ויקיטקסט:מזנון/ארכיון אוגוסט 2017

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


קטגוריה בתבנית {{ספר חול}}

שלום לכולם. המצב היום הוא שבתבנית {{ספר חול}} נוספת אוטומטית קטגוריה של המחבר לכל דף המשתמש בתבנית. זה יוצר מצב, כמו בתולדות תנאים ואמוראים, או בהחטא ועונשו (ברנר), שבה כל אחד מהדפים נמצא תחת הקטגוריה של המחבר. דבר זה מעמיס מאד על דפי הקטגוריה.
הצעתי היא ליצור תבנית חדשה {{שער ספר חול}}, שרק בה תהיה הקטגוריה של המחבר. בשאר הדפים, אם רוצים, אפשר להפוך את שם הספר לקטגוריה שיקבל כל אחד מדפי הספר.
אני מוכן לבצע זאת, ולעשות שינויים בהתאם, אבל כיוון שזו תבנית בשימוש נפוץ, אני רוצה לקבל הסכמה מהחברים כאן.
תודה מראש, נדב ס (שיחה) 13:56, 7 ביוני 2017 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. אני חושב שזה נחוץ כי אחרת זה קשה מאד להשיג מחברים כאלה בעמוד הראשי במדור של "יוצר החודש". --Roxette5 (שיחה) 20:17, 7 ביוני 2017 (IDT)
אני מסכים עם העיקרון, אבל, אם זה לא מסובך מידי, עדיף ליצור פרמטר "ללא", שיקבע אם השם-מחבר יופיע (כמו שיש בתבנית:ספר אלקטרוני).
וגם, באמת ב"תולדות תנאים ואמוראים", כל הספר מאותו מחבר; אבל, למשל, בספר כמו אוצר ישראל אני באמת ממליץ ששם המחבר יופיע, כי שם יש מחברים רבים, וראוי לשייך כל מאמר למחבר שלו. שילוני (שיחה) 20:30, 7 ביוני 2017 (IDT)
מקובל עלי שיש כאן שתי שאלות. האחת, בסיסית יותר, היא האם אמור להיות קישור למחבר בדפים האלו. עד כה, נראה שמסכימים שאם לא מדובר בספר כמו "אוצר ישראל", התשובה היא לא.
עדיין אפשר לשאול מהי ברירת המחדל. לטעמי, יותר הגיוני שברירת המחדל תהיה לא להציג, ובדפים שבהם יש צורך להציג במיוחד, זו תהיה אפשרות. אולי באמצעות התבנית הזו, אולי באמצעות תבנית אחרת, או דרך קישור מפורש לקטגוריה. אני לא בטוח איך מה שאתה מציע אמור לעבוד. האם שם מחבר הערך ב"אוצר ישראל" אמור להופיע בראש הדף? ממה שראיתי, הוא מופיע בסוף, וכך צריך להיות. יתרה מזו, כתלות במספר הערכים שכתב כל אחד מהכותבים ב"אוצר ישראל", יש מקום לחשוב על קטגוריה עם שם בסגנון "ערכי פלוני אלמוני באוצר ישראל", שהיא עצמה תהיה תת קטגוריה בקטגוריה "אוצר ישראל". נדב ס (שיחה) 23:08, 7 ביוני 2017 (IDT)
אז מה אנחנו אומרים? נדב ס (שיחה) 23:05, 11 ביוני 2017 (IDT)
אני מסכים אתך, כעיקרון. אבל אני מעדיף לא ליצור תבנית נפרדת לדף השער כי אם ליישם את זה עם פרמטר שברירת המחדל שלו תהיה ללא. בברכה, נחום - שיחה 23:38, 11 ביוני 2017 (IDT)
אני מסכים עם נחום; לא ליצור תבנית נפרדת, אלא להוסיף פרמטר נוספת להצגת שם.
לגבי מה שנדב הציע לגבי "אוצר ישראל"- הייתי אומר שרק לגבי מאמרי העורך(אייזנשטיין)/המערכת- לא נכלול את המאמרים בקטגוריית המחבר. לגבי שאר המחברים אני מציע שיופיע. שילוני (שיחה) 23:56, 11 ביוני 2017 (IDT)
בנוגע לאוצר ישראל, אני מעדיף את הרעיון של נדב, כדי לא להעמיס על קטגוריית המחבר עצמה.--נחום - שיחה 00:49, 12 ביוני 2017 (IDT)
שכחתי מהשירשור הזה. בינתיים ביטלתי באופן זמני את הכללת הקטגוריה. יש להוסיף את הקטגוריה ידנית בדפים בהם רוצים שהיא תהיה, כגון דף השער. אינני מומחה מספיק לתבניות והוראות תנאי ליישם את מה שהוחלט עליו כאן בשירשור. בברכה, נחום - שיחה 14:50, 10 באוגוסט 2017 (IDT)
עידכון: תיקנתי את התבנית. נראה שעכשיו הכל בסדר. מכאן ואילך יש להוסיף פרמטר "ראשי=כן" בסוף התבנית כדי שקטגוריית המחבר תיתווסף.--נחום - שיחה 01:50, 11 באוגוסט 2017 (IDT)

