שיחת ביאור:מה עניין פרשת שמירת שבת בין חטא העגל להקמת המשכן

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לאיזו קטגוריה שייך המאמר הזה? והאם אין פה סטייה מזכויות יוצרים?

המאמר הזה שייך למסגרת הביאורים על התנ"ך, שכן הוא חורג מביאור פסוקים או פרקים בודדים וכולל עניין שלם הנידון בתורה שבכתב. לעניות דעתי אין כאן הפרה של זכויות, שכן המאמר רק מתבסס על מאמריהם של הרבנים ולא מעתיק את דבריהם כצורתם, ונותן להם את הקרדיט הראוי. בברכה, -- נחום 02:34, 25 בספטמבר 2007 (IST)


אם יורשה, להעיר: ביאור שכזה לתנ"ך המלוקט מעלוני פרשת יש בו מן החוסר רצינות וההשקעה. או שעושים זאת באופן מדעי-אקדמאי מקיף (גם מבחינה תורנית) או שבכלל לא. תמהני שהביאורים האלה עדיין נמצאים בויקיטקסט, ולא ברור לי למה אתה שמבין בחשיבות המחקר התורני עדיין בעד כל הנ"ל.

יודא

אמר חכם אחד מחכמי אומות העולם: יפרחו מאה פרחים בגני. אני לא רואה סתירה בין קיומו של ביאור המלוקט מעלוני פרשת שבוע לפירוש הערוך על פי מחקר מדעי-תורני-אקדמאי מקיף. גם לזה וגם לזה יש מקום, ובלשון החכם מכל אדם: טוב אשר לאחוז בזה, וגם מזה אל תנח ידך. בדיון שנערך בנושא בזמנו הוחלט על דעת דובי ובהסכמה שבשתיקה מצד שאר העורכים, שמקומו של הביאור הזה כאן. אני לא רואה סיבה להסרתו מכאן. אם הוא לא מספיק רציני בשבילך, אתה מוזמן לערוך ביאור משלך, שיהיה מבוסס על מחקר רציני, תורני-מדעי מקיף. זה לא מונע את ההצדקה לקיומו של הביאור הזה, שהיה במקור בוויקיהדות והוחלט להעבירו לכאן. אינני רואה הבדל עקרוני בינו לבין הביאור למשנה הפתוחה, אם כי במשנה הפתוחה בעברית הביאור לרוב פשוט מעתיק כלשונם את הביאורים הישנים ואינו מחדש דבר. אבל בויקיטקסט האנגלית, במשניות עליהן קיים ביאור, הוא נערך על ידי הגולשים, ואינו חייב להיות מדעי או לעמוד בקריטריונים אקדמאים כל שהם.
חג סוכות שמח, -- נחום 05:34, 25 בספטמבר 2007 (IST)