ויקיטקסט:מזנון/ארכיון פברואר 2017

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


בקשה עזרה בתבניות {{חיפוש}} ו{{חיפוש2}}

שלום לכולם.

שמתי לב לאחרונה שהחיפושים של התבניות הנ"ל אינו עובד על טקסט מנוקד כאשר מזינים את התיבות ללא ניקוד. למשל, אם אני רוצה לחפש את המילה "חרבא" בתיקוני זהר, ללא הזנה של הטקסט והניקוד המדויק (חַרְבָּא), תוצאות החיפוש אינן מחזירות כלום.

יש למישהו אפשרות לתקן את זה? לסדר את התבניות הנ"ל שיהיו יותר גמישות לקבל ביטוי ללא ניקוד ובכל זאת לאתר ביטויים שבהם קיים ניקוד?--Roxette5 (שיחה) 14:51, 5 בדצמבר 2016 (IST)

אני מציע שתפנה למשתמש:קיפודנחש או למדור "הכה את המומחה" וכדו' בוויקיפדיה.--נחום - שיחה 13:39, 13 בדצמבר 2016 (IST)
אין לזה קשר לתבניות, אלא לחיפוש עצמו: נסה לחפש דרך תיבת החיפוש הרגילה (כלומר החיפוש יבצע בכל ויקיטקסט, לאו דווקא ב"תיקוני זהר") חַרְבָּא, ואחר כך חרבא. שים לב שתוצאות החיפוש שונות: מספר הדפים שנמצאו שונה, והדפים אינם אותם דפים (כמובן שיתכן שדף מסוים מכיל את שתי הצורות, ואז הוא יימצא בתוצאות החיפוש גם כך וגם כך). זה כנראה לא רצוי: בדרך כלל כשמחפשים משהו לא רוצים להזין ניקוד, והאפשרות לטעות (נניח לנקד דבר מה בקמץ במקום פתח, או לשכוח להדגיש את איזו דל"ת) נרחבת, ומצד שני, כמעט אף פעם לא רוצים לסנן את תוצאות החיפוש לפי הניקוד. אנסה לפנות למפתחים ולהסביר את הבעיה. קיפודנחש (שיחה) 16:13, 13 בדצמבר 2016 (IST)
מכאן לשם, מצאתי שהנושא כבר עלה בעבר, וככל הנראה נפתר, אלא ששינוי כלשהו במנגנון החיפוש קלקל את הפתרון. פתחתי מחדש את phab:T3836, בתקווה שהנושא יתוקן. קיפודנחש (שיחה) 19:50, 13 בדצמבר 2016 (IST)
תודה לך.--נחום - שיחה 15:26, 14 בדצמבר 2016 (IST)
בוצע בוצע. @נחום (וכמובן כל שאר החברים): הבג נפתר. איך שזה עובד עכשיו זה כך: הזנת מילה (או מחרוזת חיפוש כלשהי) _בלי_ ניקוד, תמצא את כל המופעים, גם המנוקדים וגם אלו שאינם מנוקדים. הזנת מילה מנוקדת תמצא רק את המופעים המנוקדים (ורק אלו שמנוקדים כפי שהוזן), כלומר חיפוש בלה ימצא את המופעים של בלה, בָּלַה, בֶּלּה, בְּלֶה, וכן הלאה, אבל חיפוש בָּלַה ימצא רק מופעים של בָּלַה. (אפשר גם להשתמש באפשרויות חיפוש מתקדמות, למשל חיפוש בלה -בָּלַה (שימו לב לסימן מינוס), ימצא את כל המופעים, מנוקדים ולא מנוקדים, פרט לאלו שמנוקדים "בָּלַה"). אם מישהו מוצא שמה שכתבתי כאן לא מתקיים במקרה ספציפי, אנא זירקו הודעה במזנון (או אם תרצו, בדף שיחתי), ותייגו אותי, כדי שאוכל לדווח למפתחים. שב"ש - קיפודנחש (שיחה) 19:51, 24 בפברואר 2017 (IST)
המון המון תודה לך על יתרון זה. מועיל מאד לי ובטח לעוד הרבה אנשים. תבורך משמים. שבוע טוב.--Roxette5 (שיחה) 19:04, 25 בפברואר 2017 (IST)

ייבוא "תבנית:דעת" מוויקיפדיה

שלום!

