ויקיטקסט:מזנון/ארכיון אפריל 2016

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


העורך החזותי

שלום לקהילת ויקיטקסט!

רציתי לעדכן שבשעה טובה העורך החזותי הופעל בוויקיטקסט העברי כאפשרות בטא.

כל משתמש רשום יכול להפעיל אותו ע"י לחיצה על הקישור "בטא" בראש הדף, סימון "עריכה חזותית" ושמירת השינויים.

תהנו! --‏Guycn2‏ · 00:51, 12 באפריל 2016 (IDT)

להרחבה:
כפי שציינתי למעלה, הגעת העורך החזותי לא תלויה בנו, ובשעטו"מ הוא גם הגיע אלינו. מומלץ להפעיל בבטא ולבדוק אותו (תוכלו להפעיל את שני העורכים זו זמנית, כפי שמופיע בוויקיפדיה) ולדווח על באגים, אם יהיו, בפאבריקטור. לדעתי העורך מאוד מתאים לוויקיטקסט, שצריך פחות עיצוב ויותר הקלדה. נקווה שיועיל בגיוס תורמים. איתן96 (שיחה) ד' בניסן ה'תשע"ו • 14:10, 12 באפריל 2016 (IDT)

איך מקשרים פנימית בויקיטקסט כאשר יש תו בעיתי?

איך מקשרים ל [[מדריך רחובות תל אביב יפו/ר#רוקח‪ ,‬ישראל (‪] (1959–1896‬שדרות]|ישראל רוקח]]? נדמה לי שה [ בשדרות הוא מה שמפריע. אמור להיות למספר 66 בתוכן הענינים של מדריך רחובות תל אביב יפו/ר. 13 באפריל 2016.

נראה לי שאכן זאת הבעיה. מציע לך לשים את המילה בסוגריים עגולים נוספת - (שדרות).--Roxette5 (שיחה) 13:03, 13 באפריל 2016 (IDT)
אכן. אין לשים סוגריים מרובעים בתוך שמות דפים או קטעים, וזאת כדי שניתן יהיה לקשר אליהם. יש להשתמש תמיד בסוגריים עגולים במקומם.--נחום - שיחה 17:57, 13 באפריל 2016 (IDT)

No editing 2 times this week

קרן וויקימדיה תערוך בדיקות במרכז הנתונים החדש בדאלאס. זאת על מנת לוודא שוויקיפדיה ו-ויקיות ויקימדיה אחרות יוכלו להישאר מקוונות גם לאחר אסון. על מנת לוודא שהכל עובד כשורה, מחלקת הטכנולוגיה של ויקימדיה צריכה לקיים בדיקה מבוקרת. הבדיקה תראה האם ניתן להעביר נתונים ממרכז נתונים אחד למרכז נתונים אחר באמינות. זה דורש מצוותים רבים להתכונן לקראת המבחן ולהיות זמינים לתיקון בעיות בלתי צפויות.

הם יכוונו את כל זרם המידע למרכז המידע החדש ביום שלישי, ה-19 באפריל.
ביום חמישי, ה-21 באפריל, הם יפעילו מחדש את מרכז המידע הראשי.

לרוע המזל, עקב מגבלות מסוימות במדיה-ויקי, כל העריכות חייבות להיפסק במהלך שני השינויים הללו. אנו מצטערים על ההפרעה, ועובדים על מנת לצמצמם אותה בעתיד.

אתה תוכל לקרוא, אך לא לערוך, את כל הויקיות לזמן קצר.

  • אתה לא תוכל לערוך בערך כ-15 עד 30 דקות ביום שלישי, ה-19 באפריל וביום חמישי, ה-21 באפריל, משעה 16:00.
  • אם תנסה לערוך או לשמור במהלך זמן זה, תתקבל הודעת שגיאה. אנו מקווים שלא יאבדו עריכות במהלך דקות אלו, אך אנו לא יכולים להבטיח זאת. אם אתה מקבל את הודעת השגיאה, המתן עד שהכל חוזר לשגרה. אז תוכל לשמור את העריכה שלך. אבל, אנו ממליצים שתכין העתק של השינויים שלך לפני כן, רק במקרה.

