שיחת משתמש:זאב קטן

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

For English, please click here

שלום זאב קטן! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

  • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
  • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
  • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
  • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
  • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
  • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
  • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)--Roxette5 (שיחה) 18:53, 29 ביוני 2016 (IDT)

מזהה רשומה בספרייה הלאומית[עריכה]

כשתייגתי אותך התכוונתי שתביע דעתך או לפחות תתמוך בדף זה. Geagea (שיחה) 16:39, 29 במרץ 2017 (IDT)

התכוונתי לתמוך, אבל הייתי עסוק במשהוא אחר. זאב קטן (שיחה) 18:05, 29 במרץ 2017 (IDT)

מציע דרך אחרת אולי...[עריכה]

שלום רב לך,

רק לאחרונה הבנתי מתוך העבודה שלך איך בדיוק בונים דפים באמצעות הREADER של ויקיטקסט ובכן לא חשבתי להגיד משהו עד עכשיו. מצטער אם זה מאוחר מדאי. אבל נראה לי שאתה עושה הרבה עבודה מיותרת בכך שאתה צריך עכשיו להכניס תגי קטע על כל ערך וערך שנמצא בספר של תולדות תנאים ואמוראים, גם להכניס את התגים בתוך דפי התוכן של הטקסט וגם ליצור דפים חדשים על כל דמות ודמות. דורש המון עבודה!

הרבה יותר קל להכניס כמה שיותר ערכים ודמויות בדף אחד ולהפריד ביניהם ע"י כותרות בלבד. כמו למשל בשם הגדולים או ספר הערוך. גם יותר קל לקורא כך כי לא צריך לקפוץ מדף לדף עבור כל ערך שונה. אולי אני טועה אבל לכאורה כך זה נראה לעניות דעתי מתוך מה שהבנתי מעבודתך כאן. כך למשל דף זה המון עבודה עבור משפט אחד בלבד. חבל.

אני מציע להגיה את הטקסט מתוך החלונות של הPROOFREADER ואז כאשר אתה מספיק מרוצה עם רמת ההגהה של הטקסט לעשות העתק/הדבק על כל דף ודף של הטקסט לתוך דף ויקי אחד כולל של כל אות ב' וכדומה, בסגנון של תולדות תנאים ואמוראים/אות ב. וזהו. דעתי האישית. אולי תרצה לשאול לעוד דעות בעניין במזנון. איך שאתה רוצה. רק אמרתי לגלות לך במידה שזה עוזר וחוסך לך זמן.--Roxette5 (שיחה) 05:41, 7 באפריל 2017 (IDT)

שלום Roxette5.
ראשית, תודה על האכפתיות והדאגה, הם לא מובנים מאליהם.
שנית, אני מעדיף את הדרך בה לכל ערך יש דף, זה אינו ספר שקוראים בצורה רציפה, אלה אתה מחפש מידע על אמורא/תנא מסויים ואז אתה נכנס לערך שלו.
לגבי ההשקעה שלי, כמות הזמן שאני משקיע עכשיו מתגמדת לעומת כמות הזמן והעבודה שכבר השקעתי. אבל אני רוצה לעשות עבודה כמו שצריך אז אני משקיע.
לא הבנתי את ההצעה שלך לגבי החלונות של הPROOFREADER.
אם אתה מחפש דף אחד עם הכל את יכול ללכת למשתמש:זאב קטן/תולדות תנאים ואמוראים. בברכה, זאב קטןשיחה • י"א בניסן ה'תשע"ז • 09:41, 7 באפריל 2017 (IDT)
יכול להיות שלא הבנת מה שאני מציע. גם לפי ההצעה שלי יהיו קישורים מהיר לכל ערך וערך, רק שהתוכן נמצא בדף אחד כולל במקום 1000 דפים שמכילים משפט אחד. כרגע שמתי לך דוגמה בארגז החול. גם יכולתי לעשות אותו דבר עבור ספר הערוך. רק צריכים ליצור את הקישורים לכל ערך בנפרד. כמו למשל: ספר הערוך/אות ב#בולמוס שקופץ ישר לערך המבוקש. לא צריך שכל ערך יהיה בדף בנפרד כדי להגיע ישר אל ערך המבוקש.--Roxette5 (שיחה) 16:22, 7 באפריל 2017 (IDT)
Roxette5, הבנתי, אני מעדיף את הדרך הנוכחית. בברכה, זאב קטןשיחה • י"א בניסן ה'תשע"ז • 16:31, 7 באפריל 2017 (IDT)
בסדר גמור. בברכה,--Roxette5 (שיחה) 23:21, 8 באפריל 2017 (IDT)