שיחה:ספר המצוות

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הכנתי תשתית לספר החינוך ולספר המצוות. התשתית כוללת:

  • קישורים הדדיים בין ספר החינוך לספר המצוות
  • קיצורי דרך
  • סרגלי ניווט
  • קטגוריות

עכשיו נשאר רק להקליד את הטקסט... --Erel Segal 10:10, 20 באוגוסט 2007 (IDT)

ספר המצוות מ"תורת אמת"[עריכה]

בעדכון הגירסא האחרונה שקיבלתי מהם, יש את כל "ספר המצוות" (זכויות היוצרים שמורות ל"תורת אמת"). שלחתי בקשה לאישור להעלות אותו בויקיטקסט. בתקוה שינהגו אתנו בעין טובה ויתנו לנו להעלותו. --תּוֹלְדֹת אָדָםשיחהט"ז אייר ה'תשס"ט 17:49, 10 במאי 2009 (IDT)

תודה. אל תשכח שבקשה כזאת היא בעצם בקשה להעלות אותו כאן ע"פ רשיון חופשי, וצריך לציין את זה. Dovi 18:27, 10 במאי 2009 (IDT)

זוהי התשובה שקיבלתי מתורת אמת:

יש לכם רשות להעלות את ספר המצוות וכן את כל משנה תורה להרמבם שאנו מוציאים לאור כרגע לויקיטקסט לשימוש לא מסחרי בלבד - (נשמח מאוד לקבל את הגהותיכם)
אם תמתינו כמה ימים תקבלו אותו מוגה יותר - כרגע עובד מישהוא להגיה אותו
אגב לגבי מדרש רבה - יתכן שיהיה אצלנו בקרוב אבל תחת רשיון CC (תשובה להצעה לקחת מה"מדרש רבה" שהעלנו).

השאלות:

  1. האם שייך להעלות ל'ויקיטקסט' עם רשיון כזה?
  2. מי יודע להסביר מה זה רשיון CC.

-- תּוֹלְדֹת אָדָםשיחהי"ז אייר ה'תשס"ט 19:57, 10 במאי 2009 (IDT)

אפשר לחזור אליהם ולהבהיר שאיננו מתכוונים לעשות כל שימוש מסחרי בחומר אלא להפיץ אותו חינם לפי הרשיון הזה שיתן להם קרדיט וגם יחייב כל אחד לתת לינק למקור אצלם בחינם. בכל מקרה, אם הטקסט שלהם הוא סתם טקסט הוא ע"פ דפוסים ישנים אין שום בעיה להשתמש בו.
הם גם מכירים אותנו, שהרי מזכירים בתוכנה שלקחו ממנו טקסטים (לא זוכר איזה). את הרמב"ם אני מתרשם שהם לוקחים אותו מאותו מקום כמונו (ע"פ הדפוס הנפוץ), וכדאי לשאול אותם בדיוק איזו הגהה הם עושים בו. Dovi 20:33, 10 במאי 2009 (IDT)


הנה התשובה של "תורת אמת":

המקור שלנו למשנה תורה הוא הדפוס ישן והידוע של הרמב"ם, הכנסתו על ידי או.סי.אר כולל הגהה ראשונית שהיא תיקון מה שהתכנה לא הבינה, או מילים שלא נמצאו באוצר המילים של התכנה, הגהה שניה על ידי קריאה חופשית, ליותר מזה אין לנו כח אדם
אשמח לשמוע כיצד אתם מפיקים את המשנה תורה - אולי ביחד נצליח להוציא תוצאה טובה יותר, יתכן גם שהשוואת התוצרים שלנו תעלה רשימת שגיאות
כפי שאמרנו - אתם יכולים להפיץ רמבם מאצלינו

נו..אז אפשר להתחיל.. - - תּוֹלְדֹת אָדָםשיחהי"ז אייר ה'תשס"ט 05:26, 11 במאי 2009 (IDT)

"אם תמתינו כמה ימים תקבלו אותו מוגה יותר - כרגע עובד מישהוא להגיה אותו" - לא כדאי לחכות קצת? אוֹרי 14:24, 11 במאי 2009 (IDT)
אתה צודק!!! --תּוֹלְדֹת אָדָםשיחהי"ז אייר ה'תשס"ט 17:20, 11 במאי 2009 (IDT)
מישהו יכול אולי להשלים לנו את המצוות החסרות בסהמ"צ לרמב"ם, מתוך "תורת אמת"? מי מתנדב? נראה לי שיהיה הכרח לעשות זאת ידנית, אם אנו רוצים לשלב את זה בתוך עבודת התשתית שכבר נעשתה. נחום - שיחה 03:17, 31 ביולי 2015 (IDT)