ויקיטקסט:מזנון/ארכיון פברואר 2016

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


אירועים בלוח העברי

הסרתי זמנית את תבנית האירועים בלוח העברי, עד לתיקון הבעייה התוארת ב-שיחת תבנית:פרשת השבוע 2016, שבגללה פרשת "שקלים" מופיעה שלא בזמנה. בברכה, נחום - שיחה 22:13, 4 בפברואר 2016 (IST)

טקסט של שאגת אריה ו

שבוע טוב, יש לי טקסט מocr של שאגת אריה ו אבל אין לי כ"כ זמן לעבור עליו ולתקן אותו... אפשר להעלות אותו כדי שיתקנו שגיאות? Tovtovhagama (שיחה) • כ"ז בשבט ה'תשע"ו • 20:08, 6 בפברואר 2016 (IST)

שים בראשו תבנית {{המרת או.סי.אר}}.--נחום - שיחה 22:18, 6 בפברואר 2016 (IST)

עבודות דרושות בהפעלת בוט

1. קישורים לכותרות דפי הגמרא לכל מפרשי הגמרא -- חלוקת מפרשי הגמרא בדרך כלל מחולקת בדפים על פי פרקי הגמרא וכל דף מכיל בתוכו כותרות נפרדות כל דף ודף של גמרא. כך למשל חידושי הרשב"א על ש"ס/ברכות/א מכיל בתוכו שבע עשרה כותרות של עמודי הגמרא, החל בדף ב עמוד א וכלה בדף יב עמוד ב.

הייתי רוצה בוט שיכניס אוטומטית קישורים בכל הכותרות של דפי הגמרא. כך שבמקום הכותרת הרגיל דף ב עמוד א תהיה [[ברכות ב א|דף ב עמוד א]]. וכך הלאה עבור כל הדפים בנמצאים בכל הדפים של מפרשי הגמרא.

2. כותרות לסימנים בתרומת הדשן חלק א -- ראה בדף שיחה כאן. ממה שראיתי משתמש:אלישיב ליפא התחיל בעבודה כבר, לא יודע באיזה שלב הדבר עומד. ייתכן שרק דרוש לבקש מהמשתמש הנ"ל את הקוד לבוט ולהפעיל אותו... לא יודע בדיוק.. אינני מבין בעבודות של הפעלת בוטים.

תודה רבה, --Roxette5 (שיחה) 13:44, 10 בפברואר 2016 (IST)

לגבי הנקודה השניה - יש לי בעיות בחיבור, דבר שיוצר אי רציפות עם ההרצה של הבוט וקריסות, ולכן אני לא מריץ שום דבר. אם מישהו רוצה לעשות את העבודה הוא מוזמן. אלישיב ליפא (שיחה) 12:22, 16 בפברואר 2016 (IST)
אם כן אני מציע פשוט להריץ את הבוט, החל מסימן נ', שיוסיף בכל הדפים מסימן נ' והלאה את כותרת הסימן. אני יכול אחר כך להסיר את המקרים החריגים באופן ידני.--Roxette5 (שיחה) 03:10, 17 בפברואר 2016 (IST)

3. יש לחלום על הרחבת מדור הגמרא עם מפרשיו, משהו בדומה לפרויקט של שו"ע עם מפרשיו כעת. כוונתי לבנות דפי גמרא עם מפרשיו, סוג של "מקראות גדולות" של דפי הגמרא, ובכל דף יוצג עמוד אחד של גמרא יחד עם כל המפרשים השייכים לעמוד זו. לצורך כך נצטרך הרבה עבודה אוטומטית:

  • ביצירת דפים אלו בעצמם
  • בתיוג תגי קטע בכל מפרשי הגמרא (ראשונים ואחרונים) בכדי לשייך כל פירוש לעמוד המקביל שלו בגמרא.

