שיחת משתמש:אור אביטל א

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תיקון קוראים[עריכה]

שלום,

ראיתי שאת\ה עובד\ת על תיקון קוראים. לידיעתך, קיימת כבר באתר מהדורה אחת של תקון קוראים. האם למהדורתך יש איזשהו יתרון או שינוי שמצדיק הכללת שתי מהדורות נפרדות באתר? אשמח אם תבהיר\י. האם מהדורתך מבוססת על ס"ת או תיקון סופרים של הרמ"ה (רבי מאיר הלוי אבועלפיה)?--נחום - שיחה 10:33, 29 בדצמבר 2015 (IST)

בנוגע לתיקון קוראים: לא ידעתי שקיים באתר תיקון קוראים, חיפשתי כל מיני ווריאציות של המושג כגון: תיקון סופרים וכיו"ב. אך לא עלה אדעתי שקיים באתר 'תקון קוראים' בכתיב חסר; לבסוף החלטתי לנסות ליצור תיקון קוראים ע"פ רשימה הנמצאת ברשותי(אין עליה ז"י) המציינת את ווי העמודים. בנוגע לרמ"ה - הכוונה הייתה לציין כל העמודה, שכן בס"ת יש רמ"ה עמודים. -- הודעה זו נכתבה על ידי המשתמש/ת אור אביטל א (שיחה | תרומות | מונה) ששכח/ה לחתום.19:33, 8 במרץ 2016 (IST)
תודה על ההבהרה. נשמח אם תמשיך לעבוד על תיקון הקוראים שלך, אם אכן יש בו ייחוד לעומת התיקון שלנו (כלומר, שהוא מבוסס על "ווי העמודים" ושלנו לא). אנא אל תתחיל משהו ותזנח אותו אחר כך. יישר כוח ותודה רבה על תרומותיך לאתר!--נחום - שיחה 00:34, 9 במרץ 2016 (IST)
תיקון הקוראים שלך הועבר לדף תיקון קוראים (ווי העמודים).--נחום - שיחה 00:45, 9 במרץ 2016 (IST)

מדרש האיגרת[עריכה]

מי חיבר את "מדרש האיגרת" שהועלה על ידך והיכן ומתי נדפס?--נחום - שיחה 22:59, 5 במרץ 2016 (IST)

לתשומת ליבך[עריכה]

שאלנו אותך כבר שתי שאלות מאד חשובות לגבי עבודתך כאן באתר, וטרם קיבלנו תשובות. זה מנוגד לכללי תרבות הדיון הנהוגים כאן להתעלם משאלות בצורה כזו. אם תמשיכ\י להתעלם בהפגנתיות משאלות, ייתכן שניאלץ למחוק את כל עריכותי[י]ך (מחשש להפרת זכויות יוצרים, או משום שהדפים מיותרים לדעתנו) ואולי אף לחסום אותך. אנחנו מבקשים להימנע מפעולות קיצוניות כגון אלו, אנא אל תאלצ\י אותנו להיזקק להן. בברכה, נחום - שיחה 01:28, 8 במרץ 2016 (IST)

נ.ב. כמו כן, נחוצה תשובתך לשאלתנו בדף שיחה:סדר תפילת ישראל.--נחום - שיחה 01:31, 8 במרץ 2016 (IST)

משתמש:Nahum, לכאורה הכוונה להעלות את הסידור ששייך לאתר זה . ניסיתי לפתוח שמה את הקבצים השונים אבל ללא הצלחה. המשתמש העביר כרגע את הדפים למרחב האישי שלו ואני מחקתי את ריבוי הדפים המיותרים.--Roxette5 (שיחה) 08:13, 8 במרץ 2016 (IST)
מכיוון שלא נתקבל אישור מבעלי האתר, לדעתי עלינו למחוק את הקבצים גם ממרחב המשתמש. במיוחד כאשר המשתמש עצמו מסרב לתקשר איתנו.--נחום - שיחה 16:08, 8 במרץ 2016 (IST)

הבהרה:[עריכה]

אני תלמיד בי"ס, אני משתמש רבות בויקיטקסט לצורך עבודות ש"ב וכיו"ב. אני חושב שנעשה לי עוול - הרי מתי עברתי על הפרת ז"י? אנא ענו לי!

ועוד בעניין מדרש האיגרת - הוא אכן לא נדפס - וחובר על ידִי - יוצא מדבריך שאנכי ליצן הדור, מדרש האיגרת מבוסס על דפים שחילק הר"מ שלנו, ואם הנכם חושבים שיש בזה הפרה של ז"י, הנני להודיע אתכם: כי שאלתי את הר"מ אם יהיה אפשר להעלות הטקסט לאינטרנט לשימוש חופשי, והוא השיב לי הֵן.-- הודעה זו נכתבה על ידי משתמש/ת רשומ/ה ששכח/ה לחתום.

