שיחת משתמש:נת- ה-

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

For English, please click here

שלום נת- ה-! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

  • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
  • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
  • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
  • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
  • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
  • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
  • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)

-- נחום 22:50, 25 באוקטובר 2007 (IST)

תודה :) נת- ה- 00:14, 26 באוקטובר 2007 (IST)

ערוך השולחן[עריכה]

יישר כוח על התחלת סימן שמ"ה מהלכות שבת! טוב לי שיש שותף ללימוד ולמלאכה! Dovi 10:50, 11 בפברואר 2008 (IST)

 :) נת- ה- 23:10, 11 בפברואר 2008 (IST)

קישורים[עריכה]

שלום ויישר כוח על ההקלדה והעריכה!

לגבי קישורים בערוך השולחן, חשוב לשמור על אחידות (לאו דווקא בהצגת הקישור (לאחר הקו) אלא דווקא בקישור עצמו (לפני הקו), כלומר: לכותרת של הדף בוויקי.

  • לגבי דפי גמרא בתלמוד הבבלי, הוחלט מזמן ע"י הצעתו הנבונה של נחום שזה יהיה פשוט "נדרים ג ב]]" וכו', ללא ציון המילים "גמרא" או "בבלי" (וגם ללא "דף" ו"עמוד"). ויש כבר המון דפי גמרא (בעיקר שערך נחום במסכת נדרים) בצורה הזאת.
  • לגבי רמב"ם, יזמתי דיון לאחרונה במזנון, וכרגע כל דפי הרמב"ם בצורה זו:

תרגיש חופשי לשאול או ליזום דיון בנושא במידת הצורך! Dovi 16:36, 17 במרץ 2008 (IST)

לגבי מקור בגמרא, באופן שיטתי אני נוקט כמו ההצעה, רק שהיתה תקופה שלא שמתי לב, והוספתי את המילה 'גמרא' ואח"כ תיקנתי. לגבי הרמב"ם אני נוקט בדרך השלישית, אם כי קצת התלבטתי בזה בזמן האחרון, אולי לעבור לדרך השניה, אבל כרגע אני ממשיך בדרך השלישית. אם שמת לב לקישורים שחורגים מהצורה הזאת, אנא הסב את תשומת ליבי לכך. בברכה, נת- ה- 22:51, 17 במרץ 2008 (IST)
יופי. לגבי הרמב"ם נראה לי שעדיף בינתיים קישור רק לפרק (שרוב הסיכויים שיהיה כאן לפני שתופיעה ההלכה הבודדת עם מפרשים). אבל זה לא משנה כל כך. Dovi 05:56, 18 במרץ 2008 (IST)

עוד על ערוך השולחן[עריכה]

יישר כוח על ההתקדמות היפה והעבודה האיכותית על הלכות ד' רשויות בשבת.

עד לאחר פסח החלטתי לעשות קצת הפסקה מ"ערוך השולחן" ולהתמסר בינתיים לפיתוח מודל עריכה לכל ספרות הפוסקים. לדוגמה לקחתי את הלכות גרים (יורה דעה רס"ח-רס"ט), ואני מנסה להציג בצורה הטובה ביותר שאפשר את הרמב"ם, טור, ושו"ע יחד עם נושאי כליהם (פלוס ערוך השולחן והלבוש), ואולי בנוסף לכך רי"ף, רא"ש ואחרים, ואף את הסוגיה המקורית ביבמות עם מפרשיה.

אשמח אם תרצה להציע שיפורים למודל זה, ובמיוחד ל"לבוש" שקרוב באופיו ל"ערוך השולחן" (ואף מהווה תחליף אפשרי ללימוד ההלכות בחלקיו האבודים).