הצעה - מתייחס בעיקר ל"ארון הספרים היהודי"

צריך לחלק את התפקיד בין

  1. תורמי טקסט
  2. ממייני טקסט

1. תורמי טקסט - אתר ויקיטקסט יפרסם בקשה לציבור לכל מי שהעתיק טקסט ארוך בצורה ידנית, לשתף את המסמך בו נמצא הטקסט המועתק עם אתר ויקיטקסט. כך שלממייני הטקסט יהיו זמינים רשימה גדולה של העלאות ושיתוף מסמכי טקסט.

2. ממייני טקסט - ממייני הטקסט באתר ויקיטקסט יזהו את מקורו של הטקסט המועתק (באמצעות פרוייקט השו"ת וכדו') ויישלפו מן המסמך את הטקסט המועתק ויישבצו אותו במקום הנכון באתר.

בברכה, א"י

אתה יכול להצביע על משהו ספציפי באתר שדרוש שיפור? לא בדיוק הבנתי לאיזו נקודה באת להתייחס... כל אחד ואחד מוזמן גם לתרום טקסטים. מפעילי מערכת של האתר (וגם עורכים ותיקים) תפקידם לפקח על התוכן באתר ולוודא שאין מקרים של הפרת זכו"י, שיום שגוי, וכולי.--Roxette5 (שיחה) 10:35, 11 ביוני 2017 (IDT)
אני נגד חלוקת תפקידים מלאכותית. כל תורם מוזמן לתרום כפי ידיעתו ויכולותיו. מי שרוצה לתרום טקסט שהקליד, מוזמן. מי שרוצה למיין טקסט קיים, מוזמן. מי שרוצה גם וגם, תבוא עליו הברכה. כולנו כאן מתנדבים. בברכה, נחום - שיחה 19:03, 11 ביוני 2017 (IDT)
מה שדרוש שיפור הוא שיעור תרומות הטקסטים או קצב השלמת הטקסטים החסרים.
גם במד"א וגם בהצלה יש מתנדבים. ההבדל הוא, ניהול ארגוני. ניהול ארגוני = יעילות. אם גם שם היו המתנדבים מתנדבים לפי איך שבא ונוח להם, הארגון היה הרבה פחות יעיל. אני לא אומר שמעתה ואילך יהיו רק מתנדבים מהסוג הזה ולא מהסוג האחר. אבל לפחות, שויקיטקסט יעבוד חכם. יפרסם בקשה לגיוס מתנדבים מסוג תורמי טקסט וממייני טקסט, שיעברו הדרכה קצרה ויתמקצעו במה שהם עושים. אפשר אפילו להכין סקריפטים ותוכנות ייעודיות בשבילם. אני מאמין שתוך זמן קצר נראה יעילות ותפוקה שתעלה על המצב הנוכחי עשרת מונים.-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.
ייתכן שאתה צודק אבל אני אישית לא מסוגל למלאות תפקיד זה בסדר יום שלי. אם אתה כן מסוגל אתה מוזמן ליכנס בעובי הקורה ואני אשתדל לתמוך בעבודתך עד כמה שאפשר. בברכה, --Roxette5 (שיחה) 13:39, 15 באוגוסט 2017 (IDT)
מצטרף לדברי קודמי. אתה מוזמן להירשם ולהתנדב לשמש כמנהל ארגוני (לאחר תקופה קצרה בה נתרשם ממך ומהיכרותך את האתר, נצביע בעד מינוייך כמפעיל מערכת ולאחר מכן כבירוקרט). אם יש לך היכן לפרסם בקשה לגיוס מתנדבים לתפקידים השונים אתה מוזמן לפרסם בקשה כזו. אם אתה יודע להכין "סקריפטים ותוכנות ייעודיות בשבילם", אדרבה ואדרבה. בברכה, נחום - שיחה 20:46, 15 באוגוסט 2017 (IDT)

