני : וידבר ה' אל משה לאמר . דבר אל בני ישראל לאמור איש איש כי יהיה טמא לנפש או בדרך רחוקה לכם או לדורותיכם ועשה פסח לה'... (במדבר, ט,ו-י) ... ( cache )
 • Text - ישיבת מעלות : וידבר ה' אל משה לאמר . צו את בני ישראל ואמרת אליהם את קרבני לחמי לאישי ריח ניחוחי תשמרו להקריב לי במועדו. ואומרים חז"ל שהקב"ה אומר למשה "עד שאתה מצוני על בני ... ( cache )
 • more "ה' אל משה לאמר " :
 • פרשת בשלח - דבר אל בני ישראל ויסעו : 2 פברואר 2009 ... אמונה ובטחון גדולים היו לישראל ביציאתם ממצרים. כשמשה רבינו אמר. ( cache )
 • "דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם אני ה' אלקיכם : " דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם אני ה' אלקיכם. כמעשה ארץ מצרים אשר ישבתם בה לא ... למה כפל הכתוב לומר " דבר אל בני ישראל ג€“ ואמרת אלהם" אל מה רומז ה"דיבור" ואל ... ( cache )
 • לפרשת בשלח "דבר אל בני ישראל ויסעו" : "ויאמר ה' אל משה מה תצעק אלי דבר אל בני ישראל ויסעו" ג€“ למדנו שהיה משה עומד ומתפלל. אמר לו הקב"ה, לא עת עתה להאריך בתפלה, שישראל נתונין בצרה (פירוש רש"י). ... ( cache )
 • דבר אל בני ישראל ויקחו לי תרומה מאת כל איש אשר ידבנו לבו תקחו את ... : שיעור תורה: דבר אל בני ישראל ויקחו לי תרומה מאת כל איש אשר ידבנו לבו תקחו את תרומתי, מגיש השיעור:. ערוץ מאיר - כל המשפחה מחוברת Meirtv.co.il. ( cache )
 • "דבר אל בני ישראלכ לאמר אשה כי תזריע וילדה זכר וטמאה שבעת ימים ... : ממילא זהו שנא' " דבר אל בני ישראל ג€“ לאמר" להורות שבמצוה זו של הרחקת הטומאה, יש דיבור ואמירה גם יחד, מחד יש דיבור קשה ג€“ בהרחקת האשה בימי טומאתה, ... ( cache )
 • דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם - כתבות קטיף.נט - האתר הרשמי של גוש קטיף : בתורה ובמצוות, בנבואה ובפניה ישירה: "אמור אל בני ישראל", " דבר אל בני ישראל ". בחירת ד' בישראל באה לידי ביטוי, ראשית כל, בכך שנתן להם את אוצרו הטוב מבית גנזיו ... ( cache )
 • קריקטורה - פרשת "תרומה" : "דבר אל בני ישראל ויקחו לי תרומה ... : 20 נובמבר 2010 ... "...מאת כל איש אש ידבנו ליבו תקחו את תרומתי, וזאת התרומה אשר תקחו מאיתם זהב וכסף ואוירונים והבטחות ו..." ( cache )
 • קטיף.נט :: דבר אל בני ישראל ויקחו לי תרומה (כ"ה, ב') : ולכן "מיד אמר הקב"ה למשה, שיאמר לישראל שיעשו לו משכן שנאמר ' דבר אל בני ישראל ... ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם". שכן הקב"ה {החתן} רצה להשלים את הייחוד עם כנסת ... ( cache )
 • דבר תורה - קבלה ונתינה - פסיפס : 13 פברואר 2011 ... דבר אל בני ישראל ויקחו-לי תרומה. ואתה תצוה את בני ישראל ויקחו אליך שמן זית זך כתית למאור. לא נאמר בפרשות תרומה ותצוה ויתנו אלא ויקחו, מדוע? ... ( cache )
 • פרשת בשלח ג€“ דבר אל בני ישראל ויסעו : 12 ינואר 2011 ... הפוסט הזה פורסם בתאריך וידאו, פרשת השבוע, רצון, שינוי עם התגים אמת, בעתיקא תליא, דבר אל בני ישראל , התחלות חדשות, וידאו יהודי, חסידות, ... ( cache )
 • קבלה -לימודי קבלה בערוץ ברכת שלום - מה תצעק אלי, דבר אל בני ישראל ... : וַיְהִי הֶעָנָן וְהַחֹשֶׁךְ, וַיָּאֶר אֶת-הַלָּיְלָה ֲ· מה תצעק אלי, דבר אל בני ישראל ויסעו - בשלח תשס"ט ֲ· המבלי אין קברים במצרים ... ( cache )
 • בני ישראל = הגברים שבעם ישראל, או - כל צאצאיו של ישראל כולל נשים : לא לגבי כל מצוה כתוב " דבר אל בני ישראל " - בהרבה מקומות כתוב " דבר אל כל עדת בני ישראל ", וזה בוודאי כולל נשים. על הפסח נאמר " כל עדת ישראל יעשו אותו ". ... ( cache )
 • YouTube - לך על זה - דבר אל בני ישראל ויסעו : 12 ינואר 2011 ... מתוק השיעור : http://newb.co.il/?p=861 פרשת בשלח. מאתר התחלות חדשות: http://newb .co.il. ( cache )
 • דברי יוסף-לקוטי הפרדס- חלק הדרוש והרמז - במדבר : דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם בבאכם אל הארץ. בתנ"ך KENI נזכרים ספרים הרבה שנאמר כבואכם בכ"ף: ועל ידי זה מובן לשון הש"ס )נדה מז ע"א( אי כבואכם כצ"ל בכֲ´ לא בבֲ´ ... ( cache )
 • Yeshiva.org.il- "ואתה תצוה את בני ישראל" : לא דבר אל בני ישראל , ולא אמור לבני ישראל, אלא "ואתה תצוה את בני ישראל ויקחו אליך שמן זית זך". והדבר נשנה אח"כ בפרשת אמור: "צו את בני ישראל ויקחו אליך שמן ... ( cache )
 • פנינים לפרשת בשלח : דבר אל בני ישראל ויסעו ! (שמות רבה כא, ח). רבי שמשון רפאל הירש פרש, ... אלא, " דבר אל בני ישראל ויסעו" ג€“ אם ישראל באמת ירצו במשיח, הוא יבוא עוד היום. ... ( cache )
 • דבר אל בני ישראל לאמר אשה כי תזריע - כתבות קטיף.נט - האתר הרשמי של ... : דבר אל בני ישראל לאמר אשה כי תזריע וילדה זכר וטמאה שבעת ימים וכו' - ר' צבי פנטון לפר' ... דבר אל בני ישראל לאמר אשה כי תזריע וילדה זכר וטמאה שבעת ימים וכו' ... ( cache )