השפעות אחרות:

  • עבודות רקע יאטו וחלקן עלולות להפסיק. קישורים אדומים עשויים להתעדכן לאט מהרגיל. אם תיצור ערך שכבר מקושר ממקום אחר, הקישור יישאר אדום לזמן ארוך מהרגיל. כמה סקריפטים ארוכי-טווח ייאלצו להפסיק.
  • יהיה קיפאון קוד בשבוע של ה-18 באפריל. אף פריסות קוד לא חיוניות לא יתרחשו.

הבדיקה תוכננה במקור להתרחש ב-22 במרץ. ה-19 וה-21 באפריל הם התאריכים החדשים. אתה מוזמן לעיין בלוח הזמנים ב-wikitech.wikimedia.org. יפורסמו שם שינויים בלוח הזמנים. יהיו התראות נוספות בנידון. בבקשה שתף את המידע הזה עם הקהילה שלך. /User:Whatamidoing (WMF) (talk) 00:00, 18 באפריל 2016 (IDT)

קטגוריה:הגדרות קצרות

רוב הדפים שמכילים תבנית זו מכילים תוכן מזערי של טקסט, רובם שורה אחת או שתים שמשמש כהגדרה פשוטה למונח. כמובן שמידע זה חשוב אבל לא בטוח שראוי לקיים דף שלם על תוכן מועט כזה. זה לא ויקימילון. לדעתי לא ראוי להחזיק דפים כאלו. אולם אין לי זמן לטפל במחיקת אלפי דפים כאלו וגם לא נעים לי למחוק מידע שבסך מצרפי מהווה תוכן חשוב מאד.... אין לי הצעה לפתרון אבל לידיעתכם בכל אופן.--Roxette5 (שיחה) 17:47, 18 באפריל 2016 (IDT)

סבורני שבמקרה זה ראוי להחיל את העיקרון "לא אוכל לא שותה" ולהשאיר את הדפים.--נחום - שיחה 19:33, 18 באפריל 2016 (IDT)
מסקירה ראשונית, רובם ככולם של הערכים הם מפירושיו של שבי"ל (שלמה גלבלום). לטעמי, השארה של דפים אלו במרחב הביאור (בפרט, עם ההודעה החדשה בראש הדף) מטעה בעליל. עם זאת, אני מבין שההגדרות מעובדות (ולא מצוטטות) מההגדרות בקונקורדנציה שלו.
כך או כך, הפתרון הנכון לדעתי, הוא בצירוף ההגדרות לדפים, מחולקים לפי אותיות (כמו בספר הערוך וספר השרשים, שעליהם אני עובד בימים אלו, במקרה), ואולי גם צירופם לערכי לשון הקודש, כ"קטעים". זו נשמעת לי כמו עבודה לבוט, ואשמח לעזור להגדיר מה נדרש שם, אבל אין לי ידע בתכנות בוט שכזה. נדב ס (שיחה) 23:22, 18 באפריל 2016 (IDT)
רעיון אחר, שיצריך דווקא לא מעט עבודה אנושית: הפיכתם לדפי קונקורדנציה, שממיינים כל אחת מהצורות במקרא לפי שרש (למעשה, שחזור עבודתו של שבי"ל - בכלים מודרניים). מה שדרוש: א. בוט שיעבור על כל אחת מכ-305,000 המילים שבתנ"ך (לפי הספירה בקונקורדנציה אבן שושן), ויאגד את כל המילים מאותה צורה. ב. משתמש שיסווג כל צורה לשרש המתאים לה. הרבה עבודה, אני יודע. נדב ס (שיחה) 08:29, 1 במאי 2016 (IDT)

העלאה של ספרי מוהרא"ש

האם יהיה אפשר להעלות את ספרי מוהרא"ש מאתר ברסלב סיטי? בהתחשב בעובדה שלא רשומים ז"י על ספריו, וכמו כן נראה שדעת המחבר ע"ה הייתה להפיצם(ראה כאן). -- אור אביטל א (שיחה) 16:30, 28 באפריל 2016 (IDT)

לצערי, בשלב זה כנראה לא. נחוץ לנו אישור מיורשיו החוקיים של הרב להעלות אותם לאתר ברשיון חופשי. אתה מוזמן לפנות אליהם ולנסות.--נחום - שיחה 17:52, 28 באפריל 2016 (IDT)