שיחה:מדריך רחובות תל אביב יפו

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

איך לשפר?[עריכה]

רקע: הספר הועלה לאתר בשתי מנות נפרדות. אחד, או יותר, העלו עד האות מם. וקבוצה אחרת, בזמן אחר, העלתה את האותיות האחרונות.

מציע:

 1. באותיות האחרונות התוכן שימושי, אך גולמי. יש מקום לעריכה רבה. כדאי להשוות בין המקור לתוכן. בנוסף לכאורה לזוטות כמו ניקוד שחסר, יתכן שיש אותיות משובשות, פסקאות שחסרות ובעיות אחרות.
הנקודות הבאות מתיחסות לאותיות האחרונות, אך נכונות, כנראה שבאופן פחות גורף, לכל המדריך:
 1. הוספתי תבנית:עוגן, גם באותיות שלפני נ, כדי לקשר לרחובות אליהם רציתי לקשר. הם מיותרים, וכדאי להסיר אותם. מעריך שישנם כ־15 כאלו.
 2. כאשר שם הרחוב הוא ראשי תיבות. ר"ת, נראה לי שהעיריה נהגה לרשום בערך את השם המלא, ולהדגיש את האותיות מהם נוצרות ראשי התיבות. נדמה לי שכאן שמו לב לכך רק במקומות בודדים.
 3. ציטוט חלקי שירים בתבנית:ציטוט.
 4. את ה"ראו", כלומר הראו בקישור פנימי של דפוס ישן, של המדריך אפשר להפוך כאן לקישורים ממש. עוד נראה לי, אולי זה רשום בפירוש בהקדמה שנמצאת גם כאן, שסימן * היא מוסכמה אחרת של המדריך כדי להפנות לערכים אחרים שלו. אם זה כך, אז גם את הכוכביות אפשר להפוך, או להוסיף לצידן, קישור של ממש.
 5. לקשר לויקיפדיה, ולמיזמים האחרים, ככל האפשר.
 6. לרשום קוארדינטות לכל רחוב, ולקשר למפה. האם ל http://www.openstreetmap.org?
 7. נראה לי שבמקור משולבות תמונות. עם תאור מילולי. נראה לי גם שמי שהתחיל להעתיק את הספר לאתר ויתר על התמונות. לא חבל? את התאור המילולי שנלוה לתמונות כנראה שרשמו כרחובות בפני עצמם. לי זה מפריע ברשימת התוכן של כל אות. אולי כדאי לשלב את החלקים האלו, לפחות ההסברים, כהערות שוליים? מניח שאם הספר ברישיון CC, כך גם התמונות. אך לא ברור לי האם העלו אותן לויקימדיה.
 8. מראה אחיד לכל האותיות. כלומר לכל הרחובות. הרחובות מחולקים לפי האות הראשונה של שם הרחוב.
 9. האם אפשר להקטין את הגודל הפיזי, שטח המסך, של ההודעה על זכויות היוצרים?
 10. במקומות מסוימים יש במקור ניקוד. אם אינו חסר כאן לגמרי אז במקומות מסוימים הוא מופיע בצורה משובשת מאד.
 11. ברוב המקרים המקור עושה שימוש במכף קצר עליון, ־. למשל ב־2016. יש גם שימוש לא מועט במכף באורך בינוני, –. למשל 2000–2001.
 12. להציע לעיריה שכאן יהיה המקור. את ה PDF שתעתיק אליה, אם תמצא לנכון. נראה לי שהקישורים למיזמים האחרים, אם וכאשר יהיו, והפורמט היותר פשוט לדעתי, הופכים מה שיש כאן לתוכן עשיר יותר.

א1, 20 במרץ 2016 -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

לא הבנתי אם אתה שואל שאלות לצורך תגובה מהקהילה או שאתה שם הודעה לאלה שיבואו אחריך איזה דברים צריכים שיפור ובאיזה אופן ניתן לתרום.--Roxette5 (שיחה) 21:36, 20 במרץ 2016 (IST)
גם וגם. וגם לעצמי, אם אני אהיה אחד מאלו שימשיכו את העבודה.
א1, תגובה 1 ב 21 במרץ 2016.

זכויות יוצרים[עריכה]

באתר כאן כתוב כי המדריך שוחרר בהתאם לCC-BY, באתר המדריך המקורי כתוב "כל הזכויות שמורות לעיריית תל-אביב-יפו...", היכן כתוב שהזכויות שוחררו? אם מדובר בבעלי הזכויות, יש לעקוב אחר האמור בויקיטקסט:OTRS. אם לא, לצערנו נאלץ למחוק את הכתוב.

תוספת:ראיתי שהמילים "שימוש חופשי" כן כתובות באתר. האם מישהו באזור הוא בעל השכלה משפטית רחבה משלי ויכול לענות האם זה משחרר אותם תחת CC-BY? איתן96 (שיחה) י"ח באדר ב' ה'תשע"ו • 20:51, 27 במרץ 2016 (IDT)

איני בעל השכלה משפטית. יש לי רקע קלוש בנושא. נראה לי ש"שימוש חופשי" הוא פשוט: בעל מגבלות מעטות, ואולי אף ללא מגבלות. כאשר אני מעין ב־w:CC#סוגי רישיונות אני מתרשם ש CC-BY הוא הפשוט ביותר מבחינת רשיונות CC, ואפילו מציב מגבלה שהמלים "שימוש חופשי" לא מזכירות במפורש. כנראה שהדרישה של זכויות היוצרים משתמעת, או שנועדה שלא להטעות שלא מדובר ב־w:רשות הציבור, כי איתן96 כבר צין שכל הזכויות שמורות לעיריה. אני מסכים שעדיף היה שמישהו בעל ידע יגיב, אך נראה לי שיש יסוד מוצק לטעון שרישיון CC-BY מתאים.
אפשר גם לשאול את עומר מאירי. היותו מזכיר הועדה, ואמצעי הקשר אליו, רשומים בקישור של מחבר המדריך. מקוה שהוא יסכים לעשות את העבודה, כלומר לשאול בעיריה על הדיוק המשפטי.
תגובה 1 של "מגיב 1" ב 28 במרץ 2016.
תשובה: כן. ‏– Fuzzy ‏– 23:34, 28 במרץ 2016 (IDT)
כן מה? (ואני לא מתכוון שתענה "כן, המפקד". כן הזכויות שמורות? כן זה משוחרר תחת רשיון CC BY?)--נחום - שיחה 01:31, 29 במרץ 2016 (IDT)
אני מנחש שfuzzy ענה לשאלתי האם הזכויות שוחררו בתשובה כן. תודה לכולכם. איתן96 (שיחה) ב' בניסן ה'תשע"ו • 22:14, 9 באפריל 2016 (IDT)

האם יש מקום ליצור קטגוריה של מדריכי רחובות?[עריכה]

הספר בקטגוריה מדריך רחובות תל אביב יפו. גם לחיפה יש מדריך לרחובות שלה, http://www.haifa-streets.co.il/Pages/ContactUs.aspx. גם שם המדריך עירוני. לא התעמקתי ברישיון שלו. מה שמביא אותי להנחה שיש מדריכים לישובים נוספים. לכן אולי יש מקום ליצר קטגוריה של מדריכי רחובות. ולהעביר את המדריך של ת"א לתת קטגוריה בקטגוריה הכללית. 28 במרץ 2016.