 • Ramban - בשבילי התנ"ך : וכן במקומות הרבה " דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם", והוא נאמר בפרשיות אשר ירצה להזהיר ... ורבים יאמרו כי טעם " דבר אל בני ישראל " כטעם קריאה, דבר אל בני ישראל ... ( cache )
 • צעקת משה על ים סוף : ועל כך עונה ה' למשה ואומר "ויאמר ה' אל משה מה תצעק אלי דבר אל בני ישראל ויסעו", .... דבר אל בני ישראל ויסעו ואתה הרם את מטך ונטה את ידך [על הים ובקעהו; ... ( cache )
 • בחדרי חרדים | פורום: אחרית הימים כאן ועכשיו - דבר אל בני ישראל ... : וְהִצַּתִּי אֵשׁ בְּחוֹמַת דַּמָּשֶׂק וְאָכְלָה אַרְמְנוֹת בֶּן הֲדָד בן הדד (מלך ארם זו סוריה) בגימטריא אסד ... ( cache )
 • הפסוק הראשון בפרשת תזריע - חשיבות טהרת המשפחה : הטעם שנאמר דבר אל בני ישראל ולא נאמר דבר אל בנות ישראל. ללמדנו שסוג הקרבן שהיולדת מביאה, נקבע לפי יכולת הבעל שעליו מוטלת חובת מימון הקרבן. ... ( cache )
 • דף קשר מספר 375 - פרשת בשלח : ויאמר ה' אל משה מה תצעק אלי דבר אל בני ישראל ויסעו - יסיעו דבר מלבן. 'וימרו על ים סוף'... כיון שראה משה כך - הסיען מחטאו של ים סוף. ... ( cache )
 • מ"ג ויקרא כא א ג€“ ויקיטקסט : 10 יוני 2008 ... הרבה " דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם" והוא נאמר בפרשיות אשר ירצה להזהיר להם מאד או לחומר הענין או להיותם מורגלים לחטוא בהנה וכן יאמר "אמור ... ( cache )
 • דברי תורה לפרשת תרומה : 18 פברואר 2010 ... דבר אל בני ישראל ויקחו לי תרומה מאת כל איש אשר ידבנו לבו תקחו את תרומתי. וזאת התרומה אשר תקחו מאתם זהב וכסף ונחשת". ... ( cache )
 • Default Normal Template : "וידבר ה' אל משה לאמר: דבר אל בני ישראל ואמרת אלֵהם אני ה' א-להיכם. כמעשה ארץ מצרים אשר ישבתם בה לא תעשו, וכמעשה ארץ כנען אשר אני מביא אתכם שמה לא תעשו ... ( cache )
 • מה תצעק אלי : דבר אל בני ישראל וישבו ויחנו לפני פי החירת בין מגדל ובין הים לפני בעל צפן נכחו תחנו על הים. .... זהו פשר דברי ה': "מה תצעק אלי דבר אל בני ישראל ויסעו. ... ( cache )
 • דבר תורה לפרשת אמור - הו"ד : " דבר אל בני ישראל ... אלא הם מועדי" ומתחילה התורה דווקא בשמירת השבת, ללמדנו שהשבת היא הבסיס והסיבה לחגי ישראל. דבר אחר מכאן אפשר ללמוד שספירת העומר היא ... ( cache )
 • אתנ"כתא - במדבר יז : ... קרח: טו וישב אהרן אל משה אל פתח אהל מועד והמגפה נעצרה : חמישי טז וידבר ידוד אל משה לאמר: יז דבר אל בני ישראל וקח מאתם מטה מטה לבית אב מאת כל נשיאהם לבית ... ( cache )
 • פרשת לך לך : בפרשת תרומה, כאשר הקב"ה ציווה על משה אודות תרומת המשכן, הוא אמר לו במפורש " דבר אל בני ישראל ויקחו לי תרומה" (שמות כ"ה, ב). בדומה לכך, בפרשת כי-תשא, ... ( cache )
 • נקום נקמת בני ישראל* אז ועתה : " דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם כי אתם עוברים את הירדן אל ארץ כנען. והורשתם את כל יושבי הארץ מפניכם, ואבדתם את כל משכיותם ואת כל צלמי מסכותם תאבדו, ... ( cache )
 • תפארת ישראל / לרב יהודה ליוואי - המהר"ל מפראג : ומה שכתוב בכל התורה דבר אל בני ישראל , עניין זה מפני שהוא ישפיע לזולתו מצד הטוב שבו, שהוא אדם שכלי, אשר השכל משפיע אל הכל, ולכך נתן השם יתברך למשה התורה שהוא ... ( cache )
 • פרשת בשלח - שבת שירה : והן אמת כי חפץ ה' לצדק ישראל אבל אין כח ברחמים לצד מעשיהם (עע"ז), על כן אמר למשה זאת העצה היעוצה להגביר צד החסד והרחמים ג€“ דבר אל בני ישראל ויתעצמו באמונה ... ( cache )
 • שער ברסלב - עלי הדבר תלוי! : ואילו הזוהר הקדוש מוסיף ואומר "מה תצעק אלי, דבר אל בני ישראל ויסעו ג€“ ב'עתיקא' תליא מלתא". * * *. בתורה ק"ה בליקוטי מוהר"ן, מבא רבינו הקדוש את הזוהר (נשא ... ( cache )
 • Yeshiva.org.il- במדבר פרק טו : (א) וידבר יהוה אל משה לאמר: (ב) דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל ארץ מושבתיכם אשר אני נתן לכם: (ג) ועשיתם אשה ליהוה עלה או זבח לפלא נדר או בנדבה או ... ( cache )
 • הסכמת העם לתוכן החוק / הילה בן אליהו : להבדיל מפתיחות שונות בספר ויקרא, המתחילות במילים " דבר אל בני ישראל "1, ... אבל כאן, שלא נאמר " דבר אל בני ישראל ", כשאר הפרשיות, אלא "כל עדת בני ישראל", ... ( cache )
 • דבר תורה לפרשת אמור ערב יום הזיכרון וחג : " דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם מועדי ה' אשר תקראו אותם מקראי קדש אלה הם מועדי: ששת ימים תעשה מלאכה וביום השביעי שבת שבתון מקרא קדש כל מלאכה לא תעשו שבת היא ... ( cache )
 • more "דבר אל בני ישראל " :
 • במדבר טו/כתיב ג€“ ויקיטקסט : 10 מאי 2011 ... א וידבר יהוה אל משה לאמר ב דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל ארץ מושבתיכם אשר אני נתן לכם ג ועשיתם אשה ליהוה עלה או זבח לפלא נדר או ... ( cache )
 • א' בעמר - תורה שבעל פה צפונה בתוך התורה שבכתב : (י) דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן: (יא) והניף את העמר לפני ידוד לרצנכם ... ( cache )
