שיחת משתמש:Joalbertine

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

For English, please click here

שלום Joalbertine! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

 • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
 • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
 • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
 • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
 • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
 • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
 • קבלת עזרה: אם אתה זקוק לעזרה נוספת אתה יכול לקרוא את דפי העזרה. אם אתה רוצה לשאול שאלה הקשורה לוויקיטקסט, אתה מוזמן לעשות זאת במזנון.
 • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)--Roxette5 (שיחה) 00:00, 17 באוגוסט 2018 (IDT)

העתקת טקסט מ-SEFARIA[עריכה]

היי

רק רוצה להמליץ בשיטה הבא לגבי העתקות מסאפריה:

 • קודם כל תוריד את כל הטקסט כקובץ בטקסט עם תיוגים
 • תפתח את הקובץ. תלחץ CTRL-A ואז תדביק את כל הטקסט אל דף חדש כאן בוויקיטסט תחת השם משתמש שלך (לדוגמה משתמש:Joalbertine/ספר המצוות).
 • תשמור את הדף.

בברכה--Roxette5 (שיחה) 21:03, 16 באוקטובר 2018 (IDT)

תודה רבה! ניסיתי ונושעתי! --Joalbertine (שיחה) 22:00, 16 באוקטובר 2018 (IDT)
במקרה הזה הייתי מוסיף שורה נוספת אחרי כל מקרה של ':' (נקודותיים). ייתכן שאחר כך תצטרך להסיר רווחים מיותרים שוב...--Roxette5 (שיחה) 22:04, 16 באוקטובר 2018 (IDT)
ניסיתי ונושעתי שנית! איפה היו הכלים המגניבים האלה כל חיי?! --Joalbertine (שיחה) 22:24, 16 באוקטובר 2018 (IDT)
אולי תרצה לסמן לעצמך בדף משתמש:Joalbertine/ספר המצוות עד לאן הגעת באמצעות הכנסת כותרת עם שני סימני שוויון לפני ואחרי, (לדוג': == עד כאן הגעתי ==) ולהוסיף שורה עם __TOC__ (ללא סימני ה-nowiki) בראש הדף, כדי שתוכל לקפוץ בקלות אח"כ למקום שבו הפסקת. אח"כ תזיז את הכותרת בכל פעם שאתה עושה הפסקה למקום החדש.--נחום - שיחה 22:56, 16 באוקטובר 2018 (IDT)
אני אישית הייתי פשוט מוחק את כל מה שכבר העתקתי וזהו. כל אחד בדרך שלו. חזק וברוך על הפעולה.--Roxette5 (שיחה) 23:04, 16 באוקטובר 2018 (IDT)
תודה, אמצא דרך. רק באמאשלכם, תנו לעבוד. --Joalbertine (שיחה) 23:05, 16 באוקטובר 2018 (IDT)

תבורך![עריכה]

חזק וברוך. הישג אדיר. זכות הרבים תלויה בך.--Roxette5 (שיחה) 06:29, 28 בנובמבר 2018 (IST)

תודה. יש עוד המון עבודה... פיסוק, עיצוב, הוספת קישורים פנימיים - את כל אלה עשיתי עד כה ברמה בסיסית ביותר. ייקח זמן עד שהטקסט יראה כמו שצריך. --Joalbertine (שיחה) 08:25, 29 בנובמבר 2018 (IST)
מצטרף לברכות.--נחום - שיחה 09:02, 29 בנובמבר 2018 (IST)

עיצוב עמוד הראשי[עריכה]

שלום לך,

לאור השינוי הגורף של שינוים בעיצוב עמוד הראשי, ראוי להציב את העניין לדיון במזנון לפני ביצוע שינויים כאלה. אישית אין לי התנגדות לעיצוב שבחרת (על אף שאהבתי יותר את העיצוב הקודם של פחות צבעים אבל לא קריטי בשבילי), אבל ראוי לתת הזדמנות לאנשי הקהילה להביע את דעתם בעניין לפני עריכה כזאת. תודה.--Roxette5 (שיחה) 16:42, 10 בדצמבר 2018 (IST)

