שיחת משתמש:מלא כל הארץ כבודי

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

For English, please click here

שלום מלא כל הארץ כבודי! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

 • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
 • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
 • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
 • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
 • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
 • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
 • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)--Roxette5 (שיחה) 17:20, 27 ביולי 2015 (IDT)

קטגוריה לכל סורה?[עריכה]

שלום לך,

לא הבנתי למה אתה יוצר קטגוריה נפרדת לכל סורה? אם זה בשביל לקשר לסורה המקבילה בויקיטקסט הערבי נראה לי שזה הרבה יותר קל לעשות דרך ויקינתונים או אפילו בצד ימיד של כל דף ודף ניתן לקשר את אותו דף לויקיטקסט של שפה אחרת. אין צורך לכאורה ליצור קטגוריה לכל סורה.

לא?--Roxette5 (שיחה) 18:30, 8 ביוני 2017 (IDT)

משתמש:Roxette5, כמה סיבות לדבר (שהן בעצם אחת):
 • לקבץ במקום אחד את כל הגרסאות של כל פרק (לא ניתן לעשות את זה בוויקינתונים), ישנם פרויקטים של שני סוגי תרגומי גולשים (מודרני, ועברית קדומה); תרגום רקנדורף; ייתכן שבהמשך יתווספו תרגומים של שמש או רובין; וכן הגרסה בערבית.
 • לשם גישה קלה על פי מספר מהקטגוריה המרכזית.
 • כדי שהקישור מוויקיפדיה יהיה לכלל הגרסאות, כל גולש יפתח מה שירצה.
יש לך התנגדות לכך או הצעה אחרת? אני מניח שלא אז בינתיים אני ממשיך. עם זאת כדאי לקשר לוויקינתונים, וכך התחלתי לעשות. בברכה, מלא כל הארץ כבודי (שיחה) 18:38, 8 ביוני 2017 (IDT)

קישור לויקיטקסט בערבית[עריכה]

שים לב שניתן לקשר אליהם בקישור ויקי, ולא כאתר חיצוני, על ידי ar:שם הדף בערבית. עשיתי כבר כך ל-9 הדפים הראשונים, אבל קח זאת לתשומת לבך בהמשך. נדב ס (שיחה) 23:30, 8 ביוני 2017 (IDT)

תודה נדב. אני מודע לכך אך זו יותר טרחה, כיוון שזה דורש החלפת שפה במקלדת, ולא רק העתק-הדבק. בברכה, מלא כל הארץ כבודי (שיחה) 06:35, 9 ביוני 2017 (IDT)
אתה יודע שזו עבודה שאפשר לעשות עם בוט, נכון? אם תתן לי רשימה של הסורות (מספר, ערבית ותעתיק לעברית) אני יכול להפעיל את זה עוד היום. נדב ס (שיחה) 07:41, 9 ביוני 2017 (IDT)
לא ידעתי שיש כאן פעילים מוצלחים בתחום הטכני, בעיקר בהתחשב בכך שבקטגוריות ממוספרות 10 מופיע לפני 2, תוכל לטפל גם בזה? רשימה של הסורות ותעתיק שמם תמצא כאן, הבוט יכול גם לצרף את הקטגוריות לפריטי ויקינתונים המתאימים? בברכה, מלא כל הארץ כבודי (שיחה) 09:33, 9 ביוני 2017 (IDT)
נדב, אתה בונה את הבוט? או להמשיך ידנית? בברכה, מלא כל הארץ כבודי (שיחה) 11:15, 9 ביוני 2017 (IDT)
כן. הייתי עסוק הבוקר... עם זאת, אני עוד לא יודע איך לעבוד בויקינתונים עם הבוט. נדב ס (שיחה) 14:11, 9 ביוני 2017 (IDT)
אז כשתסיים תודיע לי ואני אוסיף את הבינוויקי. בברכה, מלא כל הארץ כבודי (שיחה) 14:48, 9 ביוני 2017 (IDT)
נדב, תוכל לטפל בבעיית הסדר בקטגוריה או שאבקש עזרה בW:he:וק:די? בברכה, מלא כל הארץ כבודי (שיחה) 16:19, 11 ביוני 2017 (IDT)
אני לא יודע לטפל בזה. אז לך על זה. נדב ס (שיחה) 19:57, 11 ביוני 2017 (IDT)

קישור לוויקטקסט באנגלית[עריכה]

נדב, תוכל בבקשה לסדר בוט שיוסיף קישורים לוויקיטקסט באנגלית בצורה המיושנת לכל קטגוריה:סורות הקוראן עפ"י מספר (דוגמה)? בוויקיטקסט האנגלי לא מוכנים לקשר ישירות לפריט בוויקינתונים, וגם לא ליצור קטגוריות כמו שעשיתי כאן, אלא רק להוסיף קישורי אינטרוויקי מקומיים בצורה המיושנת. בברכה, מלא כל הארץ כבודי (שיחה) 11:16, 30 ביוני 2017 (IDT)

בוצע בוצע. נדב ס (שיחה) 01:00, 2 ביולי 2017 (IDT)
תודה נדב. בברכה, מלא כל הארץ כבודי (שיחה) 15:29, 2 ביולי 2017 (IDT)

עין משפט[עריכה]

שלום לך,

מאד שמח שהשקעת מזמנך לתרום לפרויקט של העין משפט. תודה רבה לך. שתי נקודות:

 • המילה מיי', איננה קיצור למילה "מיירי" אלא למילה "מיימוני", כינוי אל הרמב"ם.
 • ברוך השם כבר פיתחנו שיטה יותר יעילה להכנסת הקישורים השונים אל דפי העין משפט. משתמשים ע"י תבניות כמו {{עין משפט טוש"ע}} ו{{עין משפט רמב"ם}}. ראה דפים גמורים כמו עין משפט על גיטין לדוגמא. אני מעדיף להשתמש בהם מכמה סיבות, אחת מהם שזה יותר קל על העיניים כשבאים לעשות עריכה חוזרת בדף.

בברכה, --Roxette5 (שיחה) 16:51, 2 ביולי 2017 (IDT)

 1. מעניין לא שמעתי זאת מעולם.
 2. הלכתי לפי הדוגמא שמצאתי בברכות, אם כי לא פתחתי את קוד המקור, כך שלא ידעתי שישנן תבניות ייעודיות, טוב לדעת, אעשה שימוש בהן, האם תוכל ליצור גם תבנית עבור הסמ"ג? בברכה, מלא כל הארץ כבודי (שיחה) 17:02, 2 ביולי 2017 (IDT)