 • דף גמרא ערוך ומבואר (פרק ט) - פורטל הדף היומי : (רש"י כתב יד: בתרוייהו: בעומר כתיב 'ראשית קצירכם' [ויקרא כג,י: דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ... ( cache )
 • אתנ"כתא - פרשת בהר : בהר כה א וידבר ידוד אל משה בהר סיני לאמר: ב דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת לידוד: ג שש שנים תזרע שדך ושש שנים ... ( cache )
 • שמות פרק כג : (ב) דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת לידוד: (ג) שש שנים תזרע שדך ושש שנים תזמר כרמך ואספת את תבואתה: ... ( cache )
 • קוים לתולדות שנת השמיטה : בתקופת המקרא : ביתר פרוט נשנתה מצוה זו בפרשת בהר: "דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת לה'. שש שנים תזרע שדך ושש שנים תזמר כרמך ... ( cache )
 • אתר האינטרנט צופים ברשת - פרשת השבוע: "אמור" : 5 מאי 2004 ... "דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן:" (ויקרא כג י) ... ( cache )
 • פרשת בהר : וידבר ה' אל משה בהר סיני לאמר, דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת לה': (ויקרא פרק כה, א ג€“ ב) ... ( cache )
 • העומר בזמן הבית - בית המדרש הוירטואלי : "דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן: והניף את העמר לפני ידוד לרצנכם, ... ( cache )
 • רמב"ן על ויקרא פרק כה פסוק ב : דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת לה' [ וי' כה א-ב]. הרמב"ן בפירושו לתורה מגלה במלים 'שבת לה 'סוד גדול מסודות ... ( cache )
 • רווח והפסד : 6 מאי 2010 ... ויקרא פרק כה: א וידבר ד' אל משה בהר סיני לאמר: ב דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת לד': ח וספרת לך ... ( cache )
 • [http://www.jafi.org.il/NR/rdonlyres/C2BA37D3-68F1-4012-9D81-DBC57C32CCB3/55038/HOLINESS_TEACHERSHE.pdf ג€�והיתה שבת הארץ לכם לאכלהג€�] : )א( וידבר ה' אל-משה בהר סיני לאמר: )ב( דבר אל-בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל- הארץ אשר אני. נתן לכם ושבתה הארץ שבת לה' ...)ו( והיתה שבת הארץ לכם לאכלה לך ... ( cache )
 • Yeshiva.org.il- ויקרא פרק כה : (א) וידבר יהוה אל משה בהר סיני לאמר: (ב) דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת ליהוה: (ג) שש שנים תזרע שדך ושש שנים ... ( cache )
 • נספח מקורות (שבועות) : (ט) וידבר ידוד אל משה לאמר:(י) דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן:(יא) והניף את ... ( cache )
 • ת בהר לפרש פניני : אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל. הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ. שבת לד. "' )ב-א, הכ(. נראה לבאר מקראי קודש אלו כמין חומר ... ( cache )
 • פגוש אותי | מדוע אני יחגוג את חג השבועות ביום ראשון? : י דבר אל-בני ישראל, ואמרת אלהם, כי-תבאו אל-הארץ אשר אני נתן לכם, וקצרתם את-קצירה --והבאתם את-עמר ראשית קצירכם, אל-הכהן. יא והניף את-העמר לפני יהוה, לרצנכם; ... ( cache )
 • פרשת לך לך : דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם: כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן". עד היכן נמשכות מצוות המועדים הנהוגות רק ... ( cache )
 • NEW Easy-to-Read Talmud!! - גמרא נוחה : (ויקרא כג,י) [דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עומר ראשית] קצירכם [אל הכהן] אמר רחמנא (לקצירכם תהא זו ... ( cache )
 • הבנת חטא המרגלים : כך פותחת פרשת נסכים[11]: "וידבר ה' אל משה לאמר:דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל ארץ מושבתיכם אשר אני נתן לכם", וביחס לפרשת חלה נאמר[12]: "וידבר ה' אל ... ( cache )
 • דף קשר 1220 - שבת ושמיטה / ג'ונטי סידני : "דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת לה'" (ויקרא כ"ה, ב). המצוה הראשונה המופיעה בפרשת בהר היא מצות שמיטה. ... ( cache )
 • פסוקים לשמות אנשים - שאל את הרב - כיפה : 31 דצמבר 2008 ... ישראל לאמר בחמשה עשר יום לחדש השביעי הזה חג הסכות שבעת ימים ליהוה [ויקרא פרק כה פסוק ב]: דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר ... ( cache )
 • בס"ד "פרשת-אמור"ויקרא פרק כא פסוק א : דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ. בעבור שיחדש בכאן בכל אחד מן המועדים מצוה חדשה, מלבד השבתון והמקרא קודש, תתיחד בכל מועד פרשה בפני עצמה שיזהיר בה ... ( cache )
 • Yeshiva.org.il- קרבה שנת השבע - אוצר בית-דין בשביעית : וידבר ה' אל משה בהר סיני לאמר: דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת לה': שש שנים תזרע שדך ושש שנים תזמר כרמך ואספת את ... ( cache )
 • Holy Torah: Numbers: Bamidbar: Chapter 15 : דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל ארץ מושבתיכם אשר אני נתן לכם. 15:3 ועשיתם אשה ליהוה עלה או זבח לפלא נדר או בנדבה או במעדיכם לעשות ריח ניחח ליהוה מן ... ( cache )
