שיחת ויקיטקסט:ארון הספרים היהודי (חדש)

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מרחב שם[עריכה]

ממליץ שלכל הדפים הללו, וכמו כן כאלה בסדר א-ב, מרחב השם המתאים יותר זה "מפתח", כגון להעביר אל מפתח:ארון הספרים היהודי (חדש). Dovi 23:11, 11 בפברואר 2009 (IST)

ארון הספרים[עריכה]

שלום. עבודת המיון והקטלוג שאתה עושה היא חשובה. יכול להיות שויקיטקסט:ארון הספרים היהודי (חדש) יהפוך לדרך העיקרית לארגן את הספרות התורנית כאן בעתיד.

הייתי מציע שינוי אחד לויקיטקסט:ארון הספרים היהודי (חדש): במקום "מוסר וחסידות" הייתי משאיר "חסידות" לבד, ובמקום "מחשבה ואמונה" הייתי כותב "מחשבה ומוסר" (כמו שעשו אגב בפרויקט השו"ת). אגב גם כמות העבודה שהשקעת בחודשיים האחרונים מרשימה (אל תשכח שחשוב גם לנוח לפעמים...:-) Dovi 23:56, 19 בפברואר 2009 (IST)

תודה רבה על היעוץ התמידי ובעיקר על העידוד והחיזוק. (ההצעה בסוגריים נראית לי מאד יעילה, בתקוה שאצליח להתגבר. לבינתיים אמשיך רק עם המדרש רבה)... תו"א 15:54, כח שבט תשסט (IST)

חסידות[עריכה]

מדף החסידות ריק, למרות שבדף החסידות ישנם ספרים. --אראל סגל 23:48, 23 בפברואר 2009 (IST)

נראה טוב[עריכה]

זה נראה מצויין. כל הכבוד ל"תולדות אדם". לדעתי אפשר להעלות לעמוד הראשי. מסכימים? אוֹרי 07:41, 19 במרץ 2009 (IST)

לא חשבתי קודם על הרעיון לשבץ את זה בתוך הדף הראשי. זה דווקא רעיון טוב. בהקשר של הדף הראשי נראה לי שכדאי בנוסף לשים קישורים ישירים לספרים חדשים על יהדות (ללא קשר ל"ספרים חדשים" בצד שמאל), וגם לספרים ספציפיים שיש בהם הרבה חומר מוכן. Dovi 13:47, 19 במרץ 2009 (IST)
אני חושב שמכיוון שרוב הטקסטים באתר הם ממילא בנושאי יהדות, ה"טקסטים החדשים" בצד שמאל עושה את העבודה ואין טעם בכפילות. אולם כדאי לחלק את הספרים שב"ארון" לכאלה שיש בהם רוב החומר מוכן וכאלה שעדיין אין, או פשוט לציין ליד כל ספר באיזושהי צורה גרפית עד כמה הספר "מלא" והעבודה עליו הושלמה. -- נחום - שיחה 17:15, 19 במרץ 2009 (IST)
האמת היא לדעתי, שיש לעשות הפרדה בין ספרים גמורים לספרים לא גמורים. ספרים גמורים לכאורה אינם אמורים להיות ב'ויקיטקסט', אולי ב'ויקיספר', או אולי לעשות ויקי מיוחד לספרי יהדות מקוריים (ישנם ויקיים שונים הקשורים לנושא, אך אינם מספקים את הצורך). וספרים לא גמורים מקומם ב'ויקיטקסט' המיועד לטקסטים. ואז מתאים לסמן מה מצב הספר האם רובו הושלם או לא, אבל ברגע שיושלם הוא צריך לעבור למקומו המתאים.
לעומת זאת, טקסטים קצרים כדוגמת אגרת הרמב"ן ותפילות שונות, אכן מקומם ב'ויקיטקסט'.
לגבי ספר המורכב משני חלקים, כמו התנ"ך שהטקסט המקורי שלו שלם ואין מה להוסיף עליו, לכאורה אינו אמור להיות כאן. לעומת זאת הביאורים החפשיים מקומם ב'ויקיטקסט'. --תּוֹלְדֹת אָדָםשיחה • כ"ד באדר ה'תשס"ט 04:36, 20 במרץ 2009 (IST)
למה אתה חושב שוויקיטקסט אינו בשביל טקסטים מלאים? לא מובן מאליו שזה היעד שלנו? אולי כוונתך שלא ראוי לאפשר סתם שינויים בספר "גמור", אבל בדיוק בשביל זה קיים פונקציית "גירסאות יציבות". לדעתי אין דבר כזה ספר "גמור", כי בכל טקסט תמיד יש אפשרות להגהה נוספת או לתוספת ושיפור בעיצוב, ובדיוק בשביל זה קיים ויקיטקסט. (אגב, ויקיספר אינו בשביל ספרות מקור אלא בשביל ספרים לימוד הנכתבים ע"י התורמים עצמם.) שבת שלום, Dovi 07:47, 20 במרץ 2009 (IST)
להיפך, היתרון העיקרי בויקיטקסט הוא שאפשר לקשר בין טקסטים, ולכן דווקא חשוב שיהיו כאן כמה שיותר טקסטים גמורים. --אראל סגל 08:56, 20 במרץ 2009 (IST)