מישהו יכול בבקשה לייבא את "תבנית:דעת" מוויקיפדיה?

נמצא כאן: תבנית:דעת

נא הודיע לי שזה נעשה.

בתודה מראש, שילוני (שיחה) 13:12, 26 בינואר 2017 (IST)

סליחה שלא התייחסתי לפני כן. פשוט לא ראיתי.
בכל אופן, אני ייבאתי את התבנית הנ"ל אבל היה אפשרות לבחור גם לייבא תבניות שהן מוכלות בתוך התבנית שלא ייבאתי כי אינני מבין הכל בתבנית זו ופחדתי ליצור התנגשות או תקלה עם משהו אחר באתר כאן. בכל אופן, מתייג את משתמש:Erel Segal אם יכול לעבור ולפקח על הדף שנוצר ולוודא שהכל תקין. --Roxette5 (שיחה) 07:05, 5 בפברואר 2017 (IST)
תבנית:דעת נראית בסדר, לא הבנתי איזה תבניות חסרות? --אראל סגלשיחה • י' בשבט ה'תשע"ז 04:42, 6 בפברואר 2017 (IST)
אולי אין. אני רק אומר שבדף של הייבוא הוצג לי אפשרות כזאת ולא בחרתי בו.--Roxette5 (שיחה) 11:15, 6 בפברואר 2017 (IST)
רק עתה ראיתי; תודה רבה! מייד אכניס לשימוש.... שילוני (שיחה) 14:39, 6 בפברואר 2017 (IST)

דיקטא

על חברת דיקטא שמעתם?

מדובר בחברה שממומנת מתרומות, הם רכשו את הבעלות על פרויקט השו"ת ובכוונתם לשחרר אותו לציבור משופר וברישיון חופשי,אז אולי כדאי לעצור את ההקלדות.

כמו כן נודע לי כי יש להם ocr שפיתחו בעצמם שיכול לייבא טקסט עברי מנוקד(!!!!!)

הם יושבים בירושלים, אני בתהליך לקביעת פגישה עם נציג(/ה?) מטעמם, אני מבקשת את רשותכם להציג עצמי כנציגה של פעילי ויקיטקסט. בכוונתי לנסות ליצור כמה שיותר נקודות השקה אפשריות בין הפעילים כאן לבין הפעילות שלהם, למשל:

 • גישה לתכני פרויקט השו"ת עם אישור מפורש לייבוא
 • גישה לocr שלהם על ידי נציג מויקיטקסט
 • קביעת פגישה גדולה יותר לחשיפת הפעילים כאן לפעילות
 • אולי יצירת בית חם למפגשי הקהילה?

רעיונות נוספים יתקבלו בברכה • אור שפיראשיחהתרומות • ב' בשבט ה'תשע"ז • 09:44, 29 בינואר 2017 (IST)