 • מרכז ישיבות בני עקיבא - מצוות שביעית בפסוקי התורה : דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת לה'. שש שנים תזרע שדך ושש שנים תזמר כרמך ואספת את תבואתה. ... ( cache )
 • ענין שמיטה אצל הר סיני - תנועה לתורה מנהיגה : דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת לה'" (ויקרא כה, א'). ברור, שאין מטרת הכתוב לספר לנו מהיכן נאמרו דיני השמיטה, ... ( cache )
 • [http://www.jafi.org.il/NR/rdonlyres/C2BA37D3-68F1-4012-9D81-DBC57C32CCB3/55039/HOLINESS_SOURCESHEET.pdf ג€�While the Land Has Its Shabbat, All Its Produce Will Be Food for Youג€�] : דבר אל-בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו . אל-הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ. שבת לה' ...)ו( והיתה שבת הארץ לכם לאכלה. לך ולעבדך ולאמתך ולשכירך ולתושבך הגרים ... ( cache )
 • בס"ד, י"ד באייר התשס"א : "וידבר ה' אל משה לאמר: דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן: והניף את העמר לפני ה' ... ( cache )
 • פרשת בהר: מה עניין שמיטה להר סיני? באמת מה?! : 9 מאי 2011 ... דבר אל-בני ישראל, ואמרת אלהם, כי תבאו אל-הארץ, אשר אני נתן לכם--ושבתה הארץ, שבת ליהוה. שש שנים תזרע שדך, ושש שנים תזמר כרמך; ואספת, ... ( cache )
 • בס"ד, י"ז באייר התשס"ב : במקור 7 "וידבר ה' אל משה בהר סיני לאמר: דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת לה'" - שמיטה. ... ( cache )
 • פרשת בחקתי: הכתוב במקרא אינו מקורי? : 20 מאי 2008 ... פרשת "בהר" נפתחת ב: "וידבר ה' אל משה בהר סיני לאמר: דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת לה': שש שנים ... ( cache )
 • ר' ניב שני | Facebook : 2 דבר אל-בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל-ארץ מושבתיכם אשר אני נתן לכם. 3 ועשיתם אשה ליהוה עלה או-זבח לפלא-נדר או בנדבה או במעדיכם לעשות ריח . ... ( cache )
 • www.realtorah.com : דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת לה. : '. שמות. (. פרק טז. ) )ו(. ויאמר משה ואהרן אל כל בני ישראל ערב ... ( cache )
 • more "ואמרת אלהם כי תבאו " :
 • כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם ושבתה הארץ שבת לה' | ספר ויקרא ... : שיעור תורה:כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם ושבתה הארץ שבת לה', מגיש השיעור:. ערוץ מאיר - כל המשפחה מחוברת Meirtv.co.il. ( cache )
 • "ג€¦כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן : כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן. לכם ושבתה הארץ שבת לה' ". "שש שנים תזרע שדך ושש. שנים תזמור כרמך ואספת את תבואתה". "ובשנה השביעית שבת שבתון יהיה לארץ שבת ... ( cache )
 • "כי תבואו אל הארץ" : "כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם, ושבתה הארץ". כלומר: על מנת כן נתתיה לכם, שתשבות הארץ בעצמה "שבת לה'". (אברבנאל). "כי תבואו". אכן, מן הפסוק "כי תבואו אל ... ( cache )
 • המקומות בהם מוזכרת ארץ ישראל בתורה : בבואכם אל הארץ אשר אני מביא אתכם שמה..באכלכם מלחם הארץ .... כי מנגד תראה את הארץ ושמה לא תבוא אל הארץ אשר אני נותן לבני ישראל ... ( cache )
 • פרשת השבוע | גן עדן כמקום מפחיד - תרבות וספרות - הארץ : 7 מאי 2010 ... בפתיחת פרשת השבוע שלנו מצווים בני ישראל "כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם ושבתה הארץ שבת לה'" (ויקרא כה, ב). ממילא מובן: האדמה אינה של האדם ... ( cache )
 • שבת הארץ באגדה / מאת: ד"ר אברהם ארזי : כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם, ושבתה הארץ שבת לה'. שש שנים תזרע שדך ושש שנים תזמר כרמך ואספת את תבואתה ובשנה השביעית שבת שבתון יהיה לארץ, שבת לה'. ... ( cache )
 • שבח של ארץ ישראל : וכן לא הבאתי ברשימה איזכור של ירושת הארץ כשזה מובא רק כתיאור-מצב וכסיבה לציווי מהמצוות כגון "בבואכם אל הארץ אשר אני מביא אתכם שמה והיה באכלכם מלחם הארץ ... ( cache )
 • תנאי הארץ - על מנת תורה : 13 ינואר 2008 ... "כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם ושבתה הארץ שבת לד'" (בהר כה, ב). ההבטחה היא " אשר אני נותן", בתנאי של "ושבתה הארץ שבת לד'", ... ( cache )
 • חגיגה של חגים - אתר החגים המוביל בישראל : המובטחת, אשר נמנע ממנו באופן טראגי להכניס אליה את בני ישראל. טראגדיה :זו מובעת בפסוק האחרון של הפרשה ."כי מנגד תראה את הארץ, ושמה לא תבוא אל הארץ אשר אני ... ( cache )
 • פרשת שלח לך - כי תבואו אל ארץ מושבותיכם - גיליונות נחמה ליבוביץ : (י"ח) "וידבר ה' אל משה לאמר דבר אל בני ישראל לאמרת אליהם בבואכם אל הארץ אשר אני מביא אתכם שמה" ג€“ ר' ישמעאל אומר: שינה הכתוב ביאה זו מכל ביאות שבתורה, ... ( cache )
 • דברי תורה לפרשת האזינו : ואילו בהמשך, כשנאמר "ושמה לא תבוא אל הארץ אשר אני נותן לבני ישראל", ... ועל כן נראה לי לפרש, כי על כן הוצרך לחזור ולומר ' אל הארץ אשר אני נותן לבני ישראל' ... ( cache )
