שיחה:תלמוד ירושלמי

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כותרות הדפים[עריכה]

נחום, אולי גם בירושלמי נעשה כפי שעשינו בבבלי, (ע"פ הצעתך הנבונה בשעתה), ונציין את כותרות הדפים בוויקי בצורה פשוטה:

לא טוב. יש גם מהדורות המסודרות לפי דפים. במידה ומישהו ירצה להעלות, למשל, מהדורה עם כל הפירושים הקיימים במהדורת ווילנא, הרבה יותר הגיוני יהיה לסדר מהדורה כזו לפי דפים. מהדורות כאלו תוכלנה להשתמש בפורמט שהצעת, ו-ירושלמי נדרים א א יהיה דף א' עמ' א במהדורת ווילנא. זה מאד יבלבל אם המהדורה שלי תסומן בפורמט זהה. -- נחום 20:30, 17 במרץ 2008 (IST)
אולי כדאי לשים סימני LST בדפים של הפרקים וההלכות, שמציינים איפה מתחיל ונגמר כל עמוד, וכך יהיה אפשר ליצור מתוכם גם דפים של עמודים. --אראל
אני לא עובד עם מהדורת ווילנא. לא נראה לי לעניין לסמן דפים ועמודים לפי המהדורה שאני עובד איתה (דפוס ז'יטאמיר). אם מישהו ירצה להעלות מהדורה מסודרת לפי ווילנא, הוא יוכל לעשות את מה שהצעת בדפים שלי. אין בעלות על דפים בוויקי. -- נחום 20:53, 17 במרץ 2008 (IST)
אתה צודק שזה יכול להיות בלבול בין "פרק-הלכה" לבין "דף-עמוד". בכל זאת חשבתי שאולי לקצר, אבל זה לא כל-כך חשוב. אבג, בדרך כלל עם מציינים דף-עמוד זה לפי מהדורת וונציה (4 עמודים בכל דף מעמוד א' עד ד') ולא בדרך כלל מהדורת ווילנא (למרות שיש שגם עושים את זה). ברור שהחלוקה החשובה ביותר זה פרק-הלכה. Dovi 22:52, 17 במרץ 2008 (IST)

נוסח[עריכה]

האם מישהו יודע מאיזה הוצאה הירושלמי הזה? האם מדובר בגרסת הדפוסים (איזה)? או שמא מדובר בנוסח כי"ל?

רשימת הדברים שצריך לעשות[עריכה]

הי, ריכזתי את רשימת המשימות בדף משתמשת:אור שפירא/ירושלמי. מוזמנים לרשום את עצמכם אם אתם מעוניינים לעשות את אחת המשימות. אם פספסתי משימות אנא הוסיפו. הסדר של הרשימה הוא סדר כרונולוגי (הראשון צריך להיות מבוצע ראשון וכו').• אור שפיראשיחהתרומות • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 12:42, 11 ביוני 2013 (IDT)

השלמת הירושלמי[עריכה]

שלום רב האם יש מצב שמישהו יעבור על הירושלמי ויסיים אותה בשלימות עם הגהה וכ"ו אשמח מאד, דוד. --2.53.151.127 18:15, 28 ביוני 2016 (IDT)

שלום דוד! אתה מוזמן לעזור בהגהה וכדו', ומוזמן גם ליצור חשבון. בברכה, נחום - שיחה 18:53, 28 ביוני 2016 (IDT)
שלום רב זה השם משתמש שלי וזה ישן מאד רק לפעמים מעצלנות אני לא מתחבר, ולעניינו אני לא כ"כ יודע איך להגיה וגם אין לי ירושלמי דפוס ישן אבל אני מוכן לנסות בכל זאת בתודה --דוד קורצוג (שיחה) 19:31, 28 ביוני 2016 (IDT)