בנוסף יש לדון איזה פורמט לקרוא לדפים אלו? מ"ג ברכות א א? ברכות א א מפורש? זה כמובן רעיון לטווח הארוך.--Roxette5 (שיחה) 14:19, 17 בפברואר 2016 (IST)

אני מציע תלמוד מפורש/ברכות א א וכו'. -- הודעה זו נכתבה על ידי המשתמש/ת Nahum (שיחה | תרומות | מונה) ששכח/ה לחתום.
מה זה "א א"? דף א' עמוד א'??!! --Sije (שיחה) 04:55, 22 בפברואר 2016 (IST)
טל"ח. הם התכוונו מן הסתם לכתוב ב א והלאה.--יהויכין (שיחה) 05:41, 22 בפברואר 2016 (IST)
אוקיי, תודה. אני מציע ברכות ב א עם מפרשים. אני חושב ששם זה יותר ברור. --Sije (שיחה) 21:38, 25 בפברואר 2016 (IST)
אני מעדיף ברכות עם מפרשים ב א, או אולי תלמוד עם מפרשים/ברכות ב א, בעיקר מסיבות טכניות.--נחום - שיחה 22:10, 27 בפברואר 2016 (IST)
Symbol support vote.svg בעד תלמוד עם מפרשים/ברכות ב א. --Sije (שיחה) 23:02, 2 במרץ 2016 (IST)

4. משימה נוספת לבוט: יש להפוך את כל דפי "קטע:רש"י על תהילים" להפניות ל"קטע:רש"י על תהלים", וכן לגבי דפי הפרקים. קיום שתי מערכות זהות של פירוש רש"י, אחד בכתיב חסר ואחד מלא, מיותר, יוצר בלבול ומועד לבעיות. בברכה,--נחום - שיחה 22:09, 27 בפברואר 2016 (IST)

תקלה בתבנית {{ב}}

בהמשך לדיון ישן כאן בארכיון המזנון נראה לי שמודרנייזר הוא חלק מהויקי, ולכן לפי הכתוב כאן נראה שלא מסובך לזהות דפדפני מסך מגע ורק להם להציג את הסוגריים במקום הריחוף של העכבר, או להעביר להערות כפי שעשינו בעבר עם רש"י (ועדיין כך בהרבה מקומות) בספרי קודש. דעת המומחים?

הסוגריים ממש מפריעים, לפחות בקריאה לפי הרעיון של המהדורה המעומדת, בה הביאור אמור שלא להפריע לקריאה: הפיסוק עם מלל העזר בצד הם העיקר, והביאור נדרש באופן שוטף (פלוס שלושים). חודש שמח ומבדח -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ב' באדר א' ה'תשע"ו • 00:35, 11 בפברואר 2016 (IST)

