ויקיטקסט:מזנון/ארכיון נובמבר 2013

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


העלאת קובץ לשרת

מישהו יודע מדוע אין לי "העלאת קובץ לשרת" בארגז כלים? אני מעוניין להעלות ספר ולא מצליח. תודה. חגי

יכול להיות שבדקת כאשר אתה לא מחובר לחשבון ? (שאז אין קישור) בכל מקרה זה הקישור מיוחד:העלאת קובץ לשרת ציון הלוי (שיחה) 08:44, 3 בנובמבר 2013 (IST)
זה בצד ימין בתפריט המורחב המתקבל כשלוחצים על "כלים". נחום - שיחה 13:58, 3 בנובמבר 2013 (IST)

שינוי שם דף

שלום חברים,
תסבירו לי בבקשה איך אני משנה שם של דף (מה שמכונה בויקיפדיה "העברה"). הדף הלכות הודאה, צריך להקרא הלכות ברכת ההודאה. אני אעשה את זה לבד, רק תגידו לי איך. תודהDrall (שיחה) 14:31, 5 בנובמבר 2013 (IST)

בדומה לוויקיפדיה. באמצעות הלשונית הנמצאת תחת התפריט הנסתר - "העברה" (ליד "קריאה", "עריכה" ו"גרסאות קודמות"). בברכה, ‏Guycn2 (שיחה) 19:15, 5 בנובמבר 2013 (IST)

זה לא תלוי הרשאה? • אור שפיראשיחהתרומות • ג' בכסליו ה'תשע"ד • 09:07, 6 בנובמבר 2013 (IST)

Introducting Beta Features

(Apologies for writing in English. Please translate if necessary)

We would like to let you know about Beta Features, a new program from the Wikimedia Foundation that lets you try out new features before they are released for everyone.

Think of it as a digital laboratory where community members can preview upcoming software and give feedback to help improve them. This special preference page lets designers and engineers experiment with new features on a broad scale, but in a way that's not disruptive.

Beta Features is now ready for testing on MediaWiki.org. It will also be released on Wikimedia Commons and MetaWiki this Thursday, 7 November. Based on test results, the plan is to release it on all wikis worldwide on 21 November, 2013.

Here are the first features you can test this week:

Would you like to try out Beta Features now? After you log in on MediaWiki.org, a small 'Beta' link will appear next to your 'Preferences'. Click on it to see features you can test, check the ones you want, then click 'Save'. Learn more on the Beta Features page.

After you've tested Beta Features, please let the developers know what you think on this discussion page -- or report any bugs here on Bugzilla. You're also welcome to join this IRC office hours chat on Friday, 8 November at 18:30 UTC.

Beta Features was developed by the Wikimedia Foundation's Design, Multimedia and VisualEditor teams. Along with other developers, they will be adding new features to this experimental program every few weeks. They are very grateful to all the community members who helped create this project — and look forward to many more productive collaborations in the future.

Enjoy, and don't forget to let developers know what you think! Keegan (WMF) (talk) 22:00, 5 בנובמבר 2013 (IST)

Distributed via Global message delivery (wrong page? Correct it here), 22:00, 5 בנובמבר 2013 (IST)

תרגום גוגל להנ"ל

(אני מתנצל על הכתיבה באנגלית. בבקשה לתרגם במידת צורך)

ברצוננו ליידע אותך על תכונות בטא, תכנית חדשה של קרן ויקימדיה, המאפשרת לךלנסות את התכונות חדשות לפני שהם משתחררים לכולם.

תחשוב על זה כעל מעבדה דיגיטלית בו חברי הקהילה יכולים לצפות בתצוגה מקדימה תוכנה הקרובהולתת משוב כדי לשפר אותם. דף זה מאפשר לי העדפה מיוחדת למעצבים ולמהנדסים ניסוי עם תכונות חדשות בקנה מידה רחב, אבל באופן שלא מפריע .

תכונות בטא עכשיו הוא מוכן לבדיקה ב MediaWiki.org. גם הוא ישוחרר בוויקישיתוף וMetaWiki ביום חמישי הקרוב, 7 בנובמבר. בהתבסס על תוצאות בדיקה,הכוונה היא לשחרר אותובכל רחבי העולם גלובלי ב -21 בנובמבר 2013.

