שיחת משתמש:Joalbertine

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ברכות[עריכה]

For English, please click here

שלום Joalbertine! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

  • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
  • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
  • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
  • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
  • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
  • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
  • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)--Roxette5 (שיחה) 00:00, 17 באוגוסט 2018 (IDT)

העתקת טקסט מ-SEFARIA[עריכה]

היי

רק רוצה להמליץ בשיטה הבא לגבי העתקות מסאפריה:

  • קודם כל תוריד את כל הטקסט כקובץ בטקסט עם תיוגים
  • תפתח את הקובץ. תלחץ CTRL-A ואז תדביק את כל הטקסט אל דף חדש כאן בוויקיטסט תחת השם משתמש שלך (לדוגמה משתמש:Joalbertine/ספר המצוות).
  • תשמור את הדף.

בברכה--Roxette5 (שיחה) 21:03, 16 באוקטובר 2018 (IDT)

תודה רבה! ניסיתי ונושעתי! --Joalbertine (שיחה) 22:00, 16 באוקטובר 2018 (IDT)
במקרה הזה הייתי מוסיף שורה נוספת אחרי כל מקרה של ':' (נקודותיים). ייתכן שאחר כך תצטרך להסיר רווחים מיותרים שוב...--Roxette5 (שיחה) 22:04, 16 באוקטובר 2018 (IDT)
ניסיתי ונושעתי שנית! איפה היו הכלים המגניבים האלה כל חיי?! --Joalbertine (שיחה) 22:24, 16 באוקטובר 2018 (IDT)
אולי תרצה לסמן לעצמך בדף משתמש:Joalbertine/ספר המצוות עד לאן הגעת באמצעות הכנסת כותרת עם שני סימני שוויון לפני ואחרי, (לדוג': == עד כאן הגעתי ==) ולהוסיף שורה עם __TOC__ (ללא סימני ה-nowiki) בראש הדף, כדי שתוכל לקפוץ בקלות אח"כ למקום שבו הפסקת. אח"כ תזיז את הכותרת בכל פעם שאתה עושה הפסקה למקום החדש.--נחום - שיחה 22:56, 16 באוקטובר 2018 (IDT)
אני אישית הייתי פשוט מוחק את כל מה שכבר העתקתי וזהו. כל אחד בדרך שלו. חזק וברוך על הפעולה.--Roxette5 (שיחה) 23:04, 16 באוקטובר 2018 (IDT)
תודה, אמצא דרך. רק באמאשלכם, תנו לעבוד. --Joalbertine (שיחה) 23:05, 16 באוקטובר 2018 (IDT)

תבורך![עריכה]

חזק וברוך. הישג אדיר. זכות הרבים תלויה בך.--Roxette5 (שיחה) 06:29, 28 בנובמבר 2018 (IST)

תודה. יש עוד המון עבודה... פיסוק, עיצוב, הוספת קישורים פנימיים - את כל אלה עשיתי עד כה ברמה בסיסית ביותר. ייקח זמן עד שהטקסט יראה כמו שצריך. --Joalbertine (שיחה) 08:25, 29 בנובמבר 2018 (IST)
מצטרף לברכות.--נחום - שיחה 09:02, 29 בנובמבר 2018 (IST)

עיצוב עמוד הראשי[עריכה]

שלום לך,

לאור השינוי הגורף של שינוים בעיצוב עמוד הראשי, ראוי להציב את העניין לדיון במזנון לפני ביצוע שינויים כאלה. אישית אין לי התנגדות לעיצוב שבחרת (על אף שאהבתי יותר את העיצוב הקודם של פחות צבעים אבל לא קריטי בשבילי), אבל ראוי לתת הזדמנות לאנשי הקהילה להביע את דעתם בעניין לפני עריכה כזאת. תודה.--Roxette5 (שיחה) 16:42, 10 בדצמבר 2018 (IST)

לא הצלחתי להבין מהמזנון מה המדיניות בנושא, ובמקרה גיליתי שיש אפשרות טכנית פשוט לשנות מיידית, אז קפצתי עליה. גם בעיניי יצא צבעוני מדי. ניסיתי לשחק עם זה קצת כדי להגיע לאיזון הנכון - אצטרך להמשיך. --Joalbertine (שיחה) 18:06, 10 בדצמבר 2018 (IST)