אם אכן יש פתרון לתקן את הבעיה בשרושו אשמח שמישהו מיישם אותו. בכל אופן, לבינתיים, בבקשה אם תוכל לתת דוגמא של דף שהסוגריים מפריעים. לא בדיוק הבנתי את הבעיה. אולי דוגמא יעזור לי להבין.--Roxette5 (שיחה) 01:46, 11 בפברואר 2016 (IST)
גם אני לא הבנתי למה הסוגריים מפריעים. אולי צילום מסך יעזור?--נחום - שיחה 02:32, 11 בפברואר 2016 (IST)
ברבים מההערות בדפים המעומדים רשמתי סוגריים לגבי מקורות של מילה, או כחלק מהמשך הקריאה. הנה כאן דוגמה אתם יכולים לקרוא (על ידי העברת העכבר) לצורת כתיבה, שמפסיקה להיות מובנת (מאליה) כלומר: ניתנת לקריאה כמלל המשכי עם הסוגריים וביחוד כשיש סוגריים שניים (לדוגמא: כאן), או לפחות מקור עתיק לסוגריים הם הנו"ן הגדולה והנו"ן ההפוכה (בפרשיית 'ויהי בנסוע הארון') שהם במקרה זה מפריעים. -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ח' באדר א' ה'תשע"ו • 01:45, 17 בפברואר 2016 (IST)
אולי אפשר לפתור [באופן חלקי וזמני] את הבעייה ע"י שימוש בסוגריים מרובעות במקרה של סוגריים שניים וכיו"ב? הסוגריים העגולים נחוצים כרגע בתבנית הביאור בשביל התצוגה הניידת.--נחום - שיחה 02:38, 17 בפברואר 2016 (IST)
דבר מוזר, בבדיקה עכשווית על הדפים שבהם הייתה הבעיה המקורית (ביאור:שיר השירים א ודף ביאור:משנה כלאים פרק ז לדוגמה) אני רואה שאכן סר הבעיה! אמנם במסך האייפון 4S שלי אין שום תצוגה של מלל הביאור בכלל, (רק קו תחתי כחול בלבד שאינו מניב כלום). אולם, במסך האייפד 2 שלי אכן הכל תקין עכשיו -- קו תחתי כחול שמציג את דברי הביאור כאשר לוחצים עליו באצבע. אם אכן זה המצב הקיים לשאר משתמשים במסכי פלאפון וטבלטים ייתכן שאפשר להסיר את ענין של ההקטנה וסוגריים לגמרי... דרוש עוד קצת משוב ופידבק ממשתמשים אחרים בתצוגה שהם רואים בפלאפונים וטבלטים שלהם. עד אשר נהיו בטוחים שהעניין פותר אני בעד הצעתו של נחום. וכאשר אנו בטוחים שהבעיה אינה קיימת כבר לרוב מסכים ניידים ניתן להסיר את הסוגריים של התבנית. מקובל?--Roxette5 (שיחה) 02:56, 17 בפברואר 2016 (IST)
אשמח אם משתמשים נוספים בעלי ניידים למיניהם יבדקו בתצוגתם הניידת את הנושא וידווחו.--נחום - שיחה 03:14, 17 בפברואר 2016 (IST)
משתמש:Nahum, לא נראה לי שנקבל יותר תגובות. מצידי, כל עוד שעכשיו הכל תקין בתצוגה הניידים, מוכן לצאת לקראת בקשת משתמש:פשוט, למרות שאינני חושב שהדבר כל כך נחוץ. לשיקולך כנראה ללא הבעת דיעות אחרות.--Roxette5 (שיחה) 23:07, 2 במרץ 2016 (IST)
העדר תגובה היא כנראה סימן שהכל תקין. אין סיבה שלא להיענות לבקשתו של משה.--נחום - שיחה 02:43, 3 במרץ 2016 (IST)
תודה! -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ט באדר א' ה'תשע"ו • 15:15, 9 במרץ 2016 (IST)

ועידת ויקיטקסט בווינה השנה: בקשה לדיווחים ורשימות

did you write something, in your language or English, about the conference? Blogposts, speeches, conferences, discussion threads are all ok, we just want to collect the conversations happened.

Aubrey

ובתרגום לעברית:

האם כתבתם משהו, בשפתכם או באנגלית, אודות הוועידה? פוסטים בבלוג, נאומים, ועידות, שירשורי דיונים--הכל הולך, אנחנו רק רוצים ללקט את השיחות שהתרחשו.
אוברי

מתייג את: משתמש:Fuzzy; משתמש:Ijon

--תורגם ע"י: נחום - שיחה 09:21, 11 בפברואר 2016 (IST)