להלן התכונות הראשונות שאתה יכול לבדוק את זה בשבוע :

  • Media Viewer - צפה בתמונות בגודל גדול או מסך מלא
  • VisualEditor נוסחות (לגלובלי עם VisualEditor ) - אלגברה או משוואות בדפים שלך עריכה
  • טיפוגרפיה רענן - להפוך את טקסט לקריא יותר (מגיע יום חמישי)

האם אתה רוצה לנסות את התכונות בטא עכשיו? לאחר שתתחבר בMediaWiki.org, הקישור' ביתא' קטנה יופיע לצד ' ההעדפות שלך' . לחץ עליו כדי לראות את התכונות שאתה יכול לבדוק , לבדוק את אלה שאתה רוצה , ולאחר מכן לחץ על 'שמור' . למידע נוסף בעמוד תכונות בטא.

לאחר שנבדקת תכונות בטא, אנא הודע המפתחים יודעים מה אתה חושב, בעמוד הדיון הזה - או לדווח על באגים פהבבאגזילה . אתם גם מוזמנים להצטרף למשרד שעות שיחה זו IRC שישי, 8 בנובמבר בשעה 18:30 UTC.

תכונות ביתא פותחה על ידי העיצוב שלקרן ויקימדיה , מולטימדיהוצוותים VisualEditor . יחד עם מפתחים אחרים , הם יהיו הוספת תכונות חדשותלתכנית ניסיונית זו אחת לכמה שבועות . הם מאוד אסירת תודהלכל חברי הקהילה שעזרו ליצור את הפרויקט הזה - ומצפה לשיתוף פעולה פורה רבים יותר בעתיד.

תיהנה, ואל תשכחו לתת למפתחים לדעת מה אתה חושב! קיגן (WMF) (שיחה) 22:00, 5 בנובמבר 2013 ( IST )

ציון הלוי (שיחה) 00:20, 6 בנובמבר 2013 (IST)

נראה לי פחות רלוונטי לויקיטקסט• אור שפיראשיחהתרומות • ג' בכסליו ה'תשע"ד • 09:08, 6 בנובמבר 2013 (IST)
לדעתי כל חידוש הוא רלוונטי ציון הלוי (שיחה) 18:25, 6 בנובמבר 2013 (IST)

ויקיטקסט:דיווח על טעויות

יש דיון על זה כעת בw:ויקיפדיה:מזנון#ויקיפדיה:דיווח על טעויות, אני חושבת שזה יהיה מאוד רצוי לייבא את הפונקציונליות גם לכאן. אשמח להתנדב להיות זו שעוברת על הדיווחים. בהחלט דרך טובה לשפר את הויקיטקסט ולחילופין לגייס תורמים נוספים.
אולי אפילו להוסיף ויקיטקסט:דיווח על תקלות.

אור שפיראשיחהתרומות • ג' בכסליו ה'תשע"ד • 09:44, 6 בנובמבר 2013 (IST)

את מתכוונת לדף שבו אנשים ידווחו על טעויות בהקלדת טקסטים? אז למה שלא יתקנו כבר בעצמם? --אראל סגלשיחה • ד' בכסליו ה'תשע"ד 19:15, 7 בנובמבר 2013 (IST)
לגבי תיקון טעויות: יש אנשים שאינם בטוחים בעצמם. אבל אני מדברת גם על תקלות טכניות (נניח קישורים לא נכונים ומשתמשים שאינם יודעים כיצד לתקן)
אני לא חושבת שזה צריך להיות דף ויקיטקסטי, אלא ממשק משוב כלשהו בו אנשים יוכלו להעיר הערות
צריך להיות מעניין הפתרון שהעלו בויקיפדיה • אור שפיראשיחהתרומות • ז' בכסליו ה'תשע"ד • 15:35, 10 בנובמבר 2013 (IST)

כרגע זה עובד שם באופן כזה שיש לכל ערך בתפריט צד קישור לדיווח על טעות, הקישור הזה פותח חלונית עם טופס לדיווח על טעות שנמצאה באותו דף. לטעמי יש לאמץ את האפשרות הזו לכאן אם כי יש לשים את הקישור באופן יותר בולט (אולי בתפריט טאבים שלמעלה (קריאה/עריכה/גרסאות/דיווח על טעות)), האם יש כאן מישהו שיודע לעשות את זה?• אור שפיראשיחהתרומות • ט' בכסליו ה'תשע"ד • 13:38, 12 בנובמבר 2013 (IST)

