ויקיטקסט:מזנון/ארכיון יולי 2016

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


Editing News #2—2016

m:User:Elitre (WMF), 20:20, 3 ביולי 2016 (IDT)

חיפוש בקטגוריה - יש!

ובכן רבותי, לרגע שמחתי וכבר מיהרתי לכתוב שעלינו להודות לאחמד ו' כימה מעורכי הויקימדיה, שטרח ומצא איך מחפשים באתרי מדיויקי בתוך דפים המסומנים בקטגוריה. אלא שאין זה מאופשר עדיין בויקיטקסט. אתם שם למעלה, ראו מה ניתן לעשות. זה יפתור את הצורך מדפי "חיפוש בתנ"ך" וכדו...

  • הדיון המקורי כאן
  • למשל חיפוש:בתנ"ך - עדיין לא זז רוורס... למרות שויקיטקסט:חיפוש בתוך ספר מתקדם למדי
  • בויקיטקסט חיפוש בקטגוריה בדף החיפוש המתקדם די עונה על הצורך. למה לא לאמץ כאן? הנה כאן - חיפוש מיוחד (לא שמישהו יודע על זה, אפילו פעם אחת לא זכרתי איך להגיע לדף הזה, ורק אחרי עשרות נסיונות אני נזכר שוב שלחיצה על הזכוכית המגדלת היא המביאה את הדף ההוא...)

אין פלא שכשמחפשים באנגלית בגוגל "עזרה לויקיפדיה" (האנגלית) מקבלים את השאלה "האם התכוונת לגיהינום בויקיפדיה -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ח בסיוון ה'תשע"ו • 17:21, 4 ביולי 2016 (IDT)

Open call for Project Grants

IEG barnstar 2.png

אנא סייעו בתרגום הדף:

Greetings! The Project Grants program is accepting proposals from July 1st to August 2nd to fund new tools, research, offline outreach (including editathon series, workshops, etc), online organizing (including contests), and other experiments that enhance the work of Wikimedia volunteers.
Whether you need a small or large amount of funds, Project Grants can support you and your team’s project development time in addition to project expenses such as materials, travel, and rental space.
Also accepting candidates to join the Project Grants Committee through July 15.
With thanks, I JethroBT (WMF) 18:25, 5 ביולי 2016 (IDT)


חלוקת הפרקים בתלמוד הבבלי

יש כמה וכמה מסכתות שבהן במידה ופרק מתחיל באמצע עמוד, וכך העמוד שייך גם לפרק הקודם וגם לפרק הבא - ברשימת חלוקת הדפים לפי פרקים העמוד מופיע רק בפרק החדש, למרות ששייך גם לפרק הקודם. במסכת ברכות ושבת - זה בסדר אבל בפסחים ויומא ועוד מסכתות זה לא בסדר. האם יש לכך איזו סיבה?-- הודעה זו נכתבה על ידי המשתמש/ת Eliashivf (שיחה | תרומות | מונה) ששכח/ה לחתום.

אני יכול לענות על כך. בעצם, אני בניתי את הדפים ורשימות האלו מלפני זמן רב. אני לא זוכר בדיוק מה היה הסיבה אבל משום מה זה חסך לי הרבה זמן במשימה לא לעיין בסוף כל פרק ופרק ולבדוק אם אכן הפרק מסתיים בדיוק בסוף הדף או שהוא ממשיך לדף הבא. לכן פשוט "עיגלתי" את זה. אחר כך, במהלך העלאת החומר של ראשונים (כמו הרשב"א והשיטה מקובצת), היות ואני כבר בו בזמן עוסק בהתחלה וסיום המדויק יותר של דברי הראשונים אני גם תיקנתי בדפי רשימת הדפים של המסכתות. לכן התיקונים רק מופיעים במסכתות אלו שמכילים חומר של ראשונים שהעליתי. מסיבה זו תראה בתקציר של העריכה של דף המסכתא כתבתי "ליתר דיוק" בדפים אלו.
לא חשבתי באמת שהדבר יפריע להרבה אנשים ולכן לא עשיתי עבודה יסודית לעבור על כל מסכת ומסכת ולתקן. גם עכשיו אני קצת לחוץ עם משימות אחרות ולכן אין לי כוונה לעת עתה לפנות למשימה זו של יתר דיוק מיספור הדפים. כמובן אתה מוזמן לתקן. צריך להסתכל בדף של "גרסאות קודמות" של דף המסכת ולבדוק אם ביצעתי עריכה עם התקציר "ליתר דיוק" כדי לדעת איזה מסכתות כבר עברתי ותיקנתי. בברכה, --Roxette5 (שיחה) 18:15, 13 ביולי 2016 (IDT)