פרשיות השבוע[עריכה]

מן הראוי שלא ליצור טקסט חדש עבור פרשיות השבוע, כי אם להכליל את זה הקיים כבר באמצעות תבניות. גם ככה יש צורך לתקן כל טעות ב-5 מקומות. בברכה, נחום - שיחה 11:35, 11 בדצמבר 2018 (IST)

אשמח מאוד ללמוד איך ניתן לעשות זאת. ההעתקה לא בדיוק מענגת... --Joalbertine (שיחה) 11:36, 11 בדצמבר 2018 (IST)
תשאל את משתמש:Dovi או את אראל סגל (שכחתי את הכינוי שלו כאן), הם טיפלו בטקסט של המקרא.--נחום - שיחה 12:08, 11 בדצמבר 2018 (IST)
Dovi, Erel Segal. --Joalbertine (שיחה) 12:13, 11 בדצמבר 2018 (IST)
יש כבר דפים לכל הפרשות, ראו קטגוריה:פרשת בראשית. --אראל סגלשיחה • ג' בטבת ה'תשע"ט 15:21, 11 בדצמבר 2018 (IST)
ניסיתי ליצור דפים נפרדים לעליות (ראה בקטגוריה:פרשת בראשית) ונחום העיר שהדרך הנכונה לעשות את זה היא באמצעות תבניות המפנות אל הטקסט הקיים, ולא העתקה ידנית לדפים חדשים. האם ידוע לך על אפשרות כזאת? --Joalbertine (שיחה) 15:52, 11 בדצמבר 2018 (IST)
לא תבניות מפנות, כי אם תבניות מכלילות.--נחום - שיחה 22:00, 11 בדצמבר 2018 (IST)

Dovi, Erel Segal — הנושא הזה עדיין מאוד מעניין אותי. אשמח לקבל תשובות. לנוחותכם, אחזור על השאלה:

ניסיתי ליצור דפים נפרדים לעליות (ראו למשל פרשת בראשית/שביעי) ונחום העיר שהדרך הנכונה היא שימוש בתבניות מכלילות, לא העתקה ידנית של הטקסט לדפים חדשים. האם ידוע לכם על אפשרות כזאת? --Joalbertine (שיחה) 15:43, 30 בינואר 2020 (IST)
יש לנו דוגמאות לשימוש בתבניות כאלו בדפי הפרשות הן במיזם מקרא ותרגום של Dovi והן בשניים מקרא ואחד תרגום שלי. תיצור לך תבניות תואמות לפי רצונך למיזם שלך, שתצטרך לבחור לו שם, ולשבץ בתוכו את הפסוקים בעיצוב הנראה בעיניך, פסוק אחרי פסוק, כדרך שהדבר נעשה במיזמים הנ"ל. תוכל לחסוך לעצמך הקלדה ידנית ע"י העתקת התוכן שלנו מתוך כל עלייה ועלייה (הפרשות במיזמים הנ"ל מחולקות חלוקה פנימית לעליות) והחלפת שם התבנית שאנחנו השתמשנו בה בשם התבנית שלך (באמצעות "חפש והחלף" במעבד תמלילים, בקובץ זמני שתעתיק לתוכו את הטקסט עם שורות התבנית). זו לדעתי הדרך הטובה ביותר לעשות את זה. בברכה, נחום - שיחה 19:15, 30 בינואר 2020 (IST)
תודה רבה על ההסבר. יצרתי את תבנית:פרשה יומית בעזרת תבנית:מקרא ותרגום ושיניתי באמצעותן את פרשת בראשית/ראשון. מקווה שזה פותר את כל הבעיה. --Joalbertine (שיחה) 14:30, 3 בפברואר 2020 (IST)
גם אני מקווה...--נחום - שיחה 14:46, 3 בפברואר 2020 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── Dovi Nahum האם אוכל לקבל עזרה בהצגת קריאה יומית של פרשת השבוע בעמוד הראשי? ניסיתי לשחק קצת עם עמוד ראשי/אירועים בלוח העברי (ועם תבנית:פרשת השבוע הנוכחית) והכי טוב שהגעתי אליו היה הקוד הבא:

