שיחה:ספר תגין

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מצב הפרויקט להיום[עריכה]

  • התחלתי להוסיף מראה מקומות בכל הפסוקים הרשומים אבל נתקל בהרבה שגיאות וטעויות בוטות בטקסט. לצערי רק נמצא אצלי שני קובצים זהים של הטקסט מהיברובוקס (ספר 21530 וספר 35787) ושניהם מלאים שגיאות. מנסה להשאיר הערות עד כמה שאפשר על מקומות שנראה לדעתי שקיים בהם טעות כדי שאחרים שיבואו בהמשך יכולים לאתר במהירות את המקומות הבעייתיות ולתקן ביתר מהירות...
  • עדיין נשאר לנו להסתפק איך נראה כתב האותיות המשונות האלה שספר תגין מזכיר אותן. יהיה נחמד אם אפשר להוסיף איזה גלריה של איורים על האותיות השונות המוזכרות להראות אפשרויות שונות למה הספר תגין מתכוון בדבריו.
  • זאת ועוד צריכים למצוא פתרון למיספור רשימות כאשר שורה אחת כוללת שני מקרים של אות מתוייגת כמו למשל שתי אותיות ה"א במילים פרה ורבה וכתוב בספר התגין תרוייהו.    לכן לבינתיים המספור של הרשימות אינו תואם את מספר המקרים שמופיע בטקסט של ספר התגין. (כך למשל באות ה' כתוב שיש 360 מקרים של ה' מתויגת ובמיספור של ויקיטקסט אנו רק מוצאים 312 לבינתיים...)
לבינתיים השארתי את הרשימה ככה ללא התאמה למספר הראשי היות שגם ככה יש כל כך הרבה מה להסתפק גם אם המספר הראשי הינו גירסא מדויקת, לכן אין טעם להשקיע הרבה עבודה בעיצוב ומספור השורות עד שנשיג מקורות מדויקות יותר על הספר כולו
  • אחרי ככלות הכל -- והכל יהיה פחות או יותר מתוקן וכל המראה מקומות יהיו נכונים -- יהיה רעיון מצוין לצרף את כל הרשימות של כל האותיות בתוך רשימה אחת ולסדר אותו לפי סדר הפסוקים, כך שסופר תורה שרוצה לאמץ בשיטה זו של ספר התגין יכול להדפיס לו רשימה כסדר הפסוקים לאורך כתיבת הסת"ם שלו--Roxette5 (שיחה) 09:56, 19 באוגוסט 2013 (IDT)

מקור נוסף של ספר תגין[עריכה]

ספר תגין מופיע גם במחזור ויטרי ראה כאן. המופעים במקור זה מסודרים לפי סדר פרשיות השבוע. ניתן להשתמש בה לצורך תיקון שגיאות. יושב ספר (שיחה) 15:07, 17 בספטמבר 2013 (IDT)

ציורים של האותיות המשונות[עריכה]

בתוך מחזור ויטרייושב ספר (שיחה) 15:15, 17 בספטמבר 2013 (IDT)

זה נראה מצוין! תודה! לצערי אני אישית כרגע לא יכול לעבוד יותר בפרויקט זה. מקווה שמישהו בקרוב ימשיך לפתח את זה וישתמש בציורים אלו לשפר את הספר. שוב תודה רבה!--Roxette5 (שיחה) 17:12, 17 בספטמבר 2013 (IDT)