 • שמיטה / הרב שלמה יוסף זוין : "כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם", הרי תכף ומיד כבר יש בה בארץ זו בכוח שביתתה בשנת השמיטה לכשתבוא, "ושבתה הארץ שבת לד' ", שביתה זו שמבחינה המעשית באה לידי ... ( cache )
 • השיעור ניתן ב-סיון ה'תשס"א : "וידבר ה' אל משה לאמר דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עומר ראשית קצירכם את הכהן: והניף את העומר ... ( cache )
 • ארץ הקודש : כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם, וקצרתם את קצירה, והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן... " מצוות השמיטה והיובל (ויקרא כה ב): " כִּי תָבֹאוּ אֶל ... ( cache )
 • שיעור פרשת שבוע : "וידבר ה' אל משה בהר סיני לאמר: דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם: כי תבואו אל הארץ אשר אני נתן לכם, ושבתה הארץ שבת לה'". לשנת השמיטה שפע של מצוות: מצוות שביתת ... ( cache )
 • Hebrew Bible - Genesis 1 : אל . הארץ . אשר . אני . מביא . אתכם . שמה, 18. והיה . באכלכם . מילחם . הארץ . תרימו . תרומה . ליהוה, 19. ראשית . עריסותכם . חלה . תרימו . תרומה . כיתרומת . ... ( cache )
 • פרשת בהר ֲ« דבר תורה לפרשת השבוע - דבר תורה - בלוג : 12 מאי 2011 ... הפסוק אומר "וידבר ה' אל משה בהר סיני לאמר, דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם ושבתה הארץ שבת לה'", ומביא רש"י את ... ( cache )
 • דף אישי של אהובה קליין : כי תבואו אל- הארץ אשר אני נותן לכם וקצרתם את קצירה, והבאתם את- עומר ראשית קצירכם אל הכהן" [ויקרא כ"ג,י] הטכניקה: שמן על בד]. 37 צפיות | 0 תגובות ... ( cache )
 • דף פרופיל אהובה קליין : כי תבואו אל- הארץ אשר אני נותן לכם וקצרתם את קצירה, והבאתם את- עומר ראשית קצירכם אל הכהן" [ויקרא כ"ג,י] הטכניקה: שמן על בד]. 35 צפיות | 0 תגובות ... ( cache )
 • ויקרא כה/כתיב ג€“ ויקיטקסט : 10 מאי 2011 ... א וידבר יהוה אל משה בהר סיני לאמר ב דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת ליהוה ג שש שנים תזרע שדך ושש ... ( cache )
 • ויקרא פרק כ"ה : דבר אל בני ישראל, ואמרת אליהם, כי תבואו אל הארץ, אשר אני ויקרא כה,ב נותן לכם-- ושבתה הארץ, שבת ליהוה. שש שנים תזרע שדך, ושש שנים תזמור כרמך; ואספת, את תבואתה ... ( cache )
 • השיעור ניתן ב-סיון ה'תשס"א : נאמר בפרשת השבוע "וידבר ה' אל משה בהר סיני לאמר דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם ושבתה הארץ שבת להם", - מה פשר ההדגשה? ... ( cache )
 • פרשת לך לך : נב כי מנגד תראה את הארץ ושמה לא תבוא אל הארץ אשר אני נֹתן לבני ישראל. דברי ה' הללו הם אפוא הפותחים את הסיפור, והם המהווים את פסקתו הראשונה. ... ( cache )
 • ויקרא פרק כה : כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם ושבתה הארץ שבת לה': (ג) שש שנים תזרע שדך ושש שנים תזמר כרמך ואספת את תבואתה: (ד) ובשנה השביעת שבת שבתון יהיה לארץ ... ( cache )
 • משמעויותה הרוחניות של השמיטה - לפרשת בהר - נקודת חיבור : "כי תבאו אל הארץ אשר אני נותן לכם ושבתה הארץ שבת לה'. כי ה' יתברך נתן לנו את ארץ ישראל להודיע כי לה' הארץ... וזה מצוות השמיטה - שניתן לבני ישראל הארץ מחדש. ... ( cache )
 • תורה תמימה ויקרא פרשת בהר פרק כה - Responsa Project : (ב) כי תבאו אל הארץ - תניא, יכול משבאו לעבר הירדן, ת"ל אל הארץ, הארץ המיוחדת, יכול משבאו לעמון ומואב ת"ל אל הארץ אשר אני נותן לכם ולא לעמון ומואבב) [תו"כ]: ... ( cache )
 • AKKONET FORUMS ג€¢ צפה בנושא - פרשת השבוע- "האזינו", ג' תשרי 15/09/2007 : כי מנגד תראה את הארץ ושמה לא תבוא אל הארץ אשר אני נתן לבני ישראל: (דברים פרק לב: מח-נב) תקציר פרשת "האזינו": פרשת "האזינו" היא למעשה האחרונה ... ( cache )
 • התנועה ליהדות מתקדמת בישראל | פרשות השבוע | "ל-ה' הארץ ומלואה" : הפרשה פותחת במילים: "וידבר ה' אל משה בהר סיני לאמר: דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם , כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם ושבתה הארץ שבת ל-ה'"(ויקרא כה, 1-2). ... ( cache )
 • ביאור:חג העצמאות מן התורה, מניין? ג€“ ויקיטקסט : 4 נובמבר 2007 ... לבני ישראל: מייד לאחר שביעי של פסח, לעתיד לבוא, יתחדש לכם חג אשר כולו קשור בביאתכם אל הארץ אשר אני , ה', נותנה לכם! חג זה, מלמדנו הפסוק, ... ( cache )
 • more "אל הארץ אשר אני " :
 • שני פרקים על קרבנות וחגים : ראשית הקציר (פסוקים 10-13): " כי-תבאו אל-הארץ אשׁר אני נתן לכם, וקצרתם את -קצירה , והבאתם את-עמר ראשׁית קצירכם אל-הכהן. והניף את-העמר לפני ה' לרצנכם, ... ( cache )
 • פרשת אמור - אור לגויים : 2 מאי 2011 ... "דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם כי תבואו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן:" (ויקרא כג י ) ...