שאלה לגבי העתקת והצגת פירוש הביאור על תנ"ך במלואו

שאלה

יש בויקיטקסט פרקים בתנך ומידי פעם יש מילים שניתן להקיש עליהם ומיד מופיע פירוש. האם יש אפשרות כלשהיא להעתיק פרק מסויים עם אופציה שיופיע הפירוש בדרך כלשהי? תודה 00:46, 23 ביולי 2017 (IDT) -- אלמוני

תשובה: תיכנס לדף העריכה, כאילו אתה רוצה לערוך. עשה משם העתק הדבק לקובץ וורד וערוך את זה בעצמך. כמה פעולות פשוטות יחסית של העתק-הדבק יוכלו כנראה לסדר לך את זה. בברכה, נחום - שיחה 14:51, 2 באוגוסט 2017 (IDT)
אכן, אך כאשר עושים את זה ממילא גם מועתק כל הסוגרים ופקודות באנגלית, שאלתי האם ניתן להעתיק את הטקסט עם הפירוש נטו, האם זה בגדר האפשר? תודה! 213.151.61.189 11:15, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
צר לי, לא נראה לי שזה אפשרי. תיאלץ למחוק את "כל הסוגריים ופקודות באנגלית" באמצעות פקודות של חפש-והחלף או ידנית. נחום - שיחה 00:21, 9 באוגוסט 2017 (IDT)

אופציה לחיפוש בקישור

האם יש איזו שהיא אופציה ליצור קישור שפשוט יקפוץ למקום מסוים בדף ללא שימוש בעוגן/כותרת? זה פשוט דבר נצרך למדי בשביל לאפשר הפנייה מדויקת בין ספרים שונים... TheLatentOne (שיחה) 21:24, 2 באוגוסט 2017 (IDT)

תבדוק את תבנית:עוגן בשורה.--נחום - שיחה 01:20, 3 באוגוסט 2017 (IDT)

טקסטים דו־לשוניים

נגיד שברצוני לתרגם טקסט מסוים. האם יתאפשר לי להעלות את התרגום לצד הטקסט המקורי, כדי שכל אחד יוכל לתרום לתרגום בקלות רבה יותר? Itsused (שיחה) 14:53, 6 באוגוסט 2017 (IDT)

בוודאי, אולם רצוי שהטקסט המקורי יימצא במיזם של השפה שלו, ויוכלל לכאן (אם הדבר אפשרי מבחינה טכנית; לא ראיתי שהדבר נעשה כאן למעט במרחב "עמוד", בסידור ספרדים קורפו).--נחום - שיחה 17:59, 6 באוגוסט 2017 (IDT)

השלב הרביעי והאחרון של התהליך האסטרטגי של תנועת ויקימדיה

שלום לכולם,

בשעה טובה, לאחר שעברנו את השלב הראשון (העלאת רעיונות), השלב השני (חידוד הרעיונות), והשלב השלישי (התייחסות לבעיות ולאילוצים רלוונטיים), תנועת ויקימדיה נמצאת כעת בשלב הרביעי והאחרון במסגרת התהליך האסטרטגי של התנועה לשנת 2017, שיעצב את אופן ההתנהלות שלנו במהלך 15 השנים הקרובות. במסגרת החלק הנוכחי והאחרון, אשר יתנהל במהלך כל חודש אוגוסט, כלל החברים בתנועת ויקימדיה, מכל רחבי העולם, מוזמנים להעיף מבט בטיוטת הכיוון האסטרטגי, אשר נוצרה על סמך המשוב שהתקבל בשלבים הקודמים של התהליך, ולהעיר מה כדאי לשנות/לעדכן/לשפר בטיוטה.

