ויקיטקסט:מזנון/ארכיון דצמבר 2015

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


Community Wishlist Survey

MediaWiki message delivery (שיחה) 16:39, 1 בדצמבר 2015 (IST)

עמותת ויקימדיה ישראל מחפשת את רכז/ת הקהילה הבא/ה

שלום וחג שמח, להלן קישור למודעת הדרושים לרכז/ת קהילה של עמותת ויקימדיה ישראל. בתודה ובברכה, מיכל לסטר (שיחה) 12:21, 6 בדצמבר 2015 (IST)

Get involved in Wikipedia 15!

This is a message from the Wikimedia Foundation. Translations are available.

International-Space-Station wordmark blue.svg

As many of you know, January 15 is Wikipedia’s 15th Birthday!

People around the world are getting involved in the celebration and have started adding their events on Meta Page. While we are celebrating Wikipedia's birthday, we hope that all projects and affiliates will be able to utilize this celebration to raise awareness of our community's efforts.

Haven’t started planning? Don’t worry, there’s lots of ways to get involved. Here are some ideas:

Everything is linked on the Wikipedia 15 Meta page. You’ll find a set of ten data visualization works that you can show at your events, and a list of all the Wikipedia 15 logos that community members have already designed.

If you have any questions, please contact Zachary McCune or Joe Sutherland.

Thanks and Happy nearly Wikipedia 15!
-The Wikimedia Foundation Communications team

Posted by the MediaWiki message delivery, 22:58, 18 בדצמבר 2015 (IST) • אנא סייעו בתרגום הדףעזרה

חסר ציטוט לשבוע הבא עלינו

לצערי אינני יכול לחשוב על הצעה לציטוט השבוע הבא. מי שרוצה לתרום משהו ניתן להכניסו ישר לדף תבנית:ציטוט השבוע 2015 52. תודה.--Roxette5 (שיחה) 10:33, 20 בדצמבר 2015 (IST)

אפשר למחזר ציטוטים ישנים.--נחום - שיחה 10:43, 20 בדצמבר 2015 (IST)

קורס לוויקימילונאים מתחילים – מחזור ב׳

Wiktionary-Logo-he.svg

היי כולם, אחרי הקורס הראשון והמאוד מוצלח, אני שמח להודיע שנפתחה ההרשמה למחזור השני של קורס ויקימילון - קורס לכתיבת ערכים מילוניים במיזם ויקימילון. הקורס הוא שיתוף פעולה של עמותת ויקימדיה ישראל, האקדמיה ללשון העברית, הספרייה הלאומית בירושלים ועורכי ויקימילון.
זו הזדמנות ממש טובה לכל חובבי הלשון ובלשנות, לשמוע הרצאות וללמוד כיצד כותבים מילון.

פרטים נוספים ניתן לראות בקול הקורא.
ולהרשמה אפשר להיכנס לכאן.


ההרשמה נסגרת ממש בקרוב, אז אם אתם מכירים חובבי לשון, אתם מוזמנים להפיץ. תודה!--Ariel1024 (שיחה) 23:01, 23 בדצמבר 2015 (IST)

תבנית:חוקי ביטחון סוציאלי

שלום לכולם,

ראיתי לנכון ליצור תבנית של טבלה שמסכמת את כל החוקים שקשורים לנושא ביטחון סוציאלי. בנימה דומה לתבניות קודמות של תבנית:חוקי מקרקרעין. כולם מוזמנים להוסיף או לשפר כרצון עיניהם.

משתמש:Fuzzy, משתמש:ירח אפל -- אם אין התנגדות מצידכם הייתי רוצה להוסיף תבנית זו בכל החוקים שבהם כלולים עניין של ביטחון סוציאלי. בנוסף, לגבי הדפים של תקנות הביטוח הלאומי, הייתי רוצה ליצור דף חדש של תקנות ביטוח לאומי בכדי לסכם בו את כל התקנות השונות שנכללים תחת כותרת זה. בסדר?