לאחר פסח אני מתכוון בעזר"ה לחזור לערוך השולחן ולערוך את הלכות ספר תורה לקראת חג השבועות, ובקיץ את הלכות מזוזה ואבלות. לאחר מכן מי יודע? אולי לחזור ל"אורח חיים" ולעשות את החלק הראשון. Dovi 09:58, 7 באפריל 2008 (IDT)

בהצלחה בתוכניות, אני אשתדל לעקוב. נת- ה- 23:53, 7 באפריל 2008 (IDT)

שבוע טוב, ויישר כוח על סיום לימודך בסימנים עד ד' רשויות בשבת, ותודה שתרמת את ה"פירות" מהלימוד שלך (הטקסט הערוך) לרשות הציבור. שמחתי לראות שאתה ממשיך לשאר הלכות עירובין. טוב שיש לי פרטנר לפרוייקט! Dovi 22:00, 10 במאי 2008 (IDT)

כן, אני חייב לערוך השולחן הרבה, זה ספר ההלכה האהוב עלי ואני יוצא מעט ידי חובה בהעלאה של הסימנים פה. כרגע אני בפיגור של 30 סעיפים, מקווה להשלים אותם עד סוף השבוע :) נת- ה- 23:07, 10 במאי 2008 (IDT)

הודעה לציבור על ערוך השולחן[עריכה]

שלום נתנאל. רציתי לעדכן אותך (וגם לבדוק שזה בסדר) שאני בדרך כלל שולח עדכונים על ההתקדמות ב"ערוך השולחן" לרשימות דוא"ל מסויימים לקראת החגים (כאלה שעוסקים בנושאי הלכה בשפה האנגלית). שלחתי הודעה כזאת לקראת שבועות, וציינתי בו את ההתקדמות שלך בהלכות עירובין, אבל לא ביקשתי קודם. אשמח אם תתן לי רשות מפורשת לעשות כך גם בעתיד... :-)

אני לא כל-כך בקיא בפורומים רציניים בעברית שעוסקים בהלכה, חינוך תורני וכאלה. אם מוכרים לך מקומות מתאימים להודעה שכזו אשמח אם תפנה אותי ו/או תעשה הודעה כזו. Dovi 16:41, 1 ביוני 2008 (IDT)

כן בוודאי שאפשר ואין צורך לשאול, הרי מותר גם להעתיק לכל מטרה על פי רשיון GDFL, קל וחומר לעדכן על התקדמות :)
לגבי פורומים בעברית, אני נמצא הרבה בפורום בשם 'פורום חברותא' באתר 'כיפה', ומדי פעם משלב קישורים לפה, לפי הצורך, כך שאני יוצר 'פרסום סמוי'. (הקישורים כמובן בד"כ מהחלקים שלך - חלקי החגים) פורומים תורניים נוספים שאני מכיר הם פורום הישיבות של ישיבת בית אל ופורומים הפונים לציבור מבוגר יותר וגם יותר לציבור חרדי כמו עצור כאן חושבים ובחדרי חרדים. האחרון בעייתי משהו, אבל עדיין יש שם ציבור בעל השכלה תורנית מעל הממוצע.
ואגב, בעקבות העבודה פה נכתבו גם ערכים בויקיפדיה, למשל w:רשות הרבים, w:רשות היחיד, w:כרמלית (שבת), w:מקום פטור, w:הוצאה מרשות לרשות, w:היתר שאיבת מים בשבת ובתקווה שבימים הקרובים כבר יעלה מחיצה (הלכה) כרגע בפיתוח בארגז חול. חלק מהערכים עדיין לא שלמים. הערך 'רשות הרבים' עורר כידוע סערה ציבורית מסויימת, קישור לסיפור דרך דף המשתמש שלי. ואם זה מעניין אותך, משהו ליום ירושלים - w:ירושלים בהלכה. בברכה, נת- ה- 21:50, 1 ביוני 2008 (IDT)

הלכות עירובי חצרות[עריכה]

יישר כוח!

חודש טוב ושבת שלום, Dovi 15:11, 4 ביולי 2008 (IDT)

לסיום כל הלכות רשויות בשבת ועירובין[עריכה]

שבוע טוב! לא יודע אם יהיה לי זמן מחר לפני הנסיעה לחופשה, או מתי בדיוק שתסיים את הסעיפים האחרונים של הלכות עירובין, אבל הנה עוד משהו לציין את סיומן של כל הלכות רשויות בשבת ועירובין (שזה בעצם החצי השני של הלכות שבת באורח חיים).