יום רביעי, כ' אדר ה'תשפ"א
פרשת השבוע: [[פרשת כי תשא רביעי]]

המטרה הסופית היא שהקישור יוביל כל יום לדף אחר, כמו פרשת בראשית שלישי. --Joalbertine (שיחה) 08:37, 6 בפברואר 2020 (IST)

במקום "פרשת השבוע: פרשת בראשית שלישי", שאז "בראשית" מפנה לפרשה ושאר הקוד שבור, תנסה שהתוצאה הסופית תהיה: "פרשת השבוע: פרשת בראשית שלישי", כך שרק המילה "שלישי" תפנה לדף שאתה רוצה להפנות אליו. אני מקווה שזה יפתור את הבעייה שנתקלת בה. אני לא הצלחתי להבין בעצמי איך הקוד הזה עובד. בברכה, נחום - שיחה 08:51, 6 בפברואר 2020 (IST)
מבחינתי המצב שאתה מתאר הוא האידאלי מלכתחילה, אבל זה לא פותר את הבעיה כי בכל מקרה אזדקק לחלק הראשון ("פרשת X") כדי ליצור את הקישור האוטומטי. השאלה היא איך מחברים את תבנית:פרשת השבוע הנוכחית ותבנית:שם יום מקומי ליצירת קישור אחד. --Joalbertine (שיחה) 11:15, 6 בפברואר 2020 (IST)
צר לי, זה כבר הרבה מעבר ליכולת הטכנית שלי. אולי תשאל במזנון. ואל תתייאש -- אם לא עונים לך, תשאל שוב. או שתפנה לאיזה דלפק ייעוץ בוויקיפדיה, אולי שם יימצא הצדיק שיהיה מוכן לעזור.--נחום - שיחה 11:22, 6 בפברואר 2020 (IST)

טיפול בתוכן עודף של דפי ספר החינוך[עריכה]

ראיתי איך שכל התוכן בדף של ספר החינוך מופיע לך בדפי המצוה הכללי. ייתכן שניתן בקלות לפתור את הבעיה על ידי בוט. רק נדרש להוסיף תגי התחלה וסוף על הטקסט של הספר חינוך עצמה ואז לשנות את {{דף מצוה}} שרק יכלול תגי קטע אלו. נדב ס מתמצה בהפעלת בוט. לא יודע כמה הוא פנוי כרגע אבל נחכה לתגובה ממנו.--Roxette5 (שיחה) 06:24, 3 בינואר 2019 (IST)

תודה על תשומת הלב! רוב דפי המצוות של ספר החינוך עוד לא כוללים את תבנית העיצוב הנכונה ולכן באופן כללי העימוד נראה קצת מוזר. בלי קשר לתבנית, מישהו כבר הניח שם בחלק מהדפים תגי התחלה וסוף, אבל שמתי לב שהם לא תמיד חלים בצורה נכונה על הערות השוליים, שנדחקות בדף המצווה הכללי לתחתית הדף, מתחת לסמ"ג.
צריך למצוא דרך להגביל את הדפים הפרטניים של כל המצוות בכל הספרים כך שיציגו בדף המצווה הכללי אך ורק את הטקסט המרכזי. אחרי שזה יקרה, הייתי רוצה להתחיל בסידור הערות השוליים של הסמ"ג (אתמול עשיתי ניסיון במצוה:לא לאכול נבלה וזה נראה זוועתי כצפוי). --Joalbertine (שיחה) 10:58, 3 בינואר 2019 (IST)

לא לחבול[עריכה]

חבלה בלשון ימינו משמשת במשמעות שונה. שיניתי ל"למשכן".--נחום - שיחה 15:22, 21 בינואר 2019 (IST)