אוקי - השלמתי את התיקון ב 12 מסכתות (שליש מן המסכתות בערך). לא בדקתי פרק פרק בכל המסכתות. ברגע שראיתי שיש פרק או שנים שהם בסדר - עברתי למסכת הבאה. זה לקח לי שעה, אולי קצת פחות. --Eliashivf (שיחה) 13:19, 14 ביולי 2016 (IDT)

תודה רבה לך כל הכבוד!--Roxette5 (שיחה) 23:23, 14 ביולי 2016 (IDT)

דרוש עזרה - איורים לטור הלכות עירובין (ועוד)

שלום לכולם,

מיזם הטור מתקדם והולך. משתמש:השוחט ערך את כל הטקסט של הטור או"ח ואני בקרוב בעז"ה אסיים להעלות את חומר הבית יוסף על אורח חיים. מה שחסר עכשיו הוא כמה איורים וציורים של הטור בהלכות עירובין ושבת (ואולי עוד סימנים). דרוש מישהו שיעתיק ויעלה עותק או צילום של ציורים אלה, להעלות אותם לאתר כאן או ב"ויקימדיה", ואז להכניס את הקישורים שלהם לתוך כל סימן וסימן שמכיל ציור.

דרך אחד לחפש לכל המקומות שקיים בהם ציור הוא ע"י חיפוש הביטוי כזה, שלרוב מציין ציור. הוספתי תבנית של {{חיפוש2}} לתוך הדף של טור אורח חיים ואני מקווה ע"י כך ניתן להיעזר בו למצוא ולאתר סימנים שמכילים ציורים ביתר קלות.

מי שיכול לעזור ולתרום - תבא עליו הברכה. כל הנותן, נותנים לו משמיים.--Roxette5 (שיחה) 22:01, 17 ביולי 2016 (IDT)

אם תרכז לי רשימת סימנים שחסר בהם איורים, אנסה לעזור.--נחום - שיחה 02:20, 18 ביולי 2016 (IDT)
ריכזתי. שיחה:טור אורח חיים--Roxette5 (שיחה) 02:27, 18 ביולי 2016 (IDT)
האם יש באיזה מקום את האיורים הללו, או לפחות דוגמה לאיך הם צריכים להיות, או שצריך ללמוד את הסעיפים ולהכין את האיור על פי התוכן? --אפי ב. (שיחה) 10:16, 28 ביולי 2016 (IDT)
טעות שלי. הנחתי שהאיורים נמצאים בדפוס אבל כנראה שלא. אז נכון, מישהו שירצה להוסיף את האיור יצטרך להכין את זה מעצמו ע"פ התוכן.--Roxette5 (שיחה) 17:09, 28 ביולי 2016 (IDT)

IMPORTANT: Admin activity review

Hello. A new policy regarding the removal of "advanced rights" (administrator, bureaucrat, etc) was adopted by global community consensus in 2013. According to this policy, the stewards are reviewing administrators' activity on smaller wikis. To the best of our knowledge, your wiki does not have a formal process for removing "advanced rights" from inactive accounts. This means that the stewards will take care of this according to the admin activity review.

We have determined that the following users meet the inactivity criteria (no edits and no log actions for more than 2 years):

  1. Rotemliss (administrator)

These users will receive a notification soon, asking them to start a community discussion if they want to retain some or all of their rights. If the users do not respond, then their advanced rights will be removed by the stewards.

However, if you as a community would like to create your own activity review process superseding the global one, want to make another decision about these inactive rights holders, or already have a policy that we missed, then please notify the stewards on Meta-Wiki so that we know not to proceed with the rights review on your wiki. Thanks, Rschen7754 05:04, 22 ביולי 2016 (IDT)