אגב, חסר את החוק של חוק עובדים זרים, בברכה,--Roxette5 (שיחה) 21:30, 28 בדצמבר 2015 (IST)

הוספתי את חוק עובדים זרים, התשנ"א-1991. אני ממליץ שתערוך את התבנית כך שהחלוקה תהיה לפי נושאים, ולא תקנות, צווים וכו'. ‏– Fuzzy ‏– 01:05, 30 בדצמבר 2015 (IST)
תודה רבה לך על ההוספה. אני לא יודע איך לחלק לפי איזה נושאים. מה הכוונה? "נשים"? "קשישים"? "גיל"? היית רוצה לחלק את זה בעצמך? או לחלופין לרשום לי איזה נושאים ואני איישם את החלוקה בתוך התבנית?...--Roxette5 (שיחה) 04:38, 30 בדצמבר 2015 (IST)
כן, חוקים העוסקים בזכויות עובדים, חוקים העוסקים בקשישים, חוקים העוסקים בנשים וכו'. אתה יכול להסתכל באתר כל זכות ולהשתמש בחלוקה שלהם. ‏– Fuzzy ‏– 14:17, 1 בינואר 2016 (IST)
תודה רבה לך על ההצעה. עשיתי ניסוי ראשוני. לא יכולתי להיצמד הרבה לאתר "כל זכות" כי שמה הנושאים כל כך רבים שנראה לי הדבר היה הופך את התבנית למסורבל.. אולי אני פשוט לא רואה נכון את האפשריות ומישהו אחר יכול לסדר את זה יותר מסודר.. לבינתיים אכניס את התבנית לחוקים הנ"ל וכל מי שרוצה לשפר אותו מוזמן לעתיד.--Roxette5 (שיחה) 22:18, 2 בינואר 2016 (IST)

דרוש סדר בדפי תיקון/תקון קוראים

יש תקון קוראים ויש תיקון קוראים. יש צורך לעשות סדר בין דפים אלו. אם מדובר בהבדלים בין מהדורות אז לציין את שם המהדורה בשם של הדפים. אני גם חושב שכדאי בכל אופן לשנות את הכתיב החסר של "תקון" לכתיב מלא של "תיקון", ולכן ביקשתי הסכמה ממשתמש:Sije בדף השיחה שלו.

אני אישית לא מבין הרבה במהדורות שונות של תיקון קוראים ולכן אינני רוצה להתעסק בעניין של שמות הדפים חוץ בפן זה של הפיכת השם מכתיב חסר למלא... אם מישהו אחר יכול לעשות סדר בעניין זה תבא עליו הברכה.--Roxette5 (שיחה) 08:30, 29 בדצמבר 2015 (IST)

יתכן שהמהדורה של "תיקון קוראים" (זה שיש בו כרגע רק את העמ' הראשון) מבוסס על תיקון או ס"ת של רמ"ה (רבי מאיר הלוי אבועלפיה). צריך לברר עם המשתמש\ת שהעלה אותו.--נחום - שיחה 10:24, 29 בדצמבר 2015 (IST)

שלום לכולם!

  1. בנוגע לכתיב חסר של "תקון" מול כתיב מלא של "תיקון", אני בחרתי בכתיב חסר כדי שלא לשנות משם הספר במהדורה הנמצאת באתר היברובוקס [1] , אליו קשרתי קישור בדף השער של תקון קוראים. (ואגב, כתיב חסר מתאים יותר לפי חוקי הדקדוק, מאחר שהאות ק' של "תקון" צריכה להיות דגושה, ולעולם לא יבוא דגש אחר הנח). זוהי הסיבה מדוע בחרתי בכתיב חסר, אבל לא אתנגד לכך אם יעדיפו הציבור (או: הצבור) בכתיב מלא.
  2. בנוגע לשאלה, האם לעשות שתי מהדורות, או לשלב שניהם ביחד, הנה אם ירצה מישהו להשקיע זמן בזה, אז יתכן ששייך שתהיה תועלת בזה אם ירצו לעשות מהדורות שונות לפי המנהגים השונים, למשל: מהדורה אחת לקוראים בס"ת אשכנזי, מהדורה שניה לקוראים בס"ת ספרדי, ומהדורה שלישית לקוראים בס"ת תימני.‏[1] אבל זהו רק לענין הצד השמאלי של העמוד (בספר מתחלק כל עמוד לשני טורים: הטור הימיני עם ניקוד וטעמים, והטור השמאלי כמראה המקרא בספר תורה), אבל לענין הצד הימיני של העמוד אין אני רואה שום תועלת מעשיית שתי מהדורות, רק עדיף לשלב כולם ביחד, ולהעיר על כך (בהערות שוליים, וכדומה) בכל מקום שיש חילוק בין המסורות השונות.
בכל אופן, אני אישית אין לי כל כך זמן להשקיע בזה, וכל מה שכתבתי אינו אלא כדי להבהיר את מה שנראה לעניות דעתי בזה לעת עתה. --Sije (שיחה) 05:30, 8 בינואר 2016 (IST)
  1. ^ או למשל, במגילת אסתר, מהדורה אחת עם "המלך" בראש כל עמוד, ומהדורה אחרת עם "ווי העמודים", וכיוצ"ב. --Sije (שיחה) 05:30, 8 בינואר 2016 (IST)