ויקיטקסט:מזנון/ארכיון מרץ 2017

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


שינויים אחרונים

יש דרך לסנן את דף השינויים האחרונים כך שתרומות של משתמש מסויים לא תוצגנה?--נחום - שיחה 12:37, 3 במרץ 2017 (IST)

אני חושב שאין אפשרות. אבל אם הבנתי נכון את כוונתך (לראות עכשיו את העריכות של יום חמישי לדוגמה) אז זה אפשרי על ידי הוספה ידנית של מספר גדול (גם מעל 500) בכתובת הurl בפרמטר limit כך שיוצגו בדף יותר מ-500 העריכות האחרונות. Shalomori123 (שיחה) 15:16, 3 במרץ 2017 (IST)
תודה! חשבתי שההגבלה של 500 עריכות מובנית במערכת.--נחום - שיחה 16:43, 3 במרץ 2017 (IST)
סליחה, זה בגללי, הייתי צריך להעלות בתור בוט. --אראל סגלשיחה • ה' באדר ה'תשע"ז 16:45, 3 במרץ 2017 (IST)

דף של דב בר בורוכוב

שלום כולם, יש לי דף של בר בורוכוב שנמצא כאן, ואני רוצה לפרסם אותו בוויקיטקסט, עם תרגום הדף. הדף אינו מתאים לאגרות דב בר בורוכוב משום שאינו מכתב, ויש לי ספק אם הוא מתאים לכתבי דב בר בורוכוב, משום שמדובר בדף אחד. איפה לפרסם את הדף? תודה, עורך בורוכוב (שיחה) 10:27, 5 במרץ 2017 (IST)

צריך לתת לדף שם על פי תוכנו. אינני מבין יידיש די הצורך כדי לקבוע את כותרת הדף.
לדוגמא, אם נניח תוכן הדף הוא "טיוטה להשוואה פילולוגית בין יידיש לשפות אחרות", שם יש לפרסם את הדף.
בברכה, נחום - שיחה 12:34, 5 במרץ 2017 (IST)

התהליך האסטרטגי של קרן ויקימדיה לשנת 2017 - הודעה ראשונה

שלום לכולם,

במהלך 16 השנים האחרונות, ויקיפדים וויקימדים עבדו יחדיו במטרה משותפת, ליצור את מאגר הידע החופשי הגדול ביותר בהיסטוריה האנושית. במהלך תקופה זו, גדלנו מקבוצה קטנה של עורכים לקהילה מגוונת של עורכים, מפתחים, שותפים, קוראים, תורמים ושותפים. גם ויקיפדיה העברית, שנוסדה במהלך שנת 2003 על ידי קבוצה קטנה של מתנדבים, גדלה ברבות השנים למיזם בעל חשיבות עצומה לכל דובר עברית, ששינה בדרכים אין ספור את רשת האינטרנט בשפה העברית, ואת הנגישות של כל אחת ואחד מאיתנו למצבור הידע האנושי כולו.

איפה נהיה בעוד 15 שנה? איזה תפקיד נשחק בעולם? מי עוד יצטרף לתנועה? מה אופי העבודה הניצבת לפנינו? שאלות אלו ייענו על ידי תנועת ויקימדיה כולה במהלך השבועות הקרובים, במסגרת התהליך האסטרטגי לשנת 2017, המתנהל בימים אלו. במהלך פרק זמן זה, קהילות ויקי השונות - במגוון שפות ובמגוון פרויקטים, הולכות להחליט יחדיו על עתידה של התנועה, ולגבש את המטרות המשותפות אותן ברצוננו להשיג.

גם אנחנו, חברי הקהילה דוברת העברית הפועלת במסגרת התנועה, מהווים חלק אינטגרלי מהתהליך, וזאת ההזדמנות שלנו, כקהילה, להשפיע על אופן התנהלותה של התנועה כולה במהלך 15 השנים הבאות, ועל פעילותו של כל אחת ואחד מאיתנו, בוויקיפדיה כמו גם בשאר מיזמי הוויקי בעברית.

בעוד מספר ימים, יתחילו הדיונים האסטרטגיים בשפה העברית, כאשר טרם לכן, תינתן הודעה מסודרת לעניין התהליך, מה הוא כולל, וכיצד הדיונים יתקיימו בפועל. בינתיים, אני מנצל את ההזדמנות להזמין את כולכם, עורכים חדשים וותיקים, בוויקיפדיה ובשאר מיזמי הוויקי בשפה העברית, להעיף מבט בדף זה, על מנת ללמוד יותר על התהליך האסטרטגי לשנת 2017. שימו לב, שכרגע תהליך התרגום עדיין מצוי בעיצומו, ומשכך תכנים מסוימים טרם תורגמו לעברית, מה שיטופל בימים הקרובים.

