ויקיטקסט:מזנון/ארכיון ספטמבר 2012

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


ביאור:משנה

בשעה טובה הושלם ביאור ראשוני לסדרי מועד ונזיקין כולם, וכן חצי מסדר זרעים.

הפרויקט האחרון היה הביאור למסכת שבת. עדיין חסר מבוא קצר למסכת זאת.

כאמור ברציונל של הביאור, כולם מוזמנים לתקן ולהוסיף לביאורים הקיימים, או לכתוב ביאורים חדשים.

שנה טובה!!!

Ahituvrs (שיחה) 13:07, 4 בספטמבר 2012 (IDT)

יישר כוחך!!! שתזכה לפרש גם את שאר סדרי המשנה!!! --אראל סגלשיחה • י"ח באלול ה'תשע"ב 07:31, 5 בספטמבר 2012 (IDT)

בקשת עזרה קטנה

מישהו יכול לשים את ההערה שלי בדף כאן כהערת שוליים או הערה בצד? אני רוצה שהמלים למטה יהיו הערה לאיפה ששמתי את הכוכבית (*).--Dmokhtar (שיחה) 00:54, 5 בספטמבר 2012 (IDT)

עשיתי מה שיכולתי, מקווה שזה בסדר. נחום - שיחה 04:47, 5 בספטמבר 2012 (IDT)

תודה רבה. ראיתי שהאות האנגלית סיבך את הדברים וגם היה מסובך להכניס את ההערה בתוך הסוגריים אז פשוט הוצאתי אותה מחוץ לסוגריים ושיניתי את הכפילויות לכוכבית. עכשיו זה בסדר. תודה רבה.--Dmokhtar (שיחה) 11:48, 5 בספטמבר 2012 (IDT)

Request for Comment: Legal Fees Assistance Program

Wikimedia Foundation RGB logo with text.svg

I apologize for addressing you in English. I would be grateful if you could translate this message into your language.

The Wikimedia Foundation is conducting a request for comment on a proposed program that could provide legal assistance to users in specific support roles who are named in a legal complaint as a defendant because of those roles. We wanted to be sure that your community was aware of this discussion and would have a chance to participate in that discussion.

If this page is not the best place to publicize this request for comment, please help spread the word to those who may be interested in participating. (If you'd like to help translating the "request for comment", program policy or other pages into your language and don't know how the translation system works, please come by my user talk page at m:User talk:Mdennis (WMF). I'll be happy to assist or to connect you with a volunteer who can assist.)

Thank you! --Mdennis (WMF)04:57, 6 בספטמבר 2012 (IDT)

Distributed via Global message delivery. (Wrong page? Fix here.)

חסר במלבי"ם על ויקרא

בקובץ שלי נראה לי שחסר דף בין דף 452 לבין דף 453... מישהו יכול לבדוק בדפוס של המלבים ולהשלים לי במידת הצורך? מדובר בסימן ח של המלבי"ם בפרשת בהר. תודה -- --Dmokhtar (שיחה) 01:09, 7 בספטמבר 2012 (IDT)

בדפוס שלי זה אותו דבר רק שהמילה "לצורך" לא נמצאת. המשפט השלם הוא "ושיטה זו היא שיטת רש"י והר"ש והרמב"ם והרשב"א שהשומר פירותיו בשביעית אין הפירות נאסרים רק שרש"י פירש נזירך ענבים ששמרת" החבלן (שיחה) 10:44, 7 בספטמבר 2012 (IDT)

אההה, אז דווקא ה"לצורך" הוא הטעות. אוקיי. תודה רבה. --Dmokhtar (שיחה) 16:39, 7 בספטמבר 2012 (IDT)

הצבעה לשינוי שם דף -- גאון מווילנא ולא ווילנה -- מישהו מתנגד?