בזמנו כתבתי, די לעצמי, תקציר טכני של הכנס. הדרך בה ויקיטקסט העברי פועל שונה למדי מדרכי הפעולה של הפרויקטים המקבילים בשפות זרות. ההבדל העיקרי הוא שבשפות זרות מתרכזים בסריקה ובהגהה של ספרים שעברו לנחלת הכלל, כמות שהם. לעומת זאת, בוויקיטקסט העברי מתרכזים בעריכה והגגה של טקסטים ישנים, בעיקר של ארון הספרים היהודי, באופן המזכיר הוצאה לאור חדשה של טקסט ישן. זה גם חלק מההבדל בין פרויקט בן-יהודה לפרויקט ויקיטקסט העברי [למרות שיש מקום לשיתוף פעולה, כפי שנדון גם בעבר מספר פעמים]. הפוקוס השונה מביא דגשים שונים בדרכי העבודה של הפרויקט. לדוגמה, הפרויקטים האחרים מתבססים מאוד על Proofread Page Extension, בעוד כאן אנחנו עושים שימוש ב-Flagged Revisions Extension. גם הבעיה של פענוח טקסט סרוק נפתרה אצלנו בעזרת תוכנת OCR מקצועית שנקנתה ע"י העמותה.
חשבתי לנסח את התובנות שלי מהכנס כפוסט אורח בבלוג של העמותה, אבל לא הצלחתי לנסח אותן באופן שידבר לקהל הרחב... ‏– Fuzzy ‏– 17:11, 15 בפברואר 2016 (IST)
שלום ובוקר טוב, לפני כחודשיים (?) ביקשו ממנו לכתוב תיאור כללי של ויקיטקסט ועל ייחודו בבלוג של העמותה, ואכן כתבתי אותו בטיוטה, אבל זה נתקע בשלב מתקדם ולא הגעתי לעריכה סופית ופרסום. מה אתה אומר שאשתף אותך בטיוטה, ותוכל לעבור עליו ולהוסיף את התובנות שלך (ובמיוחד כמובן לגבי אותם פרויקטים כאן שאתה מכיר יותר טוב ממני ועל ההתרשמות שלך מהכנס), ואז נפרסם אותו בבלוג בתור מאמר משותף של שנינו? Dovi (שיחה) 08:14, 16 בפברואר 2016 (IST)

הודעות חוצות־ויקי יהיו זמינות בתור אפשרות בטא בוויקיפדיה העברית ב־19 בפרואר

קהילת ויקיפדיה העברית היקרה,

צוות השיתוף (Collaboration) שמח להודיע לכם שהודעות חוצות־ויקי יהיה זמינות בוויקי שלכם ב־19 בפברואר בשעה 01:00 UTC‏ (03:00 בלילה שעון ישראל). הודעות חוצות‏־ויקי תעזורנה לכם לדעת על פעילות באתרי ויקי אחרים. איך זה עובד? דמיינו שמישהו מודע לכם בוויקישיתוף – בפעם הבאה שתפתחו דף בוויקי הזה כאן, תראו את ההודעה על כך מוויקישיתוף! אנחנו מקווים שזה יעזור לכל מי שפעיל במספר אתרי ויקי. תמצאו מידע נוסף בתיעוד.

כמובן, זוהי אפשרות בטא. אנחנו בדקנו מקרי־קצה ‏רבים, אבל ייתכן שתיתקלו בבעיות מסוימות. אם זה יקרה (ואנו מתנצלים על כך), אנא דווחו את זה לדף שמיועד לכך (בכל שפה שבה נוח לכם לכתוב). כדי להפעיל את האפשרות, יש ללכת להעדפות, לשונית "בטא", ולבחור "הודעות מורחבות". מעתה תקבלו הודעות כשהן תקרינה בכל ויקי אחר. תקבלו הודעות רק באתרים שבהם הפעלתם את האפשרות הזאת (בודקי בטא: ויקינתונים, mediawiki.org, ויקישיתוף וכל האתרים בעברית ובצרפתית). אם לא תפעילו אותה, דבר לא ישתנה בחלונית ההודעות שלכם. אם יש לכם שאלות, אזכרו אותי!

בהצלחה! Trizek (WMF) (שיחה) 20:05, 16 בפברואר 2016 (IST)