יש קישור למשהו שקשור לחברה הזאת "דיקטא"? אני לא מוצא כלום עליהם ברשת.--Roxette5 (שיחה) 14:43, 29 בינואר 2017 (IST)
גם אני חיפשתי ולא מצאתי, הם עדיין לפני השקה,מכירה אותם דרך מכר מהאקדמיה שעושה איתם שיתופי פעולה• אור שפיראשיחהתרומות • ב' בשבט ה'תשע"ז • 15:23, 29 בינואר 2017 (IST)
בתגובה לדניאל (למטה): כל התחייבות מצידנו בכל נושא שהוא תדרוש הצבעה אצלנו. חשבתי שזה מובן מאליו. נחום - שיחה 15:55, 29 בינואר 2017 (IST)
כמובן שסיכום הפגישה תעלה לכאן,וכמובן שלא אוכל להתחייב לשום דבר עבור כל האדם אחר שהוא לא אני• אור שפיראשיחהתרומות • ב' בשבט ה'תשע"ז • 21:42, 29 בינואר 2017 (IST)
 • מי הם? מה האינטרס להעלות את זה בחינם?
 • כדאי לבקש שיקבלו בקשות מאתנו לגבי ספרים מסוימים שהיינו רוצים להעלות. לצערי כבר מזמן שהאתר החשוב "היברו בוקס" מעלה בעיקר דברים לא כ"כ חשובים...
 • ומה זה אומר לגבי חומרים שלכאורה עדיין ב"זכ"י "? נקבל אישור להעלות חומרים כאלה לכאן?
 • כדאי לדאוג לפנות ל"וותיקי" אתרינו (ר' אבי, רונן, אראל, ציון, וכו'), בעניין חשוב זה. בהצלחה! שילוני (שיחה) 23:00, 29 בינואר 2017 (IST)
מדובר בחברה שעוסקת בעיקר בשילוב טכנולוגיה במחקרים במדעי היהדות, לפי מה שהבנתי אין להם כוונות רווח , אבל יש להם הרבה כסף ( מתרומות ) הזכויות על פרויקט השו"ת בבעלותם ולכן הם יכולים לשחרר ברשיון חופשי . אני לא חושבת שנוכל לבקש מהם ספרים מסויימים כמו שנוכל לבקש להשתמש בocr הייחודי שהם פתחו • אור שפיראשיחהתרומות • ג' בשבט ה'תשע"ז • 11:47, 30 בינואר 2017 (IST)
בפרויקט שו"ת קיימים לדעתי כל הטקסטים של פרשני המקרא, הלכות ועוד. אם ניתן לקבל מהם את כל החומר מדובר על תרומה גדולה. --Tomsky2015 (שיחה) 12:03, 6 בפברואר 2017 (IST)

שבוע טוב אור ושלום, האפשרות הזאת הצליחה לרגש את כולנו. האם בשבועיים האחרונים היתה התקדמות כלשהי, או חדשות בעניין? נשמח אם תעדכני אותנו! Dovi (שיחה) 00:00, 19 בפברואר 2017 (IST)


הצבעה

האם לאשר לאור שפירא להציג עצמה כנציגת פעילי ויקיטקסט?

מאשרים:

 1. Symbol support vote.svg בעד--נחום - שיחה 13:24, 29 בינואר 2017 (IST)
 2. Symbol support vote.svg בעד אבל ללא התחייבות מצידנו להציג את גירסתם כברירת מחדל או להשתמש בתכנים שלהם באופן אקסלוסיבי למעט אתרים אחרים.--Roxette5 (שיחה) 14:43, 29 בינואר 2017 (IST)
 3. Symbol support vote.svg בעד ‏– Fuzzy ‏– 15:35, 29 בינואר 2017 (IST)
 4. Symbol support vote.svg בעד כל הכבוד אור, זה נשמע כמו אפשרות מדהימה! Dovi (שיחה) 18:27, 30 בינואר 2017 (IST)
 5. Symbol support vote.svg בעד - זה יוסיף לנו הרבה מקורות שחסרים היום. אם נצליח גם לאמץ איכשהו את תכנת החיפוש שלהם זה יהיה גדול. Ahituvrs (שיחה) 22:36, 30 בינואר 2017 (IST)
 6. Symbol support vote.svg בעד - בהצלחה רבה! -- אוֹרי (שיחה) 23:39, 30 בינואר 2017 (IST)
 7. Symbol support vote.svg בעד - אני תומך בהערה של Roxette5. ובכלל, צריך שניזהר שלא ניבלע בדבר הגדול הזה, ושלא ישנו את אופי אתרינו. שילוני (שיחה) 14:37, 6 בפברואר 2017 (IST)

מתנצלת על חוסר העדכון, כבר נקבעה פגישה והיא בוטלה בעקבות מחלות הילדים. ועם הזמן הדוחק (מעבר דירה, פסח וגם סתם חיים) טרם נקבעה פגישה מחודשת.