וויקיפדיה אייתו ווילנה אבל זה הולך נגד כל הדפוסים שאני ראיתי של גמרות וספרים וכדומה. לכן לדעתי עדיף לשנות את השם אפילו שזה לא עקבי עם אנשי וויקיפדיה. מישהו מתנגד? --Dmokhtar (שיחה) 00:01, 10 בספטמבר 2012 (IDT)

מבחינה טכנית זה לא כל כך פשוט, כי צריך למצוא את כל הדפים שיש בהם "ווילנה" ולהחליף בכולם, כדי שנהיה עקביים עם עצמנו... ולכן כדאי להשקיע בזה רק אם זה חשוב. --אראל סגלשיחה • כ"ג באלול ה'תשע"ב 07:01, 10 בספטמבר 2012 (IDT)

Wikidata is getting close to a first roll-out

Wikimedia Foundation RGB logo with text.svg

(Apologies if this message isn't in your language.)

As some of you might already have heard Wikimedia Deutschland is working on a new Wikimedia project. It is called m:Wikidata. The goal of Wikidata is to become a central data repository for the Wikipedias, its sister projects and the world. In the future it will hold data like the number of inhabitants of a country, the date of birth of a famous person or the length of a river. These can then be used in all Wikimedia projects and outside of them.

The project is divided into three phases and "we are getting close to roll-out the first phase". The phases are:

 1. language links in the Wikipedias (making it possible to store the links between the language editions of an article just once in Wikidata instead of in each linked article)
 2. infoboxes (making it possible to store the data that is currently in infoboxes in one central place and share the data)
 3. lists (making it possible to create lists and similar things based on queries to Wikidata so they update automatically when new data is added or modified)

It'd be great if you could join us, test the demo version, provide feedback and take part in the development of Wikidata. You can find all the relevant information including an FAQ and sign-up links for our on-wiki newsletter on the Wikidata page on Meta.

For further discussions please use this talk page (if you are uncomfortable writing in English you can also write in your native language there) or point me to the place where your discussion is happening so I can answer there.

--Lydia Pintscher 16:20, 10 בספטמבר 2012 (IDT)

Distributed via Global message delivery. (Wrong page? Fix here.)

תרומות חדשות של טקסטים ואודיו: בקשה לעזרה

שלום, בזמן האחרון אני מופיע פחות ב"שינויים האחרונים", אבל דווקא משקיע הרבה זמן ומאמצים בוויקיטקסט. היו לי פגישות בשבוע האחרון עם כמה דמויות מרשימים שהסכימו לתרום יצירות באיכות גבוהה (טקסטים וקבצי אודיו) ברשיון חופשי, כדי לאפשר את העלתם לוויקיטקסט ושילובם בתוך הספרייה שקיימת כאן לטובת הציבור.

לגבי הטקסטים, מדובר על מהדורות איכותיות ביותר לחלקים מספרי היסוד שעדיין חסרים כאן. אני אנסה להעלות דוגמה ראשונית בזמן הקרוב בעזר"ה (מקווה במשך השבוע הזה), ולנסות לעצב אותו לשביעות רצונו של העורך כצעד ראשון לפני שמתקדמים הלאה.

לגבי קבצי האודיו, מדובר על אוסף של מאות קריאות מקצועיות של המקרא (בטעמי המקרא ובקריאה מוטעמת בלי טעמים) שנוכל לשלב באופן ידידותי בשביל המשתמשים. אבל כאן אני כנראה אצטרך להרבה עזרה:

 • קודם כל יהיה צורך להמיר את כל הקבצים לפורמט OGG (מתוך MP3 או WAV). מבדיקה ראשונית נראה שאפשר לעשות את זה בדרך יחסית קלה בלינוקס (בפעולה אחת להרבה קבצים במקום פעולה מיוחדת לכל קובץ). למישהו יש את הידע כדי לעשות את זה?
 • אח"כ צריך להעלות את מאות הקבצים לוויקישיתוף, ומתוך פנייה שכבר עשיתי למדתי שכנראה צריך לכתוב בוט בשביל זה. מישהו מוכן לעזור?