Tireless Contributor Barnstar.gif ה"בארנסטאר" של התורם המתמיד והשקדן
מזל טוב! שתמשיך ללמוד תורה ולתרום לציבור בדרך זו! Dovi 22:01, 2 באוגוסט 2008 (IDT)
תודה רבה! התכנון שלי עכשיו הוא לעבור על הלכות ראש חודש, ולהתחיל את הלכות שבת מתחילתם. בעז"ה שנזכה להתחיל ספרים ולסיימם, ללמוד וללמד לשמור ולעשות. נת- ה- 00:07, 3 באוגוסט 2008 (IDT)
בס"ד כל מילה זהב, ליאת 00:34, 10 בספטמבר 2008 (IDT)

מנוי[עריכה]

נתנאל, אתה פעיל באופן עקבי זמן רב כבר, ותורם באופן איכותי. האם תרשה לי להציע אותך בשבוע הבא בתור מפעיל מערכת? Dovi 23:47, 13 בנובמבר 2008 (IST)

תודה על ההערכה, אבל אני חושב שזה מיותר לעת עתה. יש לנו די מפעילים פעילים, אין כמעט השחתות, ואני לא משתתף כמעט בדיוני מדיניות. תודה על ההערכה אבל אני מעריך שמינוי שלי למפעיל לא יתרום הרבה לויקיטקסט. בברכה, נת- ה- 23:41, 15 בנובמבר 2008 (IST)
בסדר. דעתי האישית שכל משתמש שמראה שיקול דעת בוגר ותרומה איכותית בעקביות במשך זמן, כדאי שיהיו לו גם את הכלים הנוספים. וככל שיש תורמים איכותיים עם הכלים האלה זה לטובת המיזם, גם אם ישתמש בהם רק לפעמים. (אני יודע שגישה זו שונה ממה שמקובל בוויקיפדיה.) אם וכאשר תשנה את דעתך ותרצה את המנוי אשמח להציע אותך. תודה על התרומות, Dovi 00:19, 18 בנובמבר 2008 (IST)

סדר יום השבת[עריכה]

יישר כוח! המון עבודה, המון תלמוד תורה, ובסופו של דבר הציבור כולו נהנה מפירותיו! תודה, Dovi 08:07, 30 בדצמבר 2008 (IST)

אישור דפים[עריכה]

נתנאל, קודם סרבת בנימוס לגבי מינוי למפעיל מערכת. אבל האם תסכים למשהו אחר: מינוי לבודק דפים? כך תוכל לתת בעצמך אישורי בדיקה לסימנים בערוך השולחן שאתה בודק (לפי הפונקציה החדשה "גרסאות יציבות"). נתתי אישור לדוגמה לסימן הארוך שאתה עורך עכשיו ערוך השולחן אורח חיים שא. חשוב שתוכל לעשות את זה בעצמך. Dovi 13:33, 26 בינואר 2009 (IST)

בסדר, אם זה בעיקר לצורך עריכות שלי אני מסכים. אני לא יודע אם יהיה לי זמן לגבי עריכות של אחרים. נת- ה- 23:59, 31 בינואר 2009 (IST)
יש לך עכשיו הרשאות של עורך ובודק, ותוכל לאשר כל סימן חדש שאתה מוסיף לערוך השולחן לאחר שתסיים אותו. לדוגמה ראה את האישורים שעשיתי בערוך השולחן אורח חיים שא (תסתכל קודם בהיסטוריה של הדף). Dovi 08:29, 4 בפברואר 2009 (IST)

ברוך החוזר[עריכה]

שלום נתנאל וברוך החוזר. אני בינתיים עשיתי גם הפסקה קלה לעצמי מערוך השולחן כדי לטפל בעיצוב הרמב"ם והנספחים למשנה תורה. לאחר שאסיים אחזור בעזר"ה לערוך השולחן. Dovi 04:54, 10 ביוני 2009 (IDT)

למען האמת אני כלל לא בהפסקה, פשוט עברתי לעבוד באמצעות עורכי טקסט במחשב, ושם אני עושה ויקיזציה לטקסט, ומידי פעם מעלה קטעים ארוכים, כמו אתמול שהעלתי 45 סעיפים ביחד. נת- ה- 00:05, 11 ביוני 2009 (IDT)

ערוך השולחן הלכות שבת ועירובון. יישר כוחך![עריכה]

יישר כוח עצום על הלכות שבת בערוך השולחן שסיימת כרגע, וכל-כך שמחתי לראות את העלתו של הסימן האחרון!

