שיחת משתמש:Ofeky~hewikisource

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

For English, please click here

שלום Ofeky~hewikisource! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

  • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
  • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
  • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
  • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
  • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
  • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
  • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)

עידן ד 15:40, 15 יולי 2005 (UTC)

המיקסר[עריכה]

אופק שלום. לצערי הרב נאלצתי למחוק את סיפורך אודות המיקסר (לאחר שקראתי, כמובן). ויקיטקסט אמור לההחזיק רק גרסאות של טקסטי מקור ולא סיפורים פרי יצירת הגולשים. אני מודה לעובדה כי בין פרוייקטי הקרן אין כיום אף מיזם שיכול להכיל מידע זה. אני מקווה בעתיד לדאוג להקמת מיזם שיעבוד תחת רישוי GFDL או CC שיאפשר העלאה חופשית של טקסטים. עד אז תוכל להשתמש בשירותי במה חדשה לצורך זה. בהצלחה עם פרסום הסיפור. אמיתי 06:40, 16 יולי 2005 (UTC)

ובכן, אתה יכול לתת ליהסבר יותר מפורט מה זה אומר "טקסטי מקור"? Ofeky 11:09, 16 יולי 2005 (UTC)
אני אתן דוגמאות (כי נראה לי שזה יהיה יותר מובן): התנ"ך, הברית החדשה, הקוראן, מזמורים לשבת, שירי רחל ושירי ביאליק. אמיתי 15:00, 16 יולי 2005 (UTC)
גם אני רוצה להגיד כמה מילים (לעזאזל אמיתי, אנחנו צריכים חופש!!! זה לא פייר שרק שנינו מחזיקים 4 מיזמים. סתם אני צוחק. אני פשוט רואה אותך שוב ושוב בכל המיזמים). אז לעניין. קראתי בעיון את סיפורו של אופק. שמצד אחד היה קצת פשטני, אך היה לו מוסר השכל משובח, והסיפור מעניין, ומעביר את המסר לא רע. ואז חשבתי. מה הסיפור עושה כאן לעזאזל ולא במקום אחר. ואז חשבתי שבאמת ניתן לעשות מיזם דומה לבמה חדשה. למה לא בעצם? הרי ההבדל בין פרוייקט גוטנברג אלינו, זה הממשק בעקרון. אז למה לא לפתוח את הויקימקור גם לסופרים וממשוררים לא ידועים, שמוכנים לפרוש את יצירתם ללא זכויות יוצרים או משהו. זה דווקא רעיון נחמד. אפשר להעלותו למזנון. מה דעתכם? תהיה בעייה עם הקרן לרעיון כזה? יש בעייה של שרתים או משהו? עידן ד 17:08, 16 יולי 2005 (UTC)
חס וחלילה! שנינו? עכשיו שלושתינו. ולמה ויקיטקסט מיועד רק לטסטי מקור בכלל? Ofeky 17:18, 16 יולי 2005 (UTC)
סתם צחקתי. הבעתי מרמור קל על חבלי לידה קצת קשים של המיזמים הקטנים. אבל אני בטוח שתוך שבועות מעט, כולם יראו את הויקיציטוט, וילמדו מאיתנו. לגבי למה הויקיטקסט זה לכתובים מקוריים בלבד? לא יודע. תיכף יבוא אמיתי או משתמש אחר ויסביר לנו... (או יפנה אותנו לדף המתאים, אם יש.) עידן ד 18:05, 16 יולי 2005 (UTC)

שבירה[עריכה]

שלום לכולם! קודם כל ברוכים הבאים, ושבוע טוב! הכללים של ויקיטקסט הרב-לשוני הם די פשוטים: "original source texts", כלומר: טקסטים של מקורות, שכבר נדפסו במקום אחר. אמיתי ציין ספרות קלאסית, והוא כמובן צודק, אבל גם מאמר מדעי טכני יכול להיות כאן, בתנאי שהוא נדפס במקום אחר ואין עליו מגבלות של זכויות יוצרים.

בכל זאת, למרות שאין מיזם רשמי של קרן ויקימדיה לכתיבת סיפורים כמו שעשית אופן, יש פתרון פשוט: תשים את זה בדף המשתמש שלך: "משתמש:אופק/שם הסיפור. כך זה לא מפריע לאף אחד.

עוד רעיון: אפשר להקים מיזם לכתיבה חופשית ב"WIKICITIES": [1]. Dovi 19:26, 16 יולי 2005 (UTC)

עד שהצלחתי לכתוב את ההודעה כבר הקדימו אותי. אבל אני לא מתייאש ומפרסם את ההודעה המקורית שהתכוונתי לצרף (אני מתנצל על האנונימיות, אבל משהו לא בסדר בשוא"ש שלי).
אני משער שכבר העלו רעיון כזה (אתה יכול לנבור במטא ולבדוק) - אבל אני משער שהוא נפל (זה לא תואם את מטרות הקרן). בכל מקרה, אם יש לך מקום אחסון, לא אמורה להיות לך בעייה לפתוח אתר כזה בעצמך. בכל מקרה, התשובה לשאלתו של אופק נמצאת ב-[2]. תהנו. אמיתי 19:29, 16 יולי 2005 (UTC)
תודה אמיתי. אציין שחלק מהמאמר הזה "What is Wikisource?" אני ערכתי בעצמי. כולם כאן מוזמנים לתרום גם לויקיטקסט הרב-לשוני, ולמדיניות שם, זה גם שייך לדוברי עברית. כמיוחד עכשיו שמתכננים את המעבר לשפות רבות.
(דרך אגב, WIKICITIES אינו קשור להחלטות מ"מטא". הוא בשביל אתרי ויקי בכל מיני נושאים שאינם מיזמים רשמיים. יש כמה אתרים יפים שם.)Dovi 20:15, 16 יולי 2005 (UTC)
אם זה טקסטים שהודפסו כבר, אז אין לי מה להוסיף לכאן. (???) Ofeky 22:23, 16 יולי 2005 (UTC)

ברכות[עריכה]

אופק שלום. צר לי להטרידך, אך לא הצלחתי להבין עדין את מהות אותה רשימה ועושה רושם שגם אחרים. אנא באר מה מטרתה וכו' אמיתי 21:19, 20 יולי 2005 (UTC)

זה בטוח לא טקסט שהודפס כבר, אז תמחוק Ofeky 11:42, 29 יולי 2005 (UTC)

השם של חשבונך ישונה[עריכה]

03:52, 18 במרץ 2015 (IST)

חשבון לאחר שינוי שם[עריכה]

11:00, 19 באפריל 2015 (IDT)