כדאי אפילו להוסיף את תיבת המשוב שקיימת כבר זמן מה בויקיפדיה• אור שפיראשיחהתרומות • ט' בכסליו ה'תשע"ד • 13:39, 12 בנובמבר 2013 (IST)

שינוי ב{{מסכת ירושלמי}}

היום הוספתי פונקציונליות לתבנית, כדי שיוצגו בדף המסכת הקישורים לדפי המסכת יש להוסיף פרמטר (בסוף התבנית) דפים=כן, אחרת רשימת הקישורים לדפים לא תופיע (אלא רק הרשימה לפי ההלכות)
הסיבה שעשיתי זאת היא מפני שלרוב המסכתות אין החלוקה לדפים באתר ואני לא מתכוונת לעבוד על זה. רשימת קישורים אדומים לא נראית טוב ולכן יש להסיר אותה מתצוגה.
אם ידוע לכם על מסכתות שיש להן חלוקה לדפים באתר אתם מוזמנים להוסיף את הפרמטר הנ"ל (או פשוט להודיע לי על שם המסכת ואעשה זאת בעצמי)
בברכה • אור שפיראשיחהתרומות • ג' בכסליו ה'תשע"ד • 10:26, 6 בנובמבר 2013 (IST)
למביני עניין, השינוי נמצא ב[https://he.wikisource.org/w/index.php?title=%D7%AA%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%AA%3A%D7%9E%D7%A1%D7%9B%D7%AA_%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%9C%D7%9E%D7%99&diff=512203&oldid=510917

--Roxette5 (שיחה) 00:45, 14 בנובמבר 2013 (IST)

בעקבות התמיכה פה אחד פתחתי דף לויקיטקסט בפייסבוק, ניתן למצוא את הדף [כאן]. אפשר להעביר אלי הצעות לגבי מה כדאי לשים בדף בדף שיחתי. איתן96 (שיחה) 20:50, 14 בנובמבר 2013 (IST)

כנס ון ליר על "גישה חופשית לקאנון היהודי"[עריכה]

שלום לכולם,

היום בבוקר זכיתי להעביר הרצאה קצרה על ויקיטקסט במסגרת הכנס על "Open Access to the Jewish Canon" (גישה פתוחה לקאנון היהודי) במכון ון-ליר בירושלים (הנושא הכללי של הכנס היה דיגיטציה של התרבות). זאת הייתה הפעם הראשונה שנציגים מכל הפרויקטים היפים המוקדשים לתוכן פתוח וחופשי של הספרות היהודית והעברית נפגשו במקום אחד. מדובר על סְפַרְיָה, על פרויקט בן יהודה, על פרויקט הסידור הפתוח וגם על ויקיטקסט כמובן. הכנס היה באנגלית בלבד, אולם סיכמתי את ראשי הפרקים בעברית. מקווה שתהיה בכך גם תועלת למי שירצה בעתיד לסכם את ויקיטקסט בקצרה. הסיכום נמצא כאן. Dovi (שיחה) 23:58, 13 בנובמבר 2013 (IST)

תודה רבה על הסיכום! אני עתיד להיפגש עם החבר'ה של Sefaria בשבוע הקרוב. אם יצא משהו קונקרטי, אעדכן. Ijon (שיחה) 02:51, 25 בנובמבר 2013 (IST)

Call for comments on draft trademark policy[עריכה]

צ'קטי כלי לבדיקה טעויות נפוצות[עריכה]

בויקיפדיה יש כזה כלי, הוא נותן הגהה לדף (מוסיפים אותו בהעדפות > דזאטים). לדעתי כאן הוא יכול לעזור אפילו יותר. האם אפשר ליבאות אותו לכאן ? ציון הלוי (שיחה) 16:51, 19 בנובמבר 2013 (IST)

