משנה סוטה ו רמבם

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

נוסח הרמב"ם[עריכה]

(א) מי שקינא לה ונסתרה אפילו שמע מהעוף הפורח יוציא וייתן כתובה דברי רבי אליעזר רבי יהושע אומר משיישאו וייתנו בה מזורות בלבנה.

(ב) אמר עד אחד אני ראיתיה שנטמאת לא הייתה שותה ולא עוד אלא אפילו עבד אפילו שפחה הרי אלו נאמנין לפוסלה מכתובתה חמותה ובת חמותה וצרתה ויבמתה ובת בעלה הרי אלו נאמנות לא לפוסלה מכתובתה אלא שלא תשתה.

(ג) שהיה בדין ומה אם עדות הראשונה שאין אוסרתה איסור עולם אינה מתקיימת בפחות משנים עדות האחרונה שהיא אוסרתה איסור עולם אינו דין שלא תתקיים בפחות משנים תלמוד לומר ועד אין בה (במדבר ה יג) כל שיש בה קל וחומר לעדות הראשונה מעתה ומה אם עדות האחרונה שהיא אוסרתה איסור עולם הרי היא מתקיימת בעד אחד עדות הראשונה שאינה אוסרתה איסור עולם אינו דין שתתקיים בעד אחד תלמוד לומר כי מצא בה ערוות דבר וכתב לה (דברים כד א) ולהלן הוא אומר על פי שנים עדים או על פי שלשה עדים יקום דבר (ראה דברים יט טו) מה דבר האמור להלן על פי שנים עדים אף דבר האמור כאן על פי שנים עדים.

(ד) עד אחד אומר נטמאת ועד אחד אומר לא נטמאת אישה אומרת נטמאת ואישה אומרת לא נטמאת הייתה שותה עד אומר נטמאת ושנים אומרין לא נטמאת הייתה שותה שנים אומרין נטמאת ועד אחד אומר להן לא נטמאת לא הייתה שותה.

הדף הראשי של משנה סוטה ו