שיחה:משנה ברורה על אורח חיים ריט

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

במשנה ברורה של הסימן הזה יש טעות של המחבר עצמו. הוא כתב פעמיים ס"ק כ"ח, אחד הוא דיבור המתחיל "כגון מכה של חלל", והשני הוא דיבור המתחיל "וכן נוהגין באשכנז".

אני יכול אפילו להוכיח שזו טעות של המחבר, שהרי בסעיף קטן כא (שהוא דיבור המתחיל "שלא חייבו אלא בהולכי מדבריות...") הוא כתב "ועיין בס"ק ל"א", ואם תהפוך את דיבור המתחיל "וכן נוהגין באשכנז" לסעיף קטן כט, ולפי זה תשנה את כל הדיבורים המתחילים הבאים, ואז תסתכל בס"ק ל"א לפי גרסתך (שבעצם הוא ס"ק ל' האמתי) - תראה שלא כתוב שם משהו שקשור לזה שלא חייבו אלא בהולכי מדבריות וכדו' (כל הארבעה שצריכים להודות), אלא איפה שכתוב על זה - הוא בס"ק ל"א האמתי, שהוא בעצם ס"ק ל"ב לפי גרסתך. מ.ש.ל.

ראיתי שהעורכים של הדף חיברו את שני הס"ק כ"ח לסעיף קטן אחד. אני חושב שזה לא רעיון כ"כ טוב, שהרי יש כאן שני דיבורים מתחילים. אבל מצד שני אינני יודע מה לעשות. אשמח אם תציעו הצעות מה לעשות. סיני כהן (שיחה) 10:44, 19 בינואר 2021 (IST)

לא באמת רואה בעיה. כרגע הכל מצויין. המשנה ברורה מתכוון להפנות אל המילים "משום שמצויים ביותר תקנו עליהם ברכת הגומל משא"כ אינך שאינם שכיחים כלל וכולי", שמסומן כרגע בס"ק ל"א -- הכל מושלם, לא? מפריע לך שלא חילקנו שני דיבורי המתחיל? אז נסמן כנפרד ונשים הערה... אני אעשה כרגע ותגיד לי מה דעתך...--Roxette5 (שיחה) 11:34, 19 בינואר 2021 (IST)
הבעייה שאני רואה היא שנכון לעכשיו, יש שני ס"ק כ"ח, ולא ניתן לציין לאחד מהם במקום לשני. סיני כהן כבר הסביר למה אי אפשר פשוט למספר מחדש את ס"ק כ"ח השני "כ"ט" ולהמשיך משם, זה פשוט ישבש את כל ההפניות ממקומות אחרים לס"ק שמשם והלאה. אבל לכאורה, זה שיש שני ס"ק כ"ח זו בעייה שאיננה קריטית.--נחום - שיחה 11:43, 19 בינואר 2021 (IST)
אני חושב שהפתרון שלך היה בהחלט טוב. גם אני לא חושב שזה שיש שני ס"ק כ"ח זו בעייה משמעותית. סיני כהן (שיחה) 13:06, 19 בינואר 2021 (IST)
סיני כהן, אוקיי, אז אני שמח. תודה רבה לך על כל מה שאתה מוסיף למשנה ברורה. חזק וברוך.--Roxette5 (שיחה) 13:26, 19 בינואר 2021 (IST)