שיחת משתמש:שיע.ק

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

For English, please click here

שלום שיע.ק! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

  • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
  • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
  • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
  • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על הטקסטים עצמם או על המאמרים במרחב הראשי או במרחב הביאור.
  • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
  • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
  • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)

אני מעביר את הדיון על גוגל למזנון. נחום - שיחה 05:26, 30 במרץ 2011 (IST)תגובה[תגובה]

מגילת תענית[עריכה]

שלום לך ושבוע טוב! מה המקור לכך שהסיפור של גביהה בן פסיסא היה בתאריך אחר? אולי נוכל לשים איזה הערת עורכים בשוליים של הדף אם יש מקור סותר. תודה רבה.--Roxette5 (שיחה) 08:57, 18 במאי 2014 (IDT)תגובה[תגובה]

שלום גם לך. המקור הוא הגמרא בסנהדרין שפותחת ב "ת"ר בעשרים וארבעה בניסן איתנטילו דימוסנאי מיהודה ומירושלים כשבאו בני אפריקיא לדון עם ישראל לפני אלכסנדרוס...". לאידך, לא ראיתי מקור לכך שזה היה באייר (תיקון: בסיון --שיע.ק (שיחה) 10:24, 18 במאי 2014 (IDT)). --שיע.ק (שיחה) 09:51, 18 במאי 2014 (IDT)תגובה[תגובה]
ברוך שכוונת. המבאר שמה עולה על הקושיא. התחלתי קצת להקליד אותו אבל כרגע אינני יכול להשלימו. אם תרצה אתה מוזמן להשלים אותו. יישר כחך!--Roxette5 (שיחה) 10:12, 18 במאי 2014 (IDT)תגובה[תגובה]
אכן, המפרש במגילת תענית שם, סבור שבגמרא יש טעות סופר, והסיפור קרה בסיון. למדתי, תודה. --שיע.ק (שיחה) 10:24, 18 במאי 2014 (IDT)תגובה[תגובה]