ייבוא תבנית:גוגל ספרים מויקיפדיה

שלום לכולם,

אם אין לאף אחד התנגדות, אני מבקש לייבא תבנית:גוגל ספרים מאתר ויקיפדיה לצורך עבודתו של משתמש:שילוני בויקיטקסט. תודה.--Roxette5 (שיחה) 22:21, 6 בפברואר 2017 (IST)

בוצע בוצע--Roxette5 (שיחה) 06:38, 15 בפברואר 2017 (IST)

הפניה לויקיציטוט

סתם שאלה טפשית: כיוון שטרם השתמשתי בויקיציטוט אינני יודע איך מפנים לשם בפשטות. מי יכול לעזור לי? Ahituvrs (שיחה) 15:44, 14 בפברואר 2017 (IST)

קידומת ויקיציטוט היא האות q. כך, לדוגמא, לקישור לדף "ויקיציטוט" בוויקיציטוט: q:ויקיציטוט.--נחום - שיחה 16:48, 14 בפברואר 2017 (IST)

תודה.Ahituvrs (שיחה) 16:59, 14 בפברואר 2017 (IST)

Review of initial updates on Wikimedia movement strategy process

Note: Apologies for cross-posting and sending in English. Message is available for translation on Meta-Wiki.

The Wikimedia movement is beginning a movement-wide strategy discussion, a process which will run throughout 2017. For 15 years, Wikimedians have worked together to build the largest free knowledge resource in human history. During this time, we've grown from a small group of editors to a diverse network of editors, developers, affiliates, readers, donors, and partners. Today, we are more than a group of websites. We are a movement rooted in values and a powerful vision: all knowledge for all people. As a movement, we have an opportunity to decide where we go from here.

This movement strategy discussion will focus on the future of our movement: where we want to go together, and what we want to achieve. We hope to design an inclusive process that makes space for everyone: editors, community leaders, affiliates, developers, readers, donors, technology platforms, institutional partners, and people we have yet to reach. There will be multiple ways to participate including on-wiki, in private spaces, and in-person meetings. You are warmly invited to join and make your voice heard.

The immediate goal is to have a strategic direction by Wikimania 2017 to help frame a discussion on how we work together toward that strategic direction.

Regular updates are being sent to the Wikimedia-l mailing list, and posted on Meta-Wiki. Beginning with this message, monthly reviews of these updates will be sent to this page as well. Sign up to receive future announcements and monthly highlights of strategy updates on your user talk page.

Here is a review of the updates that have been sent so far:

More information about the movement strategy is available on the Meta-Wiki 2017 Wikimedia movement strategy portal.

Posted by MediaWiki message delivery on behalf of the Wikimedia Foundation, 22:31, 15 בפברואר 2017 (IST) • אנא סייעו בתרגום הדףGet help

זכויות יוצרים בארה"ב

שלום רבותי!

נא ראו את זה: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:PD-US_table.svg

אם אני מבין נכון, אז:
א) מה שקובע לגבי ספרים שיצאו לאור בארה"ב, הוא תאריך הוצאתם, לא שנת פטירת המחבר;
ב) מה שנדפס לפני 1923- אין עליו זכ"י. וייתכן גם ספרים שנדפסו לפני 1989. כיוון שאנו עוסקים (בעיקר) בספרי קודש, סביר שהמחברים לא דאגו ל"הכרזה משפטית" לזכויותיהם.

המשתמש היקר המכונה Geagea, שפעיל מאוד ב"ו'שיתוף" ומאד נזהר מהפרת זכ"י, קיבל את דעתי בזה, ובעקבות זה החל להעלות את "אוצר ישראל של י"ד איזנשטיין. (ראו: https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Julius_Eisenstein).

צריך להכיר עניין זה: אם מישהו כאן בקיא בזכ"י- אנא, שיבדוק את זה יותר. כיצד אפשר לברר לגבי ספר מסוים אם יש עליו זכ"י, וכו'...

בכל-אופן- זה פותח פתח לעוד ספרים, שנדפסו שם מעבר לים.
וכשם ש[חלק מ]הפעילים כאן עלו משם, כן נזכה להעלות את ספרינו לכאן.
שבת שלום, שילוני (שיחה) 13:56, 24 בפברואר 2017 (IST)