 • סגולותיה של ספירת העומר : שנאמר: "כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה, והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן" (ויקרא, כ"ג, י'). חז"ל אמרו שקרבן העומר הוא קרבן תודה. ... ( cache )
 • ישיבת ההסדר ירוחם - אמור - לחם ביכורים לה' - שיחת ליל שבת התשס"ג : כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן. והניף את העמר לפני ה' לרצנכם ממחרת השבת יניפנו הכהן. ... ( cache )
 • חג פסח - אברהם ששון וזהר עמר : כי תבאו אל הארץ, אשר אני נתן לכם, וקצרתם את קצירה, ............... והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן. והניף את ............... העמר לפני ה' לרצנכם, ... ( cache )
 • AKKONET FORUMS ג€¢ צפה בנושא - פרשת השבוע-"פרשת אמור". : תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה, והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן . והניף את העמר לפני ה' לרצנכם, ממחרת השבת יניפנו הכהן . תוכן הפרשה: ... ( cache )
 • אמור 4 : דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבואו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכהן והניף את העומר לפני ה' לרצונכם ממחרת השבת ... ( cache )
 • חגיגה של חגים - אתר החגים המוביל בישראל : תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה, והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן . והניף את העמר לפני ה' לרצנכם, ממחרת . השבת יניפנו הכהן ... ( cache )
 • אור לגויים - תפוז בלוגים : 20 מאי 2011 ... "דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם כי תבואו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן:" (ויקרא כג י( ... ( cache )
 • ספירת העומר מלמדת כי הזמן אינו עומד על מקומו : 21 מאי 2006 ... שנאמר: "כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה, והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן" (ויקרא, כ"ג, י'). חז"ל אמרו שקרבן העומר הוא ... ( cache )
 • פרשת אמור - אור לגויים - תפוז בלוגים : 2 מאי 2011 ... "דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם כי תבואו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן:" (ויקרא כג י( ... ( cache )
 • יואל בן-נון : כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה, והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן... וספרתם לכם ממחרת השבת מיום הביאכם את עמר התנופה. ... ( cache )
 • חמץ ומצה בפסח, בשבועות ובקרבנות הלחם - בית המדרש הוירטואלי : כ י ת ב א ו א ל ה א ר ץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה, והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן... וספרתם לכם ממחרת השבת מיום הביאכם את עמר התנופה. ... ( cache )
 • חמץ ומצה בפסח, בשבועות - הרב יואל בן נון : "כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה, והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן... וספרתם לכם ממחרת השבת מיום הביאכם את עמר התנופה. ... ( cache )
 • דף גמרא ערוך ומבואר (פרק ו) - פורטל הדף היומי : אמר רבי יוחנן: אתיא 'ראשית' 'ראשית' מחלה [בעומר כתוב [ויקרא כג,י] דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ... ( cache )
 • פרשת אמור - חשיבותה של מצות ספירת העומר : 25 אוגוסט 2010 ... זמן קרבן העומר: התורה מצווה להביא את קרבן העומר, בראשית קציר השעורים ביום ט"ז בניסן, שנאמר: "כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה ... ( cache )
 • התפיסה של מקצב העונות החקלאיות / חלק א: העונות החקלאיות : כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן.'122. 2. חשיבות השעורה בתקופת המקרא ... ( cache )
 • קציר העומר בזמן הזה - מכון התורה והארץ : דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם, כי תבאו אל הארץ אשר אני נתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן. לדעת ר' ישמעאל כל הנאמר בפסוק הוא מצווה, ... ( cache )
 • בס"ד - Sde Eliyahu : כי תבאו אל הארץ, אשר אני נתן לכם, וקצרתם את קצירה, והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן. והניף את העמר לפני ה' לרצנכם, ממחרת השבת יניפנו הכהן. ... ( cache )
 • more "נתן לכם וקצרתם את " :
 • Default Normal Template : כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן... ממחרת השבת יניפנו הכהן". ניתוח זה מסביר את הבנת חז"ל ששבת כאן, ... ( cache )
 • הכנת תרופה טבעונית מגבעולי חיטה ואכילתה קודם הבאת העומר - הרב יעקב ... : כתב הרמב"ם בפה"מ: "אמר וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם, ממה שאמר וקצרתם את קצירה אנו למדים שמותר לנו לקצור קודם לעומר, וממה שאמר ראשית קצירכם ... ( cache )
 • דב ברנדר : דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן." (שם, ט-י) ... ( cache )
 • החגים בתורה : כי תבֹאו אל הארץ אשר אני נֹתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן... ממחרת השבת יניפנו הכהן". הניתוח שהצגנו מסביר את פירוש חז"ל כי ... ( cache )
 • אל המקדש - שלטי הגיבורים - הוצאה חדשה / גדליה גינזבורג ויצחק אימס : כי ארץ ישראל היא קדושה מכלן, וקדושתה היא שמביאין ממנה העומר, כדכתיב "וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר " וגו' (ויקרא כ"ג, י). אמרו רבותינו ז"ל: (6) "קצירה ולא ... ( cache )
 • התפיסה של מקצב העונות החקלאיות / חלק א: העונות החקלאיות : וקצרתם את קצירה והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן: והניף את העמר לפני ה'...'66 גם מיוסף בן מתתיהו ידוע, שבתקופת בית שני, מנחת הביכורים והעומר נחשבו לאותו ... ( cache )
 • more "קצירה והבאתם את עמר " :
