שיחה:מלחמות ה' (רלב"ג)

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

"שם ספר"[עריכה]

שלום, וקודם כל צריך לומר כל הכבוד לאיתן על העבודה הנפלאה בספר החשוב והלא-פשוט הזה! ראיתי שאתה מקליד את הדפים הסרוקים, אבל עד עכשיו לא הבנתי עד כמה הייתה ההתקדמות: ארבעה מאמרים שלמים! עבודה איכותית על אחד הספרים שהוא מעמודי התווך של מחשבת ישראל בתקופת הראשונים. חשוב שהספר הלא-נגיש והלא-מוכר הזה יהפוך להיות נגיש לציבור באופן יעיל ויפה ומושך (כמו שאתה עושה).

מחשבה אחת קטנה להגבי העיצוב וההנגשה: הספר הזה נקרא "מלחמות השם" (ראו בעמוד השער המצולם) או "מלחמות יי" (לפי מנהגי הכתיבה והדפוס שהיו מקובלים), אבל יש יותר מספר אחד בשם הזה. ולכן בצדק היה צורך ליצור דפים בשמות כגון מלחמות ה' (רלב"ג). הבעייה בעיצוב נמצאת בתבנית שמשתמשים בו בראשי העמודים. בתבנית זו יש מקום למשתנה "שם ספר", אבל הוא לא מספיק גמיש כדי לכתוב "מלחמות ה' (רלב"ג)|מלחמות ה'", כלומר ששם הספר יופיע בתבנית כמו שצריך (בלי "רלב"ג"), אבל שהקישור יהיה דווקא לעמוד השער של הספר הזה (במקום למלחמות ה'). האם יש דרך לשנות את התבנית? Dovi (שיחה) 19:44, 4 בדצמבר 2014 (IST)

קודם כל תודה על הברכות.
הוספתי לתבנית את הפרמטר הנוסף, מוזמן לראות בדפים. לא הבנתי האם אתה ממליץ לשנות את שם הדף. הסיבה שבחרתי בשם הזה היא שבמקור שם הספר הוא עם שם השם, וכתיבת יי שקולה לכתיבת ה' בימינו. איתן96 (שיחה) י"ג בכסלו ה'תשע"ה • 07:42, 5 בדצמבר 2014 (IST)
תודה איתן, התיקון לתבנית פתר את הבעייה, מעכשיו בן אדם ילחץ על הכותרת וזה יביא אותו ישירות לעמוד השער הראשי של הספר. לא התכוונתי שצריך לשנות את שם הספר, זה בסופו של דבר זוטות וכל הצורות כשרות, אלא רק עניין שם טעם ש"מדפיסים" ספר בוויקיטקסט באותו סגנון קלאסי שבו הוא יצא לאור. אבל לא משנה. העיקר התוכן, וזה פשוט מצויין: שימושי ויעיל ומדוייק ע"פ דפוס סביר. אני כבר מתכוון להשתמש בו בעזר"ה בעבודתי. שבת שלום, Dovi (שיחה) 14:44, 5 בדצמבר 2014 (IST)