שיחת משתמש:גדעון ברמץ

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ביאור:דחיק[עריכה]

יישר כוח על המאמר המחכים.--נחום - שיחה 12:19, 26 ביוני 2018 (IDT)

  1. תודה לך החבר נחום נחום. אני כתבתי את הדברים כערך בויקיפדיה. כמה חברים חשבו שזה לא מתאים לויקי. החבר נדב ס. סבר שזה מתאים יותר למאמר. בדרך היו חבלות ועוינות מצד מי מהחברים שם, לעומת התייחסות עניינית ועוזרת מצד אחרים. לבסוף, החבר נדב ס. העביר לכאן את הערך, אבל לפי מה שהוא כתב , הבנתי שהוא העביר את הגירסה מלפני 3 חודשים (טרםפ בדקתי את הדברים). אני מקווה שהוא (נדב ס.) יוכל להעביר את הגירסה האחרונה. אני אפנה אליו. האם אתה יכול לעשות את זה? - אודה לך.
  2. האם אפשר לערוך כאן בויקיטקסט כמו בויקפדיה? - כי אפשר עוד להוסיף ולתקן. יש עוד הרבה מה לחקור בנושא הדחיק. מקווה שכאן אין "קנאת" סופרים (במובן הלא חיובי) ועוינות. אודה על תשובותיך. גדעון ברמץ (שיחה) 12:37, 26 ביוני 2018 (IDT)
אפשר לערוך כאן כמו בוויקיפדיה. הקנאה והעויינות כאן מועטים ונדירים ביותר וכמעט שלא נתקלתי בהם. אנחנו פה קהילה קטנה ואנשים משתדלים לעזור איש לרעהו. בברכה, נחום - שיחה 12:40, 26 ביוני 2018 (IDT)
עדכנתי. הנחתי שתעדיף את הגרסה הישנה, לפני ששחזרו לך, אבל נראה שטעיתי. נדב ס (שיחה) 13:44, 26 ביוני 2018 (IDT)
מגדעון אל נחום: תודה. לא הבנתי מה הכוונה ביאור דחיק. האם אין אפשרות שיהא ערך דחיק.-- הודעה זו נכתבה על ידי המשתמש/ת גדעון ברמץ (שיחה | תרומות | מונה) ששכח/ה לחתום.
אסביר: ויקיטקסט איננה ויקיפדיה ואיננה אנציקלופדיה. היא גם איננה במה לכתיבת מאמרים. ויקיטקסט, כעיקרון, נועדה לטקסטים מן המקורות. ליתר דיוק, לכל טקסט שיצא לאור בעבר ושאין עליו זכויות יוצרים.
במסגרת העלאת הטקסטים, נוצר הצורך ליצור ביאור לחלק מהם. לשם כך נפתח אצלנו מרחב שם "ביאור:" המיועד לביאורים של עורכי ויקיטקסט לטסקסטים. לא ניתן כעיקרון להעלות מאמרים מקוריים וכיו"ב מחוץ למרחב הביאור, אלא אם כן המאמר נדפס בכתב עת כלשהו וכדו'. מקווה שהובנתי, נחום - שיחה 13:31, 26 ביוני 2018 (IDT)
רק אוסיף שמומלץ לעיין בביאור:מבוא, לשם ההרחבה. בפרט, נדמה לי שהמאמר מתאים לקטגוריה:לשון המקרא. נדב ס (שיחה) 13:44, 26 ביוני 2018 (IDT)

בעייה בנספח א - מסד הנתונים של מופעי הדחיק במקרא[עריכה]

לנחום מגדעון בקשת עזרה:

מסד הנתונים המלא כפי שהופיע בויקיפדיה בטרם נמחק, כלל את הדגשת האות בה מופיע הדחיק. הדגשה זו מקלה עד מאוד ומבליטה מייד את האות שיש בה דחיק.

מה שאני רואה בויקיטקסט ביאור, הוא, שיש רק אפשרות עריכה, הנקראת בויקיפדיה עריכת קוד מקור. זאת, בשונה מויקיפדיה, שם, בעריכה רגילה (לא קוד מקור), הטקסט נכתב כמו במעבד תמלילים רגיל, וכאשר ערכת באות מודגשת, היא תישמר באות מודגשת. לעומת זאת אם עורכים בקוד מקור - כמו שעורכים בויקטקסט ביאור - יש לסמן 3 סימני ' לפני ואחרי, כדי להדגיש. כך: טקסט מודגש.

הבעייה היא שבמסמך הוורד הנוכחי בו הגהתי ביסודיות יחסית את כל מופעי הדחיק במקרא, אין סימני הדגשה המתאימים לקוד מקור (3 גרשים עליונים לפני ואחרי הטקסט), אלא ההדגשות מופיעות בטקסט עצמו במסמך הוורד שלי.

מאחר והעריכה בויקיטקסק ביאור היא בקוד מקור - התוצאה היא שעם שמירת הטקסט נעלמות כל ההדגשות.

שאלתי ובקשתי: האם אתה יוכל להכניס את הטקסק בקוד עריכה (לא קוד מקור) באופן בו טקסט וורד שיש בו הדגשות יעבור עם ההדגשות לויקיטקסט. אם כן - אני יכול להעביר לך את קובץ הוורד (בדואל למשל) ותעתיק אותו. אז כשיראו את ההבלטות (BOLD) באות בה מויע הדחיק, יהא ערך של ממש לנספח א. אודה לתשובתך או הנחייה כיצד להעתיק תוכן מסמך וורד עם הג=דגשות באופן בו יישמרו ההדגשות גם בויקיטקסט. תודה מגדעוןגדעון ברמץ (שיחה) 22:17, 2 באוגוסט 2018 (IDT)

צר לי, אין לי נסיון או ידע כלשהו בעריכה בעורך הוויזואלי. אפרסם בקשה לעזרה במזנון ואקשר לפסקה הזו בדף שיחתך, אולי מישהו אחר יוכל לעזור.--נחום - שיחה 15:59, 3 באוגוסט 2018 (IDT)
יש לנו עורך חזותי. בראש העורך, תראה סמליל של עיפרון, ובלחיצה עליו תינתן לך האפשרות לעבור לעורך החזותי. נדב ס (שיחה) 16:32, 3 באוגוסט 2018 (IDT)

משתמש:גדעון ברמץ, אנא העתק את הטקסט עם ההדגשות מתוך קובץ הוורד, היכנס לדף ביאור:דחיק/רשימת כל מופעי הדחיק במקרא/עם הדגשות, הפעל את העורך החזותי והדבק לשם את הטקסט. אני מקווה שזה ישמור לך על ההדגשות. בברכה, נחום - שיחה 16:58, 3 באוגוסט 2018 (IDT)

מגדעון: בוצע בהצלחה. תודה רבה לרב נחום וכמו"כ לנדב ס. שכעת אני רואה שהוא היועץ המקצועי. אודה אם נחום ימחוק את הנספח ללא ההדגשות כך שלחיתה בערך על הנספח תביא ישירות לנספח הנכון. גדעון ברמץ (שיחה) 21:29, 4 באוגוסט 2018 (IDT)