 • פרשת אמור- הבאת העומר לכהן אימתי? : 3 מאי 2011 ... והבאתם את-עומר ראשית קצירכם אל- הכהן ". [ויקרא כ"ג,י] ציירה: אהובה קליין (c) [שמן על בד]. פרשת אמור כוללת נושאים רבים, אחד מהם: ... ( cache )
 • שבועות - משרד החינוך מחוז הדרום : פסח: "והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכהן " (ויקרא כ"ג, 10)שבועות: "וחג הקציר בכורי מעשיך אשר תזרע בשדה" (ויקרא כ"ג ,16)סוכות: "וחג האסיף בצאת השנה באספך את ... ( cache )
 • ביאור:פרשת אמור - הבאת העומר - אימתי? ג€“ ויקיטקסט : 10 מאי 2011 ... דבר אל- בני ישראל ואמרת אליהם כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את---עומר ראשית קצירכם אל- הכהן " [ויקרא כ"ג,י] ... ( cache )
 • פרשת אמר : דבר אל בני ישראל והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכהן , הדא הוא דכתיב (קהלת א): מה יתרון לאדם בכל עמלו שיעמול תחת השמש. אמר ר' בנימין בן לוי: בקשו לגנוז ספר ... ( cache )
 • חג השבועות : בפסח , ראשית קציר, " והבאתם את העומר ראשית קצירכם אל הכהן ". שבועות , ביכורי קציר חיטים ופרי האדמה , " וחג שבועות תעשה לך בכורי קציר חיטים". ... ( cache )
 • פרשת אמור- הבאת העומר- אימתי?/ אהובה קליין. : 3 מאי 2011 ... דבר אל- בני ישראל ואמרת אליהם כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את---עומר ראשית קצירכם אל- הכהן " [ויקרא כ"ג,י] ... ( cache )
 • פרשת אמור - עומר התנופה - גיליונות נחמה ליבוביץ : "והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכהן " בל תהיו כפויי טובה, ושמא תאמרו: "...מה אתן לפני הכהן ועבד אדוני הוא זה כמוני, ואבי שבשמים לא יקח ממני מאומה ולא יצטרך ... ( cache )
 • חג שבועות - תקשוב דרום : פסח: "והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכהן ". (ויקרא כ"ג, 10). שבועות: "וחג הקציר בכורי מעשיך אשר תזרע בשדה". (ויקרא כ"ג ,16) ... ( cache )
 • ynet מלחם עוני ללחם לעניים - יהדות : 24 מאי 2009 ... והישיבה בה בקביעות נזכרו ביום הזה במפורש: "כי תבֹאוּ אל הארץ אשר אני נֹתן לכם וקצרתם את קצירה, והבאתם את עֹמר ראשית קצירכם אל הכהן . ... ( cache )
 • ממחרת השבת : עיון בפרשת ספירת העומר שבתורה, מגלה בה כמה סממני ייחוד: "כי תבאו אל הארץ אשר אני נותן לכם וקצרתם את קצירה, והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכהן . ... ( cache )
 • שבועות - Georgian Jews World Congress : הקשר בין האדם לאדמה: בפסח, ראשית קציר, " והבאתם את העומר ראשית קצירכם אל הכהן ". שבועות, ביכורי קציר חיטים ופרי האדמה , "וחג שבועות תעשה לך בכורי קציר חיטים" ... ( cache )
 • העומר : והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן : והניף את העמר לפני ה' לרצנכם ממחרת השבת יניפנו הכהן: (ויקרא כג, י-יא). מנחה - קורבן הבא מסולת חיטים או שעורים. ... ( cache )
 • ישיבת ההסדר מעלה אפרים - מאמרים : 'והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן ' (כג,י). הגמ' במנחות (סח,ב) כותבת 'מהיכן היא באה מן השעורים'. הרמב"ם בפירוש המשניות (מנחות פ"ו מ"ו) מביא ראיה לכך מכך ... ( cache )
 • קדושת החקלאות בארץ ישראל במשנתו של הרב קוק- הרב עזריאל אריאל : האמונה והתפילה שליוו אותו במהלך הגידול - אינן נוטשות אותו בימי שמחתו: "כי תבוא אל הארץ אשר אני נותן לכם וקצרתם את קצירה, והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכהן ... ( cache )
 • דברי תורה לפרשת אמור : והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכהן - כידוע, מנחת העומר ומנחת סוטה הן המנחות היחידות שבאות משעורים ולא מחיטים. והנה לגבי מנחת סוטה, הטעם לכך מבואר בחז"ל ... ( cache )
 • ֳ₪ֳ²ֳ¥ֳ®ֳ¸ ֳ¥ֳ¹ֳ ֳ¸ ֳ₪ֳ®ֳ°ֳ§ֳ¥ֳ÷ : המיוחד במנחת העומר ששמה - "והבאתם את ע מ ר ראשית קצירכם אל הכהן , והניף את ה ע מ ר לפני ה'" (ויקרא כג, י-יא) - נובע מ ה כ מ ו ת של המנחה. ... ( cache )
 • שבועות - אתר התנ"ך : הקשר בין האדם לאדמה: בפסח, ראשית קציר, " והבאתם את העומר ראשית קצירכם אל הכהן ". שבועות, ביכורי קציר חיטים ופרי האדמה , " וחג שבועות תעשה לך בכורי קציר ... ( cache )
 • "והגדת לבנך ביום ההוא לאמר" : דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם כי תבֹאו אל הארץ אשר אני נֹתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עֹמר ראשית קצירכם אל הכהן . והניף את העֹמר לפני ה' לרצֹנכם ממחרת ... ( cache )
 • ממחרת השבת - בית המדרש הוירטואלי : כי תבֹאו אל הארץ אשר אני נֹתן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עֹמר ראשית קצירכם אל הכהן . והניף את העמר לפני ה' לרצֹנכם, ממחרת השבת יניפנו הכהן. ... ( cache )
 • Yeshiva.org.il- רעיונות לפרשת אמור : "וכי תבואו אל הארץ וקצרתם את קצירה, והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכהן ". על קרבן זה, של ראשית הקציר, אומרים חז"ל כי קרבן תודה הוא. ... ( cache )
 • ספירת העומר ג€“ ממחרת השבת | אתר דין - שאל את הרב - הכתובת לכל שאלה ... : 17 אפריל 2011 ... לכם ג€“ וקצרתם את קצירה ג€“ והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכהן ג€“ והניף את העומר לפני ה' לרצונכם ג€“ ממחרת השבת יניפנו הכהן" ג€“ ובהמשך הפרשה- ג€¦ ... ( cache )
 • לכתבה המלאה - מעייני הישועה : ... ישנים על מטותיהם והקב"ה משיב ומעלה עננים ומגדל צמחים ומדשן את הפירות ואין נותנין לו רק שכר העומר הה"ד והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכהן (ויקרא כג, י)ג€¦ ... ( cache )
 • מקור חג השבועות | מקור שם החג שבועות : הקשר בין האדם לאדמה: בפסח, ראשית קציר, " והבאתם את העומר ראשית קצירכם אל הכהן ". שבועות, ביכורי קציר חיטים ופרי האדמה , " וחג שבועות תעשה לך בכורי קציר ... ( cache )