הערה לעניין מיקום הדיון - מטבע הדברים, קהילת דוברי העברית במסגרת מיזמי ויקימדיה מרוכזת ברובה בוויקיפדיה. מסיבה זו, ומטעמי נוחות גרידא, הדיונים עצמם יתנהלו אף הם במסגרת ויקיפדיה. חשוב לי להדגיש את העניין הזה, כי לא מדובר פה בדיון פנימי שרלוונטי לעורכי ויקיפדיה בלבד - הדיונים מתייחסים לכלל המשתתפים בקהילת דוברי העברית הפעילים במסגרת מיזמי ויקימדיה, כולל חברי מיזם ויקיטקסט. משכך, אשמח מאוד לראות גם עורכים פעילים מכאן משתתפים בדיון, שתוצאותיו עתידות לקבוע את אופן ההתנהלות של התנועה במהלך 15 השנים הבאות - התנהלות שתשפיע על כולנו.

תודה, Lionster (WMF) (שיחה) 12:35, 9 במרץ 2017 (IST)

אני שמח לעדכן שהתהליך האסטרטגי של תנועת ויקימדיה לשנת 2017 נפתח. ראו התהליך האסטרטגי לשנת 2017 - השלב הראשון.
אתם מוזמנים להשתתף, ולקבוע יחדיו איך תיראה התנועה שלנו בעוד 15 שנה.
כל שאלה שיש לכם, לגבי ההליך או באופן כללי, אתם מוזמנים להעלות בדף השיחה, או לפנות אלי בדף שיחתי.
תודה! Lionster (WMF) (שיחה) 20:22, 15 במרץ 2017 (IST)

התהליך האסטרטגי לשנת 2017 - עדכון לגבי השבוע הראשון

שבוע טוב לכולם,

לכבוד השבוע החדש הניצב בפנינו, ולאחר תום השבוע הראשון בתהליך האסטרטגי לשנת 2017, להלן עדכון קצר לגבי התהליך כפי שמתנהל אצלנו, בקהילת דוברי העברית:

  • נכון לעכשיו, מתנהל דיון ער בדף השיחה, והועלו מספר נקודות חשובות שרלוונטיות עבור כולנו, גם כקוראים, וגם ככותבים ועורכים. בין היתר עלו הצעות לדרכים שונות להנגיש את ויקיפדיה לציבור הרחב, הועלתה החשיבות של אימוץ טכנולוגיות חדשניות על מנת להגיע לקהלי יעד חדשים, וגם הועלו בעיות שונות עמן אנו מתמודדים כעת ("עריצות" הידע, עריכה בתשלום, ועוד), שעלולות לפגוע ביכולת שלנו להמשיך ולהתפתח בשנים הבאות.
  • כידוע, התהליך האסטרטגי מתנהל בימים אלו במקביל בעשרות מיזמי ויקי ברחבי העולם, במגוון שפות שונות, ובמגוון מיזמים שונים. על מנת שכל אותם הדיונים הנפרדים אכן יסייעו בגיבוש דרך הפעולה, שתנחה את כולנו במהלך 15 השנים הבאות, הרעיונות השונים שמועלים באותם הדיונים מרוכזים ומועלים בצורה מסודרת למטא-ויקי, בשפה האנגלית, ושם אלו יגובשו בהמשך לכדי כיוון משותף. אתם מוזמנים להתרשם ממגוון הדיונים המתרחשים בימים אלו, וכמובן לקרוא קצת על סיכום הדיון בעברית (שמתעדכן בצורה שוטפת). בסופו של דבר, הרעיונות וההצעות שמועלים באותם הדיונים, גם לפני שמסונכרנים יחדיו, נחשפים לעיני אלפי פעילים במיזמי ויקימדיה השונים, מכל רחבי העולם, כך שהדעות של כל אחד ואחת מאיתנו בהחלט בעלות חשיבות.
  • הערה אחרונה לסיכום - בשלב זה, אנו נמצאים במעגל הראשון של הדיונים, בין התאריכים 15 למרץ-15 לאפריל, שמתמקד בשאלה הכללית יותר. בהמשך, התשובות השונות אותן נעלה בדיון ישמשו אותנו על מנת לצלול יותר לעומק, ולנסות להפוך את אותם הרעיונות הכלליים שהעלינו בשלב הקודם, לתכנית פעולה אופרטיבית ככל הניתן.
  • כתמיד, אם יש משהו שלא לגמרי ברור לכם בנוגע לתהליך, לחומר הרקע, או לדיון עצמו, תרגישו חופשי להגיב כאן, או בדף שיחתי.
  • שיהיה המשך שבוע טוב! ‏Lionster ‏(WMF)‏ 19:48, 25 במרץ 2017 (IDT)