והנה בשבילך barnstar כמו שנהוג בעולם של הוויקי:

Original Barnstar.png

זכית להנחיל אוצר של תורה לרשות הציבור כולו, ובחיבור זה במיוחד לחזק את העיסוק בתורה אליבא דהלכתא. והראת התמדה גדולה ודבקות במטרה למשך זמן ערוך. מקווה שגם בעתיד כשתהיה לך הזדמנות, תוכל לתרום עוד חלקים מערוך השולחן או ספרים אחרים לפי בחירתך. Dovi 23:06, 10 בספטמבר 2009 (IDT)

תודה, למען האמת הטקסט היה מוכן אצלי במחשב כבר כ-שבועיים, ושלחתי לך בסיום העבודה מייל (שכנראה לא הגיע) מה לגבי השלמת הפער בסוף חלק ב', אם אתה מתכוון לעבוד על זה או שתשלח לי חלק (או כל) הסימנים בצורה גולמית. בברכה, נת- ה- 23:09, 10 בספטמבר 2009 (IDT)
שלום, וסליחה שמשום מה לא ראיתי כלל את המייל הזה. לגבי סוף חלק א' (דהיינו חלק ב' במשנה ברורה) אני כרגע באמצע הלכות נטילת ידים אבל עושה פסק זמן עבור "אורחות צדיקים" וכנראה אהיה תקוע בו לפרק זמן רציני. לכן אשמח כמובן אם תמשיך בעצמך. תן לי רק לסיים בעצמי את סימן קנט למען האחידות, ובכל השאר תזכה אתה. Dovi 23:17, 10 בספטמבר 2009 (IDT)
תשלח לי למייל את הסימנים הגולמיים. נת- ה- 23:27, 10 בספטמבר 2009 (IDT)

אגב נתנאל, ראית ששילבו את העבודה שלנו בתוכנת "תורת אמת"? ראה "ערוך השולחן - אורח חיים" במדור "הלכה" שם. נראה לי שהם חיכו עד שהלכות שבת תהיינה שלמות... :-) Dovi 22:26, 13 בספטמבר 2009 (IDT)

בצירוף מקרים, בדיוק אתמול / שלשום הורדתי את גירסת הלינוקס של תורת אמת. לא ראיתי באתר שלהם שהם הכניסו את ערוך השולחן, אם כי זה מתבקש שהם יכניסו לרשימת הספרים לפחות את החלקים של שבת ואילך שכבר הושלמו. נת- ה- 16:43, 14 בספטמבר 2009 (IDT)

שלום. רק רציתי שתדע שסוף-סוף השלמתי את סימן קנט. Dovi 09:15, 1 באוקטובר 2009 (IST)

שולחן ערוך ונושאי כליו[עריכה]

ראה תשובתי כאן. Dovi 05:55, 3 ביוני 2010 (IDT)

הגהה על טקסט של הטור[עריכה]

שלום לך. אני כרגע עוסק בהעלאת תכנים של הטור. העליתי כבר אבן העזר ואני עכשיו באמצע העלאת יורה דעה. הטקטס דרוש הרבה הגהה כי יש בו כמה טעויות עקב סקירה אוטומטית. אם תרצה להתעסק בהגהות אלו הינך מוזמן. בברכה, --Roxette5 (שיחה) 23:23, 28 בדצמבר 2014 (IST)

בצירוף מקרים מעניין באתי לבקר פה אחרי זמן רב שלא התחברתי למשתמש שלי. ישר כח על עבודתך, אך אני מסופק מאוד אם אמצא זמן לטובת המיזם. אגב, באיזה תוכנת OCR אתה משתמש? נת- ה- (שיחה) 01:59, 2 בינואר 2015 (IST)
אנחנו משתמשים ב-ABBY FINEREADER PRO גרסה 12, שמותקנת על מחשב של העמותה. גם לי יש עותק פרטי משלי של התוכנה ואני ממליץ עליה. נחום - שיחה 04:55, 2 בינואר 2015 (IST)

טור יורה דעה סימן פ"ז[עריכה]

שלום לך,

לידיעתך השלמתי את הטקטס לבית יוסף סימן פ"ז. לקח 5 שנים אבל בסוף הגענו :-) אתה מוזמן להוסיף עיצוב ושיפור לטקסט שהעליתי אם תרצה. חזק וברוך על התרומה שלך ושבת שלום--Roxette5 (שיחה) 10:45, 8 ביולי 2016 (IDT)