שיחה:ליקוטי הלכות

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שמות דפים[עריכה]

כדאי לקרא לדפים משהו בסגנון: ליקוטי הלכות - אורח חיים - הלכה ה. אוֹרי

ואני מציע להשתמש בשמות דומים למקובל בספרים אחרים - "ליקוטי הלכות אורח חיים ה" (כמו שולחן ערוך אורח חיים ה) --אראל
עורך הספר בחר בתצורה ליקוטי הלכות - חלק אורח חיים - הלכות ראש חודש - הלכה ה. אני מציע להשאיר את זה ככה, למען האחידות בספר זה. אני גם מעביר את דף השיחה למקום יותר מתאים. -- נחום 12:06, 26 בדצמבר 2007 (IST)

שלום, אני זה שהתחלתי את פרוייקט "ליקוטי הלכות". ראיתי עכשיו את השיחה הזו. יש לי שיטה, אולי היא קצת בעייתית, חוו דעתכם:

האינטרנט מלא ציטוטים בתוך מאמרים או ספרים בקובצי וורד שמצטטים את ליקוטי הלכות. כל פעם שאני נתקל בציטוט כזה אני מכניס אותו למקום הנכון.

היתרון הוא שהציטוטים אינם מוגנים בזכויות יוצרים. הבעיה היא שהציטוטים לא מתחילים מתחילת הסעיף ולכן הם יכולים להיות (וזה מה שהם בעצם) אמצע של סעיף. כשיזדמן לי עוד ציטוט לא אדע אם למקום אותו מעל מה שכבר הוכנס או מתחתיו.

כרגע ליתר בטחון אולי עדיף להתחיל כל ציטוט בשלוש נקודות. מתישהו מישהו יעשה כבר סדר ולא יהיה לו הרבה להקליד בעצמו ולחבר את הקטעים.

מורכב קצת.

- כפיר

כפיר, זה רעיון יפה. יהיה גם יפה אם תיצור לך שם משתמש (זה לוקח 5 שניות) כי תרומות בעילום שם מעוררות את חשדנו. ככה גם תוכל "להצטרף לקהילה"... ברוך הבא, ובהצלחה! אוֹרי
רצוי מאד להוסיף תבנית שתבהיר לקורא שמדובר בציטוטים אקראיים מתוך הסעיף. בברכה, -- נחום 20:54, 26 בדצמבר 2007 (IST)
שלום כפיר וברוך הבא! גם אני חשבתי בעבר להשתמש בציטוטים ממאמרים קיימים, נראה לי שזה רעיון טוב. מה דעתך לגבי השמות של הדפים - אתה לא מעדיף לקצר אותם כדי לחסוך הקלדה? -אראל

אני לא מקליד את הכותרות, אני עושה קאט אנד פייסט ומשנה רק מה שצריך. אריה צעיר 22:59, 27 בדצמבר 2007 (IST)

אה, בסדר, אז שיהיה בהצלחה --אראל

מדוע שלא נעתיק מהאתר http://breslev.eip.co.il, כמו שהעתיקו את שאר ספרי ברסלב? כמדומה, שהם מתירים זאת בתנאים מסויימים.

דרך אגב, הספרים המוקלדים שם מלאים טעויות, אז ישים המעתיק זאת אל ליבו ויתקנם במידת האפשר. יותם 15:16, 31 באוקטובר 2011 (IST)

פירושון[עריכה]

צריכים לעשות פירושון על השם של "ליקוטי הלכות" כי קיים גם את הספר של החפץ חיים על הלכות קדשים בשם זה.--Roxette5 (שיחה) 23:43, 22 בספטמבר 2014 (IDT)

הוספתי פירושון, אבל הדף העיקרי יכול וצריך להישאר עבור הספר הנוכחי, אשר בדורנו הוא מוכר וידוע הרבה יותר מהספר של מרן ה"חפץ חיים". נחום - שיחה 01:33, 23 בספטמבר 2014 (IDT)