מצטער שאתה מרגיש ככה אבל אני מניח אחרי שנחום בקש ממך לענות לשאלות ואחרי כן הוא ראה שנמנעת לענות לו אלא בחרת להעביר את הדפים למרחב האישי שלך, הרי אתה בוחר בכוונה לא לענות ולהמשיך בשלך. לכן נחסמת. בכל אופן, לעיקר העניין הרלוונטי, אכן אנו שמחים שאתה משתמש באתר וכן משתתף בו. אולם, ויקיטקסט נועד לטקסטים בתחום הציבורי של ספרים או חומר מודפס בלבד. היות והדפים של הר"מ שלך אינם נכללים בהגדרה זו, אכן הדפים ראויים למחיקה נכון להיום, עד אשר הם יבואו לדפוס רשמי.
שנית, הכוונה של הפרת זכויות יוצרים הייתה בהנחה שהדברים הועתקו מהאתר שציינתי למעלה. לו ענית לשאלות בהתחלה היינו יכולים לחסוך הרבה אי-הבנה בינינו. בכל אופן, ללא העלאה משמעותית של טקטס הסידור "תפארת ישראל" הזה , אכן גם בעניין הזה אני מסכים עם נחום שיש למחוק את הדפים כעת. אם ברצונך להעלות את סך החומר לאתר, אנא עשה זאת ואני אשתדל לעזור לך בסידור החומר.
זאת דעתי האישית באשר לעניין הדפים שיצרת. אולם, באשר לפעילותך כאן באתר אשמח שתמשיך להיות כאן, לתרום, להעיר, לבקר, ולשפר ככל שתראה הדבר צריך. לידיעתך, אחרי ההסבר שלך והתגובה, שחררנו אותך מרשימת החסימה. בברכה רב, דניאל--Roxette5 (שיחה) 17:49, 8 במרץ 2016 (IST)

סדר תפילת ישראל[עריכה]

הבהרה בנוגע לסדר תפילת ישראל: הסידור המכונה 'סדר תפילת ישראל' הוא אוסף קָבְצי וורד שעבדתי עליהם כבר לפני כשלשה חֳדשים; החידוש שבהם הם מקורות וציטטות ממרחבי התלמוד ההלכה האגדה והחסידות הנותנות עומק והרחבה על התפילות. והנני מוכן לשלוח אליך במייל את הקבצים המדוברים.-- הודעה זו נכתבה על ידי המשתמש/ת אור אביטל א (שיחה | תרומות | מונה) ששכח/ה לחתום.

חייב לתקן את עצמי. היות והסידור הנ"ל גם כן עוד לא נדפס, הרי הוא גם כן כרגע לא מתאים למרחב הראשי של ויקיטקסט. אולם, יתכן שאכן תוכל לשמור את זה במרחב האישי שלך ולעבוד עליו עד אשר הדבר תהיה מוכן להדפסה. ככה נראה לי אם אין התנגדות מצד שאר חברי הקהילה. נמתין ונראה בתגובות. בברכה, --Roxette5 (שיחה) 18:03, 8 במרץ 2016 (IST)
בדיוק משום הסיבה הזאת העברתי בבקר את הסידור למרחב האישי18:27, 8 במרץ 2016 (IST)
אין שום בעייה בהעלאת סידור המכיל תוכן שנוצר על ידך ושאין עליו זכויות יוצרים למישהו אחר. נשמח מאוד אם תמשיך לעבוד על הסידור, במרחב האישי שלך (כדי שאחרים לא יחבלו בשוגג בעבודתך), ותעלה אותו למרחב הראשי שהוא יסתיים. הדפים שוחזרו עכשיו, ותוכל להמשיך לעבוד עליהם. בברכה, נחום - שיחה 00:36, 9 במרץ 2016 (IST)

תודה[עריכה]

אני מודה לכם שעליתם על אי ההבנה, וַאֲני מקווה שלא יקרו חלילה עוד אי־הבנות כאלו אחרות 17:56, 8 במרץ 2016 (IST)-- הודעה זו נכתבה על ידי משתמש/ת רשומ/ה ששכח/ה לחתום.

התנצלות[עריכה]

סליחה על אי ההבנה, אך מכיוון שלא ענית קודם לשאלות שהופנו אליך, לא יכולנו לדעת. תודה על ההבהרה ונשמח להמשך שיתוף פעולה פורה בעתיד, וסליחה שוב על אי ההבנה ועל אי הנעימות. אנא קבל את התנצלויותיי הכנות. בברכה, נחום - שיחה 00:31, 9 במרץ 2016 (IST)

שם הגדולים - ווי העמודים[עריכה]

שלום לך, אולי אתה מבין את הכוונה של המילים אלו של החיד"א בשם הגדולים.. אני פשוט לא הבנתי את המילים בכלל.

ווי העמודים - כתבו הגמ"י שאין לכתוב בס"ת ווי העמודים שלא יכתוב כתיבה תמימה ויבא לעשות ריוח במקום אחד ולצמצם במקום אחר. אמנם דע כי יש סוד גדול לכתוב ס"ת ווי העמודים. ולמאי דחיישי ההגהות היום נדפס חומש א' באמשטרדם נקרא עזרת סופר ווי העמודים מתוקן מאד לכתוב ס"ת.--Roxette5 (שיחה) 18:30, 6 במאי 2016 (IDT)
דניאל, ביארתי לך את העניין בW:ווי העמודים. --Sije (שיחה) 20:01, 10 במאי 2016 (IDT)
מובן. תודה רבה.--Roxette5 (שיחה) 21:28, 10 במאי 2016 (IDT)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[עריכה]

  1. ^ This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. ^ Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.