עדכון לגבי השבוע השני

שבוע טוב לכולם,

להלן סיכום קצר בשפה העברית לגבי הדיון המתנהל ברגעים אלו ברחבי קהילות ויקיפדיה השונות מרחבי העולם. אתם מוזמנים במיוחד גם להעיף מבט בפסקה המתייחסת לדיון בשפה העברית.

אזכיר גם, כי ביום חמישי הקרוב (6 באפריל), עמותת ויקימדיה ישראל מזמינה אתכם להשתתף בדיון פנים אל פנים כחלק מהתהליך האסטרטגי ([https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeZzJfeGBatecwH9I53q6w21xySnQFuMnF5IZHZAT2BP08L5g/viewform

עדכון לגבי השבוע השלישי והרביעי - סוף השלב הראשון של התהליך האסטרטגי[עריכה]

שבוע טוב לכולם,

להלן סיכום ביניים נוסף בשפה העברית לגבי הדיון המתנהל בימים אלו במסגרת התהליך האסטרטגי של תנועת ויקימדיה (כולל אזכור מכובד לדיון המתנהל בשפה העברית).

כמו כן, ובהמשך למפגש האסטרטגי שהתקיים ביום חמישי שעבר במשרדי ויקימדיה ישראל, אתם מוזמנים להעיף מבט גם על סיכום הדיון, שהועלה אף הוא למטא-ויקי.

בשלב זה, אנו מתקרבים לסיום המעגל הראשון של הדיונים (ב-18 באפריל, לאחר הארכה קצרה מהמועד המתוכנן), אשר כזכור מתמקד בשאלה הגדולה: מה אנחנו רוצים לבנות או להשיג יחדיו כתנועה במהלך 15 השנים הבאות?. במסגרת שלבי הדיון הבאים, עליהם תינתן הודעה בימים הקרובים, נתמקד יותר במספר רעיונות מרכזיים שהועלו במסגרת השלב הקודם, וננסה לתרגם אותם לכיוון פעולה יחיד, אשר יהיה משותף לכל תנועת ויקימדיה, בכל רחבי העולם.

תוספת: אתם מוזמנים לראות את מכתבה של קתרין מאהר (מתורגם לעברית כמובן), מנכ"ל קרן ויקימדיה, בנוגע לתהליך נכון להיום, ולקראת תחילתו של מעגל הדיונים השני ב-1 במאי 2017. (שימו לב אגב, שמועד הסיום המקורי נדחה בין היתר בעקבות חג הפסח...) מאחר והמעגל הנוכחי מסתיים כאמור ב-18 באפריל, נותר עוד יום וחצי למי מכם שמעוניין להעלות רעיון/הצעה חדשנית, על מנת שתילקח בחשבון במסגרת סיכום הדיונים במטא-ויקי.

כרגיל, אם יש משהו שלא לגמרי ברור לכם בנוגע לתהליך, לחומר הרקע, או לדיון עצמו, תרגישו חופשי להגיב כאן, או בדף שיחתי.

שבוע טוב! Lionster (WMF) (שיחה) 20:16, 15 באפריל 2017 (IDT)

הודעה מקדימה לקראת השלב השני של הדיונים[עריכה]

שלום לכולם,

אתם מוזמנים להעיף מבט בהודעה מקדימה לקראת המעגל השני של הדיונים במסגרת התהליך האסטרטגי של התנועה.

שימו לב שחל שינוי קטן במועד תחילתו של המעגל השני, שיתקיים בין התאריכים 5 במאי - 31 במאי.

תודה, Lionster (WMF) (שיחה) 16:38, 25 באפריל 2017 (IDT)

Overview #2 of updates on Wikimedia movement strategy process[עריכה]

Note: Apologies for cross-posting and sending in English. This message is available for translation on Meta-Wiki.

