ויקיטקסט:מזנון/ארכיון ינואר 2013

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


האם מותר להעתיק טקסט להדפסה

תודה רבה לכולם האם מותר לי להעתיק טקסט של ספר ולהדפיס א"ז

שלום, אתה מוזמן בשמחה להשתמש בכל הטקסטים באתר, בשביל זה אנחנו כאן! רק צריך לכבד את שני התנאים של הרשיון החופשי: לתת קרדיט (קישור למקור בוויקיטקסט), ולתת גם לאחרים להשתמש בעבודתך תחת אותו רשיון, כמו שאתה השתמשת בעבודתנו. Dovi (שיחה) 17:58, 2 בינואר 2013 (IST)

השחתות ע"י משתמשים לא רשומים

לאחרונה ישנן הרבה השחתות שמתבצעות ע"י משתמשים לא רשומים. אני מגלה אותן ע"י לחיצה על "הסתרת משתמשים רשומים". ביטלתי כמה השחתות שבוצעו לאחרונה, אבל לא תמיד אני יכול לעקוב, וצריך לחשוב מה לעשות כדי למנוע השחתות כאלו בעתיד. --אראל סגלשיחה • כ' בטבת ה'תשע"ג 21:36, 2 בינואר 2013 (IST)

מצויין לשמוע. סימן שהאתר הופך לתשומת לבן של הרבים :-). אבל אכן אני כן מסכים שצריכים לעקוב יותר. אשתדל מידי פעם לשים לב גם.--Dmokhtar (שיחה) 23:09, 2 בינואר 2013 (IST)

ספר אקורדים לגיטרה

שלום
חשבתי להתחיל פרוייקט: ספר אקורדים לגיטרה שיתבסס על השמיעה המוזיקלית של הגולשים באתר (וכמובן שלא על ספרים שיש עליהם זכויות יוצרים). בספר יהיו אקורדים לשירים ישראלים, לועזיים, חסידיים, ישנים,חדשים ובעצם כל ז'אנר שהוא. מה דעתכם? --Curious 1987 (שיחה) 16:04, 6 בינואר 2013 (IST)

שמח לשמוע. חזק וברוך!--Dmokhtar (שיחה) 18:45, 6 בינואר 2013 (IST)
אין לי מושג בכתיבת אקורדים, כך שלא אוכל לעזור. בנוסף, כעיקרון ויקיטקסט מיועדת לספרים קיימים שיצאו לאור בדפוס ולא ליצירות עצמיות של גולשים. יש יוצאים מן הכלל אבל חוששני שזה לא אחד מהם. אולי זה מתאים לוויקיספר? נחום - שיחה 01:11, 7 בינואר 2013 (IST)
אולי אפשר להתחיל מספר תוים מודפס, שאין עליו זכויות יוצרים. האם יש כזה?
לגבי כתיבת תוים, ראו כאן - נראה שיש דרך לכתוב תוים בשפת ויקי, צריך ללמוד את הנושא יותר לעומק. --אראל סגלשיחה • כ"ה בטבת ה'תשע"ג 08:20, 7 בינואר 2013 (IST)
נכון. כדאי גם להסתכל בוויקיטקסט אנגלית, שם היו דיונים בעבר איך להעלות ספרי תווים, וייתכן שהם פיתחו כלים בשביל זה. נראה לי שאם האקורדים באים יחד עם המלים של שירים ידועים אז הם בהחלט שייכים לכאן. Dovi (שיחה) 09:53, 7 בינואר 2013 (IST)
יופי, אני שמח שיש פידבק חיובי לעניין . נחום: אני גם חשבתי על ויקיספר אבל לפי הבנתי הוא מיועד יותר לספרי 'הדרכה וספר אקורדים שנועד לנגינה בשביל הכיף לדעתי לא כל כך נכנס לקטגוריה של ספר הדרכה, למרות שאפשר לשים בו גם פרקים של לימוד עצמי כיצד לנגן בגיטרה. לגבי ספר תווים מודפס שאין עליו זכויות יוצרים, מה שאני חושב עליו זה ספר האקורדים הישראלישרוכז על ידי אורן מוסטקי, זהו פרוייקט מבורך של איסוף אקורדים לשירים ישראליים מאנשים ברחבי הרשת. יצירת ספר אקורדים בויקיפדיה תתן כמה יתרונות נוספים:
 • פלטפורמה נוחה יותר להעלאת האקורדים , לתיקונם, ולשידרוגם (ישנם אקורדים שהם נכונים, אך עם זאת ניתן להחליף אותם באקורדים "מעניינים" יותר , סתם לדוגמה: G7 במקום G). אין צורך לשלוח מייל לגורם אנושי עם בקשה כזאת או אחרת, בפלטפורמת ויקי הכל נעשה באופן מיידי, שקוף וגלוי לכולם - מה שיוצר (ובצדק) תחושה של דינאמיות ולא של פרוייקט שצריך לקוות שהוא ימשיך להתקדם כי אני לא יודע מה קורה מאחורי הקלעים.
 • אי-תלות בגורם אנושי לצורך פרסום האקורדים- כל אחד שירצה יוכל להעלות שיר עם אקורדים, לתקן טעויות, ולשדרג. נקודה חשובה (אולי יותר) נוספת- לעולם לא יהיה מצב שבו הפרוייקט יוקפא או יקפא על שמריו (כפי שלצערי קרה עם הספר של מוסטקי , שהוא ספר נהדר ועשיר, אבל אין בו בכלל שירים משלוש-ארבע שנים האחרונות כי הפרסום האחרון יצא בתחילת 2009).
אני אשלח מייל לאורן ואבקש ממנו רשות להעתיק את האקורדים לויקיטקסט (או פרוייקט אחר של ויקימדיה, אם תמצאו משהו יותר מתאים) כאשר מי שמעתיק משם יתן קרדיט לאורן. ומעבר לכך, אנשים גם יוכלו לכתוב בעצמם/לשפץ אקורדים לשירים שלא נמצאים בספר הזה (עניין שדורש אמנם רקע מוזיקלי,אבל לא צריך להיות גאון מוזיקלי בשביל לעשות זאת (לפחות ברמה בסיסית)).--Curious 1987 (שיחה) 14:20, 7 בינואר 2013 (IST)

