שיחת משתמש:Avichai

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אביחי לא נמצא כרגע, אנא השאירו לו הודעה אחרי הביפ
וברצינות:קשה מאוד לדעת מתי אני כאן ומתי לא. אם השארתם הודעה ועדיין לא עניתי, המתינו בסבלנות

For English, please click here

שלום Avichai! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

  • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
  • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
  • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
  • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
  • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
  • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
  • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)

הלכה ברורה[עריכה]

ראה ויקיטקסט:ארון הספרים היהודי ברשת.

מפעיל מערכת[עריכה]

דווקא חשבתי שאמיתי תורם המון בתחום הזה. אבל אם יש עוד מה לעשות - בבקשה! אתה כבר מוכר כתורם רציני, ואני כמובן בעד שתתרום בתחום הזה או בכל תחום חיובי אחר. אולי תשים הודעה כאן, ואחר שאחד התורמים האחרים יסכים גם הוא (לשם הפרוצדורה התקינה , אני כמעט בטוח שכולם יסכימו) נבצע את זה. חג שמח!Dovi 10:57, 17 אוקטובר 2005 (UTC)

רי"ף ברכות פרק א[עריכה]

אני מבין שיש לך בעיה כל שהיא עם הקטגוריות שהוספתי. אבל בשיחזור שלך לעריכה האחרונה של יודא, שפכת את התינוק -- ההגהה האחרונה שלי למספר פסקאות -- יחד עם המים. שיחזרתי. לתשומת ליבך. -- נבוכדנאצר 23:45, 27 אוקטובר 2005 (UTC)

שמתי לב, סליחה ענקית על השחזור. לא ידעתי שזה מה שיקרה, מצטער. עשית שם עבודה נהדרת (וגם יודא). אבל אם אנחנו כבר דנים בנושא - אני חושב שקטגוריה "רי"ף ברכות" די מבהירה שמדובר ברי"ף. מה גם ש"ריף ברכות" היא תת-קטגוריה של רי"ף ככה שלא צריך קטלוג כפול. שוב סליחה והמשך עבודה מהנה Avichai 23:49, 27 אוקטובר 2005 (UTC)
אין בעייה, ההתנצלות מתקבלת. הסיבה לקיטלוג הכפול שלי היתה שכך נהגנו גם בפרוייקט המשנה הפתוחה -- ראה לדוגמה ברכות פרק א משנה א. לשיקולך. -- נבוכדנאצר 23:51, 27 אוקטובר 2005 (UTC)
אמת. הרעיון שם לקטלג את החומר בכל דרך אפשרית, מקטגוריות גדולות על קטנות, ולתת למשתמש את כל הכלים האפשריים. קטלוג כפול אינו מייצר שום בעיה.Dovi 04:38, 28 אוקטובר 2005 (UTC)
זה נראה לי רעיון די מטופש. תסתכלו איך זה נראה: קטגוריה:משנה וקטגוריה:משנה סדר זרעים. כל הרעיון של קטגוריות משנה זה כשהקטגוריה גדולה מדי ואפשר לחלק אותה לכמה קטגוריות משנה. אבל מה שנוצר כאן זה שכל המשניות מופיעות בקטגוריה הראשית וגם בקטגוריות המשנה, ככה זה נראה מבולגן. נראה לי מאוד מוזר, אבל אם אתם חושבים שזה עוזר...

סידור קטגוריית המסכת לפי פרקים[עריכה]

עוד שאלה - לא כדאי לשנות את הקטלוג בדפים כאלה ככה שכל פרק יופיע באות משלה? (הסבר - אפשר לכתוב את הקטגוריה ככה: [[קטגוריה:משנה מסכת ברכות|ב]] לכל המשניות בפרק ב) מה אתם אומרים? Avichai 08:55, 28 אוקטובר 2005 (UTC)

מטופש? מצטער... בכל זאת לדעתי זה נותן אפשרות לקבל מבט עדכני על מצב הפרויקט מכל נקודת מבט אפשרית. זה כל נותן כלים רבים כדי להגיע אל כל דף ספציפי בקלות בכמה דרכים.

סה"כ יש 4192 משניות, וזה לא גדול מדאי לקטגוריה ראשית. אין מגבלות.

לגבי הפרקים - אני פשוט לא מבין טכנית מה אתה מציע.Dovi 10:41, 28 אוקטובר 2005 (UTC)

אני קצת לא מובן, ננסה שוב. תסתכל בדף קטגוריה:משנה מסכת ברכות. רואה איך הערכים מסודרים בכותרות לפי אות? ב ו-ה... אני מציע שהדפים יחולקו לפי הפרק. ככה שכל דפי פרק א' יופיעו מתחת ל-א. אני אבצע את השינויים, ותראה. (הבעיה היא שזה עבודה שחורה) Avichai 10:46, 28 אוקטובר 2005 (UTC)
רואה איך עשיתי עם פרק ז? אתה מוזמן להסתכל על השינוי המזערי שעשיתי לעזור לעשות את זה לכולם. אם אתה מסכים עם השינוי Avichai 10:50, 28 אוקטובר 2005 (UTC)
עשיתי את זה לפרקים א-ג. בפרק א' זה עבד מצויין, ובפרק ב' לא מבחינים בשינוי בגלל ש"ברכות" ממילא מתחיל ב-ב'. הבעיה היא בברכות פרק ג משנה א. הוא מופיע באות ג', אבל אחרי כל המשניות האחרות בפרק, למרות שבכל המשניות בפרק הוספתי את אותו קוד. עצתך? -- נבוכדנאצר 07:47, 30 אוקטובר 2005 (UTC)
למה זה קרה - אני לא יודע. אני אנסה לפתור את זה ונראה. יישר כח Avichai 08:20, 30 אוקטובר 2005 (UTC)
מעכשיו עדיף לכתוב ככה "|ג א" ככה זה ייצור קטלוג ממוין לפי האות השניה. מה שקרה זה שהוא קיטלג לפי הזמן ובגלל שעשית את א' אחרון- הוא שם אותו אחרון. אנא הקפד לקטלג גם לפי פרק "ג ב", "ג ד"... Avichai 08:23, 30 אוקטובר 2005 (UTC)

הצעה לפרוייקט[עריכה]

יש לי טקסט של תנ"ך, גמרא, רמב"ם ועוד (חופשי). אתה רוצה לעזור לי להעלות אותו?--עמרם 20:24, 11 בדצמבר 2006 (IST)