כמה דברים:
א. כל מה שפורסם לראשונה באה"ב עד שנת 1923 חופשי. הדגש על לראשונה. צריך להראות שלא פורסם קודם במקום אחר. כשמדובר בתמונה זה לא לגמרי ברור. לגבי ספרים אפשר לדעת בדיוק מהי המהדורה הראשונה ואיפה פורסמה. יש לזה תיעוד לפחות ב-OCLC. יחד עם זאת יש לשים לב שלאיורים ותמונות בספרים יכולים להיות בעלי זכויות יוצרים שונים ויכול להיות שהאיורים נלקחו ממקור אחר שכן מוגן בזכויות יוצרים.
ב. בספרים, בניגוד לתמונות, יש copyright notice אוטומטי כיוון ששם המחבר תמיד מוזכר.
ג. "מה שקובע לגבי ספרים שיצאו לאור בארה"ב, הוא תאריך הוצאתם, לא שנת פטירת המחבר" - אין כלל כזה. הכל לפי העניין. ספרים שפורסמו לראשונה באה"ב לפני 1923 חופשיים כאמור. אם פגו 70 שנה (בינואר של השנה ה-71) ממות היוצר זכויות היוצרים בנחלת הכלל.
ד. "סביר שהמחברים לא דאגו ל"הכרזה משפטית" לזכויותיהם" - גם זה לא יכול להיות מדויק. אפילו בספרים שהעליתי של אוצר ישראל של י"ד איזנשטיין מופיעה ההודעה כי הזכויות שמורות. בבקשה לא להניח הנחה כזו.
ה. למתרגמים יש זכויות יוצרים על התרגומים שלהם. יכול להיות שהמקור חופשי והתרגום לא.
ו. לגבי בדיקת RENEWAL אפשר לבדוק פה וגם פה. כמו כן כאן. רקע כללי באנגלית כאן וכאן. בחיפוש צריך לשים לב שלעתים מופיע בית ההוצאה לאור כבעל הזכויות. לפעמים השם מופיע בראשי תיבות.
בהצלחה.Geagea (שיחה) 14:50, 24 בפברואר 2017 (IST)
שלום, ותודה שהחכמת אותנו!
לגבי מה שכתבנו: " "מה שקובע לגבי ספרים שיצאו לאור בארה"ב, הוא תאריך הוצאתם, לא שנת פטירת המחבר" - אין כלל כזה."
אז אולי לא הבנתי:
כאן (https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Copyright_rules_by_territory#United_States ) כתוב:
"Anything published before January 1, 1923 is in the public domain."
לא כתוב דבר בהמשך הקטע זה על תאריך פטירה, רק על תאריך הו"ל.
רק לקראת הסוף כתוב: "Works created after January 1, 1978 are protected for 70 years after the death of the creator.". ז"א, שלספרים שנדפסו לפני 1978, פטירת המחבר אינו מוזכר כגורם קובע לגבי זכ"י. נכון, יש פרטים אחרים שצריך לבדוק, אבל לא תאריך פטירה. שילוני (שיחה) 15:43, 24 בפברואר 2017 (IST)


שלום,
הנה הקשר שנותן סיכום כללי לנושא ( http://copyright.cornell.edu/resources/publicdomain.cfm )
ilan sendowski 16:31, 24 בפברואר 2017 (IST)
לכאורה "אוצר ישראל" של אייזנשטיין נדפס לראשונה בארה"ב לפני 1923 ולפיכך אינו מוגן בזכ"י. שיחזרתי.--נחום - שיחה 22:41, 25 בפברואר 2017 (IST)

קצת עזרה טכנית בתבנית

שלום, אני מבקש קצת עזרה טכנית בתבנית זו. רוצה שהיא תראה תמונה של העמוד הראשון של הקובץ בתור ברירת מחדל, אלא אם כן צויין מספר עמוד אחר.

ובכלל, למי שעוד לא יודע, פרויקט המשנה המנוקדת והמעוצבת על בסיס כתב יד קאופמן, של הרב דן בארי, הגיע לסיומו, והתוצאה הסופית מבחינתו נמצאת בקובץ הזה.

תודה, Dovi (שיחה) 10:25, 27 בפברואר 2017 (IST)

טופל. שם הפרמטר הוא "עמוד" (ללא המרכאות, כמובן). נדב ס (שיחה) 21:33, 27 בפברואר 2017 (IST)
תודה! Dovi (שיחה) 13:37, 28 בפברואר 2017 (IST)