Be a Wikimedia fundraising "User Experience" volunteer!

Thank you to everyone who volunteered last year on the Wikimedia fundraising 'User Experience' project. We have talked to many different people in different countries and their feedback has helped us immensely in restructuring our pages. If you haven't heard of it yet, the 'User Experience' project has the goal of understanding the donation experience in different countries (outside the USA) and enhancing the localization of our donation pages.

I am (still) searching for volunteers to spend some time on a Skype chat with me, reviewing their own country's donation pages. It will be done on a 'usability' format (I will ask you to read the text and go through the donation flow) and will be asking your feedback in the meanwhile.

The only pre-requisite is for the volunteer to actually live in the country and to have access to at least one donation method that we offer for that country (mainly credit/debit card, but also real time banking like IDEAL, E-wallets, etc...) so we can do a live test and see if the donation goes through. **All volunteers will be reimbursed of the donations that eventually succeed (and they will be very low amounts, like 1-2 dollars)**

By helping us you are actually helping thousands of people to support our mission of free knowledge across the world. If you are interested (or know of anyone who could be) please email ppena@wikimedia.org. All countries needed (excepting USA)!!

Thanks!

Pats Pena
Global Fundraising Operations Manager, Wikimedia Foundation

Sent using Global message delivery, 22:55, 8 בינואר 2013 (IST)

ספר "תורה הכתובה והמסורה" מאת אהרן היימן

שמעתם על הספר? מראי מקומות לפירושים על פסוקי המקרא. באתר היברובוקס

חשבתי שיהיה נחמד אם מראי המקומות ישולבו לתוך ויקיטקסט.

מדובר על ספר חשוב ביותר. אמנם עד שכתבת את זה הייתי משוכנע שעדיין לא מלאו 70 שנה לפטירתו של המחבר. אבל מתברר שכן, והספר כבר נמצא בנחלת הכלל.
סה"כ זה באמת רעיון מצויין. אולי ניתן אפילו להפוך את ההפניות שלו לקישורים חיים, ולשלב אותם בכל פסוק במקראות הגדולות (הם הרבה יותר רחבים ויעילים מה"תולדות אהרן" המודפס בחומשים). כך ניתן ליצור מין "מקרא שלם" בדומה ל"תורה שלמה" של הרב כשר ז"ל.
כל זה בעיקרון כמובן. למעשה צריך מישהו עם הרצון והזמן כדי לבצע את זה בפועל... Dovi (שיחה) 20:11, 10 בינואר 2013 (IST)
כמובן שכל תרומה כזאת מבורכת, 'ואין אדם מקליד אלא מה שלבו חפץ'. אישית לא הייתי מתחיל בזה כי חלק ניכר ממראי המקומות המובאים בספר עדיין אינם נמצאים בויקיטקסט (מדרשים שונים, ילקוט שמעוני, זוהר, תקוני זוהר, וכולי). תהיה קצת לכפילות עבודה לבינתיים כי נצטרך לחזור ולהוסיף את הקישורים לאחרי כן.--Dmokhtar (שיחה) 21:04, 10 בינואר 2013 (IST)
אפשר ליצור מראי מקומות גם לספרים שעדיין לא נמצאים כאן, אולם יש לקבוע מראש את הפורמט המתאים לשם של דף. --אראל סגלשיחה • כ"ט בטבת ה'תשע"ג 04:27, 11 בינואר 2013 (IST)

