שיחת משתמש:כוכב נופל

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

For English, please click here

שלום כוכב נופל! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

  • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
  • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
  • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
  • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
  • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
  • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
  • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)

--נחום - שיחה 03:13, 2 ביולי 2019 (IDT)

תתחדש[עריכה]

תתחדש עם השם החדש.--נחום - שיחה 19:16, 29 ביולי 2019 (IDT)

תודה רבה נחום. פשוט נמאס לי מהשם הקודם :-) כוכב נופל (שיחה) 19:18, 29 ביולי 2019 (IDT)

הנסיך הקטן[עריכה]

מהשוואת הטקסט שלך עם התרגום הקיים ברשת, עולה כי, ככל הנראה, התרגום אינו שלך. האם קיבלת רשות מהמתרגם\ת לפרסם את תרגומו\ה כאן?--נחום - שיחה 17:57, 20 באוגוסט 2019 (IDT)

התרגום הנ"ל חף מזכויות יוצרים. כוכב נופל (שיחה) 18:09, 20 באוגוסט 2019 (IDT)
מדוע? האם המתרגם מת לפני יותר משבעים שנה?--נחום - שיחה 23:23, 20 באוגוסט 2019 (IDT)
נחום, הטקסט הוא ממקור מודפס שבו נטען כי התרגום חף מזכויות יוצרים, האם מצאת ברחבי הרשת תרגום דומה שעליו יש זכויות יוצרים? כוכב נופל (שיחה) 16:10, 2 בספטמבר 2019 (IDT)
במקור המודפס, האם מצויין שם המתרגם?--נחום - שיחה 16:32, 2 בספטמבר 2019 (IDT)
אין לי מושג אם על הטקסט הנפוץ ברחבי הרשת יש זכויות יוצרים או לא, והעובדה שהטקסט נפוץ, ושלא נטען בו שיש עליו זכויות, אין בה בכדי להעיד שהטקסט חופשי מזכויות יוצרים.--נחום - שיחה 16:33, 2 בספטמבר 2019 (IDT)
מכל מקום, הדבר ברור, שאם זהות המתרגם אינה ידועה, אין על הטקסט זכויות יוצרים.--נחום - שיחה 16:35, 2 בספטמבר 2019 (IDT)
אני לא רואה בשום מקום את שם המתרגם. כוכב נופל (שיחה) 16:37, 2 בספטמבר 2019 (IDT)
יש אפשרות לגרום לכך שלא תישלח אליי הודעת דוא"ל בכל שינוי בדף השיחה שלי? זה די מטריד. כוכב נופל (שיחה) 16:38, 2 בספטמבר 2019 (IDT)
העדפות -> הודעות -> להודיע לי על האירועים הבאים -> הודעה בדף השיחה--נחום - שיחה 16:44, 2 בספטמבר 2019 (IDT)
Thumbs up icon fixed.png כוכב נופל (שיחה) 16:51, 2 בספטמבר 2019 (IDT)