לא הצלחתי להבין מהמזנון מה המדיניות בנושא, ובמקרה גיליתי שיש אפשרות טכנית פשוט לשנות מיידית, אז קפצתי עליה. גם בעיניי יצא צבעוני מדי. ניסיתי לשחק עם זה קצת כדי להגיע לאיזון הנכון - אצטרך להמשיך. --Joalbertine (שיחה) 18:06, 10 בדצמבר 2018 (IST)

פרשיות השבוע[עריכה]

מן הראוי שלא ליצור טקסט חדש עבור פרשיות השבוע, כי אם להכליל את זה הקיים כבר באמצעות תבניות. גם ככה יש צורך לתקן כל טעות ב-5 מקומות. בברכה, נחום - שיחה 11:35, 11 בדצמבר 2018 (IST)

אשמח מאוד ללמוד איך ניתן לעשות זאת. ההעתקה לא בדיוק מענגת... --Joalbertine (שיחה) 11:36, 11 בדצמבר 2018 (IST)
תשאל את משתמש:Dovi או את אראל סגל (שכחתי את הכינוי שלו כאן), הם טיפלו בטקסט של המקרא.--נחום - שיחה 12:08, 11 בדצמבר 2018 (IST)
Dovi, Erel Segal. --Joalbertine (שיחה) 12:13, 11 בדצמבר 2018 (IST)
יש כבר דפים לכל הפרשות, ראו קטגוריה:פרשת בראשית. --אראל סגלשיחה • ג' בטבת ה'תשע"ט 15:21, 11 בדצמבר 2018 (IST)
ניסיתי ליצור דפים נפרדים לעליות (ראה בקטגוריה:פרשת בראשית) ונחום העיר שהדרך הנכונה לעשות את זה היא באמצעות תבניות המפנות אל הטקסט הקיים, ולא העתקה ידנית לדפים חדשים. האם ידוע לך על אפשרות כזאת? --Joalbertine (שיחה) 15:52, 11 בדצמבר 2018 (IST)
לא תבניות מפנות, כי אם תבניות מכלילות.--נחום - שיחה 22:00, 11 בדצמבר 2018 (IST)

טיפול בתוכן עודף של דפי ספר החינוך[עריכה]

ראיתי איך שכל התוכן בדף של ספר החינוך מופיע לך בדפי המצוה הכללי. ייתכן שניתן בקלות לפתור את הבעיה על ידי בוט. רק נדרש להוסיף תגי התחלה וסוף על הטקסט של הספר חינוך עצמה ואז לשנות את {{דף מצוה}} שרק יכלול תגי קטע אלו. נדב ס מתמצה בהפעלת בוט. לא יודע כמה הוא פנוי כרגע אבל נחכה לתגובה ממנו.--Roxette5 (שיחה) 06:24, 3 בינואר 2019 (IST)

תודה על תשומת הלב! רוב דפי המצוות של ספר החינוך עוד לא כוללים את תבנית העיצוב הנכונה ולכן באופן כללי העימוד נראה קצת מוזר. בלי קשר לתבנית, מישהו כבר הניח שם בחלק מהדפים תגי התחלה וסוף, אבל שמתי לב שהם לא תמיד חלים בצורה נכונה על הערות השוליים, שנדחקות בדף המצווה הכללי לתחתית הדף, מתחת לסמ"ג.
צריך למצוא דרך להגביל את הדפים הפרטניים של כל המצוות בכל הספרים כך שיציגו בדף המצווה הכללי אך ורק את הטקסט המרכזי. אחרי שזה יקרה, הייתי רוצה להתחיל בסידור הערות השוליים של הסמ"ג (אתמול עשיתי ניסיון במצוה:לא לאכול נבלה וזה נראה זוועתי כצפוי). --Joalbertine (שיחה) 10:58, 3 בינואר 2019 (IST)