מסנן הספאם ואתר בייבלווקס

ניסיתי להוסיף קישור לאתר biblewalks, אבל הוא נחסם ע"י מסנן הספאם. כדי לכתוב אותו כאן נאלצתי להוסיף מקף: http://www.bible-walks.com האתר נראה בסדר לחלוטין, אני לא מבין למה הוא נחסם ואיך אפשר לבטל את זה? --אראל סגלשיחה • ה' בשבט ה'תשע"ג 22:12, 16 בינואר 2013 (IST)


Wikimedia sites to move to primary data center in Ashburn, Virginia. Read-only mode expected.

(Apologies if this message isn't in your language.) Next week, the Wikimedia Foundation will transition its main technical operations to a new data center in Ashburn, Virginia, USA. This is intended to improve the technical performance and reliability of all Wikimedia sites, including this wiki. There will be some times when the site will be in read-only mode, and there may be full outages; the current target windows for the migration are January 22nd, 23rd and 24th, 2013, from 17:00 to 01:00 UTC (see other timezones on timeanddate.com). More information is available in the full announcement.

If you would like to stay informed of future technical upgrades, consider becoming a Tech ambassador and joining the ambassadors mailing list. You will be able to help your fellow Wikimedians have a voice in technical discussions and be notified of important decisions.

Thank you for your help and your understanding.

Guillaume Paumier, via the Global message delivery system (wrong page? You can fix it.). 17:19, 19 בינואר 2013 (IST)

Flatlist

שלום! האם מפעיל בעל ידע טכני (CSS וJS) יוכל לעזור לנו בשיחת משתמש:Dovi#Flatlist? תודה, Inkbug (שיחה) 13:50, 23 בינואר 2013 (IST)

הוספתי --אראל סגלשיחה • י"ג בשבט ה'תשע"ג 07:00, 24 בינואר 2013 (IST)
תודה! יש בעיה אחת: בקוד שכתבתי לא הייתה בדיקה בשביל אקספלורר. צריך להחליף את הקוד שנוסף לcommon.js בקוד הבא:
/* IE Fixes */
if ( $.client.profile().name === 'msie' ) {
 
/**
 * Helper script for .hlist class in Common.css
 * Last updated: January 6, 2013
 * @maintainer: [[User:Edokter]]
 * @revision: 3.0
 */
/* Fix wrapping issue in IE 8 and up for hlist in table; put a soft-hyphen in front of list items. */
if ( $.client.profile().versionBase > '7' ) {
  mw.util.addCSS( 'table.hlist li:before { content: "\\ad"; }' );
}
/* Add pseudo-selector class to last-child list items in IE 8 */
if ( $.client.profile().versionBase == '8' ) {
  $( '.hlist' ).find( 'dd:last-child, dt:last-child, li:last-child' )
    .addClass( 'hlist-last-child' );
}
/* Generate interpuncts and parentheses for IE < 8 */
if ( $.client.profile().versionBase < '8' ) {
  var hlists = $( '.hlist' );
  hlists.find( 'dt:not(:last-child)' )
    .append( ': ' );
  hlists.find( 'dd:not(:last-child)' )
    .append( '<b>·</b> ' );
  hlists.find( 'li:not(:last-child)' )
    .append( '<b>·</b> ' );
  hlists.find( 'dl dl, dl ol, dl ul, ol dl, ol ol, ol ul, ul dl, ul ol, ul ul' )
    .prepend( '( ' ).append( ') ' );
}
 
