שיחה:נאום ההשבעה של ברק אובמה

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

זכויות יוצרים על התרגום?[עריכה]

הנאום לא נישא בעברית. מי תרגם? Ijon (שיחה) 23:07, 2 באוגוסט 2012 (IDT)

מסתבר שהמתרגם הוא המשתמש שהעלה את הטקסט -- משתמש:Omri Ariel. כדאי לדבר אתו לפני שנמחוק את הדפים שלו.--Dmokhtar (שיחה) 17:56, 8 בדצמבר 2012 (IST)
מסופקני. מדובר במשתמש שתרם אך ורק את הטקסט הזה, בעריכה אחת, בשנת 2009. מאז לא תרם לויקיטקסט. אין זה דפוס סביר של מי שתורם תרגום משלו לויקיטקסט. אמנם לא מצאתי את הטקסט המדויק הזה במקום אחר ברשת, אך עדיין, לפחות חשד להפרת זכויות יוצרים בהחלט יש כאן. פניתי אל המשתמש דרך דף השיחה שלו (לא הזין דואל). מן הסתם לא יראה זאת כלל. אם לא ישיב תוך שבוע-שבועיים, חוששני שיש למחוק את הדף. Ijon (שיחה) 20:28, 10 בדצמבר 2012 (IST)
הדרך הטובה היא לקחת ציטוטים ולעשות חיפוש גוגל פשוט.עשיתי את זה לשני משפטים עכשיו ודווקא מצאתי שתרגום זה לא נראה העתק של התרגומים שהופיעו בעיתונות העברית באותה עת. אתם מוזמנים גם לנסות בעצמכם, ואולי תמצאו משהו אחר. המשתמש עצמו כבר איננו, אבל טקסט הוא נאום חשוב, ולא צריך לדון לכף חובה אלא אם כן נראה שיש סיבה לכך. אבל אם יש סיבה כמובן יימחק.Dovi (שיחה) 21:08, 10 בדצמבר 2012 (IST)
אני מסכים עם דניאל ודובי. אם אין סיבה טובה לחשוש להז"י, כגון דמיון בנוסח לטקסט קיים, יש להשאיר. אם מישהו יבוא ויטען שהטקסט שלו וידרוש להסיר, נסיר. עד אז אין צורך לחשוש. נחום - שיחה 02:39, 11 בדצמבר 2012 (IST)