ביאור:תוכן לספר דניאל

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הבהרה:

דף זה הוא במרחב הביאור של ויקיטקסט, ומכיל פרשנות וביאורים של משתמשים בני ימינו, שאינם בהכרח מייצגים את הפרשנות המסורתית.

החלק הראשון

פרק א: מספר על מה שנבוכדנאצר בשנת 8 למלכותו כבש את יהויקים מלך יהודה והביא אתו לבבל ילדים מזרע המלוכה. חינכו אותם לעמוד לפני המלך, והילדים המוכשרים ביותר היו דניאל חנניה מישאל ועזריה.

פרק ב: מספר על חלום נבוכדנאצר בשנת 20 למלכו. נבוכדנאצר שכח את החלום. אף אחד מחכמיו לא ידע לומר לו את החלום, והוא רצה להרוג את כולם, עד שדניאל גלה את החלום ואת פתרונו.

פרק ג: מספר שנבוכדנאצר עשה פסל גדול וחייב את כולם להשתחוות לו ומי שלא ישתחוה יושלך לכבשן האש. חנניה מישאל ועזריה לא השתחוו, הם נישלכו לכבשן האש ונצלו בנס.

פרק ד: נבוכדנאצר מספר על חלום שהוא חלם. החכמים שלו לא יכלו לפתור את החלום. דניאל פתר אותו, והפתרון התקיים בדיוק איך שדניאל פתר, ונבוכדנאצר נעשה חיה שבע שנים.

פרק ה: מספר על משתה בלשאצר בסוף השנה השניה למלכותו. הוא הוציא את כלי בית המקדש שנבוכדנאצר הביא מירושלים, והשתמש בהם במשתה. באמצע המשתה הוא ראה יד שכותבת על הקיר מילים לא מובנות. חכמיו לא ידעו לקרוא את הכתב, רק דניאל קרא את הכתב ואמר לו שהסתיימה מלכותו. ובאותו לילה מדי ופרס כבשו את בבל והרגו אותו.

פרק ו: מספר על השלכת דניאל לגוב האריות בשנת 1 למלכות דריוש המדי.

החלק השני

פרק ז: המראה הראשון מספר על חלום דניאל בשנת 1 לבלשאצר. החלום היה על הארבע מלכויות בבל, פרס ומדי, יון, ורומי. ועל מלכות מלך המשיח.

פרק ח: המראה השני מספר על חלום שהיה לדניאל בשנת שלש לבלשאצר על שלש מלכויות פרס ומדי, יון, ורומי. וחשבון הגאולה.

פרק ט: המראה השלישי מספר שדניאל התחנן לה' על הגלות, וגבריאל המלאך אמר לו את החשבון שיהיה עד חורבן בית שני. ושהמשיח יבא בסוף.

פרק י: המראה הרביעי בשנת 3 לכורש, דניאל ראה ודבר בנבואה עם גבריאל המלאך, והוא אמר לו מה שיקרא עם מלכות פרס ומדי, ומה יקרא עם מלכות יון.

פרק יא: המשך המראה הרביעי המשך דברי גבריאל לדניאל. גבריאל ספר לדניאל כמה מלכים יעמדו לפרס ומדי, ומה יקרא עם חלק ממלכי יון, חורבן הבית ע"י טיטוס, העת החילונית החדשה של התפתחות המדע, ומלחמת גוג ומגוג.

פרק יב: המשך המראה הרביעי המשך דברי גבריאל לדניאל, מלחמת גוג ומגוג ותחיית המתים}}