חבל. בעיניי יש טעם להשתמש במילה המקורית אם אין משמעות מודרנית שממש מתנגשת. הפועל המודרני שעלול לבלבל הוא "לחבל". מי אומר בימינו "לחבול" ובאיזה הקשר? --Joalbertine (שיחה) 15:26, 21 בינואר 2019 (IST)
כבר בלשון חז"ל, "החובל בחבירו", משמעו שעושה בחבירו פצע וחבלה. הלשון דו-משמעית או תלת-משמעית ועשויה לבלבל.--נחום - שיחה 15:44, 21 בינואר 2019 (IST)
אין שום דבר שיעיד שזו לא הכוונה במקור. בכל מקרה, מה שחשוב כרגע זה השינוי שעשית במצוה:מפתח דפים. שים לב שהרשימה מסודרת בקפדנות לפי סדר א"ב - אם משנים פריט, חשוב לשנות את מקומו. --Joalbertine (שיחה) 15:54, 21 בינואר 2019 (IST)
סליחה, ותודה לך ששמת לב.--נחום - שיחה 16:05, 21 בינואר 2019 (IST)

לא לחלל נדרים[עריכה]

המצוה בתורה היא "לא יחל דברו", "יחל" מלשון "חילול". לכן צריך להיות "לא לחלל נדרים". לעומת זאת, "להחל" הוא מלשון "להתחיל", כמו "בגדול החל". בברכה, נחום - שיחה 20:32, 31 בינואר 2019 (IST)

המידע המופיע פה שגוי? --Joalbertine (שיחה) 20:36, 31 בינואר 2019 (IST)
לדעתי המידע שם מסכים עם מה שכתבתי. ראה בבניין נפעל לשון עתיד שם.--נחום - שיחה 20:47, 31 בינואר 2019 (IST)
חפש את המילה "יחל" ואת שם הפועל שלה. --Joalbertine (שיחה) 20:48, 31 בינואר 2019 (IST)
לא הבנתי. המילה "יחל" תלויה בהקשר שבו היא נכתבת או נאמרת. בהקשר הפסוק "לא יחל דברו", היא מלשון חילול. הקישור שנתת בעצמך לעיל לוויקימילון תומך בטענה זו.--נחום - שיחה 20:59, 31 בינואר 2019 (IST)
אוי ויי. אין ויכוח על פירוש המילה. השאלה היא רק מה שם הפועל של המילה "יחל" והראתי שהשם הנכון הוא "להחל". המילים "יחל/חלל" ו"להחל/לחלל" מקורן באותו שורש ומשמעותן זהה. --Joalbertine (שיחה) 21:01, 31 בינואר 2019 (IST)
המילה "להחל" היא מלשון התחלה, כמו "בגדול החל", וכמו "מהחל חרמש בקמה". לעיתים רחוקות היא משמשת גם במשמעות "לחלל", אולם אין זו משמעותה העיקרית, והשימוש בה במשמעות זו עשויה להטעות.--נחום - שיחה 21:05, 31 בינואר 2019 (IST)
יש לה שתי משמעויות המובנות על פי הקשר. כך היא העברית. מה נעשה, נשנה את השפה על דעת עצמנו? --Joalbertine (שיחה) 21:06, 31 בינואר 2019 (IST)
השפה השתנתה מעצמה במהלך השנים. אבל אם לא השתכנעת, אז עזוב. בסה"כ רציתי לעזור. No Hard feelings.
--נחום - שיחה 21:15, 31 בינואר 2019 (IST)

מיזם דפי המצוות -- יש דף מרכזי שאני יכול לשים במדור "טקסטים חדשים"?[עריכה]

שלום רב

מאוד שמחתי לראות כל מה שאתה עושה בדפי המצוות. הסתכלתי לדוגמה לאחת מהם והנה הבאת לתחייה את תרי"ג המצוות, איש איש עם כל מפרשיו. הישג אדיר.

