שיחה:הלכות כיבוד אב ואם

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דובי, זה יפה מאוד - הלוואי שכל התושב"ע היתה מסודרת פה באופן זה. רק הערה קטנה: לדעתי התבנית "פירושונים" מיותרת. Ori229 16:43, 17 באוקטובר 2007 (IST)

תודה. הואיל ואין ממש חיבור בשם "הלכות כיבוד אב ואם" שאנחנו מציגים את הטקסט שלו, אלא מעין מפתח, נראה לי שהערת "פירושונים" מתאים. אבל אולי צריך לחשוב על שם אחר, שהרי בסופו של דבר זה תפקיד קצת שונה מאשר בוויקיפדיה. אולי תבנית "מפתח"? (גם צריך לוודא שדפים אלו לא יעלו במספר המאמרים, כמו שקורה עם "פירושונים".) Dovi 17:49, 17 באוקטובר 2007 (IST)
מה דעתך להפוך את זה לקטגוריה, כמו שיש למשל את קטגוריה:ישיבה בסוכה? Ori229
זה פחות מסודר. נחום 05:39, 18 באוקטובר 2007 (IST)
מסכים עם נחום. כדי ליצור דפי מפתח מהסוג הזה בצורה יפה, צריך אפשרות לעצב אותם כרצוננו, ולא באופן אוטומטי. ריבוי הקטגוריות איננו מזיק, כי הם לא מפריעים לאף אחד ולפעמים גם עוזרים, אבל בהחלט יש מקום לדפים "רגילים" שיעשו עבודה דומה. הרי בתור קטגוריה, דף זה היה יותר בלאגן ופחות שימושי. Dovi 06:03, 18 באוקטובר 2007 (IST)

מה יש ברפ"ד?[עריכה]

ה"קיצור" מסתיים ב-רכ"א.

במשפט האזרחי[עריכה]

לעניות דעתי דווקא יש בהחלט מקום בדפים מסוג זה גם לסעיף של "נושאים קשורים", ובו הפניות לחוקים רלוונטיים במשפט האזרחי, למקומות בספרות הכתובה המתייחסים לנושא, וכו'. אך במקרה הנוכחי החוק האזרחי הנדון כמעט ולא מתייחס לנושא הנדון, שהוא "כיבוד אב ואם" (מתוך עשרות סעיפים בפרק שקושר מכאן, רק אחד עסק בנושא, ולא בצורה בולטת). גם בספרות הכתובה, יש מקום רק לכאלה שקשורים בצורה משמעותית לנושא, כמו סיפורו הידוע של דמא בן נתינה וסיפורים דומים, הן במקורם התלמודי והן בעיבודים מאוחרים יותר. בנוסף לכך, בקיושרים ה"נוספים" האלה אין חובה להצטמצם בטקסטים הקיימים או שעשויים להתקיים בוויקיטקסט, אלא ניתן לאזכר כל מקבילה רלוונטית, כמו סרטים, אתרי אינטרנט שעוסקים בנושא וכו'. בברכה, נחום 11:29, 18 באוקטובר 2007 (IST)

מסכים. מבחינת הגישה הכללית, מחקתי את הקישור מהר מידי, במקום פשוט לשנות אותו ל"נושאים קרובים" (או משהו כזה). אבל מבחינת הנושא החוקי הספציפי הזה, אמת שזה שונה: החוק האזרחי דן בעיקר בחובות ההורים, ואולם הלכות אלה דנים בעיקר בחובות הילדים. Dovi 18:00, 18 באוקטובר 2007 (IST)