שיחת משתמש:Jewish9

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

For English, please click here

שלום Jewish9! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

  • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
  • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
  • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
  • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
  • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
  • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
  • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)--Roxette5 (שיחה) 16:59, 23 באוגוסט 2020 (IDT)

הספר "הלכה ברורה" של מכון "יחווה דעת"[עריכה]

הספר "הלכה ברורה" של מכון "יחווה דעת" יצא לאור בשנים האחרונות, ועורכיו, קרוב לוודאי, עודם בחיים, ועכ"פ לא נפטרו לפני יותר משבעים שנה. לפיכך, הספר שלהם מוגן בזכויות יוצרים, קרי: לא ניתן להעלות טקסטים מתוכו לכאן, ללא רשות מפורשת בכתב מהמכון. בנוסף לכך, ההגהה עצמה אינה מוכרחת, וםתיחת ראשי התיבות מסורה לשיקול דעתו של העורך. לפיכך, אין מקום לשנות את הטקסט ע"פ הספר שברשותך, אלא אם כן המכון יסכים להשתמש במהדורתם כאן באופן שיטתי ועקבי, ואז נצטרך לדון במזנון האם לשנות את כל נוסח השו"ע לפי שיטת העריכה שלהם, או לשלשב את הגהותיהם כהערות שוליים, או ליצור עבור מהדורתם דפים נפרדים. בינתיים, אין לתקן את נוסח השו"ע אלא במקום שבו יש טעות סופר מוכחת. בברכה, נחום - שיחה 17:43, 28 באוגוסט 2020 (IDT)

הבנתי, תודה רבה על ההסבר המשכנע. יישר כוח. בברכה, משתמש:Jewish9 - שיחה
נהוג לחתום כאן עם ארבעה סימני ~ . ככה: ~~~~. בברכה, נחום - שיחה 10:51, 30 באוגוסט 2020 (IDT)

תודה:) בברכה, Jewish9 (שיחה) 11:16, 30 באוגוסט 2020 (IDT)