בנוסף לזה הצלחתי לצלם השבוע עותק ממהדורת התאג' הראשונה (היחידה שהיא כבר בנחלת הכלל). מקווה שאצליח להעלות סריקה ממנה בקרוב, שיכולה להיות בסיס ראשוני בשביל מהדורת אונקלוס מנוקדת (וגם יונתן להפטרות). Dovi (שיחה) 11:02, 11 בספטמבר 2012 (IDT)

כל הכבוד!--Dmokhtar (שיחה) 18:27, 11 בספטמבר 2012 (IDT)
שלום דובי, יישר כוחך!!! אני לא מבין הרבה בקבצי קול, אבל אני זוכר שמשתמשת:אור שפירא העלתה לכאן קבצים - אולי היא יודעת? לגבי העלאה לויקי-שיתוף, מן הסתם ישנם אנשים רבים במיזמים אחרים שמעלים קבצים בעזרת בוטים, אולי מישהו יוכל לתרום את הבוט שלו? --אראל סגלשיחה • כ"ד באלול ה'תשע"ב 22:19, 11 בספטמבר 2012 (IDT)
בעניין אודיו: יש לי FormatFactory שזו תוכנה מאוד ידידותית למשתמש (וחינמית), שבה אפשר להמיר בקלות מספר רב של קבצים מפורמט לפורמט. אם אתה רוצה אתה יכול לשלוח לי בג'מבו מייל את הקבצים ואני אמיר אותם. החבלן (שיחה) 23:28, 11 בספטמבר 2012 (IDT)
תודה רבה לכולכם. החבלן אנסה את Format Factory ואולי אוכל לעשות את זה בעצמי (תודה על ההפנייה).
אראל,יש בוטים מוכנים בוויקישיתוף, אבל אין לי שמץ של מושג איך לבחור ביניהם או להפעיל אותם.
אבקש מכולם לראות את הדוגמה הנסיונית שעשיתי בשמואל א א לשלב את קריאת הפרק בדף של הפרק. יהיה טוב אם ניתן לשפר את העיצוב ולהכניס אפשרות אוטומטית בדפי הפרקים להשמעת קריאתם בשתי הקלטות לפחות.
לגבי התאג' העליתי היום את בראשית ושמות. האיכות רחוקה מלהיות אידיאלית אבל זה מה שיכולתי בנסיבות הקיימות, ונקווה שבעתיד מישהו יעשה סריקה יפה יותר. אמנם הוא מספיק טוב בהחלט כדי לקרוא ב-PDF ולבדוק הקלדה מולו, וזה בדיוק מה שאנחנו צריכים. אנסה לכתוב בזמן הקרוב דף הסבר על המהדורות של התאג' ועל הדרך המומלצת לעשות הגהה לאונקלוס בשביל ויקיטקסט. Dovi (שיחה) 15:56, 12 בספטמבר 2012 (IDT)

המשך העבודה

שלום. קיבלתי היום את אישור ה-OTRS מוויקישיתוף, כך שלגבי הרשיון אפשר להעלות את שאר קבצי האודיו.

התקנתי את FormatFactory על פי המלצתו של החבלן והוא עובד בסדר גמור כדי להמיר קבצים רבים במעט פעולות. תודה!

נשארו אם כן שני דברים לעשות:

 • להעלות את הקבצים הרבים לוויקישיתוף ע"י בוט. כאן אני עדיין זקוק לעזרה, ואם יש מישהו שמוכן לבדוק איך עושים את זה צעד אחר צעד אודה לו מאוד. אם צריך אפשר גם למצוא דרך להעביר למפעיל-בוט את הקבצים עצמם.
 • אחרי העלאתם של הקבצים לוויקישיתוף צריך להוסיף למתכונת האוטומטית של הדפים לפרקי תנ"ך קישורים כמו שעשית לדוגמה בשמואל א א (או בעיצוב יותר יפה). לכל פרק יש שתי קריאות: אחת בלי טעמי המקרא והשנייה בטעמי המקרא במנגינה חלבּית (ספרדי-ירושלמי).

וחוץ מזה שאלה: ליוצר הקריאה יש גם קצבים קטנים לכל פסוק ופסוק בנפרד. לדעתכם יש עניין לבקש גם אותם עבור דפי הפסוקים?

נ. ב. סיימתי להעלות את התאג' (מקווה עדיין לעשות מחדש את חומש בראשית בסריקה יעילה יותר). Dovi (שיחה) 11:42, 20 בספטמבר 2012 (IDT)

ואלי או וואלי?