ניסיתי להציג את הדף הזה בעמוד הראשי ולא הצלחתי (לא ראו את המדפים). בינתיים שמתי רק קישור. אוֹרי 10:36, 20 במרץ 2009 (IST)

תיקנתי את הקישורים וכעת זה מצוין, שילבתי זאת בעמוד הראשי בתיבה נפרדת, מה שנותן במה מכובדת לנושא שרוב הטקסטים עוסקים בהם. האם יש חולקים על סברא זו? --תּוֹלְדֹת אָדָםשיחה • כ"ו באדר ה'תשס"ט 04:41, 22 במרץ 2009 (IST)

כמה הערות עיצוביות בקיצור וללא סדר. שילוב הצבעים לא אידיאלי לטעמי. הסוגרים המשולשים משעממים, וכדי להחליף אותם באובייקטים גרפיים יותר מעניינים. החץ דק מדי וכדאי להחליף בחץ יותר עבה. צריך להעיף את הקישור לעריכה של התיבות. והערה חיובית לסיום, הרעיון של תיבות נפתחות הוא נחמד למדי.
פסח כשר, ‏– Fuzzy ‏– 20:53, 7 באפריל 2009 (IDT)

אם יש לך דוגמא יפה, בבקשה תראה זאת. תּוֹלְדֹת אָדָםשיחהכ"ג ניסן ה'תשס"ט 10:32, 17 באפריל 2009 (IDT)
בלי נדר, אנסה להתפנות לזה עוד כשבועיים. ‏– Fuzzy ‏– 22:19, 18 באפריל 2009 (IDT)

הוספת הפניות לספרים ברשת[עריכה]

נוצר כאן קטלוג מאוד יפה ומאורגן של ארון הספרים היהודי ,אולי כדי לשלב בתוכו גם הפניות לספרים ברשת של ספרים שעדיין חסרים וכנראה לא יעלו בתקופה הקרובה למשל מספרית חסידות קישור לספרית חב"ד וממדף היסטוריה לספר חשמונאים בדעת ,אומנם יש את הנתונים בארון הספרים ברשת אך לא ברור אם הגולש יגיע לחפש גם שם,
כמובן יש לעניין יתרונות וחסרונות ,שכדי לדון עליהם ,איתי גל 22:15, 17 במאי 2009 (IDT)

נראה לי שזה רעיון טוב --אראל סגלשיחה • ב' באלול ה'תשס"ט 22:20, 22 באוגוסט 2009 (IDT)

הלכה יומית[עריכה]

אולי נעשה הלכה יומית למשל על ספר החפץ חיים --ELAD3 20:56, 22 באוגוסט 2009 (IDT)