שיחת משתמש:אודלן

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

For English, please click here

שלום אודלן! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

  • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
  • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
  • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
  • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על הטקסטים עצמם או על המאמרים במרחב הראשי או במרחב הביאור.
  • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
  • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
  • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)

תודה רבה על עבודות העריכה בטור ובשולחן ערוך. בברכה, --Sije 04:03, 26 במאי 2011 (IDT)תגובה[תגובה]

טור ושולחן ערוך[עריכה]

שלום אודלן, וממש תודה על הוספת הטקסט לסימנים חדשים בשולחן ערוך!

עברתי על שני הסימנים לעשות קצת הגהה, אבל מלבד זה הוספתי גם תבניות פשוטות לדברי השולחן ערוך והרמ"א. מה אתה חושב? נראה שכדאי להשתמש בהם?

ברצוני גם לתת לך הרשאות של "עורך" דפים כדי שתוכל לסמן בעצמך גירסה בדוקה לסימנים שעשית בהם הגהה. אפשר מבחינתך? Dovi 20:51, 9 בינואר 2012 (IST)תגובה[תגובה]

כמו שאתה שם לב, יש לי מעט מאוד זמן... אתה יכול לתת לי איזה הרשאה שאתה רוצה, אשמח להשתמש בה, כאשר אהיה פה...
לגבי התבניות, אני Symbol support vote.svg בעד. הם ממש מוסיפות.
אם אתה מחפש אותי מתישהו, עדיף לך לנסות בויקיפדיה שם אני נמצא קצת יותר. אודלן 20:40, 15 בינואר 2012 (IST)תגובה[תגובה]
לא עליך המלאכה לגמור... גם אם רק תבוא מידי פעם ותוסיף עוד סימן או שניים בשו"ע כמו הערב, במשך הזמן תראה שכבר מלאת המון טקסט סך הכל, והרבה סימנים "אדומים" בשו"ע הפכו ל"כחולים" בזכות עבודתך.
הוספתי לך עכשיו הרשאות של "עורך" ו"סוקר" דפים. משמעות הדבר: לאחר שתבצע הגהה על סימן בשו"ע (לדוגמה), אתה יכול גם לתת "ציון" לדף עד כמה הטקסט שלם, ועד כמה נעשו הגהה ועיצוב. כך תיצור "גירסה יציבה" של הדף בשביל הקוראים. Dovi 22:12, 15 בינואר 2012 (IST)תגובה[תגובה]