שוב נתקלתי באי-תאימות בין הכתיב בספר לבין הכתיב בויקיפדיה: רציתי להקליד כאן כמה מפירושי הרב משה דוד ואלי, אולם בספר הוא נקרא "רמ"ד וואלי", עם שני ו. איך לדעתכם כדאי לכתוב כאן - ואלי או וואלי? --אראל סגלשיחה • ג' בתשרי ה'תשע"ג 09:14, 19 בספטמבר 2012 (IDT)

ושאלה נוספת: w:יוסף אבן כספי כתב כמה פירושים על המקרא, ולכל אחד שם אחר, לדוגמה, "חצוצרות כסף" הוא שם פירושו על משלי. האם כאן ראוי לקרוא לפירושו "חצוצרות כסף על משלי" או "יוסף אבן כספי על משלי"? --אראל סגלשיחה • ג' בתשרי ה'תשע"ג 09:26, 19 בספטמבר 2012 (IDT)

לגבי הראשון אין לי מושג. לגבי השני אפשר גם אבן כספי (חצוצרות הכסף) על משלי. Dovi (שיחה) 18:36, 19 בספטמבר 2012 (IDT)
לפי כללי הכתיב של האקדמיה בתחילת מילה יבוא תמיד ו' אחד אפילו כשהוא בא במקום W. (לכן כותבים ויקיטקסט עם ו' אחת אבל כשכותבים בוויקיטקסט כותבים עם שתי ווים). אני חושב שגם פה עלינו להקפיד על כללי האקדמיה. החבלן (שיחה) 21:31, 19 בספטמבר 2012 (IDT)

בבלי זבחים לו עמוד ב -- תוכן גמרא חסר

כאשר העיר אחד הגולשים באתר. מישהו יכול להשלים את זה? מאיפה הובא טקסט הגמרא במקור כדי להיות עקבי? --Dmokhtar (שיחה) 00:28, 20 בספטמבר 2012 (IDT)

שלום דניאל ותודה. ידוע שהקלדת הגפ"ת לא מושלמת (למרות שהיא בדרך כלל הקלדה טובה של דפוס וילנא אבל לפעמים מתגלים בה טעיויות). מי שיכול להשלים את החסר בעמוד זה ע"פ דפוס וילנא יבורך (ואפשר לסמן בינתיים שחסר). Dovi (שיחה) 11:06, 20 בספטמבר 2012 (IDT)
השלמתי. נחום - שיחה 16:34, 20 בספטמבר 2012 (IDT)

תלמוד ירושלמי

בשעה טובה ומוצלחת העליתי עכשיו פרק לדוגמה של התלמוד הירושלמי - מבואר ומדויק; מדובר על הפרק הראשון במסכת שקלים באדיבותו של הרב יהושע בוך ששלח אותו אלי בקובץ וורד (בשביל להעלות דוגמה).

אודה לכל מי שיוכל לעבור על הדף של המסכת כדי לשפר עוד את עיצובו. נראה לי שבשביל מהדורה כזו צריך למצוא דרך הרבה יותר אלגנטית והרבה פחות מפריעה לציין את חלוקת הדפים; בינתיים העברתי את מה שכבר יש אל מתחת למהדורתו של הרב בוך (מדובר על הלכות א' וב' בלבד).

בנוסף לזה, לדפים של ההלכות צריך לשדרג את תבנית:הלכה ירושלמי ע"י הוספת פרמטרים למסכת הקודמת ולמסכת הבאה בשביל החצים קדימה ואחורה להלכה הראשונה והאחרונה בכל מסכת. אודה לכל מי שיכול להוסיף את הפרטמטרים האלה באופן שאינו פוגע בתיפקודו של התבנית.

כל הוספת עיצוב לגוף הטקסט (כגון הוספת קישורים בסוגריים לפסוקים או עיצוב לתבנית ציון המקור של הטקסט) תתקבל בברכה.