אני רוצה לפרסם את מה שעשית בעמוד הראשי ב"טקסטים חדשים". בבקשה לומר לי מתי לעשות כאן (עכשיו או לחכות שתסיים את כל התרי"ג, איך שאתה מעדיף) וגם אם יש דף מרכזי של מפתחות דפי המצווה שראוי לקשר אליו. תודה רבה ויישר כחך.--Roxette5 (שיחה) 22:45, 31 בינואר 2019 (IST)

תודה על הפרגון. הדף המרכזי הוא מצוה:מפתח דפים. מצד אחד זה עדיין מיזם במצב חלקי, מצד שני הוא כנראה לא יושלם בקרוב כי היקף העבודה עצום. לדעתי אין טעם להכריז עליו כרגע ברמקול. לשיקולך. --Joalbertine (שיחה) 23:40, 31 בינואר 2019 (IST)

מצוה:לא לכלות פאת השדה[עריכה]

שדה בלשון ימינו משמעו שדה תבואה. נחוץ לענ"ד להדגיש שהמצווה נוהגת גם בשדה האילן. לכן צ"ל "מצוה:לא לכלות פאת השדה והאילן". בברכה, נחום - שיחה 16:36, 12 בפברואר 2019 (IST)

המילה "שדה" והצירוף "פאת שדך" מופיעים שוב ושוב במקרא, לכן זה התיאור המתאים בעיניי, לאור העובדה שאין משמעות סותרת (גם אם כיום המשמעות הרווחת לא כוללת את כל האפשרויות). לא הייתי רוצה ליצור בלבול מיותר בין פאת השדה לפאת הכרם אצל מי שפחות בקיא. המידע מופיע במלואו בתוך העמוד למי שירצה להעמיק. --Joalbertine (שיחה) 16:48, 12 בפברואר 2019 (IST)

הפניות לספרא[עריכה]

שלום לך,

רציתי רק להעיר לך על משהו בנוגע להפניות אל הספרא. הספרא מחולקת לפרשיות ולפרקים ללא שיטה ספציפית. זאת אומרת שיש "פרק ג" ויש "פרשה ג". לכן כשאתה רושם משהו כמו (ספרא ג ד) זה לא מובן אם אתה מתכוון לפרק ג' משנה ד' או פרשה ג' משנה ד'.

יצרתי בהתחלה תבנית של {{ממספרא}} לשמש כהפניות אל הספרא. זאת הייתה כשלא הבנתי הרבה בפן הטכני של תבניות. עכשיו אני רואה שהיה עדיף להרכיב אותו אחרת ליתר יעילות. אם תרצה אפשר ליצור עוד תבנית אשר יכול לשמש כהפניות אל הספרא על ידי פירוט הפרמטר של "פרק" או "פרשה"... לשיקולך.--Roxette5 (שיחה) 09:12, 7 ביוני 2019 (IDT)

כן, הבעיה ידועה. בדרך כלל במקרים כמו הדוגמה שנתת זה הטקסט שמופיע במקור. אני משנה כשנראה לי לנכון, אבל בגדול המדיניות שלי היא לא לגעת אם אין צורך ברור. טוב לדעת שאתה בקיא ביצירת תבניות - בהחלט יכול להיות שאבקש עזרה ביצירה או בשינוי תבניות קיימות. התחום הזה גדול עליי. --Joalbertine (שיחה) 09:33, 7 ביוני 2019 (IDT)

קטגוריות בדפי חקיקה[עריכה]

היי Joalbertine, אנא המנע מהוספת דפים של ספר החוקים הפתוח לקטגוריות. הדפים בספר החוקים הפתוח נוצרים אוטומטית מדפי מקור, ולכן התוספות שלך נמחקות ע"י הבוט. ‏מעבר לכך, הקטגוריות אינן מתאימות לדפים בפרויקט זה. הדרך לארגן חוקים היא באמצעות תבניות ניווט. ‏– Fuzzy ‏– 22:26, 29 ביולי 2019 (IDT)

Community Insights Survey[עריכה]

RMaung (WMF) 17:34, 9 בספטמבר 2019 (IDT)

Reminder: Community Insights Survey[עריכה]

RMaung (WMF) 22:14, 20 בספטמבר 2019 (IDT)

Reminder: Community Insights Survey[עריכה]

RMaung (WMF) 20:04, 4 באוקטובר 2019 (IDT)

הצעת עזרה[עריכה]

כתבת ש"יש הרבה שהייתי רוצה לשנות או להוסיף בדפי המצוות. כולם מעוצבים באמצעות תבנית:דף מצוה".
אתה רוצה עזרה בהוספת פרמטרים או משהו כזה? מושך בשבט (שיחה\תרומות) 22:11, 20 בינואר 2021 (IST)