שיחת משתמש:YotamEdit

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

For English, please click here

שלום YotamEdit! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

  • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
  • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
  • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
  • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
  • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
  • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
  • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)--Roxette5 (שיחה) 14:32, 13 בדצמבר 2018 (IST)

עריכת ספר החוקים[עריכה]

תודה רבה על הצטרפותך לפרויקט :)
הערה קטנה אחת לגבי השילובים, צריך לסמן את תיקון הסעיף גם בכותרת הסעיף. למשל, סעיף 79ב לחוק בתי המשפט היה "@ 79ב. בוררות (תיקון: תשנ"ב)". תיקון תשע"ט תיקן את הסעיף, ולכן צריך לעדכן את הכותרת "@ 79ב. בוררות (תיקון: תשנ"ב, תשע"ט)". צריך גם לציין שהתיקון שולב בחוק המשולב ע"י הורדת הסימון (<!-- ... -->) בחלק של ה<מקור>. ראה כאן. ‏– Fuzzy ‏– 14:44, 13 בדצמבר 2018 (IST)

תודה על החידוד. תיקנתי את ההערה הראשונה בחוק נוסף שערכתי (פקודת הבנקאות סעיפים 5 ו15-א2), וראיתי שתיקנת את זה כבר בחוק בתי המשפט. אך אני לא מוצא את הסימון (<!-- ... -->), בערך הנ"ל. אשמח לחידוד נוסף. תודה. YotamEdit (שיחה) 15:01, 13 בדצמבר 2018 (IST)
הסימון בהתחלת החוק, באזור של ה<מקור>. תיקנתי כאן גם את מספר העמוד (באתר הכנסת רשום שהתיקון הוא בעמ' 58, בעוד בקובץ הוא מופיע בעמ' 63). ‏– Fuzzy ‏– 16:37, 13 בדצמבר 2018 (IST)
תודה. יש לי שאלה נוספת. ערכתי עכשיו את חוק ניירות ערך ולא ידעתי אם אני צריך לכתוב מספר אחרי שנת התיקון בסעיפים שתיקנתי. רציתי לשאול מה משמעות המספר לדוגמה בתיקון תשס"ד-2, ואיך אני יודע איזה מספר לשים אם בכלל. תודה YotamEdit (שיחה) 12:18, 17 בדצמבר 2018 (IST)