תקוותי שנוכל לעצב את הפרק הזה באופן שישביע את רצונו של הרב בוך וייצור מסגרת ראויה עבור מהדורתו המקצועית והיפה של התלמוד הירושלמי. Dovi (שיחה) 13:20, 20 בספטמבר 2012 (IDT)

נ. ב. מישהו מבין מדוע הטבלה מוזזת לצד הימין של המסף בבדף הזה? בתבנית עצמה היא ממורכזת. Dovi (שיחה) 14:29, 20 בספטמבר 2012 (IDT)
יישר כוחך! מהמעט שאני יודע על הירושלמי, החלוקה היא באמת מאד מסובכת - יש פרקים והלכות, אבל גם דפים ועמודים, והם שונים במהדורות שונות, ולכן בד"כ במאמרים מציינים גם פרק, גם הלכה, גם דף, גם עמוד, וגם את המהדורה... האם נצליח למצוא דרך נוחה יותר, שלא עלתה על דעתם של חוקרי הירושלמי הותיקים? --אראל סגלשיחה • ה' בתשרי ה'תשע"ג 09:40, 21 בספטמבר 2012 (IDT)
שבוע טוב. תלמידי חכמים וחוקרים מצטטים את הירושלמי לפי פרק והלכה בדרך כלל (ומעט גם לפי העמודים בדפוס ונציה), כי זו החלוקה הטבעית של הספר. אין שום משמעות לדפים של דפוס וילנא, והסיבה היחידה שמתייחסים להם בגלל שקבעו "דף יומי" לפי חלוקה זו.
לא התכוונתי שניצור חלוקה שלא עלתה על דעתו של מישהו, אלא רק שאם באים לציין את הדפים צריך למצוא דרך צנועה יותר לעשות את זה במקום הציון הבולט שקיים בחלק מהדפים היום. העלתן של מסכתות לפי מהדורתו היפה של הרב בוך מחייבת את זה. Dovi (שיחה) 05:16, 23 בספטמבר 2012 (IST)

דף שכולל כל תוכן המסכת כאחת

היי. לעתים קרובות אני רוצה לחפש משהו במסכת מסוימת בלי לדעת באיזה דף הוא נמצא. אני מוצא שהדרך הכי קלה הוא ללכת לאתר של מכון ממרא ומלמעלה מוצעים אפשרויות של צפיית פרקים פרקים או כל תוכן המסכת כאחת. [ואז אני עושה CNTL F ומחפש].

האם אפשר לנו להציע אותו סגנון? אני מוכן לעשות את העבודה הקשה של הכנסת תגים או קטעים לכל דף ודף אם מישהו מוכן להראות לי דוגמא אחת כדי להתחיל בו... אני רואה אצל עבודתי בספרא שאראל איכשהו הכליל את כל הדפים השונים ששייכים לאותו פרק של החומש (כך למשל), אז מסתבר לי שאפשר לעשות אותו דבר בדפי הגמרא, לא? --Dmokhtar (שיחה) 20:00, 20 בספטמבר 2012 (IDT)

אחרי העיון באתר, בעצם אני מבקש ליצור "פרשן על מסכתא" ו"פרשן על פרק של מסכתא"...--Dmokhtar (שיחה) 22:10, 20 בספטמבר 2012 (IDT)

עקרונית, זה די קל ליצור דף שמכליל דפים אחרים, ראה למשל מה שעשיתי בביאור:בבלי מסכת ברכות. הבעיה היא, שכאשר מכלילים יותר מדי, לפעמים התוכנה של ויקי "מתעייפת" ולא רוצה להציג את הדף הגדול. צריך לנסות ולראות איך זה הולך. --אראל סגלשיחה • ה' בתשרי ה'תשע"ג 09:36, 21 בספטמבר 2012 (IDT)

יש סיבה שדוקא בחרת להכליל דפים של "ביאור" ולא את הדפים הרגילים? זאת אומרת, האם אתה יכול להראות לי דוגמא של הכללת הדפים הרגילים של גמרא? חסר תבנית? הייתי רוצה לנסות. אם אי אפשר להכליל מסכת שלם אז לפחות להכליל פרקים בנפרד. עמוד, עמוד של צפייה בממשק של מסך מחשב מעייף לדעתי. צריך אפשרות ליותר. --Dmokhtar (שיחה) 14:25, 21 בספטמבר 2012 (IDT)

אפשר לעשות זאת באופן דומה במרחב הראשי, ראה בבלי מסכת ברכות בדף אחד. --אראל סגלשיחה • ו' בתשרי ה'תשע"ג 19:54, 22 בספטמבר 2012 (IDT)

אפשר לבודד רק את החלק של הגמרא, ללא הקטעים של רש"י, תוס', רש"ש, הגהות הב"ח, וכולי וכולי? הרעיון הוא דף אחיד של כל דברי הגמרא במסכת כדי לערוך חיפושים.