}
תודה רבה, וסליחה על הטעות, Inkbug (שיחה) 09:07, 24 בינואר 2013 (IST)
להחליף? אבל אז זה יעבוד רק באקספלורר, לא? --אראל סגלשיחה • י"ח בשבט ה'תשע"ג 08:57, 29 בינואר 2013 (IST)
נכון, זו המטרה. הקוד בcommon.css מספיק לכל הדפדפנים האחרים, וצריך את הקוד הזה רק בשביל גרסאות עתיקות של IE. ראה למשל את משתמש:Inkbug/שד"ל/בראשית/א - אני מניח שתראה שתי נקודות בין כל מספר פרק. Inkbug (שיחה) 09:43, 29 בינואר 2013 (IST)
תיקנתי --אראל סגלשיחה • י"ח בשבט ה'תשע"ג 11:20, 29 בינואר 2013 (IST)
תודה! Inkbug (שיחה) 11:50, 29 בינואר 2013 (IST)
שלום, ראיתי שעשית איזה שינויים בתבנית של מפרשים למסכת ברכות, לא יודע אם זה קשור לנדון הנ"ל או לא, אבל עכשיו הרשימה של הפרקים שבורה ופרק א נמצאת בשורה אחרת משאר הפרקים, למשל כאן. אתה יכול לתקן את זה?--Dmokhtar (שיחה) 18:26, 23 בינואר 2013 (IST)
שלום, תיקנתי את התבנית. זה לא קשור לבקשה הזאת, אלא לבקשה שלך למעלה. מרכזתי את הטקסט בתבנית כמו שרצית – זה בסדר? Inkbug (שיחה) 18:47, 23 בינואר 2013 (IST)

בקשה ליצור תבנית של {ממ משנה} למראה מקומות של משנה.

בשעת הדחק אני יכול ליצור אותו בעצמי אבל עדיין מעדיף לאלה הותיקים יותר ליצור אותו כי אני מסתבך פה ושם בפרטים קטנים.

אם מישהו יכול ליצור תבנית שנקראת "ממ משנה" שישמש כמראה מקום: (א) למשנה מסוימת תוך ששה סדרי משנה. או (ב) לפרק מסוים תוך ששה סדרי משנה. זאת אומרת, רצוני בתבנית כזה {{ממ משנה|ברכות|א|ז}} שיפנה למשנה ז' תוך פרק א' של ברכות, או שאם רק נכתוב {{ממ משנה|ברכות|א|}} יפנה לפרק א כולו של ברכות. מישהו יכול ליצור את זה בבקשה?--Dmokhtar (שיחה) 21:23, 26 בינואר 2013 (IST)

אני משתמש בדרך כלל בצורה הבאה: [[ביאור:משנה ברכות פרק א#משנה ז|ברכות א, ז.]] זה באמת ארוך ומסורבל, ואשמח לקיצור.

ahituvrs

יצרתי את {{ממ משנה}}, אתם מוזמנים להעיר ולתקן. ahituvrs לא סגרת את nowiki ולכן לא הצלחת לחתום. החבלן (שיחה) 19:28, 28 בינואר 2013 (IST)


תודה רבה לך.כבר השתמשתי בו עכשיו לפרק א של מסכת פרה. נראה לי כמה נקודות להערה:
  • 1. להקטין את הטקסט, לא?
  • 2. צריכים להוסיף משהו כדי להבדיל אותו מלהיראות כהפניה של דף גמרא - ברכות ט ב מבלבל לדעתי... לא יודע בדיוק.. להוסיף מלים של "פרק..משנה"?? לא יודע...
  • 3. אולי להוסיף סוגרייה מסביב? או אולי להיפך - ללא סוגריים מאפשר יותר גמישות לשימוש..
  • 4. נראה לי שהתבנית מייצר רווח נוסף בסופו ולא בתחלתו. כרגע איפה שהכנסתי אותו בדף הנ"ל מופיע לי (פרה א ) כזה ((משנה, פרה א)).
נקודות הערה בלבד. רוצה לשמוע דעתכם ושאר המשתמשים--Dmokhtar (שיחה) 04:14, 29 בינואר 2013 (IST)
דני, תיקנתי על פי ההערות שלך. ahituvrs, ניתן לעצב את הקישור לביאור בנפרד. אם יש לך העדפות שונות אתה מוזמן לבקש. החבלן (שיחה) 18:06, 29 בינואר 2013 (IST)
תודה רבה החבלן.--Dmokhtar (שיחה) 18:40, 29 בינואר 2013 (IST)

Help turn ideas into grants in the new IdeaLab

Wikimedia Foundation RGB logo with text.svg

I apologize if this message is not in your language. Please help translate it.

 • Do you have an idea for a project to improve this community or website?
 • Do you think you could complete your idea if only you had some funding?
 • Do you want to help other people turn their ideas into project plans or grant proposals?

Please join us in the IdeaLab, an incubator for project ideas and Individual Engagement Grant proposals.

The Wikimedia Foundation is seeking new ideas and proposals for Individual Engagement Grants. These grants fund individuals or small groups to complete projects that help improve this community. If interested, please submit a completed proposal by February 15, 2013. Please visit https://meta.wikimedia.org/wiki/Grants:IEG for more information.

Thanks! --Siko Bouterse, Head of Individual Engagement Grants, Wikimedia Foundation 22:27, 30 בינואר 2013 (IST)

Distributed via Global message delivery. (Wrong page? Correct it here.)