As we mentioned last month, the Wikimedia movement is beginning a movement-wide strategy discussion, a process which will run throughout 2017. This movement strategy discussion will focus on the future of our movement: where we want to go together, and what we want to achieve.

Regular updates are being sent to the Wikimedia-l mailing list, and posted on Meta-Wiki. Each month, we are sending overviews of these updates to this page as well. Sign up to receive future announcements and monthly highlights of strategy updates on your user talk page.

Here is a overview of the updates that have been sent since our message last month:

More information about the movement strategy is available on the Meta-Wiki 2017 Wikimedia movement strategy portal.

Posted by MediaWiki message delivery on behalf of the Wikimedia Foundation, 21:43, 9 במרץ 2017 (IST) • אנא סייעו בתרגום הדףGet help

איתור חומר הטקסט של מיזם המלבי"ם על ספרים בנ"ך - אתר SEFARIA[עריכה]

שלום לכולם,

אתר סאפריה פועלת בדיגיטזציה של הרבה טקסטים שונים של ספרי קודש. כרגע הם עוסקים במיזם של המלבי"ם על נ"ך וחסר להם טקסט על הספרים האלו:

  • יהושע
  • שופטים
  • דברי הימים
  • דניאל
  • נחמיה

האם נמצא אצל מישהו עותק דיגיטלי של המלבי"ם הנ"ל והאם זה באפשרותכם להעביר את החומר אליהם (או דרכי, איך שהיית מעדיף)? הם שוקלים להתחיל בעבודת סריקה ודיגיטציה מעצמם אבל קודם כל רוצים לבדוק שלא עושים עבודה כפולה. תודה רבה ושבת שלום.--Roxette5 (שיחה) 04:30, 10 במרץ 2017 (IST)

דווקא הספרים האלה אין לי, אבל אני מכיר מישהו שהקליד והגיה את כולם ומוכן למכור אותם במחיר צנוע. אשמח לקשר אותם אליו. --אראל סגלשיחה • י"ג באדר ה'תשע"ז 21:21, 11 במרץ 2017 (IST)
אשלח לך את פרטי המייל שלהם במייל ותוכל להציע להם או לקשר אותם. תודה רבה.--Roxette5 (שיחה) 21:35, 11 במרץ 2017 (IST)

We invite you to join the movement strategy conversation (now through April 15)[עריכה]

07:09, 18 במרץ 2017 (IST)

תוספתא מבוארת נזיקין[עריכה]

בשעה טובה השלמתי שכבה ראשונה של תוספתא מבוארת לסדר נזיקין. מוזמנים לעיין ולהעיר.

Ahituvrs (שיחה) 18:13, 14 במרץ 2017 (IST)

יישר כוח!--נחום - שיחה 23:32, 19 במרץ 2017 (IST)
חזק וברוך! יפוצו מעינותיך חוצה.--Roxette5 (שיחה) 23:37, 19 במרץ 2017 (IST)

עזרה בתבנית {{גמט}}[עריכה]

שלום לכולם, בהמשך למה שכתבתי בדף השיחה של התבנית, רציתי להציע את הדברים כאן במזנון, אולי מישהו כאן יכול לעזור לי בהחזרת הקו המקווקו של הטקסט בתבנית הנ"ל. תודה רבה.--Roxette5 (שיחה) 23:27, 19 במרץ 2017 (IST)

בוצע בוצע. אני מודה לאראל על העזרה.--Roxette5 (שיחה) 06:49, 20 במרץ 2017 (IST)

דברים במיספור אינן מופיעות במסך הניידי[עריכה]

שלום לכולם,

שמתי לב בדף של מורה נבוכים (אבן תיבון)/פתיחת אבן תיבון שארבעת הדברים ברשימה הממוספרת אינם מופיעים לי במסך של הפלאפון. בעיה חמורה בכל דף ודף בויקיטקסט שמכיל רשימה ממסופרת כזו. מישהו יודע איך לתקן?--Roxette5 (שיחה) 20:19, 21 במרץ 2017 (IST)

אני חושב שמצאתי את הבעיה - קוד מיותר במדיה ויקי:Common.js. איך עכשיו? -- אוֹרי (שיחה) 21:55, 22 במרץ 2017 (IST)
תוקן! כל הכבוד!.--Roxette5 (שיחה) 22:03, 22 במרץ 2017 (IST)

}}