מה אתה אומר אם אני סתם עושה העתק הדבק של כל הקטעים של פרק ראשון של ברכות ושם אותם בדף נפרד שנקרא "ברכות בבלי פרק ראשון"? זה רעיון בדיעבד בשבילי כי בדרך זו יווצרו שינויים בין שתי הטקסטים ככל שמשתמשים בעתיד יערכו עריכות בודדות תוך אחד משתי הקבצים...עדיף להרכיב את הכולל מהדפים הפרטיים כדי שעריכות עתידיות יופיעו ויותאמו בכל התצוגות באופן עקבי ואחיד...--Dmokhtar (שיחה) 20:31, 22 בספטמבר 2012 (IDT)

אפשר להוסיף סימני קטע בדפי הגמרא, כמו שעשיתי עכשיו בברכות ב א, ושיניתי בהתאם גם את בבלי מסכת ברכות בדף אחד. --אראל סגלשיחה • ו' בתשרי ה'תשע"ג 23:40, 22 בספטמבר 2012 (IDT)
אני רואה שכבר קיים בכל הדפים סימני קטע של <ג/>. האם אפשר להשתשמש בסימני קטע אלו? --Dmokhtar (שיחה) 00:09, 23 בספטמבר 2012 (IDT)
אתה צודק, לא שמתי לב --אראל סגלשיחה • ז' בתשרי ה'תשע"ג 01:17, 23 בספטמבר 2012 (IDT)

אז עכשיו עשיתי בהצלחה מסכת ברכות. נראה לי שזה לא לוקח הרבה זמן להעלות את המסך, לפחות אצלי. איך אצלך? נניח שהצלחנו, איזו שם לשים לדפים האלו? "בבלי מסכת ברכות בדף אחד" זה לא ארוך מדי? מה דעתך על "בבלי ברכות (הכל)"?

האם אני צריך עכשיו לשים את הקישור הזה בראש כל דף ודף של ברכות בנפרד? אולי להסתפק לשים אותו בינתיים רק בדף הזה....--Dmokhtar (שיחה) 01:38, 23 בספטמבר 2012 (IST)

עשיתי אותו דבר למסכת שבת. שמתי לב אבל שגם בברכות וגם במסכת שבת לקראת הסוף הכל מתפרק (בשבת זה בסביבות דף צה ובברכות זה בסביבות דף נה)... האם זאת "עייפות המערכת" שהזכרת?--Dmokhtar (שיחה) 01:55, 23 בספטמבר 2012 (IST)

כן, שים לב שבתחתית יש קטגוריה "דפים שבהם ההכללה גדולה מדי" - המערכת לא יכולה להתמודד עם כמות גדולה מדי של הכללות. אולי מישהו מכיר פתרון טכני לבעיה? (חוץ מלהעתיק ולהדביק את כל התוכן) --אראל סגלשיחה • ז' בתשרי ה'תשע"ג 10:56, 23 בספטמבר 2012 (IST)

טוב. אז אולי אני אנסה לחלק את זה רק לפרקים בודדים. מה דעתך לגבי שם "בבלי מסכת ברכות פרק א"?--Dmokhtar (שיחה) 11:32, 23 בספטמבר 2012 (IST)

יש כבר ביאור:בבלי ברכות פרק א, אז אפשר באותו אופן בבלי ברכות פרק א. --אראל סגלשיחה • ז' בתשרי ה'תשע"ג 11:42, 23 בספטמבר 2012 (IST)

סבבה. אני יכול לבקש בקשה אחרונה. אתה יכול לשים לי פרשן של הפרקים של הגמרא בפרק א של ברכות? הסיבה לכך הוא שזה מיקל עלי המון ליצור את הדף הבא על ידי לחיצה של החץ קדימה בלבד...--Dmokhtar (שיחה) 14:33, 23 בספטמבר 2012 (IST)