זוהי למעשה ההזדמנות האחרונה של כולנו לקחת חלק בעיצוב תהליך האסטרטגי, ולהכריע היכן נהיה בעוד 15 שנה מהיום. כך שגם אם טרם השתתפתם באחד מהשלבים הקודמים, אני ממליץ בחום להעיף מבט במסמך, שהתוכן שלו הולך בסופו של דבר להשפיע על כולנו, במידה כזו או אחרת.

תודה, Lionster (WMF) (שיחה) 03:13, 9 באוגוסט 2017 (IDT)

Timeless

שלום,

במדיה־ויקי יש מושג של „עיצוב” או „ערכת עיצוב” (באנגלית Skin). אפשר לבחור את העיצוב בהעדפות. ברירת המחדל מאז 2010 היא וקטור, ויש עוד שלושה עיצובים ישנים יותר.

לראשונה מאז 2010, יש עיצוב חדש שאפשר לנסות: Timeless. הוא כבר פועל באתר mediawiki.org, אבל כרגיל אצלי, הייתי מאוד רוצה לנסות אותו כמה שיותר מהר באתר שנכתב מימין לשמאל.

האם אתם תומכים בכך שהוא יופעל פה לניסוי? ברירת המחדל של אף אחד לא תשתנה. אני רק מציע שיהיה אפשר לבחור את זה בהעדפות. מי שרוצה לראות איך זה נראה, מוזמן ללכת לאתר https://www.mediawiki.org , ולבחור Timeless בלשונית Appearance בהעדפות.

תודה! --אמיר א׳ אהרוני (שיחה) 18:13, 12 באוגוסט 2017 (IDT)

אין לי התנגדות בעניין אבל לידיעתך אני לא מוצא שום לשונית של Appearance בדף הנזכר...--Roxette5 (שיחה) 02:32, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
סליחה Roxette5, שכחתי לכתוב שזאת לשונית Appearance בהעדפות. --אמיר א׳ אהרוני (שיחה) 07:38, 13 באוגוסט 2017 (IDT)

שילוב תפארת ישראל בתבנית {{דף של משנה}}

שלום לכולם. תלמודאי תרם את התפ״י על משניות ראש השנה. מי שיכול לשלב זה כך שיופיע בדפים של מפרשי המשנה תע״ב. אני יכול לנסות מאוחר יותר אבל מעדיף לתת לאנשים עם יותר יידע טכני ממני. תודה. --Roxette5 (שיחה) 15:32, 29 באוגוסט 2017 (IDT)

נראה לי שעשיתי בהצלחה אבל אצטרך להוסיף תגי קטע למשניות הבודדות. בכל אופן, אני רואה שהמצב קצת מורכב אם רוצים גם להציג את ה"בועז" ואת ה"הלכתא גבירתא" של אותו ספר... הצעות?--Roxette5 (שיחה) 17:12, 29 באוגוסט 2017 (IDT)
אני מציע לשים תגי קטע "יכין א" ליכין משנה א, "בועז א" לבועז משנה א, ו-"הג א" וכו' להלכתא גבירתא, ואז לשלב את שלושתם זה מעל זה בתבנית, עם כותרות-משנה: "יכין," "בועז" ו"הלכתא גבירתא" מתחת לכותרת "תפארת ישראל" (לאחר המפרשים הקודמים). בברכה, נחום - שיחה 17:29, 29 באוגוסט 2017 (IDT)
האם "הלכתא גבירתא" זה משהו מיוחד של התפארת ישראל למסכת ראש השנה או שזה נמצא בכל המסכתות?--Roxette5 (שיחה) 20:12, 29 באוגוסט 2017 (IDT)
זה בכל המסכתות (או חלק גדול מהן).--נחום - שיחה 23:51, 29 באוגוסט 2017 (IDT)