בוצע בוצע, ניתן להתקינו בהעדפות. בברכה, ‏Guycn2 (שיחה) 18:52, 20 בנובמבר 2013 (IST)
בתור מי שמשתמשת בכלי הזה המון בויקיפדיה אני לא יודעת כמה הוא שייך לויקיטקסט, כאן יש חשיבות לנאמנות למקור יותר מאשר תקינות של השפה.• אור שפיראשיחהתרומות • ל' בכסלו ה'תשע"ד • 14:14, 3 בדצמבר 2013 (IST)
זה נכון, אמנם אפשר להתאים אותו במיוחד עבוד ויקיטקסט לדוגמא לזיהוי אותיות סופיות באמצע מילה או בהיחפף או טעויות הקלדה נפוצות ציון הלוי (שיחה) 19:44, 3 בדצמבר 2013 (IST)
איך עושים זאת? או לחילופין, האם אתה מוכן לעשות את ההתאמה?• אור שפיראשיחהתרומות • ו' בטבת ה'תשע"ד • 20:26, 9 בדצמבר 2013 (IST)

הוספת שפות[עריכה]

איך אפשר לקשר לשפות נוספות? (בויקיפדיה אפשר ישירות מהערך עצמו) ציון הלוי (שיחה) 18:11, 24 בנובמבר 2013 (IST)

יש דפים שמקושרים בשיטה הישנה (של כתיבת הקישורים בתוך הערך) לגוגמא כאן ביבליה. האם מישהו יודע אם קיימת בויקיטקסט האפשרות החדשה שבויקיפדיה ? ציון הלוי (שיחה) 00:08, 25 בנובמבר 2013 (IST)

הוכרה קבוצת משתמשי ויקיטקסט[עריכה]

שלום לכולם.

כזכור לרובכם, עמיתינו שמעבר לים, אנדריאה (האיטלקי) ודוד (הקטלאני), הובילו בחודשים האחרונים מיזם תכנון ל"מפת דרכים" וחזון לפיתוח מיזמי ויקיטקסט (Wikisource). אחד הכלים שפותחו במהלך העבודה (לצד הסקר שהזכרתי כאן לפני חודשים מספר) הוא יצירת קבוצת משתמשים רשמית למתנדבי ויקיטקסט. קבוצה זו הוכרה עתה ע"י ועדת ההתקשרויות של הקרן (Affiliations Committee), מה שמקנה אפשרות להשתמש בסימנים רשומים, אבל יותר מכל, זהות רשמית וקול מובחן, שייכלל מעתה בכל מיני דיונים בינלאומיים, כמו גם יוזמן לכנסים כגון כנס העבודה השנתי, שייערך השנה בברלין, באפריל.

אני מעודד אתכם לעיין בדף הקבוצה במטא ולהישאר מעורבים. ויקיטקסט העברי הוא מיזם ייחודי אפילו בנוף מיזמי ויקיטקסט האחרים, וחשוב שקולנו יישמע. אני עצמי מעדיף שלא לייצג את המיזם, הן משום שאינני פעיל כאן במיוחד, והן משום שאני עובד בקרן ויקימדיה. Ijon (שיחה) 02:58, 25 בנובמבר 2013 (IST)

נ.ב. תוכלו לראות את תוצאות הסקר ההוא, אם מעניין אתכם. Ijon (שיחה) 02:58, 25 בנובמבר 2013 (IST)
הקישורים שצורפו באנגלית, מה זה אומר קבוצת משתמשים? בברכה ציון הלוי (שיחה) 10:39, 25 בנובמבר 2013 (IST)

מי יודע איך מקלידים סימן שורש מתמטי?[עריכה]

Ahituvrs (שיחה) 09:02, 27 בנובמבר 2013 (IST)

לא ראיתי את זה ברשימה של special characters אולם בכל מקרה יהיה קשה לכתוב מתחת לקו בצורה הרגילה. אולי כדאי לעשות כאילו שזו פקודה בשפה עילית (SQRT ( x
ilan sendowski 15:50, 27 בנובמבר 2013

(I √(x+y , כתבתי את הנוסחה בWORD והעתקתי אותה לכאן. (Ilan Sendowski)

תעשו דפדוף בוויקיפדיה אנגלית, בתוכן ובדפי העזר. בוויקי כבר תומכים בשפה שלמה בשביל מתמטיקה מורכבת. Dovi (שיחה) 17:42, 27 בנובמבר 2013 (IST)

תודה. הסתדרתי בעזרת ויקיפדיה. Ahituvrs (שיחה) 18:11, 27 בנובמבר 2013 (IST) }}