אתה מתכוון לסרגל ניווט? הוספתי בפרק א ובפרק ב. הפורמט הכללי של סרגל ניווט הוא:
{{סרגל ניווט|בבלי|<מסכת>|<פרק קודם>|<פרק נוכחי>|<פרק הבא>}}
למשל, בפרק ב, הסרגל ייראה כך:
{{סרגל ניווט|בבלי|ברכות|פרק א|פרק ב|פרק ג}}
אתה יכול להוסיף סרגלים, לפי אותה דוגמה, לכל שאר הפרקים שאתה עורך.
אראל, תודה על הכל. נסיתי להוסיף סרגל ניווט למסכת שבת אבל לא מועיל לעשות קישור כללי למסכת. כנראה אין דף שנקרא "בבלי שבת", וגם כאשר אני מנסה להוסיף לתוך סרגל הניווט את שם הדף שאכן כן קיימת (בבלי מסכת שבת), הדבר לא עובד....--Dmokhtar (שיחה) 14:19, 27 בספטמבר 2012 (IST)

אהה, עוד דבר קטן. האם צריכים את כל הקטגוריות של פסוקים שמה למטה? אפשר להכניס קוד כדי להתעלם מהם. פשוט כדי לעשות את הדף יותר נקי.--Dmokhtar (שיחה) 14:34, 23 בספטמבר 2012 (IST)

אכן היה טוב אילו הקטגוריות לא היו מופיעות שם, אבל כדי לסדר את זה, צריך לשנות את דפי הגמרא. לדוגמה, ראה את השינוי האחרון שעשיתי בברכות טו א: השתמשתי בתבנית "צמ", המאפשרת להגדיר איזה דף יהיה בקטגוריה. הגדרתי שהדף בקטגוריה של תהלים כו ו יהיה רק "ברכות טו א", ולכן עכשיו הקטגוריה הזאת לא מופיעה בדף של הפרק. --אראל סגלשיחה • ט' בתשרי ה'תשע"ג 15:08, 25 בספטמבר 2012 (IST)
הבנתי. אם כן אז נדחה את זה לזמן אחר.--Dmokhtar (שיחה) 14:19, 27 בספטמבר 2012 (IST)
-) מצטער. עוד דבר. השלמתי את כל מסכת ברכות. אתה יכול להראות לי הדרך הכי טובה להציג את הקישורים בדף הראשי של מסכת ברכות ועל זה אוכל להעתיק לכל שאר המסכתות בהמשך בעז"ה?
אפשרות אחת היא לשלב את הקישורים לפרקים בקישורים לעמודים, כמו שעשיתי עכשיו שם (עד פרק ג).
ככה ממש אהבתי. תודה!--Dmokhtar (שיחה) 14:19, 27 בספטמבר 2012 (IST)

משנה ברורה סימן...

משתמש:Schmo העלה לפני שלוש שנים מאות סימנים של משנה ברורה אורח חיים בצורה של משנה ברורה סימן XXX. כל הדפים צריכים עריכה רצינית והעברה לשם משנה ברורה על סימן XXX. אפשר לראות את תרומותיו במיוחד:תרומות/Schmo. חבל שבגלל סיבות טכניות כמות גדולה של חומר תשכב ללא שימוש. החבלן (שיחה) 23:02, 22 בספטמבר 2012 (IDT)

לא הבנתי. מה זה משנה אם כותבים "על" או לא? גם לא הבנתי למה יש כמות גדולה של דפים שכתובים "משנה ברורה על אורח חיים XXX" שזה לכאורה מיותר לגמרי -- משנה ברורה רק קיימת על אורח חיים, אין לצורך לציין "אורח חיים" בכלל...--Dmokhtar (שיחה) 00:01, 23 בספטמבר 2012 (IDT)

הסיבה היא שיש (כנראה) תבניות שמצפות לצורה הזאת של שם הדף, כמו שיש בתנ"ך תבניות מהצורה "פרשן על ספר פרק פסוק". --אראל סגלשיחה • ז' בתשרי ה'תשע"ג 10:59, 23 בספטמבר 2012 (IST)

הבנתי עכשיו. תודה.--Dmokhtar (שיחה) 11:31, 23 בספטמבר 2012 (IST)

שינווים בתבנית מ"ג על פסוק -- גודל גופן.

לדעתי הצבת שלשה צורות הפסוק (כתיב, ניקוד, טעמים), כולם באותו גודל גופן (150%) הוא קצת -- overkill.