 • העומר : וידבר ה' אל משה לאמור: דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם: "כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם וקצרתם את קצירה, והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכהן . ... ( cache )
 • פרשת אמור- מהות ספירת העומר | הבמה שלכן | משפחה : 28 אפריל 2010 ... והבאתם אתג€”עומר ראשית קצירכם אל הכהן " [ויקרא כ"ג,י] הציור מאת: אהובה קליין (c). פרשת אמור המקיפה נושאים רבים, כוללת בתוכה גם את נושא: ספירת ... ( cache )
 • more "ראשית קצירכם אל הכהן " :
 • אנציקלופדיה יהודית דעת - חדש ; : ביום שני של פסח, שהוא ראשון של חול המועד, מקריבים את העומר בבית המקדש, שנאמר: " והניף את העמר לפני ה' לרצנכם ממחרת השבת יניפנו הכהן", ובתורה שבעל פה נתפרש ... ( cache )
 • פרשת אמור - עומר התנופה - גיליונות נחמה ליבוביץ : והניף את העמר לפני ה' ממחרת השבת"... משרשי המצוה כדי שנתבונן מתוך מעשה החסד הגדול שעושה הקב"ה עם בריותיו לחדש להם שנה שנה תבואה למחיה, לכן ראוי לנו שנקריב ... ( cache )
 • אדר א ועיבור שנים : יוצא כי ממחרת יום טוב ראשון של פסח הקריבו את מנחת העומר הבאה משעורים חדשים שנקצרו במוצאי החג שנאמר : " והבאתם את עמר ראשית קצירכם אל הכהן והניף את העמר לפני ... ( cache )
 • דרוש על ויכוח ריב"ז והצדוקים - בית המדרש הוירטואלי : 13 מאי 2011 ... " והניף את העמר לפני ה'... ממחרת השבת יניפנו הכהן... וספרתם לכם ממחרת השבת מיום הביאכם את עמר התנופה שבע שבתות תמימת תהיינה: עד ממחרת השבת ... ( cache )
 • קטיף.נט :: "ואהבת לרעך כמוך" : והניף את העמר לפני ה' לרצונכם. מספר "צבי לצדיק" בלוזוב:-. שמו של קרבן העומר מלמד על תכלית הבאתו שהרי העומר הוא הזדככות האדם בשלימות לקראת קבלת התורה, ... ( cache )
 • פרשת אמור / אלחנן סמט : " והניף את העמר לפני ה' לרצנכם" - על פי רצונכם והחלטתכם, ובלבד ש: "ממחרת השבת יניפנו הכהן". קביעת השבת שלמחרתה יניף הכוהן את העומר - היא התלויה ברצונכם. ... ( cache )
 • מועדי ה' מקראי קודש : והניף את העמר לפני ה' לרצֹנכם ממחרת השבת יניפנו הכהן: הנפת העומר נעשית "ממחרת השבת". באיזו שבת מדובר? מסורות שונות מצאו בפסוק זה חיזוק לטענותיהן. ... ( cache )
 • אל תפחדי ממות - Me`at Min Haor : )(ויקרא כג' ט'-יא' והניף את העמר לפני ה לרצנכם, ממחרת השבת יניפנו הכהן" בפרשה זו מובלטים כמה עניינים בפרטי מצות הקרבת העומר, ובהם נעוץ המפתח להבנה יסודית ... ( cache )
 • more "והניף את העמר לפני " :
 • more "ה' לרצנכם ממחרת השבת " :
 • חינעהחיכעהחכהויכךו : מתחילים לספור באותו יום של הנפת העומר שגם בו כתוב " ממחרת השבת יניפנו הכהן ". על איזו שבת בשנה מדובר? כותב רש"י ג€“ "ממחרת יום טוב ראשון של פסח, ... ( cache )
 • ספירת העומר - היבטים לתקופה ולהלכה : ... אליהם כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכהן והניף את העומר לפני ה' לרצונכם, ממחרת השבת יניפנו הכהן . ... ( cache )
 • מנחת העומר ג€“ ויקיפדיה : כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם, וקצרתם את קצירה, והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכוהן. והניף את העומר לפני ה' לרצונכם, ממחרת השבת יניפנו הכהן . ... ( cache )
 • שבועות : בתורה נאמר על העומר " ממחרת השבת יניפנו הכהן ". וכן נאמר "וספרתם לכם ממחרת השבת... ". יום מתן תורה. ויסעו מרפידים ויבאו מדבר סיני ויחנו במדבר, ... ( cache )
 • מבחנים ארציים בספר ויקרא : " ממחרת השבת יניפנו הכהן " (ויקרא כג, יא). א. "לא תלך רכיל בעמך" (ויקרא יט, טז). ... ממחרת השבת יניפנו הכהן " (פסוק יא). עיין ראב"ע (פסוק יא) עד תשובה שאלה מס' ... ( cache )
 • ביאור:ספירת העומר - היבטים לתקופה ולהלכה ג€“ ויקיטקסט : 17 מאי 2009 ... אל הארץ אשר אני נותן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכהן והניף את העומר לפני ה' לרצונכם, ממחרת השבת יניפנו הכהן . ... ( cache )
 • פרשמ בהר ג€“ בחוקותי : (3) ואכן, פשוטו של מקרא בויקרא כג קושר את ספירת העומר למערכת השבתות של בריאת העולם: " ממחרת השבת יניפנו הכהן ... וספרתם לכם ממחרת השבת. ... ( cache )
 • בס"ד, יום ראשון, כ"ב בניסן הת'שס"ה : ... אלהם כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכוהן: והניף את העומר לפני ה' לרצונכם ממחרת השבת יניפנו הכהן :. ... ( cache )
 • קרא - Read the Shiur - Keren Yishai (Hebrew) : ... אלהם כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכוהן: והניף את העומר לפני ה' לרצונכם ממחרת השבת יניפנו הכהן :. ... ( cache )
 • אביב מופיע בפרויקט השו"ת המקוון ג€“ מאגר ספרות תורנית ושו"ת 18 ... : אשר אני נותן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עומר ראשית קצירכם אל הכהן, והניף את העומר לפני ה' לרצונכם ממחרת השבת יניפנו הכהן , ועשיתם ביום הניפכם את העומר כבש ... ( cache )
 • פרשת אמור - תורה : 7 מאי 2009 ... אך נראה שהשימוש החוזר במילה "שבת" בפסוקים אלה (" ממחרת השבת יניפנו הכהן ג€¦ וספרתם לכם ממחרת השבתג€¦ שבת שבתותג€¦ עד ממחרת השבת השביעיתג€¦ ... ( cache )
 • אל המקדש - העומר שלושה שמות יש לו / הרב צבי שלוה : עתה נותר לנו לבאר את השם האמצעי שבמדרש שבריש דברינו - "עומר תנופה", "והניף את העמר לפני ה' לרצונכם ממחרת השבת יניפנו הכהן " (ויקרא כ"ג יא). ... ( cache )
 • סגולת המלח בימי ספירת העומר : ... נותן לכם וקצרתם את קצירה והבאתם את עומר ראשית קצרכם אל הכהן :והניף את העומר לפני ה' לרצונכם ממחרת השבת יניפנו הכהן : יהי רצון מלפניך . ... ( cache )
 • more "ממחרת השבת יניפנו הכהן " :

מקורות[עריכה]

על-פי מאמר של אראל שפורסם לראשונה ב אתר הניווט בתנך בתאריך 2011-06-10.


דף זה הוסב אוטומטית מאתר הניווט בתנ"ך. (הקישור המקורי) יתכן שבגלל שגיאה בתוכנת ההסבה נפלו טעויות. אתם מוזמנים לתקן את הטעויות, ולמחוק הודעה זו מהדף.

קיצור דרך: tnk1/tora/wyqra/wy-23-11