אפשר להציע: 1) להציב את ה"ניקוד" ראשונה, לפני ה"כתיב" בגודל 150% 2) לשנות את הגודל של הכתיב וטעמים, שיהיו מתחתיו, בגודל 125 או 100 או מה שנראה טוב.

איך שזה עכשיו כל דף של מקראות גדולות כולו תפוס רק מציטוט הפסוק (אצלי אפילו התרגום לא מספיק להיכנס).--Dmokhtar (שיחה) 14:01, 24 בספטמבר 2012 (IST)

אצלי זה לא נראה כל כך גדול, אולי זה תלוי בגודל הפונט בדפדפן. ניסית להקטין עם Ctrl+-? --אראל סגלשיחה • ט' בתשרי ה'תשע"ג 15:11, 25 בספטמבר 2012 (IST)

אני יודע שאצל כל אחד ישתנה אבל עדיין באופן אוביקטיבי, 150% זה לא גדול מהרגיל? מה הגודל של ברירת המחדל באתר? ואפילו אם נגיד ש150% זה גודל הולמת, האם אנחנו עדיין צריכים ששלשת השורות יהיו אותו גודל? מספיק אחד (לדעתי המנוקד) והשאר יהיו בגודל 100 או 125... --Dmokhtar (שיחה) 01:21, 30 בספטמבר 2012 (IST)

נשמע הגיוני, אבל נחכה לדעות שאר החברים --אראל סגלשיחה • י"ד בתשרי ה'תשע"ג 07:48, 30 בספטמבר 2012 (IST)

הזמנה לסמינר עמותת ויקימדיה ומיזמי ויקימדיה בישראל

Wikimediaisrael-logo.png

שלום חברים, ב-30 בנובמבר-1 בדצמבר, (שישי-שבת) אנחנו מתכוונים לערוך סמינר בקיבוץ שפיים לחברי עמותת ויקימדיה ישראל, ולחברים מוויקיפדיה ופרויקטי האחות של ויקימדיה. הסמינר יחל בשעה 10:00 ביום שישי ויימשך עד למוצאי שבת ובמהלכו נדון על מגוון נושאים.

מה יכלול הסמינר?

לינה בחדר משותף, ארוחת צהריים בשישי, ארוחת שבת, ארוחת בוקר וצהריים בשבת. פעילויות חברתיות וגיבוש במהלך הסמינר וכמובן - השתתפות בכל הדיונים וההרצאות.

מה המטרות של הסמינר?
 • לדון בפעילות ובאסטרטגיה של ויקימדיה ישראל
 • לדון וליצור פרויקטים ושיתופי פעולה בתוך ויקיפדיה עצמה
 • לקיים סדנאות והרצאות בכדי להעשיר את הידע של המשתתפים
 • ליצור הזדמנות לגיבוש של חברי העמותה וחברי ויקיפדיה
אז על מה בעצם באמת נדבר?

פה אתם מוזמנים לקחת חלק בדיון ובבניית התוכן של הסמינר. התחלה של סיעור מוחות שביצע הצוות המארגן של הסמינר מופיע פה. אתם מוזמנים להוסיף את ההצעות שלכם לתוכן.

כמה זה יעלה?

ויקימדיה ישראל תישא ברוב עלות הסמינר, לרבות הוצאות הלינה והארוחות. אך המשתתפים ידרשו לשלם דמי השתתפות צנועים, שגם יהוו דמי רצינות:

 • לחברי עמותה ולחיילים: 50 ש"ח
 • השתתפות בסמינר + הצטרפות כחבר עמותה: 70 ש"ח (עלות הצטרפות לעמותה הינה 20 ש"ח, ולכן מדובר בעצם בעלות הצטרפות + קבלת מחיר של חבר עמותה)
 • השתתפות לוויקיפדים שאינם חברי עמותה: 100 ש"ח
נשמע מדליק - איך אני נרשמ/ת?
ההרשמה תיפתח בקרוב, בשלב זה אנחנו צריכים לבדוק את רמת העניין שלכם בסמינר. שימו לב כי עקב העלות שלו, מספר המקומות בו יהיה מוגבל. בבקשה הרשמו כאן אם אתם מעוניינים! --Itzike (שיחה) 15:30, 24 בספטמבר 2012 (IST)